Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (263)Книжкові видання та компакт-диски (29)
Пошуковий запит: (<.>K=КОРОНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Гасюк П.А. 
Антропологічні варіанти ікол, їх мікротвердість та особливості біомінералізації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / П.А. Гасюк ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 15 с. — укp.

Уперше встановлено структурну організацію ікол чотирьох антропологічних варіантів, кожен з яких має свої одонтогліфічні особливості, одонтометричні показники, що мають певну кореляцію з іншими класами зубів (різцями, молярами). Уточнено показники мікротвердості емалі та дентину, в окремих ділянках коронки ікол різних антропологічних варіантів. Доведено, що гістологічно емалевий валик на лінгвальні поверхні за другого варіанта є потовщенням центрального гребеню, лінгвальний горбик за умов третього варіанта нагадує будову стилю і у разі четвертого варіанта - має типову будову та наближається до основного горбика. Одержано дані щодо розташування пучків емалевих призм і дентинних канальців, у них уточнено топографію ліній біомінералізації. Визначено хімічний вміст кальцію та фосфору у лініях біомінералізації, за цього можна зробити припущення, що є можливим ізоатомне й ізоіонне їх заміщення у кристалі гідроксиапатиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*694.13*67 +
Шифр НБУВ: РА345429

Рубрики:

      
2.

Попович І.Ю. 
Біофізичні основи реставрації коронок девітальних фронтальних зубів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.Ю. Попович ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Уперше застосовано біофізичний підхід до обгрунтування реставраційної конструкції для відновлення коронки девітальних різців. Досліджено токсикологічні, подразнювальні, сенсибілізувальні, санітарно-хімічні властивості вітчизняних склопластикових штифтів "ПАСС" і композитного цементу подвійної полімеризації "ЦАПО" ("Еста", Україна). Уперше проведено порівняльне вивчення адгезивних властивостей склопластикових штифтів "ПАСС" і скловолоконних штифтів фірми "J-dental" (США). Уперше здійснено порівняльний аналіз адгезивних властивостей до поверхні дентину та склопластикових і скловолоконних штифтів нового силеру "ЦАПО" та цементів "Цемион Ф" ("ВладМиВа", Росія), "Fuji PLUS" ("CS", Японія), "FIXALAT ("Стома-технологія", Україна), "Calibra" ("Dentsply", Велика Британія). Уперше проведено розрахунок адегзивної міцності зв'язку фотополімерних матеріалів "Еста - 3" ("ЕСТА", Україна) та "Esthet X" ("Dentsply", Велика Британія) із тканинами девіталізованого зуба та поверхнею склопластикових штифтів. Уперше математично розраховано конструкції відновлених девітальних різців з урахування біомеханічних якостей тканини зубів, пародонта, філерів і пломбувальних матеріалів. Уперше проаналізовано напружено-деформований стан реставраційних констукцій, виконаних безштифтовим способом та із застосуванням склопластикового штифта, зануреного на різну глибину у кореневий канал. Упереше розроблено й апробовано новий алгоритм прямого способу реставрації девітальних різців із застосуванням склопластикових штифтів "ПАСС", композитного цементу подвійної полімеризації "ЦАПО" та фотоплолімерного матеріалу "Еста - 3" ("ЕСТА", Україна), визначено його ефективність у найближчі та віддалені терміни спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52 с03 + Р668.62.03 +
Шифр НБУВ: РА368266

Рубрики:

      
3.

Головкіна В.Ю. 
Вдосконалення терапевтичної і ортопедичної підготовки кореня при протезуванні хворих з відсутністю коронки зуба: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Ю. Головкіна ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вперше на території міста обласного підпорядкування (Стаханов на Луганщині) вивчено розповсюдженість повної втрати коронки зубів у населення, проаналізовано стан ортопедичної допомоги таким хворим і якість протезування штифтовими конструкціями. Визначено динаміку мікротвердості кореневого дентину зубів після ендонтичного лікування залежно від терміну його проведення. Встановлено, що методи препарування кореневого дентину (ручними інструментами або вібраційною звуковою системою) вірогідно не змінюють показники його мікротвердості. Вперше визначено показники електроопору різних ділянок кореневого дентину за різних видів ендодонтичної обробки й електроопору кореневих пломбувальних матеріалів. Розроблено прилад і спосіб підготовки кореня зуба до кріплення штифтової конструкції, який грунтується на постійному вимірі електроопору кореневого дентину. Вперше встановлено, що застосування підготовки кореня зуба з виміром електроопору кореневого дентину сприяє підвищенню ефективності протезування хворих з повним дефектом коронки зубів штифтовими конструкціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с +
Шифр НБУВ: РА355405

      
4.

Кріль А.Й. 
Використання натуральних зубів в ортопедичному лікуванні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.Й. Кріль ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням протезування пацієнтів протезами, виготовленими з використанням коронкових частин видалених природних зубів. Вивчено динаміку виникнення і розвитку дефектів зубних рядів та потребу у різних конструкційних матеріалах для виготовлення протезів у жителів Івано-Франківська та області. Проведено експериментальне вивчення механічних та фізико-хімічних властивостей натуральних зубів на етапах виготовлення протезу. Розроблено раціональні технології виготовлення незнімних та знімних конструкцій зубних протезів з використанням видалених зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03

      
5.

Вознюк В.П. 
Діагностика та ортопедичні методи лікування дефектів коронкової частини зубів у дітей: Автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.П. Вознюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 17 с. — укp.

На підставі проведених досліджень встановлено головні причини та розповсюдженість дефектів коронок зубів у дітей. Розроблено їх нову класифікацію, яка враховує ступінь розвитку зубів, локалізацію дефектів, їх етіології, стан пульпи та ступінь руйнування коронкової частини зуба залежно від віку дитини. З'ясовано, що використання тензогнатодинамометрії дозволило одержати значення максимальної, середньої та мінімальної сили провокування болю та встановити межу її дисперсного розпорошення, що важливо під час діагностики стану тканин періодонту зубів у дітей, ступеня руйнування та причин, що їх створюють. Вперше запропоновано конструкцію коронки-вкладки щодо заміщення дефектів тимчасових зубів, у випадку повного руйнування їх коронкової частини. Систематизовано та запропоновано основні критерії, що слугують показаннями до виготовлення штампованих індивідуальних тонкостінних металевих коронок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.668.62с03 +
Шифр НБУВ: РА343571

      
6.

Пальчикова Г. В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування застосування адгезивно-волоконних систем при реставрації зубів та зубних рядів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Г. В. Пальчикова ; Нац. мед. акад. післядипл. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Обстежено та проліковано 112 пацієнтів з дефектами коронкової частини зуба та з малими включеними дефектами зубних рядів. Встановлено, що оптимальним є розміщення скловолоконної балки в опірних зубах на рівні 2,5-3,0 мм від рівня ясен. Доведено ефективність відновлення малих включених дефектів зубних рядів методом виготовлення удосконаленого адгезивно-волоконного мостоподібного протезу (АВПМ) із використанням скловолоконної балки Jen-FiberBulk впродовж 12-ти місяців, що відповідає високим критеріям якості реставрацій. Встановлено, що результати гнатодинамометричних показників свідчать про припустиме збільшення жувального навантаження на опірні зуби, дана конструкція АВМП є ефективним методом відновлення малих дефектів зубних рядів та може бути рекомендована для практичної охорони здоров'я як метод вибору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-5 с03
Шифр НБУВ: РА371840 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Костенко Є.Я. 
Клініко-експериментальне обгрунтування застосування вдосконаленної методики ортопедичного лікування зубів, зруйнованих нижче рівня ясен: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Є.Я. Костенко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Вивчено особливості руйнування коронкової частини зубів під дією жувального навантаження. Математично доведено обернено пропорційну залежність величини кута руйнації, утвореного дефектом коронкової частини з одного боку та центральною віссю зуба з іншого, від міцності твердих зубів. Вперше на підставі клінічних і морфологічних досліджень розроблено систематизацію дефектів зубів, зруйнованих нижче рівня ясенного краю, з урахуванням топографії та структурних змін тканин крайового пародонта у навколишніх тканинах, на підставі якої удосконалено методику підготовки протезного ложа для суцільнолитої куксової штифтової вкладки. Вперше на основі фізико-математичних розрахунків та експериментальних даних з урахуванням топографії дефектів зубів запропоновано нову формулу розрахунку параметрів відновлюваних зубів за допомогою штифтових конструкцій, які опираються на похилу площину. Вперше для ортопедичного лікування зубів, зруйнованих нижче рівня ясенного краю, з метою покращення адаптації тканини пародонта до матеріалу штифтової констукції розроблено остеотропний матеріал "Остеоапатит керамічний", пріоритет якого засвідчено патентом на корисну модель N UA35701. Розроблено лабораторні етапи одержання покриття на металевих сплавах зубних протезів і програми термічної обробки (патент N UA35700).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 +
Шифр НБУВ: РА367695

Рубрики:

      
8.

Арендарюк В.М. 
Клініко-експериментальне обгрунтування збереження вітальності зубів при застосуванні незнімних конструкцій зубних протезів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.М. Арендарюк ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено питання профілактики ускладнень під час незнімного протезування. Виконано ультраструктурне та біохімічне дослідження пульпи зубів 72 свиней (по 4 нижні різці), яким виготовлялись незнімні протези. Досліджено 80 зразків дентину зубів людини на злам і 20 на електропровідність дентину. За розробленою оригінальною методикою вилікувано косметичними протезами 76 пацієнтів з 246 опорними зубами. На підставі проведеного дослідження запропоновано спосіб дробового препарування зубів, який полягає у розчленуванні препарування на 2 - 4 етапи з інтервалом у 2 тижні та покритті відпрепарованого зуба тимчасовою коронкою, зафіксованою на водопроникний матеріал з доданням сульфату міді. Метод підготовки опорних зубів сприяв ущільнення дентину, зменшив його чутливість до подразників, забезпечив позитивні віддалені результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03
Шифр НБУВ: РА312644 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Палій О. В. 
Клініко-лабораторне обгрунтування медикаментозної обробки кореневих каналів з використанням пробіотику та нітрату срібла при лікуванні хронічного періодонтиту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. В. Палій ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше доведено, що хілак форте має декальцинуючу дію, а також показано можливість використання його в ролі хелату під час інструментальної обробки кореневих каналів (КК). Виявлено, що хілак форте можна використовувати для усунення мінеральної фази змащеного шару кореневого дентину під час інструментальної обробки КК, а гіпохлорит нагрію - для органічної. Доведено, що для покращання процесу декальцинування кореневого дентину необхідно застосовувати хілак форте в розведенні 0,5 % розчином лимонної кислоти в співвідношенні 1:100, не порушуючи його антимікробної дії. Вперше вивчено дію пробіотика хілак форте на мікрофлору КК за лікування хронічних форм верхівкового періодонтиту (ХФВП). Встановлено, що хілак форте забезпечує зниження кількості патогенної й умовно-патогенної мікрофлори. Вперше вивчено глибину проникнення іонів срібла в мікроканальці різних ділянок макроканалу після проведення медикаментозної обробки з використанням пробіотику хілак форте. Розроблено методику відновлення срібла за допомогою локально спрямованого світлового потоку світлодіодної лампи та методику запобігання виникненню дисколориту коронки зуба. Вперше розроблено й обгрунтовано методику комплексної медикаментозної обробки КК за лікування ХФВП і клінічно доведено ефективність застосування методу сріблення КК після попередньої обробки їх пробіотиком хілак форте у найближчі та віддалені терміни спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5
Шифр НБУВ: РА381230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Хруцький А.О. 
Обгрунтування конструктивних параметрів штирових коронок покращеного винесення бурового шламу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.06 / А.О. Хруцький ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання впливу геометрії штирових коронок на процес винесення шламу під час буріння свердловин занурюваними пневноударниками. Проведено аналітичні й експериментальні дослідження й одержано нове розв'язання актуального наукового завдання - встановлено закономірності та характер впливу конструктивних параметрів штирової коронки на процес винесення шламу для їх обгрунтування з метою зменшення завихреності потоку очисного агента та збільшення відносного винесення бурового шламу та стійкості коронки. Одержано аналітичні залежності для визначення відносного винесення шламу як функції геометричних параметрів корпусу коронки з використанням сучасних методів числового та фізичного моделювання, що дозволило науково обгрунтувати раціональні конструктивні параметри штирових коронок для буріння свердловин і забезпечити зниження спрацювання та підвищення швидкості буріння. Одержані аналітичні й експериментальні залежності дозволяють виконати інженерні розрахунки для створення нового штирового інструменту підвищеної ефективності, спрацювання якого знижено в 1,5 - 1,7 раза, що забезпечує підвищення швидкості буріння в 1,6 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-56 +
Шифр НБУВ: РА363973

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Семенченко Д.А. 
Обгрунтування параметрів виконавчого органа прохідницьких комбайнів з аксіальними коронками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.06 / Д.А. Семенченко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Подано класифікацію режимів роботи виконавчого органа з аксіальними коронками та розроблено математичну модель процесу руйнування та формування вектора зовнішнього навантаження на виконавчому органі за різних режимів, з урахуванням форми коронки, кількості, напрямку та розміру кута навивання спіралей. На підставі експериментальних досліджень запропоновано залежність для визначення сили подачі на поворотному різці від величини кінематичної зміни заднього кута. Теоретично встановлено комплексний вплив форми коронки, кількості, напрямів і розмір кута навивання спіралей на формування кінематичних параметрів зрізу та кутів різця. Обгрунтовано метод оптимізації виконавчого органа з аксіальними коронками та розроблено методику вибору раціональних конструктивних і режимних параметрів аксіальної коронки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-51-042
Шифр НБУВ: РА326863

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Мізін В.О. 
Обгрунтування структури і параметрів системи підвіски телескопічного стрілоподібного виконавчого органа прохідницького комбайна: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.06 / В.О. Мізін ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано параметри системи підвіски виконавчого органа прохідницьких комбайнів стрілоподібного типу з метою підвищення ресурсу цих машин. Розроблено математичну модель процесу руйнування вибою прохідницьким комбайном з аксіальними коронками, створену на базі врахування зазорів у шарнірних сполученнях корпусних елементів і в напрямних висування виконавчого органа, а також їх вибірки за рахунок застосування гідрозатискачів. Експериментально встановлено закономірності формування навантажень силових циліндрів повороту і потужності двигуна привода виконавчого органа. Теоретично встановлено закономірності впливу наявності гідрозатискачів у напрямних висування і зазорів у шарнірах системи підвіски виконавчого органа на ресурс прохідницького комбайна. Розроблено математичну модель оптимізації та методику визначення раціональних параметрів системи підвіски виконавчого органа за критерієм ресурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И15-5 +
Шифр НБУВ: РА352529

Рубрики:

      
13.

Сіренко О.А. 
Одонтогліфіка малих кутніх зубів верхньої, нижньої щелеп людини в нормі та при карієсі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / О.А. Сіренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 15 с. — укp.

Вивчено питання локалізації карієсу в малих кутніх зубах, залежно від одонтогліфічного малюнка коронки. В анатомічній будові малих кутніх зубів доцільно виділяти підвищені та заглиблені ділянки жувальної поверхні коронок, які відрізняються за субмікроскопічною та хімічною будовами. Встановлено, що в разі плюс-малюнку зустрічається переважно фісурно-ямковий карієс, а в разі ігрек-малюнка - поєднання карієсу апроксимальної локалізації та фісурно-ямкового карієсу. Вивчено структурну організацію емалі малих кутніх зубів та її біомінералізації. Встановлено, що в разі початкового карієсу в стадії пігментованої плями спостерігається переважно порушення білково-мінеральних комплексів у міжпризмовій речовині, а в разі початкового карієсу в стадії крейдоподібної плями руйнуються емалеві призми та безпосередньо змінюються кришталеві грати гідроксиапатиту. Розроблено спосіб забарвлення коронки зубів для макроскопічного дослідження та діагностики фісурного карієсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-2 +
Шифр НБУВ: РА335546

Рубрики:

      
14.

Марченко А.В. 
Особливості морфогенезу різців при флюорозі в аспекті їх одонтогліфіки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / А.В. Марченко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати антропоодонтологічного дослідження школярів Полтавщини. Виявлено розповсюдженість та три індивідуальні форми коронки верхніх центральних різців: прямокутної, трикутної, овоїдної. Одонтометрично визначено нерівномірний розвиток частин коронки в залежності від індивідуальної форми. Морфологічне дослідження товстих та тонких шліфів доводить, що процес вторинної та третинної мінералізації емалі на різних ділянках виражений неоднаково: за умов прямокутної форми - рівномірно, трикутної - в шийковій частині переважають ділянки вторинної мінералізації, овоїдної - в зоні ріжучого краю та екватора. Клінічно підтверджено, що вказана локалізація слабомінералізованих зон впливає на морфогенез початкових форм флюорозу. За умов прямокутної форми спостережено мозаїчне ураження емалі без специфічної локалізації, трикутної - ураження шийково-екваторіальної ділянки, а овоїдної - ріжучеекваторіальної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.222-2
Шифр НБУВ: РА309106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Добрий-Вечір Т. В. 
Особливості хірургічного лікування хворих з утрудненим прорізуванням нижніх третіх молярів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Т. В. Добрий-Вечір ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Розкрито проблеми підвищеня ефективного лікування хворих з ускладненим прорізуванням нижніх третіх молярів (НТМ) шляхом розробки й обгрунтування нового хірургічного методу лікування - остеоектомії ділянки переднього краю гілки нижньої щелепи з ретротранспозицією м'яких тканин за коронку зуба, чим забезпечується створення необхідних умов для його функціонування, запобігання й усунення запальних ускладнень, їх рецидивів. Зазначено, що даний спосіб показаний за умов вертикального положення HTM або його нахилі до 17° і нестачі місця в щелепі для його прорізування до 5 мм. Запропонований метод хірургічного лікування ускладненого прорізування нижніх третіх молярів, за дотримання розроблених показань до його використання, дозволив зберегти 96,7 % HTM, які за попередніми показаннями підлягали видаленню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.660-59
Шифр НБУВ: РА381606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Погорілий М.Л. 
Підвищення технологічної ефективності бурякозбиральних машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / М.Л. Погорілий ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 21 с. — укp.

На підставі досліджень агрофізичних і механічних властивостей системи гичка - коренеплід - грунт виявлено технологічні ефекти динамічного зчісування коронки та депланаційних процесів руйнування зв'язків і відокремлення грунту від коренеплодів. Встановлено залежності технологічних показників бурякозбиральних машин від фізичного стану грунту та характеристик насаджень буряків за екстремальних умов. Обгрунтовано ефективні способи видалення розетки з гичкою та викопування коренеплодів з мінімальною кількістю грунту. Синтезовано нові типи робочих органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.222.92
Шифр НБУВ: РА315530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Прохоров С.Л. 
Порівняльна оцінка методів лікування при повній втраті коронкових частин зубів: автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.22 / С.Л. Прохоров ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Уперше розроблено оригінальну конструкцію литої коронково-кореневої вкладки з внутрішнім каналом, яка дозволяє у разі потреби забезпечити повторне ендодонтичне лікування зубів зі збереженням цілісності ортопедичного протезу. Вивчено конструкцію литої коронково-кореневої вкладки з бічним пазом для усунення надлишків цементу та зняття внутрішніх напружень під час цементування. Уперше запропоновано оригінальну методику цементування литої коронково-кореневої вкладки з каналом усерединиі. Розроблено та впроваджено у клінічну практику метод повторного ендодонтичного лікування зубів з використанням литої коронково-кореневої вкладки з каналом усередині. Проведено порівняльний аналіз трьох видів литих коронково-кореневих вкладок та оцінено ефективність застосування запропонованих конструкцій в експерименті під впливом дозованого навантаження, імітуючого жувальне, та за умов дії жувальних навантажень. Конкретизовано показання до використання литих вкладок у клінічній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 +
Шифр НБУВ: РА362612

Рубрики:

      
18.

Скрипник І.Л. 
Порівняльна оцінка методів фіксації різноманітних облицювальних матеріалів на каркасі суцільнолитих незнімних протезів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.Л. Скрипник ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Проаналізовано використання суцільнолитих незнімних металево-композитних протезів та обгрунтовано заходи щодо покращання якості фіксації полімерного облицювання на металевому каркасі зубного протеза та підвищення властивостей самих облицювальних полімерів. Під час користування суцільнолитими незнімними металевопластмасовими протезами, виготовленими за загальноприйнятою методикою, виявлено зниження функціональних та естетичних якостей протезів. Це виражається у зміні первинного кольору облицювального полімеру, його відшаруванні від металевого каркаса протеза, особливо у приясеневій ділянці штучної коронки, на якій утруднена механічна фіксація двох різнорідних матеріалів. Спостережено стирання облицювального полімеру на жувальній поверхні протеза, під дією жувального навантаження. Розроблено режими полімеризації пластмаси "Синма-74" та "Синма-М", за яких підвищуються механічні показники цих матеріалів. Удосконалено методи макроекономічного механізму фіксації полімерів на металевих каркасах, запропоновано ретенційні елементи нової геометричної форми у вигляді напівсфери. Подано режими електролітичного розтравлювання поверхні металевого каркаса зубного протеза й утворення мікромеханічних ретенційних елементів на усій його поверхні. Це збільшує площу зчеплення між двома різнорідними матеріалами. Поліпшено механічні показники облицювальних полімерів і підвищено якість фіксації їх на металевому каркасі суцільнолитого незнімного протеза, що дозволяє продовжити термін користування цими протезами зі збереженням естетичних і функціональних якостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03
Шифр НБУВ: РА313238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Москаленко А. М. 
Порівняльна характеристика застосування реставраційних матеріалів для відновлення зубів у осіб молодого віку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / А. М. Москаленко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вивчено ефективність лікування карієсу жувальних зубів шляхом клініко-лабораторного обгрунтування диференційованого застосування різних видів пломбувальних матеріалів (композиційних і компомеру) в осіб молодого віку. Побудовано тривимірну 3D механіко-математичну модель для дослідження напружено-деформованого стану коронкової частини зуба. Доведено, що якість утримувальної здатності коронкової частини зуба визначається локалізацією каріозної порожнини, механічними параметрами емалі та дентину, пружними властивостями пломбувального матеріалу. Проведено порівняльний клінічний аналіз застосування компомеру та композиційних матеріалів у разі пломбування каріозних порожнин II класу з урахуванням віку пацієнтів, стану гігієни порожнини рота, ступеня активності карієсу, використання класичного та тунельного методів препарування. Розроблено сучасні рекомендації щодо пломбування каріозних порожнин II класу. Це дозволяє підвищити ефективність лікування та знизити кількість ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52 с03
Шифр НБУВ: РА384041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Савчук О.В. 
Профілактика патологічних змін в тканинах протезного ложа при застосуванні незнімних конструкцій зубних протезів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Савчук ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Вперше з метою запобігання запалення тканин крайового пародонту на підставі результатів комплексних фізико-механічних, хімічних, токсиколого-гігієнічних, лабораторних і клінічних досліджень створено фіксувальний матеріал подовженої лікувальної дії на основі склоіономерного цементу Стіон-Ф з домішкою "Амізон". За допомогою комп'ютерної програми "Florida Probe" проведено аналіз пародонтологічного статусу пацієнтів як профілактичного тесту тканин протезного ложа. Вперше розроблено оригінальний спосіб протезування з використанням зубної коронки, пріоритет якого захищено патентом України на винахід від 1.06.2000 р. N 1771-III "Спосіб протезування зубною коронкою". На підставі результатів клініко-лабораторних досліджень доведено, що застосування удосконаленої композиції для фіксації незнімних конструкцій зубних протезів запобігає розвитку запальних процесів у тканинах протезного ложа та збільшує термін користування незнімними конструкціями зубних протезів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА335810

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського