Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (24)Наукова електронна бібліотека (27)Реферативна база даних (4029)Книжкові видання та компакт-диски (454)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ДІТИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 113
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Токарчук Н.І. 
Імунологічні зміни в щитовидній залозі дітей, які постійно мешкають в зоні дії малих доз радіації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.І. Токарчук ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1998. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено фізичному розвитку, закономірностям змін морфофункціонального та імунологічного стану щитовидної залози дітей, які постійно мешкають на забруднених радіонуклідами територіях Житомирської області. На підставі досліджень встановлені морфофункціональні порушення щитовидної залози, накопичення тиреоїдних антитіл, які залежать від внутрішнього випромінення та району мешкання дітей. Діти, які постійно мешкають на контрольованих територіях, потребують медичного контролю, особливо при переході в інші вікові групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5

Рубрики:

      
2.

Асмі Назем 
Розвиток координації рухів у дітей 7-9 років на уроках фізичної культури у середній школі на підгрунті спрямованого впливу на сенсорні системи: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Асмі Назем ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто вікові закономірності розвитку координаційних рухів та визначено основні фактори, що впливають на вдосконалення координаційних здібностей у дітей 7-9 років. Вивчено роль сенсорних систем, експериментально розроблено та науково обгрунтовано засоби та методи вдосконалення координаційних здібностей у дітей молодшого шкільного віку. Досліджено, що однією з ознак вдосконалення координації рухів у дітей 7-9 років є зростання компенсаторних перебудов, які утримують параметри рухових систем в оптимальному діапазоні під час дії збиваючих факторів. Діти 7 років добре координують прості рухи, діти 8-9 років краще виконують рухи за ускладнених умов, а також влучні рухи з вираженим екстраполяційним прогнозуванням. Активізація сенсорних систем за ускладнених умов рухового регулювання, застосування рухливих та елементів спортивних ігор покращають компенсаторні реакції у дітей 7-9 років, вдосконалюють координаційні механізми регулювання рухів більш ефективніше, ніж загальна система виховання рухових якостей на уроках фізичної культури у середній школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221.354
Шифр НБУВ: РА307666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кіцера Н.І. 
Медико-генетичне консультування сімей з онкологічною патологією в потомстві: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / Н.І. Кіцера ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація грунтується на ретроспективному аналізі 438 випадків злоякісних пухлин у дітей різного віку, які проживають у західному регіоні України (Львівська, Рівненська і Волинська області), та клініко-генеалогічному дослідженні спектру онкологічної патології за методом випадок-контроль у 358 сім'ях. З'ясовано, що лейкемії і лімфоми є найчастішими онкологічними процесами, які складають від 58,8% до 89,0% усіх випадків злоякісних пухлин у дітей різних областей. Частота природжених вад розвитку (ПВР) в аналізованих областях складає від 3,6% до 8,0% і характеризується поліморфністю і гетерогенністю. Клініко-генеалогічний проспективний аналіз сімей, де діти хворі на онкологічну патологію, показав, що злоякісні пухлини відносяться до мультифакторної патології: співвідносний внесок генетичних факторів і факторів довкілля у виникненні солідних пухлин складає 10,7% і 89,3%, у випадку гемобластозів - 15,3% і 84,7%. Визначено коефіцієнт успадкування до злоякісних пухлин у сім'ях пробандів обстежених груп, який для родичів I ступеня спорідненості складає 15,5% та 5,8% для гемобластозів і солідних пухлин відповідно. З'ясовано більшу частоту споріднених шлюбів між батьками в дітей із онкологічною патологією. Виявлено 8 сімей, де зустрічалися ПВР серед сибсів пробандів із злоякісними пухлинами. Рекомендовано проводити поглиблене медико-генетичне консультування для сімей пробандів із онкологічною патологією в потомстві та доведено необхідність утворення комп'ютеризованих реєстрів в Україні у спеціалізованих онкологічних відділеннях усіх лікарень України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.56-2

Рубрики:

      
4.

Мизгіна Т.І. 
Фізичний, нервово-психічний розвиток і захворюваність дітей, які перенесли гемолітичну хворобу новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.І. Мизгіна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості фізичного, нервово-психічного розвитку і захворюваність дітей, які перенесли гемолітичну хворобу новонароджених з урахуванням перебігу перинатального періоду. Наведені дані про динаміку захворюваності, ранньої неонатальної смертності та летальності від гемолітичної хвороби новонароджених у Полтавській області за період із 1985 по 1997 рік. Виявлено, що діти, які перенесли гемолітичну хворобу новонароджених, мають у ранньому віці підвищену захворюваність на анемію, респіраторну і алергічну патологію та є групою ризику щодо формування контингенту частохворіючих. Установлено негативний вплив гемолітичної хвороби на фізичний розвиток дітей в анте- і постнатальному періоді. Виявлений вірогідний зв'язок між перенесеною гемолітичною хворобою новонароджених і дисгармонійністю нервово-психічного розвитку у дітей першого року життя. Розроблено комплекс заходів щодо реабілітації дітей після перенесеної гемолітичної хвороби новонароджених. Обгрунтовано необхідність обов'язкового нейросонографічного обстеження в динаміці та первинної реабілітації у відділенні патології новонароджених усіх дітей, хворих на гемолітичну хворобу новонароджених, їхнього природного вигодовування тривалістю до 12 місяців і динамічного диспансерного нагляду за ними педіатра і невролога протягом перших трьох років життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.3-3

Рубрики:

      
5.

Куценко 
Стан властивостей психофізіологічних функцій у дітей молодшого шкільного віку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.В. Куценко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено властивості психофізіологічних функцій і варіативності серцевого ритму та оцінку їх впливу на успішність навчання (УН) учнів молодших класів. Встановлено тісні зв'язки функціональної рухливості нервових процесів (ФРНП), а також показників функціонального рівня системи зі статистичними та спектральними показниками серцевого ритму. Виявлено, що діти зі збалансованими симпатичними та парасимпатичними впливами мають найвищий розвиток психофізіологічних функцій та найвищу УН. Для успішного навчання особливо велике значення мають так звані "швидкісні" психофізіологічні показники. Зокрема, ФРНП найвища у "відмінників" та найнижча у тих, хто навчається "задовільно". Соціально несприятливі умови сповільнюють розвиток властивостей психофізіологічних функцій, що проявляється, переважно, в зниженні функціонального рівня системи і точності рухових координаційних актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.96
Шифр НБУВ: РА311461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Сопрун 
Розвиток емоційної сфери дітей дошкільного віку в різних соціальних умовах виховання: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.П. Сопрун ; Південноукр. держ. педагог. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему особливостей емоційного розвитку дітей дошкільного віку залежно від соціально-психологічних умов виховання. Проаналізовано і визначено, що емоції становлять складне явище психіки, пов'язане з різними процесами та властивостями. Розкрито вплив біологічних і соціально-психологічних факторів на розвиток емоційної сфери дитини. Визначено чотири типи умов виховання, а саме: тільки в сім'ї, в сім'ї та дитячому садку, неповній сім'ї, дитячому будинку. Встановлено, що у структурі механізмів емоційного розвитку дітей незалежно від віку і статі провідною є загальна емоційність. Показано, що діти, яких виховують у дитячому будинку, відрізняються від інших дітей більш вираженою фрустрацією, агресивністю, конфліктністю та меншим проявом сором'язливості. Вони мають також певні труднощі у спілкуванні. Розроблено систему попередження та коригування емоційно-негативних проявів у дітей дошкільного віку та апробовано її в навчально-професійній підготовці студентів-психологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.521.01 + Ч411.3
Шифр НБУВ: РА311453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Загородній М.П. 
Стан імунітету у дітей з гіперплазією щитовидної залози, які мешкають в несприятливому довкіллі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / М.П. Загородній ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Проведено обстеження 1500 дітей, які мешкають у різних за екологічною характеристикою районах, із яких 409 школярів склали групу порівняння. Досліджено залежність частоти гіперплазії щитовидної залози (ГЩЗ) у дітей у залежності від рівня забрудненості місцевості їх мешкання радіонуклідами та солями важких металів. Встановлено, що основні показники здоров'я дітей, які перебувають під впливом солей важких металів та малих доз радіації, гірші. Спостережено зниження показників здоров'я дітей за наявності у них ГЩЗ. Виявлено залежність ти-реоїдної активновсті від рівня забрудненості місцевості солями важких металів та рівня радіації, ступеня ГЩЗ. Доведено, що порушення факторів клітинного та гуморального імунітету у дітей з ГЩЗ зумовлено рівнем забруднення місцевості мешкання та тиреоїдною активністю щитовидної залози. З'ясовано, що діти, які мешкають в екологічно несприятливій місцевості та мають ознаки порушення тиреоїдної активності, порушення імунітету, повинні включатися в групу ризику, а також підлягати диспансеризації. Обгрунтовано необхідність диференційованої корекції функціонального стану щитовидної залози, імунітету у дітей з екологічно несприятливого довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.452-25
Шифр НБУВ: РА308968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Грицюк В.І. 
Активізація корекційно-виховної роботи в допоміжній школі засобами рухливих ігор: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / В.І. Грицюк ; Ін-т дефектології АПН України. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено вплив рухливих ігор на розвиток дитячого організму розумово відсталих школярів. Доведено, що на відміну від нормально розвинутих, аномальні діти потребують серйозного вдосконалення мотиваційної, інтелектуальної, зокрема, рухової сфер у зв'язку з наявними у їх статусі незворотними хворобливими процесами, що призводить до зниження навчально-корекційних потенцій розвитку. Особливо сприятливими для таких кумулятивних педагогічних впливів є молодший шкільний вік. На підставі результатів даних досліджень розроблено модель уроків фізичного виховання, загальноосвітнього циклу, позакласних та позашкільних заходів з активним використанням ігрової діяльності розумово відсталих школярів як засобу розвитку та соціалізації за умов сучасного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.241.6
Шифр НБУВ: РА309310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Сторчак Г.В. 
Ліпосомальна пренатальна профілактика респіраторного дистрес-синдрому новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.В. Сторчак ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання діагностики зрілості легенів внутрішньоутробного плоду і пренатальної профілактики респіраторного дистрес-синдрому (РДС) новонароджених. Проведено комплексне клініко-лабораторне обстеження вагітних, чиї діти в ранньому неонатальному періоді перенесли РДС різного ступеня тяжкості, з метою визначення чинників, що впливають на темп дозрівання сурфактантної системи плоду. Проаналізовано роль гормонального гомеостазу, перекисного окислення ліпідів і антиоксидантної системи захисту в патогенезі РДС новонароджених. Викладено шляхи підвищення ефективності діагностики і пренатальної профілактики. Визначено чинники ризику розвитку РДС новонароджених, взаємозв'язок між ступенем погрози переривання вагітності та порушеннями гормонального статусу, перекисного окислення ліпідів і антиоксидантної системи захисту, темпом дозрівання легенів плоду. Розроблено діагностичний алгоритм оцінки зрілості легенів плоду. З метою пренатальної профілактики РДС новонароджених впроваджено препарат "Ліпін", який сприяє нормалізації гормональних порушень, інгібує перекисне окислення ліпідів і нормалізує активність антиоксидантної системи захисту, а також стимулює дозрівання сурфактантної системи плоду, у 2,6 рази знижує захворюваність РДС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-52
Шифр НБУВ: РА310275 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Аманбаєва Г.Т. 
Прогнозування виникнення хронічного гастродуоденіту у дітей з різних клімато-географічних регіонів, оптимізація профілактики та реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.Т. Аманбаєва ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення та оптимізації профілактики та реабілітації хронічного гастродуоденіту (ХГД) у дітей на основі вивчення клініко-параклінічних особливостей перебігу та факторів ризику виникнення захворювання в різних клімато-географічних регіонах, шляхом розробки методу прогнозування вірогідності формування ХГД та Hp-інфікованості, розробки удосконаленої схеми первинної профілактики ХГД у дітей групи ризику його розвитку та розробки диференційованих методів етапного комплексного лікування та реабілітації. Встановлено особливості клінічного перебігу ХГД у дітей м.Києва, що відрізняється від перебігу хвороби у дітей, які мешкають у м. Бішкеці. Виявлено, що діти-кияни мають більш тяжкий перебіг захворювання. Визначено основні фактори ризику формування ХГД та досліджено їх характерні відмінності у дітей, які мешкають у м. Києві та Бішкеці. Розроблено диференційовані математичні моделі прогнозування можливості виникнення ХГД та Hp-інфікування у дітей Києва та Бішкеку. Удосконалено схему первинної профілактики ХГД у дітей групи ризику його розвитку. Висвітлено методику етапного комплексного лікування та реабілітації ХГД із включенням пробіотиків на стаціонарному етапі лікування та застосуванням біогенних стимуляторів і продуктів лікувального харчування на поліклінічному етапі реабілітації, диференційовано до дітей м. Києва та Бішкеку. Доведено ефективність запропонованого комплексного методу етапного лікування та реабілітації дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-3
Шифр НБУВ: РА313969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Козакевич В.К. 
Стан соматичного здоров'я та фактори ризику щодо його порушень у дітей шкільного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.К. Козакевич ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено регіональні перцентильні таблиці та номограми для оцінки фізичного розвитку дітей шкільного віку. Кількісно визначено рівень соматичного здоров'я дітей пубертатного періоду та встановлено його взаємозв'язок з соматотипом, рівнем біологічної зрілості, що дало можливість визначити групи ризику щодо порушень стану соматичного здоров'я, до складу яких увійшли діти з макросоматичним соматотипом, акселерати та діти з симпатикотонічним і гіперсимпатикотонічним вихідним вегетативним тонусом. Доведено наявність "безпечного" рівня здоров'я у дітей пубертатного періоду, розташований між 4-м і 5-м рівнями соматичного здоров'я за шкалою експрес-оцінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-43
Шифр НБУВ: РА316186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Лишевська В.М. 
Внутрішньосімейний генетичний прогноз розвитку рухових здібностей людини: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.М. Лишевська ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше комплексно розглянуто генетичні особливості розвитку рухових здібностей людини з використанням внутрішньосімейного методу дослідження генетики (вивчені батьки та діти, а також сібси). Вперше визначено взаємозв'язок у розвитку даних здібностей між сібсами (рідними братами та сестрами) у різному віці. Розроблено методологічне підгрунтя індивідуального генетичного прогнозування рухових здібностей у дітей. Розширено існуюче уявлення про механізм передачі спадкової інформації у розвитку основних рухових здібностей дітей та підлітків у разі використання внутрішньосімейного методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.912.1 +
Шифр НБУВ: РА324037

Рубрики:

      
13.

Вовченко Л.О. 
Клінічна характеристика карієсу зубів у дітей з хронічними тонзилітами, після тонзилектомії та його профілактика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.О. Вовченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Уперше проведено порівняльний аналіз розповсюдженості та інтенсивності карієсу постійних зубів залежно від патології піднебінних мигдаликів (ПМ) (компенсована та декомпенсована форми хронічного тонзиліту (ХТ)) та після тонзилектомії. Виявлено, що інтенсивність карієсу постійних зубів у дітей збільшується залежно від тяжкості клінічного перебігу ХТ. Зазначено, що найвищі показники інтенсивності карієсу встановлено в групі дітей, яким було видалено мигдалики. Установлено, що інтенсивність цього ураження залежить від кількісного та якісного вмісту імуноглобуліну A /SIgA та mIgA/ та кількісного вмісту імуноглобуліну G і патологічного стану ПМ. Зазначено, що за високих показників інтенсивності карієсу (декомпенсована форма та діти після тозилектомії) спостерігалось достовірне зменшення кількісних показників секреторної форми імуноглобуліну A. Виявлено достовірне збільшення рівня імуноглобуліну G у ротовій рідині, яке корелює з інтенсивністю карієсу постійних зубів і патологією ПМ. Розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів, який включає санацію порожнини рота, герметизацію неуражених фісур постійних зубів герметиками, покриття гладких поверхонь постійних зубів фторидовмісним лаком "Fluor - protector" (VOCO), призначення біологічно-активної домішки "Біокальцевіт" (Україна). Уперше обгрунтовано вибір засобів індивідуальної гігієни порожнини рота залежно від інтенсивності карієсу постійних зубів і патології ПМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-37 + Р733.685.265.401.16 +
Шифр НБУВ: РА325603

Рубрики:

      
14.

Артюшенко А.О. 
Виховання вольових якостей в учнів середнього шкільного віку в процесі занять фізичною культурою: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / А.О. Артюшенко ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Запропоновано інформативні методики та критерії оцінювання вольових якостей у молодших підлітків. Показано, що прояв даних якостей в учнів V - VII класів значною мірою залежить від рівня їх фізичної підготовленості та функціональної рухливості нервових процесів. Діти віком 10 та 13-ти років характеризуються відносно високим рівнем вольових проявів і більш значним приростом показників фізичних здібностей. Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено педагогічні засоби та методику виховання вольових якостей учнів у процесі розвитку основних фізичних здібностей - швидкості, сили, витривалості, швидкісно-силових якостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.21 + Ч421.354 +
Шифр НБУВ: РА327389

Рубрики:

      
15.

Левченко Н.В. 
Клініко-лабораторне обгрунтування застосування сорбенту "Ентеросгель" для екзогенної профілактики карієсу тимчасових зубів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.В. Левченко ; Укр. мед. стоматолог. акад. — Полтава, 2003. — 17 с. — укp.

Розроблено засіб профілактики карієсу тимчасових зубів у дітей дошкільного віку, що передбачає полоскання рота водною суспензією сорбенту "Ентеросгель" у розведенні 1:16 на тлі гігієнічного навчання та виховання, а також санації рота. Для оцінки ефективності даного способу 157 дітей віком 3 - 4-х років поділено на три групи: профілактичну, першу та другу контрольні. Зазначено, що діти профілактичної групи полоскали рот у дитячому закладі водною суспензією сорбенту "Ентеросгель", діти першої контрольної групи - кип'яченою водою, а діти другої контрольної групи - духмяною водою "Жемчужная улыбка". Встановлено, що ентеросгель є ефективнішим, ніж "Жемчужная улыбка". Показано, що в основу механізму протикаріозної дії нового засобу покладено покращення стану гігієни рота за рахунок зменшення кількості карієсогенної мікрофлори зубної бляшки та її карієсогенної активності, підвищення швидкості секреції ротової рідини, показника її pH, а також мінералізуючого потенціалу та активності лізоциму у ротовій рідині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-52 +
Шифр НБУВ: РА323835

Рубрики:

      
16.

Настюкова В.В. 
Мутаційні спектри у різних груп дітей, які зазнали впливу низькодозового іонізуючого випромінення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / В.В. Настюкова ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Виявлено специфічні особливості розподілу цитогенетичних мутаційних спектрів у груп дітей, які народилися до або після Чорнобильської аварії (діти з вродженими вадами розвитку, опромінені внутрішньоутробно, а також діти, які мешкають на забруднених радіонуклідами територіях). Надано оцінку інформативності спектрів різних типів цитогенетичних аномалій та поліморфізму фрагментів анонімної ДНК. Доведено, що частоти зустрічальності різних цитогенетичних аномолій мають складну характеристику. Встановлено відсутність прямих зв'язків між носійством певних цитогенетичних аномалій та наявністю анатомо-фізіологічних дефектів. Зазначено, що статистично достовірних відмінностей у опромінених груп дітей у клітинах крові щодо загальної зустрічальності різних типів хромосомних аномалій не виявлено. Досліджено, що оцінка спектрів продуктів ампліфикації фрагментів ДНК, фланкованих мікросателітними локусами, з метою виявлення індукованих мутацій у групах людей є досить складною та залежить від особливостей нуклеотидної послідовності, що використовується як праймер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Р733-2 +
Шифр НБУВ: РА323814

Рубрики:

      
17.

Юрчишена Е.В. 
Особливості перебігу бронхіальної астми у дітей з харчовою алергією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Е.В. Юрчишена ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено клінічні особливості, розроблено алгоритм діагностичного пошуку та запропоновано прогностичні критерії щодо виявлення замаскованої харчової алергії (ХА) в дітей, хворих на бронхіальну астму (БА). З урахуванням клініко-анамнестичних і параклінічних ознак створено констеляційну диференційно-діагностичну таблицю для виявлення замаскованої ХА в дітей з БА. Проаналізовано лікувальну тактику та виявлено, що діти з ХА частіше отримували комплексне лікування з включенням глюкортикостероїдів, а у разі монотерапії лікування дітей з БА проводилось з застосуванням сальбутамолу. За результатами катамнестичного спостереження установлено, що у пацієнтів I групи приступи астми виникають у кількості 5 і більше разів на рік, а ХА вірогідно збільшує ризик частих приступів БА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-37 + Р733.412.202-37
Шифр НБУВ: РА328524

Рубрики:

      
18.

Щербак І.М. 
Діти в обрядах та віруваннях українців ХІХ - початку ХХ ст. (статевовіковий аспект традиційної культури): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / І.М. Щербак ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2004. — 18 с. — укp.

З застосуванням методології та методичних прийомів, які екстраполюються на світоглядну сферу етнічної культури українців, а також ритуально-магічної практики досліджено питання функціонування верстви "діти" як однієї зі структурних одиниць статевовікової стратифікації у структурі ритуально-звичаєвої організації традиційного українського суспільства XIX - початку XX ст. Здійснено комплексний аналіз генези вірувань і уявлень, ритуальних форм їх вияву, специфіки обрядових дій та функцій щодо дитячої верстви. Визначено її місце та роль у ритуальній моделі соціуму як окремої групи, що мала права та обов'язки, що в цілому, базувалося на уявленнях традиційного колективу про перебіг статевих і вікових процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР)-522 +
Шифр НБУВ: РА331310

Рубрики:

      
19.

Воронова Ю.В. 
Соціально-психологічні детермінанти віктимної поведінки неповнолітніх жертв сексуальних злочинів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Ю.В. Воронова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Здійснено аналіз соціально-психологічних і правових факторів, які впливають на формування та прояв віктимності у жертв сексуальних злочинів. Визначено, що умови виховання неповнолітніх від 14-ти до 18-ти років, їх взаємовідносини з батьками та однолітками є факторами, які впливають на рівень їх віктимності. Установлено, що діти, які живуть у сім'ях з низькою культурою, рівнем матеріального достатку й освіти батьків мають занижену самооцінку та за цього рівень віктимності у них високий. Відзначено, що дівчата, які живуть у сім'ях з матеріальним достатком високого рівня та освітою батьків, мають завищену самооцінку і теж достатньо високу ступінь віктимності. За результатами дослідження доведено індивідуально-психологічні умови та фактори віктимності, до яких належать ціннісні орієнтації, комунікативна, мотиваційна й емоційно-вольова сфера і Я-концепція. Чим вище рівень віктимності, тим більшою мірою зазначені психологічні фактори відрізняються від контрольних показників. Доведено, що визначення рівня віктимності слід проводити в осіб, які ще постраждали від сексуального злочину та в них немає негативних змін у психіці. Установлено, що згвалтування неповнолітніх призводить до виникнення у них посттравматичних стресових розладів, які можуть проявлятися через рік після скоєння злочину. Обгрунтовано методи боротьби з сексуальними злочинами, розглянуто сучасні технології соціально-психологічної та правової профілактики віктимності неповнолітніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.23 + Х881.9(4УКР)114.013 + Х883.9(4УКР)711.14 +
Шифр НБУВ: РА342285

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Щербина Т.І. 
Фізіологічні особливості функціонування серцево-судинної та дихальної систем у слабозорих дітей молодшого шкільного віку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.І. Щербина ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено антропометричні показники та фізіологічні особливості серцево-судинної та дихальної систем за умов відносного спокою, а також під час виконання статичного і динамічного навантажень у дітей з обмеженими зоровими функціями. Установлено, що діти молодшого шкільного віку відстають від однолітків за зростом та масою тіла, мають певні відмінності у системній гемодинаміці, формують специфічні функціональні відповіді на фізичне навантаження статичного та динамічного характеру. Показано, що більш суттєві відмінності мозкового кровотоку слабозорих дітей стосуються басейну хребетних артерій, а не басейну внутрішніх сонних артерій, і, переважно, у правій сфері великого мозку. З'ясовано, що у дітей з вадами зору більше випадків асиметрії у показниках церебральної гемодинаміки правої та лівої півкуль мозку. У дітей з обмеженими зоровими функціями спостерігаються гірші показники об'ємних і швидкісних характеристик зовнішнього дихання у режимах спокійного та форсованого дихання. У слабкозорих дітей виявлено більше випадків вентиляторної недостатності, особливо обструктивного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.670.2-2 + Р733.410-2 + Р733.412-2 +
Шифр НБУВ: РА341149

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського