Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (29)Реферативна база даних (762)Книжкові видання та компакт-диски (194)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=КІНЕТИКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 98
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шейкіна О.Г. 
Електроосадження цинку із розбавлених слабокислих електролітів імпульсним струмом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / О.Г. Шейкіна ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці і впровадженню нових технологічних процесів електроосадження цинку із низькоконцентрованих, зокрема, слабокислих, електролітів. Вивчена кінетика катодних процесів електроосадження металу із розбавлених електролітів при сумісному використанні поверхнево-активних речовин типу "ДХТІ" та імпульсного поляризуючого струму. Встановлені закономірності впливу параметрів поляризуючого струму різних форм на основні технологічні показники процесу осадження одношарових (масивних) цинкових покриттів. Одержано із одного електроліта і електролізера та досліджено багатошарові мікрошарові цинкові осади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.232.5

Рубрики:

      
2.

Сінкевич І.В. 
Електродні процеси на діоксидсвинцевих титанових анодах у водних кислих розчинах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / І.В. Сінкевич ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л352-51-041-02

Рубрики:

      
3.

Сельський А.А. 
Домішкові та радіаційні парамагнітні центри в монокристалах зі структурою тригонального Ca-галогерманату: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / А.А. Сельський ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.33,022

Рубрики:

      
4.

Рослик І.Г. 
Розробка та дослідження технології одержання залізного порошку засобом комбінованого відновлення дисперсної окалини з використанням синтетичного чавуну: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / І.Г. Рослик ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням одержання залізного порошку методом комбінованого відновлення прокатної окалини і спечених матеріалів на його основі. Проведено аналіз сировинної бази України та вибрана вихідна сировина для виробництва залізного порошку засобом комбінованого відновлення. Розроблені технологічні схеми підготовки вихідної сировини та визначені оптимальні параметри процесу. Досліджені кінетика та механізми відновлення прокатної окалини дисперсним низькокремністим чавуном у середовищі водню. Визначені оптимальні параметри процесу відновлення і проведене дослідно-промислове випробування розробленої технології одержання відновленого залізного порошку. На основі відновленого залізного порошку виготовлені низьколеговані спечені сталі, проведена оптимізація їхнього виготовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1

Рубрики:

      
5.

Зарічний І.М. 
Кінетика розкладу вищих аліфатичних одноосновних пероксикислот у водних лужних розчинах та їх реакції з люмінолом: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.М. Зарічний ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 18 с. — укp.

Встановлено, що розклад вищих аліфатичних монопероксикислот (ПК) у водних лужних розчинах - це багатостадійний процес, який протікає за трьома основними шляхами: гідроліз пероксикислоти і бімолекулярна взаємодія пероксианіону з молекулами ПК чи пероксиду водню. Обчислено кінетичні та активаційні параметри приведених реакцій розкладу. В умовах експерименту виявлено компенсаційний ефект та показано, що емітером хемілюмінесценції люмінолу з монопероксикислотами є 3-амінофталат у збудженому стані, а активними продуктами розкладу ПК є супероксид іон-радикал і синглетний кисень. Визначено критичні концентрації міцелоутворення ПК у водних розчинах. На основі досліджень впливу міцелярного середовища пероксикислоти на кінетику її розкладу і параметри хемілюмінесценції з люмінолом запропоновано хемілюмінесцентний метод визначення критичних концентрацій міцелоутворення (ККМ) вищих монопероксикислот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.334

Рубрики:

      
6.

Москвін П.П. 
Термодинаміка і кінетика фазоутворення в багатокомпонентних напівпровідникових системах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / П.П. Москвін ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.251,022

Рубрики:

      
7.

Новікова О.О. 
Азиди ксантону і флуорану та їх фотоініціююча здатність: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / О.О. Новікова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено синтезу та дослідженню будови, фотохімічних і спектрально-люмінесцентних властивостей нових органічних азидів, похідних ксантону і флуорану з метою використання їх в матеріалах для запису інформації. Досліджена фотоініційована полімеризація метилметакрилату в присутності синтезованих азидів в розчині і масі, методом дилатометрії вивчена кінетика процесу, визначені молекулярні маси продуктів полімеризації. Виявлено ефект "темнової" полімеризації після припинення опромінення. Досліджені азиди можуть бути використані як фотоотверджувачі в фотополімеризаційних композиціях на основі олігоефіракрилатів, як фотоініціатори радикальної полімеризації метилметакрилату, що дають полімер з досить високим значенням ступеня полімеризації, але невисоким виходом, причому процес можна проводити в темряві після попереднього опромінення зразка. При застосуванні синтезованих азидів як світлочутливих компонент були розроблені композиції і одержані зразки фотографічних матеріалів для везикулярного і люмінесцентного процесів запису інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.1

Рубрики:

      
8.

Ганьшин А.М. 
Кінетика фазового розшарування та дифузійні процеси в слабких твердих розчинах {sup3/supНе} в {sup4/supНе}: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.09 / А.М. Ганьшин ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.32,022 + В375.1,022 + В375 + 6,022 + В372.33,022
Шифр НБУВ: РА310484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Шологон В.І. 
Кінетика і механізм реакцій оксидативного приєднання диметилсульфату та етиленоксиду до ацидокомплексів платини (ІІ): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.І. Шологон ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.73
Шифр НБУВ: РА309416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Топал О.І. 
Кінетика та динаміка вигоряння високозольного енергетичного вугілля у киплячому шарі під тиском: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.І. Топал ; НАН України. Ін-т газу. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Проаналізовано закономірності кінетики та динаміки вигоряння високозольного вугілля та його коксів у киплячому шарі під тиском (КШТ). Створено лабораторні установки з метою дослідження кінетики та динаміки взаємодії паливних частинок з киснем повітря у КШТ. Розроблено методику імпульсного експерименту, що дозволила визначити залежності швидкості реагування від ступеню конверсії та температури за різних значень тиску у зоні реакції. Для температур 360 - 1000 С, тиску 0,1 - 2,0 МПа, частинок 0,1 - 1,6 мм отримано кінетичні та динамічні характеристики взаємодії вугілля та коксів Донецького, Львівсько-Волинського басейнів, а також донецьких антрацитів та пісного вугілля з киснем повітря. Одержано емпіричні залежності часу вигоряння частинок зазначеного вугілля в КШТ. Наведено технологічну схему установки ЦКШ-1,0 та методи відпрацювання режимів "піроліз - спалювання" у циркулюючому КШТ. Здійснено порівняльний аналіз техніко-економічних показників роботи перспективних та існуючих технологій. Запропоновано рекомендації щодо використання технологій спалювання вугілля у КШТ в енергетиці України відповідно до типу вугілля та потужності енергоблоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З352.04
Шифр НБУВ: РА311150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ратнер М.А. 
Кінетика росту та оптичні прояви атомарних і вакансійних кластерів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / М.А. Ратнер ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів". — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено кінетику росту атомарних кластерів у газовому струмені, що розширюється у вакуумі, а також вакансійних кластерів (пор) в опромінюваному кристалі. Процес агрегації часток та росту кластерів відіграє істотну роль у різних галузях фізики твердого тіла, які мають важливі застосування. Кінетику росту атомарних кластерів досліджено з урахуванням одночасної дії двох механізмів росту: шляхом конденсації газу на поверхні кластерів, а також злиття кластерів під час зіткнення. Встановлено, що кінетика росту вакансійних кластерів має важливі особливості, зумовлені його неоднорідним характером: пори ростуть швидше поблизу дислокацій, ніж у далині від них. Наведено результати, що складають фізичну основу щодо покращання структури кристала шляхом радіаційного відпалу та зменшення чутливості кристала до опромінювання завдяки первісному інтенсивному опроміненню контрольованою дозою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.312,022 + В372.8,022
Шифр НБУВ: РА309539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Славова Л.Л. 
Типологія комунікативних невдач (на матеріалі сучасного англійського мовлення): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.Л. Славова ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено порушення акту комунікації. Розглянуто основи типології комунікативних невдач (КН). Рівень сформованості комунікативної компетенції, обсяг тезауруса, наявність у індивида необхідних знань є основними чинниками, за допомогою яких можна передбачити успішність або неуспішність акту комунікації. КН визначено як збій у спілкуванні через повне або часткове нерозуміння вербалізованого повідомлення партнерами з комунікації. Типологію КН у сучасному англійському мовленні представлено КН мовного, мовленнєвого та лінгвокогнітивного характеру. Іншою причиною виникнення порушень акту комунікації є використання невербальних засобів спілкування. Комунікативні акти здебільшого не проходять без супроводу паралінгвістичних елементів, таких, як проксеміка, кінетика, просодія та різноманітні невербальні дії комунікантів. КН паралінгвістичного характеру зумовлено невідповідністю невербальних засобів вербальному процесу спілкування; омонімією та полісемією жестових знаків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-711
Шифр НБУВ: РА311545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Скриптун І.М. 
Взаємодія магнію, алюмінію, титану та їх оксидів з гідроксидно-хлоридними розплавами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.М. Скриптун ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено взаємодію легких металів (Al, Mg, Ti) та їх оксидів з гідроксидними та гідроксидно-сольовими розплавами. Розглянуто питання: розчинність оксидів легких металів у розплавах гідроксидів лужних металів та їх сумішей з галогенідами лужних металів; кінетика розчинності оксиду алюмінію у гідроксидно-сольових сумішах; кінетика корозії легких металів у лужних розплавах. Вивчені проблеми дозволяють встановити певні закономірності процесів розчинення металів та їх оксидів у розплавах, встановити кореляції між властивостями системи та розчинністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4
Шифр НБУВ: РА314423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Шуфлетюк В.М. 
Кінетика розпаду третинних гідропероксидів в присутності галогенідів тетраетиламонію: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.М. Шуфлетюк ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2001. — 18 с. — укp.

За результатами кінетичного дослідження та квантово-хімічного розрахунку реакції кумілгідропероксиду і третбутилгідропероксиду з галогенідами тетраетиламонію в ацетонітрілі встановлено, що галогеніди четвертинного амонію та фосфанію прискорюють розпад гідропероксидів у порівнянні з термолізом і проявляють каталітичні властивості в досліджених реакціях. Наведено кінетичну схему каталітичного розпаду гідропероксидів. Пояснено перебіг реакції субстрату з каталізатором в інтервалі концентрації останнього. Розраховано основні кінетичні та активаційні параметри каталітичного розпаду гідропероксидного субстрату. Виявлено, що на перебіг реакції гідропероксидів з четвертинними солями впливає природа катіона й аніона каталізатора, а також будова вуглеводневих замісників у молекулі субстрату. На підставі квантово-механічного розрахунку моделей комплексів гідропероксидів з сіллю доведено, що їх існування можливе за рахунок утворення водневих зв'язків між атомами кисню пероксидного зв'язку й атомами водню четвертинного катіона, аніоном та атомами водню молекули гідропероксиду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г246.155-27
Шифр НБУВ: РА314694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Дегода В.Я. 
Кінетика розподілу електронних збуджень при рентгенівському опроміненні: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.Я. Дегода ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 36 с.: рис. — укp.

Розглянуто проблему створення кінетичної рентгенолюмінесценції. Запропоновано базову кінетичну модель РЛ, яка враховує просторову неоднорідність генерації електронних збуджень (екситони та вільні носії заряду) та кінетику змін їх просторових розподілів у часі для сцинтиляційного і фосфоресцентного процесів. Система розрахунку розподілу носіїв у різних центрах дозволяє визначити усі параметри сцинтиляційного процесу та фосфоресценції. Встановлено, що на форму сцинтиляційного імпульсу найбільше впливають ті пастки, для яких імовірність термічної делокалізації близька до імовірності спонтанного переходу збудженого центра свічення. На затухання фосфоресценції найбільше впливає просторовий взаєморозподіл локалізованих носіїв різних знаків. Ця кінетична модель РЛ адекватно описує фізичні процеси затухання фосфоресценції та дозволяє одержувати криві затухання, які описуються спадаючими гіперболами з показником степеня від 0,8 до 2, що експериментально спостерігається для багатьох люмінофорів у разі рентгенівського збудження. Визначено основні напрямки досліджень для створення кінетичної теорії радіолюмінесценції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В345.31,022
Шифр НБУВ: РА314058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Попович О.Р. 
Механізм та кінетика десорбції цільових компонентів з адсорбентів, покритих полімерними оболонками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / О.Р. Попович ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено кінетику процесу десорбції активного компонента з капсульованих частинок адсорбенту. Розроблено математичну модель процесу десорбції активних компонентів. Визначено коефіцієнти ефективної дифузії активних компонентів у порах адсорбенту та полімерних оболонках. Математична модель дозволяє за результатами дослідження кінетики процесу встановлювати необхідну товщину покриття та розробити технологію нанесення полімерних оболонок на адсорбент.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж671-1
Шифр НБУВ: РА315001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Шевчик Г.П. 
Підвищення надійності важконавантажених твердосплавних різців з поверхневою обробкою на основі вивчення кінетики їх затуплення і механізму відказу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / Г.П. Шевчик ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 2001. — 20 с. — укp.

Теоретично й експериментально досліджено кінетику зношування та механізм відмови твердосплавних різців. Встановлено, що технологічні та експлуатаційні параметри процесу зношування інструмента можуть бути ураховані просторово-часовою моделлю. Кінетика затуплення важконавантажених твердосплавних різців має подвійний характер, описаний кусково-експоненційною залежністю. Коефіцієнти розробленої моделі затуплення твердосплавних різців оцінюють опір інструмента за різним механізмом затуплення. Термодифузійне карбонітридне покриття збільшує період стійкості різців ВК8 у ході точіння деталей з чавуну в 1,2 - 4,0 рази та величини приробочного зносу - в 1,2 - 6,0 разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-14 + К630.099-56-02
Шифр НБУВ: РА313758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Луценко Г.В. 
Дифузійна конкуренція фаз і взаємна дифузія в металічних порошках та мультишарах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Г.В. Луценко ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено нові методи прогнозування та засоби впливу на швидкість гомогенізації порошкових композитів у разі взаємної дифузії та на фазовий склад у випадку реакційної дифузії. Досліджено початкові стадії реакційної дифузії у тонких плівках і мультишарах. Відзначено, що кінетика дифузійної гомогенізації на початковій стадії спікання порошкових систем і систем порошок - пластина описано в рамках моделі розділеної пари, яка, окрім середньої дисперсності, враховує відношення середніх розмірів порошинок різних сортів і різнофракційність порошків. Уточнено критерій пригнічення та росту фаз під час твердофазних реакцій у порошкових сумішах. Вперше встановлено критерій вибору режиму (місця появи проміжних фаз на вільних поверхнях порошинок), який визначено відношенням дифузійної проникності фаз і відношенням середніх розмірів порошинок. Виявлено, що першу стадію двостадійного росту проміжної фази під час твердофазової реакції у мультишарах і тонких плівках, яка характеризується ефективним показником Аврамі в інтервалі 1 - 2, описано в межах наступних моделей: стохастична модель латерального розростання, де випадковими є початковий розподіл центрів зародкоутворення та процес розростання; детерміністична модель розростання острівків шляхом дифузії на рухомій міжфазній границі. Удосконалено модель "кисневого насосу" для взаємної дифузії у тонких плівках з окисненням дифузанта на поверхні. Вперше запропоновано узагальнення моделі Фішера на випадок дифузії на межах зерен з розтіканням по поверхні та одночасним ростом плівки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-1 687
Шифр НБУВ: РА312872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Алексєєва Т.Т. 
Кінетика утворення та мікрофазова структура взаємопроникних полімерних сіток на основі поліуретану і полібутилметакрилату: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.06 / Т.Т. Алексєєва ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Досліджено кінетичні особливості формування та мікрофазову структуру взаємопроникних полімерних сіток (ВПС) на основі поліуретану (ПУ) та полібутилметакрилату (ПБМА). Встановлено, що зміною кінетичних параметрів формування напів-ВПС і ВПС (швидкості утворення ПУ, швидкості полімеризації БМА, послідовності реакцій, співвідношення компонентів) можна регулювати в'язкопружні властивості, ступінь сегрегації та мікрофазову структуру матеріалу. Показано, що вплив наповнювача (мінерального, полімерного) на кінетику фомування ВПС і в'язкопружні властивості обумовлений двома факторами - впливом наповнювача на кінетику реакції та гальмуванням мікрофазового розподілу (МФР) внаслідок локального підвищення в'язкості поблизу межі розділу з твердою поверхнею, що призводить до зниження ступеня МФР системи в ході реакції. Проведено дослідження впливу потенційних компатибілізаторів на в'язкопружні властивості та кінетику формування напів-ВПС, що дозволило встановити два типи компатибілізуючої дії. В одному випадку введена доміша у вихідну двофазну систему запобігає мікрофазовому розподілу та призводить до утворення потрійної сумісної ВПС. В іншому - компатибілізатор прискорює МФР у ВПС, що починається за низьких ступенів перетворення кожного з компонентів. За даних умов спостерігається один широкий релаксаційний максимум втрат, що є наслідком зміни морфології системи та утворення ВПС типу матриці - включення з малими розмірами мікродоменів одного з компонентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л710.141 + Л719.2-1
Шифр НБУВ: РА315371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Макєєва І.С. 
Механізм та кінетика електроокиснення іонів Mn(ІІ) з фторвмісного електроліту: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / І.С. Макєєва ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Встановлено, що механізм процесу електроокиснення іонів Mn(II) з фторовмісного електроліту є стадійним. Вперше висвітлено суттєву залежність кінетики процесу від природи ліганду. У фторовмісних електролітах масоперенос прискорюється у 3 - 4 рази на відміну від сульфатних електролітів, завдяки міграції, що обумовлено більшою рухомістю комплексних частинок, які розряджуються. Доведено наявність принаймні двох різнойменно заряджених сполук, які визначили міграцію до анода та катода. Визначено співвідношення складових електроліту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.73
Шифр НБУВ: РА312161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського