Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (35)Книжкові видання та компакт-диски (43)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯНІШЕВСЬКИЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Янішевський С.О. 
КВН як соціокультурне явище: генеза, історія розвитку, сучасний стан: Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / С.О. Янішевський ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Проаналізовано історіографію КВН (Клубу Веселих і найкмітливіших), охарактеризовано основні особливості джерельної бази дослідження. З'ясовано історичні обставини зародження феномену КВН, досліджено напрями його подальшої еволюції. Розкрито чинники процесу виходу телевізійної гри "КВН" за межі телебачення та розвитку масового кавеенівського руху, специфіку відтворення екранного та позаекранного різновидів КВН у різні періоди часу, причини перетворення КВН з ігрового явища на мистецьке, досліджено вплив на розвиток феномену суспільно-політичних та соціокультурних трансформацій радянського і пострадянського суспільств. Надано періодизацію історії КВН. Значну увагу приділено кавеенівському руху наприкінці XX - на початку XXI ст. Висвітлено розвиток КВН в Україні у пострадянський період, а також у країнах далекого зарубіжжя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч632.163.9 +
Шифр НБУВ: РА331168

Рубрики:

      
2.

Янішевський О.О. 
Проза Вацлава Гонсьоровського: генеза і структура історичного дискурсу: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.03 / О.О. Янішевський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т філології. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено генезу, структуру та динаміку історичного дискурсу прози польського письменника В.Гонсьоровського (1869 - 1939 рр.) Розглянуто тематичну та жанрову специфіку історичних і публіцистичних творів письменника у широкому літературному контексті, а саме: польському, загальнослов'янському, західноєвропейському. Вивчено їх ідейно-естетичне наповнення, зокрема, типологію, сюжетні лінії, архетипи, образні ряди та художні особливості. Здійснено експлікацію індивідуальних рис творчої манери письменника, використання ним літературних прийомів. Розкрито самобутність духовного розвитку особистості В.Гонсьоровського, репрезентовано його світоглядні концепції й оцінки певних подій історії Польщі. Зроблено спробу "імплантації" рецепції прози В.Гонсоровського у тканину сучасних славістичних досліджень в Україні, а також до загального масиву інформації щодо польського письменства межі XIX - XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ПОЛ)-4 Гонсьоровський В. 534 + Ш5(4ПОЛ)-4 Гонсьоровський В. 534
Шифр НБУВ: РА341341

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Янішевський В.С. 
Термодинаміка спінових сіток ізингового типу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.С. Янішевський ; НАН України. Ін-т фізики конденс. систем. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

У загальному вигляді визначено ефективний гамільтоніан вузлової підсистеми спінової сітки, який має структуру узагальненої моделі Ізинга для даної величини спіну. Отримано та проаналізовано вирази для ефективних взаємодій у вузловій підсистемі з використанням методу трансфер-матриці для спінових одновимірних ланцюжків залежно від кількості спінів у ланці і параметрів гамільтоніана. У межах звичайної моделі Ізинга досліджено фазовий перехід з використанням наближення середнього поля та модифікованого варіанта гауссового наближення для вузлової підсистеми сітки. У наближенні середнього поля досліджено основний стан спінової сітки і характер фазових переходів у системі. Проведено порівняльний аналіз із результатами ізингових моделей для гратки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.242,022
Шифр НБУВ: РА312105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського