Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (836)Журнали та продовжувані видання (258)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-4ВІН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Запольська Н.М. 
Хвороби кореневої системи цукрових буряків та шляхи зниження втрат урожаю від них у зоні Центрального Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / Н.М. Запольська ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання розвитку коренеїду сходів, звичайної парші, фузаріозної гнилі цукрових буряків вітчизняної та зарубіжної селекції, відповідно до складу композиції захисно-стимулюючих речовин для обробки насіння та застосування міжрядних розпушувань у зоні достатнього зволоження Центрального Лісостепу України. Визначено та доповнено видовий склад збудників хвороб кореневої системи буряків. На підставі вивчення біологічних особливостей домінуючих видів збудників хвороб у даному регіоні обгрунтовано доцільність включення у композицію для обробки насіння цукрових буряків гібридів вітчизняної та зарубіжної селекції тіураму, 4 кг/т і тачігарену, 6 кг/т.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.152.07(4Укр-4Він),022 + П478.13(4Укр-4Він),022
Шифр НБУВ: РА309730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Козак О.А. 
Формування та розвиток ринку молока та молочної продукції в регіоні (на матеріалах Вінницької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.А. Козак ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 21 с.: рис. — укp.

Виявлено динамічний характер змін щодо співвідношення виробленого молока та різнонаправленості тенденцій розвитку молочної галузі в господарствах різної категорії, а також факторний взаємозв'язок між основними організаційно-економічними чинниками та результативними показниками. З'ясовано переваги великотоварних підприємств і установлено, що їх потенційні можливості щодо збереження галузі та нарощування виробництва продукції є високі. Як основні складові організаційного механізму розширеного відтворення товарних ресурсів молока та молочної продукції розглянуто структуризацію співвідношень поголів'я молочних корів у сільськогосподарських підприємствах області, групову комплектацію стада корів. Обгрунтовано основні параметри розвитку ринку молока та молочної продукції на період до 2015 р. Визначено прогнозні показники обсягів виробництва молока у мікрорегіональному аспекті, які передбачають врахування існуючих потужностей молокопереробних підприємств, їх розташування та створення оптимальних сировинних зон. Розглянуто широкий спектр питань забезпечення якості молока та молочної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ВІН)306.751.353-96 +
Шифр НБУВ: РА344113

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Соколюк С.Ю. 
Формування та ефективність функціонування ринку цукру (на прикладі Вінницької області): автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.03 / С.Ю. Соколюк ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні засади формування та функціонування ринку цукру. Вдосконалено економічні механізми його регулювання. Проаналізовано виробництво цукрових буряків і цукру. Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності даного виробництва та реалізації практичних заходів щодо забезпечення його конкурентоспроможності на національному та світовому ринках. За результатами прогнозування діяльності цукробурякової підгалузі виробництво цукрових буряків і цукру має тенденцію до зростання, що є позитивним фактором у розвитку галузі. Розраховано потребу у посівних площах цукрових буряів для завантаження переробних потужностей роботи цукрових заводів за варіантами тривалості їх роботи. Запропоновано схему кооперативу на базі цукрового заводу та підприємств, які мають виконувати відповідні функції та завдання для одержання загального прибутку від виробництва та реалізації цукру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-4Він)306.751.4 + У9(4Укр-4Він)421.511.7 +
Шифр НБУВ: РА365374

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Мазур К.В. 
Формування і ефективність функціонування регіонального плодопродуктового підкомплексу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / К.В. Мазур ; Ін-т аграр. економіки УААН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження теоретичних і організаційно-економічних аспектів формування та економічної ефективності функціонування регіонального плодопродуктового підкомплексу (ПП) за умов становлення ринкових відносин на Вінниччині. На підставі системного та комплексного дослідження розкрито теоретичні основи сутності, передумови й особливості формування ПП. Проаналізовано динаміку розвитку садівництва в регіоні, визначено економічну ефективність виробництва продукції у ПП, встановлено кількісну залежність ефективності садівництва від основних організаційно-економічних чинників. Досліджено процес формування нових агроформувань і підприємницьких структур у сфері переробки плодів і ягід. Визначено шляхи підвищення ефективності функціонування ПП через формування оптимальної структури сировинних зон плодопереробних підприємств, поглиблення зональної спеціалізації садівництва, удосконалення міжгалузевих економічних відносин, розвитку вертикальної та горизонтальної інтеграції, формування ринкової інфраструктури, джерел інвестицій у підкомплексі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ВІН)325.154-07
Шифр НБУВ: РА315361 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Винокурова Ф.А. 
Фонди державного архіву Вінницької області як джерело з історії долі євреїв під час німецько-румунської окупації 1941-1944 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Ф.А. Винокурова ; Держ. ком. архівів України. Укр. наук.-дослід. ін-т архів. справи та документознав. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано основні положення та напрями нацистської внутрішньої політики, тотального фізичного та психологічного знищення євреїв, конфіскації їх власності, організації гетто, робітничих таборів. Показано різні форми активної боротьби та пасивного протистояння євреїв окупантам. Доведено, що архівні фонди Державного архіву Вінницької області є важливим та репрезентативним джерелом вивчення долі євреїв під час окупаційного режиму 1941 - 1944 рр. в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(29=Е)62 + Ч814(4УКР-4ВІН)714 +
Шифр НБУВ: РА327344

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Павлюк Т.І. 
Управління зайнятістю сільського населення в аграрній сфері (на матеріалах Вінницької області): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Т.І. Павлюк ; ННЦ "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні питання управління зайнятістю сільського населення в аграрній сфері на прикладі Вінниччини. Запропоновано визначення категорій "зайнятість", "управління зайнятістю" та "зайняті економічною діяльністю". Проаналізовано основні методологічні та методичні підходи щодо визначення зайнятості населення, розкрито особливості їх застосування в аграрній сфері. Охарактеризовано сучасний стан ринку праці в сільській місцевості на Вінниччині. Визначено основні чинники, що впливають на зайнятість сільського населення. З урахуванням специфіки функціонування сільськогосподарського виробництва розраховано рівень зайнятості сільського населення в основних галузях аграрної сфери. Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності механізму управління зайнятістю в агарній сфері за рахунок збереження діючих і створення нових робочих місць, залучення інвестицій і покращання умов праці та побуту сільського населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ВІН)320-640.5 +
Шифр НБУВ: РА370790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Підвальна О.Г. 
Удосконалення механізмів розвитку регіональних продовольчих ринків (на матеріалах Вінницької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / О.Г. Підвальна ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади формування механізму регулювання розвитку продовольчого ринку регіону. Розроблено практичні рекомендації щодо регуляторних дій з метою його вдосконалення та розвитку, що стосується регіональних органів влади й управління. Удосконалено та систематизовано методологію механізмів регулювання продовольчих ринків, систематизовано методологію механізмів регулювання продовольчих ринків регіонального рівня. Обгрунтовано систему принципів. Розроблено систему показників і методику оцінки ефективності регуляторних дій органів регіонального управління. Проведено комплексний аналіз і визначено особливості формування та розвитку наявних продовольчих ринків регіону, територіальні відмінності їх становлення, стан інфраструктурного забезпечення та рівень забезпечення продовольством населення. Розроблено організаційно-економічне та правове забезпечення розвитку механізмів регулювання, систему маркетингових стратегій для кожного з субринків продовольчого комплексу та концептуальні засади нарощування виробництва продовольчої продукції, її переробки та збуту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4Укр-4ВІН)683.2 + У9(4Укр-4ВІН)421.51 +
Шифр НБУВ: РА351936

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Чернова Г.В. 
Територіально-рекреаційний комплекс Вінницької області: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Г.В. Чернова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано та доповнено науково-змістовну суть територіально-рекреаційного комплексу (ТРК) обласного рангу, визначено та систематизовано його основні класифікаційні ознаки. Наведено методику комплексної оцінки рекреаційно-ресурсного потенціалу адміністративної області. Проведено аналіз факторів формування ТРК Вінниччини. Визначено коефіцієнти рекреаційної цінності території області та її адміністративних районів. Розроблено картосхеми забезпеченості цих районів рекреаційними ресурсами. На підставі структурного аналізу проведено структуризацію ТРК Вінниччини. Проаналізовано компонентну, територіальну й управлінську структури. Показано рівень сучасного рекреаційного використання зазначеної території. Визначено основні напрямки та конкретні рекомендації для покращання рекреаційної діяльності на Вінничині за умов трансформації економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВІН)684 +
Шифр НБУВ: РА350999

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Зеленчук В. Р. 
Територіальна організація регіонального промислового комплексу: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.02 / В. Р. Зеленчук ; Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВІН)683.0
Шифр НБУВ: РА369648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бондаренко В.М. 
Територіальна організація продовольчого ринку регіону та напрями її удосконалення (на матеріалах Вінницької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / В.М. Бондаренко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено економічну сутність, роль і значення регіонального продовольчого ринку. З'ясовано характер його територіальної організації на основі обгрунтування комплексу принципів, які визначають її специфіку. Удосконалено методичні підходи щодо оцінки ефективності просторової організації регіонального ринку продовольства у контексті сучасних економічних умов господарювання. Проаналізовано та здійснено оцінку ресурсного потенціалу регіонального продовольчого ринку, його масштабів, динаміки та економічної ефективності. З використанням одержаних результатів розроблено методичні підходи щодо моделювання та прогнозування розвитку продовольчого ринку регіону та запропоновано організаційно-економічний механізм удосконалення його територіальної організації на основі підвищення ефективності інвестиційно-інноваційної та маркетингової діяльності. Обгрунтовано стратегічні напрями формування та становлення регіональних продовольчих ринків на базі удосконалення їх територіальної організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВІН)684.215.1 + У9(4УКР-4ВІН)421.51 +
Шифр НБУВ: РА341868

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мартусенко І.В. 
Територіальна організація медичного комплексу Вінницької області: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / І.В. Мартусенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 24 с.: табл. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади територіальної організації та комплексно-пропорційного розвитку регіонального медичного комплексу (МК) та наведено практичні рекомендації щодо її оптимізації у межах МК Вінницької області. Висвітлено теоретичні аспекти суспільно-географічного дослідження територіальної організації МК адміністративної області. Систематизовано й узагальнено методи та методичні підходи до цього дослідження. Оцінено систему умов і факторів, ступінь і механізми їх впливу на територіальну організацію МК зазначеної області. З'ясовано основні аспекти та функції компонентної структури об'єкту дослідження, розроблено прогноз розвитку окремих галузей МК на подальший період. Розкрито територіальну, функціональну й управлінську структури МК Вінниччини. Визначено й обгрунтовано основні напрямки вдосконалення його територіальної організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВІН)684 + Р11(4УКР-4ВІН)792 +
Шифр НБУВ: РА338488

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Ціхановська В.М. 
Територіальна організація зернопродуктового комплексу регіону і напрями її удосконалення (на матеріалах Вінницької області): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / В.М. Ціхановська ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади та практичні рекомендації щодо удосконалення територіальної організації регіонального зернопродуктового комплексу, визначено його економічну сутність, роль і значення. Запропоновано методичні підходи щодо оцінки ефективності територіальної організації зернопродуктового комплексу регіону. Охарактеризовано його ресурсний потенціал, проаналізовано стан та особливості розвитку складових. Здійснено районування території регіону за рівнем розвитку зернопродуктового виробництва. Створено організаційно-економічний механізм забезпечення оптимальної територіальної організації зернопродуктового комплексу регіону та засоби його реалізації. Визначено напрями активізації інвестиційно-інноваційної та маркетингової діяльності з метою підвищення ефективності функціонування комплексу та ринку зерна і зернопродуктів. Розроблено стратегічні напрями розвитку зернопродуктового комплексу Вінниччини на базі удосконалення його територіальної організації та визначення прогнозних параметрів функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВІН)683.251.51 +
Шифр НБУВ: РА354936

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Луць В. М. 
Суспільно-географічні аспекти стратегічного планування розвитку регіону (на прикладі Вінницької області): автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.02 / В. М. Луць ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні підходи до стратегічного планування розвитку регіону (СПРР). Розроблено й апробовано алгоритм дослідження суспільно-географічного потенціалу регіону у процесі СПРР. Проведено дослідження соціальної, природно-ресурсної, екологічної та економічної сфер розвитку Вінничини, визначено місце регіону за рівнем конкурентоспроможності. Виділено 8 міст - полюсів росту розміщення продуктивних сил Вінниччини. Проведено ранжування районів області за рівнем економічного розвитку, наведено СВОТ-аналіз Вінниччини. Розроблено інерційний, песимістичний, оптимістичний сценарії розвитку продуктивних сил Вінниччини, а також сценарії розвитку стратегічних галузей господарства регіону. Розроблено суспільно-географічні механізми реалізацій стратегічного плану розвитку регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВІН)60
Шифр НБУВ: РА376460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Жовнір С.М. 
Суспільна та територіальна організація сфери послуг регіону в умовах ринкової трансформації (на прикладі Вінницької області): автореф. дис... д-ра геогр. наук : 11.00.02 / С.М. Жовнір ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2008. — 20 с. : рис. — укp.

Розглянуто суспільну та територіальну організацію сфери послуг регіону за умов трансформаційної економіки. Розроблено загальну методичну схему проведення суспільно-географічного дослідження даної сфери. Систематизовано суб'єкти господарювання у сфері послуг за сукупністю ознак. З'ясовано регіональніособливості та проблеми її розвитку в Україні. Розглянуто сферу послуг у контексті концепції міжгалузевої інтеграції. Наведено визначення поняття "регіональний міжгалузевий комплекс послуг". Розроблено структурно-функціональну модель такого комплексу. У аспекті суспільної герографії здійснено типізацію та ранжування центрів обслуговування (ЦО) Вінниччини. Обгрунтовано концепцію кластерів послуг ЦО. Наведено визначення поняття "кластери послуг ЦО". Запропоновано методику складання паспортів даних кластерів визначених рангів. Розроблено просторову модель ієрархічної багаторівневої територіальної системи обслуговування Вінниччини. Окреслено головні напрямки вдосконалення територіальної організації сфери послуг (ТОСП) даного регіону. Розроблено опитувальний лист-анкету для проведення соціографічного дослідження ТОСП регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВІН)685 + У9(4УКР-4ВІН)442
Шифр НБУВ: РА358962

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Поліщук О.Ю. 
Структурні зрушення в господарському комплексі регіону та напрямки їх регулювання: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / О.Ю. Поліщук ; Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади структурних зрушень у регіональних господарських системах й обгрунтовано практичні рекомендації щодо їх регулювання. Визначено зміст і розкрито суть поняття "структурні зрушення" як економічної категорії. Обгрунтовано систему принципів і методичних підходів до регулювання структурних трансформацій галузей і територій регіону. Запропоновано економіко-математичну модель діагностування структурних перетворень, яка дозволяє визначити резерви регулювальних дій місцевих органів влади. На підставі аналізу структурно-динамічних зрушень в економіці Вінниччини запропоновано систему механізмів регулювання пропорцій відтворення регіональної економіки. Визначено пріоритетні інноваційно-інвестиційні напрямки структурного оздоровлення галузей і виробництв. Обгрунтовано концептуальні засади стратегії перспективної структурної перебудови регіону з метою забезпечення стабілізації та поступового економічного зростання, підвищення добробуту населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВІН)60 +
Шифр НБУВ: РА365528

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ігнатов С.Н. 
Статистика ринку праці в сільській місцевості регіону (на прикладі Вінницької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / С.Н. Ігнатов ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розглянуто суть ринку праці у сільській місцевості, його специфіку, місце та вплив на формування, відтворення та використання трудових ресурсів, інформаційне забезпечення цих процесів, удосконалення методики їх статистичного аналізу, оцінювання та прогнозування. Систематизовано та формалізовано теоретичні, наукові визначення, що характеризують явища та процеси, взаємопов'язані з формуванням моделі ринку праці, яка існує в Україні, а також сформульовано поняття "регіональний ринок праці у сільській місцевості". Здійснено статистичний аналіз соціально-економічних, демографічних, міграційних процесів у сільській місцевості Вінниччини у динаміці. Запропоновано концепцію, що узагальнює, розвиває та доповнює існуючу систему статистичних показників, які відображають розвиток регіонального ринку праці у даній місцевості. Одержано характеристику за окремими ознакам та розкрито соціально-ментальні властивості трудових ресурсів сільського населення регіону на підставі даних проведеного вибіркового дослідження економічної активності сільського населення. Здійснено прогнози динаміки дослідженого ринку, проаналізовано розвиток демографічних процесів на селі, рівень зайнятості та безробіття сільського населення. Обгрунтовано методику побудови та здійснено розрахунок інтегрального показника для комплексного оцінювання розвитку ринку праці на селі. Запропоновано практичні рекомендації щодо застосування статистичного забезпечення управління даним ринком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР-4ВІН)240.523.3 +
Шифр НБУВ: РА341123

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Цимбалюк Ю.А. 
Становлення та функціонування ринку картоплі на регіональному рівні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Ю.А. Цимбалюк ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження теоретичних, методичних та прикладних аспектів становлення ринку картоплі. Вивчено сучасний стан його функціонування на міжнародному, національному та регіональному рівнях. Проаналізовано особливості діяльності господарств населення як суб'єктів ринку картоплі. Розроблено рекомендації щодо нарощування обсягів та підвищення економічної ефективності виробництва картоплі. Окреслено шляхи подальшого розвитку її промислової переробки в регіоні. Визначено напрями удосконалення інфраструктури ринку картоплі. Обгрунтовано напрямки та механізм міжгалузевої інтеграції його суб'єктів на рівні регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ВІН)325.153.1 +
Шифр НБУВ: РА342181

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Бурдейна-Публіка Т.В. 
Становлення і розвиток професійних форм музичного життя Вінничини як складової культури Подільського краю: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / Т.В. Бурдейна-Публіка ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В. Лисенка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано різноманітні види концертної та музично-просвітницької діяльності, що на різних історичних етапах сприяли професіоналізації музичного життя Поділля. Висвітлено періоди еволюції професійного виконавства регіону, досліджено діяльність провідних колективів, проаналізовано принципи репертуарної стратегії, визначено роль музичних товариств і концертних організацій у культурному житті регіону на кожному з етапів. Розглянуто нові форми культурно-просвітницької діяльності за часів незалежності в контексті усвідомлення нового статусу української культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР-4ВІН)-69 + Щ313(4УКР-9ПОД)-6 +
Шифр НБУВ: РА369624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Мазур Г.Ф. 
Соціально-економічні проблеми розвитку села та шляхи їх вирішення (регіональний аспект): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Г.Ф. Мазур ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено інтегральне оцінювання соціально-економічного розвитку сільських територій, що дозволило виявити об'єкти першочергового інвестування. Запропоновано системно-цільовий підхід щодо вдосконалення сільської соціально-економічної сфери й обгрунтовано організаційно-економічний механізм забезпечення її функціонування на регіональному рівні. Розкрито суть поняття сільської соціальної інфраструктури як територіально-галузевого комплексу матеріально-речових об'єктів, розміщених у сільській місцевості, за цього даний комплекс має забезпечувати сприятливі умови для відтворення сільського населення. Удосконалено стратегічні цілі політики щодо розвитку сільських територій на підставі зміни політики держави щодо села (суттєве збільшення обсягів фінансування та створення адекватного нормативно-правового забезпечення), ефективного використання існуючих об'єктів та інвестицій, що надходять до аграрного сектору. Теоретично обгрунтовано формування та функціонування сільської поселенської мережі, стабільного розвитку регіону (за умов загальної збалансованості територіального функціонування економіки), збереження та покращання економічної та соціальної бази за рахунок інфраструктурних галузей села. Доведено необхідність функціонування об'єктів соціального призначення на ринкових засадах за рахунок збільшення платоспроможного попиту шляхом підвищення доходів сільського населення завдяки організації повноцінного ринку землі та розвитку транспортного сполучення та зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВІН)25 + У9(4УКР-4ВІН)320 +
Шифр НБУВ: РА353601

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Клочковський О.В. 
Розвиток підприємництва в сільському господарстві (на матеріалах Вінницької області): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Клочковський ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито соціально-економічну суть підприємництва в аграрній сфері. Досліджено теоретичні основи, зміст, види, напрями та механізми функціонування та розвитку підприємницької діяльності в Україні. Висвітлено історичні аспекти реформування аграрного виробництва. Проаналізовано практику інституційного забезпечення реформування та регулювання даного підприємництва в Україні. Узагальнено методичні аспекти оцінювання стану та тенденції формування та розвитку підприємницьких структур. Досліджено сучасний стан і тенденції формування та розвитку аграрного підприємництва на Вінниччині. Оцінено ефективність функціонування різноманітних форм підприємницьких структур в аграрній сфері. Проаналізовано практику трансформації організаційно-економічного механізму формування та функціонувння малих форм господарювання. Оцінено чинники, які впливають на ефективність розвитку аграрного підприємництва. Запропоновано шляхи вдосконалення механізмів державного регулювання підприємництва та системи ціноутворення в підприємницьких структурах. Розроблено методику оцінювання ефективності та завершеності трансформаційних перетворень у сфері аграрного підприємництва в регіоні. Розроблено прогноз розвитку виробництва сільськогосподарської продукції підприємствами даного регіону на перспективу до 2015 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ВІН)320-131.1 +
Шифр НБУВ: РА364235

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського