Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1813)Журнали та продовжувані видання (490)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-6КРИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 204
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єжакова Н.В. 
Організаційно-економічний механізм активізації інноваційної діяльності підприємств (за матеріалами підприємств харчової промисловості Автономної Республіки Крим): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.В. Єжакова ; Держ. вищ. навч. закл. "Київс. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розвинуто сутнісну характеристику категорій "інновація", "інноваційна діяльність", "інноваційний процес" та "інноваційно активне підприємство". Запропоновано додаткові класифікаційні ознаки інновацій та інноваційних підприємств. Визначено суть і складові організаційно-економічного механізму активізації інноваційної діяльності підприємств та їх взаємодію. Аналітично оцінено стан і перспективи розвитку інноваційної діяльності підприємств харчової промисловості Автономної Республіки Крим. Розроблено методику розрахунку системи показників активізації інноваційної діяльності, яка є одним з елементів комплексної методики оцінки інноваційної діяльності та дозволяє визначити доцільність і рівень здійснення інноваційних процесів на підприємстві. З використанням результатів проведеного оцінювання розроблено моделі активізації інноваційної діяльності даних підприємств на основі їх кластеризації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)306.71-55 +
Шифр НБУВ: РА360388

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Єна 
Феномен флористичного ендемізму та його прояви у Криму: автореф. дис... д- ра біол. наук: 03.00.05 / Андрій Васильович Єна ; Інститут ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2009. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*851.12(4УКР-6КРИ)
Шифр НБУВ: РА365287

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Єпіхін Д.В. 
Сучасний стан рослинного покриву м. Сімферополя: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Д.В. Єпіхін ; УААН. Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр. — Ялта, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено спонтанну флору та рослинність, проаналізовано систему зелених насаджень міста та визначено підходи до оптимізації їх структури й управління. Спонтанна флора нараховує 730 видів вищих судинних рослин, які належать до 411-ти родів, 101-єї родини, 6-ти класів і 4-х відділів. Виконано її систематичний, географічний, біоморфологічний і екологічний аналіз. Здійснено аналіз адвентивної фракції (144 види) за систематичною, біоморфологічною і екологічною структурою, за первинними ареалами, часом і способом заносу, ступенем натуралізації. Вивчено синтаксономічну структуру спонтанної рослинності міста (10-ти класів, 15-ти порядків, 15-ти союзів, 20-ти асоціацій і 1-го дериватного угруповання). Проведено аналіз систематичної, географічної і еколого-біоморфологічної структури ценофлор синтаксонів рослинності, їх розповсюдження на території міста. Складено картосхему зонування рослинності міста. Дендрофлора міста нараховує 198 видів. Виявлено основні характеристики систематичної, географічної, біоморфологічної структури дендрофлори. Запропоновано оригінальну ієрархічну класифікацію зелених насаджень міста. Оцінено сучасний стан зелених насаджень і відповідність їх чинним нормативам. Виявлено види, занесені в міжнародні охоронні списки - до Європейського Червоного списку (6) і Червоного списку міжнародного союзу охорони природи (4), Червоної книги України (20), а також рекомендовані для включення до Червоної книги Криму (25). Значною мірою представлено ендемічний флористичний компонент (13 % всіх ендемічних видів Криму). Важливою складовою природоохоронного потенціалу є дерева-патріархи та довгожителі (21 екземпляр), а також угруповання, занесене до Зеленої книги України. Складено картографічні матеріали щодо основних блоків рослинного покриву Сімферополя за допомогою ГІС-технологій. Запропоновано шляхи оптимізації рослинного покриву міста, нові шляхи управління ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.119(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА356698

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Єргіна О.І. 
Географічний аналіз інтенсивності грунтоутворення в агроландшафтах Криму для потреб їх протиерозійного облаштування: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.05 / О.І. Єргіна ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Уперше на основі грунтово-хронологічних досліджень надано кількісну оцінку зміни властивостей різновікових грунтів у часі: встановлено темп зміни потужності гумусового горизонту, масштаби трансформації морфології профілю, фізичних і фізико-хімічних властивостей. Проведено математичне моделювання зміни потужності та швидкості формування гумусного горизонту, запасів гумусу у часі для грунтів Криму. З'ясовано, що гідротермічні відмінності за умов грунтоутворення на схилах і плакорах добре описуються величиною енергетичних затрат. Доведено, що після розрахункової формули показниками, що характеризують мікрокліматичні особливості грунтоутворення на схилах, її можна використовувати для розрахунку швидкості утворення гумусового горизонту (допустимих норм ерозії) на схилах різного нахилу та експозиції для грунтів різного ступеня змитості. Запропоновано таблично-графічний алгоритм визначення величин допустимих норм ерозії з урахуванням природно-зональних чинників та особливостей землекористування на території Кримського півострова, який дозволяє вирішити проблему протиерозійного облаштування агроландшафтів Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П064(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА324635

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Єрмоленко О.Г. 
Активізація підприємницької діяльності малих рекреаційних підприємств Криму: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Г. Єрмоленко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні положення щодо організаційно-економічного механізму активізації підприємницької діяльності малих рекреаційних підприємств Криму. Розроблено комплекс заходів щодо активізації підприємницької діяльності малих рекреаційних підприємств, який можна реалізувати на малих рекреаційних підприємствах загального типу та створених на базі місцевого домоволодіння, що дозволяє істотно збільшити рівень соціально-економічного забезпечення Кримського регіону. Створено математичну модель оптимальної організації діяльності малих рекреаційних підприємств на підставі використання розробленої адміністративно-територіальної моделі локального рекреаційного комплексу, що враховує усі рекреаційні зв'язки підприємств, які входять до його складу, а також цільову функцію їх завантаженості й основних рекреаційно-виробничих і транспортних обмежень. Обгрунтовано науково-методичні рекомендації з розрахунку оптимальної організації діяльності малих рекреаційних підприємств у локальному рекреаційному комплексі. Удосконалено модель джерел фінансування, запропоновану українським ученим В.І.Ляшенко, яку доповнено п'ятьма сучасними джерелами фінансування з метою інвестування капітальних вкладів малого рекреаційного підприємства. Обгрунтовано твердження, що розвиток малого рекреаційного підприємства потребує державної комплексної підтримки у сферах інформаційного, нормативного, законодавчого, консультаційного, фінансового та навчального забезпечення. Створено пілотні проекти щодо модернізації основних фондів малих рекреаційних підприємств з використанням франчайзинг технологій, які є актуальними, але не одержали достатнього розвитку в рекреаційному комплексі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)291.9-131.1 +
Шифр НБУВ: РА343873

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Єськов С.В. 
Формування високопродуктивних посівів озимої твердої пшениці після різних попередників у передгірному Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / С.В. Єськов ; Півден. філіал "Крим. агротехнол. ун-т" Нац. аграр. ун-ту. — Сімф., 2007. — 17 с. — укp.

Наведено результати досліджень, здійснених у передгірній зоні Криму, а також вивчення факторів зовнішнього середовища й агротехнічних заходів на основні показники продуктивності посіву озимої твердої пшениці, схожість, густоту та коефіцієнт кущіння рослин, наростання біомаси, забур'яненість посіву, елементи структури врожаю та його якість, економічну ефективність. Більш продуктивні посіви озимої пшениці формуються на парових попередниках, за яких умови росту та розвитку більшою мірою відповідають біології даної культури. У разі погіршання комплексу цих умов на непарових попередниках формуються посіви з невисокою (стосовно кукурудзи та силосу) та низькою продуктивністю (щодо соняшника та парової озимини). Оптимізація рівня азотного живлення не впливає на зміну польової схожості та густоти рослин, але підвищує їх продуктивність. З'ясовано, що за умов внесення азотних мінеральних добрив збільшуються показники, що характеризують структуру посіву та його продуктивність. Значний вплив цей фактор має на поліпшення показників якості зерна, що визначають його товарний клас і вартість. Найбільш раціонально за сформованої у сучасну добу кон'юнктури ринку на суходолі у передгірній зоні Криму розміщувати озиму тверду пшеницю після парових попередників (чорного та зайнятого пару).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-419(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА351763

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Іваницький О. Ю. 
Правове забезпечення програмного регулювання розвитку Автономної Республіки Крим: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. Ю. Іваницький ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості державних програм стосовно кримської автономії та республіканських програм як форм публічної управлінської діяльності. Розглянуто специфіку адміністративно-правової природи Автономної Республіки Крим. Визначено аспекти реалізації повноважень автономії через заходи правового програмування та встановлено об'єкти відповідного програмного управління. Розроблено поняття, види та специфіку республіканських програм Автономної Республіки Крим. Проаналізовано особливості їх розробки та реалізації, співвіднесення з іншими програмними правовими актами. Висвітлено основні організаційно-правові проблеми фінансування та контролю за реалізацією республіканських програм Автономної Республіки Крим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР-6КРИ)011.219 в44
Шифр НБУВ: РА373925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Івашевська О.М. 
Облік і аналіз ліквідних активів (на прикладі суднобудівних та судноремонтних підприємств АР Крим): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.М. Івашевська ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття "ліквідні активи", обгрунтовано нові підходи до вирішення питань щодо уточнення класифікації активів за строком використання, ступенем ліквідності, імовірністю зміни вартості. Досліджено макроекономічні, галузеві та внутрішні чинники дефіциту ліквідних активів, а також обгрунтовано заходи щодо підвищення платоспроможності підприємств суднобудівного комплексу України. Розроблено пропозиції, спрямовані на вдосконалення організації та методики обліку грошових документів, поточних фінансових інвестицій, дебіторської заборгованості замовників за будівельними контрактами, операцій рефінансування такої заборгованості. Визначено напрями вдосконалення балансу та звітності про рух грошових коштів з метою поглиблення аналізу ліквідних активів і прогнозування грошових потоків. Розроблено модель автоматизованої обробки інформації про рух грошових коштів у системі "ІС : Підприємство", форми звітів про рух цих коштів і методику їх формування у комп'ютерному середовищі. Подано рекомендації щодо уточнення розрахунку коефіцієнтів ліквідності, платоспроможності, а також розвитку системи поточого аналізу та короткострокового фінансового планування ліквідних активів. Здійснено поточний і перспективний аналіз грошових активів, ліквідності та визначено шляхи поліпшення платоспроможності підприємств суднобудування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР-6КРИ)230.585.152.74-145.711.2 + У053.9(4УКР-6КРИ)305.851.527.4-571 +
Шифр НБУВ: РА348311

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Івашевська 
Облік і аналіз ліквідних активів (на прикладі суднобудівних та судноремонтних підприємств АР Крим): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Олена Михайлівна Івашевська ; Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР-6КРИ)230.585.152.74-145.711.2 + У053.9(4УКР-6КРИ)305.851.527.4-571
Шифр НБУВ: РА348311

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ільясова М.К. 
Удосконалення механізму регулювання регіонального ринку готельних послуг (на прикладі Автономної Республіки Крим): автореф. дис...канд. екон. наук : 08.00.05 / М.К. Ільясова ; ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні основи й обгрунтовано практичні рекомендації щодо формування інституційної моделі регулювання регіонального ринку готельних послуг. Наведено результати дослідження попиту послуг з розміщення у районах готельної агломерації Кримського регіону, потенціалу послуг з розміщення у розрізі районів. Виявлено депресивні та переобтяжені туристськими відвідинами рекреаційні райони. Визначено залежність ефективності їх функціонування від різних чинників впливу зовнішнього та внутрішнього середовища. Розроблено маркетинговий підхід до дослідження попиту на готельні послуги, проведений з застосуванням СТЕП і SWOT-аналізу, аналіз багатофакторного попиту та стану послуг. Запропоновано принципи регіонального районування готельних послуг на основі попиту. Проаналізовано шляхи вдосконалення інституційної моделі регулювання ринку готельних послуг в АРК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-6КРИ)684.413.57 + У9(4УКР-6КРИ)441.357 +
Шифр НБУВ: РА367249

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ілясова Ю.В. 
Експортний маркетинг виноробної продукції: автореф. дис... канд. екон. наук.: 08.00.04 / Ю.В. Ілясова ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито суть понять "експортний потенціал підприємства" та "експортний маркетинг продукції". Визначено принципову схожість отаннього з внутрішнім маркетингом підприємства. Запропоновано алгоритм оцінювання експортної діяльності підприємства, який дозволяє її визначити залежно від різних витрат і доходу, одержаного підприємством на зовнішніх ринках. На підставі аналізу зовнішньоекономічної діяльності виноробних підприємств Криму зроблено висновок, що лідером серед них є Національне виробниче аграрне об'єднання "Масандра". Відзначено, що конкурентна спроможність виноробної продукції підприємств Криму на зовнішніх ринках не є високою через надмірно велику собівартість і нетипову для зовнішніх ринків структуру виробництва вин (перевагу міцних і солодких вин). Вмзначено основні складові експортної маркетингової стратегії - пріоритетні ринки, ефективну структуру асортименту виноробної продукції. З використанням розробленої методики зроблено прогноз розвитку світового ринку вина та визначено перспективи експортної діяльності виноробних підприємств Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)843.58 +
Шифр НБУВ: РА362254

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Абібуллаєв М.С. 
Методи забезпечення інноваційного розвитку підприємств (за матеріалами промислових підприємств Автономної Республіки Крим): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.С. Абібуллаєв ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено теоретико-методичне обгрунтування комплексного підходу щодо розв'язання проблем сучасного інноваційного розвитку підприємств, що спирається на положення еволюційної теорії економіки. Уточнено понятійно-категоріальний апарат даної проблематики, сформульовано визначення технологічного та інноваційного розвитку підприємств, висвітлено взаємозв'язок між науково-технічним прогресом та інноваційним розвитком. Розглянуто методику оцінки інноваційного розвитку підприємств, на її базі проведено оцінку діяльності промислових підприємств Криму. Обгрунтовано роль, місце та значення персоналу підприємств у забезпеченні ефективного інноваційного розвитку. Модифіковано методику оцінки ефективності інвестицій у людський капітал з метою прискорення інноваційного розвитку підприємства. Запропоновано імітаційну модель інноваційного розвитку підприємств, методику побудови моделі сталого інноваційного розвитку підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)301-55 +
Шифр НБУВ: РА340494

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Абкадиров Р.Р. 
Геотопонімічна індикація господарсько-культурних типів освоєння Криму: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Р.Р. Абкадиров ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено визначення геотопонімічної системи, сформульовано її особливості, відмінні від інших типів суспільно-географічних систем. Розкрито механізм взаємодії геотопонімічної системи з процесом господарського освоєння територій. Здійснено спеціалізоване геотопонімічне районування території Криму за оригінальною авторською методикою. Обгрунтовано геотопонімічну індикацію господарсько-культурних типів освоєння територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8в4(45УКР7-6КРМ) + Ш103.161 + У049(4Укр-6Кри)
Шифр НБУВ: РА316928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Аблязова С.А. 
Підвищення ефективності управління конкурентноспроможністю підприємств виноградорсько-виноробної галузі Криму: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.04 / С.А. Аблязова ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2008. — 20 с. : рис. — укp.

Досліджено конкурентоспроможність підприємств виноградарсько-виноробної галузі за сучасних умов та розроблено шляхи підвищення ефективності управління нею. Наведено визначення понять "конкурентоспроможність винопродукції", "конкурентоспроможність підприємства виноградно-виноробної галузі". Розкрито структуру та послідовність формування його конкурентного потенціалу, основних елементів конкурентоспроможності. Розроблено моделі оцінювання конкурентоспроможності підприємства та продукції виноградарсько-виноробної галузі за умов глобалізації. Проаналізовано сучасний стан даної галузі Криму та визначено перспективи її розвитку. Обгрунтовано організаційно-економічні механізми управління конкурентоспроможністю продукції та підприємства виноградарсько-виноробної галузі. За результатами її комплексного оцінювання запропоновано напрями підвищення ефективності управління конкурентоспроможністю продукції та підприємств за умов інтеграції України до Європейського економічного співтовариства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)306.752.5-13-21 + У9(4УКР-6КРИ)325.15472-13-2
Шифр НБУВ: РА358965

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Абрамова М.В. 
Формування системи управління потоками твердих побутових відходів в регіоні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / М.В. Абрамова ; Крим. інж.-пед. ун-т. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено економічну сутність категорій "відходи", "кінцеві відходи", "забруднення". Уточнено поняття регіональної еколого-соціально-економічної системи як цілісної системи, в якій екологічна підсистема є системоутворювальною базисною, що інтегрована з соціально-економічною системою. Виявлено, що існуюча система поводження з твердими побутовими відходами не є ефективною через відсутність централізованої системи управління збору й утилізації відходів на регіональному рівні. Розроблено концептуальну модель управління потоками відходів. Розглянуто методичний підхід до раціонального управління відходами, який базується на принципі збалансованості взаємовпливу екологічної та соціально-економічної систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)0-553.84-21
Шифр НБУВ: РА375136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Аджиєва Л. С. 
Науково-дослідні установи і організації Криму у системі відносин: влада - економіка - довкілля (1861 - 1917 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Л. С. Аджиєва ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано розвиток і діяльність науково-дослідних установ та організацій Криму у системі відносин: влада - економіка - довкілля 1861 - 1917 рр. Проведено комплексний аналіз соціально-економічної ситуації у Криму, який дозволяє виявити чинники, що сприяли інтенсифікації науково-дослідної роботи в даний хронологічний період. Висвітлено загальні тенденції розвитку світової сільськогосподарської науково-дослідної справи та природознавства. Розкрито внесок Нікітського ботанічного саду та науково-освітнього центру "Магарач" у забезпечення розвитку провідних галузей економіки, модернізацію паркового господарства, виноробної галузі. Визначено роль природничо-наукових товариств та аматорських досліджень у розв'язанні проблем агроекології та розгортанні природоохоронної діяльності. Систематизовано науковий доробок вчених і дослідників-аматорів. Узагальнено та введено до наукового обігу малоз'ясовані та невідомі факти біографій та діяльності низки провідних науковців, що жили та працювали в Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)5-5 + У03(4УКР-6КРИ)5
Шифр НБУВ: РА381977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Аджимет Г.Х. 
Формування системи регулювання регіонального ринку сільськогосподарської продукції: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Г.Х. Аджимет ; Крим. інж.-пед. ун-т. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні засади й обгрунтовано методичний підхід до регулювання регіонального ринку сільськогосподарської продукції. Проаналізовано стан ринку АР Крим, проведено експертну оцінку діючих методів регулювання на основі комплексного застосування шкал полярних профілів і рангів значимості системи характеристик. Обгрунтовано засади формування системи регулювання регіонального ринку сільськогосподарської продукції на основі гармонізації державного впливу та ринкових механізмів, включаючи, методи, інструменти, принципи, інститути та функції. Розроблено імітаційну модель для оптимізації рішень щодо регулювання регіонального ринку окремих видів сільськогосподарської продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ) 421.51
Шифр НБУВ: РА370561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Акіменко П.І. 
Регіональні чинники інвестиційної реструктуризації економіки (на прикладі Автономної республіки Крим): Автореф. дис. канд... екон. наук: 08.10.01 / П.І. Акіменко ; Харк. держ. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2003. — 19 с.: карт. — укp.

Розроблено комплекс заходів з удосконалення інвестиційного механізму регіонального економічного розвитку на прикладі Автономної республіки Крим. Проведено аналіз чинників формування моделі економічного регіонального розвитку. Виявлено принципи державного регулювання регіонального розвитку. Розглянуто програмно-цільові механізми стимулювання інвестиційної привабливості регіону. Розроблено модель формування сприятливого інвестиційного клімату регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)0-56
Шифр НБУВ: РА326729

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Аксьонов Ю. В. 
Біологічні особливості та ефіроолійність видів роду Nepeta L. в умовах Криму: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.05 / Ю. В. Аксьонов ; Українська академія аграрних наук ; Нікітський ботанічний сад - Національний науковий центр. — Ялта, 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.28-264(4УКР-6КРИ) + Е522.927.16 Lam * 725.181.1
Шифр НБУВ: РА371535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  

      
20.

Акчуріна-Муфтієва Н.М. 
Декоративно-прикладне мистецтво кримських татар ХV - першої половини ХХ ст. (етапи розвитку, типологія, стилістика, художні особливості: автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.06 / Н.М. Акчуріна-Муфтієва ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2009. — 36 с. — укp.

Висвітлено історію формування кримськотатарського декоративно-ужиткового мистецтва у XV - першій половині XX ст., проведено його комплексне дослідження як принципово важливого та характерного різновиду національної художньої культури. Сформовано концепцію декоративності кримськотатарського мистецтва з урахуванням різних історико-культурних нашарувань, усього художнього досвіду, набутого протягом віків населенням Криму. Простежено еволюцію художньо-виражальних засобів творення форм і декору виробів. Визначено типи виробів і розроблено класифікацію орнаментів кримськотатарського декоративно-ужиткового мистецтва, проведено їх аналіз як цілісної художньої системи, до наукового обігу введено широкий фактологічний матеріал. Наведено характеристику кримськотатарського символічного контексту основних орнаментальних мотивів. Створено мистецтвознавчий словник кримськотатарського декоративно-ужиткового мистецтва й орнаментики відповідно до лексичного звучання, побутового призначення та символічного контексту. З'ясовано, що національну самобутність кримськотатарського декоративно-ужиткового мистецтва від часів прийняття Ісламу визначили етнічні традиції, стиль і канони ісламського мистецтва. Зроблено висновок про необхідність урахування у процесі вивчення мистецької й архітектурної спадщини кримськотатарського народу його етнічних традицій, що склалися у взаємозв'язку з сусідніми причорноморськими народами та традицій мусульманської культури, що сформувалися протягом століть.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ123(4УКР-6КРИ=тат)4/6 +
Шифр НБУВ: РА362631

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського