Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (234)Тематичний інтернет-навігатор (6)Наукова електронна бібліотека (3803)Реферативна база даних (16308)Книжкові видання та компакт-диски (10228)Журнали та продовжувані видання (786)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛИТЕРАТУР$<.>+<.>K=ЯЗЫК$<.>+<.>K=ХИНД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Філяніна Н.М. 
Автобіографічний елемент у творчості А.О.Григор'єва: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Н.М. Філяніна ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

З'ясовано роль автобіографічного елементу в літературній і критичній спадщині А.О.Григор'єва. Показано визначальну роль даного чинника у відображенні своєрідності творчої особистості поета і критика. На підставі порівняльного аналізу біографічних фактів А.О.Григор'єва зі змістом та образною структурою його віршів і поем досліджено шляхи їх перевтілення в поетичні образи, своєрідність ліричного "я" та особливості літературної майстерності митця. Висвітлено історико-літературне значення та своєрідність мемуарної творчості А.О.Григор'єва, зокрема, його книги "Мои литературные и нравственные скитальчества" у контексті вивчення російської автобіографічної прози середини XIX ст. Проаналізовано автобіографічний елемент у літературно-критичних і театрознавчих статтях, рецензіях і нарисах А.О.Григор'єва, з'ясовано функцію відступів мемуарного характеру, вплив реальних подій його життя на визначення змісту та формування літературного стилю критика. Простежено характерне для творчості митця злиття жанрів статті, присвяченої дослідженню певного літературного, театрального або соціального явища з мемуарним нарисом. Розглянуто листи А.О.Григор'єва, що містять автобіографічний матеріал, спогади про події та осіб, які відіграли важливу роль у його житті. Доведено визначальну роль порівняльного аналізу у формуванні достовірного уявлення про автобіографічний елемент в різних видах творчої діяльності А.О.Григор'єва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Григор'єв,А.О. 54 +
Шифр НБУВ: РА335760

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
2.

Єфіменко А. Г. 
Католицька меса першої половини - середини XX століття: художньо-естетичні та літургійні аспекти: автореф. дис. ... д-ра мистецтвознав. : 17.00.03 / А. Г. Єфіменко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І. Чайковського. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Досліджено католицьку месу у контексті літературного оновлення, яке відбувалося протягом першої половини XX ст. і закріплене у документах Другого Ватиканського Собору 1962 - 1965 рр. Вперше феномен меси розглянуто у синтезі музичного, теологічного та соціального підходів. Вивчено трансформацію комунікативних аспектів меси, результатом якої став у літугійній практиці католицької церкви новий статус загалу віруючих і церковного композитора. Проведено диференціацію понять художньої меси-циклу та пов'язаної з літургійною практикою меси-ритуалу. Теоретичні й історичні положення роботи розкрито шляхом екскурсів у минуле меси та конкретизовано в процесі розгляду мес церковних композиторів Італії, Франції, Австрії та Німеччини першої половини XX ст., а також використано як інструмент аналізу самостійних художніх зразків мес-циклів О. Месіана, Е. Саті, І. Стравінського та П. Хиндеміта. Запропонована методика дозволяє представити музичний гештальт меси як компонент цілісності меси-ритуалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375.09(4)-503.181 + Щ318.93(4)61/62 + Щ316
Шифр НБУВ: РА384720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Белова С.В. 
Лингвостатистические характеристики антонимов пространственно-временного континуума в текстах художественной прозы (на материале существительных и наречий современного английского языка): Автореф. дис... канд. филол. наук: 10.02.04 / С.В. Белова ; Киев. гос. лингв. ун-т. — К., 2000. — 22 с. — рус.

Досліджено семантичні та комбінаторні властивості англійських іменників-антонімів і прислівників-антонімів просторово-часового континууму в тестах художньої прози. Відповідно до ступеня усталеності частки сем темпоральності та простору, проаналізовано слова, які розподілено на 5 груп. З метою доказу антонімічності відібраних для аналізу слів визначено коефіцієнт попарної близькості досліджуваних членів антонімічних пар. Наведено основні параметри дослідження в синтагматичному аспекті - частота, поширеність, граматична сполучуваність. За результатами проведеної роботи встановлено, що іменникам і прислівникам просторово-часового континууму притаманна стійка характеристика в проаналізованих словниках: найбільша кількість досліджуваних іменників та прислівників належать до зони максимального ступеня усталеності частки сем темпоральності та простору. За коефіцієнтом попарної близькості слова, відібрані для аналізу, протиставлені певними компонентами значень цих слів. Доведено, що основним чинником, який розмежовує функціональні характеристики досліджуваних антонімів, є їх частота. У мовленні члени антонімічної пари просторово-часового континууму з "активною", "позитивною", "сильною" у психологічному аспекті характеристикою мають у переважній більшості вищу частоту, ніж елементи пари з "пасивною", "негативною", "слабкою" характеристикою. На рівні граматичної сполучуваності діє закон переваги, суть якого полягає в тому, що в мові надається первага невеликій кількості моделей граматичного зв'язку, які мають високу частоту та несуть максимум функціонального навантаження. Сукупності моделей сполучуваності антонімів просторово-часового континууму схожі за рахунок ядерних моделей і відрізняються моделями, які перебувають на периферії: коефіцієнт близькості граматичної сполучуваності моделей членів антонімічних пар у ядрі значно перевищує коефіцієнт близькості периферійних наборів моделей. Антоніми-іменники та антоніми-прислівники просторово-часового континууму мають подібну, але не еквівалентну лексичну сполучуваність, що є результатом їх семантичної подібності, з одного боку, та семантичної розбіжності, з іншого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.4
Шифр НБУВ: РА308390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Жукова К.Є. 
Літературна діяльність А.А.Дельвіга: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / К.Є. Жукова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано літературно-критичну й епістолярну спадщину А.А.Дельвіга. Досліджено тематичну та жанрову своєрідність його поезії. Визначено творчі декларації поета, особливості його суспільної та літературно-критичної позиції у співвідношенні з визначальними суспільними й естетичними явищами та тенденціями 1920-х рр. Значну увагу приділено внескові поета до розвитку жанрів іділії, пісні, сонета. Систематизовано критичні статті, доповнено та розвинуто уявлення про А.А.Дельвіга як поета, критика, видавця. Відзначено, що його листи сприяють кращому розумінню літературно-естетичної програми, реалізованої на сторінках альманаху "Северные цветы" и "Литературной газеты".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Дельвіг, А.А. 4/5 +
Шифр НБУВ: РА353430

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Василенко М.П. 
Формування професійно-комунікативних умінь у студентів філологічних факультетів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / М.П. Василенко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено методику формування професійно-комунікативних умінь у студентів, які навчаються за спеціальністю "Мова та література (російська)". Запропоновано наскрізний курс "Теория и практика коммуникации (на русском языке)". Розроблена методика передбачає напрями роботи: засвоєння знань з теорії комунікації та оволодіння вміннями ефективної комунікативної взаємодії; формування вмінь, пов'язаних з різними видами мовленнєвої діяльності й опанування комунікативно значущих для майбутніх учителів російської мови жанрів наукового, публіцистичного стилів і жанрами професійного мовлення вчителя; поглиблення знань і вмінь з правопису, збагачення мовлення студентів. Запропонована методика сприяє комплексному формуванню професійно-комунікативних умінь, формуванню здатності до мовленнєвої рефлексії, усвідомленню специфіки спілкування російською мовою за умов українського оточення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-913.33 +
Шифр НБУВ: РА359938

      
6.

Яцик І. М. 
Згин пластини Рейсснера з прямолінійними тріщинами з урахуванням двовимірної зони контакту їх берегів / І. М. Яцик. — Б.м., 2019 — укp.

В диссертации исследовано напряженно-деформированное состояние изотропных пластин, которые находятся под действием изгибающей нагрузки, с прямолинейными сквозными трещинами, берега которых контактируют вдоль области постоянной ширины, и щелями. Используя соответствующие соотношения плоской задачи теории упругости и теории Рейсснера изгиба пластин и методы теории функций комплексного переменного, задачу изгиба пластины с системой произвольно ориентированных трещин и щелей сведено к решению системы сингулярных интегральных уравнений, которая решена численно с помощью метода механических квадратур. Рассмотрены случаи: пластины с одной трещиной, двумя, тремя, периодической системой соосных трещин, двумя параллельными как несмещенными, так и смещенными трещинами, соосными щелью и трещиной. Построены графические зависимости для контактного усилия между берегами трещин, коэффициентов интенсивности изгибающих и крутящих моментов, поперечных сил для различных типов нагрузки и при различных геометрических и механических параметрах задачи. Установлены закономерности влияния толщины пластины и ширины области контакта на напряженно-деформированное состояние пластины с трещинами и щелями. Проведен сравнительный анализ исследованных задач со случаем отсутствия взаимодействия между берегами трещин и со случаем линейного контакта между их берегами вблизи одной из основ пластины. Установлена предельная нагрузка, которую может выдержать пластина. В частных случаях исследованных задач получены числовые результаты, которые известны в научной литературе.^UThe dissertation is related with the study of the stress-strain state of isotropic plates is subjected to the bending loading with straight through-the-thickness cracks which faces are contacted along the region of constant width, and the slits. Using the defining relations of the elasticity theory plane problem and Reissner theory of plates bending and methods of a complex variable functions theory, the problem of bending the plate with the system of arbitrarily oriented cracks and slits is reduced to solving a system of singular integral equations, which is solved numerically using the method of mechanical quadratures. Cases are considered: plates with one crack, two, three, periodic system of coaxial cracks, two parallel, unassembled and displaced cracks, coaxial crack and slit. The graphic dependences of the reduced contact forces between the faces of the cracks, the bending and torsion moments, transverse forces intensity factors for different types of loading and under various geometric and mechanical parameters of the problem are constructed. The regularities of the plate thickness and the width of the contact area influence on the stress-strain state of the plate with cracks and slits are revealed. A comparative analysis of the problems studied with the case of the interaction absence between the cracks faces and the case of linear contact between their faces near one of the plate bases of has been carried out. The limiting loading that the plate can withstand is identified.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Галенін Є. П. 
Отримання сцинтиляційних кристалів BGO-BSO зі структурою евлітину із розплаву / Є. П. Галенін. — Б.м., 2020 — укp.

Получены смешанные кристаллы Bi4(GexSi1-x)3O12 (BGSO) с улучшеннымисвойствами в сравнении с литературными аналогами благодаря разработкекомплекса мер, снижающих оптическое поглощение кристаллов в области ихлюминесценции за счет устранения рассеивающих и поглощающих дефектов.Уточнены данные о зависимости сцинтилляционных свойств смешанныхкристаллов BGSO от соотношения Ge и Si. Световой выход превышает 40% отBi4Ge3O12 (BGO) при x≥0,7, а при x=0,7 достигнуто наилучшее энергетическоеразрешение 16,2% (при возбуждении от источника 137Cs).Установлено, что причиной образования газовых включений вкрупногабаритных кристаллах BGO является газонасыщенность расплавакомпонентами среды выращивания (воздуха). Разработан оптимизированный составгазовой среды выращивания О2:Ar=3:97, снижающий количество газовыхвключений, позволяющий улучшить прозрачность осевой части кристаллов на 15%в диапазоне люминесценции и улучшить на 0,5% энергетическое разрешение (привозбуждении 662 кэВ от 137Cs).С помощью моделирования тепло- и массопереноса при выращиваниикристаллов BGO классическим методом Чохральского с использованиемдополнительного донного нагревателя определены условия поддержания плоскойформы фронта кристаллизации в течение всего процесса роста. Это позволилоувеличить диаметр выращиваемых кристаллов до 82 мм для изготовлениядетекторов диаметром 76 мм и высотой 76 мм без увеличения размеров платиновоготигля и теплового узла. При этом минимизировано количество остаточного сырья втигле до 5% от массы исходного сырья, что в совокупности с наплавлением тиглясырьем и росте кристалла за один цикл нагрева увеличило ресурс платиновыхтиглей с 10-20 до более 40 ростовых циклов.Впервые методом EFG получены качественные профилированные кристаллыBGO в форме стержней диаметром до 20 мм и пластин с сечением 3х40 мм2 идлиной более 100 мм. Установлено, что скорость выращивания и поперечноесечение кристалла в методе EFG ограничены процессом сегрегации примесейпосторонних фаз к периферической части растущего кристалла. Это вызываетнакопление низкотемпературной фазы бенитоита, которая препятствуеткристаллизации материала со структурой эвлитина и вызывает отрыв кристалла отформообразователя. Преимуществом метода EFG является в 2,5 раза большаяскорость выращивания в сравнении с методом Чохральского. Также, кристаллыBGO, выращенные методом EFG, имеют лучшую стабильность сцинтилляционныхпараметров при воздействии УФ излучения благодаря более высокой сегрегациипримесей в процессе роста.Результаты диссертации внедрены в производство кристаллов BGO в ИСМАНАН Украины.Ключевые слова: кристаллы со структурой эвлитина, газовые включения, методЧохральского, метод EFG, ресурс тиглей, крупногабаритные кристаллы.^UThe work is devoted to the development of technological approaches to increase theobtaining efficiency of scintillation crystals with the eulitine structure from the melt.Bi4(GexSi1-x)3O12 crystals with the enhanced parameters were obtained due toimproving of optical transparency in luminescence band of crystals.The developed optimized growth atmosphere composition О2:Ar=3:97 provided theenhancement of transmission in the luminescence band and improvement by 0,5% theenergy resolution at irradiation with 662 keV γ-quanta by 137Cs).The growth conditions of Bi4Ge3O12 (BGO) crystals with the diameter up to 82 mmby the conventional Czochralski method were determined. This enabled the production ofØ76x76 mm scintillation detectors without increasing the size of the platinum crucible andcrystallizer. Minimizing the residual raw material amount in the crucible up to 5% fromthe initial raw material weight, combining the crucible loading with melt and crystalgrowth in one heating cycle provides the increase of the platinum crucible lifetime bymore than 3 times.For the first time, shaped BGO crystals were obtained in the form of rods with thediameter up to 20 mm and plates with the cross section up to 3x40 mm2 and the length upto 100 mm. The results of this work are implemented in BGO crystals production in ISMANAS of Ukraine.Keywords: crystals with the eulitine structure, gaseous inclusions, Czochralskimethod, EFG method, crucible lifetime, large-size crystals.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського