Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1090)Журнали та продовжувані видання (351)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 127
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сергієнко С. Ю. 
Специфіка процесу українізації 20 - 30-х рр. XX ст. у Донбасі: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. Ю. Сергієнко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 21 с. — укp.

Визначено й охарактеризовано основні чинники впливу на процес українізації в 1920 - 1930-х рр. у Донбасі, зокрема, політичний, соціально-економічний, етнічно-географічний. Показано домінуючу роль в даному процесі політичного чинника. Увагу приділено проблемам українізації в партійних організаціях, на промислових підприємствах, в сфері освіти та культури. Розкрито вплив наростаючого тоталітаризму та Голодомору 1932 - 1933 рр. на хід українізації в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-7
Шифр НБУВ: РА380905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Волкова С. М. 
Діяльність місцевих органів влади Донбасу в другій половині 20-х - 30-х роках XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. М. Волкова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Вперше зроблено одну із перших спроб вивчити діяльність місцевих органів влади Донбасу в другій половині 1920-х - 1930-х рр. на підставі нових архівних даних, переосмислення раніше введених до наукового обігу опублікованих документів, а також новітньої літератури. Розкрито механізми впливу комуністичної партії на формування та діяльність органів влади регіону. Вперше досліджено персональний склад місцевих органів влади Донбасу. Вдосконалено розробки проблеми керівництва Радами розвитком соціальної сфери регіону, проаналізовано роль місцевих органів влади в розвитку промисловості та сільського господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-5 + Х819(4УКР5)011.219-1
Шифр НБУВ: РА381104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Мірошніченко С. В. 
Становлення та розвиток періодичного друку на Слобожанщині та його вплив на освітньо-культурні процеси у регіоні в XIX - на початку XX століття: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. В. Мірошніченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексний аналіз періодичного друку на Слобожанщині у вказаний період. Розкрито загальні закономірності та характерні особливості розвитку та функціонування місцевих періодичних видань з урахуванням специфіки регіональних і загальнодержавних факторів. Проведено типологічний аналіз періодики даного регіону. Розкрито роль преси у громадському житті краю, проаналізовано внесок місцевих видавців і редакційних колективів у розвиток регіонального періодичного друку. Складено реєстр періодичних видань Слобожанщини, уточнено загальну кількість, час і періодичність виходу цих видань. Введено до наукового обігу інформацію про нереалізовані видавничі проекти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР52)5-7 + Ч612.3(4УКР5)5
Шифр НБУВ: РА385421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Васик О. В. 
Метричні книги як джерело з історії Донбасу другої половини XIX - початку XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / О. В. Васик ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано метричні книги як джерела з історії Донбасу другої половини XIX - початку XX ст. Визначено стан наукової розробки теми, до наукового обігу введено значний масив архівних джерел. Здійснено огляд законодавчих актів уряду Російської імперії щодо системи метрикації православного та неправославного населення. Простежено відмінності щодо формулярів метричних книг представників різних конфесій на території Донбасу. Аналіз формулярів виявляє характерні особливості фіксації інформації у метричних книгах. Відтворено показники народжуваності, шлюбності та смертності. Доведено можливість використання метричних книг для відтворення родоводів на прикладі німецькомовної родини Фішерів. Встановлено, що метричні книги є достатньо інформативним джерелом, використання даних якого дозволяє проводити дослідження у багатьох напрямах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)52 + Т3(4УКР55)52
Шифр НБУВ: РА380598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  

      
5.

Дібас О. А. 
Джерела з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / О. А. Дібас ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії проведено комплексний аналіз джерел з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.). Запропоновано класифікацію джерел з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.), в основу якої покладено як формальні, так і змістовні критерії. Надано історико-джерелознавчу характеристику джерел з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.): законодавчої бази Російської імперії, діловодної документації та статистичних матеріалів промислових підприємств, акціонерних товариств. Виявлено, систематизовано та досліджено комплекс джерел з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.), здійснено їх класифікацію. До наукового обігу введено значний масив невикористаних джерел, насамперед "Зібрання узаконень правлячого при уряді Сенату", а саме: статути акціонерних товариств і зміни до них, зафіксовані на сторінках краєзнавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)5-237 + Т1(4УКР)-1(4УКР55) + У03(4УКР5)503.0
Шифр НБУВ: РА382785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Маштакова В. О. 
Розвиток соціального виховання на Слобожанщині (XIX - поч. XX ст.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.05 / В. О. Маштакова ; Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено особливості демократизації соціального виховання в індустріальному суспільстві. Обгрунтовано в соціокультурному контексті та регіональному аспекті етапи становлення системи та демократизації регіонального соціального виховання Слобожанщини, зокрема: І етап - перша половина XIX ст. - становлення системи соціального виховання, системотвірним елементом якої стала система державної освіти та стимулювання державою громадської ініціативи в соціальному вихованні; ІІ етап - вдосконалення державної за характером системи соціального виховання через розвиток громадянської активності та виокремлення систем просвіти й опіки; ІІІ етап: кінець XIX ст. - початок XX ст. - трансформація системи соціального виховання Слобожанщини з державної за характером у громадську та зростання громадської відповідальності й приватної ініціативи в соціальному вихованні в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312.3(4УКР5)52
Шифр НБУВ: РА380878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Овчинникова Я. С. 
Діти і підлітки Донбасу в умовах Великої Вітчизняної війни (1941 - 1945 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Я. С. Овчинникова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз становища дітей і підлітків Донбасу як соціально найуразливішої верстви населення в період Великої Вітчизняної війни. З'ясовано основні чинники, що визначали становище неповнолітніх за екстремальних умов війни на різних її етапах. Виділено напрямки політики радянської влади у галузі охорони дитинства, організації навчання та виховання неповнолітніх та особливості їх реалізації в Донбасі. Розглянуто умови перебування юних жителів регіону на окупованій території, проаналізовано дії нацистської окупаційної влади щодо даної категорії населення. З'ясовано основні мотиви та виділено форми участі дітей і підлітків у патріотичних заходах цивільного населення та русі Опору, показано внесок молодого покоління у здобуття Перемоги. Зроблено висновок про суттєвий вплив воєнних подій на стан фізичного, психологічного здоров'я неповнолітніх громадян та все їх подальше життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)622-2
Шифр НБУВ: РА380629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Симоненко І. В. 
Інженерно-технічна інтелігенція в розвитку важкої промисловості Півдня України (друга половина XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / І. В. Симоненко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 19 с. — укp.

Висвітлено роль інженерно-технічної інтелігенції (ІТІ) в розвитку промисловості на Півдні України в другій половині XIX - на початку XX ст. Виявлено причини кількісного зростання кадрів ІТІ, проаналізовано їх кількісний і якісний склад. Увагу приділено проблемам становлення та формування системи вищої та середньої технічної школи з підготовки ІТІ. Розкрито й оцінено внесок інженерно-технічних працівників у розвиток залізорудної та металургійної промисловості Півдня України. Подано інформацію про участь ІТІ в науково-технічних товариствах, висвітлено роль цих товариств у модернізації важкої промисловості українського Півдня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР5)5-231 + Т3(4УКР7)5-231
Шифр НБУВ: РА380904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Іванова Н. Г. 
Запобігання злочинним посяганням на рослинний світ (за матеріалами Донецького регіону України): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Н. Г. Іванова ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто особливості кримінально-правової охорони рослинного світу. Проведено кримінологічно-порівняльний аналіз стану злочинності у сфері охорони рослинного світу в Україні, зокрема в Донецькому регіоні. Визначено найбільш вагомі детермінуючі чинники, що зумовлюють вчинення злочинів, які посягають на рослинний світ. Запропоновано комплекс загальносоціальних і спеціально-кримінологічних заходів запобігання злочинам цієї категорії. Наведено практичні рекомендації щодо вдосконалення запобіжної діяльності правоохоронних органів внутрішніх справ в даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)118 + Х883.9(4УКР)711.8 + Х859(4УКР5)14
Шифр НБУВ: РА384534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Осадчий Є. М. 
Фортеці північно-західної Слобожанщини XVII ст. як пам'ятки військової історії: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.05 / Є. М. Осадчий ; НААН України, Центр пам'яткознавства. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено та картографовано всі відомі на даний час укріплення козацької доби північного заходу Слобожанщини. Вперше проведено дослідження залишків укріплень фортець XVII ст. північного заходу Слобожанщини. Підготовлено каталог пам'яток військової справи даного резону XVII ст. Створено узагальнюючі карти та топографічні плани фортець XVII ст. Доведено доцільність використання у дослідженнях новітніх технологій (супутникових знімків, електронних тахеометрів і систем навігації GPS). Використано дані палеокліматичних, грунтознавчих, геомагнітних і джерелознавчих досліджень. Здійснено комплексний аналіз подій війни 1658 - 1659 pp. в контексті вивчення козацьких фортець як пам'яток історії та культури. Запропоновано окремі розробки та рекомендації щодо подальшої музеєфікації та використання пам'яток козацької доби північного сходу Слобожанщини в історичному туризмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР52)44-7 + Т3(4УКР52)4-294 + Ц561.21 г(4УКР-9СЛО)4
Шифр НБУВ: РА380325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Трубчанінов М. А. 
Забезпечення землеробським реманентом слобідського села у другій половині XIX - на початку XX століття: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / М. А. Трубчанінов ; Харків. нац. ун-т ім. В. Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше на міждисциплінарному рівні досліджено місце, роль і функції землеробського реманенту в соціально-економічному розвитку України, в процесі ринкової трансформації слобідського села. Визначено основні об'єктивні та суб'єктивні фактори, які впливали на забезпечення землеробським реманентом слобідського села, виявлено ступінь, форми та механізми впливу соціально-економічних процесів, які проходили в Україні, на кількісну й якісну динаміку сільськогосподарських знарядь і техніки в селянських і поміщицьких господарствах Слобожанщини. Досліджено еволюцію конструктивних і функціональних особливостей різних видів землеробських знарядь і техніки, проаналізовано діяльність слобожанських хліборобів у галузі функціонального вдосконалення, оптимізації та виробничої адаптації землеробського реманенту. Реконструйовано народну аграрно-виробничу термінологію Слобожанщини, забуті імена селян і поміщиків, конструкторів землеробських знарядь і машин. На підставі вивчення історичного досвіду сформульовано й обгрунтовано рекомендації щодо оптимізації аграрних відносин у сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР52)5-232
Шифр НБУВ: РА382820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Карасьова О.В. 
Організація самостійної роботи студентів у вищих навчальних закладах Слобожанщини другої половини XIX - початку XX ст.: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / О.В. Карасьова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Проаналізовано питання організації самостійної роботи студентів у вітчизняній педагогічній думці даного періоду. Розкрито роль самостійної роботи як засобу навчання студентів. Висвітлено внесок провідних педагогів і вчених другої половини ХІХ - початку ХХ ст. у визначення необхідності організації самостійної роботи студентів. Визначено етапи в динаміці ступеня організації самостійної роботи студентів ВНЗ Слобожанщини. Узагальнено форми, методи, засоби, прийоми активізації самостійної роботи студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4УКР5)52 + Ч481.69
Шифр НБУВ: РА372839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Поплавський О.О. 
Донецько-Криворізька радянська республіка: історико-політичний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.О. Поплавський ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено історичні передумови створення регіональних утворень на Півдні України, особливості встановлення Рад у Донецько-Криворізькому басейні, проголошення Донецько-Криворізької республіки та формування механізму її управління. Висвітлено ключові напрями перетворень у різних сферах життя, а також конкретні заходи щодо організації оборони й евакуації ресурсів регіону. Розглянуто особливості радянізації регіону, що випливали переважно з нормативно-правових актів і рішень вищих партійних органів РСФРР, чинність яких Раднарком республіки відразу поширював на територію басейну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР5)61-3 +
Шифр НБУВ: РА370883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Калашнікова В.Є. 
Історико-культурні цінності Східної України в роки Великої Вітчизняної війни: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В.Є. Калашнікова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Визначено особливості архівного, бібліотечного та музейного фондів Східної України напередодні війни. Висвітлено евакуацію історико-культурних цінностей в східні райони СРСР в перший рік війни, зроблено висновки щодо неспланованості даного процесу та причини його провалу. Розглянуто місце історико-культурних цінностей в політиці окупантів. Розкрито цілі та механізми захоплення, вивезення за межі країни та знищення культурного надбання Східної України окупантами. Встановлено обсяги збитків, заподіяних в ході воєнних дій архівними, бібліотечними та музейними установами. Висвітлено героїчні подвиги простих людей в порятунку та збереженні історико-культурних цінностей в роки Великої Вітчизняної війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР5)622-7
Шифр НБУВ: РА371688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Хряпін Е. О. 
Іноземні капітали і підприємці в соціально-економічному розвитку Донецько-Криворізького басейну (1861 - 1914 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Е. О. Хряпін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан вивчення проблеми у вітчизняній і закордонній історіографії, інформаційний потенціал джерельної бази. Встановлено загальний обсяг іноземних капіталів, які надійшли у важку промисловість регіону в 1861 - 1914 рр. Проаналізовано динаміку надходжень іноземних інвестицій. Визначено особливості іноземних капіталовкладень у галузевому розрізі, за національною належністю та державною ознакою. Виявлено особливості ведення бізнесу та господарської політики іноземними капіталістами, управлінською елітою. Уточнено вплив іноземних капіталів на впровадження новітніх форм і методів організації праці, соціально-культурної політики, стан і перспективи розвитку народного господарства регіону. Встановлено персональний склад керівництва правлінь акціонерних товариств, пайових товариств і приватних підприємств з іноземним капіталом, які діяли в Донецько-Криворізькому басейні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)5-2 + У03(4УКР5)5
Шифр НБУВ: РА371315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Андросова С.Л. 
Культурні процеси в Донбасі в 20-30-ті рр. ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.Л. Андросова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення та переосмислення відомих істричних фактів та аналізу значної кількості нових архівних матеріалів досліджено проблему розвитку культурних процесів у Донбасі у 1920 - 1930-х рр. Проаналізовано історичні умови, за яких відбувалося становлення освіти, науки, літературного та мистецького життя населення регіону, відтворено цілісну картину розвитку культури Донбасу протягом 1920 - 1930-х рр. На підставі вивчення широкого кола джерел, значну частину з яких вперше введено до наукового обігу, досліджено процес розвитку початкової, середньої, професійно-технічної та вищої освіти та науки Донбасу. Визначено роль державної політики у регулюванні повсякденного життя населення регіону. Проаналізовано зміни у літературному, художньому, музичному та театральному житті регіону. На підставі залучення опублікованих джерел відтворено образ жінки у творчості письменників Донецького краю, розкрито особливості літературного життя регіону. Висвітлено роль релігії, дозвілля та свят у повсякденному житті населення Донбасу, проаналізовано його ставлення до більшовицької політики у галузі культури. Встановлено взаємозв'язок між соціально-економічним розвитком і становленням культури Донецького краю. На прикладі Донбасу простежено формування радянської провінційної культури, висвітлено ставлення пересічних громадян до радянських культурних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-7 +
Шифр НБУВ: РА369994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Стуканова Ю. Р. 
Культурна еліта Донбасу в 1953 - 1964 роках: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Ю. Р. Стуканова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

З використанням різних історичних джерел виявлено особливості розвитку та діяльності представників творчої еліти регіону. Проаналізовано культурні процеси в Донбасі в період "відлиги", з'ясовано масштаби й особливості лібералізації художнього життя. Визначено соціальне функціонування творів літератури та мистецтва регіону. Виявлено динаміку кількісних та якісних змін складу Спілок письменників і художників, колективів театрів і філармоній Донбасу, здійснено порівняльний аналіз з відповідними показниками провідних обласних центрів України. Досліджено шляхи формування культурної еліти Донбасу, роль у цих процесах цілеспрямованої державної політики, відносини представників творчої еліти з радянською владою. Висвітлено матеріальне забезпечення та побутові умови праці і життя діячів культури, чинники, що впливали на вибір митців між творчістю і ремісництвом. Складено антропологічний портрет представників культурної еліти Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)63-293 + Т3(4УКР-4ДОН)63-293
Шифр НБУВ: РА377153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Шебаніц Д.М. 
Промисловий розвиток Донбасу в другій половині XIX - на початку XX ст.: радянська історіографія: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / Д.М. Шебаніц ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Проведено критичний аналіз радянської концепції історії промисловості, робітництва Донбасу даного періоду на підставі детального вивчення опублікованих джерел і наукової літератури, спираючись на власні методологічні переконання. Виділено три етапи розвитку істориографічної традиції досліджуваної проблеми. Проведено порівняльний аналіз напрямів і пріоритетів дослідницького пошуку таких аспектів проблеми, як розвиток різних галузей промисловості даного регіону, формування й еволюція монополістичних об'єднань, формування робітничого класу в зазначений період і соціальні умови праці робітників тощо. Вивчено літературні джерела, що дозволило подолати численні неточності, фактичні помилки, відверті перекручування стосовно окремих подій і процесів, пореформеного розвитку Донбасу в радянській літературі. Опрацьовано широкий пласт наукової літератури з теми дослідження, що надало підстави для подолання радянських стереотипів у висвітленні подій пореформеного розвитку Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4СОЮ) + Т3(4УКР55)5
Шифр НБУВ: РА375618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Касьянова Н.М. 
Боротьба з безпритульністю та бездоглядністю в Донбасі (1943 - 1953 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Касьянова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

На прикладі Донбасу досліджено досвід боротьби держави з такими соціальними явищами, як дитяча безпритульність, бездоглядність і злочинність після звільнення регіону від нацистської окупації та закінчення Великої Вітчизняної війни (1943 - 1953 рр.). Встановлено основні причини виникнення досліджуваних негативних соціальних явищ, визначено масштаби даної проблеми. Проаналізовано законодавчу та розпорядчу базу роботи органів радянської влади, спрямованої на боротьбу з безпритульністю, бездоглядністю та злочинністю, розглянуто основні методи ліквідації цих явищ. Наведено загальну характеристику владних структур, основним завданням діяльності яких було усунення їх негативних проявів і стабілізації ситуації у регіоні щодо рівня дитячої безпритульності та правопорушень. Досліджено діяльність спеціальних дитячих виховних установ для категорії дітей із статусом діти-сироти та бездоглядні, а також призначених для утримання неповнолітніх правопорушників і злочинців. Визначено роль громадськості у справі допомоги дітям вулиці. Проаналізовано стан матеріального забезпечення знедолених дітей, охарактеризовано соціально-побутові умови їх життя. Розкрито особливості організації навчально-виховного процесу у спеціальних дитячих установах, показано специфіку дозвільного життя вихованців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)62-298 + Ч424(4УКР)719.2 + Ч33(4УКР5)62 + Х628.332 +
Шифр НБУВ: РА370066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Бровар О. В. 
Соціальні умови розвитку вугільної промисловості Донбасу (1943 - 1964 рр.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / О. В. Бровар ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 37 с. — укp.

Досліджено комплекс соціальних проблем, пов'язаних із відбудовою, реконструкцією та розвитком вугільної промисловості Донбасу в повоєнне двадцятиріччя. Проаналізовано тенденції життєдіяльності шахтарського соціуму в контексті соціально-економічної політики керівництва держави. Простежено динаміку соціальних процесів, їх особливості в різних суспільно-політичних реаліях. Охарактеризовано заходи влади у сфері охорони праці, підготовки кваліфікованих кадрів для підприємств вугільної індустрії. Здійснено внесок фундаментальної та відомчої науки у вдосконалення та розробку нових видів техніки й інноваційних технологій, зменшення ризиків на виробництві, підвищення продуктивності праці. Висвітлено питання матеріального та морального заохочення, соціального забезпечення, вирішення житлової проблеми, задоволення матеріальних потреб гірників, оптимізації їх побуту, охорони здоров'я й організації культурного дозвілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)63-24 + Т3(4УКР-4ДОН)63-24
Шифр НБУВ: РА373597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського