Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (35)Реферативна база даних (68)Книжкові видання та компакт-диски (182)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>K=МАТЕРІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Кулініч Ю.А. 
Великомасштабна структура в моделях Всесвіту з темною енергією: формування сферичних неоднорідностей густини темної матерії: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Ю.А. Кулініч ; НАН України, Гол. астрон. обсерваторія. — К., 2009. — 26 с. — укp.

Наведено результати аналізу формування великомасштабної структури Всесвіту у космологічних моделях з Л-сталою та моделях з темною енергією. Досліджено лінійну та нелінійну стадії розвитку сферично-симетричних збурень густини та метрики простору-часу у двокомпонентній моделі Всесвіту (однією з компонент є пилоподібна матерія, що описує баріонну речовину та холодну темну матерію, другою - темна енергія з довільним заданим рівнянням стану). Розв'язано задачу кількісного опису досліджуваного розподілу квазарів за червоними зміщеннями у космологічних моделях з Л-сталою у межах формалізму Преса - Шехтера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В63,022 + В313.3,022 +
Шифр НБУВ: РА368533

Рубрики:

      
2.

Візнюк О.В. 
Темна енергія і темна матерія як прояви гравітації на брані: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.В. Візнюк ; НАН України. Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Виявлено та вивчено нові властивості теорії гравітації на брані з індукованою кривизною. З використанням результатів дослідження пояснено ефекти темної енергії та темної матерії. Показано, що у досить широкій області параметрів космологічне розширення Всесвіту в пізню епоху у цій теорії відбувається за тим же законом, що і в стандартній моделі LCDM. Одержано систему рівнянь, які описують еволюцію космологічних збурень скалярного типу на брані. Знайдено область параметрів, за яких космологічні збурення демонструють нестійке зростання, а також область відносної стабільності, в якій зростання збурень є помірним і його можна узгодити з наявними даними про утворення великомасштабної структури Всесвіту. Знайдено нові сферично симетричні розв'язки рівнянь на брані і показано, що плоский профіль галактичних кривих обертання у межах такої моделі можна пояснити без залучення темної матерії. У межах моделі з двома бранами обчислено поправки до закону Нютона на видимій брані з урахуванням впливу від матерії на прихованій брані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.155,022 + В313.38,022 +
Шифр НБУВ: РА356800

Рубрики:

      
3.

Рудаковський А. В. 
Формування структур та реіонізація Всесвіту в моделях темної матерії. / А. В. Рудаковський. — Б.м., 2021 — укp.

Досліджено хід реіонізації в моделях теплої темної матерії. Показано, що темна матерія із 7 кеВ стерильних нейтрино, які могли б пояснити спостережну 3.5 кеВ лінію випромінювання, призводить до набагато швидшої реіонізації, ніж в сценарії холодної темної матерії. Отримано, що модельно-незалежні результати спостережень щодо епохи реіонізації описуються у моделі 7 кеВ стерильних нейтрино дещо краще, ніж у моделі холодної темної матерії. Показано,що використовуючи лише положення (почастоті) 21 см сигналу поглинання, заявленого EDGES, частинки теплої темної матерії з масою m≳ 2 кеВ не можуть бути надійно виключені через невизначеності в ефективності зореутворення в перших галактиках. Запропоновано новий напіваналітичний метод обрахунку розподілу густини в гало темної матерії з частинок-ферміонів.^UThe reionization process is studied in warm dark matter models. It was shown that the reionization is much faster in 7 keV sterile neutrino dark matter, which could explain the observed 3.5 keV radiation line, than in the cold dark matter scenario. It is obtained that the model-independent results of observations on the reionization epoch are described slightly better in the model of 7 keV sterile neutrinos than in the model of cold dark matter. It is shown that particles of warm dark matter with a mass m≳2 keV can not be reliably excluded by the position (frequency) of the 21-cm absorption signal suggested by EDGES due to uncertainties in the star formation efficiency in the first galaxies. A new semi-analytical method for calculating the density distribution in the halo of fermionic dark matter is proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського