Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (186)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗЕМЛЕВОЛОДІННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Панишко Г.Т. 
Велике землеволодіння на Волині: 20-30-ті роки ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.Т. Панишко ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. — Л., 1998. — 17 с. — укp.

Досліджується еволюція великої земельної власності на Волині, вплив аграрної реформи на розміри поміщицьких маєтків, форми і методи господарювання та роль великої земельної власності у виробництві товарної сільськогосподарської продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр346)61-2

Рубрики:

      
2.

Костюк М.П. 
Німецька колонізація на Волині (60-ті роки XIX ст.-1914 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.П. Костюк ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Вперше в українській історіографії комплексно досліджується німецька колонізація на Волині, а також життя і діяльність німецької національної меншини даного регіону в 60-х роках XIX - на початку XX ст. Прослідковуються причини, динаміка і правові умови колонізації, процес формування німецького землеволодіння, особливості матеріальної культури, побуту та духовного життя волинських німців, їх впливу на етнічну структуру і соціально-економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)5

Рубрики:

      
3.

Бундак О.А. 
Аграрний розвиток Волинської губернії в 1795-1861 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Бундак ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

У дисертації досліджено історію Волині кінця XVIII-першої половини XIX ст., поширення російського господарювання в краї, еволюція основних галузей сільського господарства, форми землекористування та землеволодіння, промисли та зародження товарно-грошових відносин, становище селянства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)47-2

Рубрики:

      
4.

Олешко П.С. 
Еволюція землеволодіння на Волині - друга половина XIX - початок XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / П.С. Олешко ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2001. — 17 с. — укp.

На підставі аналізу архівних документів, вітчизняних і зарубіжних історіографічних джерел проаналізовано процес реформування землеволодіння на Волині другої половини XIX - початку XX ст. Комплексно вивчено основні складові поземельних відносин на Волині, їх специфіку та регіональні особливості. Запропоновано новий погляд на аграрну реформу П.Столипіна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)5-2
Шифр НБУВ: РА315533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бочаров В.В. 
Столипінська аграрна реформа в Катеринославській і Харківській губерніях (1906 - 1916 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Бочаров ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено період формування нової соціальної верстви селян-власників у Катеринославській та Харківській губерніях. Проаналізовано економічні наслідки даного процесу. Розглянуто особливості ліквідації общинного землекористування, формування дільничного землеволодіння, переселенську політику, агрономічний та фінансовий аспекти реформи, вплив даних явищ на зміну структури селянського землеволодіння і розвиток сільського господарства. Істотно доповнено уявлення про особливості ліквідації общинного користування землею та формування дільничого землеволодіння і пов'язаного з цим усунення черезсуміжжя та далекоземелля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНЕ)523-211 + Т3(4УКР-4ХАР)523-211
Шифр НБУВ: РА312176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Цибуленко Л.О. 
Діяльність органів самоврядування Одеси, Миколаєва. Херсона щодо формування і розвитку муніципальної земельної та виробничої власності в кінці ХІХ - на початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.О. Цибуленко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено етапи становлення муніципального землеволодіння та організацію громадським управлінням системи землекористування, вплив на ці процеси формування транспортної мережі на Півдні України та участь в ньому міського самоврядування. Висвітлено механізми розвитку муніципального підприємства (скотопереробного, енергетичного, водопостачального, транспортного та ін. комплексів). Простежено розвиток муніципальної власності та роботу самоврядування в даній сфері за умов політичних трансформацій 1917 - 1920 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр7)52-536 + Х2(4Укр)5-623.131
Шифр НБУВ: РА315905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Собчук В.Д. 
Знать Південної Волині на схилі середніх віків. Історико-генеалогічне та історико-географічне дослідження: Автореф. дис. канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Д. Собчук ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено питання генеалогії та землеволодіння княжих і шляхетських родів Південної Волині під час перебування регіону з кінця XIV ст. до кінця 60-х рр. XVI ст. в складі Великого князівства Литовського. На підставі широкого кола джерел встановлено час та обставини переходу Південної Волині під владу литовських князів і простежено формування території Кременецького повіту. Розкрито роль давньоруської спадщини та земельної політики литовських князів у формуванні на півдні Волині місцевої знаті. Виявлено та реконструйовано всі княжі й шляхетські роди, що володіли в регіоні маєтками, а також визначено склад належних їм володінь та простежено їх історію. Розглянуто структуру землеволодіння Кременецького повіту на межі нової доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)4-28/29 +
Шифр НБУВ: РА321224

Рубрики:

      
8.

Барабаш В.О. 
Ефективність господарської діяльності аграрних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.О. Барабаш ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні засади розвитку аграрних підприємств (АП), шляхи підвищення економічної ефективності їх господарської діяльності, особливості формування та удосконалення організаційно-економічного механізму в постреформаційний період. Вивчено вплив сукупності економічних, виробничих, соціальних і природних чинників на формування господарського механізму АП. Виявлено, що високий рівень ефективності господарської діяльності досягається в тих АП, де забезпечується раціональне використання всіх складових господарського механізму, що грунтується на всебічному врахуванні різних аспектів технологічного процесу, економіко-фінансових компонентів, організаційно-управлінських рішеннях та вимогах ринку. Дієвість господарського механізму АП значною мірою визначається досконалістю цінової та фінансово-кредитної політики та оподаткування, розвитку ринкової інфраструктури. Установлено, що на ефективність функціонування господарського механізму АП негативно впливає згортання планово-економічної роботи та недосконалість методів керування підприємством за умов ринку. Відзначено, що важливим напрямом підвищення ефективності господарської діяльності АП є спеціалізація та концентрація сільськогосподарського виробництва, зокрема, запобігання подрібненню землеволодіння. Концентрація виробничого та трудового потенціалу дає змогу забезпечувати виробництво рослинницької та тваринницької продукції на інноваційній основі, а також підвищити конкурентоспроможність АП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0-07 +
Шифр НБУВ: РА325365

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Куташев І.В. 
Селянський рух в Україні (березень 1917 р. - квітень 1918 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Куташев ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 14 с. — укp.

Досліджено найхарактерніші форми та особливості селянського руху в Україні доби Центральної ради у березні 1917 - квітні 1918 рр., участь селянських мас у національно-визвольному русі за надання Україні широкої національної територіальної автономії у складі Російської демократичної республіки, боротьбу українського селянства за ліквідацію великого приватновласницького землеволодіння та зрівняльний розподіл його за трудовою або споживчою нормами. Проаналізовано прагнення частини українського селянства щодо організації громадського обробітку землі, його перехід від більш простих і мирних форм боротьби до прямого захоплення великих приватновласницьких маєтків, економій та фільварків, відчуження земельних угідь церкви, монастирів, а подекуди земельних лишків найзаможнішого селянства. Наголошено, що головними причинами появи та загострення аграрних виступів стало без- і малоземелля бідняцько-селянських прошарків населення, яке бачило вирішення даних проблем у власній організації, становленні та зміцненні української влади. Узагальнено розрізнений, але значний цифровий та фактичний матеріали, визначено кількісні показники селянського руху у березні 1917 - квітні 1918 рр. Розглянуто основні програмні вимоги селянства даного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-43 +
Шифр НБУВ: РА322842

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Тулуш Л.Д. 
Земельне оподаткування у сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.Д. Тулуш ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні питання земельного оподаткування сільськогосподарського виробництва, розглянуто його становлення та розвиток, проаналізовано механізм функціонування земельного податку за умов реформування галузі та підготовки Податкового кодексу. Узагальнено теоретичні засади земельного оподаткування, встановлено його подвійну економічну природу в сільському господарстві. Розглянуто особливості формування об'єкта земельного податку та принципи оподаткування окремих видів земельної ренти. Розглянуто розвиток платності землеволодіння в Україні та обгрунтовано необхідність внесення змін до податкового та земельного законодавства. Рекомендовано формувати законодавство стосовно справляння плати за землю на підставі економічної суті її складових. Встановлено особливості функціонування земельного податку в галузі на сучасному етапі. Проаналізовано діючі механізми цього податку та спеціального режиму прямого оподаткування на базі оподаткування угідь, виявлено їх наявні недоліки. Обгрунтовано принципи взаємодії земельного та прибуткового оподаткування в сільському господарстві. Викладено пропозиції щодо посилення стимулювального впливу земельного оподаткування на розвиток виробництва та удосконалення механізму обчислення та сплати земельного податку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.45 +
Шифр НБУВ: РА323691

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Колокольчикова І.В. 
Ефективне формування селянських (фермерських) господарств в ринкових умовах: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.07.02 / І.В. Колокольчикова ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розкрито вплив різних економічних факторів на розвиток господарської діяльності фермерів, обгрунтовано основні критерії оцінки ефективності фермерських господарств. Проаналізовано стан формування фермерських господарств, наведено пропозиції щодо удосконалення системи міжфермерської кооперації, механізму фермерського землеволодіння та землекористування. Розроблено схему організації маркетингової діяльності фермерських господарств, удосконалено механізм створення міжфермерської кооперації, створено регіональну службу маркетингу і маркетингової діяльності для фермерських господарств. Удосконалено механізм інвестування фермерських господарств шляхом об'єднання учасників-фермерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.4-07 +
Шифр НБУВ: РА327929

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Сімчишин О.Й. 
Підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва і охорони земель в степовій зоні України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.Й. Сімчишин ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено науково-методичні засади та обгрунтовано організаційно-економічні напрямки підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва. Висвітлено питання щодо шляхів покращення функціонування еколого-економічного механізму землекористування в аграрній сфері, використання та відтворення ресурсів землеробства у степовій зоні України завдяки запровадженню екологонебезпечної грунтозахисної системи землеробства. Проаналізовано сучасні погляди на теорію аграрних відносин як складової економічної теорії, науково-теоретичні засади підвищення ефективності виробництва у сільському господарстві та розвиток економічних принципів безпечного землеволодіння та землекористування. Визначено напрями підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва на основі впровадження грунтозахисної системи землеробства та застосування ефективних енерго- та ресурсо-ощадних технологій вирощування сільськогосподарських культур у зоні ризикового землеробства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51 +
Шифр НБУВ: РА337157

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
13.

Лиман І.І. 
Православна церква на півдні України (1775 - 1861 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / І.І. Лиман ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 33 с. — укp.

Вперше в історіографії комплексно досліджено православну церкву на півдні України останньої чверті XVIII - середини XIX ст. Реконструйовано систему управління церквою в краї. Висвітлено процес розбудови єпархій, державне регулювання та практику храмового будівництва, пов'язані з цим проблеми церковного землеволодіння та землекористування, становлення мережі духовних навчальних закладів. Розглянуто вплив на регламентацію функцій духовенства щодо парафіян, а також розкрито роль, що відводилася церкві у системі суспільно-державних відносин. Висвітлено особливості характеру народної релігійності, впливу на неї традицій, історичних умов, заходів офіційної церкви.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР7) + Т3(4УКР7)4-7 +
Шифр НБУВ: РА339702

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Петренко О.С. 
Панський маєток на Східному Поділлі наприкінці XVIII - у першій третині XIX ст.: соціально-економічні та етноконфесійні відносини: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.С. Петренко ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі вивчення великої кількості відомих і маловідомих архівних документів вперше у вітчизняній історіографії проведено системне дослідження особливостей формування соціально-економічних та етноконфесійних відносин у панських маєтках Східного Поділля наприкінці XVIII - першій третині XIX ст. Визначено існуючі форми власності на землю та доведено абсолютну перевагу поміщицького землеволодіння у даному регіоні. Визначено особливості функціонування ренти та співвідношення її видів у різних маєтках, характерні для певного історичного періоду. Запропоновано визначення фільварку як центру організації панського господарства. Показано залежність рівня та форм кріпосницької експлуатації від колонізаційних процесів та ринкової кон'юнктури на сільськогосподарські товари. Визначено характерні економічно-юридичні типи господарств селян-кріпаків. Встановлено етнічний склад соціально-станових груп мешканців панських маєтків. Проаналізовано соціальне, економічне та правове становище жителів приватних міст і містечок. З'ясовано причини гальмування впровадження більш прогресивних форм господарювання та визначено загальні та специфічні тенденції функціонування панських маєтків і особливості їх залучення у товарно-грошові відносини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)47-2 +
Шифр НБУВ: РА334875

Рубрики:

      
15.

Жиленко К.М. 
Організація і ефективність використання землі в сільському господарстві регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / К.М. Жиленко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 22 с. — укp.

Здійснено теоретичне обгрунтування та наведено методичні рекомендації щодо визначення умов та напрямів активізації процесів землекористування у сільському господарстві, адекватному транзитивній економіці. Розкрито суть земельної власності, висвітлено питання щодо об'єктивної необхідності функціонування ринку землі та визначено його задачі та функції, досліджено аспект оренди та ренти землі. Проаналізовано сучасний стан землеволодіння та землекористування в аграрному виробництві. Визначено проблеми та напрями їх розв'язання у системі раціонального використання земельних ресурсів за умов різноманіття форм власності та господарювання на селі, надано оцінку ефективності їх діяльності залежно від розмірів орендної плати з урахуванням певних організаційних й економічних чинників. Запропоновано структуру облікової складової земельного кадастру та управління земельними ділянками шляхом організації кадастрових бюро. Для регулювання землеробства визначено та реалізовано на ЕОМ модель прогнозування врожаю з урахуванням родючості грунтів, кліматичних умов, внесення мінеральних й органічних добрив. Побудовано економіко-математичну модель оптимальної структури виробництва та розраховано параметри галузей рослинництва та тваринництва у регіоні. Розроблено методичний підхід до прогнозування рівня доходів для різних форм господарювання та надано пропозиції щодо методики оцінки земель сільськогоподарських підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2 +
Шифр НБУВ: РА338125

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Зибачинський І.В. 
Соціально-економічний, суспільний та культурний розвиток Північної Бессарабії у другій половині XIX - на початку XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Зибачинський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 18 с. — укp.

На нових методологічних засадах з використанням неопублікованих документів з різноманітних джерел висвітлено розвиток суспільного та політичного руху Північної Бессарабії у другій половині XIX - на початку XX ст. У контексті неупереджених позицій відображено революцію 1905 - 1907 рр. на північнобессарабських землях та її наслідки. Охарактеризовано процес розвитку освіти та медицини регіону. Досліджено національний, соціальний і релігійний склад населення. Висвітлено процес розвитку економіки краю, розглянуто процес зародження та діяльності органів місцевого самоврядування. Подано динаміку змін характеру землеволодіння краю, висвітлено питання формування та діяльності органів земського самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)5 + Т3(4МОЛ)5 +
Шифр НБУВ: РА340160

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Овдін О.В. 
Столипінська аграрна реформа на Катеринославщині (1906 - 1916 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Овдін ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше в історіографії досліджено питання підготовки Столипінської аграрної реформи на Катеринославщині періоду 1906 - 1916 рр. Визначено загальну кількість селян, що вийшли з общини та утворили одноосібні господарства на колишніх надільних землях даного регіону. Здійснено підрахунки кількості хуторів і відрубів, утворених у кожному з 8-ми повітів губернії, проаналізовано причини нерівномірності проведення реформи у різних повітах. Показано роль у процесі перетворень місцевої влади в цілому та катеринославських губернаторів В.В.Якуніна та О.М.Клінгенберга зокрема, наведено цікаві факти листування останнього з П.А.Столипіним з питання щодо методів здійснення індивідуалізації селянського землеволодіння. Проаналізовано конфлікти, які відбулися в селах Катеринославщини внаслідок Столипінської аграрної реформи та вивчено настрої місцевого селянства у період проведення перетворень. Здійснено узагальнююче та цілісне дослідження з історії проведення Столипінської аграрної реформи на території Катеринославської губернії у досліджений період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНЕ)523-211 +
Шифр НБУВ: РА334480

Рубрики:

      
18.

Тесленко І.А. 
Острозька волость у 1565 - 1608 роках: формування території, структура землеволодінь та механізм управління: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.А. Тесленко ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено історію Острозької волості - адміністративно-територіальної одиниці, що є комплексом земель, розташованих по обидва береги річки Горині в її середній течії та зібраних навколо Острозького замку. Простежено обставини переходу волості від одних власників до інших протягом другої половини XVI - початку XVII ст. Показано шляхи укрупнення маєтку за рахунок колонізації малозалюднених теренів та інкорпорації сусідніх земель. Окреслено кордони, вирахувано площу та чисельність населення Острожчини. На підставі актових джерел реконструйовано структуру Острозького замкового уряду, який складався зі старости, його намісника та писаря. Висвітлено функції замкових і волосних урядників. Проаналізовано основні форми землеволодіння на території волості (маєтки замкового столу, "зем'янські" та церковні "держави"). Розглянуто соціальний та етнічний склад, життєві пріоритети та внутрішню ієрархію острозької службової шляхти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)4 +
Шифр НБУВ: РА344258

Рубрики:

      
19.

Левицький В.О. 
Церковне землеволодіння на Правобережній Україні кінця XVIII-першої половини XIX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.О. Левицький ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2006. — 23 с. — укp.

Досліджено історію церковного землеволодіння на Правобережній Україні кінця XVIII - першої половини XIX ст. З використанням значної кількості фактичного та статистичного матеріалу досліджено еволюцію форм і розмірів землеволодіння та землекористування духовенства. Визначено місце церковної економіки у соціально-економічному розвитку даного регіону та вплив на неї політичних факторів. Значну увагу приділено динаміці розвитку церковного землеволодіння, методам господарювання у церковних маєтках, рівню врожаїв, структурі церковних доходів. Розкрито суть політики російського уряду, спрямованої на секуляризацію землеволодінь церкви. Виявлено закономірність у розвитку законодавства Російської імперії стосовно землекористування та землеволодіння католицького, православного й уніатського духовенства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР34)47-21 +
Шифр НБУВ: РА345060

Рубрики:

      
20.

Брославський В.Л. 
Аграрна політика російського царату на Правобережній Україні у 1793 - 1861 рр.: зміни у землеволодінні і землекористуванні: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Л. Брославський ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2007. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення джерел і літератури проаналізовано аграрну політику російського царату на Правобережній Україні у 1793 - 1861 рр. Відзначено, що після приєднання краю царський уряд ужив заходів щодо збільшення у регіоні російського землеволодіння. З цією метою значні земельні площі були передані наближеним до царського двору російським чиновникам. Основними шляхами зменшення шляхетського землеволодіння у краї у даний період були секвестр, конфіскація та викуп землі казною. Аграрна політика царату щодо католицької, уніатської та православної церков на Правобережжі полягала у зменшенні католицького, ліквідації уніатського та збільшенні православного землеволодіння та землекористування. Політика російського уряду щодо селянського землекористування на Правобережній Україні у зазначений період мала, як правило, протекціоністський характер. Царат намагався використати становище селян у боротьбі проти польських поміщиків. З цією метою у 1848 р. у краї проводилась інвентарна реформа. Однак вона не здійснила значного полегшення стану селян та не зумовила суттєвих змін у селянському землекористуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)472-21 +
Шифр НБУВ: РА354642

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського