Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (30)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>K=КРЕМНІЙОРГАНІЧНІ$<.>+<.>K=ДІАДОНИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Бондаренко Є.А. 
Кремнійорганічні захисно-декоративні покриття на основі каоліну: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Є.А. Бондаренко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Проаналізовано сучасний стан питання хімії та технології активних світлих наповнювачів і встановлено перспективність використання попередньо збагачених каолінів вітчизняних родовищ у складі захисно-декоративних лакофарбових матеріалів. Доведено принципову можливість і перспективність істотного покращання оптичних властивостей каолінів Просяновського родовища шляхом термоактивації (1 173 - 1 223 К протягом 1 год.). Зазначено, що їх білизна зростає на 3 - 5 %, насиченість тону зменшується у два рази у порівнянні з вихідними каолінами. Установлено оптимальний режим одержання композицій на основі каолінів. Доведено, що їх механоактивація у присутності поліметилфенілсилоксану супроводжується фізичною та хімічною адсобцією полімеру (до 2,77 - 3,35 мас. %). З урахуванням особливостей процесів фізико-хімічної взаємодії у системі поліметилфенілсилоксан - каолін розроблено склади базових захисно-декоративних лакофарбованих покриттів. Досліджено, що використання випалених каолінів у складі кремнійорганічних покриттів підвищує міцність у процесі удару (18 - 25 %), твердість і мікротвердість (8 - 27 %), покрівельну здатність (5 - 10 %), зменшує вологопоглинання (у 4 - 10 разів). На підставі проведених досліджень розроблено технічні умови ТУ У В. 2.7-249 819 7.345 - 2002 "Емаль кремнійорганічна КО-168МК" і випущено дослідну партію емалі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749-3 + Л749-3
Шифр НБУВ: РА324665

Рубрики:

      
2.

Дударко О.А. 
Синтез, будова та властивості полісилоксанових сорбентів, функціоналізованих похідними фосфонової кислоти: автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / О.А. Дударко ; Ін-т хімії поверхні ім. О.О.Чуйка НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив умов синтезу, природи фосфоровмісного алкоксисилану на структурно-адсорбційні, фізико-хімічні характеристики та сорбційні властивості полісилоксанових матеріалів, функціоналізованих похідними фосфонових кислот. За золь-гель та темплатними методами синтезовано фосфоровмісні кремнійорганічні матеріали.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252,0 + Г727.42,0 +
Шифр НБУВ: РА362459

Рубрики:

      
3.

Сарібєкова Д.Г. 
Фізико-хімічне обгрунтування технології надання текстильним матеріалам кислотозахисних властивостей та розробка композицій для їх одержання: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.03 / Д.Г. Сарібєкова ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2007. — 40 с. — укp.

Розвинуто фізико-хімічні засади технології надання текстильним матеріалам спеціальних властивостей, зокрема кислотозахисних. Розроблено новий підхід до вибору та створення препаратів і композицій для кислотозахисної обробки. На підставі результатів теоретичних і експериментальних досліджень визначено умови використання гідрофобізаторів для надання целюлозовміщувальним текстильним матеріалам кислотозахисних властивостей. Вивчено фтор- і кремнійорганічні препарати та на їх основі розроблено композиції для надання комплексу кислото-захисних властивостей, а саме: кислотостійкості та кислотопроникності. З використанням фізико-хімічних методів проведено оцінювання кислотозахисних властивостей тканин. Визначено взаємозв'язок процесів гідрофобізації та кислотофобності. Показано, що з досліджуваних показників гідрофобності (крайового кута змочування, критичної поверхневої енергії, водопоглинання) для оцінювання ефективності кислотозахисної обробки може бути рекомендований лише один показник - зміна величини крайового кута змочування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.073.85 + М417.1-3 +
Шифр НБУВ: РА353445

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського