Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (13)Наукова електронна бібліотека (49)Реферативна база даних (2159)Книжкові видання та компакт-диски (423)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІДЕО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 252
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сібірякова О.О. 
Відеокомунікація в структурі сучасної культури: еволюція впливу на людину: Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / О.О. Сібірякова ; Київ. держ. ун-т культури і мистецтв. — К., 1998. — 13 с. — укp.

На основі історико-культурного дослідження висвітлюється роль та історичне значення відеокомунікації в структурі сучасної культури. Визначається і обгрунтовується сутністна природа відеокомунікації в культурно-історичному процесі. Докладно простежуються основні етапи розвитку відеокомунікації в системі сучасної культури. Вводячи в науковий обіг великий фактографічний матеріал, дисертантка розкриває історичні особливості формування культурних норм та цінностей засобами відеокомунікації, аналізує основні форми впровадження відеокомунікаційного впливу на людину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч632.10

Рубрики:

      
2.

Потапов О.А. 
Гігієно-фізіологічна оптимізація праці операторів ЕОМ з відеотерміналами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.А. Потапов ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі оптимізації праці користувачів відеотерміналів (ВДТ) (на прикладі операторів, які працюють на вводі інформації та в діалоговому режимі). Розроблено новий напрямок профілактики несприятливого впливу праці за ВДТ, який базується на оцінці комплексу факторів трудового процесу й виробничого середовища, їх вплив на функціональний стан і працездатність. Розроблено професіографічну характеристику праці операторів ВДТ, ознаки ранньої діагностики професійно обумовлених захворювань, рекомендації з оптимізації умов праці та корекції функціонального стану. Основні результати роботи знайшли впровадження в проведенні запобіжного та поточного санітарного нагляду, лікувально-профілактичних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.04

Рубрики:

      
3.

Одарченко Н.І. 
Засоби відеоінформації на лекційних і семінарських заняттях при вивченні природничих предметів у школах нового типу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.І. Одарченко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 1999. — 25 с. — укp.

На підставі аналізу результатів проведених педагогічних, психологічних досліджень визначаються і доводяться можливості засобів відеоінформації в підвищенні якості знань, умінь і навичок учнів при проведенні лекційних та семінарських занять у школах нового типу. Розроблена методика застосування засобів відеоінформації і модель проведення лекційних і семінарських занять. Визначені особливості впливу застосування засобів відеоінформації на динаміку розумової працездатності учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.215.71

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Йолтухівський М.В. 
Латеральний гіпоталамус і префронтальна кора в організації довільних рухів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.03 / М.В. Йолтухівський ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню ролі латерального гіпоталамусу і префронтальної кори в організації й контролі автоматизованих їжодобувних рухів щурів. Використано методи відео- і фотореєстрації, деструкції структур мозку, реєстрації імпульсних реакцій нейронів при вільній поведінці. Латеральний гіпоталамус розглядається як мотиваційна ділянка, котра слугує джерелом для підвищення збудливості, а потім і забезпечення збудження структур, що є ланками системи керування їжодобувними рухами; він залучений також до системи, що забезпечує формування та завершення моторної програми. Призначення префронтальної кори пов'язується з програмуванням, запуском та контролюванням успішності виконання їжодобувних рухів. Розглядається місце латерального гіпоталамусу та префронтальної кори в ансамблі рухових центрів при організації довільних рухів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.2*112.6,022 + Е60*739.177*07,022 + Р252.799.16

Рубрики:

      
5.

Півненко С.М. 
Взаємодія обмежених у просторі нестаціонарних полів із діелектричними та металеводіелектричними структурами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / С.М. Півненко ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Теоретично та експериментально досліджено спрямоване випромінювання обмежених в просторі нестаціонарних полів (імпульсних хвильових пучків) та їх розсіяння на границях розділу шаруватих металеводіелектричних структур із втратами. Запропоновано алгоритм обробки просторово-часових експериментальних даних для визначення діелектричної проникності, провідності, товщини шару та частотно-кутової залежності коефіцієнту відбиття шаруватих структур. В загальному вигляді одержаний розв'язок задачі про випромінювання прямокутної апертурної антени, що збуджена нестаціонарним сигналом з довільною часовою залежністю і амплітудним розподілом щільності струму по апертурі з урахуванням довільної функції несинхронності збудження. Створено установку для експериментальних досліджень в часовій області за допомогою відеоімпульсів тривалістю сотні пікосекунд із застосуванням розроблених антен із щілиною, що розширюється. З вимірених часо-кутових характеристик визначені параметри кількох типів шаруватих діелектриків та радіопоглинаючих матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.452

Рубрики:

      
6.

Чоловський Р.Г. 
Вібрації та автоматичне балансування машин з вертикальною віссю обертання і змінним дисбалансом ротора: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / Р.Г. Чоловський ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 1999. — 19 с. — укp.

Розглядаються питання зниження вібрацій машин і теорії та практики автоматичного балансування. Складена математична модель машин із вертикальною віссю обертання та в ході її аналізу розроблені вимоги до конструкцій із низькою віброактивністю. Виявлено протиріччя між теорією і практикою автоматичного балансування. Отримані за допомогою комп'ютерної і відеотехніки кадри розташування робочих тіл показали, що робочі тіла врівноважують ротор як за резонансом, так і до резонансу і на резонансі. Запропоновано нове пояснення поведінки рідини в балансирі, яке враховує її гідравлічні властивості. На підставі проведених досліджень для машини "Волга-11" розроблені конструктивні рішення, що знижують її вібрації не менше, ніж у 2,5 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.024 + К412.026

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Клименко Л.А. 
Розробка способів та засобів зменшення часу обробки і передачі відеоданих в АСУЗТ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Л.А. Клименко ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанню розробки способів та засобів компактного представлення зображень у автоматизовані системи управління залізничним транспортом (АСУЗТ), які дозволять обробляти і здійснювати передачу зображень у реальному масштабі часу з повним збереженням інформації, забезпечувати високий коефіцієнт стиснення при відсутності будь-яких погрішностей. Розробляються математична і інформаційна моделі, які дозволять здійснювати дослідження імовірних і інформаційних характеристик відеоданих у аналітичній формі при усуненні статистичного надміру відеоданих. Розроблений спосіб кодування "гнучкою" розрядною сіткою, який дозволяє підвищити коефіцієнт стиску і зменшити обсяг відеоданих. Запропонований метод представлення відеоданих із виокремленням серій максимальної довжини, який містить 3 етапи кодування та 2 етапи відновлення. Для підвищення коефіцієнта стиску запропоновані алгоритми адаптації під тип зображень довжин серій. Дослідження містить патентно-здатні технічні рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О275.7

Рубрики:

      
8.

Марченко А.І. 
Портретно-остеологічна ідентифікація особи з використанням теле-відео-комп'ютерних засобів дослідження: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / А.І. Марченко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці і апробації сучасних теле-відео-комп'ютерних засобів ідентифікації особи за черепом та прижиттєвим фотопортретом. Відпрацьовано раціональні прийоми підготовки об'єктів дослідження для ототожнення особи - поліпшення фотопортретів, використання спеціальних способів реставрації кісток черепа. Ідентифікацію пропонується виконувати за допомогою одного з двох методів: шляхом телесуперпроекції на приладі УАР-2, з'єднаному з персональним комп'ютером (ПК), або за способом відеосуперпроекції зображень на снові спеціального програмного забезпечення. Методику суміщення зображень на УАР-2 відпрацьовано як у варіанті з фотопортретом, так і з комп'ютерним контурним рисунком обличчя. Для реалізації способу відеосуперпроекції зображень створено спеціальну програму для ПК типу "Pentium".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.55

Рубрики:

      
9.

Молодцова В.В. 
Розвиток самостійної роботи учнів з підручником фізики за допомогою навчального відеозапису: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.В. Молодцова ; Південноукр. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено загальну методику використання комплексу підручника з фізики + відеохрестоматії (ПФВХ) на уроках фізики. Запропоновано методичні рекомендації щодо ефективної реалізації функцій комплексу ПФВХ під час навчання фізики у загальноосвітній середній школі. Визначено ефективність ПФВХ у порівнянні з традиційними формами самостійної роботи учнів із підручником фізики. Створено систему фрагментів відеохрестоматії з метою дослідження їх ефективності та розробки рекомендацій для вчителів. Наведено рекомендації щодо удосконалення підручників із фізики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3р(4УКР)21-3,022
Шифр НБУВ: РА310341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
10.

Колодницька Р.В. 
Термоактиваційний аналіз руйнування матеріалів в умовах нестаціонарного деформування (шийкоутворення): Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Р.В. Колодницька ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Тернопіль, 2000. — 19 с. — укp.

Створено програмно-апаратний комплекс з метою дослідження деформування метеріалів, що дозволяє візуально спостерігати на персональному комп'ютері у реальному масштабі часу весь процес деформування, в автоматичному режимі визначати його геометричні параметри, проводити покадрову автоматизовану обробку профілю досліджуваних зразків, а також аналізувати зміну окремих ділянок зразка. Розроблено методику автоматизованих досліджень деформування та руйнування матеріалів, у тому числі й на закритій стадії деформування. На основі програмно-апаратного комплексу одержано експериментальні дані з кінетики деформування у районі шийки для міді, алюмінію та поліетилену. Створено базу даних матеріалів для експрес-прогнозування довготривалої міцності (із залученням бази відеозображень). Уточнено значення енергії активації руйнування та активаційних об'ємів для широкого класу матеріалів з урахуванням поправки на утворення шийки. Виконано прогнозування довготривалої міцності для широкого класу матеріалів шляхом введення кінетики зміни контуру зразка у замкнуту систему рівнянь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.206.504,022
Шифр НБУВ: РА310669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Лук'яненко О.І. 
Людина, що читає: антропологія Володимира Набокова: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / О.І. Лук'яненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано феномен читання у світогляді В.В.Набокова, виявлено сутнісні характеристики, які дозволяють говорити про його безсумнівну значущість для сучасного філософського дискурсу. Обгрунтовано, що у розумінні письменника ставлення до світу літератури ілюструє якість життя людини. Призмою антропологічного аналізу для нього є феномен читання, який розуміється як модус людського буття, що забезпечує людині істинність існування. Доведено, що особливість творчості письменника, яка визначається критиками як "авторський соліпсизм", фактично забезпечує його творам художню полісемію та багатовимірність. З'ясовано, що читання, яке розуміється В.В.Набоковим як творчість, передбачає метафізичний зв'язок, який поєднує "уважних читачів" і відокремлює їх таким чином від світу удаваностей та симулякрів. Установлено, що категорії "творчість", "пам'ять", "потойбічність", "випадковість" і "пошлість" "прочитуються" письменником у тісному зв'язку з процесом читання. Обгрунтовано, що для В.В.Набокова читання є не стільки засобом підвищення освіченості або розвитку інтелекту, скільки способом самореалізації людини. Проаналізовано художні, та есеїстичні твори В.В.Набокова з точки зору даної проблеми. Визначено напрямок трансформації розуміння даного феномену в сучасну епоху панування аудіо, відео та мас-медіа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216 + Ю6*671 + Ш5(7СОЕ)-4 Набоков В.3
Шифр НБУВ: РА310515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Скворцов К.К. 
Оптимізація хірургічної тактики при гострому холециститі за допомогою відеолапароскопічної хірургії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / К.К. Скворцов ; Нац. держ. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання лікування гострого холециститу за допомогою відеолапароскопічної хірургії. Уточнено показання та протипоказання до неї. Обстежено 441 хворого. Встановлено, що надання хірургічної допомоги пацієнтам з ускладненими формами гострого холециститу з використанням лапароскопічної хірургії повинно будуватись на засадах активної хірургічної тактики. Запропоновано тактику першочергового лапароскопічного видалення основного джерела запального процесу та забезпечення адекватної деривації жовчі. Корекція виявлених під час операції супутніх уражень жовчної протоки проводиться в холодному періоді. У випадку діагностики патології позапечінкових жовчних шляхів перевага віддається інтраопераційній лапароскопічній холангіографії. Відсоток конверсій на сьогоднішній день може бути одним з непрямих критеріїв якості лікувально-діагностичного процесу за умов використання малоінвазивних методик. Лапароскопічна холецистектомія є методом вибору хірургічного лікування гострого холециститу. Впровадження основних результатів роботи в медичну практику знизило післяопераційну летальність у 10 разів, кількість післяопераційних ускладнень - у 7,3 разів, а середній ліжко-день - у 5,3 разів на відміну від традиційних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11
Шифр НБУВ: РА311546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Мартинюк В.А. 
Застосування відеоторакоскопічних операцій при спонтанному пневмотораксі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.А. Мартинюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему відеоторакоскопічних операцій у хворих на спонтанний пневмоторакс з метою підвищення ефективності та радикальності лікування хвороби. Розроблено види відеоторакоскопічних операцій, їх алгоритми й методики удосконалення, які дозволяють значно збільшити ефективність оперативного лікування хворих на спонтанний пневмоторакс, зменшити терміни лікування та реабілітації останніх. Відзначено, що кількість рецидивів спонтанного пневмотораксу у разі відеоторакоскопічних операцій значно знизилась (більш, ніж удвічі у порівнянні з даними світової літератури) завдяки використанню оригінальних методик огляду органів плевральної порожнини й оперативної техніки. Доведено значну перевагу відеоторакоскопічних операцій над торакоскопічними та торакотомними втручаннями. Хоча кількість рецидивів спонтанного пневмотораксу у випадку відкритих втручань є нижчою, ніж після відеоторакоскопічних операцій, але останні переважають їх за скороченням строків больового синдрому, а також швидшим відновленням функції зовнішнього дихання та реабілітації хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.402 + Р457.365.230.86
Шифр НБУВ: РА313486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Губарєва О.С. 
Розвиток педагогічної технології в оздоровчих видах гімнастики: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання і спорту / О.С. Губарєва ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано специфіку впливу різних видів оздоровчої гімнастики та розширено системні уявлення про її засоби. На підставі синхронного аналізу відеоматеріалів, функціональних показників і з використанням комп'ютерних технологій встановлено кількісні дані, які характеризують фізичний вплив вправ на організм. Розроблено педагогічну технологію комплексного використання різних видів гімнастики в процесі оздоровчих тренувань. Розглянуто комп'ютерну програму оздоровчих занять гімнастикою для жінок, яка дозволяє реалізувати розроблену технологію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.152.6
Шифр НБУВ: РА316738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
15.

Клименко К.С. 
Розробка методу компактного представлення відеоінформації для АСУЗТ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / К.С. Клименко ; Харк. держ. акад. залізнич. трансп. — Х., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Вирішено задачі підвищення пропускної спроможності каналу передачі відеоданих, обробки реалістичних зображень у реальному масштабі часу зі збереженням інформаційної структури повідомлення. Розроблено та досліджено новий спосіб формування серій, заснований на дослідженні функцій за допомогою похідної. Для опису функції параметра візуалізації запропоновано математичний апарат, де використано поліноміальну функцію регресії та метод найменших квадратів для числового находження її параметрів. На базі запропонованого способу формування серій та математичного апарату їх опису розроблено метод представлення відеоінформації, алгоритми та структурну схему технічного засобу стиску відеоданих. Виконано порівняльну оцінку розробленого методу, який дозволяє усувати статистичну та психовізуальну надмірності, виконувати згладжування, зменшувати об'єм відеоданих і підвищувати пропускну спроможність каналів передачі даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О275.788
Шифр НБУВ: РА314243 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Іщенко І.В. 
Вагітність і пологи у жінок, які працюють з персональними комп'ютерами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.В. Іщенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Щупика. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вперше вивчено особливості акушерської та перинатальної патології у жінок, які працюють з персональними комп'ютерами (ПК). Вивчено функціональний стан фетаплацентарного комплексу, вегетативної нервової системи та психологічного статусу, а також встановлено взаємозв'язок між ними. Це дозволило розширити наявні дані про патогенез фетоплацентарної недостатності та специфічного впливу відеодисплейних терміналів на розвиток даного ускладнення. Науково обгрунтовано необхідність використання комплексу медико-соціальних заходів щодо зниження частоти акушерської та перинатальної патології у жінок, які працюють з ПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21 + Р716.22
Шифр НБУВ: РА313385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Смолій В.В. 
Методи та засоби синтезу й відображення динамічних об'єктів (для центрів оперативного управління): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / В.В. Смолій ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень алгоритмічних і структурних методів побудови засобів синтезу зображень, що забезпечують відтворення динаміки рухомого об'єкта в системах оперативного управління в режимі реального часу. Запропоновано архітектуру й алгоритми функціонування системи синтезу зображень з операційно-орієнтованими системами координат, які оптимізовано для представлення й обробки компонент руху об'єктів. Системи координат взаємно пов'язані табличними перетвореннями, що реалізують ізотермічне конформне відображення образу об'єкта. Установлено, що система забезпечує перетворення зображення динамічного об'єкта та простору навігаційного середовища високої складності акселератором відеосистеми без використання обчислювальних ресурсів системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З95 с116
Шифр НБУВ: РА314087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
18.

Пузанов О.О. 
Розсіяння відеоімпульсів на шаруватих структурах з дисперсією і поглинанням: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.О. Пузанов ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Побудовано математичні моделі розсіяння відеоімпульсів на шаруватих діелектричних структурах типу грунт, визначено критерії вибору оптимальних зондувальних імпульсів і проаналізовано властивості розсіяних полів. Одержано явні вирази, що описують розсіяння несинусоїдальної хвилі на структурі шар - півпростір за умов малого поглинання, визначено межі застосованості даної моделі. Розроблено модель розсіяння несинусоїдних радіохвиль на грунтових структурах за довільної кількості шарів і наявності дисперсії та поглинання. Розв'язано задачу розсіяння відеоімпульсів на грунтах з неперервною зміною електричних параметрів за глибиною. Встановлено, що деякі експериментальні дані про електричні характеристики середовищ непридатні для моделювання розсіяння відеоімпульсів на структурах великої потужності. Проаналізовано умови появи "фальшивих" відбитків і запропоновано підхід до розв'язання задачі корекції експериментальних даних на обмеженому інтервалі частот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з841-019
Шифр НБУВ: РА316127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
19.

Чопенко Є.Ф. 
Ергономічні аспекти стереоскопічних спостережень в автоматизованих комплексах і системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.02 / Є.Ф. Чопенко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність застосування розробленого методу "планомірного формування навику" підготовки операторів до опрацювання відеоінформації, стереоскопічного опрацювання пари знімків. Визначено структуру діяльності оператора та схему руху функціональної інформації. Розроблено методику визначення імовірності безпомилкової роботи оператора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д12
Шифр НБУВ: РА316510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Палій О.А. 
Комплексне використання технічних засобів навчання для формування німецькомовної граматичної компетенції студентів (на базі англійської мови): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.А. Палій ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено методику комплексного використання відео, комп'ютера та лінгафонного обладнання для формування в студентів іншомовної граматичної компетенції. Класифіковано сучасні технічні засоби навчання (ТЗН) з точки зору їх функціонального призначення, розглянуто дидактично-методичні принципи їх використання, а також можливості раціонального об'єднання технічних засобів у комплекси. Проведено психолого-педагогічне обгрунтування комплексного застосування ТЗН. Обгрунтовано доцільність комплексного використання сучасних ТЗН на кожному етапі формування граматичної компетенції. З використанням запропонованої схеми проаналізовано чинні комп'ютерні програми та відеокурси з німецької мови з метою виявлення їх позитивних/негативних особливостей та можливостей використання в навчальному процесі. Наведено рекомендації розробникам програм з іноземних мов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-913.2
Шифр НБУВ: РА320431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського