Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (20)Реферативна база даних (471)Книжкові видання та компакт-диски (110)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=КАУЧУК$<.>+<.>K=РЕЗИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Полоз О.Ю. 
Анаеробні клейові композиції, модифіковані низькомолекулярними каучуками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / О.Ю. Полоз ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено оптимальний склад анаеробної клейової композиції на основі олігоестеракрилату МГФ-1, модифікованої низькомолекулярними бутадієн-нітрильним каучуком з кінцевими гідроксильними групами СКН-8 ГТР, що надає з'єднанням металів підвищену еластичність, високу адгезійну міцність, корозійну стійкість за умов кип'ятіння у воді під дією постійного навантаження, забезпечує з'єднання металів з різними видами кераміки, пластмас, склом, технічним графітом, надійно фіксує болтові та герметизує різьбові трубні з'єднання, за цього не поступається за даними властивостями аналогу - клею Loctite 243 (Німеччина) для роз'ємних з'єднань. Ефективність модифікованих низькомолекулярним каучуком СКН-8 ГТР анаеробних клейових композицій підтверджено виробничими випробуваннями щодо фіксації роз'ємних болтових з'єднань під час монтажу приводних і натяжних станцій стрічкових конвеєрів КЛ-135,КЛ-165 за умов НВП "Руна" (Дніпропетровськ), у різних вузлах легкових автомобілів на станції технічного обслуговування (Дніпропетровськ), а також для герметизації трубних різьбових з'єднань під час монтажу систем пожежогасіння на ВАТ "Дніпропетровський лакофарбовий завод".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л751.455.4 +
Шифр НБУВ: РА349565

Рубрики:

      
2.

Гусєв Д.В. 
Анаеробні композиції з олігомерними каучуками і новими донорно-акцепторними системами тверднення: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / Д.В. Гусєв ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльне оцінювання розроблених нових донорно-акцепторних систем тверднення анаеробних композицій з кращими існуючими. Виявлено, що за комплексом властивостей нові анаеробні композиції перевищують клей Loctite243 (Німеччина), який широко застосовується для фіксації роз'ємних різьбових з'єднань. Розроблено анаеробні композиції, придатні для склеювання металевих субстратів, неметалевих матеріалів зі сталлю, фіксації та герметизації різьбових роз'ємних з'єднань, ефективність яких доведено за виробничих умов ЗАТ "ЕЛСТА" (Дніпропетровськ), вагонного депо Нижньодніпровськ-вузол і станцій технічного обслуговування легкових автомобілів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л728.073-3 +
Шифр НБУВ: РА369125

Рубрики:

      
3.

Бусько Н.А. 
Блок-сополімери на основі вінілових мономерів та олігомерних ініціаторів (синтез, структура і властивості): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Н.А. Бусько ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено питання розробки методів синтезу олігомерних азо- та поліазоініціаторів. Встановлено закономірності процесів формування блок-сополімерів заданої будови фотоініційованою радикальною полімеризацією з використанням одержаних олігомерних азоініціаторів, досліджено властивості синтезованих сполук. Розроблено методи синтезу азоацилгідразонів кетонів. Показано, що вони є ефективними фотоініціаторами радикальної полімеризації у синтезі олігомерів. Вперше синтезовано олігомерні азо- та поліазоініціатори радикальної полімеризації на основі азо-біс-ізобутирогідразону циклогексанону та бутадієн-ізопренового каучуку або олігопропіленгліколів. Методом фотоініційованої радикальної полімеризації з використанням олігомерних азо- та поліазоініціаторів синтезовано три- та поліблочні сополімери з різною довжиною блоку стиролу. Доведено, що синтезовані методом фотоініційованої радикальної полімеризації блок-сополімери є двофазними системами. Показано, що за умов двостадійного синтезу блок-сополімерів співіснують дві хаотично взаємопроникні мікрофази, які складаються зі стирольних і дієнових блоків, а під час одностадійного синтезу блок-сополімерів утворюється добре упорядкована, тривимірна гратка ізольованих доменів стиролу всередині дієнової неперервної матриці. Показано, що методом фотоініційованої радикальної полімеризації з використанням поліазоініціаторів можна спростити процес синтезу блок-сополімерів до одностадійного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.18 + Л712.18
Шифр НБУВ: РА313871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кузіна В.В. 
Використання сіліконового матеріалу "Сілгап" для обтурації кореневих каналів при лікуванні хронічного періодонтиту постійних зубів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Кузіна ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано двохетапну методику оптимізації консервативного лікування хронічного періодонтиту постійних зубів з використанням нового пломбувального матеріалу "Сілгап", розробленого на кафедрі стоматології дитячого віку, дитячої щелепно-лицьової хірургії й імплантології ХДМУ за сприяння співробітників АТ "СТОМА" на базі сіліконових каучуків. Проведено експериментальне вивчення фізико-механічних властивостей нового пломбувального матеріалу, з'ясовано характер його взаємодії з кореневим дентином, визначено біосумісність. На першому етапі для прискорення репаративних процесів у періодонті проведено заповнення кореневих каналів пастою "Calasept" за рекомендаціями фірми-виробника на строк три місяці. На другому етапі для герметичного пломбування кореневого каналу використано матеріал "Сілгап". Під час роботи з пломбувальним матеріалом у клініці встановлено його високі технологічні властивості, що забезпечують легке введення до каналу, довготривалу якісну обтурацію, збереження природного кольору зуба, можливість відновлення коронок зубів після ендодонтичного втручання у найкоротші строки. Рекомендовано використовувати "Сілгап" як ефективний матеріал для пломбування кореневих каналів постійних зубів різних функціональних груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-52 +
Шифр НБУВ: РА342582

Рубрики:

      
5.

Пиріков О.В. 
Композиційні матеріали на основі модифікованих епоксидних олігомерів з підвищеними експлуатаційними властивостями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.В. Пиріков ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2006. — 21 с. — укp.

Здійснено теоретичне й еспериментальне обгрунтування можливості утворення композиційних матеріалів на основі модифікованих епоксидних олігомерів з підвищеними експлуатаційними властивостями. Доведено, що зміна хімічної природи отверджувача дає можливість у широких межах регулювати технологічні та теплофізичні характеристики епоксиднокаучукової композиції. Показано, що введення мінеральних і полімерних наповнювачів не впливає на властивості епоксиднокаучукових композицій за порівняно невеликої концентрації каучуку. Для модифікованих епоксидних полімерів за високої концентрації еластомеру адгезія, когезія та модуль пружності помітно зростають зі збільшенням концентрації наповнювача за одночасного зменшення деформаційної здатності, особливо за малих ступенів наповнення. Розроблено композиційні матеріали з підвищеним комплексом експлуатаційних властивостей, що дозволило істотно розширити область застосування епоксидних клеїв у будівництві для влаштування монолітної підлоги на промислових підприємствах, а також під час розробки захисних конструкцій від корозії та в процесі ремонту гірничошахтного устаткування. Епоксидний клей УП-5 233 ГК впроваджено на ряді підприємств вугільності промисловості, зокрема на шахтах Мінпаливенерго України ("Новодзержинській", ДП "Дзержинськвугілля", "Суходольській-східній" ДП "Краснодонвугілля", а також на шахті ім. А.Ф.Засядька, "Південнодонбаській N 3", "Жданівській", "Героїв космосу" ДХК "Павлоградвугілля", УК "Шахта Краснолиманська", "Північна" ДП "Макіїввугілля", шахтоуправлінні "Донбас" і на Запорізькому залізорудному комбінаті. Клейові моноліти підлоги влаштовані на підприємстві "Донецький м'ясокомбінат" та у Першому Українському міжнародному банку (Донецьк).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.23 +
Шифр НБУВ: РА343993

Рубрики:

      
6.

Кузнецов П.О. 
Модифікація поліпропілену гумовими сумішами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / П.О. Кузнецов ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливість використання відходів гуми та гумових сумішей з метою модифікації поліпропілену у процесі створення термоеластопластів і розроблено технологію їх переробки у вироби машинобудівного призначення та товари широкого вжитку. Досліджено основні напрямки модифікації поліпропілену шляхом його суміщення з дисперсними відходами гуми та модифікувальними домішками у процесі переробки. Встановлено вплив дисперсності, форми відходів гуми, активації поверхні та їх вмісту на реологічні, фізико-механічні та структурні властивості поліпропіленових композицій. Обгрунтовано раціональні умови модифікації та переробки композицій у вироби широкого вжитку. Розроблено композиції термоеластопластів на основі поліпропілену та гумових сумішей. Показано характер взаємодії між поліпропіленом, етиленпропіленовим каучуком і домішками. Визначено реологічні характеристики цих полімерів та їх фізико-механічні властивості залежно від рецептурного складу та тривалості термообробки. Обгрунтовано параметри переробки для одержання виробів машинобудівного призначення. Одержано вихідні дані для розробки технологічного процесу виготовлення гранул і виробів різного призначення з поліпропіленових композицій, наповнених відходами гуми та гумовими сумішами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719-94 +
Шифр НБУВ: РА363118

Рубрики:

      
7.

Гриценко В.В. 
Модифікація сітчастих поліціануратів реакційноздатними олігомерами та полімерами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / В.В. Гриценко ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено процес модифікації поліціануратів (ПЦ) реакційноздатними олігомерами та полімерами, а також роль природи модифікатора та характеру модифікації стосовно структури та властивостей полімерного матеріалу. Уперше для модифікації ПЦ використано каучуки з гідразидними, ацилгідразонними та ізоціанатними кінцевими групами. З використанням модельних органічних сполук вивчено механізм вбудовування таких каучуків до ПЦ сітки. Здійснено модифікацію ПЦ олігобутиленглікольадипінатом, зберігаючи високі термічні характеристики і поліпшуючи механічні властивості. Досліджено термоокисну стабільність послідовних взаємопроникних полімерних сіток (ВПС) на основі ПЦ і сітчастого поліуретану з підвищеною сумісністю компонентів завдяки хімічному щепленню між ними. Синтезовано in situ послідовні поліціанурат-поліуретанові ВПС і розглянуто відмінності в їх структурі та властивостях у порівнянні з послідовними ВПС. Виявлено, що in situ послідовні ВПС мають більшу густину та температуру склування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.72-27 + Л712.72 +
Шифр НБУВ: РА332170

Рубрики:

      
8.

Позняк І.В. 
Одержання стабілізованої полімерної сірки із натрію тіосульфату як відходу промислових виробництв: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / І.В. Позняк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 16 с. — укp.

Розроблено теоретичні та технологічні засади одержання полімерної сірки з натрію тіосульфату - відходу промислового виробництва. Виявлено технологічні закономірності процесів одержання полімерної сірки. З'ясовано, що полімерна сірка, одержана з відхідних розчинів натрію тіосульфату за фізико-хімічними характеристиками не поступається полімерній сірці торгівельної марки "Krystex". Встановлено, що полімеризований хінгідрон, який знаходиться у відхідному розчні, за кислотного розкладу натрію тіосульфату стабілізує макромолекули полімерної сірки, що позитивно впливає на її якість. Виявлено вплив компонентів розчинів хінгідронного та содо-миш'якового методів очистки, а також температури, співвідношення реагентів на якість та вихід полімерної сірки. Встановлено, що натрій тіоцианат, який міститься у відхідних тіосульфатних розчинах, за кислотного розкладу утворює з нітратною та хлоридною кислотами сполуки, які в подальшому відділити від полімерної сірки практично неможливо, що обумовлює необхідність проведення його попереднього відділення. Виявлено, що найбільш ефективним методом розділення є кристалізаційний. Встановлено, що в процесі вулканізації каучуку полімерною сіркою, одержаною кислотним розкладом тіосульфатних розчинів, які містять полімеризований хінгідрон, утворююється високоякісна гума. Визначено технологічні режими процесів одержання полімерної сірки кислотним розкладом відхідних тіосульфатних розчниів промислового виробництва нітратною та хлоридною кислотами. Розроблено технологічні схеми даних процесів, показано їх економічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.09 +
Шифр НБУВ: РА352796

Рубрики:

      
9.

Кушнір Т.В. 
Рівноважна та нерівноважна сорбція сірчаної кислоти гелевими та пористими поліакриловими аніонітами: автореф. дис... канд. хім. наук.: 02.00.11 / Т.В. Кушнір ; Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено рівноважну сорбцію сульфатів слабоосновними поліакриловими аніонітами у формі вільної основи. Встановлено, що розчини резинатів іонітів за умов їх переводу в сильнодисоційовану форму не є ідеальними, що зумовлено електростатичною взаємодією обмінних центрів у сольовій формі. Розроблено теоретичні моделі, які дозволяють розрахувати термодинамічні константи локальних рівноваг і рівновагу в цілому. Доведено, що біосульфатна форма аніообмінників не утворюється. Досліджено нерівноважну сорбцію сірчаної кислоти аніонітами, а також динаміку регенерації сорбентів у щільному шарі та у широкому діапазоні швидкостей фільтрування рідкої фази. Кінетику сорбції сірчаної кислоти та кінетику регенерації аніонообмінників лімітує внутрішня дифузія. Кінетичний коефіцієнт внутрішнього масопереносу за умов сорбції сірчаної кислоти залежить від пористості матриці та хімічної природи обмінних центрів, а у випадку регенерації іонітів гідроксидом натрію - від типу обмінних центрів. Показано, що нерівноважна сорбція сірчаної кислоти у щільному шарі слабоосновних поліакрилових іонообміннкиів, а також динаміка регенерації сорбентів описуються асимптотичним розв'язанням системи рівнянь теоретичної моделі внутрішньо-дифузійної динаміки сорбції. Одержано необхідні дані для проведення апріорних розрахунків експлуатації OH-фільтрів першого ступеня установок знесолення води сульфатного класу, завантажених будь-якими слабоосновними поліакриловими аніонітами, що характеризується такою ж хімічною природою обмінних центрів, як досліджені сорбенти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.4,0 +
Шифр НБУВ: РА362245

Рубрики:

      
10.

Резинкіна М.М. 
Розрахунок тривимірних електричних полів в неоднорідних середовищах методом скінченних об'ємів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.05 / М.М. Резинкіна ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2005. — 35 с.: рис. — укp.

Розвинуто метод скінченних об'ємів та розроблено нові математичні моделі для числового розрахунку тривимірних квазістаціонарних електричних полів у діелектричних і слабкопровідних середовищах з гетерогенними включеннями складної просторової конфігурації, яка може змінюватися у часі. З використанням нової різницевої схеми для розв'язання систем тривимірних еліптичних рівнянь розроблено нову наукову концепцію числового розрахунку електричних полів у неоднорідних середовищах, яка базується на ітераційному визначенні розподілу поля біля провідних включень за припущення, що вони є ідеальними провідниками та подальшому розрахунку поля всередині включень у разі припущення, що зовнішнє середовище є ідеальним діелектриком. Запропоновано метод поглинаючих межових шарів для розв'язання задач впливу однорідного електричного поля на гетерогенні включення, розташовані у середовищах з відкритими межами. Одержано аналітичні вирази для параметрів, які характеризують анізотропні властивості середовищ біля розгалужених тонких провідних каналів, що забезпечує здійснення розрахунків електричних полів за методом скінченних об'ємів з кроком розрахункової сітки, що є на кілька порядків більший, ніж діаметр каналів. Для проведення аналізу тривимірних електричних полів під час протікання електричного струму через провідні включення з урахуванням нелінійних змін параметрів зовнішнього середовища розроблено та числово реалізовано новий метод, що використовує ітераційні розрахунки електричних полів і перехідних процесів у нелінійних електричних полях з урахуванням зміни електричного опору середовищ розтіканню струму. Базуючись на теорії фракталів та даних про електричне старіння полімерів, розроблено метод і статистичну модель для розрахунку електричного поля у твердих полімерних середовищах біля тонких провідних розгалужених каналів (дендритів), конфігурація яких може стохастично змінюватись у часі. На базі запропонованої концепції розрахунку електричних полів у неоднорідних середовищах створено метод і програму числового розрахунку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.224 в641.8,022 + З279-044 +
Шифр НБУВ: РА339354

Рубрики:

      
11.

Качкуркіна І.А. 
Розробка гум з цинк- та кремнійвмісними композиційними добавками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / І.А. Качкуркіна ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

З використанням цинк- і кремнійвмісних карбамідо-формальдегідних композиційних домішок (ZnКФО та SiКФО) створено нові гуми з покращеними властивостями. За допомогою ряду інструментальних методів аналізу визначено структуру й властивості досліджуваних композитів. Показано, що ZnКФО є ефективним вулканізаційноактивним компонентом вулканізувальних систем різних типів для каучуків загальноспеціального та спеціального призначення. Встановлено, що ZnКФО може виступати одночасно активатором вулканізації та промотором адгезії гум до латунованого металокорду, який забезпечує міцний і стабільний зв'язок. Виявлено, що SiКФО з оптимальним співвідношенням неорганічної й органічної складової 80/20 є ефективним адгезійноактивним компонентом модифікуючої системи HRH у процесі кріплення гум до латунованого металевого й текстильного корду. Одержано позитивні результати використання композиційних домішок у процесах вулканізації та модифікації еластомерів, які підтверджено лабораторними випробуваннями за умов ЦЗЛ підприємств гумової галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л728.06-32 +
Шифр НБУВ: РА349862

Рубрики:

      
12.

Устінов О.В. 
Розробка зварювальних матеріалів і технології ручного підводного мокрого зварювання низьколегованих сталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / О.В. Устінов ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено теплові процеси в металі середньої товщини розрахунковими й експериментальними методами. Визначено, що теплова ізоляція нагрітих поверхонь від води знижує швидкість охолодження металу зони термічного впливу (ЗТВ) більш значно, ніж збільшення погонної енергії. Розроблено комбіновану теплову ізоляцію, що складається з теплоізоляційної шлакової корки та прилягаючих шарів силоксано-смоляного каучуку, що наносяться перед зварюванням на виріб. За цих умов використовуються електроди з двошаровим покриттям збільшеної маси. Зварені з'єднання набувають високих пластичних властивостей та підвищену тріщинотривкість за використання низьковуглецевих електродів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.76,27 +
Шифр НБУВ: РА321341

Рубрики:

      
13.

Зибайло С.М. 
Розробка клейових композицій на основі комбінацій хлорвмісних полімерів для кріплення гум до металу в процесі вулканізації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / С.М. Зибайло ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено систематичні дослідження адгезійної здатності найбільш поширених хлоровмісних полімерів і їх комбінацій під час формування клейових композицій для кріплення гум на основі каучуків різної полярності до металу у процесі вулканізації. Визначено крайові кути змочування клейовими композиціями на основі хлоровмісних полімерів та їх комбінацій поверхні різних субстратів і розраховано коефіцієнти розтікання. На підставі одержаних даних встановлено ральні технологічні параметри клеїв. Розроблено нові способи одержання клейових композицій на основі комбінацій хлоровмісних полімерів та оптимальні склади праймера і покривного клеїв. Вперше одержано діаграми розчинності хлорвмісних полімерів клейового призначення, застосовані для цілеспрямованого вибору комбінацій розчинників під час розробки клеїв конструкційного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л728.240.6 +
Шифр НБУВ: РА333438

Рубрики:

      
14.

Іващенко О.А. 
Розробка технології модифікованих полікапроамідних хірургічних ниток та дослідження їх властивостей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.15 / О.А. Іващенко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2001. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М373.14
Шифр НБУВ: РА316130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Єрмольчук Л. В. 
Синтез та властивості функціоналізованих рідких каучуків та їх композицій з вторинними полімерними наповнювачами: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / Л. В. Єрмольчук ; Нац. акад. наук України ; Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше введено гідроксильні групи в безфункціональні рідкі каучуки шляхом обробки 2-меркаптоетанолом і пероксидом водню. Здійснено введення епоксидних та/або амідних груп в каучуки обробкою пероксидом водню нітрилвмісних олігомерів або проведення реакції в присутності нітрильного розчинника за реакцією Прилежаєва. Встановлено характер впливу умов синтезу на структуру одержаних гумопластів. Досліджено фізико-механічні, морфологічні властивості, стійкість до термоокиснювальної деструкції, ступень зшивання гумопластів. Вивчено структуру та теплофізичні характеристики гумопластів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л725.02 + Л728-3
Шифр НБУВ: РА373782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Галько С.В. 
Товарознавча оцінка споживних властивостей нової штучної шкіри: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.08 / С.В. Галько ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено споживні властивості нової штучної шкіри, для створення якої використано сучасний підхід, а саме, застосовано суміш полімерів у водному середовищі, одержаної за екологічно чистими енергоощаджувальними технологіями. Зазначено, що нову штучну шкіру одержують внаслідок нанесення на текстильну основу наповненої полімерної композиції, яка містить каучук у латексі, суміщений з полімером в емульсії, що має складноестерні групи. Установлено, що властивості нових штучних шкір у молекулярному та реологічному аспектах залежать від вмісту складових полімерних композицій штучних шкір і хімічної природи сировинних вихідних матеріалів. З урахуванням здійснених досліджень в'язкісних властивостей суміші полімерів внаслідок апроксимації експериментальних даних одержано математичні моделі, які адекватно описують залежність реологічних параметрів від складу плівкотвірної композиції на основі суміші полімерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М531.2 +
Шифр НБУВ: РА336657

Рубрики:

      
17.

Овчаров В. І. 
Фізико-хімічні засади вулканізації еластомерних композицій на основі дієнових каучуків в присутності органічних похідних кислот фосфору: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.17.06 / В. І. Овчаров ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Встановлено основні закономірності розроблення еластомерних композицій з використанням органічних похідних кислот фосфору з різними функціональними групами та замісниками. Показано, що максимальною прискорювальною дією на процес сірчаної вулканізації дієнових каучуків володіють сполуки з хелатним зв'язком між фосфором і сульфуром, та/або координаційним зв'язком металу та сульфуру в структурі фосфоорганічних сполук (ФОС). Визначено напрямки паралельних і послідовних реакцій за участю вивчених класів ФОС під час утворення дійсного агента вулканізації. Розроблено рекомендації з викоритання ФОС як прискорювачів та інгредієнтів поліфункціональної дії з метою інтенсифікації вулканізаційних процесів, зменшення утворення токсичних речовин, розширення асортименту інгредієнтів. З використанням ФОС розроблено сірчані вулканізувальні системи та модифіковано еластомерні композиції для виготовлення шин, гумотехнічних виробів, електрокабельної продукції, гумового взуття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л728.061.5
Шифр НБУВ: РА382487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Базиляк Л.І. 
Хімічна модифікація епоксидних смол гідропероксидами в присутності четвертинних солей амонію: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Л.І. Базиляк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 17 с. — укp.

Встановлено закономірності одержання та синтезу на основі діанових епоксидних смол марок ЕД-20 та ЕД-22, полігліциділфенолоформальдегідної смоли, ациклічної смоли УП-632 та N,N,N',N' - тетрагліциділметилендіаніліну пероксидних похідних за присутності четвертинних солей амонію (ЧСА). Модифікаторами епоксидних смол визначено гідропероксид третбутилу, гідропероксид ізопропілбензолу, 1,1-диметил-2-фенілметилгідропероксид та 1,1,3-триметил-3-фенілпропілгідропероксид. Використано бензилтриетиламоній хлористий,тетрабутиламоній бромистий, тетрабутиламоній йодистий, цетилтриетиламоній бромистий та тетраметиламоній йодистий як ЧСА. Доведено, що реакція між епоксидною смолою та гідропероксидом відбувається з достатньою швидкістю за температури 323 К у середовищі толуолу та кількості гідропероксиду 1 моль його в розрахунку на 1 г-екв. епоксидної групи смоли та вмісті ЧСА 15,0 і гідроксиду калію (КОН) - 12,5 % моль. Запропоновано схему реакції одержання пероксидних олігомерів і виведено кінетичне рівняння процесу. Структуру синтезованих сполук підтверджено хімічними та спектральними методами аналізу. З використанням методу комплексного термічного аналізу встановлено основні закономірності розкладу синтезованих олігомерів. Пероксидні похідні епоксидних смол вивчено в процесах структурування полімерних композицій на базі нафтополімерних смол та низькомолекулярного полібутадієнового каучуку "Krasol-LB".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.13
Шифр НБУВ: РА311632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Шмарін С. Л. 
Прогнозування викидів парникових газів з місць захоронення твердих побутових відходів в Україні / С. Л. Шмарін. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено розв'язанню наукової задачі розкриття особливостей впливу чинників на процеси утворення парникового газу метану з місць захоронення твердих побутових відходів як наукове підґрунтя удосконалення методики прогнозування їх викидів в Україні.Визначено вміст у складі захоронених твердих побутових відходів сімох біорозкладних вуглецевмісних компонентів, рекомендованих Міжурядовою групою експертів з питань зміни клімату, для усіх областей України, обсяги їх захоронення за період з 1990 по 2014 роки, оцінено обсяги утилізації метану, що утворювався у складі звалищного газу, та створено відповідну інформаційну базу даних твердих побутових відходів в Україні.Запропоновано аналітичну залежність викидів парникового газу метану з місць захоронення твердих побутових відходів, яка на відміну від відомих, враховує кліматичні умови регіонів України, вміст та константи утворення метану семи біорозкладних вуглецевмісних компонентів (папір або картон, текстиль, харчові відходи, деревина, садово-паркові відходи, засоби особистої гігієни, резина або шкіра). Це дало змогу з використанням розробленої методики розрахувати викиди метану з місць захоронення твердих побутових відходів в Україні за період з 1990 по 2014 роки, щорічний обсяг яких поступово зростав від 162,0 до 217,8 тис. тонн, що еквівалентно негативному впливу від 4,05 до 5,45 млн тонн вуглекислого газу, а також спрогнозувати їх значення на період до 2050 року за різними сценаріями впровадження заходів у сфері поводження з відходами та демографічних змін в країні.Результати дисертаційної роботи впроваджено шляхом використання Міністерством екології та природних ресурсів України при підготовці Національного кадастру антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів в Україні, поданого Україною до Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату у 2015–2018 роках. Це призвело до зниження невизначеності результатів розрахунків в частині викидів парникового газу метану з місць захоронення твердих побутових відходів в Україні на 10–15 %.^UThesis is devoted to solving the actual scientific issue on disclosure of the influencing factor features on GHG generation processes from municipal solid waste disposal sites as a scientific basis for improving the methodology for predicting its emissions in Ukraine.Analytical dependence of methane emissions from solid waste disposal sites is proposed, which unlike the known ones, takes into account regional climate features of Ukraine, contents and methane emission generation rate constants for seven biodegradable Carbon-containing components (paper and cardboard, textile, food waste, wood, garden and park waste, personal hygiene (diapers), rubber and leather). Based on it and developed methodology methane emissions from municipal solid waste disposal sites were estimated for 1990–2014 years. According to results of the estimations the annual volumes of the methane emissions gradually increased from 162.0 to 217.8 thousand tonnes, which is an equivalent to negative impact of carbon dioxide from 4.05 to 5.45 million tons. Also methane emissions from municipal solid waste disposal sites were predicted up to 2050 based on different scenarios on national waste management system and demographic changes in the country. Results of the thesis were implemented by the Ministry of Ecology and Natural Resources of Ukraine through using them while compiling Ukraine's GHG Inventory submitted to the UNFCCC Secretariat in 2015–2018 years. This has led to decreasing of the uncertainty level for the methane emissions from municipal solid waste disposal sites by 10–15 %.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Таланюк В. В. 
«Закономірності формування та біорозкладу зварних з'єднань біодеградабельних полімерів» / В. В. Таланюк. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена формуванню та дослідженню біорозкладу зварних з'єднань біодеградабельних полімерів ПГБ (полігідроксибутират), ПЛА (полілактид), їх суміші ПГБ/ПЛА та їх найбільш розповсюдженого модифікатора – синтетичного термопластичного еластомеру (ТПЕ) блок-кополімеру СЕБС (стирол-етилен-бутилен-стирольний каучук).У даній роботі досліджували особливості зварювання та біодеструкції зварних з'єднань двох найбільш досліджених біополімерів – полілактиду та полігідроксибутирату, а також їх найбільш розповсюдженого модифікатора – синтетичного термопластичного еластомеру (ТПЕ) блок-кополімеру СЕБС (стирол-етилен-бутилен-стирольний каучук). Експерименти з деградації зварних з'єднань біополімерів показали, що усі зварні шви з різною швидкістю, але розкладаються, що однак менше, особливо це суттєво для біополімеру ПГБ, швидкості деструкції вихідних біополімерів. Отримані результати дали можливість розробити технологічні рекомендації зі зварювання досліджуваних біополімерів ПГБ та ПЛА, які на сьогодні є найбільш розповсюдженими серед біополімерів та використовуються у промисловості, метою яких є формування структури їх зварних швів наближеної до вихідних біополімерів та, відповідно, аналогічними властивостями, зокрема здатністю до біодеструкції. Результати механічних випробувань та досліджень морфології зварних швів ТПЕ СЕБС дозволяють стверджувати, що ТПЕ СЕБС має достатню здатність до зварювання для використання як модифікатор ПГБ та ПЛА з точки зору формування їх якісних зварних з'єднань.^UThe thesis is devoted to the formation and research of biodegradation of the welded joints of biodegradable polymers PHB (polyhydroxybutyrate), PLA (polylactide), their mixtures PHB / PLA and their modifier, mainly synthetic thermoplastic elastomer (TPE) block copolymer SEBS (styrene-ethylene-butylene-styrene).In this work, the peculiarities of welding and biodegradation of the welds of two most studied biopolymers – PLA and PHB, as well as their modifier, mainly synthetic thermoplastic elastomer (TPE) block copolymer SEBS (styrene-ethylene-butylene-styrene rubber) have been investigated.Experiments on degradation of the biopolymer welds have shown that all welds decompose, but at different rates, especially significant less for the PHB biopolymer comparing to the basic materials. The reason of that is structurization of biopolymers (similar to synthetic polymers) with formation of a higher crystallininty inside the welded joints and longer decomposition process of their crystalline phase. The obtained results made it possible to develop technological recommendations for welding of the studied biopolymers PHB and PLA, which are currently the most common among biopolymers and used in industry, the purpose of which is to form the structure of the welds similar to the structure of the basic biopolymers and, accordingly, similar properties, such as ability to biodegradation.The results of mechanical tests and studies of the morphology of TPE SEBS welds suggest that TPE SEBS has sufficient welding ability to be used as a modifier of PHB and PLA in terms of the formation of their quality welds.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського