Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (15)Наукова електронна бібліотека (40)Реферативна база даних (4727)Книжкові видання та компакт-диски (517)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>K=БЮДЖЕТНІ$<.>+<.>K=ІНСТРУМЕНТИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 576
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Корольчук Л.В. 
Активізація транскордонного співробітництва регіонів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Л.В. Корольчук ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні та практичні підходи щодо активізації транскордонного співробітництва (ТКС) регіонів. Проаналізовано теоретичні засади процесів активізації ТКС на регіональному рівні. Визначено основні характеристики регіону як активного учасника ТКС. Систематизовано фактори впливу на розвиток транскордонної співпраці регіонів за різними критеріями. Детерміновано основні цілі реалізації ТКС на локальному, регіональному, державному та загальноєвропейському рівнях. Виявлено основні тенденції розвитку ТКС в Україні з використанням розробленої методики аналізу й оцінювання ефективності реалізації даного процесу в регіонах на локальному, регіональному, державному та загальноєвропейському рівнях. Запропоновано мотиваційні інструменти активізації транскордонної взаємодії регіонів. Розроблено механізм забезпечення економічної безпеки прикордонного регіону як учасника транскордонної співпраці з метою запобігання можливим негативним наслідкам її активізації. Розроблено пропозиції щодо впровадження кластерної моделі інноваційного розвитку прикордонного регіону, що дозволяє підвищити його конкуренті переваги з метою активізації ТКС, захисту внутрішнього ринку й ефективного залучення до міжнародного поділу праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)688 +
Шифр НБУВ: РА357852

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Вишняков О.К. 
Апроксимація правового забезпечення цивільних майнових відносин в Україні до умов внутрішнього ринку Європейського Союзу: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.03 / О.К. Вишняков ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 36 с. — укp.

Виявлено закономірності, які необхідно враховувати у процесі наближення до правових принципів внутрішнього ринку Європейського Союзу (ЄС). Зроблено оцінювання правової системи України відносно європейської, обгрунтовано шляхи вирішення правових колізій на рівні правових майнових відносин приватних суб'єктів, зокрема неризидентів, у комплексі з відносинами даних суб'єктів з державою, її органами або посадовцями (деривативні "приватно-публічні" правовідносини). Досліджено правові принципи, з використанням яких має бути здійснено долучення України як держави та її суб'єктів економічної діяльності до європейського інтеграційного об'єднання, що працює на загальновизнаних глобальних ринкових принципах. Виявлено особливості розвитку українського права у порівнянні з правом розвинутих західних країн. Визначено зміст поняття правової інтеграції, розглянуто її рівні та методи, досліджено процес інтеграційного правового регулювання та його сферу, з'ясовано основну мету євроінтеграційних процесів у правовому полі. Встановлено основні сфери правової інтеграції, зокрема, досліджено питання правового забезпечення цивільних майнових відносин товарного характеру як аксіоматичного пріоритету для України на сучасному етапі. Визначено ознаки інтегративності правових галузей. В інтеграційному аспекті розглянуто інструменти правового забезпечення цивільних майнових відносин товарного характеру. Досліджено співвідношення приватноправового та публічно-правового підходів у регулюванні цивільних майнових відносин товарного характеру. Проаналізовано взаємодію цивільного законодавства з іншими галузями законодавства України як інструментами не лише правового забезпечення майнових відносин товарного характеру, а й втручання держави у відносини приватних осіб. Обгрунтовано рекомендації щодо використання законодавства та судової практики ЄС у сфері товарних майнових відносин. Визначено основні риси трансформації господарсько-підприємницького законодавства України у зв'язку з її входженням до світової торговельної системи та перспективами залучення до внутрішнього ринку ЄС. Встановлено параметри умовного "зразка", який необхідно використовувати у процесі наближення до правових стандартів внутрішнього ринку ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)104 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА358143

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Шора О. Є. 
Банківські валютні операції при обслуговуванні суб'єктів аграрної сфери: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. Є. Шора ; ННЦ "Ін-т аграр. економіки". — К., 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто та узагальнено теоретичний інструментарій здійснення банківських валютних операцій і з'ясовано специфіку його застосування за обслуговування суб'єктів аграрної сфери. Виявлено панівні тенденції та закономірності розвитку банківських валютних операцій за обслуговування суб'єктів аграрної сфери та означено контур їх доцільного здійснення у сучасному вимірі. Виділено й оцінено основні чинники формування та зміни сучасних валютних процесів в Україні з метою вдосконалення валютної політики за умов кризових деформацій економічного простору. Визначено стимулювальні й обмежуючі сегменти механізму здійснення банківських валютних операцій, виявлено витоки й оцінено рівень загроз та ефективності здійснення валютних операцій банками за обслуговування суб'єктів аграрної сфери. Розглянуто інструменти державного й ринкового впливу на валютні операції банків, обгрунтовано структуру цілей валютної політики з метою визначення емпіричним шляхом векторності модернізації валютного регулювання. Розкрито передумови активізації й ефективності та визначено траєкторію розвитку банківських валютних операцій за обслуговування суб'єктів аграрної сфери. Розроблено та умотивовано методичне забезпечення щодо декомпозиції ризиків банківських валютних операцій за обслуговування суб'єктів аграрної сфери. Обгрунтовано методично-організаційні рекомендації щодо гармонізації здійснення банківських валютних операцій за обслуговування суб'єктів аграрної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.5
Шифр НБУВ: РА377147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шайкан А.В. 
Бухгалтерський облік в аспекті стратегічного управління промисловим підприємством: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.09 / А.В. Шайкан ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 33 с. — укp.

Комплексно досліджено зміст облікового процесу у системі стратегічного управління промисловим підприємством, розроблено теоретичні, методологічні й організаційні засади побудови адекватних методик бухгалтерського обліку. Проаналізовано умови становлення й етапи історичного розвитку управлінського обліку. Узагальнено світовий досвід вирішення теоретичних і пратичних питань методології, методики й організації бухгалтерського обліку для формування інформаційної бази стратегічного управління підприємством. Досліджено вплив видів економічної діяльності підприємств на складові бухгалтерського обліку. Описано структурну побудову бухгалтерського обліку у межах господарського обліку. З урахуванням взаємозв'язків стратегічного та тактичного управління визначено роль, місце та завдання бухгалтерського обліку у системі стратегічного управління промисловим підприємством. Доведено неправомірність використання у межах чинної системи бухгалтерського обліку поняття "стратегічний облік". Визначено основні завдання для активізації функцій обліково-фінансового підрозділу промислового підприємства з метою формування базових елементів корпоративної інформаційної системи управління. Виокремлено складові загального процесу підвищення ефективності управління на підставі поєднання технологій бухгалтерського обліку та стратегічного менеджменту й обгрунтовано напрями їх удосконалення. Розроблено збалансовану систему показників для інформаційного забезпечення стратегічного управління з урахуванням впливу кризових явищ фінансового характеру на діяльність промислових підприємств. Удосконалено концепцію відповідальності за достовірність інформації, описано основні механізми й інструменти урахування у системи бухгалтерського обліку інформаційних потоків у процесі стратегічного управління підприємством. Розроблено комплекс вимог до вихідної інформації системи бухгалтерського обліку з метою покращання механізму стратегічного управління промисловим підприємством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1-21 +
Шифр НБУВ: РА368059

Географічні рубрики:

      
5.

Колісник О.Я. 
Бюджетна безпека у забезпеченні стратегії соціально-економічного розвитку держави: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / О.Я. Колісник ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено бюджетну безпеку як невід'ємну детермінанту стратегії соціально-економічного розвитку держави. Розкрито сутність бюджетної безпеки, її місце в системі економічної та фінансової безпеки. Обгрунтовано склад і структуру механізму утворення загроз бюджетній безпеці, визначено їх потенційні джерела. Проведено системне дослідження теоретико-методологічних та організаційних засад забезпечення бюджетної безпеки держави. Проаналізовано роль бюджету у реалізації соціально-економічних пріоритетів в Україні і практику дефіцитного фінансування державної діяльності у контексті ідентифікації загроз бюджетній безпеці. Удосконалено методику оцінки стану бюджетної безпеки держави в частині визначення числового інтегрального індикатора на основі набору відповідних показників та їх характеристичних значень. Визначено стратегічні вектори мінімізації загроз бюджетній безпеці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3-995 +
Шифр НБУВ: РА365971

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Дроздовська О.С. 
Бюджетний устрій держави та особливості його формування в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.С. Дроздовська ; Н.-д. фінанс. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтовано теоретичні засади бюджетного устрою країни. Досліджено історичну еволюцію поняття "бюджетний устрій", розкрито його суть. Досліджено взаємозв'язок бюджетного устрою з державним і адміністративно-територіальним устроями країни та визначено фактори, які на нього впливають. Проаналізовано бюджетні установи країн з різними державними й адміністративно-територіальними устроями. Визначено особливості й етапи становлення бюджетного устрою в Україні. Виявлено основні його суперечності на сучасному етапі економічного розвитку держави. Обгрунтовано роль бюджетного устрою у процесі проведення бюджетної реформи в Україні та запропоновано напрями його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.31 +
Шифр НБУВ: РА341325

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Чернадчук В.Д. 
Бюджетні правовідносини в Україні: теорія, практика та перспективи розвитку : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / В.Д. Чернадчук ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2010. — 35 с. — укp.

Уточнено визначення поняття бюджетних правовідносин, проаналізовано їх існуючі класифікації. Досліджено структуру бюджетних правовідносин, правовий статус їх суб'єктів, визначено особливості бюджетних правовідносин, проаналізовано підстави їх виникнення, зміни та припинення. Акцентовано увагу на дослідженні нормотворчих бюджетних правовідносин, правовідносин виконання бюджету, контрольно-бюджетних і охоронних бюджетних правовідносин. Проаналізовано стан правового регулювання бюджетних відносин, виявлено проблеми, які виникають у практиці бюджетної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА372088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Пасічник О.В. 
Валютно-курсова політика та механізм її реалізації в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.В. Пасічник ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Визначено суть, зміст, цілі, методи та інструменти валютно-курсової політики, розроблено методологію прогнозування валютного курсу в Україні. Проведено грунтовний аналіз динаміки та визначено вплив основних чинників на формування валютного курсу гривні. Розроблено та апробовано модель його прогнозування, яка враховує вплив макроекономічних чинників курсоутворення. Доведено необхідність переходу від установлення індикаторних показників на базі розробки сценарних прогнозів до таргетування курсу гривні, що дасть змогу підвищити ефективність валютно-курсової політики за умов стабільного економічного розвитку України. Визначено основні принципи встановлення цільового орієнтиру валютного курсу, а також розроблено й апробовано методику визначення темпів приросту грошової маси, яка узгоджується з цільовими показниками валютного курсу гривні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.613.2-18 +
Шифр НБУВ: РА328388

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Бизова М.Б. 
Вдосконалення механізмів державного управління лісовим господарством (на матеріалах Півдня України): автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / М.Б. Бизова ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано застосування системного підходу до формування ефективної системи лісоуправління, сформульовано концептуальні основи нової еколого-орієнтованої системи державного управління лісовим господарством Південного регіону України, визначено основні інструменти та засоби її реалізації. Доведено потребу у виваженому застосуванні європейських підходів до реформування системи державного управління лісовим господарством в Україні. Визначено, що удосконалення правових норм ведення лісового господарства, системи управління та контролю, посилення ролі зацікавлених груп і участь громадськості у прийнятті рішень є ключовими напрямами, які забезпечать оптимізацію системи регіонального лісоуправління та гарантуватимуть демократичне формування політики сталого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР7)17
Шифр НБУВ: РА374293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Костюк У.З. 
Вдосконалення механізму розвитку ринку екологічних послуг в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / У.З. Костюк ; НАН України, Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито економічну сутність екологічних послуг, наведено їх класифікацію. Визначено зміст, структуру, функції й особливості формування ринку екологічних послуг в Україні, виявлено фактори, що впливають на його розвиток, досліджено їх дієвість за умов переходу до ринкових відносин. Розглянуто чинники, які визначають попит і пропозицію на ринку екологічних послуг, проаналізовано рівень участі держави у процесах його формування. Удосконалено економічні та фінансові інструменти функціонування ринку екологічних послуг. Розроблено рекомендації щодо удосконалення системи екологічного оподаткування. Визначено перспективні напрями розвитку ринку екологічних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)280
Шифр НБУВ: РА371115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
11.

Кожокар Ю.В. 
Вдосконалення механізму стимулювання розвитку промисловості приморських регіонів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Ю.В. Кожокар ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Висвітлено теоретико-методологічні засади формування механізму стимулювання розвитку промисловості приморських регіонів. З використанням визначених класифікаційних ознак і сформульованих принципів формування національної промислової політики обгрунтовано її суть та інструментарій реалізації. Розкрито методологічні засади розвитку промисловості приморських регіонів у контексті промислової та регіональної політики України. На підставі аналізу позитивних і негативних тенденцій розвитку промисловості Миколаївщини й оцінювання впливу вільної економічної зони (ВЕЗ) "Миколаїв" та інших ВЕЗ приморських регіонів зроблено висновки щодо ефективності їх функціонування. Розглянуто напрями й інструменти вдосконалення механізму стимулювання розвитку промисловості у аспекті видів промислової політики та різних рівнів управління. Запропоновано методологічно-методичні підходи до оцінки ефективності функціонування ВЕЗ, зокрема, з приводу реалізації інвестиційних проектів та проведення моніторингового оцінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-21 +
Шифр НБУВ: РА353338

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Черниш І.В. 
Вдосконалення природоохоронної діяльності промислового підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / І.В. Черниш ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Проаналізовано розвиток економіки України та промислового сектору зокрема щодо стійкості економічних, соціальних та екологічних показників. Удосконалено інструменти природоохоронної діяльності промислових підприємств. Досліджено процес формування економічного механізму екологічної політики України та існуючі в міжнародній практиці екологічні стратегії та інструменти для їх реалізації на рівні промислового підприємства. З'ясовано особливості впровадження системи управління навколишнім середовищем згідно з ДСТУ ISO 14 000 для окремих промислових підприємств, а також здійснення аудиту та оцінки ефективності даної системи. Розглянуто теоретичні аспекти можливості та доцільності поєднання результатів фінансового аналізу проекту з оцінкою його впливу на навколишнє середовище. Обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення процедури оцінки впливу проекту щодо організації природоохоронної діяльності на навколишнє середовище в Україні на прикладі Пасичнянського нафтогазового родовища в Івано-Франківській області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-28 +
Шифр НБУВ: РА344022

Географічні рубрики:

      
13.

Пікуліна Н.Ю. 
Венчурний капітал у системі економічних відносин ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н.Ю. Пікуліна ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Запропоновано теоретичні положення та практичні рекомендації щодо реформування інноваційної сфери шляхом запровадження механізмів фінансування з використанням венчурного капіталу. Надано визначення венчурного капіталу та показано його місце в системі відносин суспільного капіталу. Поглиблено рентну концепцію доходів на вечурний капітал, розглянуто його організаційно-економічні форми, а також форми, методи та інструменти механізму венчурного фінансування, які дозволяють мінімізувати ризики. Відзначено необхідність розвитку інфраструктури інноваційного підприємства як важливої умови становлення венчурного капіталу. Запропоновано заходи щодо вдосконалення інституціонального середовища, в якому розвивається венчурний капітал. Вказано чинники, які впливають на розвиток організаційних форм венчурного підприємництва та подано пропозиції щодо створення мережі венчурних фондів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19
Шифр НБУВ: РА320268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Фархад Паранд Немат 
Використання інструментів міжнародного маркетингу в економічному співробітництві Ірану і України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Фархад Паранд Немат ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості застосування інструментів міжнародного маркетингу економічними суб'єктами з різних економічних систем, зокрема Ірану та України. Визначено, що загальноприйняті інструменти міжнародного маркетингу, які використовуються господарчими суб'єктами країн з ринковою економікою, повинні бути адаптовані відповідно до потреб та умов функціонування економічних суб'єктів даних країн. На підставі аналізу ринку природного каменю (травертину) доведено необхідність такої адаптації. Проаналізовано перспективні можливості економічної співпраці двох країн. Запропоновано систему показників, яка дозволить оцінити ефективність використання інструментів міжнародного маркетингу економічними суб'єктами Ірану та України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80-211.1 + У9(5ІРН)80-211.1 +
Шифр НБУВ: РА345754

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Грінченко Ю.Л. 
Вплив інституційного фактору на структуру та ефективність економічної політики ЄС: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Ю.Л. Грінченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Проаналізовано сучасні інституційні теорії інтеграції, що дозволило обгрунтувати теоретичну базу дослідження трансформації економічного управління в Європейському Союзі (ЄС). Досліджено структуру економічної політики ЄС за умов формування економічного та валютного союзу та визначено інструменти антикризової політики національних держав. Висвітлено еволюцію її інституційної структури та встановлено, що основними напрямками регулятивної стратегії ЄС є розширення використання принципу субсидіарності та регулятивної конкуренції. Обгрунтовано оптимальний тип управління в ЄС - мережевий, на основі багаторівневого уряду, запропоновано методи його функціонування. Розглянуто реформування сучасної системи економічного управління та виявлено шляхи щодо його трансформації за умов економічного та валютного союзу. Визначено, що за умов ЄС найефективнішою є модель дискреційної інституціоналізованої координації макроекономічної політики. Розроблено методи дослідження економічної ефективності систем координації макроекономічної політики. Наведено сценарій розвитку інституційної структури ЄС та його економічної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)0-18 +
Шифр НБУВ: РА324684

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Римарська Р.Ю. 
Вплив стратегії європейської інтеграції України на функціонування податкової системи: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Р.Ю. Римарська ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Визначено системні ознаки еволюції податкових систем країн Європейського Союзу (ЄС) у процесі формування спільного економічного простору, розвитку європейської соціально орієнтованої моделі та її поступового реформування, яке співпало з розширенням ЄС. Визначено умови виникнення фіскальної конвергенції у країнах ЄС у процесі його еволюції. Узагальнено теоретичні інтерпретації різних макро- та мікроекономічних ефектів фіскальної політики. Розглянуто напрями та критерії гармонізації податкових систем як складової фіскальної конвергенції у країнах ЄС, у даному контексті значну увагу приділено податковій конкуренції. Проаналізовано особливості гармонізації податкових систем у країнах ЄС-25, зокрема, визначено податкові інструменти, характерні для процесу євроінтеграції країн Центрально-Східної Європи: зниження податкового тиску та запровадження лінійного податку. Досліджено функціональні зв'язки системи оподаткування в Україні та країнах ЄС. Проведено компаративний аналіз адаптації вітчизняної та європейської податкових систем. Визначено стратегічні напрямки удосконалення податкової системи України у контексті реалізації національної стратегії європейської інтеграції. Розроблено методичні підходи до адаптації податкових систем України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)261.413 + У9(4УКР)261.413 +
Шифр НБУВ: РА363549

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Хомайко Є.І. 
Гармонізація національних монетарних політик у процесі євроінтеграції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Є.І. Хомайко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено механізми й інструменти конвергенції монетарних моделей у Європейському Союзі (ЄС) та особливості їх гармонізації у межах Економічного та Монетарного Союзу (ЕМС), ЄС-27, а також у суспільному європейському економічному просторі. Розглянуто суть і особливості європейського монетаризму та наведено спільні та відмінні від його глобального аналогу риси. Проаналізовано особливості трансформації теорії оптимальних валютних зон у межах інтеграційного угруповання. З використанням імітаційних ігор виявлено переваги та недоліки монетарної конвергенції. Висвітлено суть, етапи та специфіку процесу гармонізації монетарної політики в ЄС. Наведено оцінку "соціальних наслідків" приєднання країни до ЕМС та виявлено можливі компенсації втрат структурними фондами та Фондом згуртування. З'ясовано способи, напрями та механізми монетарної конвергенції країн-учасниць і аплікантів до ЄС та зони євро. Розроблено та побудовано лінійні апроксимації української гривні до основних валют світу, зокрема до євро, що дозволило виявити тенденцію зростання його частки в економіці України та зменшення трансакцій за лінією євро - гривня - долар США. Запропоновано комплекс заходів і рекомендації щодо оптимізації механізмів та інструментів наближення монетарної системи України до Маастрихтських критеріїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)262.6-18 + У9(4Укр)262.6-18 +
Шифр НБУВ: РА352037

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
18.

Гончаревич Л. Г. 
Гармонізація податкової системи до вимог ЄС в контексті міжнародної конкурентоспроможності: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Л. Г. Гончаревич ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Проаналізовано чинники, тенденції, напрями й особливості податкової системи окремих європейських країн до вимог ЄС в контексті міжнародної конкурентоспроможності. Висвітлено теоретико-методологічні засади гармонізації податкової системи як фактора економічного розвитку країни, її інституційне забезпечення, передумови успішності, підходи окремих країн до вирішення питання збалансованості національних інтересів у податковій сфері. Встановлено залежність міжнародної конкурентоспроможності країни від гармонізації податкової системи, визначено особливості адаптації податкової системи України до вимог ЄС у контексті забезпечення міжнародної конкурентоспроможності, запропоновано інструменти та шляхи оптимізації розвитку податкової системи України в контексті євроінтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.614 + У580-13 + У9(4УКР)261.413
Шифр НБУВ: РА381040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Бочарова І.А. 
Геометрична модель формоутворення зубців і управління кінематичними показниками циліндричних передач: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / І.А. Бочарова ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2008. — 18 с. — укp.

Розроблено загальну геометричну модель профілювання зубців нарізного інструменту й аналітичного опису для виготовлення циліндричних зубчастих коліс та інтерактивного комп'ютерного аналізу геометро-кінематичних показників (ГКП) синтезованих передач. Запропоновано геометричну модель, яка дозволяє одержувати узагальнене аналітичне представлення вихідних контурів і поверхонь зубців коліс, нарізного інструменту, а також похідних від нього виразів ГКП циліндричних зубчастих передач на основі апроксимації профілів кривими Без'є третього порядку. На підставі геометричної моделі розроблено методику та програмний комплекс "СИНТЕЗ", який відрізняється мінімальністю стандартизованих вхідних даних про передачу, що проектується, у сукупності з координатами керуючих точок, від яких залежать вирази геометричних моделей і ГКП передачі. Запропоновано використовувати комплекс за двома напрямками - для дослідження передач зі стандартизованим профілем зубця та зберіганням існуючої технології виготовлення та для нових синтезованих передач з застосуванням нетрадиційних методів виготовлення, що базуються на високих інтегрованих технологіях. Результати наукового дослідження впроваджено в ХК "Луганськтепловоз", ДП ВО "Луганський верстатобудівний завод" для проектування циліндричних зубчастих передач приводів і трансмісій і зубонарізного інструменту, а також на кафедрі "Металорізальні верстати та інструменти" Східноукраїнського національного університету ім. В.Даля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.51-02 + К500.145.551 +
Шифр НБУВ: РА362584

Рубрики:
  

      
20.

Завгородня Т. В. 
Глобальні бренди в сучасних маркетингових технологіях : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Т. В. Завгородня ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз маркетингових технологій створення та розвитку глобальних брендів. Обгрунтовано ключові напрями, пріоритетні моделі й інструменти їх побудови на корпоративному та державному рівнях. Розглянуто сутнісну характеристику бренда та визначено його місце в системі міжнародного маркетингу компанії. Проведено маркетингову типізацію брендів у міжнародній економічній діяльності. Досліджено вплив глобального бренда на життєвий цикл товару на світовому ринку. Визначено передумови виникнення, рушійні сили та сучасні тенденції розвитку глобального брендинга. Проведено порівняльний аналіз експлікативних моделей управління брендами та систематизовано методи визначення цінності та вартості брендів у міжнародній економічній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30-803.43 + У9(4УКР)421.0-803.43
Шифр НБУВ: РА370843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського