Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (28)Реферативна база даних (1971)Книжкові видання та компакт-диски (423)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=АЛМАЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 126
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Волинський Б.С. 
Скреч-метод визначення трибологічних властивостей поверхні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / Б.С. Волинський ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 1998. — 16 с. — укp.

Розроблено метод визначення трибологічних властивостей шляхом дряпання поверхні, що отримав назву скреч-метод (СМ). Вивчена механіка контактної взаємодії твердої чотиригранної алмазної піраміди з пластичною поверхнею при вдавлюванні та дряпанні, як основи СМ. Виготовлено прилад та розроблена методика визначення границі контактної міцності поверхні при дряпанні. Встановлені закономірності руху піраміди при зсуві в залежності від ступеня зміцнення матеріалу. СМ розвинуто і використано для оцінки якості тонких твердих анодно-іскрових покриттів дуралюміну Д16Т.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1с

      
2.

Куцай О.М. 
Оптимізація оптичних характеристик захисних просвітлюючих покриттів із аморфних гідрогенізованих вуглецевих плівок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.М. Куцай ; НАН України. Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням використання аморфних гідрогенізованих вуглецевих плівок в якості просвітлюючих та захисних покриттів оптичних деталей УФ-вид. оптоелектроніки та ІЧ-оптики. В дисертації розроблено новий спосіб поліпшення експлуатаційних характеристик багатошарових просвітлюючих покриттів на основі фторидів барію та ітрію шляхом включення до їх складу а-С:Н плівок. На основі проведених досліджень методами КРС та ІЧ спектроскопії та Оже-спектрального аналізу вивчено залежність структурних характеристик алмазоподібних вуглецевих плівок від технологічних умов осадження. Отримані результати використано при дослідженні оптичних, оптоелектронних та діелектричних властивостей цих плівок. Вказано шляхи оптимізації оптичних характеристик а-С:Н плівок згідно конструктивних вимог до захисних просвітлюючих покриттів робочих поверхонь оптичних елементів при промисловому використанні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З861-03

Рубрики:

      
3.

Соловйов В.В. 
Теоретичні принципи багатоелектронних процесів відновлення і формування ЕАЧ в іонних розплавах: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / В.В. Соловйов ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 1998. — 39 с. — укp.

Виконано комплекс теоретичних досліджень, які містять у собі детальне квантовохімічне моделювання механізму формування електрохімічно активних частинок (ЕАЧ) і багатоелектронних процесів відновлення в іонних розплавах. Теоретично обгрунтовано механізм утворення ЕАЧ у розплавах із вмістом нітратів, карбонатів та фторидів бору і титану. Доведено визначаючий вплив кислотно-основних властивостей розплаву на механізм формування ЕАЧ, підтверджений результатами електрохімічних вимірювань для розплавів із вмістом нітратів і карбонатів і обчисленими величинами силових сталих оксианіонів. Встановлена оптимальна форма ЕАЧ, відновна здатність яких залежить від катіонного складу розплаву, адсорбційних властивостей поверхні електроду та електричного поля. Доведено залежність електронного спектру поверхні електроду від індивідуальних особливостей та відмінностей в будові межі розподілу розплав-електрод, що дозволило обгрунтувати механізм виникнення поверхневої провідності алмазу у розплаві із вмістом карбонатів. Запропонована методика квантовохімічної оцінки альтернативи стадійності багатоелектронних процесів відновлення в іонних розплавах, яка дозволила виявити пріоритет одностадійного переносу електронів для зовнішньосферно катіонізованих форм ЕАЧ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4

Рубрики:

      
4.

Дяченко Н.М. 
Розробка процесів одержання оксиду вольфраму та супутніх речовин шляхом розкладу вольфрамвмісних відходів у лужних розтопах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / Н.М. Дяченко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн ін-т". — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням переробки вторинної вольфрамвмісної сировини - кускових відходів вольфраму і твердих сплавів на основі його карбіду, відпрацьованого твердосплавного та алмазно-твердосплавного інструменту одержанням оксиду вольфраму, природних і штучних алмазів, міді, кобальту, нікелю. Встановлено кінетичні закономірності і особливості та досліджено термодинаміку взаємодії вольфраму, карбіду вольфраму і твердих сплавів з розтопленими бінарними сумішами гідроксиду натрію з його нітратом або нітритом. Розроблено ефективний метод електрохімічного розкладу алмазно-твердосплавних композицій у лужних розтопах, технологічну схему гідрометалургійної переробки одержаних плаву та шламу до кондиційних продуктів, хімічні методи переробки кускових відходів твердих сплавів та вольфраму. Спроектовано відповідне технологічне обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.11-37 + К345.11-37

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Грищук П.І. 
Інтерпретація магнітних аномалій в автоматизованому режимі: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / П.І. Грищук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці автоматизованого апарату інтерпритації магнітних аномалій на ЕОМ. Даний метод базується на попередньому формуванні множини призматичних моделей (банків рішень оберненої задачі) та подальшому вибору з останньої об'єкта, який в найбільшій мірі відповідає реально існуючому джерелу магнітного поля. Встановлено, шо відбір модельного об'єкта із передчасно сформованої їх оптимальної множини дає стійкий результат при вирішенні оберненої задачі магніторозвідки. Розроблено програмно-алгоритмічне забезпечення процесу пошуку моделі вихідного наближення реальних джерел магнітного поля. Апробація інтерпретаційного апарату виконана на магнітних аномаліях північно-західної території Українського Щита. Матеріали випробування підтверджують його високу ефективність, яка забезпечує достатню вірогідність результатів інтерпретації. За допомогою розробленого методу з'являється можливість оперативно і швидко одержувати інформацію про глибини й умови залягання джерела магнітного поля, а також напрямок і значення його сумарної намагніченості. Основні результати праці знайшли використання у виробництві при пошуках рудних родовищ та алмазоносних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.415с181 + Д443.10

Рубрики:

      
6.

Панков Ю.М. 
П'єзоопір у тонких шарах і мікрокристалах кремнію та германію p-типу провідності і сенсори на їх основі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Ю.М. Панков ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 18 с. — укp.

Роботу присвячено комплексному експериментальному і теоретичному вивченню п'єзоопору у Si та Ge p-типу провідності для розробки на даній основі сенсорів механічних величин. Проведено теоретико-групову класифікацію деформаційних ефектів у алмазоподібних напівпровідниках і встановлено дозволені фізичні моделі п'єзорезистивного ефекту в p-Si та p-Ge. Досліджено п'єзоопір у широкому діапазоні різнополярних деформацій 1,2 %... + 1 % і визначено деформаційні залежності їх констант п'єзо- та еластоопору. Доведено, що у деформованих Si та Ge важкі та легкі дірки характеризуються наборами ефективних мас, які зумовлені енергією та деформацією. Розглянуто взаємозв'язок п'єзоопору та структури у тонких шарах Si та Ge. Істотного покращання характеристик сенсорів досягнуто завдяки використанню лазерно-рекристалізованих КНІ(кремній-на-ізоляторі)-структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371,7,022 + В379.271.21,022
Шифр НБУВ: РА307913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Мовчанюк О.М. 
Дослідження процесу розмелювання целюлози на дискових млинах з використанням алмазовміщуючої гарнітури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.22 / О.М. Мовчанюк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано процес розмелювання та зносу алмазовміщуючої гарнітури. Досліджено вплив ряду основних факторів на якість та економічність розмелювання. Розроблено технологію розмелювання целюлози з використанням алмазовміщуючої гарнітури, а також стержньову модель алмазовміщуючої гарнітури і механізм абразивного зносу ножів у процесі її примусового припрацювання та експлуатації. Проведено дослідження впливу ряду основних технологічних і конструктивних факторів на якість та економічність розмелювання хвойної та листяної целюлози, що заклали передумови для обгрунтованого вибору параметрів гарнітури і раціональних режимів процесу розмелювання. Отримано залежності інтенсивності, характеру та економічності розмелювання від зернистості, конструкції ножа гарнітури, концентрації маси і питомого навантаження на кромки ножів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л779.011-5

Рубрики:

      
8.

Іоргачов Д.В. 
Технологічні можливості підвищення довговічності інструменту для виробництва волокно-оптичних кабелів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / Д.В. Іоргачов ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням забезпечення необхідних якостей робочих поверхонь фільєр та дорн-пресформ завдяки раціональним технологічним параметрам, особливо на фінішних операціях, що сприяє підвищенню довговічності цих інструментів та якості волоконно-оптичної продукції, що виробляється. Розроблена модель для вивчення термомеханічних процесів, що супроводжують операцію шліфування робочих поверхонь інструментів, дозволяє одержати критеріальні співвідношення, технологічна реалізація яких дозволить запобігти дефектоутворенню на оброблюваних поверхнях, тим самим сприяти підвищенню їх довговічності. Дослідження впливу шорсткості робочих поверхонь інструментів на відшарування покриття від оптичного волокна дозволили установити межу величини шорсткості, нижче якої можна запобігти явищу відшарування і тим самим забезпечити необхідну якість оптично-волоконної продукції. За встановленими критеріями визначені фізико-механічні властивості інструментального матеріалу, технологічні заходи для одержання якісних заготовок. Алмазна обробка робочих поверхонь фільєр та дорн-пресформ кругами, параметри яких та режими шліфування чітко детерміновані властивостями твердих сплавів, дозволила підвищити довговічність інструменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З861.1

Рубрики:

      
9.

Григор'єв М.М. 
Оптимізація конструкції апарата високого тиску типу тороїд для спікання алмазно- твердосплавних пластин діаметром 13,5 мм і більше: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / М.М. Григор'єв ; НАН України, Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К721.12

      
10.

Собчук І.С. 
Електронні енергетичні спектри напівпровідникових кристалів у методі апріорного псевдопотенціалу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / І.С. Собчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 18 с. — укp.

Розраховано закони дисперсії та хвильові функції, електронні властивості напівпровідникових кристалів. Розроблено комп'ютерні програми розрахунку самоузгоджених енергетичних спектрів напівпровідників з граткою типу алмазу. Вперше побудовано алгоритм тривимірної апроксимації енергетичних спектрів кремнію та германію на ортогональних поліномах Чебишева. На базі розв'язків секулярного рівняння отримано матриці псевдогрінівського оператора, за якими розраховано густини електронних станів. Для прискорення розрахунків резольвенти псевдогрінівського оператора використано тривимірну апроксимаційну схему на ортогональних поліномах Чебишева. Алгоритм і програма розрахунку матриці псевдогрінівського оператора - база для дослідження електронної будови невпорядкованих систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.24,022
Шифр НБУВ: РА312565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Габ А.І. 
Хімічні та електрохімічні реакції на міжфазній межі діелектриків (алмазу, кубічного нітриду бору, нітриду алюмінію) з іонними розплавами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / А.І. Габ ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Вивчено процеси, що відбуваються на межі розділу діелектрик - іонний розплав. З'ясовано умови реалізації електродного потенціалу алмазу, кубічного нітриду бору, нітриду алюмінію. Виміряно потенціали комбінованих електродів з даними матеріалами у розплавах різного хімічного складу. Завдяки встановленій залежності потенціалів даних електродів від кислотно-основних властивостей розплаву доведено можливість керування ними, покладену до основи хімічної та гальванічної обробок діелектриків. Запропоновано нові галогенідно-оксидні та оксидні електролітичні системи. Підібрано умови для нанесення покриття вольфраму, молібдену та його карбіду на алмаз, кубічний нітрид бору та нітрид алюмінію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.1
Шифр НБУВ: РА311619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
12.

Клюй М.І. 
Властивості йонно-модифікованих тонкоплівкових і багатошарових структур на основі елементів IV групи: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / М.І. Клюй ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 31 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з843.312 + В379.226 + В379.326
Шифр НБУВ: РА310414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Солдатенко Л.О. 
Забезпечення якості і експлуатаційних характеристик магнітних головок алмазно-абразивним шліфуванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / Л.О. Солдатенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати експериментального дослідження обробки шліфуванням магнітно-м'яких сплавів 81НМТ, 80НМТ, 16ЮИХ, 79НМ для сердечників блоків головок. Розглянуто особливості тонкого плоского шліфування деталей головок. Виявлено закономірності впливу основних технологічних факторів на вихідні параметри магнітних головок, що дозволило створити раціональні технологічні процеси тонкого абразивного шліфування площин роз'ємів і робочих поверхонь блоків головок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З871.3-54-044-060.13
Шифр НБУВ: РА307950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Кутузова Т.Я. 
Типоморфизм алмаза и его минералов-спутников из кимберлитов и россыпей окраин платформ (Сибирская и Восточно-Европейская): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20. / Т.Я. Кутузова ; НАН Украины. Ин-т геохимии, минералогии и рудообразования. — К., 2000. — 24 с. — рус.

Вивчено типоморфні особливості алмазів та їх мінералів-супутників з розсипищ і деяких кімберлітових тіл, розташованих на периферії Сибірської та Східно-Європейської платформ. На базі комплексного дослідження кристаломорфології, конституції, твердих і газово-рідких включень в алмазах, а також парагенетичних асоціацій їх мінералів-супутників проведено порівняння алмазів Лєно-Анабарського міжріччя, Архангельської області, Тиману, Уралу, України та зроблено висновки стосовно специфіки алмазів з окраїн давніх платформ - переважають кривогранні кристали з широким діапазоном коливань ізотопного складу вуглецю та вмісту домішкового азоту, з підвищеною кількістю серед включень гранатів екологітового парагенезису та парастеричними асоціаціями мінералів-супутників, переважно піроп-цирконового складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.161-43
Шифр НБУВ: РА313257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Распутіна Л.В. 
Поширеність синдрому гіперреактивності бронхів серед різних статево-вікових та професійних контингентів населення, роль основних етіологічних чинників у його формуванні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Л.В. Распутіна ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

На підставі клініко-функціонального дослідження встановлено, що серед осіб, які вважають себе здоровими та не мають професійного контакту з пиловими агентами, синдром гіперреактивності бронхів (СГБ) діагностується у 6,02 %. В індивідуумів, які мають професійний контакт з пиловими агентами, СГБ діагностується у 12,8 %. З'ясовано, що найбільш небезпечним віком виникнення СГБ для чоловіків є 30 - 40 років, а для жінок - 20 - 30 років. Доведено, що перенесені раніше часті інфекційні захворювання органів дихання є провідним чинником формування СГБ не залежно від наявності контакту з пилом. Обтяжений алергологічний анамнез і встановлені алергічні захворювання - друга за частотою причина, що призводить до формування СГБ. Серед осіб, які працюють за умов контакту з текстильним пилом, даний анамнез має провідне значення у формуванні СГБ. В осіб із діагностованим СГБ обтяжена спадковість щодо захворювань органів дихання встановлена у 30 - 41,4 % обстежених. Виявлено, що серед осіб, які мали контакт з алмазним пилом, СГБ діагностовано у 11,3 %, а серед тих, які працювали з торф'яним пилом, - у 16,3 %, до того ж достовірно частіше СГБ діагностовано у віці 31 - 40 років. Серед обстежених, які контактували з текстильним пилом, СГБ встановлений у 18,4 % та достовірно частіше у віці 21 - 30 років. В обстежених із діагностованим СГБ виявлено різну чутливість до ацетилхоліну та гістаміну, найчастіше даний феномен притаманний особам, які контактують з різними видами пилу. Зазначено, що підвищена чутливість до ацетилхоліну значною мірою властива пацієнтам з обтяженою спадковістю щодо хронічного бронхіту, а чутливість до гістаміну пацієнтам зі спадково ю бронхіальною астмою. Внаслідок комплексного обстеження визначено контингент пацієнтів (5,48 %) з раніше недіагностованими хронічними обструктивними захворюваннями органів дихання, бронхолітичний тест виявив, що 63,8 % цих осіб мали зворотні обструктивні зміни, 36,2 % - незворотні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА315591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Доброскок В.Л. 
Наукові основи формоутворення робочої поверхні кругів на токопровідних зв'язках у процесі шліфування: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.01 / В.Л. Доброскок ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 33 с. — укp.

Запропоновано методологію та розроблено систему статистичного об'єктно-орієнтованого 3D моделювання абразивно-алмазних інструментів, виявлено композиційний статистичний механізм формування закону розподілу вершин зерен за робочою поверхнею інструменту. На базі результатів теоретичних, модельних і експериментальних досліджень розроблено основні принципи практичної реалізації регулювання статистичних характеристик шліфувальних кругів на токопровідних зв'язках шляхом примусової зміни геометричних і фізичних характеристик поверхні зв'язки. Розроблено технічні рішення та рекомендації для створювання високоефективних робочих процесів обробки важкооброблюваних матеріалів та виготовлення прецизійних різальних інструментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.3-1
Шифр НБУВ: РА316327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Семікіна Т.В. 
Отримання та дослідження кремнієвих структур з алмазними та алмазоподібними плівками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / Т.В. Семікіна ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено питання створення гетеропереходу алмазних (АП) та алмазоподібних плівок (АПП)/кремній, який має випрямні властивості та підвищену фоточутливість в ультрафіолетовій області випромінювання. Визначено метод осадження та технологічні режими, що дозволяє отримувати плівку АП або АПП з керованими властивостями. Встановлено взаємозв'язок структури та фазового складу АП та АПП з умовами осадження. Визначено залежність між вмістом азоту в газовій суміші та електрофізичними, фотоелектричними властивостями гетеропереходу АПП/Si. На базі фотоємнісного ефекту розраховано параметри структури АПП/Si. З використанням АПП/Si розроблено новий тип фотоелектричного датчика, що працює в широкому спектральному діапазоні (200 - 1000 нм). Досліджено деградацію параметрів сонячних елементів із захисним покриттям із АПП під дією потоків високоенергетичних протонів і електронів. Доведено, що АПП, одержані плазмо-хімічним осадженням за високих напруг автозміщення (-300 В), забезпечують високу стабільність і радіаційну стійкість характеристик сонячних елементів, шо дозволяє використовувати дані АПП як захисні й просвітлювальні покриття фотоелектричних перетворювачів космічного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + з854-03
Шифр НБУВ: РА316734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Аврамчук С.К. 
Особливості отримання, структура, склад та властивості розпилених порошків сплавів Ni - Mn для синтезу алмазів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / С.К. Аврамчук ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознав. ім. І.М.Францевича. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено процес отримання порошків сплаву системи Ni-Mn-C методом відцентрового розпилення, які використовуються для синтезу алмазів, визначено особливості формування їх структури та складу. Встановлено, що відцентрове розпилення дозволяє отримувати порошки з рівномірним розподілом компонентів сплаву у всьому об'ємі та сприяє формуванню однорідної високодисперсної структури, яка забезпечує високу пластичність порошків, а також супроводжується їх рафінуванням. Вивчено фізичні та технологічні властивості розпилених порошків, можливість їх деформаційної обробки прокаткою, з метою керування технологічними характеристиками та компактування. Проведено порівняльні випробування в процесі синтезу алмазів розпилених порошків сплаву Ni - Mn і сплаву, диспергованого шляхом токарної обробки зливка з подальшим подрібненням. Вивчено еволюцію морфології та фізико-механічні характеристики алмазів. Показано високу ефективність та алмазоутворювальну здатність розпилених порошків, що дозволяє підвищити ступінь перетворення графіту на алмаз на 20 - 25 %, вихід алмазів - на 10 - 12 % та їх механічну міцність - на 5 - 7 %. Розроблено технологічні принципи отримання порошків сплаву Ni - Mn відцентровим розпиленням, які забезпечують потрібний склад і структурний стан сплаву, а також рекомендації щодо їх реалізації у промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л463.8-3
Шифр НБУВ: РА312938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Белявцев М.І. 
Підвищення ефективності обробки безвольфрамових твердих сплавів групи СТІМ комбінованим алмазним шліфуванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / М.І. Белявцев ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено способи й умови ефективного шліфування нового класу інструментальних матеріалів, безвольфрамових твердих сплавів групи СТІМ (синтетичний твердий інструментальний матеріал). Вивчено фізичні особливості процесу алмазно-іскрового шліфування, визначено вплив режимів на сили різання, енергоємність та коефіцієнти даного процесу. Встановлено вплив нагрівання на величину коефіцієнта шліфування й умовну напругу під час мікрорізання одиничними алмазними зернами, закономірності й особливості формування залишкових напруг у поверхневому шарі та їх взаємозв'язок зі зносостійкістю шліфованих пластин. Оптимізовано умови роботи за параметрами відносної витрати алмазів і питомої собівартості процесу, стійкості інструмента і технологічної собівартості обробки конструкційної сталі різальними пластинами сплаву СТІМ. Виготовлено спеціально розроблений малогабаритний генератор імпульсів НО.6506.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.536.013 + К722.536.019.4
Шифр НБУВ: РА312983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Полтавець В.В. 
Обгрунтування режимів шліфування важкооброблюваних матеріалів при електроерозійній дії на робочу поверхню круга: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / В.В. Полтавець ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Вирішено актуальну задачу підвищення ефективності алмазного шліфування важкооброблюваних вандаієвих сталей з електроерозійними керуючими діями на робочу поверхню круга (РПК) за допомогою пошуку оптимальних режимів обробки. Створено математичну модель шліфування за пружною схемою. Описано еволюцію підсистеми різання під час обробки. Розроблено розрахунково-експериментальну методику пошуку оптимальних умов функціонування системи шліфування за критерієм мінімальної питомої собівартості обробки, для реалізації якої експериментально досліджено ряд показників шліфування за пружною схемою з електроерозійними керуючими діями на РПК. Запропоновано моделі алмазного зерна, які використовуються в аналітичних залежностях математичної моделі процесу шліфування. Визначено оптимальні режими шліфування та керуючих дій на РПК під час обробки за пружною схемою ванадієвих сталей. Експериментально підтверджено оптимальність режимів шліфування, знайдених за запропонованою методикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.300.5-1
Шифр НБУВ: РА316074 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського