Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (189)Книжкові видання та компакт-диски (71)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>K=АНАЛІТИКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Чабак Л. А. 
Аналітика сприйняття літературного тексту в українському естетичному дискурсі: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.08 / Л. А. Чабак ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розкрито аналітику сприйняття літературного тексту в українському естетичному дискурсі крізь призму рецептивної естетики, аналітичної та герменевтичної традицій у дослідженні тексту. Розглянуто естетично-літературознавчі орієнтири на перетині української, західноєвропейської та російської естетичної думки. Доведено, що на теренах України розвивається міждисциплінарний підхід щодо вивчення процесу сприйняття літературного тексту. Встановлено, що до нього долучено літературознавці, психологи, критики, зумовлюючи певний синтез філософських, естетичних, літературознавчих і психологічних напрацювань у дослідженні проблеми рецепції текстів. Здійснено аналіз тексту як об'єкта читацького сприйняття у нерозривному зв'язку з твором, книгою та використанням "протоестетичних" категорій читання, тлумачення, розуміння у контексті філософії "діалогу", співтворчості, критики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.16 + Ю945.413 + Ш400.04:Ю8
Шифр НБУВ: РА376195 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
2.

Яковенко А.І. 
Духовні цінності християнського людинознавства XX століття: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / А.І. Яковенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Проаналізовано філософські засади релігійного та світського розуміння суті духовності суспільства й особистості, що може бути критерієм у визначенні аксіології духовності. Відзначено, що як найважливіший фактор, що забезпечує формування та розвиток духовно здорового суспільства, є релігійна культура, яка базується на християнських цінностях, освічених духовним світлом православ'я. Зазначено, що за теперішніх часів актуальною є православна духовність, у якій чітко вибудована ієрархія життєвих цінностей. Обгрунтовано, що досвід духовно-морального виховання, що базується на православній етиці, особливо значимий для сучасних пошуків шляхів досягнення духовної цілісності людини. Показано, що християнським філософам, релігійним аналітикам християнське людинознавство, його уявлення про Бога, світ і людину імпонує своєю давністю, близькістю Біблії, що для них само по собі є умовою істинності та повчальної цінності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-43 + Ю217.3 +
Шифр НБУВ: РА353073

Рубрики:

      
3.

Закорко О.П. 
Економічна діагностика і оцінка господарської діяльності у стратегічному управлінні будівельними організаціями: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / О.П. Закорко ; Київ. держ. техн. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано відносну автономність економічної діагностики і оцінки як специфічної функції стратегічного управління, виділення структурно-функціональних стратегічних напрямків діяльності будівельних організацій, цілеспрямована система економічних показників, що описують ефективність господарювання по цих напрямках з урахуванням особливостей макро- та мікрооточення; розроблено механізм економічної діагностики і оцінки за критерієм оптимальності як відстані або зваженої відстані з використанням відповідної економіко-математичної моделі; розроблено методику економічної діагностики і оцінки, алгоритм, програму її реалізації, відповідні методичні рекомендації. Запропоновано робочу схему автоматизованого робочого місця економіста-аналітика будівельної організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)311-21

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шенгерій Л.М. 
Логіка та раціональність: аналітика взаємозв'язку: автореф. дис... д-ра філософ. наук : 09.00.06 / Л.М. Шенгерій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 34 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язки логіки та раціональності на традиційному та сучасному етапах розвитку логічного знання. Для виявлення особливостей взаємозв'язків і взаємовпливу докласичної, класичної, некласичної та постнекласичної раціональності з традиційною, класичною та некласичною логікою розроблено логіко-раціональну модель пізнавальних процесів, що включає три складові: формулювання раціональних принципів стандартизації знання у теорії раціональності; формалізацію цих принципів у логіці, результатом якої є система формально-логічних принципів і засобів стандартизації знання; застосування формально-логічних принципів стандартизації знання у будь-яких логічних, філософських і наукових дослідженнях, що здійснюються згідно з раціональною традицією. Показано ефективність застосування розробленої моделі на різних етапах розвитку логічного знання. Виявлено, що сучасна логіка є оптимальним засобом уточнення змісту системи понять некласичної раціональності шляхом побудови їх формальних моделей; реконструкції основих схем раціональності - лінійної, мережевої й ігрової, використання яких дозволяє моделювати ефективну індивідуальну та групову діяльність суб'єктів як ключових елементів некласичної та постнекласичної раціональності; раціоналізації доведень у контексті штучного інтелекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.4 + Ю4 в017:Ю22 + Ю4 г (0) +
Шифр НБУВ: РА368055

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Дем'янченко А.Г. 
Методи аналізу і оцінки ефективності експортної діяльності металургійних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.Г. Дем'янченко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2005. — 20 с. — укp.

Розв'язано актуальну задачу підвищення ефективності методів аналізу й оцінки експортної діяльності металургійних підприємств України, досліджено глобальні тенденції розвитку світової торгівлі та місце України у світовому глобалізаційному процесі. Розглянуто стан експортної діяльності України та металургійної галузі зокрема, що становить найбільшу частку експорту країни. Висвітлено напрямки розвитку експортної діяльності на макроекономічному рівні та рівні промислових підприємств. Визначено основні тенденції розвитку експорту України та підприємств металургійного комплексу. Проаналізовано організаційні схеми управління експортною діяльністю підприємств та шляхи розв'язання проблеми антидемпінгових процесів. Узагальнено методики визначення й оцінки ефективності даної діяльності. З'ясовано стан експортної діяльності підприємств металургійного комплексу України й оцінено її ефективність. Як шляхи підвищення її ефективності розроблено комплексний підхід до управління експортною діяльністю підприємств, запропоновано показники ефективності експорту, що містять показники ефекту та рентабельності експорту, ефективності використання власного та позикового капіталу, коефіцієнт структури платежу. Розроблено методичне забезпечення для автоматизованої комп'ютерної програми "Аналітика ЕД", з використанням якої є можливим більш ефективне проведення аналізу та прогнозування експортної діяльності металургійних підприємств. Запропоновано модель прогнозування обсягів продажу продукції на експорт, побудовану на базі методів множинного регресійного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.551-592-07 + У9(4УКР)843.526-803.4 +
Шифр НБУВ: РА340521

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Сургай М.С. 
Методологічні основи забезпечення надійності функціонування вугільної шахти, як єдиного технологічного комплексу з комп'ютеризованою системою управління: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.02 / М.С. Сургай ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки. — Д., 2002. — 36 с.: рис. — укp.

Проаналізовано сучасний стан функціонування шахти як єдиного технологічного комплексу. Розглянуто шахту як складну людино-машинну систему із періодичним зниженням та відновленням рівня надійності. Наведено показники роботи шахти із позицій її надійності. Розроблено науково-технічні принципи створення комп'ютеризованої системи керування надійністю шахти. Доведено, що директор контролює значні відхилення від штатного перебігу технологічних процесів, а служби аналітика та прогнозиста за допомогою комп'ютерних технологій обробляють великий обсяг інформації та надають директору важливі дані. Визначено залежність ймовірності безвідмовного вуглевидобутку від усередненого значення коефіцієнтів готовності робочих процесів та кількості операцій у технологічних процесах для різних структур господарства, а також кількості та порядку взаємодії його підсистем. Запропоновано шляхи оздоровлення галузі, її перебудування у зв'язку з новими явищами у життєдіяльності держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-4-5-05 + И31-4-5-05
Шифр НБУВ: РА322090

Рубрики:

      
7.

Райковська І.Т. 
Організація і методика економічного аналізу діяльності суб'єкта господарювання в конкурентному середовищі: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / І.Т. Райковська ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та розроблено заходи удосконалення організації та методики економічного аналізу діяльності суб'єкта господарювання та оцінки якості його інформаційного забезпечення. Розкрито сутність предмета, об'єкта та організації економічного аналізу. Охарактеризовано групи суб'єктів організації та проведення економічного аналізу. Уточнено перелік завдань економічного аналізу діяльності суб'єкта господраювання, представлені у вигляді "дерева завдань". Уточнено зміст аналітичної інформації, обгрунтовано роль економічного аналізу у процесі прийняття управлінських рішень. Розкрито сутність організації економічного аналізу, розроблено її теоретичне обгрунтування, розглянуто основні складові - кадрове, інформаційне, методичне, технічне забезпечення. Обгрунтовано напрями удосконалення якості системи інформаційного забезпечення економічного аналізу. Уточнено перелік складових економічної інформації для забезпечення єдиного підходу щодо трактування елементів вхідної та вихідної інформації в системі аналізу. Систематизовано вимоги до аналітика для оцінки можливості спеціаліста здійснювати аналітичні процедури та забезпечити належну повноту й обгрунтованість економічного аналізу. Доведено необхідність проведення економічного аналізу в комп'ютерному середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)290-13 +
Шифр НБУВ: РА356305

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Лангазова В.В. 
Організація обліку в сільськогосподарських обслуговуючих кооперативах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В.В. Лангазова ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Визначено завдання управлінського обліку в сільськогосподарських обслуговуючих кооперативах стосовно його об'єктів (заготівельне, сервісне, збутове, інформаційну діяльність, кооперативні відносини) та функції (інформаційну, аналітичну, контрольну) щодо обліку витрат, доходів, якості та своєчасності наданих послуг й інших кооперативних зобов'язань. Розкрито суть поняття "організація облікового процесу" як сукупності дій облікових працівників, внаслідок яких забезпечується узгодженість та взаємодія методологічних і організаційно-структурних елементів облікової системи для вирішення поставлених завдань. Удосконалено план рахунків бухгатерського обліку активів, капіталу, зобов'язань та господарських операцій суб'єктів малого підприємництва. Запропоновано методику ведення обліку послуг та кооперативних виплат з використанням Особового рахунку члена кооперативу як регістра аналітичного обліку до субрахунків 671, 672, 673, 701, 702, 703, 704, 411, 412, 421. Досліджено питання щодо порядку відображення в обліку операцій з надання заготівельних, збутових, сервісних, інформаційних послуг відповідно до обраних членами кооперативу схем економічних взаємовідносин у системах члени кооперативу - кооператив - контрагенти. Висвітлено проблему щодо організації процесу автоматизованої обробки облікової інформації з використанням автоматизованого робочого місця бухгалтера-аналітика стосовно ведення управлінського обліку послуг і розрахунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.188.5 +
Шифр НБУВ: РА332847

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Островська О.А. 
Оцінка фінансового стану підприємств та шляхи її удосконалення (на прикладі підприємств будівельних матеріалів): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.А. Островська ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розкрито суть термінів "фінансовий стан", "фінансова стійкість", "фінансове положення", "фінансова позиція", "ліквідність підприємства". З'ясовано завдання, які необхідно вирішувати у процесі оцінки фінансового стану підприємства, а також визначено доцільність обчислення та надано рекомендації щодо уніфікації окремих показників оцінки. Уточнено нормативні значення найбільш вагомих для оцінки фінансової стійкості вічизняних підприємств будівельних (стінових) матеріалів. Здійснено критичний аналіз та наведено пропозиції щодо удосконалення методик комплексної оцінки фінансового стану підприємств. Розроблено модель комплексної оцінки (ідентифікації стійкості) їх фінансового стану, яку впроваджено в практичну діяльність досліджених підприємств. Відзначено, що використання моделі дає змогу фінансовим аналітикам оцінювати наявність у підприємств можливостей розвитку, а також ідентифікувати фактори, що обумовили визначений рівень стійкості їх фінансового стану за поглибленої п'ятирівневої класифікації типів фінансової стійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.21-93 +
Шифр НБУВ: РА330135

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Папазова О.М. 
Підвищення ефективності управління організацією на основі виявлення і використання її потенційних можливостей: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.М. Папазова ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2001. — 23 с. — укp.

Викладено результати досліджень і апробації методичних положень і рекомендацій щодо підвищення ефективності управління організацією на основі виявлення та використання її потенційних можливостей. Розроблено методику якісного аналізу потенційних можливостей організації на базі експертної системи "Діагностика". Запропоновано методику рейтингової оцінки організацій та їх партнерів з використанням графічного аналізу. Наведено показники для одержання інтегральних оцінок ефективності управління організацією. Визначено базові та прогнозні інтегральні оцінки ефективності управління, шляхом побудови відповідних графіків-номограм стосовно кожної організації. Порівняння отриманих інтегральних оцінок дозволило встановити рейтинг конкретних організацій-учасників. Подано АРМ економіста-аналітика. Висвітлено технологію проведення різноманітних рейтингових розрахунків (на базі розробленого для цього інформаційного та програмного забезпечень).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291-21
Шифр НБУВ: РА314025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мирошниченко Ю. О. 
Прогнозування прибутковості капіталу як передумова формування інвестиційної стратегії підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Ю. О. Мирошниченко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2011. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано науково-методичний підхід до формування інвестиційної стратегії підприємства на основі оцінювання та прогнозування прибутковості капіталу, що враховує економічні процеси макро-, мезо- та мікрорівнів за фазами довгострокових циклів розвитку. Під час оцінювання та прогнозування прибутковості капіталу враховується синергетичний ефект взаємодії таких факторів, як інституційне середовище, циклічні та інфляційні процеси та їх вплив на прибутковість капіталу. Запропоновано алгоритм формування інвестиційної стратегії, який може бути використаний аналітиками та менеджерами підприємств з виробництва машин та устаткування й хімічного виробництва під час прийняття управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-864-230.38
Шифр НБУВ: РА382602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Ващенко К.О. 
Теоретико-методологічний інструментарій і засоби забезпечення політичного аналізу і прогнозування в сучасній Україні: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.01 / К.О. Ващенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Систематизовано демократичний досвід і механізми застосування теоретичних досягнень, методів і процедур політичного аналізу та прогнозування у контексті розвитку в Україні державотворчої практики та структурно-функціональних засад громадянського суспільства. Розкрито сутність політичного аналізу та прогнозування як засобів визначення шляху оптимальної реалізації інтересів суб'єктів політичної дії. Проаналізовано передумови становлення вітчизняної політичної аналітики та прогнозування як нової субдисципліни у системі політичної науки. Досліджено методи політичного аналізу та прогнозування, розглянуто основні сфери їх застосування, пізнавальні можливості, масштаб здійснення, визначено межі їх евристичності та фактори ризику. Обгрунтовано принципи проведення політичного аналізу та прогнозування, що дозволяють підвищити ефективність роботи політичного аналітика та рівень результативності прогнозних оцінок. Розкрито особливості становленння політично-наукового та політично-експертного середовища, обгрунтовано основні напрями здійснення політичного аналізу та прогнозування у сучасному українському державотворенні. Наведено практичні рекомендації щодо прогнозування основних підходів до розуміння глобальних векторів розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф080 + Ф02 +
Шифр НБУВ: РА362300

Рубрики:

      
13.

Романюк Н.М. 
Удосконалення механізму планування виробничої програми малих підприємств в умовах невизначеності середовища господарювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.М. Романюк ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2005. — 18 с. — укp.

Проаналізовано особливості функціонування малих підприємств за сучасних умов господарювання. Доведено доцільність введення посади економіста-аналітика з метою прийняття оптимальних управлінських рішень у процесі планування виробничої програми малого підприємства. Складено аналітичні формули розрахунку збитків і прибутків, викликаних дією негативних і позитивних внутрішніх і зовнішніх факторів. Розроблено алгоритм оцінки їх впливу на рентабельність малих підприємств за умов підприємницького ризику та план ліквідації негативних наслідків за рахунок власних коштів. Удосконалено механізм планування виробничої програми підприємства на базі врахування залежності ймовірності реалізації виробленої продукції від її обсягу та джерел формування коштів, які використовують для виробництва. Сформульовано методологічні засади політики ціноутворення малих підриємств, що забезпечує вибір найбільш ефективної цінової стратегії, сформованої на базі спільної оцінки цілей суб'єктів підприємницької діяльності, умов конкуренції та якості продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-801-23 +
Шифр НБУВ: РА337680

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Козуб О.В. 
Формування системи управління промисловими підприємствами на засадах контролінгу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Козуб ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено, що для більшості українських підприємств контролінг зрозумілий як допоміжна технічна функція, яка обслуговує процес створення та прийняття управлінських рішень. Удосконалено структуру управління підприємством на основі формування служби контролінгу, яка є функціонально виокремленим напрямом у його роботі та дає змогу оптимізувати діяльність інших економічних служб з аналітичних позицій. Розроблено концептуальний підхід щодо формування внутрішньої структури та складу служби контролінгу, який базується на поетапному його впровадженні, оптимальний склад якої включає: начальника контролінгового відділу, контролера-технолога, контролера-аналітика та контролера інформаційних систем. Узагальнено й охарактеризовано основні етапи впровадження підсистеми оперативного контролінгу, де відображено весь необхідний обсяг робіт, який повинен бути здійснений у ході реалізації кожного з етапів. Розроблено конкретні рекомендації з реалізації проекту впровадження підсистеми оперативного контролінгу в управління діяльністю підприємств і розраховано економічний ефект від упровадження системи контролінгу на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-21 +
Шифр НБУВ: РА366402

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Чжу Л. -. 
Європейська камерно-вокальна музика в сучасній китайській виконавській практиці: кроскультурні взаємодії: автореферат дис. ... д.філософ : 025 / Л. -. Чжу. — Б.м., 2023 — укp.

Робота присвячена вивченню інтерпретацій європейської камерно-вокальної музики у контексті кроскультурної взаємодії китайського виконавства з мистецькими традиціями Заходу. Актуальність теми дисертації обумовлена маловивченістю творчості відомих сучасних китайських співаків ¬ представників одночасно декількох виконавських шкіл та традицій (китайських, європейських, американських), а також європейської складової їх репертуару як важливого чинника академізації китайського камерно-вокального мистецтва.Наукова новизна роботи полягає в тому, що в ній уперше: представлене камерно-вокальне виконавство сучасного Китаю як цілісне явище, яке ґрунтується на взаємодії національних та іншокультурних чинників; систематизовані дані щодо творчості сучасних китайських співаків, які представляють різні напрямки у сфері китайської камерно-вокальної творчості; здійснено аналіз китайських інтерпретацій європейської камерно-вокальної музики широкого історико-стильового діапазону (від доби Ренесансу до опусів ХХ століття ); введена до українського музикознавчого обігу аналітика низки камерно-вокальних творів (романси Дж. Верді, С. Барбера та Д. Лігеті). Дістали подальшого розвитку: алгоритм інтерпретаційного аналізу камерно-вокальної музики (здійснено його структурування та доповнення); наукові концепції, пов’язані з вивченням проблематики інтерпретації вокальної музики (В. Москаленка, О. Катрич, Л. Шаповалової, І. Сухленко).Обрана методологія дослідження, що спирається на поєднання історичного, стильового та жанрового методу, інтерпретологічного підходу та компаративного аналізу, дозволила прослідкувати особливості розвитку камерно-вокального виконавства Китаю; визначити характеристики виконавського стилю китайських співаків; дослідити особливості камерно-вокального репертуару китайських виконавців та виявити відмінності в інтерпретаціях китайських та європейських музикантів.Обґрунтовано вплив кроскультурної комунікації «Схід–Захід» на сферу камерно-вокального виконавства в Китаї. Визначено, що відмінні виконавські стратегії та кар’єрний успіх обумовлені насамперед унікальним індивідуальним досвідом співаків, творчість яких знаходиться в зоні міжкультурної взаємодії. Розглянуто камерно-вокальний твір як основу інтерпретаторської діяльності співака, що транслює не тільки жанрово-стильві характеристики, а й загальні європейські традиції камерного співу, які неодмінно впливають на творчість виконавця будь-якої національно-співацької традиції. Зазначено, що ступінь стильової відповідності виконання напряму залежить від обізнаності музиканта у традиціях камерного співу європейського типу, наявності відповідних професійних і мовних навичок, міжнародного навчального та виконавського досвіду. Охарактеризовано проблеми, які постають при виконанні європейської академічної музики китайськими співаками, серед яких: постановка голосних звуків, дикція, гучність, знання іноземних мов тощо.Виявлено поступовість процесу зростання рівня камерно-вокальної культури Китаю на сучасному етапі як наслідок асиміляції традицій європейського вокального мистецтва у східному культурному середовищі. Чинники кроскультурної взаємодії позначено у процесах, пов’язаних з: діяльністю китайських консерваторій та академій як головних осередків адаптації західної манери співу; заснуванням та проведенням регулярних спеціалізованих конкурсів й фестивалів; розбудовою концертних майданчиків в Китаї; поглибленням закордонного навчального та виконавського досвіду талановитих китайських співаків. Такі події справляють позитивний ефект на поширення європейського камерно-вокального репертуару та засвідчують зростаючий інтерес серед населення до відмінних культурних традицій. Водночас вказано на недостатність фінансування з боку держави такого роду подій та повільну трансформацію смаків широкого загалу.Зазначено, що історія камерного співу в Китаї має давнє коріння, хоча камерно-вокальні твори європейського зразка з’явилися в китайському мистецтві тільки у минулому столітті. Камерно-вокальний стиль співу існував в китайській культурі «поміж» інших більш масштабних стилів, жанрів та форм, при чому феномени камерно-вокального музикування європейського і традиційного китайського зразків виявились дуже подібними у сенсі гармонічного поєднання поезії та музики і цільового призначення – для виконання у невеликому відокремленому приміщенні. Жанрово-стильова панорама європейського репертуару китайських співаків демонструє їх вподобання та тяжіння до певних зразків: ренесансних та барокових пісень, народних пісень (оригінальних або стилізованих) та романсів із супроводом фортепіано або невеликого інструментального ансамблю, до яких відносяться солоспіви, lied, канцони та інші жанрові форми від романтичної доби до сьогодення. Визначено, що найбільш популярними у китайських виконавців є камерно-вокальні твори композиторів-романтиків, твори яких характеризуються чіткими композиційними структурами та ясними стилістичними параметрами (Ф. Шуберт, Ф. Мендельсон, Й. Брамс).^UThe dissertation is devoted to the study of interpretations of European chamber vocal music in the context of cross-cultural interaction of Chinese performance with the artistic traditions of the West. The relevance of the dissertation’s topic is due to the lack of study of the work of famous modern Chinese singers, that represent several performing schools and traditions (Chinese, European, American), as well as the European component of their repertoire as an important factor in the academization of Chinese chamber vocal art.The scientific novelty of the thesis lies in the fact that it is for the first time: presented the chamber-vocal performance of modern China as a holistic phenomenon based on the interaction of national and foreign cultural factors; systematized data o’ver the creativity of modern Chinese singers, that represent various directions in the field of Chinese chamber and vocal creativity; analysed Chinese interpretations of European chamber and vocal music of a wide historical and stylistic range (from the Renaissance to the opuses of the 20th century); was introduced to the Ukrainian musicology analysis of a number of chamber vocal pieces (romances by G. Verdi, S. Barber and D. Ligeti). Also were further developed: an algorithm for the interpretive analysis of chamber and vocal music (its was structured and added); scientific concepts related to the study of the problems of interpretation of vocal music (V. Moskalenko, O. Katrych, L. Shapovalova, I. Suhlenko).The selected research methodology, which is based on a combination of historical, stylistic and genre methods, an interpretive approach and comparative analysis, made it possible to follow the peculiarities of the development of chamber and vocal performance in China; determine the characteristics of the performance style of Chinese singers; to investigate the peculiarities of the chamber and vocal repertoire of Chinese performers and to identify differences in the interpretations of Chinese and European musicians.It is substantiated the influence of cross-cultural communication "East-West" on the field of chamber and vocal performance in China. It was determined that excellent performance strategies and career success are due primarily to the unique individual experience of singers whose creativity lays in the zone of intercultural interaction. A chamber vocal pieces is considered as the basis of the singer's interpretive activity, which conveys not only genre-stylistic characteristics, but also general European traditions of chamber singing, which inevitably influence on the performer practice of any national singing tradition. It is noted that the degree of stylistic conformity of the performance depends on the musician's comprehension of the traditions of European-style chamber singing, the availability of appropriate professional and language skills, international educational and performance experience. There are characterized the problems that arise in the performance of European academic music by Chinese singers such as production of vowel sounds, diction, loudness, knowledge of foreign languages, etc.It is revealed that the process of the growth of the level of chamber-vocal culture of China at the modern stage has gradual character. It is understood as a result of the assimilation of the traditions of European vocal art in the eastern cultural environment. There are indicated different factors of cross-cultural interaction in the processes such as activity of Chinese conservatories and academies (that are considered as main centers of adaptation of the Western manner of singing); establishment and holding of regular specialized competitions and festivals; development of concert platforms in China; deepening the overseas educational and performance experience of talented Chinese singers. Such events have a positive effect on the spread of the European chamber vocal repertoire and show the growing interest Chinese people to the different cultural traditions. At the same time, it is pointed out the insufficient official financing of such events and the slow transformation of the tastes of the public.It is noted that the history of chamber singing in China has ancient roots, although European-style chamber vocal pieces appeared in Chinese art only in the last century. The chamber-vocal style of singing existed in Chinese culture among other larger styles, genres and forms. The phenomena of chamber vocal music are very similar in European and Chinese art. It is considered as harmonious combination of poetry and music, being performed in a small separate room.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського