Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (31)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>K=ДІЄПРИСЛІВНИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Тішечкіна К.В. 
Історія акцентуації дієприслівників української мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / К.В. Тішечкіна ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено історію акцентуації українських дієприслівників теперішнього часу на -чи та дієприслівників минулого часу на -ши/-вши від пізньопраслов'янського періоду до сучасного. Детально проаналізовано випадки розбіжностей у наголошуванні дієприслівників у давніх пам'ятках і в сучасній українській літературній мові на підставі вивчення 20-ти українських акцентованих пам'яток XVI - XVIII ст., наукових праць з діалектології, в яких наводиться наголошення дієприслівників, а також старих і сучасних словників української мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212.54 +
Шифр НБУВ: РА346088

      
2.

Кульбабська О.В. 
Напівпредикативні конструкції в сучасній українській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.В. Кульбабська ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 1998. — 17 с. — укp.

Запропоновано системний опис речень, ускладнених напівпредикативними дієприслівниковими комплексами, окреслено граматичний статус категорії напівпредикативності та поняття напівпредикативної конструкції, які реалізуються параметрами відносної темпоральності й модальності та часткової персональності. У роботі проаналізовано семантичну та комунікативну структуру речень з Part ІІ-конструкціями, комплексно описано формально-семантичні співвідношення досліджувальних структур з іншими реченнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-22

      
3.

Щербина Н.Л. 
Синонімія синтаксичних зворотів і підрядних речень у сучасній сербській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.03 / Н.Л. Щербина ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Проведено системне дослідження можливостей та умов реалізації явища синтаксичної синонімії на матеріалі простих, ускладнених дієприкметниковими і дієприслівниковими зворотами речень та складнопідрядних конструкцій у сучасній сербській мові. Проаналізовано функціональні особливості та внутрішньоструктурні семантико-синтаксичні співвідношення досліджуваних конструкцій; комплексно описано основні семантико-синтаксичні типи напівпредикативних синтаксичних зворотів і встановлено закономірності їх синонімії з підрядними синтаксемами у поліпредикативних реченнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.64-22

Рубрики:

      
4.

Лисак Л.К. 
Синтаксико-стилістичні функції речень з дієприслівником у стилях сучасної української мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.К. Лисак ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано функціонування одиничних дієприслівників, дієприслівникових зворотів і вставних структур із дієприслівником у їх основі як стильових і стилістичних одиниць у книжних: офіційно-діловому, науковому, публіцистичному, конфесійному; у художньому та розмовно-побутовому стилях. Розглянуто поширеність цих граматичних одиниць у кожному з функціональних різновидів як елементів тексту, особливості структури зворотів і вставних конструкцій із опорним дієприслівником, використовуваних для задоволення стильових вимог. Акцентовано увагу на їх фунціонування як елементів художності. Показано, що наявність даних синтаксичних одиниць у всіх стилях української мови дає підстави для визнання їх історично створеними, відстояними та широко вживаними складниками синтаксичної та стилістичної системи української мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221 +
Шифр НБУВ: РА348443

      
5.

Комарова З.І. 
Формально-синтаксичні і семантико-функціональні параметри дієприслівникових зворотів у структурі речення: Автореф. дис. канд. філол. наук: 10.02.01 / З.І. Комарова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 22 с. — укp.

Досліджено внутрішню формально-синтаксичну організацію дієприслівникових зворотів та параметри їх функціонування у структурі простого ускладненого і складного речень. Уточнено граматичний статус дієприслівників і дієприслівникових зворотів. Виявлено валентнісні ознаки дієприслівника як другорядного предиката. Виділено конкретні моделі дієприслівникових словосполучень. Запропоновано методику трансформування простих речень з обставинним компонентом (дієприслівниковим зворотом) з метою з'ясування особливостей реалізації семантико-синтаксичних відношень у структурі простого неелементарного речення. Комплексно описано різні типи складних речень і складних синтаксичних конструкцій, утворених шляхом поєднання з дієприслівником (дієприслівниковим зворотом) однієї-двох (і більше) предикативних частин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221 +
Шифр НБУВ: РА327963
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського