Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (1166)Книжкові видання та компакт-диски (196)
Пошуковий запит: (<.>K=М'ЯКИХ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 152
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ісакова Н.М. 
Комплексне лікування хворих на гнійно-запальні процеси щелепно-лицевої ділянки антибіотиками та препаратом із імуномодулюючими властивостями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.М. Ісакова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика, Ін-т стоматології. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Здійснено експериментальне дослідження 85-ти безпородних щурів та встановлено, що під дією оксациліну відбувається пригнічення їх імунітету, що проявляється у зниженні функціональної активності Т-лімфоцитів, порушенні їх диференціації та достовірному зниженні відносної кількості Т-хелперів, В-лімфоцитів, титру комплементу у порівнянні з показниками імунітету інтактних тварин. Виявлено, що пригнічення імунної системи негативно впливає на процеси загоєння гнійної рани. З'ясовано, що за комбінованого лікування амізоном і оксациліном пригнічувальний вплив оксациліну на імунітет нивелюється препаратом "Амізон", який має імуномодулювальні, протизапальні, протимікробні та інтерфероногенні властивості. Показано, що за умов застосування амізону у тварин відбувалась нормалізація показників імунограм, рани достовірно швидше очищувалися від мікробного вмісту та загоювались, нормалізувалась вага тварин у більш короткі терміни, ніж у щурів, лікування яких здійснювалося оксациліном. Запропоновану схему комплексного лікування амізоном з антибіотиком апробовано у клініці під час лікування гнійно-запальних процесів щелепно-лицьової ділянки у 117-ти хворих. Установлено, що завдяки наведеному методу лікування з одонтогенними та неодонтогенними флегмонами щелепно-лицьової ділянки покращується самопочуття хворого, нормалізуються показники імунограм, усуваються ознаки запального процесу, зокрема, підвищення температури, біль, порушення функції ураженого органу, гіперемія та набряк м'яких тканин у значно короткі терміни, ніж за традиційної терапії. На підставі аналізу клінічних спостережень, даних імунологічних, мікробіологічних, цитологічних, вірусологічних, лабораторних методів дослідження показано, що у хворих, яким у комплексному лікуванні був застосований препарат "Амізон" відбувалося швидше загоєння гнійних ран, ніж у хворих контрольної групи (на 2 - 3 доби).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.630.14-52 +
Шифр НБУВ: РА336259

Рубрики:

      
2.

Ішков Ю.В. 
Формілпорфірини: синтез, структура, властивості: автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / Ю.В. Ішков ; НАН України; Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2009. — 36 с. — укp.

Розроблено нові напрямки хімічної трансформації формілпорфіринів, які прозводять до низки невідомих раніше порфіринових структур, запропоновано покращені методи синтезу деяких формілпорфіринів, їх вінілогів і гомологів, знайдено зручні синтетичні підходи до димерних і пентамерних порфіринів. На прикладі синтезу піразолілпорфіринів показано перспективність халконпорфіринів у реакціях гетероциклізації. Систематично досліджено радикальну кополімеризацію вінілпорфіринів з різноманітними мономерами, а також електрохімічні та електрокаталітичні властивості низки металокомплексів оксопорфіринів. Вперше показано, що використання імінієвих солей формілпорфіринів, які виготовлялися in situ, дозволяє у м'яких умовах, без використання сильних лугів та з високими виходами проводити конденсацію з кетонами, що містять alpha-метиленові групи. Знайдено, що зі збільшенням концентрації порфіринів або їх металокомплексів у системі, що полімеризується, зменшуються швидкості полімеризації, молекулярні маси полімерів та зростає ступінь полідисперсності продуктів, що пов'язано з вторинними процесами обмеження ланцюгів на pi-системах лігандів і атомах металу хелатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г261.33,0 +
Шифр НБУВ: РА367371

Рубрики:

      
3.

Абдель Гані Ібрахім Абдель Гані Аль Авамлех 
Лікування переломів виросткового відростка нижньої щелепи із застосуванням пристрою нашої конструкції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Абдель Гані Ібрахім Абдель Гані Аль Авамлех ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати клініко-статистичних обстежень 43-х постраждалих з переломами виросткового відростка нижньої щелепи. Для лікування 14-ти пацієнтів використано пристрій власної конструкції для стабільно-функціонального остеосинтезу. Доведено його клінічну ефективність, що визначається мінімізацією операційної травми кісткових відламків і м'яких тканини, спрощенням операційного доступу до відламків виросткового відростку, повноцінним відновленням анатомічної форми та цілісності нижньої щелепи, стабільною фіксацією відламків та їх взаємною компресією, що виникає під час скорочення жувальної мускулатури. Виявлено, що до моменту зрощення перелому біоелектрична активність м'язів обличчя у даної категорії постраждалих за більшістю вивчених параметрів досягає нижніх меж нормальних значень. Показано, що високий анатомо-функціональний результат лікування сприяє скороченню терміну тимчасової непрацездатності та реабілітаційного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882 +
Шифр НБУВ: РА345590

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Аветіков Д. С. 
Морфофункціональні особливості будови м'яких тканин різних ділянок голови людини: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.01 / Д. С. Аветіков ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 35 с. — укp.

Вперше визначено мінімальні та максимальні середні значення товщини шкіри на різних топографоанатомічних ділянках. Визначено ступінь деформації м'яких тканин різних топографоанатомічних ділянок голови залежно від її форми, віку, статі та часу деформації. Надано гістотопографічну характеристику змінам, які відбуваються на різних етапах деформації шкірно-жирових ділянок голови. З'ясовано критичні точки у різних топографоанатомічних ділянках голови. Вперше виділено зони ковзання, фіксації та проміжні зони між зонами ковзання та фіксації. Розроблено математичну модель деформації м'яких тканин різних ділянок голови на етапах розтягнення та релаксації шкіри. Встановлено типи ковзання й оптимальну глибину відшарування шкірно-жирових ділянок залежно від їх підйому та мобілізації на різних топографоанатомічних ділянках. Розроблено алгоритм планування та виконання пластики місцевими тканинами щодо підйому та мобілізації шкірно-жирових ділянок голови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*69*631 + Р665.63
Шифр НБУВ: РА379765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Айман Ахед Абдел Джабер Аль Баргуті 
Паліативне лікування первинних неорганних злоякісних новоутворень заочеревинного простору й очеревини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Айман Ахед Абдел Джабер Аль Баргуті ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 19 с. — укp.

Наведено оптимальні методики комбінованого та комплексного лікування, променевої та хіміотерапії хворих з первинними неорганними злоякісними новоутвореннями заочеревинного простору й очеревини. Вивчено ефективність паліативного лікування злоякісних пухлин, які за Міжнародною класифікацією хвороб (МКХ-10) належать до рубрики С48 (злоякісні новоутворення м'яких тканин заочеревинного простору й очеревини). Досліджено результати лікування 184-х хворих, які одержувати лікування в Донецькому протипухлинному центрі з приводу первинних неорганних злоякісних новоутворень заочеревинного простору й очеревини. Вивчено безпосередні та віддалені результати паліативного хірургічного лікування, зокрема, комбіновані операції та часткове видалення пухлини, можливості комбінованого та комплексного лікування, ефективність променевої та хіміотерапії залежно від стадії захворювання, морфологічної структури пухлини, виду й обсягу оперативного втручання, методів і схем променевої терапії. З урахуванням одержаних результатів запропоновано ендолімфатичний спосіб введення хіміопрепаратів у разі дослідженої патології. Це дозволяє підвищити ефективність комбінованого та комплесного лікування, знизити (p = 0,03) ризик розвитку місцевих рецидивів, (BP = 0,4 95 % BI 0,2 - 0,9) у перші два роки спостереження, збільшити п'ятирічну виживаність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.437-5 +
Шифр НБУВ: РА363902

Рубрики:

      
6.

Амро Т.А. 
Лікування переломів гомілкових кісток апаратом зовнішньої фіксації на основі стержнів (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Т.А. Амро ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено та вивчено засоби зовнішньої фіксації для лікування високих, низких, навколосуглобних і переломів зі значними пошкодженнями м'яих тканин. Запропоновано унілатеральну конструкцію різноплощинної фіксації стрижнів для здійснення закритої репозиції відламків, незалежно від характеру та локалізації перелому, а також для забезпечення можливості використання різноманітних варіантів її монтажу з урахуванням характеру та розповсюдженості ушкоджень м'яких тканин. На підставі стендово-біомеханічного дослідження вивчено фіксаційні можливості апарата та реалізовано на практиці оптимальні варіанти його компонування залежно від даної клінічної ситуації. На підставі методу черезкісткового остеосинтезу з використанням комбінації гладких і різьбових стрижнів розроблено методики лікування хворих із переломами кісток гомілки та післяопераційного догляду за хворими, режим дозованого навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.558.088-588
Шифр НБУВ: РА317805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Арутюнян А. Л. 
Система м'яких обчислень на базі нейронних мереж адаптивного резонансу для розв'язання задач САПР: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.12 / А. Л. Арутюнян ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено та теоретично обгрунтовано архітектуру та модель функціонування нової гібридної нейронної мережі адаптивного резонансу. Встановлено та теоретично обгрунтовано методики навчання. Надано новий вид функціонала Тихонова з використанням структурної та сигнальної константи Ліпшиця, яка дозволяє проводити теоретичні дослідження властивостей систем м'яких обчислень. Запропоновано використовувати гібридний метод нелінійного нормування даних для нормування вхідних даних експертних систем і нейронних мереж, який є оборотним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З965.912-01
Шифр НБУВ: РА371816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Арутюнян А. Л. 
Система м'яких обчислень на базі нейронних мереж адаптивного резонансу для розв'язання задач САПР: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.12 / А. Л. Арутюнян ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено та теоретично обгрунтовано архітектуру та модель функціонування нової гібридної нейронної мережі адаптивного резонансу. Встановлено та теоретично обгрунтовано методики навчання. Надано новий вид функціонала Тихонова з використанням структурної та сигнальної константи Ліпшиця, яка дозволяє проводити теоретичні дослідження властивостей систем м'яких обчислень. Запропоновано використовувати гібридний метод нелінійного нормування даних для нормування вхідних даних експертних систем і нейронних мереж, який є оборотним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З965.912-01
Шифр НБУВ: РА371816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Аш-Шарафі Карім Ахмед 
Диференційоване лікування дистальних діаметаепіфізарних переломів гомілки і профілактика функціональної недостатності опорно-рухового апарату: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Аш-Шарафі Карім Ахмед ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім.М.І.Пирогова. — Вінниця, 1998. — 18 с. — укp.

Створено науково обгрунтовану методику диференційованого лікування переломів дистального діаметаепіфіза гомілки на основі врахування характеру і типу перелома, його кінематики, стану шкіряних покровів і м'яких тканин в зоні пошкодження. Розроблені і біомеханічно обгрунтовані нові ефективні способи оперативного лікування переломів дистального діаметаепіфіза гомілки. Виявлено закономірності і динаміку клініко-рентгенологічних змін в опорно-руховому апараті хворих, які мали деякі анатомічні відхилення від норми після перенесених дистальних діаметаепіфізарних переломів гомілки. Представлено картину змін периферійного кровообігу у хворих з наслідками "низьких" переломів гомілки і взаємозв'язок їх з компенсаторно-пристосувальними реакціями з боку опорно-рухового апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.558.088-5

Рубрики:

      
10.

Білоконь С.О. 
Комплексне лікування гнійних ран щелепно-лицевої ділянки у дітей із використанням сучасних вітчизняних багатокомпонентних мазей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.О. Білоконь ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2004. — 19 с. — укp.

Уперше на підставі клініко-лабораторних даних, результатів pH-метрії, внутрішньоранової термометрії, визначення податливості навколоранових м'яких тканин та планіметрії доведено високу ефективність сучасних вітчизняних багатокомпонентних мазей у місцевому лікуванні гнійних ран щелепно-лицевої ділянки (ЩЛД) дітей та перевагу їх пофазового застосування у дитячій щелепно-лицевій хірургії. Уперше на морфологічному рівні вивчено вплив на перебіг ранового процесу і репаративні властивості м'яких тканей гнійних ран сучасних вітчизняних багатокомпонентних мазей у разі їх застосування у комплексному лікуванні гострих гнійно-запальних процесів ЩЛД у дітей. Доведено, що сучасні вітчизняні багатокомпонентні мазі скорочують тривалість запалення, нормалізуючи мікроциркуляторні розлади у м'яких тканинах, створюють умови для прискорення проліферативних процесів, стимулюючи фібробластичну активність, фібриногенез та епітелізацію, що загалом поліпшує клінічний перебіг ранового процесу та сприяє швидшому загоюванню ран. Визначено, що зазначені ефекти більш виразно проявляються за пофазового використання препаратів "Альгофін", "Офлокаїн-Дарниця" та "Метилурацил-Дарниця".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.630.14-52 +
Шифр НБУВ: РА334916

Рубрики:

      
11.

Білоус О.Т. 
Морфо-функціональна характеристика тромбоцитів при різних видах лікування гострих запальних процесів м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.Т. Білоус ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Доведено, що за гострих запальних процесів щелепно-лицевої ділянки (ГЗП ЩЛД) розвиваються тромбгеморагічні ускладнення, які супроводжуються вираженими змінами морфо-функціонального стану тромбоцитів: їх дегрануляцією та агрегацією. Визначено дезагрегаційний вплив препарату "Теком" на тромбоцити за умов розвитку ГЗП ЩЛД. Зазначено, що середня доза препарату (0,1 мл) запобігає дегрануляції, збільшує час агрегації та скорочує час початку дезагрегації тромбоцитів. Встановлено, що комплексне лікування ГЗП ЩЛД з включенням "Текому", скорочує час відновлення морфо-функціональних властивостей тромбоцитів та їх мембранних комплексів у більшій мірі, ніж стандартна схема лікування. Це дозволяє знизити частоту тромбгеморагічних ускладнень і скоротити середні терміни перебування пацієнтів у стаціонарі на 1,5 доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.63
Шифр НБУВ: РА320908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Білоус С.Б. 
Розробка складу, технології та біофармацевтичне дослідження м'яких лікарських засобів місцевої дії: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / С.Б. Білоус ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Уперше за результатами технологічних, фізико-хімічних та мікробіологічних досліджень обгрунтовано раціональний склад та технологію лікарського засобу для лікування грибкових захворювань, що містить есулан - вітчизняну лікарську субстанцію, а також склад і технологію гелю з кротаміоном для лікування інфекційних захворювань шкіри з метою попередження вторинних інфекцій, десенсибілізуючої дії та усунення свербіння. Вивчено фізико-хімічні, реологічні властивості опрацьованих лікарських засобів, досліджено вплив допоміжних речовин на фармацевтичну доступність есулану та кротамітону, наведено методики контролю якості мазі есуланової та гелю кротамітону та встановлено терміни їх придатності. У експерименті на лабораторних тваринах досліджено токсичність субстанції есулану, мазі есуланової та гелю кротамітону, підтверджено їх специфічну активність у разі трихофітії та мікроспорії. На підставі результатів біологічних досліджень доведено відсутність алергізуючої та місцево подразнюючої дії у разі застосування опрацьованих лікарських засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.523 +
Шифр НБУВ: РА329834

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Баранник Є.О. 
Локальні ефекти взаємодії ультразвукових хвиль з біологічними об'єктами: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.06 / Є.О. Баранник ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2004. — 34 с.: рис. — укp.

Розвинуто теоретичні підходи до вивчення локальних ефектів формування відгуку біологічних об'єктів у разі взаємодії з ультразвуковими хвилями. Проаналізовано виявлені закономірності з урахуванням невизначеності хвильових векторів пучків. Шляхом розв'язку одержаних нелінійних рівнянь для коаксіальних фокусових пучків доведено існування у фокальній області надзвукових нелінійних джерел, що призводить до черенковського розсіяння хвиль різницевої частоти. Одержано та проаналізовано спектри допплерівського відгуку лінії току для безперервних пучків та установлено властивості повних допплерівских спектрів для аксіально-симетричних потоків. Вивчено локальні ефекти формування спектрів за імпульсного зондування. Узагальнено результати досліджень для випадку градієнтів швидкості та визначено оптимальні параметри зондування. Розроблено адаптивні методи придушення спектр-шумів локального відгуку. Вивчено просторовий розподіл і релаксацію зсувних деформацій, індукованих локальною імпульсною радіаційною силою у в'язко-пружних середовищах. Запропоновано методи вимірювання локальної в'язкості та пружності м'яких тканин та реконструкції розподілу локальних неоднорідностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*716-632.2 +
Шифр НБУВ: РА335377

Рубрики:

      
14.

Баранова І. І. 
Теоретичне та експериментальне обгрунтування застосування сучасних гелеутворювачів природного та синтетичного походження у технології м'яких лікувально-косметичних засобів: автореф. дис. ... д-ра фармац. наук : 15.00.01 / І. І. Баранова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2011. — 43 с. — укp.

Обгрунтовано раціональні технології одержання гелевих основ з досліджуваними гелеутворювачами. Досліджено порошок бодяги (Spongilla lacustris L.). Вивчено основні властивості та хімічний склад даної сировини. Доведено, що порошок бодяги за рахунок наявності у скелеті голочок кремнезему визначає основну біологічну дію - помірну шкірноподразливу. На підставі проведених фармакотехнологічних, структурно-механічних, фізико-хімічних, мікробіологічних та інших досліджень розроблено склад і технологію гель-масок з порошком бодяги (для обличчя та волосся). Підтверджено специфічну активність і нешкідливість розроблених гель-масок. Доведено їх стабільність у процесі зберігання протягом двох років за кімнатної температури у тубах алюмінієвих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.523 + Л663.2
Шифр НБУВ: РА381156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Бардик В.Ю. 
Аналіз функціональної форми міжмолекулярних потенціалів на основі статистично-обгрунтованих рівнянь стану: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / В.Ю. Бардик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено критерій застосовності термодинамічної теорії збурень на макроскопічному рівні в області високих тисків (малих ізотермічних стисливостей). Оцінено внесок сил притягання між молекулами під час дослідження термічного рівняння стану густих газів в області високих тисків та рокрито вирішальну роль сил відштовхування під час проведення розрахунків PVT-даних густого конденсованого середовища. Доведено, що відповідне модифіковане рівняння стану виявляє більш надійні екстраполяційні властивості, ніж статистично-обгрунтовані рівняння стану, одержані з урахуванням сил притягання. Встановлено, що параметр крутості потенціальної функції в межах широковідомих модельних форм міжмолекулярних потенціалів сил відштовхування є чутливим до температури в газах. У випадку щільних рідин обгрунтовано існування поправкової функції до цього параметра як логарифмічної залежності від тиску. Виявлено зростання значення параметра крутості потенціальної функції в межах модельного потенціалу "м'яких" сфер із збільшенням молекулярної маси для ряду інертних газів. Встановлено чутливість параметра крутості в межах модельної форми "м'які" сфери до неадитивних ефектів та виявлено стрибкоподібну зміну його значення за умов переходу від газоподібного до конденсованого стану досліджуваних речовин. Досліджено зв'язок параметрів модельного міжмолекулярного потенціалу "м'які" сфери з константами рівняння стану бінарної суміші густих газів. Відзначено чутливість параметра крутості потенціальної функції до концентрації бінарної суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.512,022
Шифр НБУВ: РА320297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Башинський С.М. 
Лікувальний патоморфоз сарком м'яких тканин при передопераційній променевій та хіміотерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / С.М. Башинський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 16 с.: табл. — укp.

Розроблено уніфіковану схему-шкалу мікроскопічної оцінки ефективності передопераційного протипухлинного лікування. Досліджено зміни розвитку структурних проявів дії передопераційного лікування саркоми м'яких тканин у часі (хронодинаміка лікувального патоморфозу). Визначено найбільш ефективні методи передопераційного антибластомного лікування хворих на саркоми м'яких тканин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р562.3-2
Шифр НБУВ: РА326836

Рубрики:

      
17.

Без'язична Н.В. 
Клініко-лабораторна оцінка та обгрунтування застосування нового силіконового підкладочного матеріалу для зубних протезів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.В. Без'язична ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стоматол. акад.". — Полтава, 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати клініко-лабораторного оцінювання нового вітчизняного конструкційного матеріалу "ПМ-С" для виготовлення м'яких підкладок базису. Обгрунтовано технологію його клінічного застосування, визначено клініко-функціональну та клініко-економічну ефективності використання. За результатами експериментального вивчення клініко-технологічних і фізико-механічних властивостей створено систему оцінки якості матеріалів для м'яких підкладок базису. Обгрунтовано суть поняття "ефективна товщина" м'якої підкладки з матеріалу "ПМ-С". Удосконалено методику ортопедичного лікування хворих з адентією знімними протезами з м'якою підкладкою з урахуванням індивідуальної податливості протезного ложа та закономірностей перерозподілу жувального тиску. Досліджено динаміку змін зон запалення слизової оболонки протезного ложа пацієнтів на етапах клінічної експлуатації знімних конструкцій даних протезів. На підставі значного зменшення видового, родового та кількісного складу мікроорганізмів доведено ефективність знезаражування протезів з двошаровим базисом з використанням 0,5 % розчину гіпохлориту натрію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с +
Шифр НБУВ: РА356080

Рубрики:

      
18.

Безруков Г.С. 
Клініко-біохімічна оцінка використання методики пошарового введення поліакриламідного гелю для усунення деформацій м'яких тканин обличчя: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / Г.С. Безруков ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розроблено метод усунення дефектів і деформацій м'яких тканин обличчя шляхом ін'єкційного пошарового введення в м'які тканини поліакриламідного (ПАА) гелю у комплексі з адаптаційною та імунокоригувальною терапією, яка передбачає застосування траумелю-C. Проведено обстеження та лікування 133-х жінок з типовими варіантами деформацій (міжбрівних, носогубних складок) і дефектів (гіпоплазії губ) м'яких тканин. За цього пацієнток розподілено на три групи залежно від методики усунення вад. У контрольній групі використано традиційну методику одношарового розташування ПАА гелю у тканинах. У першій і другій основних групах імплатанти вводили пошарово. У другій основній групі у терапевтичному комплексі запропоновано використовувати препарат траумель-C, що має імунокоригувальні, антиоксидантні й адаптогенні властивості. На підставі результатів лікування у різні терміни спостережень виявлено вірогідну різницю за більшістю показників, зокрема, кількість наслідків лікування зросла на 26,94 %, а частота розвитку місцевих запальних реакцій знизилась на 11,2 % у пацієнтів, яким проводили пошарове введення ПАА гелю. Характер змін біохімічних показників слини (трипсиноподібної, антитрипсичної, каталазаподібної та антиокисної активності, цитохімічних даних крові (лактатдегідрогенази, сукцинатдегідрогенази), локальної термометрії, біопотенціометрії та реографії засвідчив суттєві позитивні зміни, що розвиваються у ранній і віддалений післяімплантаційний періоди у пацієнток другої основної групи. Це доводить вищу ефективність запропонованого методу лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.163-3
Шифр НБУВ: РА359000

Рубрики:

      
19.

Боднар П. Я. 
Пряма та непряма реваскуляризація при стегно-підколінно-гомілковій оклюзії в умовах хронічної критичної ішемії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / П. Я. Боднар ; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". — Т., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше встановлено, що у разі атеросклеротичної оклюзії стегно-підколінно-гомілкового сегмента в магістральних артеріях проксимального басейну переважає атеросклеротичне ремоделювання судинної стінки, в артеріях дистального басейну - фіброзно-еластичне, низхідній артерії коліна - м'язово-еластичне. Виділено чотири типи ремоделювання великої підшкірної вени у разі хронічної критичної ішемії: циркуляторно-гладкостінний, осередково-гіперпластичний із гіалінозом інтими, медіасклеротичний і запальний. Встановлено, що у разі хронічної критичної ішемії нижніх кінцівок у мієлограмі зберігається співвідношення клітин мієлоїдно-лімфоцитарного рядів зі стромальними, що дає можливість використання кісткового мозку великогомілкової кістки з метою створення умов стимуляції ангіогенезу під час застосування реваскуляризувальної остеоперфорації. З'ясовано особливості змін маркерів системної запальної реакції у відповідь на структурні зміни м'яких тканин нижньої кінцівки за умов хронічної критичної ішемії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035
Шифр НБУВ: РА383634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Бойко І.В. 
Структура міжтканинних взаємовідношень інтактного зуба людини та її стан при карієсі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / І.В. Бойко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто структурну організацію твердих тканин та пульпи інтактних зубів людини, їх взаємовідношення та стан за наявності карієсу. Розроблено та використано принципово новий метод підготовки прижиттєво збережених зубів для багатоцільових морфологічних досліджень твердих та м'яких тканин зуба. Встановлено пористу будову стінок дентинних канальців у вигляді наявності у них зневапнених вікончатих зон, визначених як пенетровані локуси. Доведено, що бічні відгалуження дентинних канальців імітують кальцифіковані пучки колагенових волокон, які зв'язують між собою стінки суміжних дентинних канальців. Виявлено, що дентинні канальці схильні до дихтомічного поділу. Встановлено наявність в дентині окремих зон, що мають конусоподібну або пірамідальну форму, які вершиною спрямовані до предентину, а основою - до емалево-дентинної межі. З'ясовано, що на межі з емаллю дентин відокремлюється тонкою межовою кальцифікованою пластинкою органічної речовини, що є тканинною основою для консолідації дентину з емаллю. Вперше наведено візуальні дані щодо мікроскопічної структури емалі. Доведено, що деструктивні зміни дентину у разі середнього хронічного карієсу пов'язані з осередковою реакцією пульпи, яка відповідає проекції місця ураження твердих тканин. Встановлено, що найспецифічнішою ознакою патоморфологічної картини хронічного карієсу у разі альтерації є втягування або переміщення дентинобластів у дентинні канальці предентину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40 + Е70*694.13
Шифр НБУВ: РА330999

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського