Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (37)Реферативна база даних (193)Книжкові видання та компакт-диски (349)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>K=БРАУН$<.>+<.>K=ДОРОТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Барило Г.І. 
Вдосконалення мір електрорушійної сили і сталої напруги та їх нормативної бази: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / Г.І. Барило ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення еталонної бази та нормативно-правових актів у сфері вимірювання одиниці постійної напруги - Вольта. Запропоновано шляхи вирішення проблеми підвищення точності та забезпечення стабільності мір напруги побудованих на базі насичених нормальних елементів Вестона та реалізації твердотільних мікроелектронних мір сталої напруги. Для досягнення технічних параметрів мір електрорушійної сили, які забезпечують їх використання в системі робочих еталонів, досліджено схеми активного термостатування та температурної компенсації. Розроблено схему та виготовлено дослідний зразок міри електрорушійної сили на базі насичених нормальних елементів. Проведено порівняльне дослідження розробленої міри з твердотільними мірами напруги FLUKE 732A та еталоном сталої напруги Німеччини у федеральному фізико-технічному інституті РТВ м. Брауншвейг (у межах міжнародного проекту UKR01/066 від 30.06.2006 р.). На підставі одержаних результатів підтверджено можливість її використання в системі робочих еталонів Вольта першого розряду. Запропоновано провести заміну мір напруги, побудованих на ненасичених нормальних елементах, які зараз перебувають в експлуатації, на аналогічні твердотільні міри сталої напруги. Розроблено, реалізовано та досліджено мікроелектронну міру сталої напруги, метрологічні параметри якої дозволяють провести таку заміну. На підставі аналізу нормативного забезпечення мір напруги та за результатами досліджень запропоновано внести зміни та доповнення до існуючих нормативних документів, а також запровадити новий стандарт, вимоги якого охоплюють усі типи мір електрорушійної сили та сталої напруги, які експлуатуються в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З221-5 +
Шифр НБУВ: РА362733

Рубрики:

      
2.

Цап С.В. 
Використання побічних продуктів крохмале-патокового виробництва в годівлі курей-несучок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / С.В. Цап ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Доведено необхідність використання побічних продуктів крохмале-патокового виробництва (ППКПВ) у годівлі курей-несучок породи Ломани Браун за кормових умов Степу України, визначено оптимальні, а також навантажувальні кількості ППКПВ. Вивчено перетравність поживних речовин, засвоєння амінокислот, азоту, кальцію, фосфору та особливості обміну енергії в організмі курей-несучок за умов використання кукурудзяного глютену, кукурудзо-фосфатидного концентрату, сухого кукурудзяного корму у складі комбікормів. Установлено вплив ППКПВ на якість продукції (вітамінний склад яєць, аміно- та жирнокислотний склад грудних м'язів), а також на мікроскопічну будову печінки. На підставі експериментальних даних обгрунтовано економічну доцільність включення кукурудзяного глютену, КФК, СКК у комбікорми для курей-несучок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-45 +
Шифр НБУВ: РА325515

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Войтюк Б.Ю. 
Галофільна рослинність Північно-Західного Причорномор'я (синтаксономія, сучасний стан, напрямки трансформації, охорона та використання): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Б.Ю. Войтюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Розроблено синтаксономію галофільної рослинності Північно-Західного Причорномор'я за методом Ж.Браун-Бланкс. Побудована система містить 11 класів, 17 порядків, 22 союзи та 95 асоціацій рослинності. Охарактеризовано синтаксони галофільної рослинності за флористичним складом, синекологією, синморфологією. Проаналізовано синтаксони газофільної рослинності в аспекті фітосозологічної цінності. Описано екологічні та ценотичні особливості деяких рідкісних видів. Здійснено порівняльно-флористичний аналіз синтаксонів даної рослинності з метою з'ясування флористичної спорідненості її синтаксонів і підтвердження самостійного існування у ранзі класу угруповань степової рослинності на засолених субстратах (клас Festuco-Limonietea). Визначено напрямки трансформації синтаксонів рангу союзу за умов зміни факторів зовнішнього середовища та антропогенного навантаження. Описано фітоценотичний діапазон існування рідкісних видів-галофітів та надано рекомендації для охорони деяких синтаксонів. Охарактеризовано основні закономірності поширення галофільної рослинності у Північно-Західному Причорномор'ї. Відзначено, що одержані дані можуть бути використані з метою вирішення питань екології, продуктивності та динаміки рослинних угруповань Південно-Західної України, у практиці природоохоронної справи, землеустрої природно-заповідних територій і територій з інтенсивною господарською діяльністю у межах Степової зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-658.74-640.2 + Е50*805.8(4УКР73) +
Шифр НБУВ: РА338062

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Білоус О.Ю. 
Готична традиція у літературі США та її трансформація у творчості Вокера Персі: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / О.Ю. Білоус ; НАН України, Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Проаналізовано онтологічний аспект готицизму, визначено його сучасний етичний та естетичний зміст, ускладнений психологічними, соціальними, епістемологічними концепціями. Досліджено особливості формування готичної традиції у літературі США у XIX - другій половині XX ст. з урахуванням впливу провідних літературних і філософських течій даного періоду. Проаналізовано творчість видатного американського романіста В.А. Персі, розкрито сутність його антропологічних, семіотичних, літературно-філософських побудов. Досліджено літературний феномен В.А. Персі як митця, що поєднує у своїй творчості літературу та філософську антропологію, культурні традиції США й Європи, класики та сучасності, художні твори якого є плідним полем естетичного функціонування субстрату готики та її модифікацій. Визначено структурно-змістові домінанти готики, показано їх дифузний, еклектичний та інтертекстуальний характер, виділено основні поетикальні й естетичні константи. Проаналізовано специфіку взаємодії готики з художніми течіями XIX ст. Розглянуто історію розвитку готичної традиції у літературі США на прикладі творчості Ч.Б. Брауна, Н. Готорна, Е.А. По та В. Фолкнера, досліджено її синкретичне поєднання з концепціями екзистенціалізму, мультикультуралізму та постмодернізму. Проведено діахронний аналіз трансформацій готичної традиції у літературі Англії та США протягом XVIII - XX ст. Наведено загальну характеристику творчості В.А. Персі як видатного американського романіста, філософа, семіотика, розглянуто його провідні світоглядні концепції, проаналізовано особливості їх втілення у творах митця. Художній доробок В.А. Персі проаналізовано у контексті діалектичної єдності його концептуального змісту та готичних формально-змістових моделей, показано універсальний характер та поліфункціональність структур готики в американській філософській прозі другої половини XX ст. Розглянуто основні історико-філософські дискусії даного історичного періоду - феноменологію моралі й ідентичності, проблеми духовних аномалій нації в історіософському контексті та релігійної антропології у ситуації постмодерну, розкрито високі креативні можливості готики XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.21-334 + Ш5(7СПО)-4 Персі В.534 +
Шифр НБУВ: РА368473

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Контар І.С. 
Диференціація рослинного покриву відслонень кристалічних порід Полісся та Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / І.С. Контар ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено типологічну класифікацію рослинного покриву відслонень кристалічних порід, яка відображає різні рівні організації (від ценопопуляційного до фітоценохоричного), виділено 5 комплексів, 3 екологічних ряди та 5 мезокомбінацій. Вперше розроблено класифікаційну схему рослинності відслонень кристалічних порід Полісся та Лісостепу України на флористичній основі (за методом Браун - Бланке), яка включає 3 класи, 5 союзів і 15 асоціацій, а також описано нові для науки 2 союзи, 6 асоціацій, 4 субасоціації та 19 варіантів. На базі методики синфітоіндикації встановлено амплітуди едафічних факторів (вологості, кислотності, вмісту карбонатів, солей та азоту в грунті), які характеризують синтаксони на рівні союзів, а також з'ясовано характер кореляції між ними. Розроблено схему динаміки рослинності відслонень кристалічних порід Полісся та Лісостепу України, що включає геліофітно-ксерофітний, субгеліофітно-субмезофітний та умброфітно-мезофітний екологічні ряди, в межах яких простежується послідовність серійних змін від початкового заселення лишайниками та мохами до зонального типу рослинності. Отримано повні дані про таксономічний склад, систематичну, біоморфологічну та географічну структури флори, яка нараховує 172 види, що належать до 118 родів, 43 родин та 3 відділів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.8(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Бабко І.А. 
Диференціація рослинного покриву степів південної частини Лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / І.А. Бабко ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням оцінки флористичної і екологоценотичної різноманітності рослинного покриву степів південної частини Лівобережного Лісостепу України (ПЛЛУ). Виявлено близько 100 ділянок (1% території) із добре збереженою природною рослинністю лучно-степового типу. Встановлено, що у складі флори нараховується 644 види, які належать до 264 родів, 51 родини та 3 відділів. Виконано її систематичний, біоморфологічний, екологоценотичний та географічний аналізи, результати яких підтвердили зв'язок дослідженої флори із флорою Стародавнього Середзем'я. Розроблено класифікаційну схему рослинності степів ПЛЛУ на флористичній основі (за методом Браун-Бланке), яка включає 3 класи, 10 союзів, 23 асоціації та 3 субасоціації, при цьому здобувачем вперше описано 2 союзи, 9 асоціацій та 3 субасоціації. Встановлено, що провідними чинниками формування степів є гідрорежим та вміст карбонатів у грунті. Доведено, що ранг союзу виступає тією синтаксономічною категорією, яка відображає специфіку екосистеми за комплексом екологічних факторів. Виявлено 12 видів, занесених до Європейського Червоного списку, 27 видів - з "Червоної книги України", 34 види, що потребують регіональної охорони та угруповань 10 формацій, занесених до "Зелёной книги Украинской ССР". За участю автора запропоновано створення 56 природно-заповідних об'єктів загальною площею близько 2,7 тис. га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.9-658.12-06(237УКР5),022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Гайова Ю.Ю. 
Диференціація рослинного покриву Черкасько-Чигиринського геоботанічного району: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Ю.Ю. Гайова ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено характеристику рислинного покриву Черкасько-Чигиринського геоботанічного району й оцінено диференціацію у флористичному, ценотичному й екосистемному аспектах. Установлено, що флора району нараховує 1 084 види, 487 родів та 120 родин. Флористичну диференціацію фітобіоти відображать 11 ценофлор, які поєднані в 6 груп. На підставі систематичного та біоморфологічного структурно-порівняльного аналізу флори та ценофлор району установлено нетипові для Лісостепової зони України риси рослинного покриву та її більшу репрезентованість у північних районах. Запропоновано класифікаційну схему рослинності (за методом Браун - Бланке), яка включає 19 класів, 36 порядків, 60 союзів, 141-у асоціацію. Виділено 1 нову субасоціацію. Відзначено, що провідними екологічними чинниками диференціації рослинності є гідрорежим і вміст мінерального азоту в грунтах. Недостатнє зволоження та кислотність є лімітувальними факторами для творення характерних для північних районів бореальних комплексів. Розроблено ієрархічну класифікацію біотопів I рівня - 6 одиниць, II рівня - 18, III - 30, IV - 51, V - 37, VI - 52, VII - 152. З них 33 є новими. Створено карту біотопів. На території дослідження зростають 77 видів раритетної фракції флори, з них 29 видів внесено до "Червоної книги України", 2 види - до Європейського Червоного списку. Виділено 21 синтаксон з "Зеленої книги України", 35 біотопів, що містять раритетну складову. Обгрунтовано створення двох нових заказників та національного природного парку "Черкаський бір". Розроблено картосхеми ПЗТ, а також поширення раритетної фракції флори й екомережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.8(4УКР-4ЧЕР) +
Шифр НБУВ: РА360767

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Доротюк В.І. 
Діагностика індивідуальних відмінностей учнів загальноосвітньої школи при комплектуванні профільних класів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.І. Доротюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Встановлено, що індивідуальні відмінності учнів загальноосвітньої школи передусім визначаються інтелектуальними та творчими здібностями. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено, що виявлення зазначених здібностей під час комплектування профільних класів можливе за умови застосування спеціальних діагностичних методик та є необхідним для здійснення індивідуалізації навчально-виховного процесу. Розроблено й апробовано експериментальну технологію діагностування інтелектуальних і творчих здібностей, яка дозволяє на основних перехідних етапах розвитку дітей - від молодшого до середнього, та від середнього до старшого шкільного віку - визначити рівень розвитку здібностей, їх предметну спрямованість, індивідуальні особливості сприйняття та переопрацювання інформації, а також індивідуальний тип взаємозв'язку творчих та інтелектуальних здібностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.43 + Ю984.030.2-7
Шифр НБУВ: РА314935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Набитович І.Й. 
Категорія sacrum у художній прозі XX - XXI століть: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.06 / І.Й. Набитович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 36 с. — укp.

Вперше в літературознавстві запропоновано новий підхід до досліджень категорії sacrum, сакрального у художній літературі. Розглянуто гіпотезу про фрактальну природу цієї категорії. Створено динамічну модель-матрицю категорії sacrum, яка дозволяє системно досліджувати, аналізувати й інтерпретувати ірраціональні та раціональні вияви сакрального в художній літературі. Подібна модель-матриця може бути застосована для інших культурологічних досліджень. Запропоновано методологічні стратегії літературознавчих досліджень sacrum, які уможливлюють з'ясування діахронічних трансформаційних процесів, змін поетики та стилістичних засобів у реалізаії окремих елементів сакрального в художньому тексті та спроб художнього освоєння й осмислення цієї категорії у різних літературах європейської традиції. На прикладах художньої прози українських (О. Кобилянської, Н. Королевої, Л. Мосендза, Ю. Клена, В. Барки) й іноземних авторів (В. Реймонта, Г. Гессе, Ж. Бенаноса, П. Лагерквіста, Р. Брандштаттера, У. Караткевича, Д. Брауна) показано можливості застосування цієї динамічної фрактальної моделі-матриці у літературознавчих дослідженнях. Такий компаративістичний підхід є підтвердженням інкорпорованості української літератури у загальноєвропейський культурний контекст як важливої його складової.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.11 + Ш5(0)-334 + Ш5(4УКР)-334 +
Шифр НБУВ: РА363920

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Бук С.Н. 
Лексична основа української мови: виділення та системно-структурна організація: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.Н. Бук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 17 с. — укp.

Розроблено методику виділення лексичної основи української мови (ЛОУМ), що полягає у порівнянні й аналізі частотних списків підкорпусів текстів основних функціональних стилів української мови з урахуванням покриття тексту. Уперше мінімімалізований словник української мови виділено та з'ясовано на матеріалі корпусу загальним обсягом 1 700 000 слововживань, що, за класифікацією слововживань, починаючи з Браунівського корпусу (Brown Corpus), належить до середніх. Уперше укладено частотні словники розмовно-побутового, наукового та офіційно-ділового стилів української мови, що є завершеними самостійними працями. Проаналізовано внутрішню організацію ЛОУМ, а саме: виявлено, які лексико-семантичні й тематичні групи та поля творить її склад, визначено основні семантичні відношення між одиницями ЛОУМ на внутрішньолексемному, міжлексемному та внутрішньогруповому і міжгруповому рівнях, з'ясовано, які ономасіологічні сфери покривають її одиниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-31 +
Шифр НБУВ: РА334370

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Тертишний А.П. 
Луки Північного лівобережного геоботанічного округу: флора, синтаксономія, охорона: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / А.П. Тертишний ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Одержано дані про флору та лучну рослинність Північного лівобережного геоботанічного округу (ПЛО). Установлено, що флора луків даного регіону нараховує 664 види вищих судинних рослин, що належать до 257-ми родів, 57-ми родин і 4-х відділів. Відзначено, що флора луків має бореальний характер, її еколого-ценотична та географічна структура відображають особливості лісостепових флор Голарктики. Установлено рівень і характер синантропізації флори. Розроблено класифікаційну схему лучної рослинності за методом Ж.Браун-Бланке, яка містить 5 класів, 9 порядків, 11 союзів, 1 субсоюз, 18 асоціацій, 2 субасоціації та 6 варіантів. Проведено структурно-порівняльний аналіз флористичного складу виявлених класів лучної рослинності. Наведено дані про врожайність агрофітоценозів за умов ПЛО та виявлених асоціацій лучної рослинності регіону. Досліджено раритетну фракцію флори луків. Установлено сучасне поширення рідкісних видів. Виявлено 17 нових місцезнаходжень шести видів, занесених до Червоної книги України. На підставі географічного аналізу гранично-ареальних рідкісних видів проведено флористико-созологічне районування території ПЛО. Запропоновано структуру екологічної мережі регіону. Розглянуто можливості її інтегрування в Національну екомережу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.9-658.1-09 +
Шифр НБУВ: РА357688

Рубрики:

      
12.

Доротич С. І. 
Механізми державного управління процесами адаптації митної системи України до європейських вимог: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / С. І. Доротич ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено механізми державного управління процесами адаптації митної системи України до європейських вимог, особливостей формування та розвитку митної системи ЄС, визначено тенденції еволюції митної служби країн з перехідною економікою. Визначено стан виконання європейських вимог і міжнародних норм у процесі реалізації митно-тарифної політики в Україні, визначено правові механізми імплементації європейських і міжнародних митних стандартів в Україні. Розроблено комплекс механізмів державного управління процесами адаптації митної системи України до європейських вимог, визначено напрями, пріоритети розвитку митної системи України відповідно до європейських і міжнародних стандартів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 + Х915.232.5-91
Шифр НБУВ: РА380595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Лаврієнко Т.Я. 
Морально-етичні концепти в творах Г.Ф.Квітки-Основ'яненка та американській літературі кінця XVIII - середині XIX століття: типологічні відповідності: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Т.Я. Лаврієнко ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено типологічні відповідності у художньому потрактуванні окремих морально-етичних концептів у творах Г. Квітки-Основ'яненка й американській літературі кінця XVIII - середини XIX ст., зокрема, в романах і новелах Ч.Б. Брауна та Н. Готорна. Проаналізовано засадничі концепції з'ясування морально-етичної проблематики в літературознавстві. Конкретизовано у контексті сучасних теорій умови та специфіку формування художньої свідомості Г. Квітки-Основ'яненка, Ч.Б. Брауна та Н. Готорна. З'ясовано типологічні збіги у творах митців-моралістів щодо їх трактування концептів "гріх - кара - каяття". Висвітлено явище моральної рефлексії як необхідної складової рецепції творів українського й американського письменників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Квітка-Основ'яненко Г.Ф.54 + Ш5(7СПО)-34 +
Шифр НБУВ: РА364359

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Коніщук В.В. 
Оцінка різноманітності екосистем Черемського природного заповідника на основі картографічного моделювання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / В.В. Коніщук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Уперше одержано дані про флору, рослинність і хребетні тварини Черемського природного заповідника (ПЗ). Розроблено класифікацію рослинності на флористичній засаді (за методом Браун - Бланке), що є підставою класифікації екосистем. З використанням методики синтофітоіндикації встановлено екологічні закономірності зміни екотопів, зумовлені вологістю, кислотністю грунтів, вмістом у них карбонатів, солей та мінеральних форм азоту. Складено списки рослин і тварин, занесених до Червоної книги України, Європейського червоного списку, Бернської та Бонської конвенцій. Створено тематичні карти природних умов (рельєфу, грунтів, рослинності) Черемського ПЗ та представлено їх аналіз. Розроблено класифікацію екосистем заповідника, визначено їх площі та межі, проведено созологічну оцінку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(45УКР1) в75,022 + Е0*806.3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341603

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Хомічук О.О. 
Підвищення яєчної продуктивності птиці при формуванні рівновагових угрупувань і взаємодії "генотип х середовище": автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / О.О. Хомічук ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльне оцінювання продуктивних якостей птиці високопродуктивних кросів "Хайсекс браун" і "Ломанн браун" за умов промислової технології виробництва харчових яєць. Обгрунтовано доцільність формування рівновагових угрупувань промислових стад несучок цих кросів. Виявлено вплив класів розподілу на яєчну продуктивність і морфологічні показники яєць дослідної птиці. Встановлено, що птиця кросу "Хайсекс браун", яка за живою масою, морфологічними показниками яєць значно перевищує птицю кросу "Ломанн браун" в усі вікові періоди, мала вищі показники продуктивних якостей. Встановлено показники рівномірності та напруженості росту, а також проведено трьохфакторний дисперсійний аналіз впливу кросу, класу розподілу й ярусу утримання на вікову динаміку живої маси курей та чотирьохфакторний дисперсійний аналіз впливу кросу, класу розподілу, ярусу утримання та віку на масу яєць та їх складові. Розроблено науково-обгрунтовані пропозиції виробництву щодо формування рівновагових угрупувань птиці та підвищення яєчної продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-681
Шифр НБУВ: РА375290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
16.

Браун І.М. 
Поляриметричне виявлення градових зон для безпечної навігації повітряних кораблів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.13 / І.М. Браун ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження поляриметричних характеристик градових зон. На підставі порівняльного аналізу теоретичних та експериментальних результатів визначено відмінні ознаки ситуацій з наявністю та відсутністю граду, небезпечного для навігації повітряних кораблів (ПК). Розроблено евристичний та параметричний алгоритми виявлення градових зон на шляху польоту ПК. Обгрунтовано новий підхід щодо непараметричного виявлення градових зон на підставі проекційних оцінок щільностей розподілу імовірностей поляризаційних інформаційних параметрів з застосуванням потенційних функцій. Розроблено імітаційні моделі процесів виявлення градових зон. Досліджено вірогідність виявлення граду за допомогою запропонованих алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О571.7 +
Шифр НБУВ: РА346276

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Мазуркевич Т.А. 
Постнатальний період онтогенезу клоакальної сумки курей кросу "Ломан Браун": Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Т.А. Мазуркевич ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено морфологію клоакальної сумки курей у постнатальному періоді онтогенезу. Вивчено топографію, макро- і мікроструктуру клоакальної сумки та клітинний склад її паренхіми (лімфоїдних вузликів). Встановлено, що клоакальна сумка існує у курей до 150-добового віку, але відсутня у курей віком 220 діб і більше. Ріст клоакальної сумки завершується у 90-добових курей. Найбільшу її відносну масу встановлено у 30-добових курей. У клоакальній сумці є дві групи лімфоїдних вузликів, які обумовлюють функції її центрального та периферичного органів імуногенезу. До складу вузликів, крім клітин їх основи, входять B- і T-лімфоцити, лімфобласти, пролімфоцити, макрофагоцити і гранулоцити. Максимальна функціональна активність клоакальної сумки як органа B-лімфоцитопоезу властива курам віком до 30 діб. Інволюція клоакальної сумки починається на другому місяці життя курей і перебігає у два етапи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*694.426,022 + П682-263,022
Шифр НБУВ: РА310231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Гречкосій Н.В. 
Постнатальний період онтогенезу тимуса курей кросу "Ломан Браун": Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Н.В. Гречкосій ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено морфологію тимуса курей у постнатальному періоді онтогенезу. Вивчено топографію, макро- і мікроструктуру тимуса та клітинний склад його паренхіми. Визначено, що тимус курей є парним органом. Розвиток морфофункціональних одиниць (часточок) тимуса закінчується у 90-добових курей, а його ріст - у 120-добових. Максимальну функціональну активність тимуса, як органа лімфоцитопоезу, виявлено у 90-добових курей. У курей цього ж віку починається інволюція тимуса, яка протікає у три етапи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*697.5*334,022 + П682-263,022
Шифр НБУВ: РА308224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Ковтуненко Л.А. 
Продуктивність і обмін речовин у курей кросу "Іса-Браун" при використанні у комбікормах амінокислот і полімінеральної суміші: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Л.А. Ковтуненко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Уперше експериментально обгрунтовано та доведено доцільність використання розробленої амінокислотно-полімінеральної суміші у годівлі курей-несучок. Установлено регулювальний вплив даної суміші на активну та загальну кислотність комбікорму та зниження рівня бактеріальної забрудненості кормів. Установлено, що за умов згодовування амінокислотно-полімінеральної суміші курам-несучкам підвищується швидкість росту курочок, несучість та вихід яєць за розрахунком для однієї несучки, покращується перетравність і засвоєння поживних речовин корму, знижуються витрати корму на одиницю продукції та забезпечується висока збереженість поголів'я. Показано позитивний вплив згодовування амінокислотно-полімінеральної суміші курам-несучкам на якість яєць, їх амінокислотний склад, виявлено зниження в них умісту важких металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-60 + П682-451.8 +
Шифр НБУВ: РА341564

Рубрики:

      
20.

Каріков С.А. 
Реформація і становлення Євангелічної Церкви та школи у Брауншвейзі (1517 - 1555 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / С.А. Каріков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено розвиток Церкви та школи у середньовічному Брауншвейзі й охарактеризовано євангелічний рух у цьому місті, а також погляди та діяльність Йоганна Бугенхагена. Проаналізовано зміст Брауншвейзького церковного статуту 1528 р. і значення цього документу, визначено основні напрямки та результати розвитку Євангелічної Церкви та школи у Брауншвейзі у період пізньої Реформації. Доведено, що на різних етапах Реформації позиції міської влади міста змінювалися під впливом виступів бюргерства та курсу територіальної герцогської влади й євангелічних князів. Визначено, що регіональна модель церковної та шкільної освіти, що була вперше відображена у Брауншвейзькому статуті 1528 р., надалі реалізувалася у цьому місті та його окрузі, а також інших євангелічних територіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)431-4 + Э376.111 + Э376.11-343-011 +
Шифр НБУВ: РА341847

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського