Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (1717)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>K=ЙМОВІРНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 189
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кислун О.А. 
Автоматизація розпізнавання тварин в технологічних процесах ферм великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.А. Кислун ; Кіровогр. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розпізнавання тварин при комплексній автоматизації технологічних процесів тваринницьких ферм. Розроблено спосіб автоматичного розпізнавання коду номера тварин, який грунтується на виявленні коливальних контурів певних резонансних частот, розміщених на тварині під час знаходження останньої в зоні розпізнавання. Встановлено, що використання слідкуючого порога для інформативного параметра при виявленні контуру підвищує ймовірність правильного розпізнавання тварини. Запропоновано схемні рішення та конструкція системи автоматичного розпізнавання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.999,022

Рубрики:

      
2.

Теличко Г.О. 
Автоматизована система обробки інформації для підтримки прийняття рішення добору і розподілу персоналу підприємства: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Г.О. Теличко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено автоматизовану систему обробки інформації для підтримки прийняття рішення добору та розподілу персоналу підприємства. Сформульовано нову математичну постановку задачі пошуку оптимального розподілу завантаження робітників підприємства. Запропоновано модифікацію генетичного алгоритму, яка підвищує ймовірність пошуку глобального екстремуму. Здійснено реалізацію пошуку оптимального розподілу завантаження робітників підприємства на базі модифікованого генетичного алгоритму. Вперше формалізовано апарат генетичного алгоритму за принципами формальної математичної теорії. У межах семіотичної моделі задачі добору та розподілу персоналу підприємства розроблено механізм взаємопов'язаних правил змін елементів формальної моделі. Програмне забезпечення автоматизованої системи обробки інформації для підтримки прийняття рішення добору та розподілу персоналу підприємства розроблено за принципами семіотичної моделі, що дозволяє здійснювати управління динамічним об'єктом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-640-210.302 +
Шифр НБУВ: РА352934

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Нетяженко Н. В. 
Аспіринорезистентність у хворих на гострий коронарний синдром без елевації сегмента ST: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / Н. В. Нетяженко ; Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска АМН України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Проаналізовано поширеність аспіринорезистентності серед хворих на гострий коронарний синдром без елевації сегмента ST, які систематично приймали аспірин, та показано її асоціацію зі збільшенням рівня госпітальної летальності, частоту нефатального (ре) інфаркту міокарда та сумарної частоти даних подій. Описано фактори, які збільшують ймовірність виникнення резистентності щодо аспірину. Проведено порівняння значень показників агрегації тромбоцитів у пацієнтів із гострим коронарним синдромом і з біохімічною аспіринорезистентністю та без неї. Розглянуто результат додавання клопідогрелю щодо терапії аспірином у резистентних до аспірину хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67
Шифр НБУВ: РА372383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Кулинич Ю.В. 
Взаємодія фільтратів полігонів твердих побутових відходів (ТПВ) із зоною аерації (еколого-геохімічна оцінка): Автореф. дис... канд. геол. наук: 21.06.01 / Ю.В. Кулинич ; НАН України, М-во України з питань надзв. ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорноб. катастрофи, Ін-т геохімії навколишнього середовища. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено фізико-хімічні процеси, які відбуваються у природно-техногенній системі полігонів і звалищ твердих побутових відходів (ТПВ). Визначено умови поглинання важких металів породами зони аерації Київського полігону ТПВ та окремими глинистими мінералами з фільтратів. Доведено, що основним механізмом поглинання заліза й алюмінію з фільтратів є гетерокоагуляція колоїдів на частинках глинистих мінералів. Показано, що за умов використання процесів гетерокоагуляції можна значно зменшити вміст важких металів у фільтраті полігонів і звалищ ТПВ, знизити ймовірність їх потрапляння у трофічні ланцюги. Доведено, що за такої системи коагулювання колоїдні частинки захоплюють і співосаджують небезпечні суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.103 +
Шифр НБУВ: РА351879

Рубрики:

      
5.

Липський О. А. 
Вибір параметрів сигналу в засобах радіорелейного зв'язку при впливі навмисних завад: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / О. А. Липський ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено канали радіорелейного зв'язку під час пакетної передачі інформації та дії навмисних завад. На підставі аналізу спотворень сигналів в радіорелейному каналі зв'язку наведено опис математичної моделі процесу спотворення кадрів в радіорелейному каналі зв'язку за дії навмисних завад. Запропонована модель дозволяє оцінити ймовірність спотворення кадру за передачі через радіорелейний канал зв'язку за умов застосування навмисних завад. Наведено методику визначення стану радіорелейного каналу зв'язку за умов застосування засобів радіоподавлення. Сутність методики полягає у контролі розподілу спотворених кадрів на підставі послідовного критерію відношення ймовірностей. Розроблено методику вибору параметрів сигналу в засобах радіорелейного зв'язку за впливу навмисних завад. Методика дозволяє підвищити пропускну спроможність радіорелейного каналу зв'язку за рахунок одночасної зміни параметрів сигнально-кодової конструкції та довжини кадру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.147-01
Шифр НБУВ: РА380318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Шаповал П.Й. 
Вплив будови акрилових мономерів на закономірності їх фотоініційованої полімеризації: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / П.Й. Шаповал ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Встановлено вплив будови моно- та ди(мет)акрилових ефірів олігометилен- та олігооксиетиленгліколів, їх фізико-хімічних, енергетичних і просторових параметрів геометрії молекул на закономірності фотоініційованої полімеризації у тонкому шарі. Проведено квантово-механічні розрахунки для досліджуваних мономерів. Визначено енергетичні та просторові параметри молекул. Висвітлено елементарні константи швидкостей росту, обриву та ініціювання фотополімеризації у стаціонарному стані та на початку гель-області. Встановлено їх залежність від кількості та типу замісників у гліколевому фрагменті. Виявлено взаємозв'язок густини сітки синтезованих полімерів з енергетичними та просторовими параметрами конформацій молекул вихідних мономерів. Підтверджено ймовірність циклолінійної полімеризації поряд з тривимірною для мономерів з високим ступенем скручування молекул.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.21
Шифр НБУВ: РА311523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Лукаш Л.Л. 
Вплив екзогенних вірусів і ДНК на спонтанний та індукований мутагенез в соматичних клітинах ссавців: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.26 / Л.Л. Лукаш ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Сформульовано і експериментально обгрунтовано концепцію регуляції мутагенезу під впливом екзогенних нуклеотидних послідовностей вірусного та клітинного походження. Первинним чинником індукованого мутагенезу в системі аденовірус - клітина є експресія ранніх регуляторних генів, відповідальних за стимуляцію реплікації та злоякісну трансформацію клітин. Вторинним чинником дестабілізації є перепрограмування клітинного геному (зміна активності та мутації клітинних генів, транспозиції мобільних генетичних елементів) під впливом експресії вірусних генів та інтеграції їх з хромосомною ДНК. Додатковим чинником мутагенезу, який підвищує ймовірність прояву мутацій, є відтягування репаративних ферментів клітини на взаємодію з молекулами генетичної матриці екзогенного походження. Вперше доведено, що аденовірус є комплексним мутагеном, мутагенна активність якого в непермісивних клітинах визначається взаємодією ранніх оперонів Е1А, Е1В та Е4. Показано корелятивну зміну мутагенної та трансформуючої активності вірусних та клітинних генів під впливом генетичних регуляторних елементів та пухлинного промотору ТРА. Часткова інактивація екзогенної ДНК призводить до зниження, а повна - до втрати мутагенності. Присутність молекул екзогенної ДНК або О6-бензилгуаніну, що інгібують репаративну активність АГТ, призводить до підвищення мутагенного ефекту нітрозогуанідину. Молекулярний аналіз мутацій, індукованих нітрозогуанідином за умов активної та пригніченої репарації, дозволив виявити деякі особливості роботи ферменту АГТ: однакову ефективність стосовно ниток ДНК, що транскрибуються і не транскрибуються, і підвищену точність виправлення пошкоджень на ГЦ-багатих ділянках, які мають більш високу температуру плавлення і довше зберігають двониткову структуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*440.224,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Савченко Л.П. 
Вплив просторових характеристик синапсів та постсинаптичних структур на процеси збудження нейронів. Модельні дослідження: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.02 / Л.П. Савченко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 42 с. — укp.

З використанням теоретичних методів та експериментальних підходів вивчено вплив геометричної організації синапсів і постсинаптичних структур на процеси збудження нейронів, динаміку внутрішньоклітинного кальцію й синаптичну ефективність. Показано, що генерація стохастичних потенціалів дії визначається структурними стохастичними конформаційними переходами потенціал-залежних каналів. Варіабельність латентності потенціалів дії залежить від просторової щільності натрієвих каналів і швидкості допорогової деполяризації. Кластеризація каналів або зменшення їх числа збільшує цю варіабельність. Латеральна електродифузія каналів може бути одним з механізмів, що призводить до кластеризації іонних каналів. Відзначено, що кластери каналів разом з геометрією синаптичної щілини впливають так само на синаптичну ефективність. Хоча більші синапси мають високу ймовірність вивільнення нейромедіатора, вони зазнають більших втрат синаптичного струму всередині щілини. Доведено, що збільшення ймовірності вивільнення нейромедіатора може відбутися або у результаті збільшення везикул у пресинаптичному депо, або у результаті посилення позитивного електричного зворотного зв'язку між пресинаптичною й постсинаптичною клітинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.11 + Е60*739.12 +
Шифр НБУВ: РА340842

Рубрики:

      
9.

Колтунова О. В. 
Вплив тютюнопаління батьків на становлення та розвиток репродуктивної функції їх нащадків-самиць: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / О. В. Колтунова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено в експерименті на тваринах віддалені наслідки хронічного тютюнопаління батьків на становлення та розвиток репродуктивної системи нащадків-самиць та їх статеву поведінку. Вперше досліджено віддалені наслідки дії хронічної інтоксикації тютюновим димом на нащадків самиць-щурів, якому підлягали батьки за різного моделювання паління батьківських пар: група М - інгалюванню тютюновим димом підлягали лише майбутні самиці-матері, група Б - інгалювали лише майбутніх самців-батьків і група МБ - інгалювали обох майбутніх батьків. З'ясовано, що хронічна інтоксикація тютюновим димом батьків у всіх експериментальних групах призвела у нащадків-самиць до порушень постнатального розвитку, відхилень у поведінкових реакціях, структурних змін яєчників вже в препубертатному періоді, відхилень в гормональному статусі, тривалості та фазовій структурі естрального циклу та статевій поведінці. Виявлено високу ймовірність розвитку безпліддя зі зміною структур, які продукують статеві гормони, та зміною співвідношення статевих гормонів у бік гормонів протилежної статі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.19 + Р71-1
Шифр НБУВ: РА384453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Бондарець І.А. 
Генетико-демографічні процеси як основа відтворення населення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / І.А. Бондарець ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

На підставі генетико-демографічних показників, одержаних серед населення Черкащини охарактеризовано генетичний процес у популяції як несприятливий і такий, що негативно впливає на адаптацію даного угруповання населення до умов проживання. Доведено, що зміни стану громадського здоров'я населення Черкащини мають генетичне підгрунтя. Показано, що генетичне різноманіття населення зменшується, а статево-вікова структура, процеси шлюбності та розлучуваності є прогностично-негативними для відтворення населення. Відзначено негативні зміни, що стосуються генетичної структури угруповання за полігенними показниками ваги та зросту новонароджених під час співставлення поколінь. Встановлено частоту деяких сторожових фенотипів серед живонароджених за 1993 - 2004 рр. Показано, що захворювання щитовидної залози серед вагітних жінок Черкащини протягом 1999 - 2003 рр. (33,97 на 1 000 вагітних) можуть негативно вплинути на ймовірність репродуктивних розладів і формування захворюваності на природжену патологію у новонароджених. З'ясовано, що значення медіани вмісту йоду в сечі вагітних жінок свідчить, що нетоксичний дифузний зоб, який спостерігається у них, може бути викланий як дефіцитом йоду, так і іншими чинниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)023 +
Шифр НБУВ: РА348708

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бєляєва Л.В. 
Генетичний аналіз схильності до раку легенів, шлунку та кишечнику в харківській популяції: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Л.В. Бєляєва ; Ін-т гігієни та мед. екології АМН України ім. О.М.Марзеєва. — К., 2004. — 20 с. — укp.

За даними статево-вікової структури населення Харкова та медичної статистики захворюваності на рак розраховано популяційну частоту онкопатології. Виявлено, що за сучасних умов рак може розвинутися протягом життя у 7 % населення. Встановлено, що успадкованість раку легень та шлунка складає 45 - 53 %, частка середовищного фактора - 47 - 55 %. Обгрунтовано припущення щодо існування схильності до формування взагалі онкологічного фенотипу. Запропоновано концепцію онкологічного генеалогічного синдрому, існування якого доведено за допомогою генетичного аналізу. Встановлено, що генетична схильність до раку легенів та шлунка складає більше ніж 70 %. З'ясовано значення фактору професійної шкідливості, що підвищує ймовірність розвитку даної патології, але не впливає на локалізацію пухлини. Зазначено, що успадковуваність віку маніфестації раку у харківській пупуляції складає 85 %. Встановлено явище антипації, доведено, що захворювання у нащадків починається раніше, ніж у батьків. Визначено, що фактором підвищеного ризику розвитку раку у нащадка є рак легенів у батьків, наявність захворювання у батька, жіноча стать у особи, що консультується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-2 + Р569.433-2 + Е70*445.4
Шифр НБУВ: РА330815

Рубрики:

      
12.

Матейко Г.Б. 
Герпетична і цитомегаловірусна інфекція у вагітних: особливості перебігу, діагностики, лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / Г.Б. Матейко ; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2008. — 44 с. — укp.

Вивчено частоту інфікування вагітних Івано-Франківської області вірусом простого герпесу (ВПГ) 1/2 та цитомегаловірусом (ЦМВ), а також особливості перебігу герпетичної (ГІ) та цитомегаловірусної інфекцій (ЦМВІ) під час гестації, реакцію імунної системи вагітних на різні клінічні форми цих інфекцій, вплив тривалості й активності інфекційного процесу на перебіг і наслідки вагітності, стан плода та плаценти, морфологічні зміни у плаценті. Розроблено стандартизовані підходи до діагностування ГІ та ЦМВІ у вагітних, серологічний моніторинг за їх перебігом, методику прогнозування акушерських ускладнень, інфікування плода, що дозволяє передбачити ймовірність розвитку прогнозованих ускладнень, своєчасно визначати лікарську тактику, за необхідності застосувати лікувально-профілактичні заходи. Показано, що комплексна терапія позитивно впливає на показники імунного та цитокінового статусу, функціонального стану фетоплацентарного комплексу, за її застосування відбувається зниження частоти репродуктивних втрат, акушерських і перинатальних ускладнень, інфікування плода. Під час проведення зазначеної терапії використано вітчизняні препарати - рекомбінантний ІЛ2 (ронко-лейкін) у прегравідарній підготовці жінок з рецидивною ГІ, хронічною активною ЦМВІ й ербісолу як імунотерапії у цих жінок під час вагітності. Прегравідарна підготовка забезпечує стійку ремісію інфекції під час вагітності, профілактику неонатальної смертності, інфікування плода, знижує частоту репродуктивних втрат, перинатальних і акушерських ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.37 +
Шифр НБУВ: РА359967

Рубрики:

      
13.

Дерпак В.В. 
Гігієнічна оцінка здоров'я працівників виробництва аніонних азобарвників та наукове обгрунтування заходів профілактики впливу професійних шкідливостей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.В. Дерпак ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено, що в працівників виробництва аніонних азобарвників підвищений рівень захворюваності системи органів травлення, крові та кровотворних органів, гінекологічної патології, ймовірність розвитку яких визначається пріоритетною дією хімічного чинника. Відзначено, що виробництво аніонних азобарвників характеризується гігієнічною недосконалістю, яка обумовлює інтенсивний вплив на працюючих шкідливих хімічних речовин у процесі виконання ними основних виробничих операцій за шкідливих умов їх праці. Зазначено, що ембріотоксична дія притаманна обом досліджуваним аніонним азобарвникам у разі надходження в шлунок лабораторних тварин і залежить від рівня впливу використаних в експерименті доз та хімічної будови цих сполук. Аніонний забарвник "Темно-коричневий 2Ч" у порівнянні з азобарвником "Сірий М" характеризується більш вираженими проявами ембріотоксичної дії. Розроблено та впроваджено до практики охорони здоров'я та у виробництво комплекс заходів, щодо запобігання несприятливому впливу аніонних азобарвників на організм працівників, та виникненню професійних і виробничо-обумовлених захворювань, а також оздоровлення умов праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.511.3-43
Шифр НБУВ: РА321719

Рубрики:

      
14.

Карнаух Є.В. 
Граничні задачі для одного класу процесів ланцюгу Маркова: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / Є.В. Карнаух ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Вивчено межові функціонали для однорідних процесів з незалежними приростами, задані на ланцюгу Маркова за припущення перетину додаткового або від'ємного рівнів показниково розподіленими стрибками (майже напівнеперервні процеси). За умови майже напівнеперервності уточнено компоненти матричної факторизаційної тотожності. Розглянуто розподіли екстремумів і умови невиродженості абсолютних екстремумів. З використанням проекційно-факторизаційного методу знайдено аналітичні представлення для інтегральних перетворень спільних розподілів часу першого перетину додатного або від'ємного рівнів і відповідних перестрибків. Розглянуто окремі випадки перетину нульового та нескінченно віддаленого рівнів. На підставі цих результатів для оцінки ймовірностей банкрутства для надлишкового процесу ризику у середовищі Маркова зі стохастичною функцією премій побудовано аналог двосторонньої нерівності Лундберга. На базі стохастичних співвідношень для двомежових функціоналів одержано інтегральні рівняння на обмеженому інтервалі для відповідних генератрис. Після продовження цих рівнянь на півпряму, з використананням тотожності Печерського одержано інтегральне перетворення спільного розподілу моменту виходу процесу з інтервалу через верхню межу та значення процесу у цей момент. Знайдено розподіл процесу до моменту виходу з інтервалу та ймовірність невиходу. Результати, одержані для двомежових функціоналів, застосовуються для одержання інтегральних перетворень розподілів модифікованих процесів з затримкою та відбиттям від додатної межі. Для даного класу процесів досліджено момент досягнення нульового рівня. Цей функціонал можна інтерпретувати як момент банкрутства для процесу ризику зі стохастичнии преміями та обмеженим резервом, заданим у середовищі Маркова. Для скалярного випадку встановдено спрощені співвідношення для генератрис двомежових функціоналів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.51,0 +
Шифр НБУВ: РА353030

Рубрики:

      
15.

Зайцева Л.Л. 
Дифузійні процеси з мембранами в гільбертовому просторі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / Л.Л. Зайцева ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Побудовано широкий клас узагальнених дифузійних процесів у скінченновимірному евклідовому просторі у формі, яка є інваріантною відносно розмірності фазового простору, з подальшим продовженням даної конструкції на випадок довільного сепарабельного гільбертового простору. За допомогою аналітичного підходу перехідну ймовірність дифузійного процесу, вектор переносу та матриця дифузії якого існують у значенні узагальнених функцій, побудовано як розв'язок початково-крайової задачі для рівняння з частинних похідних параболічного типу та подано у формі, що має аналог у гільбертовому просторі. Запропоновано стохастичне диференціальне рівняння, для якого побудований процес є слабким розв'язком. З використанням ймовірнісного підходу процес, узагальнені коефіцієнти переносу і дифузії якого містять дельта-функцію, зосереджену на заданій гіперплощині, побудовано як сильний розв'язок стохастичного диференціального рівняння. Зазначено, що даний метод з певними удосконаленнями можна перенести і на нескінченновимірний випадок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.511,0 + В162.1,0 +
Шифр НБУВ: РА333406

Рубрики:

      
16.

Гриценко П.О. 
Діагностика та прогноз перебігу плоскоклітинних раків гортані: імуноморфологічні аспекти: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / П.О. Гриценко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено експресію молекулярних маркерів у випадку плоскоклітинних раків гортані з метою вдосконалення діагностики та прогнозування подальшого клінічного перебігу захворювання. Проведено аналіз експресії фракції цитокератинів, анкопротеїнів p53 іта bcl-2, проліферативної активності (на підставі експресії Кі-67) у пухлинах залежно від ступеня диференціювання, наявності метастазів, виникнення рецидивів, ефективності проведеного хіміопроменевого лікування. Визначено діагностичне, прогностичне та предбачувальне значення кожного маркера біологічних властивостей. Установлено імунофенотипи раків гортані, що відповідають кожному ступеню диференціювання пухлин з високим ризиком метастазування, рецидивування, ймовірною чутливістю до хіміотерапії та променевого лікування. Запропоновано комплекс маркерів, які дозволяють уточнити гістологічний ступінь диференціювання пухлини (реакції цитокератинів), прогнозувати ймовірність метастазування та розвитку рецидивів протягом першого року (експресію онкобілків p53 і bcl-2, високу проліферативну активність), передбачати можливу ефективність проведення хіміотерапевтичного (відсутність експресії онкобілка p53) та променевого лікування (відсутність експресії онкобілка bcl-2, високу проліферативну активність).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6 +
Шифр НБУВ: РА354082

Рубрики:

      
17.

Коренькова Н.В. 
Діагностика та прогнозування синдрому гострої ниркової недостатності у новонароджених дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.В. Коренькова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Визначено клініко-морфологічні особливості синдрому гострої ниркової недостатності та вплив факторів ризику на його розвиток. Вивчено клінічний перебіг гострої ниркової недостатності, виниклої внаслідок різноманітних причин, у новонароджених різного гестаційного віку. Описано морфологічні зміни в нирках обстежених немовлят різного гестаційного віку, зумовлені гострою нирковою недостатністю. Досліджено фактори ризику антенатального та постнатального періоду стосовно розвитку гострої ниркової недостатності, що дозволяє визначити ймовірність її виникнення, провести вчасну профілактику та лікування ранніх проявів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.54-3
Шифр НБУВ: РА318816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Купець О.В. 
Довготривале безробіття в Україні: методологія оцінки та регулювання: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / О.В. Купець ; НАН України. Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні аспекти проблеми довготривалого безробіття за умов перехідної економіки України. Розкрито соціально-економічну сутність довготривалого безробіття, закономірності його формування, потенційні причини та наслідки. Вперше розроблено й апробовано методологію комплексної оцінки довготривалого безробіття у часовому та поперечному аспектах, що базується на поєднанні послідовних стадій аналізу. Систематизовано показники тривалості безробіття. Розроблено систему показників довготривалого безробіття та незайнятості. Виявлено основні тенденції довготривалого безробіття в Україні, здійснено його періодизацію та визначено особливості диференціації за основними соціально-демографічними групами. Здійснено апробацію запропонованої економетричної моделі, на базі якої оцінено вплив індивідуальних характеристик і параметрів місцевих ринків праці на умовну ймовірність працевлаштування безробітних та їх виходу зі складу робочої сили в Україні. Доведено необхідність системного застосування заходів втручання на ранній стадії безробіття та розроблено алгоритм процедури профілювання безробітних в Україні. Визначено пріоритетні напрями удосконалення механізму державного регулювання довготривалого безробіття в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.58 +
Шифр НБУВ: РА356309

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Іванова С.Ю. 
Дослідження пластичності гамкергічної синаптичної передачі в культурі нейронів гіпокампа щура: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / С.Ю. Іванова ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 24 с. — укp.

Описано явище посттетанічної депресії ГАМКергічної синаптичної передачі. Вперше показано наявність двох різних за кінетикою компонентів посттетанічної депресії, виявлено істотний внесок пресинаптичних механізмів до швидшого з них. Встановлено можливість виявлення гетерогенності ГАМКергічних синаптичних зв'язків за допомогою тривалої тетанічної стимуляції. З'ясовано, що тетанічна стимуляція спричиняє посттетанічну депресію (ПТД) у 55 % досліджуваних пар нейронів та посттетанічну потенціацію (ПТП) у 45 % синаптичних зв'язків. Зазначено, що за умови наявності ПТП у синаптичних зв'язках ймовірність вивільнення медіатора з пресинаптичних нервових закінчень значно менша, ніж в синапсах, в яких спостерігається ПТД. Вперше для нейронних мереж гіпокампа показано гомеостатичні зміни ГАМКергічної синаптичної передачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.522 +
Шифр НБУВ: РА332064

Рубрики:

      
20.

Кишакевич Б. Ю. 
Економіко-математичне моделювання кредитних ризиків банку: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.11 / Б. Ю. Кишакевич ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 34 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено й обгрунтовано методологію оцінювання концентрації кредитного ризику, яка грунтується на застосуванні гомогенних мір ризику та визначенні внеску кожного кредиту у сукупний ризик портфеля. Запропоновано нові міри концентрації кредитного ризику, які дозволяють врахувати кредитні якості позичальників у разі оцінювання концентрації ризику. Розглянуто концепцію факторної концентрації кредитного ризику, яка враховує не тільки секторні, а й глобальні систематичні фактори. Розроблено інструментарій оцінювання факторної концентрації, який грунтується на комплексному застосуванні декомпозиції Хофдінга й імітаційному моделюванні, та дозволяє оцінити нерівномірну залежність сукупного ризику кредитного портфеля від систематичних факторів. Розроблено систему моделей оцінювання кредитоспроможності та ймовірності дефолту позичальників і модель узагальненої бета-регресії для моделювання випадкового значення втрат у разі дефолту позичальників банку, що дозволяє визначити ймовірність дефолту та кредитний рейтинг позичальника на основі національної рейтингової шкали та змоделювати взаємозалежність між ймовірністю дефолту та втратами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2-99 в611
Шифр НБУВ: РА386042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського