Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ДІСНЕЙЛЕНД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Будівництво   
1.

Усачова О.Ю. 
Удосконалення композиційних прийомів формування рекреаційного середовища для дітей в сучасному місті (на прикладі м. Харкова): автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.Ю. Усачова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено композиційну структуру інноваційних об'єктів відпочинку для дітей в міському середовищі та розроблено їх типологічну характеристику. Визначено принципи композиційного формування інноваційних об'єктів відпочинку для дітей в міському середовищі з використанням засобів ландшафтного дизайну. Розроблено методику вдосконалення композиційних прийомів формування рекреаційного середовища для дітей у містах України із застосуванням тематичних модулів і їх інтеграцією в рекреаційні комплекси, дитячі центри та інші типи середовища. Уточнено й доповнено поняття "рекреаційне середовище для дітей", "типологія об'єктів відпочинку для дітей", "рекреаційний комплекс", "тематичний модуль". Узагальнено та систематизовано особливості композиційного формування рекреаційного середовища для дітей з розважальною функцією на прикладі зарубіжного досвіду. Визначено, що найбільш поширеним типом рекреаційного середовища є рекреаційні простори типу "Діснейленд". Виявлено основні прийоми композиційного формування цих об'єктів, зокрема, функціональне, образне, динамічне моделювання. Встановлено, що в результаті еволюційного розвитку цих об'єктів виникло рекреаційне середовище з розважально-оздоровчою функцією та з'явилися в кінці ХХ ст. об'єкти відпочинку з водним середовищем. Проаналізовано їх композиційну структуру на основі досвіду проектування, будівництва й експлуатації цих об'єктів у далекому та ближньому зарубіжжі. Визначено три типи об'ємно-просторової організації, а також основні критерії диференціації та відповідну типологію рекреаційного середовища з розважально-оздоровчою функцією. Проведено аналіз сучасного стану науки та практики з досліджуваної проблематики. Уточнено задачі удосконалення композиційних прийомів формування рекреаційного середовища для дітей в сучасному місті, розглянуто існуючий рекреаційний потенціал в містах України. Встановлено, що найкращим рекреаційним потенціалом і високою мобільністю володіють мініпростори з переважанням розважальної та розважально-оздоровчої функції з системою тематичних модулів. Розроблено типологічну характеристику типів рекреаційного середовища для дітей з системою тематичних модулів. Запропоновано модель розміщення об'єктів відпочинку для дітей в міському середовищі (на прикладі м. Харкова).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н824 +
Шифр НБУВ: РА367142

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського