Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (732)Книжкові видання та компакт-диски (62)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ДІЕЛЕКТРИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 96
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Овчаренко А.О. 
Ефект слабкої локалізації світла при зворотному розсіюванні поверхнями зі складною структурою у діапазоні гранично малих фазових кутів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / А.О. Овчаренко ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

У дисертації на лабораторному фотометрі-поляриметрі досліджувалося зворотне розсіювання світла у діапазоні фазових кутів 0.2 - 3.5 pi. Досліджено фазові залежності кривих опозиційного ефекту яскравості та ступеню поляризації світла від: розміру та форми частинок зразка, щільності упаковки частинок, матеріалу зразка (діелектрик, метал), альбедо поверхні, а також від довжини хвилі світла, що падає. У діелектриків, на відміну від металів, спостерігалася залежність від розмірів часток. Деякі зразки показали немонотонну поведінку показника кольору. У поляризованому світлі вивчено співвідношення між внесками різних механізмів розсіювання в утворення опозиційного піку в залежності від структури та альбедо зразка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.25,022

Рубрики:

      
2.

Рибін О.М. 
Нестаціонарні електромагнітні явища у дисипативному діелектрику зі змінними у часі параметрами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.М. Рибін ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 1998. — 14 с. — укp.

За допомогою метода інтегральних рівнянь макроскопічної електродинаміки проведено аналітичне і чисельне дослідження перехідних процесів, що мають місце при імпульсному змінюванні у часі параметрів нестаціонарного середовища, а також вплив межі цього середовища на такі процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.2,022

Рубрики:

      
3.

Почерняєв В.М. 
Наукові основи побудови пристроїв на частково заповнених діелектриком хвилеводах для радіотехнічних систем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.17 / В.М. Почерняєв ; Українська держ. академія зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 1999. — 30 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.74

Рубрики:

      
4.

Бєляєв М.Р. 
Газодинамічна теорія бозе-квазічастинок та методи розрахунку кінетичних коефіцієнтів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / М.Р. Бєляєв ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів". — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вивчення газодинаміки бозе-квазічастинок в чистих монокристалах та в He II. На основі кінетичних рівнянь для бозе-квазічастинок з довільним законом дисперсії здобуто рівняння газодинаміки бозе-квазічастинок. Запропоновано метод, подібний до методу Енскога-Чепмена, розрахунку кінетичних коефіцієнтів, що грунтується на спеціально побудованих системах ортогональних поліномів. Здобуто формули вищої алгебраїчної точності типу Гауса для наближених обчислень інтегралів, що використовують побудовані системи ортогональних поліномів. Побудовано модель зведеного ізотропного кристалу стосовно модулів пружності другого та третього порядків для кристалів усіх сингоній. Розраховано кінетичні коефіцієнти в фононній газодинаміці в кристалічних діелектриках та магнонній газодинаміці ізотропних феродіелектриків та антиферомагнетиків типу "легка площина" з урахуванням порядку числових коефіцієнтів. Обчислено коефіцієнти згасання вторинних хвиль типу хвиль другого звуку в газодинаміці квазічастинок. У фононній газодинаміці, використовуючи здобуті значення кінетичних коефіцієнтів, для кристалу NaF обчислено інтервал існування другого звуку, який співпадає з інтервалом його експериментального спостереження. Для He II розраховано першу та другу в'язкості, коефіцієнт згасання першого звуку з урахуванням непружності розсіяння фононів на ротонах в широкому діапазані температур та тисків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.23,022 + В317.26,022

Рубрики:
  

      
5.

Пустовіт В.М. 
Оптичні властивості матричних дисперсних систем у наближенні ефективного середовища: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.М. Пустовіт ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 15 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичному вивченню електродинамічних властивостей неоднорідних середовищ. Основну увагу приділено вивченню взаємодії електромагнітного випромінювання (ЕМВ) з матричними дисперсними системами (МДС), що складаються із діелектричної матриці із введеними у неї металевими включеннями сферичної форми. З використанням методу групового розкладу розроблено загальну теорію розрахунку ефективної діелектричної проникності таких систем з врахуванням прямої мультипольної взаємодії між включеннями, їх розподілів по розмірам та в матриці МДС. Досліджено процеси поглинання ЕМВ в області частот існування поверхневих плазмонів в МДС. Розглянуто вплив мультипольної взаємодії між включеннями, розподілу включень по розмірах та розподілу їх розміщення в матриці МДС на характер частотної залежності ефективної діелектричної проникності МДС. Досліджено вплив фрактальності структури МДС на характер поглинання електромагнітного випромінювання. Досліджено характер фазового переходу метал-діелектрик в наближенні Бругеманна і диференційного ефективного середовища (DEM) для матричної дисперсної системи в залежності від форми включень та орієнтації відносно зовнішнього електростатичного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.343,022 + В377.15,022

Рубрики:

      
6.

Рудаков В.В. 
Сильні електричні поля в конденсаторних конструкціях та удосконалення високовольтних силових конденсаторів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.13 / В.В. Рудаков ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам удосконалення високовольтних силових конденсаторів, пов'язаних з розподілом сильного електричного поля. Розроблена феноменологічна теорія руйнування конденсаторної ізоляції, яка застосована на концепції зворотної залежності терміну служби конденсатора від "напруженого об'єму" і яка узагальнює попередній досвід теоретичних і експериментальних досліджень. Викладено методики прогнозування терміну служби конденсаторів у широкому діапазоні зміни робочих градієнтів з урахуванням конструктивних особливостей та структури діелектрика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З24-01-534

Рубрики:

      
7.

Тропіна А.А. 
Вплив електричного поля на процеси зарядостворення, конвекції та теплопереносу в слабкопровідних рідинах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / А.А. Тропіна ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Містяться результати теоретичних досліджень електрогідродинамічної конвекції та теплопереносу в неоднорідних полях на основі удосконаленої теорії процесів електризації та зарядостворення в діелектричних рідинах. Одержала подальший розвиток теорія дисоційно-інжекційної провідності рідких діелектриків з урахуванням комплексостворення. Запропоновані конструктивні чисельні методи аналізу системи електрогідродинамічних рівнянь, що дало змогу визначити основні закономірності формування конвекційних течій і теплопереносу в слабкопровідних середовищах. Проведено аналітичне дослідження процесів формування заряду в нерівноважних приелектродних шарах. Одержано нові результати в теорії теплопереносу при інжекційній провідності рідких діелектриків з неавтономним рівнем інжекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В331.4,022

Рубрики:

      
8.

Скітер І.С. 
Взаємозв'язок поляризації та об'ємного заряду в напівкристалічних та аморфних плівках органічних активних діелектриків: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.10 / І.С. Скітер ; Одеський держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.326,022 + В379.371,022

Рубрики:

      
9.

Півненко С.М. 
Взаємодія обмежених у просторі нестаціонарних полів із діелектричними та металеводіелектричними структурами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / С.М. Півненко ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Теоретично та експериментально досліджено спрямоване випромінювання обмежених в просторі нестаціонарних полів (імпульсних хвильових пучків) та їх розсіяння на границях розділу шаруватих металеводіелектричних структур із втратами. Запропоновано алгоритм обробки просторово-часових експериментальних даних для визначення діелектричної проникності, провідності, товщини шару та частотно-кутової залежності коефіцієнту відбиття шаруватих структур. В загальному вигляді одержаний розв'язок задачі про випромінювання прямокутної апертурної антени, що збуджена нестаціонарним сигналом з довільною часовою залежністю і амплітудним розподілом щільності струму по апертурі з урахуванням довільної функції несинхронності збудження. Створено установку для експериментальних досліджень в часовій області за допомогою відеоімпульсів тривалістю сотні пікосекунд із застосуванням розроблених антен із щілиною, що розширюється. З вимірених часо-кутових характеристик визначені параметри кількох типів шаруватих діелектриків та радіопоглинаючих матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.452

Рубрики:

      
10.

Яковкін І.М. 
Взаємозв'язок електронної і атомної структур адсорбованих шарів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.04 / І.М. Яковкін ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Розглянуто зміни в електронній структурі поверхні, що відбуваються під час зміни концентрації адсорбованих атомів лужних і лужноземельних елементів, а також супроводжуються структурними фазовими переходами діелектрик-метал у плівках лужноземельних металів (ЛЗМ) за умови збільшення їх щільності. Запропоновано та розроблено новий напрямок у з'ясуванні можливостей одержання поверхонь з поліпшеними електронними властивостями, такими як підвищена фотоемісійна здатність і краща каталітична активність, за допомогою комплексного теоретико-експериментального дослідження взаємозв'язку електронної та атомної структур адсорбованих плівок. Визначено, що за умови заміни густини вільних електронів шляхом змішування різних ЛЗМ, можна ефективно керувати електронною структурою поверхні та отримувати максимальне підсилення поверхневої фотоемісії у практично важливій частині ультрафіолетової області збуджуючого світла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5,022
Шифр НБУВ: РА308050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ганкевич В.В. 
Електронні кореляції в узагальненій моделі Габбарда: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / В.В. Ганкевич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто електронні кореляції в узагальненій моделі Габбарда з корельованим переносом та пояснено особливості фізичних властивостей кристалів із вузькими зонами провідності. З використанням узагальненого наближення Гартрі - Фока у методі функцій Гріна розраховано квазічастинковий енергетичний спектр моделі. Проведено послідовний опис переходу метал - діелектрик у парамагнітній фазі, а також побудовано фазову діаграму переходу у координатах тиск - температура. Досліджено концентраційну залежність кореляційних ефектів. Показано важливу роль корельованого переносу та зумовленої ним електронно-діркової асиметрії у вузьких зонах провідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.242,022
Шифр НБУВ: РА310103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Лепіх Я.І. 
Електрофізичні та адсорбційні явища в кристалічних діелектриках та шаруватих структурах при поширенні поверхневих акустичних хвиль: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Я.І. Лепіх ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2000. — 35 с. — укp.

Встановлено закономірності електрофізичних та адсорбційних явищ у кристалічних діелектриках і шаруватих структурах, що виникають у процесі поширення поверхневих акустичних хвиль (ПАХ) і розроблено на їх основі ефективні фізичні методи керування характеристиками акустоелектронних пристроїв (АЕП). Одержано нові дані електрофізичних параметрів і акустичних характеристик для хвиль Релея, їх температурні та частотні залежності ряду перспективних діелектриків, що можуть бути використані в акустоелектроніці. Запропоновано новий аналітичний метод аналізу впливу випадкових відхилень топології зустрічно-штирових перетворювачів (ЗШП) на характеристики АЕП на ПАХ. Виведено і досліджено вагову функцію для аподизації ЗШП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.7,022 + В379.271.325,022
Шифр НБУВ: РА311200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Габ А.І. 
Хімічні та електрохімічні реакції на міжфазній межі діелектриків (алмазу, кубічного нітриду бору, нітриду алюмінію) з іонними розплавами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / А.І. Габ ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Вивчено процеси, що відбуваються на межі розділу діелектрик - іонний розплав. З'ясовано умови реалізації електродного потенціалу алмазу, кубічного нітриду бору, нітриду алюмінію. Виміряно потенціали комбінованих електродів з даними матеріалами у розплавах різного хімічного складу. Завдяки встановленій залежності потенціалів даних електродів від кислотно-основних властивостей розплаву доведено можливість керування ними, покладену до основи хімічної та гальванічної обробок діелектриків. Запропоновано нові галогенідно-оксидні та оксидні електролітичні системи. Підібрано умови для нанесення покриття вольфраму, молібдену та його карбіду на алмаз, кубічний нітрид бору та нітрид алюмінію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.1
Шифр НБУВ: РА311619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Кучеєв С.І. 
Електрооптичні ефекти в структурах МДН-рідкий кристал, зумовлені перенесенням і накопиченням заряду: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.15 / С.І. Кучеєв ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів". — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022
Шифр НБУВ: РА310862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Лень Т.С. 
Електронні кореляції і магнітна фазова діаграма кристалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Т.С. Лень ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розвинуто новий метод розрахунку енергетичного спектра, кінетичних властивостей, магнітної фазової діаграми систем із сильними електронними кореляціями. Метод грунтується на кластерному розкладі для одно- та двочастинкової функції Гріна. За нульове одновузлове наближення у даному методі обрано наближення когерентного потенціалу. Введення малого параметра кластерного розкладу дозволяє знайти поправки до наближення когерентного потенціалу та дослідити область застосованості методу. Побудовано магнітну фазову діаграму перехідних металів з вузькими d-зонами. Встановлено більш точні критерії для положення областей фаз на магнітній фазовій діаграмі. Показано, що перехід до антиферомагнітної фази та перехід метал-діелектрик у загальному випадку відбуваються за різних значень електронної концентрації. Грунтуючись на одержаних результатах пояснено аномалії у зміні транспортних властивостей систем, що містять перехідні метали. Зроблено узагальнення однозонної моделі Хаббарда на випадок невпорядкованих сплавів з урахуванням декількох енергетичних зон і досліджено вплив електронних кореляцій на фазовий перехід порядок-безлад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.73,022 + В317.22,022
Шифр НБУВ: РА314213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Лепіх Я.І. 
Електрофізичні та адсорбційні явища в кристалічних діелектриках та шаруватих структурах при поширенні поверхневих акустичних хвиль: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Я.І. Лепіх ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2001. — 35 с. — укp.

Встановлено закономірності електрофізичних та адсорбційних явищ у кристалічних діелектриках і шаруватих структурах, що виникають у процесі поширення поверхневих акустичних хвиль (ПАХ) і розроблено на їх основі ефективні фізичні методи керування характеристиками акустоелектронних пристроїв (АЕП). Одержано нові дані електрофізичних параметрів і акустичних характеристик для хвиль Релея, їх температурні та частотні залежності ряду перспективних діелектриків, що можуть бути використані в акустоелектроніці. Запропоновано новий аналітичний метод аналізу впливу випадкових відхилень топології зустрічно-штирових перетворювачів (ЗШП) на характеристики АЕП на ПАХ. Виведено і досліджено вагову функцію для аподизації ЗШП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.7,022 + В379.271.325,022
Шифр НБУВ: РА311200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Жеревчук В.В. 
Тонкоплівкові електролюмінісцентні індикатори для приладів відображення інформації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.20 / В.В. Жеревчук ; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2001. — 16 с.: рис. — укp.

Розроблено принципи створення оптоелектронних елементів засобів відображення інформації на базі тонкоплівкових електролюмінісцентних структур (ТПЕЛС) типу метал-діелектрик-напівпровідник-діелектрик-метал з підвищеними показниками та покращеними надійністю й ергономічністю. Запропоновано методики дослідження та засоби створення діелектричних і напівпровідникових шарів різного складу. Досліджено залежність світлотехнічних та електрофізичних параметрів від складу матеріалів та умов експлуатації ТПЕЛС. Описано модель фізичного процесу генерації носіїв заряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З851.13-04
Шифр НБУВ: РА313630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Кравчук Н.С. 
Температурні перетворювачі на основі реактивних властивостей структур метал - діелектрик - напівпровідник: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.04 / Н.С. Кравчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Запропоновано фізичну модель процесів на поверхні та в об'ємі каналу метал - діелектрик - напівпровідник (МДН)-транзистора з урахуванням комплексу різних факторів впливу. На її основі розроблено математичну модель, яка представляє аналітичні залежності активної та реактивної компонент малосигнального імпедансу двозатворного МДН-транзистора від температури у широкому частотному діапазоні для рзних зміщень на затворі. Апробовано комплексний метод експериментальних досліджень реактивних властивостей МДН-структур, який поєднує відомі класичні методи дослідження з радіовимірювальними методами вимірювання комплексних опорів чотириполюсників, що дозволяє усунути фізичну неоднозначність трактування результатів. Запропоновано пристрої з метою вимірювання температури автогенераторного типу, еквівалентні коливні контури в яких реалізовано на двозатворному МДН-транзисторі, що забезпечує високу чутливість та дозволяє вирішити проблему підвищення точності вимірювання температур у 2 - 3 рази. Рекомендовано застосовувати метод Ляпунова для аналізу стійкості розроблених перетворювачів температури, який дозволив отримати функції їх перетворення. Оцінено чутливість розроблених перетворювачів і проаналізовано похибки їх вимірювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-5 + З264.52
Шифр НБУВ: РА318901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Бєлов О.Г. 
Енергетична структура, релаксація і міграція електронних збуджень у атомарних кріокристалах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.Г. Бєлов ; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України. — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Експериментально та теоретично досліджено проблеми формування, релаксації та транспорту електронних збуджень у чистих та домішкових атомарних кріокристалах (АКК), для чого використано методи катодолюмінесцентної спектроскопії в області від 1,2 до 2,5еВ і вимірювання спектрів фотозбудження люмінесценції та часу життя збуджень. Виявлено, що випромінюючі стани АКК містять стаціонарні вільні та/або автолокалізовані Г- та Х-екситони, короткоіснуючі електронні збудження, які формують поляризаційно-гальмове випромінювання в області дальнього ВУФ. Доведено, що транспорт енергії у чистих Xe, Kr та Ar обумовлений дифузією екситонів, а за низьких температур - гарячих екситонів. Отримано дані про користь локалізації електрона в неоні. Наведено нові дані про проблеми формування спектра електронних збуджень у діелектриках з сильною конкуренцією процесів розсіювання на фононах та релаксації на локальних деформаціях гратки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 + В379.371.6,022
Шифр НБУВ: РА315162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Ходусов В.Д. 
Кінетична теорія вторинних хвиль в газі квазічастинок: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.Д. Ходусов ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів", Ін-т монокристалів. — Х., 2001. — 36 с. — укp.

Висвітлено систему рівнянь газодинаміки квазічастинок з урахуванням зовнішніх полів, які модулюють енергію квазічастинок. Розглянуто вторинні хвилі в газах фононів у кристалічних діелектриках, магнонів у феро- та антиферомагнетиках, вторинні магнітогідродинамічні хвилі у слабкотурбулентній плазмі. Запропоновано резонансний метод збудження хвиль зовнішніми змінними просторово-неоднорідними полями: в п'єзодіелектриках - електричним; в феро- та антиферомагнетиках, в магнітоактивній слабкотурбулентній плазмі - магнітним. З'ясовано умови його реалізації. Висвітлено метод резонансного нагріву слабкотурбулентної плазми на частотах вторинних магнітогідродинамічних хвиль. Виведено узагальнене рівняння Бюргерса, яке описує нелінійні квазіпрості вторинні хвилі. Розглянуто гідродинамічні флуктуації в газі квазічастинок і розсіювання Мандельштама-Бріллюєна на вторинних хвилях, яке призводить до утворення дуплету розсіяного світла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.233,022 + В368.321.2,022 + В253.345,022
Шифр НБУВ: РА317101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського