Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (781)Книжкові видання та компакт-диски (475)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=КЛІНІКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 166
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бурса А.І. 
Аутоагресивна поведінка у хворих похилого віку з органічним депресивним розладом (клініка, діагностика, терапія, профілактика): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / А.І. Бурса ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення структури та клініко-психопатологічних особливостей формування аутодеструктивної поведінки осіб похилого віку з органічним депресивним розладом (ОДР) удосконалено ранню діагностику та тактику психотерапевтичної та медикаментозної корекції цих патологічних станів. Запропоновано новий підхід, зокрема, розроблено інтегративний комплекс психотерапії та медикаментозного забезпечення (антидепресантами групи СІЗЗС), адаптованих для категорії хворих з ОДР. Ефективність лікувального комплексу підтверджено клініко-катамнестично. Обгрунтовано рекомендації стосовно терапевтичної корекції та профілактики аутоагресії за депресивних розладів на тлі церебрального атеросклерозу за умов психіатричного стаціонару та психоневрологічного диспансеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 +
Шифр НБУВ: РА356704

Рубрики:

      
2.

Щеглова Я.В. 
Аутоагресивна поведінка хворих на епілепсію (клініка, генез, профілактика): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Я.В. Щеглова ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження 230-ти хворих на епілепсію з психічними розладами, з яких у 150-ти спостерігалася аутоагресивна поведінка, а у 80-ти - вона не відмічалася ніколи. Досліджено та порівняно певні клінічні, особистісні та соціальні характеристики хворих. Проаналізовано структуру зазначеної поведінки хворих. Установлено клінічні, особистісні та соціальні критерії ризику аутоагресивної поведінки хворих на епілепсію. З використанням методу аналізу генезу аутоагресивної поведінки таких хворих виявлено чинники, що беруть участь у її формуванні та реалізації. Встановлено співвідношення провідних чинників генезу зазначеної поведінки та психопатологічних синдромів у досліджених хворих. Запропоновано заходи щодо покращання профілактики первинних і повторних аутоагресивних дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2 + Р64-32 +
Шифр НБУВ: РА363182

Рубрики:

      
3.

Стрельнікова І.М. 
Афективні розлади хворих на епілепсію (клініка, реабілітація, профілактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / І.М. Стрельнікова ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії і наркології. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено клініко-психопатологічну характеристику непсихотичних афективних розладів у хворих на епілепсію у міжприступний період та розроблено принципи їх профілактики та реабілітації хворих на підставі даних комплексних обстежень 107-ми осіб обох статей віком 18 - 45 років з встановленим діагнозом епілепсія, у яких в інтеріктальному періоді було виявлено афективні розлади. Установлено причинно-наслідковий взаємозв'язок біологічних, соціально-психологічних і клініко-психопатологічних факторів, які провокують розвиток афективних порушень у зазначених хворих. Залежно від етіопатогенетичних факторів виділено варіанти афективних розладів у хворих на епілепсію: нозогенні, психогенні, спричинені прийомом протиепілептичних препаратів. Установлено, що в обстежених хворих наявні депресивні розлади, афективні реакції, дисфорії й обсесивно-фобічні порушення. За цього депресивні розлади містять тужливі, адинамічні, іпохондричні, тривожні компоненти та депресії з деперсоналізаційними порушеннями. Розроблено патогенетично обгрунтовану комплексну систему психотерапевтичної допомоги за афективних розладів у хворих на епілепсію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2-3 + Р64-324 +
Шифр НБУВ: РА341090

Рубрики:

      
4.

Гнидюк О.В. 
Вібраційна хвороба у підземних гірничих робітників після припинення контакту з вібрацією (клініка, діагностика, реабілітація): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.В. Гнидюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості проявів вібраційної хвороби у підземних гірничих виробників залежно від терміну припинення впливу вібрації, а також ефективність реабілітаційних заходів на різних етапах постконтактного періоду. Визначено схему діагностики ступеня вираженості захворювання. Встановлено, що ступінь відновлення постраждалих функцій залежить від стадії захворювання на момент припинення дії вібрації, активності реабілітаційної терапії впродовж трьох років після припинення цієї дії, раціонального працевлаштування та наявності супутньої патології. Доведено існування "межі відновлення" втрачених функцій, після якої ефективність реабілітаційного лікування дуже низька, що дозволяє переглянути правові аспекти диспансерного нагляду за даною категорією робітників щодо періодичності та обсягу медичної допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.431.11 + Р628.07-3 +
Шифр НБУВ: РА321119

Рубрики:

      
5.

Бондаренко А.В. 
Вікові особливості менінгітів у дітей (епідеміологія, етіологія, клініка, диференційна діагностика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / А.В. Бондаренко ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено вікові особливості етіології, епідеміології та клінічних проявів менінгіту в дітей, а також езологічну структуру менінгітів у дітей різного віку. Визначено частоту гнійних і серозних менінгітів у дітей віком до 5-ти років на популяційному рівні. На підставі клінічного та лабораторного обтеження 249-ти дітей віком від 3-х днів до 14-ти років з підозрою на менінгіт вивчено клінічні особливості перебігу цієї хвороби. Запропоновано критерії ранньої діагностики менінгіту залежно від віку, доведено значущість визначення концентрації фактора некрозу пухлин, його розчинного рецептора та інтерлейкіну-6 у диференційній діагностиці бактеріальних і серозних менінгітів. Запропоновано здійснювати комплексне визначення фактора некрозу пухлин та його розчинного рецептора для оцінки санації спинно-мозкової рідини за бактеріального менінгіту. Досліджено ліквор за умов подібности клінічної картини менінгіту та станів, за цього показано наявність запалення мозкових оболонок та доведено необхідність проведення пункції спинно-мозкового каналу за всіх підозрілих випадків для уточнення діагнозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.016.1-3 +
Шифр НБУВ: РА342276

Рубрики:

      
6.

Аббасзаде Е. З. 
Внутрішньомозкові і внутрішньошлуночкові крововиливи в результаті розриву аневризм переднього півкільця артеріального кола головного мозку (клініка, діагностика, лікування) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.05 / Е. З. Аббасзаде ; ДУ "Ін-т нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова АМН України". — К., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Уперше досліджено локалізацію та поширення внутрішньомозкової гематоми та внутрішньошлуночкового крововиливу залежно від локалізації артеріальних аневризм (АА), зокрема, від напрямку її дна. Проаналізовано основні чинники, які зумовлюють захворювання (мас-ефект гематоми, вазоспазм, ступінь поширення крові у шлуночках мозку) та методи їх корекції. Вивчено прогностичну роль факторів, що впливають на результати лікування хворих з розривом АА переднього півкільця артеріального кола мозку. Запропоновано формулу, яка дозволяє з високою точністю (89 %) передбачити результати лікування. Вперше вивчено ефективність фібринолізу у хворих з масивним субарахноїдальним крововиливом і гемотампонадою шлуночків у разі розривів АА переднього півкільця артеріального кола головного мозку, відзначено високу ефективність його використання в комплексному лікуванні розривів АА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3
Шифр НБУВ: РА383644 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Стельмах В. В. 
Вроджена ламкість кісток (діагностика, клініка, лікування): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / В. В. Стельмах ; ДУ "Ін-т травматології та ортопедії НАМН України". — К., 2011. — 23 с. — укp.

Висвітлено актуальні проблеми оптимізації функції опорно-рухового апарата та покращання результатів лікування хворих на вроджену ламкість кісток (ВЛК). За результатами дослідження 107-ми ортопедичних хворих на ВЛК одержано дані про частоту виникнення й особливості клінічих ознак ВЛК, а також характерні особливості клініко-рентгенологічної картини перебігу хвороби. З використанням рентген-денситометрії досліджено структурно-функціональний стан кісткової тканини у хворих на ВЛК, що характеризується розвитком помірно вираженого та значного остеопорозу. За результатами клініко-морфологічного дослідження кісткової тканини біоптатів довгих кісток хворих на різні типи ВЛК виявило значну неоднорідність будови уражених кісток, що реєструється на різних структурних рівнях: органному, тканинному, клітинному. Зазначено, що найбільш глибокі зміни, що обумовлюють зниження механічної міцності за звичайних навантажень на кістку, виявлено у діафізарних відділах кісток. Доведено доцільність застосування бісфосфонатів, як препаратів патогенетичної консервативної терапії, з метою підвищення щільності кісткової тканини та запобігання великій кількості переломів у хворих на ВЛК. Показано можливості використання метода блокувального інтрамедулярного остеосинтезу у випадках переломів і деформації довгих кісток кінцівок у хворих на ВЛК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.148 + Р251.262.4
Шифр НБУВ: РА384514 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Добровинська О. В. 
Гендерні особливості остеодефіциту у хворих на остеоартроз: клініка, патогенез, лікування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / О. В. Добровинська ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено особливості перебігу різних варіантів остеоартрозу (ОА) в чоловіків і жінок, доведено гендерні відмінності остеодефіциту (ОП, Он) за ОА за МКІ й МПК, статевий диморфізм рівнів МКМ (ПТ, КТ, ОК, Кз, Ін, ЛФ) і ОХЕ (Al, Ca, Cd, Со, Cu, Fe, Li, Mg, Mn, P, Pb, Sr, Zn) у волоссі хворих на ОА, патогенетичну значущість окремих параметрів МКМ і ОХЕ в представників різної статі, взаємозв'язок їх зі складовими компонентами МС, вмістом в організмі запальних білків і характером цитокінової мережі, залежність ефективності використання терапевтичних засобів від вихідного стану кісткового метаболізму, визначено характер змін таких показників під впливом лікування в чоловіків і жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12
Шифр НБУВ: РА379231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Гавриляк Г. Є. 
Генералізований пародонтит: імунопатогенез, клініка та діагностика: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / Г. Є. Гавриляк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Висвітлено клінічні й імунопатогенетичні аспекти генералізованого пародонтиту (ГП). Клінічний аспект включає проведення диференційної діагностики за характерними клінічними ознаками й індексів двох форм ГП, які найчастіше зустрічаються у дорослому віці: генералізований пародонтит з хронічним перебігом (ХГП) і швидкопрогресуючим пародонтитом (ШПП). Проведено порівняння імунопатогенезу різних форм ГП імунологічними, гістологічним, імуногістохімічним і електронно-мікроскопічним методами. Обстежено 76 хворих на ГП, з них - 45 хворих на ХГП і - 31 хворий на ШПП. Доповнено знання щодо клінічних особливостей перебігу двох форм ГП, їх поєднаність з хронічними запальними патологіями інших локалізацій. Вперше виявлено візуальні та морфологічні зміни тканини ясен за хронічної гіперімунокомплексемії в експерименті: порушена локалізована внутрішньосудинна коагуляція крові, що зумовлює розвиток дистрофічних змін пародонту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12
Шифр НБУВ: РА380681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Мозгова Т.П. 
Гіперкінетичні розлади та розлади поведінки у підлітків (патогенез, клініка, корекція, профілактика): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / Т.П. Мозгова ; АМН України. Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2008. — 32 с. — укp.

Досліджено проблему вивчення формування гіперкінетичних розладів і розладів поведінки у підлітків. На підставі результатів комплексного інтегрального дослідження встановлено взаємозв'язок і взаємовплив психосоціальних, генотипічних, клініко-психопатологічних і нейрогуморальних чинників такого формування. Визначено структуру та закономірності синдромогенезу. Виявлено роль конституціональних особливостей, нейрофізичних і нейровегетативних механізмів. Установлено патогенетичні механізми та предикати формування досліджених розладів. Визначено чинники ризику й антиризику, прогностичні критерії формування соціальної дезадаптації. Запропоновано етіопатогенетичну концепцію формування гіперкінетичних розладів і розладів поведінки, з використанням якої розроблено систему раннього діагностування, корекції та профілактики формування соціальної дезадаптації у підлітків. Обгрунтовано програму індивідуального прогнозу, визначено алгоритм проведення диференційованих превентивних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.62-323.7 + Р733.64-3 +
Шифр НБУВ: РА359584

Рубрики:

      
11.

Данацко В.В. 
Гіпертензивні внутрішньошлуночкові крововиливи в осіб молодого та середнього віку (клініка, діагностика, лікувальна тактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / В.В. Данацко ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Вивчено структуру та основні етіопатогенетичні чинники гіпертензивних внутрішньошлуночкових крововиливів (ВШК) в осіб молодого та середнього віку. На підставі результатів співставлення клінічних та інструментальних даних визначено особливості клінічного перебігу ВШК, обумовлених артеріальною гіпертензією в осіб зазначеного віку та уточнено принципи діагностичної тактики. Вивчено інформативність сучасних методів діагностики та розроблено діагностичні критерії та алгоритми обстеження даних хворих в динаміці перебігу захворювання. Визначено типові клінічні симптомокомплекси, проаналізовано їх залежність від локалізації та масивності крововиливу в шлуночки мозку. Розроблено принципи лікувальної тактики та визначено прогностичні критерії залежно від клінічного перебігу гіпертензивних ВШК в осіб молодого та середнього віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3 +
Шифр НБУВ: РА323496

Рубрики:

      
12.

Долгошапко 
Гнійно-запальні захворювання в акушерстві (патогенез, клініка, система лікувальних та профілактичних заходів): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Ольга Миколаївна Долгошапко ; Донецький держ. медичний ун-т ім. М.Горького. НДІ медичних проблем сім'ї. — Донецьк, 2006. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21 + Р716.23
Шифр НБУВ: РА355534

Рубрики:

      
13.

Книш Я.М. 
Гострий дивертикуліт товстої кишки: клініка, діагностика, лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Я.М. Книш ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Установлено, що у випадку дивертикульозу товстої кишки (ТК) майже завжди (84,8 %) є наявними ознаки хронічного запального процесу, який може спричинити гострий дивертикуліт (ГД) ТК. Відзначено особливість розповсюдження дивертикулітів у ТК - "множинну групову" локалізацію дивертикулів, яку виявлено у 18,2 % усіх хворих з дивертикульозом. Опрацьовано клінічну симптоматику та діагностику окремих форм ГДТК, систематизовано й удосконалено їх класифікацію. Вивчено особливості перебігу ускладнених форм ГДТК залежно від локалізації дивертикула та прилеглих до нього анатомічних структур. Уперше виділено та описано неускладнену, перитонеальну та заочеревинну форми ГДТК. Створено формалізовану систему визначення операційного ризику (ОР) як одного з детермінантів вибору методу операційного втручання. Уперше запропоновано класифікацію оперативних втручань за умов ГДТК. Наведено характеристику віддалених результатів лікування цих хворих після оперативних втручань певних типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.0 +
Шифр НБУВ: РА329944

Рубрики:

      
14.

Максимук О.Ю. 
Гострі порушення венозного кровообігу в сітківці: патогенез, клініка, діагностика, медикаментозне і лазерне лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.18 / О.Ю. Максимук ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2007. — 34 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності лікування гострих порушень венозного кровообігу в сітківці ока на підставі вивчення особливостей мікроциркуляторного, коагуляційного гемостазу, перекисного окиснення ліпідів, клінічного перебігу захворювання, флюоресцеїн-ангіографічних змін та застосування нових медикаментозних і лазерних засобів комплексної терапії досліджуваної патології. В експериментальних дослідженнях рекомендовано використовувати нову неінвазивну модель тромбозу вен сітківки, що відтворює клінічний перебіг захворювання з усіма характерними ознаками. Доведено доцільність застосування поліпептидних препаратів "Вермілат" та "Ербісол" та селективної лазерної коагуляції у лікуванні тромбозу вен сітківки. З метою підвищення ефективності лікування хворих на гострі порушення венозного кровообігу в сітківці рекомендовано використовувати метод, яки включає патогенетичну корекцію основних ланок захворювання шляхом використання антикоагулянту прямої дії "Фраксипарин", дезагрегантів "Тиклід" або "Плавикс", поліпептидного препарату "Ербісол", а також нової лазерної методики селективної коагуляції пігментного епітелію сітківки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.903 +
Шифр НБУВ: РА353707

Рубрики:

      
15.

Ніколенко В.Ю. 
Гострі ураження нервової системи в гірників (клініка, патогенез, лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / В.Ю. Ніколенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Досліджено клініко-функціональні та імунобіохімічні особливості формування неврологічних проявів ураження центральної нервової системи у гірників, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і у випадку гострих перегрівів та отруєнь оксидом вуглецю. Встановлено, що у хворих різних груп сформувався вторинний імунодефіцит з розвитком аутоімунних реакцій проти своїх тканин, у тому числі й нервової. Створено модель аутоімунного захворювання з ураженням нервової системи. Відзначено, що у формуванні імунних порушень і функціональних відхилень важливу роль відіграють біохімічні зрушення. Доведено клінічну ефективність низки нових препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.07-2 + Р124.431.11
Шифр НБУВ: РА312159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Пушкарьова Т.М. 
Депресивні та тривожні розлади непсихотичного рівня у жінок під час вагітності, після пологів та охорона психічного здоров'я немовлят (клініка, діагностика, терапія, профілактика): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / Т.М. Пушкарьова ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2006. — 32 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження поширеності, структурно-синдромологічної, психодинамічної типології й закономірностей формування та динаміки депресивних і тривожних розладів непсихотичного рівня у 250-ти пацієнток та 81-ої вагітної жінки з групи порівняння. На підставі інтеграції клініко-психопатологічного та психодинамічного підходів вивчено закономірності формування та динаміки депресивних і тривожних розладів у жінок у період вагітності та після пологів, а також пограничної психічної патології їх немовлят. Розроблено, апробовано та впроваджено систему діагностики, лікування, психотерапії та профілактики депресивних і тривожних розладів у вагітних і матерів, а також пограничних психічних розладів у їх дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.62 + Р645.027.7 + Р733.64 +
Шифр НБУВ: РА346539

Рубрики:

      
17.

Головко С.В. 
Діагностика уретральних рефлюксів та принципи антимікробної терапії їх госпітальних ускладнень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / С.В. Головко ; Ін-т урології АМН України. — К., 2004. — 18 с.: мал. — укp.

Запропоновано та науково обгрунтовано класифікацію уретральних рефлюксів (УР), установлено причини їх виникнення. Визначено клінічно картину УР у разі інфравезікальної обструкції та нейрогенних розладів, складено рангові ряди сучасних антибіотиків для проведення емпіричної антимікробної терапії таких госпітальних ускладнень катетер-асоційованої інфекції, як гострий епідидиміт, гострий фунікуліт, гострий катетеризаційний простатит, ятрогенний абсцес простати. Запропоновано оригінальну методику селективної задньої уретрографії для діагностики уретропростатичних рефлюксів, а також ефективну схему короткотермінової антимікробної профілактики катетер-асоційованої інфекції у разі трансуретральних операцій. Проаналізовано ефективність антимікробної терапії ускладнених уретропростатичних рефлюксів та показано, що в кожному відділенні актуальна тільки мінімальна кількість антибіотиків, чутливість до яких в інших клініках може бути відсутньою. Установлено, що уретропростатичні рефлюкси є основним фактором ризику у виникненні запальних захворювань зовнішніх статевих органів за умов катетеризованого сечового тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р694.57-52 +
Шифр НБУВ: РА328327

Рубрики:

      
18.

Пишкіна Л.В. 
Діагностика, клініка та лікування генітального ендометріозу, поєднаного з хронічними запальними процесами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.В. Пишкіна ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1998. — 18 с. — укp.

На підставі порівняльного вивчення гормонального гомеостазу, місцевого імунітету, вагінального біоценозу клінічно й науково обгрунтована необхідність корекції місцевого імунітету та санації хронічних очагів кандидозу. Використання в комплексній терапії жінок з генітальним ендометріозом, поєднаним з хронічними запальними процесами, поряд з гормональними та протизапальними препаратами, ВЛОК та пімафуцину дозволяє суттєво знизити клінічні прояви захворювання, сприяє нормалізації ендокринної функції гіпофіза, яєчників, показників місцевого імунітету, біоценозу піхви, підвищенню психосоціальної адаптації подружніх пар та відновленню сексуальної функції жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3

Рубрики:

      
19.

Губанова О.І. 
Діагностика, клініка та лікування патологічного мезіального зрушення бокових зубів верхньої щелепи у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Губанова ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено особливості зміщення перших постійних молярів верхньої щелепи за умов патології зубних рядів і доведено можливість проведення ранньої діагностики патологічного мезіального зрушення бокових постійних зібів верхньої щелепи за наявністю мезіальної ротації перших молярів. Встановлено тип мезіальної ротації на формування оклюзії в дітей у періодах змінного та постійного прикусів з виникненням дистальної оклюзії, вестибулярного прорізування іклів, ускладнених форм аномалій прикусу. З'ясовано фактори, що сприяють перетворенню фізіологічного зрушення зубів на патологічне. Запропоновано схеми й апарати для лікування аномалій, ускладнених патологічним мезіальним зрушенням в різні періоди формування прикусу, спрямовані на зменшення випадків лікування з видаленням зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.621.050
Шифр НБУВ: РА319244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Соркін В.М. 
Діагностика, клініка, фактори ризику, тактика лікування при первинно-множинних злоякісних поліорганних неоплазіях у хворих на рак молочної залози: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.07 / В.М. Соркін ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Уперше визначено клінічне значення кожного з запропонованих у літературі критеріїв диференційної діагностики первинних і метастатичних пухлин у хворих на рак молочної залози (РМЗ). Запропоновано метод розрахунку істинної частоти первинно-множинних злоякісних пухлин (ПМЗП). Вивчено клінічні, генетичні чинники розвитку синхронних і метахронних ПМЗП, а також фактори, що перешкоджають розвитку повторних метахронних пухлин у хворих на РМЗ. На підставі результатів дослідження спадкової схильності уперше виявлено родинні ситуації, типові для родоводів хворих з підвищеним ризиком розвитку ПМЗП. Розраховано показники 5-, 10-, 15- і 20-річної виживаності та проаналізовано результати різних методів лікування хворих на ПМЗП залежно від локалізації та послідовності їх розвитку. Розроблено методики лікування досліджених хворих у випадку РМЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-3 +
Шифр НБУВ: РА331181

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського