Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (20)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (157)Реферативна база даних (442)Книжкові видання та компакт-диски (1381)Журнали та продовжувані видання (60)
Пошуковий запит: (<.>K=АНРИ$<.>+<.>K=МАРИ$<.>+<.>K=БЕЙЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 56
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Маринчина І.М. 
Алгоритм діагностики плацентарної форми дисфункції плаценти: автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.01 / І.М. Маринчина ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему раннього виявлення плацентарної форми дисфунції плаценти, яка є найбільш тяжкою, оскільки супроводжується високим рівнем (40 %) перинатальних втрат. На підставі вивчення рівня білків зони вагітності, гормональної функції плаценти, ультразвукових особливостей структурно-функціональних порушень фетоплацентарного комплексу, показників системи гемостазу, стану оксидантної й антиоксидантної систем у вагітних розроблено алгоритм діагностики плацентарної форми дисфунції плаценти. Рекомендовано використовувати дані показники як базові для комплексного обстеження вагітних у разі відсутності клінічної симптоматики плацентарної дисфункції. Встановлено, що прогресуюче наростання тяжкості плацентарної форми дисфункції і плаценти характеризується зниженням активності антитромбіну III та зростанням тромбінового часу, активізацією первинного гемостазу, зростанням сумарної фібринолітичної активності плазми крові, посиленим процесом перекисного окиснення ліпідів вже з 20 - 24-го тижнів вагітності з максимальними змінами в 28 - 32-му тижні гестації. Запропоновано алгоритм діагностики плацентарної форми дисфункції плаценти, який дозволяє своєчасно поставити відповідний діагноз, запобігти тяжкій формі внутрішньоутробного стану плода, знизити рівень перинатальної захворюваності та смертності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-4 +
Шифр НБУВ: РА362623

Рубрики:

      
2.

Мариненко В.П. 
Антиоксиданти у комплексному лікуванні негонококових уретритів (хламідійних, уреаплазмових, мікроплазмових, трихомонадних, кандідозних): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.П. Мариненко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.570.11-52
Шифр НБУВ: РА313763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Золотницький О.П. 
Біологічні основи культивування промислових двостулкових молюсків (IBivalvia, Mytiliformes/I) у Чорному морі: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / О.П. Золотницький ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2004. — 39 с. — укp.

З урахуванням основних принципів екологічної фізіології, популяційної біології та концепції біокосних систем удосконалено біологічні засади розведення марикультури молюсків у Чорному морі. Вперше наведено характеристику адаптивних реакцій на найважливіші екологічні фактори, визначено ефективність росту та співвідношення між пластичним, енергетичним і генеративним обміном у мідії в онтогенезі. Виявлено кількісні закономірності процесів колонізації та динаміки чисельності популяцій мідій на різних типах штучних субстратів. Описано ефект щільності та феномен самозріджування молюсків. З'ясовано роль даних чинників у формуванні популяційних параметрів мідій. Наведено кількісні залежності між продукцією, елімінацією та стаціонарною біомасою мідій на різних типах колекторів. Обгрунтовано положення про мідієвий колектор як біокосну систему, на структуру та функції якої суттєво впливає архітектоніка штучного субстрату. Визначено ефективність трансформації речовини та енергії у популяціях культивованих мідій та роль великомасштабної марикультури у вторинному забрудненні екосистеми шельфової зони моря. Одержано нові дані щодо різних аспектів функціональної екології тихоокеанської устриці, інтродукованої в Чорне море. Висвітлено питання керування ранніми стадіями онтогенезу - одержання зрілих статевих клітин і біоенергетики личинкового розвитку устриць. Визначено добові раціони та режими личинок до стадії метаморфозу за штучних умов. Виявлено екологічні закономірності росту та співвідношення енергетичних витрат на продукцію та метаболізм даного виду у процесі вирощування в різних акваторіях Чорного моря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П743-4(922.8) + Е621.166.21(922.8) +
Шифр НБУВ: РА336370

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Маринич І.С. 
Біологічні особливості північноамериканських шпилькових у зв'язку з їх культурою в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / І.С. Маринич ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Викладено матеріали з вивчення північноамериканських хвойних в Лісостепу України, в т.ч. сучасний таксономічний склад, вікова і кількісна структури, біометричні показники. Вивчена їх фенологія, ритм, динаміка росту і розвитку, особливості пилування і насіннєношення. Висвітлено питання удосконалення способів насіннєвого і вегетативного розмноження. Проведено аналіз досвіду і опрацьовано раціональні методи ландшафтного використання досліджених видів у даному ботаніко-географічному регіоні України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.0-39(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Балла Е.Ю. 
Василь Пачовський - лірик: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Е.Ю. Балла ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франк., 2002. — 20 с. — укp.

У контексті драматичних і науково-публіцистичних праць Василя Пачовського, на матеріалах розвитку раннього українського модернізму досліджено поетику ліричної творчості письменника. Проаналізовано збірки поета, розглянуто творчю еволюцію митця, а також фольклоризм як стильову домінанту ранньої лірики поета. Розглянуто його мариністику, виділено символістські та національно-патріотичні мотиви лірики "закарпатського" етапу творчості. Визначено рівень засвоєння та інтерпретації поетом фольклорного, легендарно-міфологічного та біблійного матеріалів, кращих творів української літератури та західноєвропейського символізму. Досліджено тему Закарпаття в творах письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=7СОЕ)-4Пачовський,В.535 + Ш5(7СОЕ=Ук)-4Пачовський В.535
Шифр НБУВ: РА317881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Марисюк К.Б. 
Виникнення, розвиток та функціонування парламенту Канади (1647 - 1982 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / К.Б. Марисюк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено історію становлення інституту парламентаризму на території сучасної Канади. Проаналізовано етапи розвитку представницьких інституцій, окреслено функції палат парламенту. Охарактеризовано правовий статус основних посадових осіб і комісій парламенту Канади. Надано рекомендації щодо використання досвіду функціонування канадського парламенту в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(7КАН)62-1
Шифр НБУВ: РА315497 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Маринич О. В. 
Випадкові рекурсивні послідовності: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.05 / О. В. Маринич ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий метод дослідження асимптотичної поведінки моментів випадкових рекурсивних послідовностей - метод ітеративних функцій. Встановлено достатню умову слабкої збіжності нормованого часу поглинання ланцюгів Маркова, що спадають до експоненційного функціонала, від субординатора з відомою мірою Леві. Доведено результат про слабку збіжність числа зайнятих інтервалів у гратках Бернуллі. Встановлено асимптотичну поведінку середнього числа порожніх інтервалів і числа малих частин у гратках Бернуллі. Знайдено асимптотику моментів і доведено центральну граничну теорему для числа зіткнень у beta (2,b)-коалесцентах. Досліджено асимптотичну поведінку моментів трьох функціоналів, що діють на коалесценті Пуассона - Діріхле.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.501,0
Шифр НБУВ: РА383752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Загорко Н.П. 
Вплив способів зберігання на якість плодів солодкого перцю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / Н.П. Загорко ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2006. — 24 с. — укp.

Виявлено вплив різних способів заморожування на якість плодів солодкого перцю. Вивчено гістологічні зміни клітинної структури тканин під час заморожування в кріогенному, повітряному та рідкому середовищах. Визначено динаміку фракційного складу води за умов заморожування та тривалого зберігання у повітряному середовищі, а також кріоскопічну температуру та кількість вимороженої води. Встановлено, що вологовіддача з урахуванням органолептичної оцінки є важливим показником придатності сировини до зберігання у замороженому стані. З'ясовано, що процес заморожування помітно впливає на теплофізичні властивості, біохімічний склад солодкого перцю. Показано позитивний вплив додаткової технологічної обробки на зберігання та покращення стійкості якісних показників під час заморожування та наступного зберігання. Розроблено новий спосіб зберігання солодкого перцю, замороженого в маринаді, який відрізняється кращими біохімічними показниками, органолептичною оцінкою, мікробіологічною безпекою, ніж перець, заморожений розсипом. Економічний ефект впровадження у виробництво технології заморожування розсипом складає 759 - 817 грн/т, а заморожування в маринаді - 945 - 2 597 грн/т залежно від терміну зберігання плодів солодкого перцю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9 +
Шифр НБУВ: РА344279

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Мариношенко О.П. 
Динамічне деформування видовжених балкових систем набігаючим повітряним потоком: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.09 / О.П. Мариношенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 23 с. — укp.

Запропоновано метод задання апроксимацій переміщень довільних точок консольної балкової системи (КБС), на підставі з основних положень теорії пружності, які здатні описувати різні типи згинних крутильних і повздовжніх переміщень та є порівняно простими в практичних застосуваннях. Наведено уточнений підхід до визначення силових факторів, які діють на поверхню КБС. Запропоновано принцип можливих переміщень для динамічного аналізу силових і кінематичних характеристик у точках КБС і повітряного потоку. Проведено на пїдставі одержаних співвідношень і рівнянь руху обчислення компонент векторів переміщень, тензорів напружень і деформацій, тиску повітряного потоку в характерних точках і перерізах КБС - крила літака. Досліджено статистичну та динамічну стійкість КБС у разі її взаємодії з повітряним потоком. Підтверджено достовірність вибраної моделі КБС і методів розрахунку на підставі числового та натурного експериментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.106.9
Шифр НБУВ: РА375309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Іванишин М.В. 
Дискурс національної ідентичності в українському постколоніальному літературознавстві: історико-літературний аспект: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / М.В. Іванишин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Уперше в сучасному українському літературознавстві проведено історіографічне дослідження з метою вивчення дискурсу національної ідентичності в українській постімперській науці про літературу. Проаналізовано репрезентативні у націологічному аспекті історико-літературні досвіди С. Андрусів, О. Вертія, Ю. Мариненка, В. Моренця, Л. Сеника, Н. Шумило. Диференційовано, виявлено, проаналізовано та побудовано гіпотетичну модель дискурсу національної ідентичності в українському постколоніальному літературознавстві. Запропоновано можливу модель методики методологічного аналізу дискурсу національної ідентичності в літературознавчих студіях. Доведено, що використовуваний українськими авторами дискурс національної ідентичності об'єктивізує процес історико-літературного пізнання та дозволяє зробити аргументовані літерурознавчі висновки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г (4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА363170

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мариненко В.О. 
Екологічна політика органів місцевої влади великих міст України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.О. Мариненко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено екологічну ситуацію у великих містах України (ВМУ) та визначено екологічну політику (ЕП) органів місцевої влади. Показано, що впродовж розвитку міста перетворилися в промислово-міські агломерації, екологічний стан у яких напружений. Доведено, що охорона навколишнього природного середовища - важливе соціально-економічне завдання щодо добробуту людей та дбайливого ставлення до природи як до національного багатства. Розкрито проблему розробки державної політики у сфері природокористування. Проаналізовано екологічний стан ВМУ та проведено оцінку заходів місцевої влади щодо їх екологізації та сталого розвитку (СР). Визначено шляхи покращення взаємодії громадських організацій та місцевої влади щодо забезпечення СР міст, основні напрями підвищення і вдосконалення ЕП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.215-94 +
Шифр НБУВ: РА370018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Бейлах О.Д. 
Експериментаторські тенденції в радянському дизайні 1970 - 1980-х років: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.07 / О.Д. Бейлах ; Харків. держ. академія дизайну і мистецтв. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано науково-дослідницький аспект в експериментаторській діяльності радянських дизайнерів і архітекторів. Розглянуто практику фахової творчості з різними методами, підходами та прийомами, які були зумовлені соціалістичним суспільством та способом господарювання. Висвітлено експериментальні ідеї у творчих розробках і теоретичних концепціях радянських дизайнерів у галузі геометричного формотворення, а саме: досліждення теми симетрії, біонічного формотворення та кінетичного мистецтва. Зазначено, що експериментальний досвід надав новий імпульс для подальшого розвитку їх у дизайнерській практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ129.053(4СОЮ)63 +
Шифр НБУВ: РА365254

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Маринець Н.В. 
Життєвий потенціал особистості: формування та реалізація у трансформаційному суспільстві: автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Н.В. Маринець ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розкрито сутність поняття "життєвий потенціал особистості" як системи особистісних якостей і можливостей, які реалізуються особистістю в її суспільній та індивідуальній діяльності; основи проектування людиною свого життєвого шляху, її успіху та самоствердження. Охарактеризовано структурні компоненти життєвого потенціалу особистості (здров'я, інтелект, почуття та воля). Розкрито місце та роль професійних знань, практичного досвіду, освіти та виховання, працездатності у системі життєвого потенціалу особистості, описано його культурні та моральні компоненти. Проведено дослідження духовної енергії особистості. Показано значення здорового способу життя, освіти та культури, виховання та самовиховання у процесі формування життєвого потенціалу особистості. Доведено, що кризові процеси сучасного суспільства та загальнотрансформаційний характер його розвитку негативно впливають на життєвий потенціал особистості, але, водночас, викликають своєрідний опір обставинам, спонукають людину до активних дій, творчості та самореалізації. Визначено складники життєвого успіху, наведено загальну характеристику успішної людини як феномену щасливого суспільства. Розкрито сутність поняття та критерії успішного здійснення життя особистості. Розглянуто технології життєтворчості особистості, досліджено відчуття самореалізації та не реалізації. Наведено пропозиції щодо оптимізації життєвого процесу, формування життєвого потенціалу особистості, її творчої реалізації, досягнення успіху та свободи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*134 + Ю6*137 + Ю6*328.943
Шифр НБУВ: РА370519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Михаленков К.В. 
Закономірності формування дрібнозернистої структури алюмінієвих сплавів, що містять дисперсні частки тугоплавких сполук: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.01 / К.В. Михаленков ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 42 с. — укp.

Установлено закономірності та механізми формування зеренної структури алюмінію та його сплавів, що відбуваються під час затвердіння за присутності дисперсних часток тугоплавких сполук, що дає змогу визначити оптимальний тип і кількість уживаних домішок для формування рівновісної дрібнозернистої структури металу та способів їх введення у розплав. З використанням сучасних оптичних і елекронних мікроскопів й аналізаторів з високою роздільною здатністю визначено розміри литого зерна алюмінію та його сплавів залежно від типу та кількості введеної лігатури, умов плавки та заливання, а також хімічний склад і морфологію зародкотвірних часток та прилеглих ділянок мариці. З'ясовано, що найкращу зерноподрібнювальну дію в алюмінії та низьколегованих сплавах виявляють частки дібориду титану, що вводяться у розплав у складі лігатури AlT5B1. Відзначено, що у високолегованих сплавах, призначених для деформування, найкращий ефект спостерігається після введення лігатури AlTi2,2B1, а у випадку ливарних сплавів - після додавання AlB4. Експериментально показано існування проміжного шару товщиною 20 нм між частками дібориду титану та алюмінієвою матрицею, на якому відбувається формування зародків твердої фази. З'ясовано переваги та недоліки застосування інших лігатур і додатків. Обгрунтовано кількісний критерій зерноподрібнювальної дії тугоплавких часток залежно від вмісту та типу легуючого елемента. На підставі одержаних результатів розроблено науковий підхід до використання лігатур для зменшення розмірів литого зерна алюмінієвих сплавів, який універсальний для сплавів ливарних та тих, що призначені для подальшого деформування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.103.3 + К233.108 +
Шифр НБУВ: РА337344

Рубрики:

      
15.

Горбачова І.М. 
Заходи безпеки в кримінальному праві (порівняльно-правовий аналіз): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.М. Горбачова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено питання щодо заходів безпеки у системі існуючих заходів протидії злочинних проявів. На засадах сучасної теорії кримінального права досліджено підстави застосування заходів безпеки, які базуються на положеннях норм міжнародного права, нормах національного та зарубіжного законодавства (США, Великої Британії, Іспанії, Швейцарії, ФРН, Голландії, Італії, Республіки Сан-Марино, Республіки Польща, Республіки Болгарії, Російської Фелерації, Литовської Республіки). Обгрунтовано зміст понять "заходи безпеки", "суспільно небезпечний стан особи". Проаналізовано та систематизовано існуючі погляди на генезу кримінально-правової протидії злочинності шляхом переходу від абсолютної теорії кримінального покарання (кари, відплати) до відносної теорії з метою раціонального застосування не тільки кари та відплати (покарання) за вчинене, але й запобігання (заходів безпеки) та відновлення соціальної справедливості (компенсаційних заходів). Розкрито зміст кримінально-правових заходів безпеки у кримінальному праві. Запропоновано їх наукове визначення, систему та порядок застосування заходів безпеки у кримінальному праві України. Розроблено теоретичну модель формулювання інституту заходів безпеки у кримінальному праві України. Запропоновано законопроект щодо внесення змін до Кримінального кодексу України, в якому розкрито визначення, систему, порядок і умови призначення заходів безпеки поряд з покаранням або замість нього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)023 +
Шифр НБУВ: РА356992

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Мариненко Н.В. 
Інтелектуальна проза В.Петрова: жанрово-стильові особливості: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.В. Мариненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовано жанрово-стильову специфіку інтелектуальної прози В.Петрова (Домонтовича). Досліджено особливості інтелектуальної наповненості авторських текстів. Вивчено риси індивідуального стилю письменника, а саме: широке використання культурно-історичного контексту, символів, метафор, інтелектуальних елементів, орієнтованих на відповідний інтелектуальний досвід читача, а також іронічність, критичність авторської думки у висвітленні проблем діалогу між суспільством і мистецтвом, самоідентифікації особистості за умов конфлікту природи та цивілізації, історичної національної перспективи. Зазначено, що філософічність творів В.Петрова (Домонтовича) свідчить про глибоке інтелектуальне за змістом і модерне за формою засвоєння митцем провідних ідей свого часу, що значною мірою поширює уявлення про українську літературу XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Петров, В. 534 +
Шифр НБУВ: РА341140

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Мариняк Р.С. 
Історіографія поезії Ліни Костенко: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Р.С. Мариняк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено принципи формування історіософії в українському гуманітарному просторі та здійснено аналіз поезії Л.Костенко, розглянуто вплив національної історіософії на специфіку авторського мислення. Базуючись на матеріалі лірики поетеси, здійснено аналіз християнського та загальнолюдського вимірів етичних домінант в їх історіософському вияві. Висвітлено світогляд українського суспільства середини XVII ст., репрезентований у "Марусі Чурай", у аспекті аксіологічних вартостей, постульованих в історіософії авторки. Розглянуто філософію поразки у романі "Берестечко" у контексті роздумів про формування політичних пріоритетів у кризовій ситуації. Л.Костенко постулює свою історіософію не шляхом створення масштабного історичного тла, а тотального занурення у внутрішній світ непересічної (геніальної) особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Костенко, Л.В.535 +
Шифр НБУВ: РА337471

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Ткач Л.О. 
Комплексна оцінка сучасних кліматичних умов життєдіяльності людини на території України: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Л.О. Ткач ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено й апробовано конструктивно-географічний підхід щодо розв'язання комплексу завдань, пов'язаних зі змінами кліматичних умов життєдіяльності населення України у зв'язку зі змінами глобального та регіонального клімату. Запропоновано узагальнену графічну модель блок-схеми вивчення змін кліматичних умов життєдіяльності населення України, яка складається з двох розділів: конструктивно-розрахункового та логічно-інформаційного. Узгоджено просторову динаміку метеорологічних величин, які характеризують кліматичні умови проживання людини, з існуючим фізико-географічним районуванням території України (за О.М.Мариничем, П.Г.Шещенком) за допомогою кластерного та кореляційного аналізу з метою визначення завдань, пов'язаних зі змінами клімату, зокрема, емпірико-статистичного моделювання кліматичних умов життєдіяльності населення України у майбутньому (до 2030 р.). Здійснено діагностичну оцінку умов життєдіяльності населення в Україні на межі XX - XXI ст. на базі біокліматичних показників (температури повітря, відносної вологості, швидкості вітру), критеріями яких є класи та типи погоди для холодного та теплого періодів року, а також індекс суворості Бодмана. Вивлено, що похибка розрахунків цих показників перевищує оцінку часових змін. Обгрунтовано доцільність розгляду основної складової - температури повітря, яка є головним фактором формування кліматичних умов життя людини. Здійснено моделювання майбутніх кліматичних умов життєдіяльності населення України до 2030 р., що базується на сценаріях режиму температури з використанням середніх багаторічних характеристик за період, найближчий до прогнозованого. Запропоновано 4 варіанти сценарію зміни температурного режиму повітря до 2030 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д247(45УКР)6 + Д249(45УКР)47 +
Шифр НБУВ: РА351029

Рубрики:

      
19.

Тишковська Л.В. 
Міфологізм Марини Цвєтаєвої в історико-літературному контексті: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Л.В. Тишковська ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджено міфопоетику Марини Цвєтаєвої в аспекті її історико-літературного осмислення. Матеріалом дослідження є вірші та поеми, написані, в основному, за період з 1916 по 1928 рр., коли у творчості поета найбільш повно виявився весь міфологічний шар образів і сюжетів. Метод дослідження передбачає сполучення герменевтичного та ритуально-міфологічного підходів до художнього тексту з елементами структурального та історико-літературного аналізу. Дослідження міфологізму мислення і міфологічного підгрунтя художніх текстів дозволило розкрити найсуттєвіше в джерелах та змісті поезії М.Цвєтаєвої. В результаті аналізу лірики та поем виявлено трансформації інваріантного міфу та встановлено зв'язок між його образними домінантами, а також названо основні міфологеми, що формують міфопоетичну модель світу М.Цвєтаєвої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)53-317 + Ш5(4РОС)6-4 Цвєтаєва 535

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Рябченко М. М. 
Наративні моделі сучасної української прози (Софія Андрухович, Любко Дереш, Таня Малярчук, Світлана Пиркало, Наталка Сняданко, Марина Соколян): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / М. М. Рябченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше з наратологічної точки зору комплексно вивчено творчість письменників сучасної української прози. Запропоновано чотири моделі побудови художнього наративу, що практикують С. Андрухович, Л. Дереш, Т. Малярчук, С. Пиркало, Н. Сняданко, М. Соколян, які стануть у нагоді під час вивчення сучасної української прози. Охарактеризовано оповідні стратегії в сучасній українській прозі. Здійснено спробу окреслення автобіографічних елементів і досліджено їх функціонування у творах С. Андрухович, Т. Малярчук, С. Пиркало, Н. Сняданко. Виокремлено елементи "чикліт"-прози в романах С. Пиркало та Н. Сняданко. Зроблено спробу дати жанрове визначення тих наративів Т. Малярчук, які по-різному прочитуються літературознавцями. Дістало подальшого розвитку вивчення інтертекстуальних зв'язків художніх творів Л. Дереша, М. Соколян із зарубіжним літературним контекстом і міфологією. Окреслено тематику та проблематику сучасної української прози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334
Шифр НБУВ: РА380238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського