Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (9)
Пошуковий запит: (<.>K=АНТРАКС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Пугач Н.Б. 
Історичні та медико-соціальні аспекти становлення і розвитку вчення про сибірку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.04 / Н.Б. Пугач ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2008. — 27 с. — укp.

Вперше проаналізовано фундаментальні праці загальних патологів, мікробіологів, епідеміологів та інфекціоністів, досліджено найважливіші етапи генезису, становлення та розвитку вчення про інфекційні хвороби на прикладі сибірки. З'ясовано, що відкриття збудника антраксу, вивчення його властивостей і характеристик, становлення вчення про сибірку істотно вплинули на розвиток мікробіології, епідеміології й імунології, відкриття багатьох збудників інфекційних хвороб, розробку ефективних специфічних засобів захисту людини та тварин від чуми, віспи, тифу, холери, дифтерії, поліомієліту. Доведено, що ідеї, гіпотези, твердження, активна експериментальна діяльність багатьох поколінь учених (Д.С.Самойловича, С.С.Андрієвського, Р.Коха, Л.Пастера, І.І.Мечникова, Л.С.Ценковського, В.К.Високовича, Д.К.Заболотного, Г.М.Мінха, М.Ф.Гамалії) стимулювали розвиток нових галузей медичної науки: мікробіології, епідеміології й імунології. Розкрито зміст та евристичну роль методології вакцинопрофілактики Л.С.Ценковського, розглянуто можливості її удосконалення за сучасних умов. Висвітлено суттєвий внесок вітчизняних учених у розвиток світової медичної науки, зокрема, створення вчення про атракс як особливо небезпечної хвороби, дослідження його властивостей і характеристик. Розглянуто основні етапи формування стратегії ефективної боротьби з інфекційними хворобами, наведено оцінку героїчних наукових експериментів вітчизняних мікробіологів. Розроблено діагностичну систему для індикації збудника сибірки у людей, тварин і в навколишньому середовищі на підставі полімеразної ланцюгової реакції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.76 +
Шифр НБУВ: РА356165

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Кульчецька Г.О. 
Леткі компоненти мінералів як індикатори умов мінералоутворення: автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.20 / Г.О. Кульчецька ; НАН України ; Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М. П. Семененка. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Узагальнено результати хроматографічного дослідження летких продуктів піролізу мінералів і мінеральних парагенезисів. Одержано нові дані про вміст, склад і локалізацію летких компонентів в опалах, глауконіті, кварці, нефеліні, содаліті, антраксоліті. Вперше запропоновано використовувати для реконструкції умов мінералоутворення склад і розміщення летких компонентів у мінералах. Доведено, що леткі сполуки, які дискретними порціями виділяються з мінералів в процесі поступового нагрівання, формують газопіролітичний спектр мінерального парагенезису, вигляд якого залежить від особливостей фізико-хімічних умов, в яких сформувалася дана асоціація мінералів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.522.4-4
Шифр НБУВ: РА369317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського