Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>I=РА381565<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Підгаєцький В. М. 
Тотальне безцементне ендопротезування у хворих на остеоартроз кульшового суглоба: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / В. М. Підгаєцький ; Держ. установа "Ін-т травматології та ортопедії НАМН України". — К., 2011. — 25 с. — укp.

Вперше визначено рентгенологічні та рентгенометричні особливості у хворих з атрофічним, нормотрофічним і гіпертрофічним типами остеоартрозу (АО) кульшового суглобу (КС), важливі для підбору ендопротеза за типом фіксації, формою та типом покриття його компонентів. Розроблено систему клініко-ренттенологічної бальної оцінки результатів едопротезування КС, яка дозволяє комплексно оцінити в динаміці функцію протезованого суглоба, стан кісткової тканини навколо ендопротеза, стан і позицію його компонентів. Проаналізовано віддалені результати тотального безцементного ендопротезування у хворих на ОА КС. Вперше встановлено, що достовірними причинами нестабільності ацетабулярного компоненту були його вертикальна позиція, неповне покриття компонента кістковою тканиною та наявність до операції кістоподібної перебудови кульшової западини. Вперше виявлено, що за атрофічного типу ОА КС рівень клоногенної активності строми кісткового мозку є низьким, а за гіпертрофічного типу ОА її рівень є високим. Встановлено залежність пружньо-деформованого стану кісткової тканини кульшової западини та стегнової кістки (СК) від форми компонентів ендопротеза з безцементним типом фіксації. Вперше визначено, що за імплантації ацетабулярного компонента форми врізаного конуса виникають локальні напруження кісткової тканини кульшової западини на рівні зламу лінії врізаного конуса, які в сім разів перевищують межу міцності кісткової тканини в цій ділянці. Встановлено, що імплантація феморального компонента за формою, яка не відповідає формі кістково-мозкового каналу СК, призводить до появи зон локальних перевантажень кісткової тканини СК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5 с03 + К769.82
Шифр НБУВ: РА381565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського