Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (21)Книжкові видання та компакт-диски (15)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ШКУРСЬК$<.>+<.>A=ГЕОРГІЙ$<.>+<.>A=КИРИЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Шкурська О.Б. 
Синтаксис прози Валентина Распутіна (комунікативно-структурний аспект): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / О.Б. Шкурська ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено синтаксис художньої прози В.Распутіна. Проаналізовано основні оповідні форми (аукторіальну, першоособову, вільний непрямий дискурс) та встановлено їх синтаксичну специфіку. З'ясовано, що специфіка оповідних текстів у прозі В.Распутіна визначається вживанням видо-часових форм дієслова, що складають основний подієвий план оповідання, у відповідному режимі (наративному, дейктичному, синтаксичному). В описових контекстах досліджено зв'язки між ремами сусідніх речень, які вступають у смислові відношення, а також тема-рематичні структури та комунікативні регістри. Виділено види описів і визначено взаємозв'язок між типом рематичної домінанти, тема-рематичної структури, комунікативними регістрами та видом опису. Проаналізовано вільний непрямий дискурс, представлений у прозі письменника трьома основними типами залежно від переважальної точки зору. Значну увагу приділено засобам моніторування полірегістрових структур вільного непрямого дискурсу. Виявлено особливості синтаксису оповідання від першої особи, організованої контамінованою точкою зору. Проаналізовано синтаксичні засоби індивідуалізації та експресивації мови персонажів у повістях і оповіданнях письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Распутін, В.Г. 534 +
Шифр НБУВ: РА355654

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського