Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (384)Книжкові видання та компакт-диски (113)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 65
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Рудов Б.А. 
Адаптація курсантів молодших курсів до навчання у вищому військовому навчальному закладі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 20.02.02 / Б.А. Рудов ; Нац. акад. Прикордон. військ України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Вперше обгрунтовано педагогічні умови успішної адаптації курсантів молодших курсів до навчання у вищих військових навчальних закладах: урахування у процесі організації навчально-пізнавальної та службової діяльності професійно-ціннісних орієнтацій курсантів; індивідуалізація навчання на основі врахування ускладнень, які виникають у пізнавальній діяльності курсантів; формування умінь і навичок саморегуляції навчальної діяльності. Уточнено суть, структуру та основні етапи адаптації особистості до навчання у даних закладах. Розвинуто положення щодо показників і рівнів адаптації курсантів до навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)390.1-2 + Ю942-8-213.1
Шифр НБУВ: РА320962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Науменко В.О. 
Антистресорне значення різних варіантів премедикації при анестезіологічному забезпеченні короткочасних гінекологічних операцій в амбулаторній практиці (клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / В.О. Науменко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано, досліджено та впроваджено у практику амбулаторної анестезіології новий метод антистресорного захисту пацієнток, основою якого є індивідуалізація складу премедикації у разі виконання короткочасних гінекологічних операцій під наркозом малими дозами кетаміну. Класифіковано рівні напруженості стресорних реакцій організму в процесі оперативного втручання, встановлено характеристики та показники для оцінювання напруженості стресорних реакцій. Запропоновано інтегральний індекс напруженості стресорних реакцій - ІНСР. Досліджено розроблені комбінації компонентів премедикації: сибазону, сибазону з кетановом, сибазону зі стадолом, дормікуму, дормікуму зі стадолом для різних початкових рівнів стресу пацієнток. Особливу увагу приділено вивченню запропонованого варіанта премидикації з застосуванням анальгетика - кетанова, що суттєво підвищило антистресорну активність премедикації. Наведено практичні рекомендації щодо складу премедикації для різних рівнів стресу з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнтки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.7-1
Шифр НБУВ: РА330981

Рубрики:

      
3.

Рожкова Ю.А. 
Громадянське суспільство і особистість: форми взаємодії: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Ю.А. Рожкова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено соціальні детермінанти, які обумовлюють форми взаємодії особистості та громадянського суспільства. Показано, що головною передумовою виникнення громадянського суспільства є свобода особистості, яка реалізується у вигляді цілераціональної "свободи від" і понадраціональної "свободи для". Суперечлива єдність форм особистісної свободи дозволила проінтерпретувати сутність об'єкта як цілісність його індивідуальних і колективних характеристик, а процес індивідуалізації представити безпосередньо у вигляді форм і засобів особистісного буття, що понад особистістю не існують, хоча реалізуються виключно у спільноті. Наголошено, що індивідуалізм та індивідуалізація особистості можуть розглядатися як своєрідні "полярі форми" впливу на громадянське суспільство і визначають напрямок його розвитку. У постіндустріальну добу реалізація особистісної "свободи для" суттєво змінюється, внаслідок чого індивідуалізація особистості стає короткочасною, а сучасне суспільство позбавляєтья єдиної культури та грунтується на недержавних колективних утвореннях, які будуються за принципом "флеш-мобів". На прикладі сучасної соціально-економічної ситуації в Україні з'ясовано, що для подальшого формування ознак українського громадянського суспільства конче необхідно усвідомлене державне керівництво соціальними тенденціями громадянської консолідації, завдяки яким вдасться сформувати новий тип креативної особистості, що бере активну участь у соціальному бутті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*134 + Ю6*333.395.1 +
Шифр НБУВ: РА367188

Рубрики:

      
4.

Скальська О.В. 
Дидактичні умови добору і використання навчальних матеріалів на уроках іноземної мови у початковій школі: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / О.В. Скальська ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади класифікації засобів навчання іноземної мови за критеріями значущості, призначення, джерела надходження інформації, застосування технічної апаратури. Запропоновано типологію додаткових навчальних матеріалів (демонстраційних і роздавальних), встановлено критерії добору змісту та доведено доцільність їх застосування у навчально-виховному процесі. Обгрунтовано дидактичні умови ефективного використання роздавальних додаткових навчальних матеріалів на уроках іноземної мови у початковій школі, якими є поетапна диференціація й індивідуалізація навчального процесу та використання системи вправ і завдань, створеної з урахуванням психолого-фізіологічних та індивідуальних особливостей учнів на різних етапах формування у них навичок іншомовного спілкування. Розкрито зміст понять "основні засоби навчання", "додаткові засоби навчання", "допоміжні засоби навчання", "навчальні матеріали", "роздавальні додаткові навчальні матеріали". На підставі розроблених дидактичних умов розроблено модель іншомовної діяльності учнів початкової школи. Наведено рекомендації щодо добору та використання роздавальних додаткових навчальних матеріалів на уроках іноземної мови у початковій школі з метою підвищення ефективності процесу навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-911 +
Шифр НБУВ: РА367690

Рубрики:

      
5.

Місюн А.В. 
Еволюція індивідуальності в культурі античності (на матеріалі аттичної трагедії): Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.01 / А.В. Місюн ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню античної культури епохи класики і, більш спеціально, аттичній трагедії як універсальній моделі культури цієї епохи та соціорегулюючого механізму останньої. Розвивається ідея про те, що головним змістом цього періоду стала послідовна індивідуалізація. Досліджені проблеми еволюції індивідуальності в античній культурі, що відобразилося в виникненні феномену аттичної трагедії; проблеми специфікації античного типу індивідуальності, виявлення характерних рис та діахронічних особливостей останньої. Запропоновані нові підходи до дослідження античного типу культури та аттичного театру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)32-7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Баранніков К. В. 
Ендоскопічні та морфологічні аспекти діагностики та лікування хворих на поліпи шлунка: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.07 / К. В. Баранніков ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Показано, що індивідуалізація лікування хворих на поліпи шлунка (ПШ) базується на визначенні семіотики макро- та мікроскопічних характеристик передпухлинних змін і малігнізації поліпозних розростань із врахуванням бактеріальної контамінації слизової оболонки органа. Доведено, що ендоскопічне сонографічне дослідження ультрабудови слизової будови шлунка (СОШ) є високоінформативним методом для диференційної діагностики захворювання на ПШ і рак шлунка. Зазначено, що під час взяття біопсійного матеріалу поліпозних розростань зоною обов'язкового діагностичного інтересу є СОШ в радіусі до 2 см від основи поліпа. Запропоновано вдосконалені методики ендоскопічної поліпектомії з метою профілактики можливих кровотеч.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2
Шифр НБУВ: РА375227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Чешук В.Є. 
Індивідуалізація комплексного лікування хворих на рак молочної залози I - II стадій: Автореф. дис. д-ра мед. наук: 14.01.07 / В.Є. Чешук ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2003. — 28 с.: рис. — укp.

Розроблено диференційований підхід щодо проведення органозберігаючих операцій (ОЗО) і одномоментної підшкірної мастектомії за оригінальною методикою. Обгрунтовано проведення індивідуалізованого ад'ювантного хіміогормонального лікування хворих на основі визначення чутливості експлантатів раку молочної залози (РМЗ) in vitro до протипухлинних препаратів. Встановлено, що ОЗО є ефективними у хворих на РМЗ в I стадії захворювання; в II стадії під час хірургічного лікування слід проводити одномоментну підшкірну мастектомію з ендопротезуванням за допомогою протезів з поліакриламідного гелю (ПААГ) для відновлення форми молочної залози. Виявлено, що для планування ад'ювантного системного лікування, доцільно визначати експресію білка p53, білка HER-2/neu, рецепторів естрогену та прогестерону в клітинах РМЗ. Визначено, що застосування індивідуалізованої ад'ювантної гормонотерапії та хіміотерапії на основі результатів культивування експлантатів РМЗ з гормональними та цитостатичними препаратами покращує дворічну безрецидивну здатність до виживання на 17 % у порівнянні з хворими, яким у післяопераційному періоді застосовували стандартні схеми ад'ювантної хіміо- та гормонотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5 +
Шифр НБУВ: РА327854

Рубрики:

      
8.

Шпильова С.І. 
Індивідуалізація комплексного лікування хворих на рак молочної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / С.І. Шпильова ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності комплексного лікування хворих на рак молочної залози (РМЗ) шляхом розробки методу індивідуалізації лікування на підставі оцінки рівня та реакційної здатності сульфгідрильних груп (SH-груп) сироватки крові та зниження токсичності комплексного лікування новим препаратом супроводу бластеном. Виявлено, що розповсюдженість РМЗ корелює зі зменшенням рівня загальних сульфгідрильних груп сироватки крові хворих. Встановлено, що урахування чутливості до циклофосфану, доксорубіцину in vitro під час проведення хіміотерапії хворим збільшує відсоток хворих, в яких спостерігалась регресія пухлини. В цих хворих виявлено тенденцію до покращання дворічної виживаності. Показано, що рівень загальних сульфгідрильних груп сироватки крові може бути додатковим критерієм оцінки дії бластену. Доведено, що цей препарат має гемопротекторні властивості, особливо у разі введення до початку цитотоксичної терапії, та покращує показники імунної системи. Комплексне лікування хворих на РМЗ із застосуванням бластену забезпечує покращання віддалених результатів лікування хворих. Визначено, що показник загальної та безрецидивної п'ятирічної виживаності хворих, що одержували комплексне лікування бластеном, на 13 % та 10 % перевищує цей показник у хворих, які не отримували цей препарат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5
Шифр НБУВ: РА321673

Рубрики:

      
9.

Бойко Д.М. 
Індивідуалізація комплексної терапії хворих на хронічне обструктивне захворювання легень І - ІІ стадії в залежності від клініко-імунологічних варіантів перебігу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Д.М. Бойко ; Держ. установа "Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2008. — 17 с. — укp.

За результатами проведеного клінічного дослідження на підставі кластерного аналізу визначено клініко-імунологічні варіанти перебігу хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) I - II стадій. Розроблено диференційовані схеми оптимізації базисного лікування хворих на ХОЗЛ цих стадій. Установлено високу ефективність використання у таких хворих ступеня антигіпертензивного препарату з групи антагоністів кальцію дигідропіридинового ряду -лерканідіпіну для лікування м'якої есенціальної гіпертензії та легеневої гіпертензії I ступеня. Виявлено, що чотирьохтижневий курс терапії з застосуванням базисних препаратів і антагоністів кальцію амлодипін і лерканідіпін не мав імуносепресивного впливу у такій категорії хворих. Науково обгрунтовано методику діагностики легеневої гіпертензії за умов проведення доплерокардіографії та спіральної комп'ютерної томографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-3 +
Шифр НБУВ: РА356694

Рубрики:

      
10.

Брицька Н.М. 
Індивідуалізація методів декомпресії жовчних проток при механічній жовтяниці з використанням мініінвазивних оперативних втручань: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Н.М. Брицька ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему хірургічного лікування хворих на механічну жовтяницю різного генезу. На підставі результатів вивчення показників гепатоспланхнічного кровотоку та холангіометричних показників до та після декомпресії жовчовивідих шляхів розкрито нові патогенетичні аспекти прогресування печінкової недостатності за механічної жовтяниці після декомпресії жовчних проток. На підставі дослідження взаємозв'язку між зниженням тиску у жовчовивідних шляхах після виконання декомпресії цих шляхів і підвищенням об'ємного кровотоку по воротній вені доведено, що мініінвазивні методи декомпресії жовчовивідних шляхів зменшують ризик розвитку післядекомпресійних ускладнень за рахунок зменшення реперфузії печінки після біліарної декомпресії. Обгрунтовано необхідність використання інтегральних систем оцінки тяжкості стану хворих (шкала SAPS II) за механічної жовтяниці в аспекті визначення тактики хірургічного лікування. Розроблено спосіб моніторингу тиску у жовчовивідних шляхах, використання якого дозволяє здійснити оцінення адекватності дренування жовчних проток після проведення декомпресії біліарного тракту. Розроблено спосіб дренування цих проток та пристрій для їх дренування, застосування яких дає змогу забезпечити адекватну декомпресію жовчовивідної системи та знизити кількість післяопераційних ускладнень, сприяючи поліпшенню результатів лікування хворих на механічну жовтяницю. Доведено, що використання мініінвазивних методів декомпресії біліарного тракту за цього захворювання доброякісної та злоякісної етіології дозволяє одержати найбільш сприятливі результати лікування, знизити післяопераційну летальність і кількість післяопераційних ускладнень. Удосконалено лікувально-діагностичний підхід до лікування хворих на механічну жовтяницю, що дозволило знизити летальність у таких хворих за умов доброякісного генезу з 4,0 % до 1,2 %, а в пацієнтів з механічною жовтяницею злоякісного генезу - з 10 % до 6,6 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.56 +
Шифр НБУВ: РА349096

Рубрики:

      
11.

Коломійченко Л.Г. 
Індивідуалізація навчально-пізнавальної діяльності учнів початкової школи в процесі засвоєння математичних знань: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.Г. Коломійченко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі індивідуалізації навчання, яка належить до вічних проблем педагогіки. В роботі пропонується новий підхід до розв'язання означеної проблеми; визначено принципи індивідуалізації, створено діяльнісну модель, розроблено засоби індивідуалізації на основі ідей особистісно-орієнтованого навчання, концепції поетапного формування розумових дій та використання парних, групових і колективних форм навчання, які дозволяють створити такі умови, за яких учень виступає суб'єктом, а не лише об'єктом навчального процесу, що забезпечує реалізацію принципу індивідуального підходу шляхом зміни вектора в педагогіці від навчання до учіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В1р(4УКР)20-36,022

Географічні рубрики:

      
12.

Жеренко Н.Є. 
Індивідуалізація навчання аудіювання учнів молодших класів шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов (англійська мова): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.Є. Жеренко ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено технологію індивідуального навчання англомовного аудіювання учнів молодших класів. Визначено фактори успішності оволодіння аудіюванням молодшими школярами, індивідуально-психологічні особливості розвитку або сформованості яких впливають на рівень індивідуальної навченості аудіювання учнів. Описано методики діагностики рівнів функціонування факторів навченості аудіювання. Виділено типологічні підгрупи учнів. Запропоновано технологію здійснення індивідуалізованого навчання аудіювання з підсиленням вагомості розвиваючо-мотивуючого виду індивідуалізації. Наведено способи, прийоми та засоби проведення кожного з видів комплексної індивідуалізації, що є доцільними саме на початковому етапі навчання. Вміщено комплекс вправ для індивідуалізованого формування аудитивних навичок і розвитку аудитивних умінь учнів молодших класів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-911
Шифр НБУВ: РА310228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Шестопалова І. О. 
Індивідуалізація навчання іноземних мов у вищій школі Великої Британії: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / І. О. Шестопалова ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні та практичні засади індивідуалізації навчання іноземних мов у Великій Британії, яка відбувається на основі психолінгвістичного підходу. Проведено науковий аналіз теоретичних і практичних досягнень учених цієї країни з організації гнучкої системи навчання. Розкрито основні методи та засоби реалізації індивідуалізації навчального процесу в процесі вивчення іноземних мов. Виявлено типи та рівні індивідуалізації, наведено класифікацію навчальних стилів студентів, способи їх діагностики й обліку. Проаналізовано гнучкі навчальні програми та програми з навчання студентів навчальних стратегій, шляхи підготовки студентів до автономії у вивченні мови та неперервної освіти. Визначено позитивний досвід індивідуалізації навчання іноземних мов у вищій школі Великої Британії, який може бути творчо використаний у практиці ВНЗ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913
Шифр НБУВ: РА377032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Труханова Т.І. 
Індивідуалізація навчання професійно орієнтованого читання англійською мовою студентів технікумів та коледжів економічного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.І. Труханова ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано психолого-методичні передумови здійснення комплексної індивідуалізації навчання професійно орієнтованого читання англійською мовою, визначено види індивідуалізації (мотивуючий, регулюючий, формуючий види), релевантні для суб'єктивних та об'єктивних умов навчання в закладах даного типу, які реалізуються на базі розподілу студентів на типологічні підгрупи за їх індивідуально-психологічними особливостями. Регулюючий, формуючий та мотивуючий види індивідуалізації реалізуються за допомогою комплексу індивідуалізованих завдань, які варіюються за мірою допомоги студентам, складності тексту та згідно з комунікативною метою читання. Формуюча індивідуалізація реалізується за рахунок завдань, спрямованих на навчання, корекцію та вдосконалення стратегій. Мотивуюча індивідуалізація здійснюється за допомогою завдань, метою яких є підвищення відповідальності за результати навчання. Встановлено оптимальне співвідношення завдань різних видів індивідуалізації, яке відображає перевагу завдань формуючої індивідуалізації над завданнями регулювального і мотивувального видів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-913-2
Шифр НБУВ: РА315270 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Танцюра Л. Д. 
Індивідуалізація підбору позитивного тиску в кінці видиху під час штучної вентиляції легень у новонароджених: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / Л. Д. Танцюра ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено метод проведення повторного залучення альвеол до участі в газообміні (recruitment) у новонароджених дітей. Доведено його позитивний вплив на підвищення рівня постачання кисню та покращання механічних властивостей легень, в результаті чого покращалися результати лікування. Висвітлено ефективність впливу індивідуального підбору позитивного тиску в кінці видиху (ПТКВ) за даними кривої тиск-об'єм на показники системного транспорту кисню та покращання клінічних наслідків у новонароджених дітей. Розроблено методику індивідуального підходу до підбору ПТКВ, що базується на досягненні оптимального співвідношення покращання оксигенації та запобігання розвитку негативних ефектів ПТКВ, не допускаючи за цього перерозтягування легенів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.3
Шифр НБУВ: РА379288 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Пятисоцька С.С. 
Індивідуалізація підготовки юних каратистів на початковому етапі з використанням інформаційних технологій: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. вих. і спорту : 24.00.01 / С.С. Пятисоцька ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Визначено індивідуальні особливості, які впливають на успішність тренувальної та змагальної діяльності спортсменів на етапі початкової підготовки у східних єдиноборствах (на прикладі Шотокан карате-до). Створено спеціальну комп'ютерну програму для обліку індивідуальних особливостей юних каратистів і планування навантажень у спортивній підготовці. Визначено факторну структуру загальної та спеціальної фізичної підготовленості юних каратистів на початковому етапі. Удосконалено методику планування учбово-тренувального процесу юних каратистів з використанням засобів інформаційних технологій. Уточнено кількісні характеристики рівня фізичного розвитку та фізичної підготовленості юних каратистів 7 - 10-ти років на етапі початкової підготовки з можливістю здійснення відбору найбільш обдарованих дітей для подальших занять карате. Уточнено дані щодо рухових якостей, які визначають успішність у Шотокан карате. Розроблено тести оцінювання спеціальної фізичної підготовленості у карате у юних спортсменів-каратистів. Визначено психологічні особливості юних спортсменів-єдиноборців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.158
Шифр НБУВ: РА370399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Кулаковська О.В. 
Індивідуалізація підходів до ведення жінок із стресовим нетриманням сечі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Кулаковська ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Проведено порівняння застосування консервативних (фармакотерапія інгібітором зворотного захвату серотоніну й адреналіну як монотерапії та в поєднанні з вправами для зміцнення м'язів тазового дна в комплексі з електростимуляцією шийки сечового міхура) і хірургічних методів лікування стресового нетримання сечі з визначенням безпосередніх і віддалених результатів лікування стресового нетримання сечі у жінок. Доведено, що ефективність лікування інгібітором зворотного захвату серотоніну й адреналіну як монотерапія склала 57,5 %, у поєднанні з вправами для укріплення м'язів тазового дна й електростимуляцією шийки сечового міхура - 80,0 %, ефективність хірургічного методу лікування за методикою TVT-O склала 97,5 %. Встановлено, що одним з компонентів оцінки ефективності лікування було визначення якості життя жінок, яке визначали за станом фізичної активності, психічним станом, соціальним і рольовим функціонуванням, сексуальною функцією. Розкрито, що операція та пов'язані з нею негативні психоемоційні навантаження зумовлюють зниження фізичної активності, погіршення психічного стану жінок і сексуальної функції в перші три місяці після операції, а у віддалені терміни - стійке покращання показників якості життя за рахунок високої ефективності хірургічного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.024.1-5 +
Шифр НБУВ: РА369047

Рубрики:

      
18.

Жильчук В.Є. 
Індивідуалізація протипухлинної терапії хворих на рак молочної залози: молекулярні аспекти та клінічна ефективність: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.07 / В.Є. Жильчук ; НАН України, Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2009. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-52 +
Шифр НБУВ: РА369277

Рубрики:

      
19.

Мелікова С.О. 
Індивідуалізація професійно-орієнтованого навчання іноземних мов студентів немовних спеціальностей у вищих педагогічних закладах: автореф... канд. пед. наук . 13.00.09 / С.О. Мелікова ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито суть понять "індивідуальний підхід", "індивідуалізація", "індивідуалізація професійно орієнтованого навчання іноземних мов". Виявлено й охарактеризовано особливості індивідуалізації навчальної діяльності студентів за умов педагогічного ВНЗ. Розкрито структуру індивідуалізації професійно орієнтованого навчання іноземних мов, компонентами якої є мотиваційно-ціннісний, процесуально-операційний, пізнавально-орієнтований, результативно-оцінний. Науково обгрунтовано педагогічні умови індивідуалізації професійно орієнтованого навчання іноземних мов студентів немовних спеціальностей у даних закладах, а саме: діагностування індивідуально-психологічних особливостей студентів; залучення студентів до активної пізнавальної діяльності; стимулювання читання професійно орієнтованої літератуи іноземною мовою. Визначені умови, реалізовані у педагогічному експерименті, забезпечили ефективність індивідуалізації професійно орієнтованого навчання іноземних мов студентів немовних спеціальностей у педагогічних ВНЗ, а також сприяли суттєвому підвищенню рівня володіння ними іноземною мовою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913-2 +
Шифр НБУВ: РА358938

Рубрики:

      
20.

Родіонова Н. М. 
Індивідуалізація професійної підготовки майбутніх фахівців швейного профілю: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Н. М. Родіонова ; Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему індивідуалізації професійної підготовки майбутніх фахівців швейного профілю в професійних навчальних закладах. Визначено особливості підготовки фахівців швейного профілю в професійних навчальних закладах та умови її індивідуалізації. Проаналізовано тенденції й особливості розвитку системи професійної освіти в контексті індивідуалізації професійної підготовки фахівців швейного профілю, що надало можливість розкрити передумови розробки педагогічної технології індивідуалізації професійної підготовки майбутніх фахівців швейного профілю. Розроблено педагогічну технологію індивідуалізації професійної підготовки майбутніх фахівців швейного профілю, що передбачає організацію самостійної роботи з використанням комп'ютерних технологій, методу проектів в аудиторній і позааудиторній діяльності учнів, комплексних міжпредметних проектних завдань, побудову індивідуальних освітніх траєкторій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4 р(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА375906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського