Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (926)Книжкові видання та компакт-диски (110)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНФРАЧЕРВОНІ$<.>+<.>K=ПРОМЕНІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 127
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сименко О.В. 
Аналітичні та комп'ютерно-графічні моделі нетрадиційних систем проекціювання та їхніх проекціювальних поверхонь: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / О.В. Сименко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2006. — 18 с.: рис. — укp.

Уперше розроблено загальну аналітичну модель нетрадиційних систем проекціювання та наведено її адаптацію для систем проекціювання прямими, колами, циліндричними та конічними гвинтовими лініями. Запропоновано метод складання параметричних рівнянь лінійчастих, циклічних, циліндрично- та конічно-гвинтових поверхонь як сімей променів відповідної системи, що проекціюють подану лінію. Введено систему проекціювання колами суцільної конгруенції та доведено, що будь-яка проекціювальна поверхня цієї системи є циклічною поверхнею Іоахімсталя і в окремому випадку циклідою Дюпена у разі проекціювання кола, розташованого у площині центрів суцільної конгруенції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3 в 641.8 +
Шифр НБУВ: РА343469

Рубрики:

      
2.

Заболоцький М.В. 
Асимптотичні властивості аналітичних та субгармонійних функцій нешвидкого зростання: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.01 / М.В. Заболоцький ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 29 с. — укp.

Досліджено умови на тейлорівські коефіцієнти цілої функції, при виконанні яких основні неванліннівські характеристики є повільно зростаючими функціями. Описано поводження а-точок мероморфних в C функцій, неванліннівська характеристика яких повільно зростаюча. Запропоновано новий підхід до дослідження асимптотичних властивостей цілих функцій нульового порядку, який базується на багаточленних асимптотиках інтегралів. З його допомогою встановлено теореми Валірона та Валірона-Тітчмарша для цілих функцій нульового порядку. Введено нове поняття регулярності та "індикатора" для цілих функцій нульового порядку і у випадку розташування нулів на скінченній системі променів знайдено критерії цієї регулярності та описано "індикатор" в термінах нулів функції. Знайдено нові асимптотичні зображення для b-субгармонійних функцій нульового роду, за допомогою яких встановлені точні оцінки знизу для деяких підкласів цих функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.519,022

Рубрики:

      
3.

Суран В.В. 
Багатофотонна іонізація атомів лужноземельних елементів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.В. Суран ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 1999. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.212.3,022

Рубрики:

      
4.

Крицун І.І. 
Багатохвильова Х-променева дифрактометрія реальних кристалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.І. Крицун ; Чернівец. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

Наведено метод встановлення абсолютних значень періодів гратки кристалів за допомогою багатохвильої дифрактометрії. На базі напівкінематичної теорії розсіяння X-променів запропоновано алгоритм і програмне забезпечення для розрахунку та графічного представлення багатохвильових дифрактограм азимутального сканування кристала навколо вектора дифракції первинного відбивання в кристалах різного ступеня досконалості. Розроблено спеціальні пристрої для підвищення роздільної здатності, експресивності та інформативності дифрактометричних X-променевих методів діагностики реальної структури кристалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.134,022 +
Шифр НБУВ: РА339662

Рубрики:

      
5.

Ткач О.О. 
Багатохвильове аномальне проходження рентгенівських променів в одновимірнодеформованих кристалах сполук Аsup3/supВsup5/sup: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.О. Ткач ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

З використанням числового розв'язку системи диференційних рівнянь Такагі встановлено, що одновимірні деформації у вигляді схованого під поверхнею шару в кристалах з граткою сфалерату призводять до суттєвих змін розподілу інтенсивності в багатохвильових областях розсіяння та осциляційної залежності інтегральних коефіцієнтів проходження від величини деформації. Встановлено, що найбільші зміни в розподілах інтенсивності багатохвильового розсіяння спостерігаються у разі локалізації деформованого шару на 1/2 екстинкційної товщини та орієнтації вектора зміщень атомних площин паралельно до об'єднувального вектора дифракції трихвильового відбивання. Визначено, що чутливішою до такої деформації є сполука з більшою різницею атомних номерів. Значне посилення ефекту багатохвильового аномального проходження для ряду три-, чотири-, шестихвильових дифракцій перебувають у взаємозв'язку з відповідними перерізами дисперсійної поверхні, степенями збудження хвильових мод і асиметрією розподілу коефіцієнтів поглинання. Точки збудження, які мігрують за дисперсійною поверхнею, залежно від її кривизни проходять багатохвильові області з різною швидкістю, перемішують хвильові моди з різними фазовими співвідношеннями, що призводить до трансформацій багатохвильових областей розсіяння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.134в641.8,022
Шифр НБУВ: РА320363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Максимова М.О. 
Визначення профілю циліндричного рефлектора, що дозволяє розподіляти відбиті промені за заданим законом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / М.О. Максимова ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено метод визначення форми профілю циліндричного відбивача, який дає змогу розподіляти відбиті від нього промені за наперед заданим законом. Одержано математичний опис профілю рефлектора залежно від заданих умов опромінення. Запропоновано метод визначення раціональної форми та розміщення синусоїдальних рефлекторів у теплотехнічній системі. Описано керуючу розподілом відбитих променів функцію, а також в аналітичному вигляді - профіль циліндричного рефлектора. Зроблено розрахунок і комп'ютерну реалізацію раціонального розміщення синусоїдальних відбивачів спільно з аналізом "рівномірності" розподілу енергії по поверхні теплоприймача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З38 +
Шифр НБУВ: РА332163

Рубрики:

      
7.

Якимчук Р.А. 
Віддалені генетичні наслідки аварії на Чорнобильській АЕС (на прикладі озимої пшениці): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Р.А. Якимчук ; НАН України; Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Визначено цитогенетичну активність радіонуклідних забруднень у зоні відчуження ЧАЕС через 13 років після аварії. Встановлено суттєве збільшення, у порівнянні з спонтанним рівнем, частоти хромосомних аберацій і видимих мутацій у разі дії низьких доз гамма-променів і хімічних мутагенів на озиму пшеницю. Розглянуто можливість тестування низьких доз хімічних мутагенів у навколишньому середовищі за спектром хромосомних аберацій. Визначено, що максимальний вихід продуктивних форм викликають низькі дози гамма-променів і хімічних мутагенів. Встановлено, що зона відчуження ЧАЕС і місця локалізації низьких доз мутагенних факторів становлять генетичну загрозу для живих організмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-31-271.25
Шифр НБУВ: РА318062 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Шалигіна О.С. 
Властивості стратосферного аерозолю у полярних областях Юпітера за даними фотополяриметричних спостережень: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / О.С. Шалигіна ; Голов. астроном. обсерваторія НАН України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Досліджено фізичні умови у верхніх шарах атмосфери Юпітера та властивості аерозолю у полярних областях планети з урахуванням даних наземних фотополяриметричних спостережень Юпітера з використанням елементів теорії формування аерозолів. На підставі результатів проведених поляриметричних спостережень і даних інших дослідників створено базу даних, яка дозволяє описати поведінку лінійної поляризації в полярних областях Юпітера протягом 48-ми років. Грунтуючись на цих даних, проведено дослідження довгострокових варіацій північно-південної асиметрії лінійної поляризації та знайдено зворотний зв'язок параметра асиметрії з інсоляцією, що свідчить про сезонний характер змін поляризації. Запропоновано пояснення виникнення значної лінійної поляризації в полярних областях Юпітера за кутів фази, близьких до нуля, та її ходу вздовж меридіана, а саме: показано, що значний внесок у поляризацію може давати розсіяне на шарі аерозольного стратосферного серпанку світло від поверхні, яка підстилає (хмар). Показано, що сезонні коливання температури у стратосфері Юпітера є визначальним чинником у процесах формування полярного аерозольного серпанку, який найбільш імовірно складається з твердих частинок поліароматичних вуглеводнів (нафталіну, фенантрену). Це може пояснювати сезонні зміни поляризації в полярних областях Юпітера. Відзначено можливість впливу сонячних космічних променів на формування полярного серпанку на Юпітері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.21-42-5,022 +
Шифр НБУВ: РА363965

Рубрики:

      
9.

Пацай Б.Д. 
Вплив локальних структурних дефектів на розсіяння рентгенівських променів та магнітну сприйнятливість кисневомістких кристалів кремнію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Б.Д. Пацай ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив попереднього нейтронного опромінення, кінцевої ультразвукової обробки та легування ізовалентними домішками Pb та Sn на дефектну структуру кристалів кремнію. Дослідження проведено за методом трикристальної дифрактометрії. Здійснено порівняльний аналіз різних методів обчислення. Обробку дифрактометричних даних й обчислення параметрів дефектів проведено за допомогою спеціальної програми, створеної згідно з розробленою методикою. Для всіх зразків обчислено радіуси та концентрації кластерів і дислокаційних петель. Побудовано залежності показника статичного Дебая - Валлера від температури термообробки. З метою вивчення природи дефектів здійснено вимірювання магнітної сприйнятливості кисневмісних кристалів кремнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 +
Шифр НБУВ: РА334640

Рубрики:

      
10.

Елиїв А.А. 
Вплив магнітних полів на поширення та енергетичний спектр космічних променів надвисоких енергій: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / А.А. Елиїв ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено дані пошуку можливих джерел космічних променів надвисоких енергій (КПНВЕ) серед потенційних астрофізичних об'єктів. Знайдено тісні кореляції між напрямками приходу 11 КПНВЕ зареєстрованих установкою AGASA з радіогалактикою 3C 123-ма а з 6-ма галактиками каталогу IRAS PSCz. Досліджено вплив галактичних і позагалактичних магнітних полів на відхилення заряджених КПНВЕ від прямолінійного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В387,022 + В632.5,022 +
Шифр НБУВ: РА349817

Рубрики:

      
11.

Теселько П.О. 
Вплив термовідпалу на дислокаційно-домішкову структуру кристалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / П.О. Теселько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено вплив термічної обробки монокристалічних напівпровідникових матеріалів на характеристики дислокаційно-домішкової структури та розсіяння рентгенівських променів. Описано явище анізотропії полів напруг у монокристалах кремнію з упорядкованою дислокаційною структурою та процес низькотемпературної повзучості кристалів CdHgTe у разі локального навантаження. Розглянуто процеси динаміки руху дислокацій під дією механічного навантаження в кристалах кремнію як вихідних, так і з твердофазними металевими покриттями. Показано, що виникнення та ріст преципітатів під час термомеханічної обробки кристалів призводять до немонотонного характеру руху дислокацій. Дослідження методом трикристальної рентгенівської дифрактометрії (ТКД) показали анізотропію розсіяння рентгенівських променів упорядкованими дислокаційними структурами. Встановлено, що за кімнатної температури в кремнії відбувається релаксація механічних напруг у порушеному шарі. Обгрунтовано суттєве прискорення процесу розпаду твердого розчину кисню в кристалах Cz - Si за дії механічних напружень, створених введеними в кристал дислокаціями або рядом уколів мікроіндентора. Показано можливість використання у виробництві методів ТКД для діагностики якості матеріалів напівпровідникової промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-060.1/8 +
Шифр НБУВ: РА342622

Рубрики:

      
12.

Слободян М.В. 
Вплив тривимірного впорядкування та деформацій на дифракцію X-променів в реальних багатошарових структурах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук.: 01.04.07 / М.В. Слободян ; НАН України, Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено структуру й основні фізичні властивості багатошарових структур (БШС) InGaAs/GaAs з квантових точок (КТ) залежно від умов росту та зовнішніх впливів методами високороздільної X-променевої дифрактометрії. Проведено адаптацію методу картографування оберненого простору навколо вузлів оберненої гратки для розв'язання оберненої задачі визначення складу та пружної деформації в системах з впорядкованим масивом квантових точок. Вперше встановлено та пояснено природу зміни періоду багатошарової структури після швидкого температурного відпалу (ШТВ), обумовлену впливом макрокривизни на зсуви положень піків сателітної структури когерентної НГ. Встановлено природу чутливості кривих дифракційного відбиття (КДВ) до макрозгину багатошарової системи, яка полягає в зміщенні сателітів із своїх положень залежно від кута Брегга. Пояснено ефект розщеплення когерентних сателітів і нахилу латеральних сателітів на дифракційних картинах від БШС з КТ, що полягає в прямому та похилому наслідуванні КТ (квантових ниток (КН)) у разі росту структур. Вперше запропоновано методику реконструкції просторової гратки квантових точок з експериментальних карт розподілу інтенсивності в оберненому просторі. За допомогою Х-променевих дифракційних досліджень виявлено особливості самоспрямованого впорядкування структур із КН у разі застосування у технологічному процесі росту потоків миш'яку різного молекулярного складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.134,022 + В379.24,022 +
Шифр НБУВ: РА362611

Рубрики:

      
13.

Ременяк О. В. 
Генерування активних форм кисню фотозбудженими вуглецевими нанотрубками та їхня гіпертермічна дія в системі in vitro: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.02 / О. В. Ременяк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено токсичну дію вуглецевих нанотрубок (ВНТ) у суспензіях нормальних і трансформованих клітин, їх здатність генерувати активну форму кисню під дією ближнього інфрачервоного опромінення та викликати гіпертермічний ефект за умов in vitro. Досліджено агрегацію ВНТ у воді за різних концентрацій з використанням спектроскопії оптичного поглинання у видимій та інфрачервоній ділянках і комбінаційного розсіювання світла. Розглянуто вплив ВНТ на життєздатність нормальних (тимоцити) та трансформованих клітин (асцитна карцинома Ерліха). Досліджено фототермічну дію ВНТ у системі in vitro.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Е0*551.7*715.7 + Р569-5
Шифр НБУВ: РА377835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Орлов О.І. 
Генетична активність фізичних та хімічних мутагенних факторів на озимій пшениці при прямій і комбінованій дії: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.І. Орлов ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання створення нового вихідного матеріалу для селекції озимої пшениці (з застосуванням комбінованої дії фізичних і хімічних мутагенних факторів). Вперше виявлено ефективність поєднання гамма-променів 100 Гр і хімічних мутагенів (N-нітрозо-N-етилсечовини, N-нітрозо-N-метилсечовини у різних концентраціях) для одержання мутацій на сортах озимої м'якої пшениці різних еколого-географічних типів: Скіф'янка, Поліська 90, Одеська 267. Запропоновано використовувати для створення нового вихідного матеріалу озимої пшениці комбіновану дію гамма-променів і хімічних мутагенних факторів, високу ефективність якої підтверджено практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-315
Шифр НБУВ: РА318714 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Білецький С.В. 
Геометричне моделювання багатократних відбиттів світлових і теплових променів в еліптичних областях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / С.В. Білецький ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розв'язано задачі геометричного моделювання більярдних траєкторій та їх катакаустик в еліптичних областях з метою виявлення характерних і наперед заданих траєкторій. Запропоновано метод унаочнення траєкторій математичних більярдів, складовими якого є нові способи, а саме: визначення функції відбиття, що дозволяє істотно спростити побудови траєкторій, реалізації фазових портретів еліптичних більярдів, реалізації катакаустик N-тих відбиттів більярдних променів, а також їх трасування у силових полях і комбінованих областях. Розроблено алгоритмічну реалізацію наступних ознак, зокрема, циклічності траєкторій, що проходить через задану точку, кількості початкових напрямів руху точки для досягнення заданого положення за умови заданої кількості відбиттів, ступеня "щільності" заповнення еліпса траєкторіями, нібито парадоксу у разі проходження траєкторії через фокуси, що дозволило наочно продемонструвати феномен нестійкості обчислювального процесу. Виявлено зв'язок між кривими - "оптичною" катакаустикою N-тих відбиттів і "механічною" епітпрохоїдною, що дозволило розширити клас ліній, для яких визначаются відбивальні системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3,0 +
Шифр НБУВ: РА345620

Рубрики:

      
16.

Митрофанова С.О. 
Геометричне моделювання відбиваючих поверхонь у плоских сонячних колекторах з елементами-концентраторами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / С.О. Митрофанова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розвинуто теорію геометричного моделювання відбивних поверхонь, розроблено метод просторового моделювання відбитого потоку на базі плоскої задачі апарата відбиття й алгоритмів геометричного моделювання параметрів форми та положення елементів-коцентраторів, для плоских колекторів. З використанням програмного забезпечення MathCAD розроблено алгоритми та програми для одержання комп'ютерних моделей кривих апарата відбиття для заданої відбивної кривої за довільного нахилу сонячних променів. Це є подальшим розвитком моделі апарата відбиття для розв'язання плоскої задачі. Розроблено алгоритм одержання комп'ютерної моделі супутніх кривих для заданої ортотоміки. Це дозволяє моделювати відбивні поверхні у рухомих геліоустановках, коли твірна приймача є лінією ортотоміки. Створено теоретичну базу запропонованого методу просторового моделювання відбитого потоку на основі плоскої задачі. Даний метод застосовується для поверхонь, у яких рухома площина, що вводиться, є площиною інциденції нормалей перетину відбивної поверхні. За цього дотримується рівність проекцій кутів падіння та відбиття на площину інциденції, отже, розв'язання просторової задачі зводиться до розв'язання плоскої. Розроблено алгоритм одержання комп'ютерної моделі визначення карстової ділянки у відбитому потоці для певних видів ротативних поверхонь і поверхонь обертання за умов змінного нахилу сонячних променів. За результатами проведених досліджень розвинуто побудову комп'ютерних моделей з метою вивчення властивостей відбитого сонячного потоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З637.04 +
Шифр НБУВ: РА362390

      
17.

Демчишин А. А. 
Геометричне моделювання очищення парових потоків матеріалів у вакуумі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.01 / А. А. Демчишин ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 24 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання геометричного моделювання процесу очищення парових потоків у разі дугового й електронно-променевого випарювання матеріалів у вакуумі технології фізичного осадження з парової фази (Physical Vapor Deposition). Проведено формалізацію способів побудови робочих поверхонь електронно-іонного обладнання. Створено алгоритмічну основу розрахунку багатократного відбиття променів від поверхонь, апроксимованих трикутними відсіками площини, та заданих у неявній і векторно-параметричній формі. Одержано рівняння сім'ї поверхонь однакової опроміненості, встановлено, що поверхня однакової опроміненості, яка відповідає k = 0, є поверхнею катакаустики. Розв'язано задачу розрахунку товщини осаджуваного покриття за схеми напилення з розжарюваним відбивачем. Розроблено методику імітаційного геометричного дослідження просторового розподілу багаторазово відбитих променів за допомогою сферичних і гіперсферичних карт відбиття, яка не залежить від складності поверхні рефлектора. Розраховано ступінь очищення плазми для чотирьох модифікацій фільтрів відкритого типу з фрактальною моделлю поведінки джерела макрочасток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.05-1
Шифр НБУВ: РА378602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Середа Н.І. 
Геометричне моделювання перебігу променів в еліптичних та параболічних відбивальних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Н.І. Середа ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Розроблені методи і алгоритми опису та побудови зображень катакаустик і фронтів відбитих хвиль (еквірефлектів) на основі геометричного моделювання перебігу променів у відбивальних системах з метою профілювання еліпсоїдоподібної відбивальної поверхні, яка забезпечує "рівномірне" освітлення відрізку фокальної прямої, та для розрахунку плоских параболічних фокусаторів. Для даної відбивальної системи розроблено метод опису сім'ї еквірефлектів. Розроблено метод опису обвідної сім'ї відбитих променів (катакаустики кривої). Складено алгоритми побудови зображень сім'ї еквірефлектів і катакаустики кривої. Одержано зображення відбивальної кривої в залежності від заданої катаакустики на основі поняття біевольвенти. Розглянуто метод складання аналітичних описів еквірефлектів та катакаустик засобами математичного процесора Maple V. Складено алгоритми трасування променів математичних більярдів для кола, еліпса, комбінованих областей та для еліпсоїда. Розв'язано дві реальні задачі проектування відбивальних систем: 1) визначено профіль еліпсоїдоподібної відбивальної поверхні, яка дозволяє "рівномірно" освітлювати відрізок фокальної прямої; 2) розроблено метод розрахунку плоского параболічного фокусатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.2,022

Рубрики:

      
19.

Денисова Т. В. 
Геометричне моделювання розподілу відбитої сонячної енергії на приймачі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.01 / Т. В. Денисова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше в прикладній геометрії запропоновано алгоритм оцінювання інтенсивності відбитої сонячної енергії. Розроблено програму комп'ютерного моделювання розподілу інтенсивності відбитого потоку у вигляді точкового каркаса поверхні на приймачі для різних концентрувальних систем. Встановлено карти ізоліній концентрації для оцінювання параметрів форми, положення та розмірів приймача. Вдосконалено аналітичний опис квазіфокальних ліній для змінного кута падіння сонячних променів, який визначає параметри форми та положення приймача в установках з нерухомим концентратором. Надано нову методику проектування концентрувальної системи на підставі способу оцінювання розподілу інтенсивності відбитої енергії на приймачі та теорії квазіфокальних ліній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З637
Шифр НБУВ: РА376783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Тормосов Ю.М. 
Геометричне моделювання та оптимізація процесу теплової променевої обробки харчових продуктів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / Ю.М. Тормосов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2004. — 34 с. — укp.

Системно досліджено складний фізичний процес теплопередачі інфрачервоного (ІЧ) випромінювання, проаналізовано технологічні та геометричні особливості підсистем та елементів теплотехнічної системи для теплової обробки харчових продуктів, побудовано узагальнену модель процесу та виявлено взаємозв'язки між моделями її елементів. Уперше у прикладній геометрії як теоретичну базу для проектування та дослідження властивостей поверхонь рефлекторів запропоновано опис керуючої розподілом відбитих променів функції (РВП-функція), що є базою методу визначення профілю рефлектора для формування пучка відбитих теплових променів з заданими властивостями, а також доведено твердження та залежності, що розвивають теорію дослідження властивостей відбиваючих поверхонь. Розроблено експрес-метод визначення інтенсивності теплового потоку з використанням фотографування та комп'ютерної обробки плівки, який не потребує створення спеціального устаткування та проведення витратних натурних експериментів. Уперше для галузі харчових виробництв запропоновано спосіб розрахунку терморадіаційних установок з геометричним керуванням процесом теплопередачі випромінюванням. Створено геометричну модель, яка дає змогу розрахувати щільність теплового потоку випромінювання в ІЧ-установках з поглинаючим газовим середовищем з застосуванням закону Бугера для слаборозбіжного світлового пучка. Розроблено комплекс програм для моделювання перебігу процесу променевої теплопередачі у ІЧ-апаратах, що використовуваються у харчових виробництвах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л814.37 +
Шифр НБУВ: РА333682
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського