Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (108)Книжкові видання та компакт-диски (27)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕЛЕКТРОБЕЗПЕК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Шедловський І.А. 
Засоби пошуку пошкоджених компенсуючих пристроїв тягової мережі шахтного безконтактного транспорту підвищеної частоти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / І.А. Шедловський ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Наведено результати досліджень взаємозв'язку параметрів режимів і параметрів електрообладнання тягових мереж безконтактного шахтного транспорту. З урахуванням зосереджених параметрів компенсаційних пунктів, розподілених параметрів та особливостей мережі розроблено математичну модель вхідного опору мережі та математичну модель електробезпеки компенсаційного пункту. На основі досліджень розроблено метод та пристрій визначення місця розташування компенсуючого конденсатора з міжвивідним коротким замиканням і рекомендації щодо підвищення рівня електробезпеки компенсаційного пункту. Це дозволяє підвищити ефективність транспортної системи шляхом зменшення часу на пошук та усунення несправності компенсуючих конденсаторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И164.22-421.2
Шифр НБУВ: РА309084 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Скосирєв В.Г. 
Підвищення експлуатаційної надійності розподільчих мереж підприємств гірничо-збагачувального комплексу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / В.Г. Скосирєв ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено принципи та технічні засоби підвищення рівня експлуатаційної надійності та досліджено питання покращання умов електробезпеки в системах електропостачання підприємств гірничо-збагачувального комплексу. Встановлено вплив заземлення нейтралі на складові аварійних струмів і параметри нульової послідовності та аварійних струмів за різних режимів роботи нейтралі. Запропоновано метод визначення провідностей ізоляції мережі відносно землі без відключення робочої напруги, що базується на підключенні до однієї з фаз додаткової активної провідності. Теоретично обгрунтовано та розроблено метод і пристрій безупинного контролю та виміру активного опіру ізоляції відносно землі, заснований на накладенні на мережі бі-частотних оперативних сигналів, а також новий принцип дії та пристрій селективного захисту від несиметричних ушкоджень. Запропоновано комбінований режим заземлення нейтралі для розподільчих мереж напругою 6 - 35 кВ, який об'єднує експлуатаційні достоїнства компенсованих мереж і мереж з резистором у нейтралі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И-421.2 +
Шифр НБУВ: РА323693

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Остапчук О.В. 
Розробка методів і засобів компенсації складових струму однофазного замикання на землю в електричних мережах кар'єрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / О.В. Остапчук ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено методи мінімізації складових струму замикання на землю та системи автоматичної компенсації в кар'єрних розподільних мережах напругою 6 - 10 кВ, що забезпечує підвищення рівня експлуатаційної надійності й електробезпеки. Встановлено характер впливу на формування складових струму однофазного замикання на землю параметрів ізоляції відносно землі. Теоретично обгрунтовано на основі накладення на мережу одночасно двох оперативних синусоїдальних сигналів метод виміру ємнісної й активної провідності ізоляції мережі відносно землі. Розроблено метод розрахунку очікуваних значень ємнісної й активної складової аварійного струму. Запропоновано метод автоматичного настроювання будь-якого заданого режиму компенсації. Розроблено алгоритм, функціональну та принципову схеми системи автоматичної компенсації ємнісної та активної складової струму однофазного замикання на землю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И-421.2-053.5 +
Шифр НБУВ: РА339902

Рубрики:

      
Категорія:    
4.

Баласмех Фірас Касем Мухаммед 
Розробка методів та засобів підвищення функціональної надійності та електробезпеки розподільних мереж промислової зони м. Аммана (Йорданія): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / Фірас Касем Мухаммед Баласмех ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено принципи і технічні засоби підвищення рівня експлуатаційної надійності й електронебезпеки розподільних мереж і мереж живлення напругою 11 і 33 кВ промислової зони м.Аммана на основі обмеження і заглушення перехідних процесів у випадку несимметричних пошкоджень, виявлення та локалізації місць пошкодження за рахунок оптимізації режимів нейтралі та удосконалення методів і засобів захисту. Встановлено характер і ступінь впливу параметрів ізоляції мереж відносно землі та режиму однофазного замикання на землю на значення і взаємні фазові співвідношення параметрів нульової послідовності й аварійних струмів за умов різних режимів роботи нейтралі. Надано оцінку впливу режиму нейтралі та показники функціональної надійності та електронебезпеки електричних мереж. Розроблено: рекомендації стосовно оптимізації режиму нейтралі мереж напругою 11 і 33 кВ; пристрій селективного захисту від замикань на землю для розподільних мереж з компенсованою нейтраллю; метод і пристрій контролю і змін ступеня розладу компенсуючого пристрою в нейтралі мережі від резонансного режиму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з279.1-082н65
Шифр НБУВ: РА310399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Матвієнко С.В. 
Технічне діагностування ізоляції в електричних розподільних мережах напругою 6 - 10 кВ: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / С.В. Матвієнко ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано принцип визначення працездатності ізоляції розподільних мереж (РМ) відносно землі, за якого для підвищення рівня надійності, безпеки й ефективності експлуатації РМ необхідно у процесі експлуатації контролювати працездатність її ізоляції за діагностичними ознаками, що обмежують величину струму через шунтувальний зв'язок за критеріями електробезпеки й активну потужність втрат в ізоляції від струмів стікання на землю за економічним критерієм мінімуму втрат електроенергії. Для реалізації запропонованого принципу розроблено метод визначення працездатності ізоляції РМ. Розвинуто метод визначення параметрів ізоляції фази мережі відносно землі шляхом неперервного контролю загального активного опору ізоляції та напруг фаз відносно землі, який забезпечує виявлення пошкоджень ізоляції відносно землі на ранніх стадіях їх розвитку. Для підвищення вірогідності діагнозу технічного стану ізоляції доцільно використовувати вдосконалений метод періодичного контролю її параметрів щодо фази мережі відносно землі на базі принципу зміщення нульової точки трикутника напруг на середину вектора лінійної напруги. Запропоновано спосіб врахування несиметрії ємностей фаз мережі відносно землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279.1-047-082.05 +
Шифр НБУВ: РА355060

Рубрики:

      
6.

Гурін В. К. 
Підвищення ефективності протизавадних засобів у системах електроживлення з високочастотними транзисторними перетворювачами. / В. К. Гурін. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження: є транзисторні перетворювачі ключового типу як генератори електромагнітних завад. Мета роботи: підвищення ефективності засобів забезпечення електромагнітної сумісності у системах електроживлення з високочастотними транзисторними перетворювачами за рахунок розробки та впровадження нових схемотехнічних та конструктивних методів їх побудови. Методи дослідження: у роботі використовувалися методи теорії електричних кіл. Підтвердження достовірності результатів теоретичних досліджень забезпечено комп'ютерним імітаційним моделюванням за допомогою програм OrCAD-PSpice і натурними експериментами. Теоретичні та практичні результати і новизна: на основі теоретичних досліджень вирішена актуальна проблема з підвищення ефективності засобів забезпечення електромагнітної сумісності у системах електроживлення з високочастотними транзисторними перетворювачами. Розроблені нові схемотехнічні та конструктивні методи побудови протизавадних засобів, які дозволили зменшити вартість, та масогабаритні показники транзисторних перетворювачів в цілому. Предмет і ступінь впровадження: основні результати роботи впроваджені у ТОВ «ЕМСБІ». Наукові результати використовуються в навчальному процесі кафедри промислової електроніки НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського». Ефективність впровадження: отримано значний техніко-економічний ефект, що полягає в підвищенні показників електромагнітної сумісності у системах електроживлення з високочастотними транзисторними перетворювачами електроенергії (зменшенні масогабаритних показників транзисторних перетворювачів, зменшення вартості транзисторного перетворювача і підвищення його електробезпеки ). Сфера використання: напівпровідникові перетворювачі електроенергії.^UThe object of research: transistor converters of key type as electromagnetic interference generators. The purpose of research: to improve the efficiency of means of ensuring electromagnetic compatibility in power supply systems with high-frequency transistor converters through the development and implementation of new circuit design and design methods for their construction. Method of research: the methods of the theory of electrical circuits were used in the work. Confirmation of the reliability of theoretical studies results provided by using the software package OrCAD-PSpice and natural experiment. Theoretical and practical results and innovations: based on theoretical studies, an urgent problem has been solved to improve the efficiency of methods for ensuring electromagnetic compatibility in power supply systems with high-frequency transistor converters. Developed new circuit design and constructive methods for building noise reduction means, which allowed to reduce the cost, and weight and size parameters of transistor converters. A subject degree of introduction: the main results of the work were introduced in the EMSBI Ltd. The scientific results were used in the scientific process of the Department of Industrial Electronics at them NTUU "KPI. Igor Sikorsky. Efficiency of implementation: a significant technical and economical effect has been obtained, which is to increase the electromagnetic compatibility in power supply systems with high-frequency transistor electric power converters (decrease in mass-dimensional parameters of transistor converters, decrease in the price of transistor converter and increase its electrical safety). Area of use: semiconductor power converters.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Гурін В. К. 
Підвищення ефективності протизавадних засобів у системах електроживлення з високочастотними транзисторними перетворювачами. / В. К. Гурін. — Б.м., 2019 — укp.

. Об'єкт дослідження: є транзисторні перетворювачі ключового типу як генератори електромагнітних завад. Мета роботи: підвищення ефективності засобів забезпечення електромагнітної сумісності у системах електроживлення з високочастотними транзисторними перетворювачами за рахунок розробки та впровадження нових схемотехнічних та конструктивних методів їх побудови. Методи дослідження: у роботі використовувалися методи теорії електричних кіл. Підтвердження достовірності результатів теоретичних досліджень забезпечено комп'ютерним імітаційним моделюванням за допомогою програм OrCAD-PSpice і натурними експериментами. Теоретичні та практичні результати і новизна: на основі теоретичних досліджень вирішена актуальна проблема з підвищення ефективності засобів забезпечення електромагнітної сумісності у системах електроживлення з високочастотними транзисторними перетворювачами. Розроблені нові схемотехнічні та конструктивні методи побудови протизавадних засобів, які дозволили зменшити вартість, та масогабаритні показники транзисторних перетворювачів в цілому. Предмет і ступінь впровадження: основні результати роботи впроваджені у ТОВ «ЕМСБІ». Наукові результати використовуються в навчальному процесі кафедри промислової електроніки НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського». Ефективність впровадження: отримано значний техніко-економічний ефект, що полягає в підвищенні показників електромагнітної сумісності у системах електроживлення з високочастотними транзисторними перетворювачами електроенергії (зменшенні масогабаритних показників транзисторних перетворювачів, зменшення вартості транзисторного перетворювача і підвищення його електробезпеки ). Сфера використання: напівпровідникові перетворювачі електроенергії.^UThe object of research: transistor converters of key type as electromagnetic interference generators. The purpose of research: to improve the efficiency of means of ensuring electromagnetic compatibility in power supply systems with high-frequency transistor converters through the development and implementation of new circuit design and design methods for their construction. Method of research: the methods of the theory of electrical circuits were used in the work. Confirmation of the reliability of theoretical studies results provided by using the software package OrCAD-PSpice and natural experiment. Theoretical and practical results and innovations: based on theoretical studies, an urgent problem has been solved to improve the efficiency of methods for ensuring electromagnetic compatibility in power supply systems with high-frequency transistor converters. Developed new circuit design and constructive methods for building noise reduction means, which allowed to reduce the cost, and weight and size parameters of transistor converters. A subject degree of introduction: the main results of the work were introduced in the EMSBI Ltd. The scientific results were used in the scientific process of the Department of Industrial Electronics at them NTUU "KPI. Igor Sikorsky. Efficiency of implementation: a significant technical and economical effect has been obtained, which is to increase the electromagnetic compatibility in power supply systems with high-frequency transistor electric power converters (decrease in mass-dimensional parameters of transistor converters, decrease in the price of transistor converter and increase its electrical safety). Area of use: semiconductor power converters.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Мєшков О. О. 
Судова інженерно-технічна експертиза нещасних випадків, пов’язаних з електротравмуванням: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / О. О. Мєшков. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації здійснено комплексне дослідження теоретико-правових основ та проблем методичного забезпечення судової інженерно-технічної експертизи нещасних випадків, пов’язаних з електротравмуванням.Роль судової інженерно-технічної експертизи нещасних випадків, пов’язаних з електротравмуванням, полягає у дослідженні фактичних обставин, визначення умов та чинників, що обумовили шкідливий вплив небезпечного фактору електричної природи на людину, з метою встановлення причини нещасного випадку та повного кола причинно-наслідкових зв’язків дій (бездіяльності) конкретних осіб з наслідками події.Повнота, правильність та наукова обґрунтованість висновків експерта за результатами проведених досліджень нещасних випадків, пов’язаних з електротравмуванням, в умовах різноманітності фактичних обставин настання події і величезної номенклатури електротехнічних пристроїв та великої кількості норм технічної регламентації їх застосування унеможливлюється без чіткого визначення та розуміння експертом засад судової експертології, до яких першочергово належать поняття предмета, завдань, об’єкта, суб’єкта та методології судової експертизи. Необхідність детального розгляду вказаних понять обумовлюється комплексною природою застосовуваних при цьому знань: у галузях електротехніки, охорони праці і безпеки життєдіяльності.Обґрунтовано необхідність та запропоновано доповнити класифікацію експертних завдань інженерно-технічного дослідження випадків електротравмування новим різновидом – прогностичні завдання.З метою удосконалення правового нормування безпеки життєдіяльності та охорони праці пропонується змінити загальний підхід до принципів регулювання, зробивши акцент на «запобіжних діях». Визначено шляхи вирішення окремих складних аспектів змістовної оцінки висновку експерта з боку слідства чи суду, запропоновано внести певні зміни в процесуальне законодавство щодо незалежного рецензування висновку експерта.Окреслено проблеми та розглянуто стан сучасного наукового та методичного забезпечення проведення судової інженерно-технічної експертизи під час розслідування нещасних випадків, пов’язаних з електротравмуванням. Обґрунтовано необхідність комплексної розробки сучасної методології проведення досліджень, що враховуватиме сучасні досягнення науки й техніки. Вбачається, що ефективним інструментарієм якісного виконання експертизи є алгоритмізація та автоматизація проведення дослідження. Окрему роль тут відіграє інформаційне та нормативно-технічне забезпечення судово-експертної діяльності в галузі безпеки життєдіяльності, зокрема й пов’язаного з електробезпекою.^UIn the dissertation, a comprehensive study of the theoretical and legal foundations and problems of methodical provision of forensic engineering and technical examination of accidents related to electrocution was carried out.The role of the forensic engineering and technical examination of accidents related to electric shock is to investigate the actual circumstances, determine the conditions and factors that caused the harmful effect of a dangerous factor of electrical nature on a person, in order to establish the cause of the accident and the full range of cause and effect relationships connections between the actions (inaction) of specific persons and the consequences of the event.The completeness, correctness and scientific validity of the expert's conclusions based on the results of studies of accidents related to electrocution, in the conditions of the diversity of the actual circumstances of the occurrence of the event and the huge nomenclature of electrical devices and a large number of norms of technical regulation of their application, is impossible without a clear definition and understanding by the expert of the principles of judicial expertology, which primarily includes the concepts of the subject, tasks, object, subject and methodology of forensic examination.The need for a detailed consideration of the specified concepts is determined by the complex nature of the knowledge used in this: in the fields of electrical engineering, labor protection and life safety.The need is substantiated and it is proposed to supplement the classification of expert tasks of engineering and technical research of cases of electrocution with a new type - prognostic tasks.In order to improve the legal regulation of life safety and occupational health, it is proposed to change the general approach to the principles of regulation, focusing on "preventive actions".Ways to solve certain complex aspects of meaningful assessment of an expert's opinion by an investigation or a court have been identified, some changes have been proposed in the procedural legislation regarding the independent review of an expert's opinion.The problems are outlined and the state of modern scientific and methodical support for forensic engineering and technical examination during the investigation of accidents related to electric shock is considered. The need for comprehensive development of modern research methodology, which will take into account modern achievements of science and technology, is substantiated. It can be seen that the algorithmization and automation of the research is an effective tool for the qualitative performance of the examination. A separate role here is played by the informational and normative technical support of forensic expert activity in the field of life safety, in particular, related to electrical safety.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського