Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (84)Тематичний інтернет-навігатор (24)Наукова електронна бібліотека (1045)Реферативна база даних (40834)Книжкові видання та компакт-диски (10016)Журнали та продовжувані видання (811)
Пошуковий запит: (<.>K=ІДЕОЛОГІЯ$<.>+<.>K=ОХОРОН$<.>+<.>K=ЗДОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3389
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Романенко В. Д. 
Авіаційна техніка ленд-лізу 1941 - 1945 рр. (пам'яткознавчий аспект): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.05 / В. Д. Романенко ; Укр. т-во охорони пам'яток історії та культури НАН України, Центр пам'яткознавства. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розглянуто процес підготовки й організації поставок авіаційної техніки до СРСР по ленд-лізу у 1941 - 1945 рр., та інфраструктуру, яка займається прийманням авіатехніки, її доставкою, навчанням льотного складу. Наведено повний перелік типів літаків, які поставлялися до СРСР по ленд-лізу, кількість одержаних машин, строки їх надходження. Сформульовано основні вимоги щодо літаків Вітчизняної війни як пам'яток воєнної історії України. Розроблено базу даних, яка однозначно ідентифікує будь-який літак ленд-лізу за його серійним чи заводським номером, робить його опис як пам'ятки історії та техніки. Наведено приклади успішного застосування бази даних для ідентифікації літаків та її використання як інформаційного ресурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)622 л61 + Ц35(2)626-65 л61
Шифр НБУВ: РА372850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Гончарова Н.М. 
Автоматизовані системи контролю фізичного стану дітей молодшого шкільного віку в процесі фізичного виховання: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Н.М. Гончарова ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано інформативні показники фізичного стану, використані під час розробки комп'ютерної програми контролю фізичного стану дітей. Розроблено комп'ютерну програму "Monitoring", складовими якої є блоки "Діагностика", "Підручник здоров'я", "Спортивний майданчик", "Щоденник самоконтролю". Відзначено, що блочний принцип побудови програми дозволяє здійснювати автоматизований контроль фізичного стану дітей молодшого шкільного віку, містить теоретичні відомості про здоровий спосіб життя та комплекси фізичних вправ, спрямованих на підвищення рівня фізичного стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.41 +
Шифр НБУВ: РА363975

Рубрики:

      
3.

Греков Є.А. 
Авторське право на твори архітектури: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Є.А. Греков ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні та практичні проблеми функціонування інституту авторського права щодо одного з об'єктів його правової охорони - твору архітектури. Досліджено передумови виникнення авторського права на твори архітектури як окремого правового субінституту. Наведено правову характеристику основних ознак твору архітектури, виявлено їх специфіку. Запропоновано визначення твору архітектури як об'єкта авторського права. Розкрито сутність поняття суб'єктів авторського права на твори архітектури, досліджено умови виникнення співавторства на дані твори. Визначено юридичну природу та зміст суб'єктивного авторського права на твори архітектури, проаналізовано цивільно-правові способи його захисту. Визначено сутність правового інституту авторського нагляду у будівництві як елемента системи охорони та захисту прав авторів творів архітектури. Розроблено пропозиції щодо удосконалення законодавства України у сфері охорони прав інтелектуальної власності на твори архітектури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331.4 +
Шифр НБУВ: РА354045

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Пастухов О.М. 
Авторське право у сфері функціонування всесвітньої інформаційної мережі Інтернет: Автореф. дис.... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.М. Пастухов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено авторсько-правові аспекти функціонування всесвітньої інформаційної мережі Інтернет, зокрема, визначено, які з матеріалів, доступних в Інтернеті, підлягають охороні за авторським правом. Розглянуто особливості правової охорони окремих категорій розміщених в Інтернеті творів. Розкрито зміст та обсяг авторських прав в контексті Інтернету, а також основні засоби їх захисту. Запропоновано враховувати технологічні, соціокультурні та економічні чинники під час вибору оптимальної моделі функціонування Інтернету з точки зору дотримання авторських прав. Проведено порівняльний аналіз положень правових актів та судових рішень у сфері авторського права України, Росії, США та держав Західної Європи, а також норм, що містяться у міжнародних правових актах та нормативно-правових актах Європейського Союзу, присвячених охороні авторських прав. Наведено пропозиції з удосконалення законодавства України, яке стосується охорони авторських прав на розміщені в Інтернеті твори.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х833.39:970 + З970.312.1
Шифр НБУВ: РА321567

Рубрики:

      
5.

Єпіфанова Ю.С. 
Авторські права науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Ю.С. Єпіфанова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено поняття, види авторських прав науково-педагогічних працівників ВНЗ, підстави їх виникнення та способи здійснення. Показано особливості здійснення авторських прав цими суб'єктами на підставі авторського договору, зокрема договору про винагороду між автором і роботодавцем. Досліджено його місце в системі цивільно-правових договорів. Розроблено конкретні пропозиції та рекомендації щодо удосконалення законодавства України у сфері охорони та захисту авторських прав науково-педагогічних працівників ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)339:Ч3
Шифр НБУВ: РА374026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Базюк І.В. 
Агарикоїдні гриби лісів Українського Розточчя: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / І.В. Базюк ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Всебічно досліджено агарикоїдні базидіоміцети (Agaricales s.l.) лісів Українського Розточчя. Встановлено, що мікрофлора регіону налічує 341 вид з даної групи грибів, які належать до 88-ми родів 18-ти родин 5-ти порядків класу Basidiomycetes. Зазначено, що 330 видів - нові для району досліджень, 5 - для України. Проведено систематичний, екологічний та географічний аналізи мікрофлори регіону. Досліджено розподіл грибів за основними типами рослинних угрупувань, виділено специфічні для кожної формації комплекси макроміцетів. Проаналізовано сезонну динаміку плодоношення цих грибів у регіоні. Вивчено вплив доглядових рубок на видовий склад і плодоношення грибів. Проведено обстеження двох об'єктів природно-заповідного фонду Українського Розточчя (природного заповідника "Розточчя" та Національного природного парку "Яворівський"), де виявлено 234 види агарикоїдних грибів. Встановлено, що мережа природоохоронних територій регіону є недостатньо репрезентативна стосовно грибів порядку Agaricales s.l.. Запропоновано заходи щодо охорони рідкісних видів грибів Українського Розточчя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.561.22(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324233

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Акімова В.М. 
Адаптаційні зміни лейкоцитів периферичної крові при дії дозованого фізичного навантаження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.М. Акімова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено роль лейкоцитів периферичної крові у механізмах формування адаптаційно-компенсаторних реакцій організму людей з різним рівнем функціональної активності серця за дії короткотривалого дозованого фізичного навантаження різної інтенсивності. Досліджено особливості змін показників функціональної активності лейкоцитів та ендокринну функцію тимуса у молодих нетренованих практично здорових чоловіків за умов дії двох режимів двоступеневого фізичного навантаження: на рівні 35 % та 50 % належного максимального споживання кисню (НМСК) організмом (помірного навантаження) та 75 % і 100 % НМСК (субмаксимального навантаження), у людей, хворих на стабільну стенокардію, за умов дії помірного навантаження. Встановлено, що протягом першої години після фізичного навантаження як помірної, так і субмаксимальної інтенсивності у здорових людей виникають зміни популяційного складу лейкоцитів крові, виражені у зниженні вмісту лімфоцитів, Т-лімфоцитів, Т-хелперів та Т-цитотоксичних лімфоцитів та зростанні вмісту нейтрофільних гранулоцитів, у той час як загальна кількість лейкоцитів не змінюється. Встановлено стимулювальний ефект фізичного навантаження на показники неспецифічної резистентності організму здорових нетренованих осіб: зростання бактерицидної активності нейтрофілів і тенденцію до активації фагоцитарної функції.Встановлено, що фізичне навантаження помірної інтенсивності у людей, хворих на стабільну стенокардію, викликає зниження кількості Т-хелперів і зростання Т-цитотоксичних лімфоцитів. Вірогідних змін інших показників імунореактивності не встановлено. Показано, що помірне та субмаксимальне фізичне навантаження у здорових чоловіків викликає, в основному, розвиток неспецифічної адаптаційної реакції активації, яка свідчить про стимулювальний вплив обраних режимів фізичного навантаження на імунну систему. Встановлено, що у 25 % осіб, хворих на стабільну стенокардію, вплив помірного фізичного навантаження має стресовий характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.7 + Е70*732.242 +
Шифр НБУВ: РА349048

Рубрики:

      
8.

Радченко О.М. 
Адаптаційні реакції, їх значення у клініці внутрішніх хвороб: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / О.М. Радченко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Доведено цілісність й універсальність загального адаптаційного синдрому, який складається з певної послідовності адаптаційних реакцій на різних рівнях реактивності, забезпечує гомеостаз і життєдіяльність організму людини та тварин, в яких достатньо розвинені нервова, ендокринна, імунна системи (ссавці). Відзначено, що адаптаційні реакції розвиваються як відповідь організму на сукупність факторів зовнішнього та внутрішнього середовищ. Експериментально доведено, що імунокомпетентні органи змінюються за різних адаптаційних реакцій. Уперше вивчено вплив нестероїдних протизапальних, сульфаніламідного та пірамідинового препаратів на розвиток реакцій. Установлено, що ці препарати у здорових тварин частіше, ніж інші медикаменти викликають адаптаційні реакції несприятливих типів, відповідно яким змінюються показники функції зовнішнього дихання, гемодинаміки, запалення, параметри гемостазу, діяльності нервової, ендокринної та імунної систем, ліпідного обміну. Виявлено та описано сезонні та добові ритми загальних адаптаційних реакцій. Установлено, що частота їх утворення залежить від віку та наявної патології. Обгрунтовано існування окремого типу загальної неспецифічної адаптаційної реакції - реакції неповноцінної адаптації, яка є фоном для будь-якої патології та має відмінні від інших реакцій характеристики нервової, ендокринної, імунної систем, параметри гемостазу та запалення. Уперше з'ясовано прогностичне значення сприятливого чи несприятливого типів адаптаційних реакцій для перебігу хвороб внутрішніх органів. Виявлено, що сприятливими є реакції спокійної та підвищеної активації, а несприятливими - стрес, переактивація та неповноцінна адаптація. Визначено критерії повної, часткової та неповноцінної ремісії з урахуванням типу адаптаційної реакції. Обгрунтовано можливість використання адаптаційних реакцій для медичного прогнозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41-3 +
Шифр НБУВ: РА329267

Рубрики:

      
9.

Корнацький В.М. 
Адаптаційні технології оптимізації первинної медико-санітарної допомоги дорослому населенню із кардіологічною патологією: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / В.М. Корнацький ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 36 с. — укp.

Висвітлено проблеми адаптації системи первинної медико-санітарної допомоги дорослому населенню на моделі хворих кардіологічного профілю за сучасних умов в Україні. Встановлено, що зі зміною суспільно-політичних і соціально-економічних умов демографічної ситуації та рівня здоров'я населення України протягом 1975 - 2000 рр. настали негативні динаміка: народжуваність зменшилась на 51,6 %, смертність зросла на 53 %, середня тривалість життя скоротилась на 2 роки і стала меншою від країн Євросоюзу в середньому на 10 років. Виявлено негативний вплив на стан здоров'я і середню тривалість життя хвороб системи кровообігу, смертність від яких у 2000 р. склала 60,9 % в структурі всіх хвороб. Науково обгрунтовано та розроблено механізми адаптаційних технологій перебудови системи організації первинної медико-санітарної допомоги дорослому населенню України на моделі хворих кардіологічного профілю. Проаналізовано ефективність впровадження запропонованих імітаційних моделей адаптаційних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-52
Шифр НБУВ: РА318668 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Костенко А.В. 
Адаптаційно-резервні можливості здорових дітей молодшого шкільного віку та метаболічна корекція їх порушень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.В. Костенко ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 22 с. — укp.

У здорових дітей молодшого шкільного віку визначено різний рівень адаптаційних можливостей організму, фізичної працездатності та фізичної підготовки, які певною мірою характеризують стан здоров'я дітей за сучасних умов. Визначено найбільш інформативні показники (супероксиддисмутазу, малоновий діальдегід, індекс використання кисню на вільнорадикальне окиснення, функціональний показник вільнорадикального окиснення), на підставі яких можна визначати особливості перебігу адаптаційних процесів і ефективність метаболічної корекції, спрямованої на нормалізацію рівня вільнорадикального окиснення. Визначено зміни показників прооксидантно-антиоксидантного стану та мітохондріального окиснення в дітей, які характеризують формування певних метаболічних типів, що відображають рівень неспецифічної резистентності, а саме: стабільний, компенсований, субкомпенсований. Доведено, що синглетно-киснева терапія як метод метаболічної корекції з вираженою антиоксидантною та енерготропною дією може ефективно використовуватись як метод для підвищення адаптаційних можливостей організму у дитячому віці у здорових людей з метою оздоровлення та профілактики, а також у комплексному лікуванні певних захворювань як допоміжний засіб, що посилює ефективність основного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-3 +
Шифр НБУВ: РА356225

Рубрики:

      
11.

Рудой К.М. 
Адаптація адміністративного законодавства України у сфері охорони особистих прав громадян до норм Європейського Союзу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / К.М. Рудой ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес адаптації адміністративного законодавства України у сфері особистих прав громадян до норм Європейського Союзу (ЄС). Досліджено нормативно-правові засади адаптації, розглянуто її принципи, методи, основні елементи та етапи стосовно законодавства України. Обгрунтовано положення про необхідність законодавчого закріплення поняття адаптації адміністративного законодавства України. Визначено роль органів виконавчої влади у сфері адаптації адміністративного законодавства України до законодавства ЄС, зокрема, діяльність органів внутрішніх справ у правоохоронній сфері. Проаналізовано адміністративно-правовий статус громадянина України та правовий статус громадянина ЄС, визначено адміністративно-правові засоби охорони та захисту особистих прав людини та громадянина на основі європейських стандартів. Розглянуто міжнародні стандарти правоохоронної діяльності, встановлено пріоритети та шляхи удосконалення співробітництва України з Європейським Союзом у сфері юстиції та внутрішніх справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)07 + Х915.232.5-96(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА331582

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Бєлікова М.В. 
Адаптація дофамінергічної нігростріатної, симпатоадреналової та антиоксидантної систем до інтервальної гіпоксії при старінні та хворобі Паркінсона: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / М.В. Бєлікова ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Виявлено асиметрію розподілу дофаміну в стріатумі мозку молодих тварин між півкулями, зокрема, переважаюча кількість дофаміну сконцентрована в правій півкулі. Встановлено, що вміст дофаміну в стріатумі з віком зменшується, одночасно асиметрія його розподілу теж зменшується. Зазначено, що інтервальна гіпоксія (ІНГ) підвищує вміст дофаміну в структурах стріатума, а також зменшує перекисне окиснення ліпідів (ПОЛ) за умов природного старіння й активує антиоксидантні ферменти супероксиддісмутази (СОД) і каталази (КАТ). Визначено, що під впливом ІНГ у здорових людей похилого віку зменшується концентрація катехоламінів (ДОФА) і підвищується концентрація нарадреналіну, одночасно активність СОД і КАТ зростає у разі зменшення малонового діальдегіду (МДА). Розкрито, що у людей з хворобою Паркінсона після використання ІНГ вміст в плазмі крові ДОФА та дофаміну зменшується, а кількість адреналіну та норадреналіну зростає. Встановлено, що під впливом ІНГ у людей з хворобою Паркінсона активність СОД підвищується на фоні зменшення МДА. Виявлено, що активність КАТ зростає тільки у хворих, які приймають L-ДОФА терапію, що свідчить про найбільш ефективне сумісне використання ІНГ і препаратів L-ДОФА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.3 + Р252.725 + Р259 +
Шифр НБУВ: РА369115

Рубрики:

      
13.

Куян І.А. 
Адміністративна відповідальність за екологічні правопорушення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.А. Куян ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено ознаки екологічного адміністративного правопорушення, запропоновано підходи, критерії та розроблено класифікацію екологічних правопорушень, з'ясовано їх місце в системі адміністративних правопорушень. Розглянуто їх види залежно від змісту адміністративних стягнень, що накладаються за екологічні правопорушення. Внесено пропозиції щодо вдосконалення системи стягнень і порядку їх накладення. Розглянуто механізм застосування законодавства про адміністративну відповідальність за екологічні правопорушення, зокрема, форми та методи діяльності органів адміністративної юрисдикції в сфері охорони довкілля на кожному етапі провадження у справах про адміністративну відповідальність, з'ясовано місце та роль судових органів щодо вирішення даних справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)012.8 + Х859(4Укр)03
Шифр НБУВ: РА316816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Корчевний Г.В. 
Адміністративна відповідальність за порушення авторських та суміжних прав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Г.В. Корчевний ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено відмінність між поняттями право власності та право інтелектуальної власності. Наведено заходи адміністративного примусу та обгрунтовано необхідність розвитку механізму адміністративно-правової охорони авторського та суміжних прав засобами адміністративної відповідальності. Визначено суспільну небезпеку правопорушень. Висвітлено недоліки законодавства про адміністративну відповідальність. Запропоновано внесення спеціальної статті КУпАП щодо незаконного використання об'єктів авторського та суміжних прав. Розроблено критерії виділення адміністративних проступків у сфері інтелектуальної власності. Обгрунтовано доцільність у КУпАП деталізувати порушення авторських та суміжних прав, закріпляючи обставини, що обтяжують відповідальність. Запропоновано провести спеціалізацію суддів з питань розгляду справ про захист інтелектуальної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)306 + Х819(4УКР)012.8 +
Шифр НБУВ: РА322109

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Благодарний А.М. 
Адміністративна відповідальність за порушення законодавства про державну таємницю: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.М. Благодарний ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Вперше в українській юридичній науці проведено комплексне дослідження об'єктивних і суб'єктивних ознак адміністративних проступків, передбачених ст. 212-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Показано особливості провадження у справах про адміністративні порушення законодавства про державну таємницю. Розглянуто заходи попередження вказаних правопорушень. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства, що регламентує порядок охорони державної таємниці та провадження у справах про адміністративні проступки, передбачені ст. 212-2 Кодексу України. Наведено практичні рекомендації посадовим особам органів державної влади щодо правильного застосування законодавчих норм у сфері охорони державної таємниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х849(4УКР)115 +
Шифр НБУВ: РА344927

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Матвієнко П. Є. 
Адміністративна відповідальність за порушення законодавства про комерційну таємницю: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / П. Є. Матвієнко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Комплексно розглянуто проблеми адміністративно-правового захисту комерційної таємниці. Проаналізовано правовий досвід охорони комерційної таємниці у законодавстві України. Розкрито соціальну обумовленість незаконних дій з відомостями, які становлять комерційну таємницю. Досліджено об'єктивні та суб'єктивні ознаки складу незаконного збирання, використання та розголошення комерційної таємниці з метою заподіяння шкоди діловій репутації або майну іншого підприємця. Визначено момент закінчення кожного з видів даного правопорушення. Розроблено пропозиції з вдосконалення нормативної складової охорони комерційної таємниці в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х849(4УКР)115
Шифр НБУВ: РА373565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Пивовар І. В. 
Адміністративна відповідальність за порушення законодавства про культурну спадщину України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. В. Пивовар ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено правову природу та сутність категорії "культурна спадщина" у взаємозв'язку із суміжними категоріями, підстави притягнення до адміністративної відповідальності за культуроохоронні проступки та порядку провадження у справах про адміністративні проступки. Визначено адміністративні проступки, що вчиняються у сфері охорони культурної спадщини. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до законодавства України у сфері охорони культурної спадщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.89 + Х819(4УКР)134
Шифр НБУВ: РА376292 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Морозова В.О. 
Адміністративна відповідальність за правопорушення проти громадської моралі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.О. Морозова ; Держ. податк. адмін. України. Акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2003. — 16 с. — укp.

Проведено аналіз загальнотеоретичних проблем адміністративної відповідальності за посягання на громадську мораль, розкрито поняття та суть даної моралі як об'єкта адміністративно-правової охорони, а також визначено коло правопорушень, що посягають на неї. Вивчено діяльність органів внутрішніх справ як суб'єкта адміністративної діяльності у досліджуваній сфері. Розроблено пропозиції та рекомендації щодо удосконалення чинного законодавства, у тому числі відомчих нормативних актів, що встановлюють відповідальність за правопорушення проти громадської моралі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА323397

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Семенко Б. М. 
Адміністративна відповідальність за правопорушення у галузі будівництва: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Б. М. Семенко ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено поняття адміністративно-правових відносин у галузі будівництва, їх місце серед інших суспільних відносин, проаналізовано механізм адміністративно-правового регулювання відносин у даній сфері, визначено поняття та класифікацію адміністративно-правових засобів охорони відносин у галузі будівництва. Увагу в роботі приділено дослідженню сутності та підстав адміністративної відповідальності за порушення в галузі будівництва, подано юридичну характеристику адміністративних правопорушень у зазначеній сфері, розглянуто особливості провадження у справах про адміністративні правопорушення в галузі будівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)123 + Х819(4УКР)072.89
Шифр НБУВ: РА381539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Синьов О.В. 
Адміністративна відповідальність за правопорушення, що посягають на права і свободи громадян: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Синьов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сутність, зміст, підстави та процедури адміністративної відповідальності за проступки осіб, що посягають на права та свободи громадян, визначено її місце в загально-правовому та адміністративно-правовому механізмах охорони прав та свобод громадян. Досліджено систему прав та свобод громадян як об'єкт правової охорони, поняття та значення адміністративної відповідальності в системі засобів їх забезпечення. Надано детальну характеристику проступків осіб, що посягають на права та свободи громадян, як підстав для адміністративної відповідальності, виділено та проаналізовано окремі їх види. Визначено основні напрямки удосконалення законодавства про адміністративну відповідальність в даній сфері, подано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до КпАП України, розробки проекту нового КпАП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)3 + Х819(4Укр)012.8
Шифр НБУВ: РА315873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського