Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (389)Книжкові видання та компакт-диски (56)
Пошуковий запит: (<.>K=НІКЕЛЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Федоненко О. В. 
Вплив антропогенних факторів на стан промислової іхтіофауни Запорізького водосховища: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.16 / О. В. Федоненко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2010. — 36 с. — укp.

Проведено аналіз сучасної еколого-токсикологічної ситуації у водосховищі на підставі визначення забруднення важкими металами води, донних відкладень та риб промислових видів. З'ясовано, що вміст важких металів в організмі різних видів риб залежить від характеру їх харчування, біотопу та фізіологічного стану. Проведено екологічну індикацію стану хижих і мирних риб шляхом вивчення біохімічних механізмів їх адаптації. Визначено, що найбільш токсичними для хижих риб є кадмій, залізо, свинець, нікель, ртуть, а на мирних риб значний вплив спричиняють додатково марганець, цинк і мідь. Встановлено, що мирні риби зазнають більшого токсичного впливу у порівнянні з хижими, та перебувають під потужним техногенно-хімічним пресом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*820*801.3(4УКР-4ЗАП)
Шифр НБУВ: РА371192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Хмарська Л. О. 
Вплив комплексних сполук, Ni(II), Cu(II) та Zn(II) на провідність бішарових ліпідних мембран: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.05 / Л. О. Хмарська ; ДВНЗ " Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше досліджено протонофорну здатність нижчих карбонових кислот і продемонстровано її залежність від довжини вуглеводного радикала кислоти. Визначено форми іонів металів (аквакомплекси), здатних до взаємодії з бішаровими ліпідними мембранами (БЛМ), за рахунок впливу на її електрохімічні параметри. Вперше досліджено методом вольтамперометрії взаємодію аміно- та карбоксилатних координаційних сполук з БЛМ. Показано, що взаємодія іонів металу(II) (нікель, купрум, цинк) з аміно- або карбоксилатними лігандами призводить до зростання провідності БЛМ внаслідок зміни ліпофільно-ліпофобного балансу комплексного іона. За значенням впливу комплексних іонів на електрохімічні параметри БЛМ вперше встановлено, що більшу проникність крізь ліпідний бішар мають комплексні іони з зарядом "+1" і "+2" та зі значенням ліпофільності від "-1" до "+1,5". На підставі електрохімічних досліджень запропоновано механізм взаємодії комплексних частинок з БЛМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г585,0 + Е0*551.7 в605
Шифр НБУВ: РА385054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Баренблат І.О. 
Вплив складу кобальт-нікель-фосфатних каталізаторів на процес парціального окиснення етану: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.О. Баренблат ; Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено вплив складу каталізаторів на процес парціального окиснення етану. Розроблено експериментальні зразки бінарних систем на основі фосфатів кобальту та нікелю. Запропоновано новий спосіб виготовлення кобальт - нікель - фосфатних систем, використання яких забезпечує високу стійкість, активність і селективність зразків у реакції парціального окиснення етану у етилен. Установлено закономірності зміни фізико-хімічних параметрів і активності зразків залежно від їх складу. Досліджено каталітичні властивості фосфатних систем і вплив різних факторів на процес перетворення етану, а саме: складу каталізатору, висоти його шару, температури, часу контактування, концентрації етану та кисню, кислотності поверхні. Виявлено синергетичний ефект взаємного впливу фосфатів на поверхневу кислотність. Установлено симбатне підвищення каталітичної активності та селективності бінарних кобальт - нікель - фосфатних систем зі збільшенням величини поверхневої кислотності зразків. Виявлено взаємозв'язок між утворенням етилену і CO. З'ясовано шляхи утворення різних продуктів перетворення етану. Розроблено активний і високоселективний складний кобальт - нікель - фосфатний каталізатор одержання етилену з етану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г241.12-273.5 + Г544.55 +
Шифр НБУВ: РА360918

Рубрики:

      
4.

Співак О. Ю. 
Вплив холодної деформації волочінням на властивості тонких термопарних дротів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.05 / О. Ю. Співак ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив холодного деформування на властивості металів і сплавів, залежність властивостей матеріалів від історії їх деформування, визначено основні характеристики напруженого стану та критерії руйнування за монотонного та немонотонного деформування металів і сплавів, проведено аналіз способів оцінювання деформвальності заготовок, наведено вимоги до термоелектричних матеріалів. Визначено межі області ефективного використання металів як основних матеріалів для термоелектричних генераторів струму. Висвітлено технологічні умови пластичного деформування й їх вплив на режими волочіння тонких дротів, закономірності зміни пластичності металу в процесі волочіння та проміжних термообробок. Розроблено режими волочіння тонкого термопарного дроту з сплавів хромель, копель і сплавів системи нікель-молібден діаметром 200 - 70 мкм, які мають однорідні механічні властивості й якісну поверхню без карбідних та окисних включень і забезпечують високу чутливість і лінійність термоелектричних характеристик термопар з даних сплавів у температурному інтервалі 300 - 900 К.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К622.400.4-1 + З252.4
Шифр НБУВ: РА376683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Школьнікова Т.В. 
Електроосадження функціональних покрить сплавами нікелю з простих та комплексних електролітів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Т.В. Школьнікова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено та запропоновано для практичного використання сульфаматно-тіосульфатний електроліт катодного осадження покриття нікель - срібло.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054-1 +
Шифр НБУВ: РА334208

Рубрики:

      
6.

Андреєв І. В. 
Закономірності формування структури і фізико-механічних властивостей вольфрамових важких сплавів з високим вмістом нікель-залізної зв'язки: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / І. В. Андреєв ; Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання одержання високоякісних великогабаритних заготовок з важкого вольфрамового сплаву з високим вмістом нікель-залізної зв'язки шляхом вивчення закономірностей формування структури та фізико-механічних властивостей великогабаритних заготовок з важких сплавів системи W - Ni - Fe з високим вмістом зв'язки. Вирішення даного завдання досягнуто шляхом одержання високоякісного великозернистого порошку вольфраму з досконалою формою частинок, та визначення основних факторів, що впливають на однорідність структури та розподілу зв'язки по об'єму заготовки, фізико-механічні властивості та формозміну великогабаритних заготовок. Використання одержаного великозернистого з досконалою огранкою частинок порошку вольфраму, одержаного одностадійним способом відновлення воднем у закритому реакторі, дозволило суттєво зменшити швидкість росту й агломерації зерен W у важкому сплаві за рахунок більш повного наближення частинок порошку W до рівноважного стану за концентрацією дефектів кристалічної гратки та форм росту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К301.1 + К391.91
Шифр НБУВ: РА376342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Сухоребський Ю.І. 
Клініко-експериментальне обгрунтування використання методів литва сплавів металів для зубних протезів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.І. Сухоребський ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливість підвищення клінічної ефективності лікування хворих з дефектами зубних рядів суцільнолитими зубними протезами шляхом обгрунтування вибору методу литва нікель-хромових і кобальто-хромових сплавів металів для суцільнолитих знімних і незнімних конструкцій зубних протезів. Вивчено кристалічну структуру, рельєф і шорсткість зразків сплавів металів виготовлених різними методами литва (центробіжне литво з плавленням сплаву відкритим полум'ям, центробіжне литво з плавленням сплаву високочастотними струмами і метод вакуумного литва) після їх електрохімічного травлення. Доведено більшу стійкість до корозії зразків сплавів металів, виготовлених методом центробіжного литва з плавленням сплаву високочастотними струмами. Проведено клінічне обстеження та лікування 130-ти пацієнтів суцільно-литими конструкціями зубних протезів, виготовленими різними методами литва. Проведено порівняльне вивчення впливу цих протезів на біохімічні показники ротової рідини. Запропоновано нову конструкцію зубного протезу - бюгельний протез з жорсткими металевими базисами. Обгрунтовано доцільність запису в медичну картку виду сплаву для зубного протезу та методу його литва. Створено схему-алгоритм дій за ортопедичного лікування хворих з використанням суцільнолитих зубних протезів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 со 3 + К61,4 +
Шифр НБУВ: РА362952

Рубрики:

      
8.

Башлаков 
Мікроконтактна спектроскопія надпровідного нікельборокарбіду YNi2B2C та гетероконтактів феромагнетик-немагнітний метал: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Дмитро Леонідович Башлаков ; НАН України; Фізико-технічний ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 + В371.236,022
Шифр НБУВ: РА353837

Рубрики:

      
9.

Кочетов Г.М. 
Наукове обгрунтування і розробка методів і споруд для утилізації нікелю із стічних вод гальванічних виробництв: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.04 / Г.М. Кочетов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 34 с. — укp.

Запропоновано та науково обгрунтовано нову концепцію комплексної очистки стічних вод, які містять нікель. Розроблено технології та споруди для роздільної переробки промивних вод, відпрацьованих електролітів, твредофазних відходів очистки стічних вод - гальваношламів. На підставі результатів вивчення механізмів і особливостей процесів вилучення нікелю зі стічних вод, проведення теоретико-експериментальних досліджень, аналізу й узагальнення одержаних даних розроблено нові технологічні схеми локальної очистки промивних вод лінії нікелювання для великих гальванічних виробництв з повторним використанням води та важких металів, а також для малих виробництв та використанням компактних споруд, створенням замкнутого циклу водообороту та рекуперацією відходів. Запропоновано та науково обгрунтовано застосування прояснювача з шаром завислого осаду для одночасного вилучення зі стічної води великих гальванічних підприємств іонів заліза та завислих речовин. Для інтенсифікації роботи основних споруд побудовано та науково обгрунтовано нову математичну модель очистки стічних вод лінії нікелювання у шарі завислого осаду та математичну модель динамічного процесу очистки стічних вод від іонів нікелю за методом іоного обміну. Завдяки реалізації моделей відповідно за аналітичним і числовим методами одержано нові розрахункові залежності для визначення конструктивних і фільтраційних характеристик роботи прояснювача й іонообмінного фільтра в розроблених процесах очистки стічних вод. Наведено методи екологічно безпечної утилізації відходів очистки промивної води - елюатів катіонітових фільтрів з одержанням солей нікелю для використання на гальванічних виробництвах. Створнено принципово новий сорбційно-окисний метод регенерації відпрацьованих електролітів нікелювання. Розроблено ресурсоощадні технології переробки шламів, які містять нікель, виробництва емалевих і глазурованих покриттів, а також солей нікелю. Уперше з відходів гальванічних виробництв одержано нові матеріали для емалювальної промисловості: нікеліт і нікеліт-Т.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.9 +
Шифр НБУВ: РА350437

Рубрики:

      
10.

Шевляков І.А. 
Особливості електроосадження сплаву цинк-нікель з лужного полілігандного електроліту: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / І.А. Шевляков ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено кінетику співосадження іонів Zn(II) і Ni(II) з лужного полілігандного електроліту, а також вплив складу електроліту та режиму електролізу на хімічний і фазовий склад осадів сплаву Zn-Ni, їх властивості. Розглянуто роль електровідновлення водню, що викликає додаткову конвекцію електроліту, у механізмі електродного процесу. Досліджено фазовий склад осадів з різним вмістом легуючого компонента. Запропоновано механізм фазових переходів під час анодного розчинення осадів сплаву. Досліджено вплив хімічного та фазового складу покриттів сплавом Zn-Ni на їх корозійно-електрохімічну поведінку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.06 + К663.054-18
Шифр НБУВ: РА310991 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Мезенцева І.О. 
Переробка відходів, що містять нікель, металургійним способом для одержання комплексних легуючих добавок: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / І.О. Мезенцева ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади виробництва металургійними методами з відходів, які утворюються на машинобудівних заводах, лігатури, що містить нікель, для мікролегування чавуну замість традиційно використовуваних феросплавів. З урахуванням структурних і фазових складових відходів електросерозійної обробки деталей з нікелевих сплавів описано високотемпературний процес вуглецевотермічного відновлення. Проведено дробовий факторний експеримент процесу відновлення з метою визначення оптимальних умов одержання відновленого продукту. Одержано комплексну лігатуру, яка містить до 60 % нікелю, 15 % хрому, а також вольфрам, молібден і титан. З використанням методу локальної термодинамічної рівноваги розроблено модель фізико-хімічних взаємодій, які супроводжують відновлювальні процеси відходів електроерозійної обробки. Встановлено пріоритетне значення вуглецю і карбіду заліза у процесі відновлення, описано механізм формування металевої складової. Визначено еколого-економічний ефект впровадження одержаної комплексної присадки замість традиційно використовуваних феросплавів у процес легування чавуну. Проведено заміну традиційно використовуваних під час легування чавуну ферохрому та феронікелю на одержану комплексну присадку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К553.09 +
Шифр НБУВ: РА368883

Рубрики:

      
12.

Семенов В.М. 
Підвищення ефективності виробництва великотоннажних конструкцій методом електрошлакового зварювання: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.03.06 / В.М. Семенов ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2010. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.510.023.2
Шифр НБУВ: РА372529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Копанець І. Є. 
Просторовий розподіл та місце локалізації в гратці радіаційних дефектів та домішок інертних газів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.13 / І. Є. Копанець ; ННЦ "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Визначено кінетику нагромадження і розподіл в об'ємі дефектів та іонноімплантованих атомів важких інертних газів. Встановлено концентраційні та температурні інтервали, за яких іонноімплантовані в нікель атоми великого радіуса можуть займати положення заміщення. Показано, що за утворення розщеплених конфігурацій вакансійно-домішкових комплексів, окрім розмірного чинника, грає роль вид міжатомного потенціалу (хімічний зв'язок). Запропоновано механізм сегрегації дейтерію в області залягання максимумів пошкоджень та домішки за рахунок його дифузії з шарів кристала, що розташовані на глибинах, більших за (пробіг + страглінг), де дейтерій був захоплений в процесі впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.209.1 + К272.209.1
Шифр НБУВ: РА376475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Ажицький Д.Г. 
Профілактика непереносимості до зубних протезів у клініці ортопедичної стоматології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Д.Г. Ажицький ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено вплив зубних протезів з різних матеріалів на розвиток вільно-радикальних процесів у ротовій порожнині за явищ непереносимості. З використанням клінічних, біохімічних, механічних і статистичних методів дослідження комплексно обстежено 242 особи, у яких було присутнє явище непереносимості, а також осіб, що не мали такої реакції, з них 105 чоловіків і 137 - жінок. Показано, що протези, які містять метали: залізо, хром, нікель, кобальт і не захищені керамічним покриттям, а також знімні протези з акрилової пластмаси активують вільно-радикальне окиснення білків та перекисне окиснення ліпідів ротової рідини, за цього розвивається непереносимість. Установлено, що заміна цих протезів на металокерамічні ліквідує цю патологію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА336258

Рубрики:

      
15.

Рождественська Л.М. 
Сорбційні властивості іонообмінних матеріалів та їх вплив на процес електродеіонізаційного вилучення іонів нікелю (II): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Л.М. Рождественська ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено сорбційні властивості іонообміних матеріалів з метою застосування в електродеіонізаційних процесах методу вилучення токсичних іонів Ni (II) з розчинів низької концентрації. Виявлено, що сорбційна ємність та рухливість сорбованих іонів нікелю (II) у фазі органічних іонообмінників залежить від характеру їх пористої структури та ступеня поперечної зшивки, а для спеціально синтезованих селективних неорганічних іонітів на основі гідрофосфату цирконію - від вмісту фосфору та ступеня гідратації. Встановлено, що для очищення нікельвмісних розбавлених розчинів методом електродеіонізації найбільш придатним є використання сильнокислотних слабозшитих смол та високогідратованих зразків гідрофосфату цирконію. Вперше запропоновано використання змішаного шару цих іонітів для електродеіонізаційного вилучення іонів нікелю (II) з багатокомпонентних розчинів, завдяки якому забезпечується висока швидкість переносу іонів у камеру концентрування, зменшується можливість осадкоутворення та підвищується селективність сорбції іонів нікелю (II) у прямоточному режимі. Визначено оптимальні умови процесу ефективного очищення розбавлених багатокомпонентних нікельвмісних розчинів (ступінь очищення становить 98 %), у разі дотримання яких концентрація іонів нікелю (II) в діалізаті не перевищує гранично допустимих концентрацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.4 + Г583.4 + Г583.4
Шифр НБУВ: РА350209

Рубрики:

      
16.

Грибок В.С. 
Структура та властивості міді і багатошарових плівок мідь-нікель, отриманих при імпульсному електролізі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.С. Грибок ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив режимів імпульсного струму на умови кристалізації міді. Показано, що окрім абсолютного значення величини катодного пересічення для формування структури, значний вплив має швидкість її зміни. Використання уніполярного, біполярного та програмованого імпульсного струму дозволяє змінювати структуру міді в поперечному перерізі у широкому діапазоні: стовпчаста крупнокристалічна, стовпчаста дрібнокристалічна, блочна, мікрошарова. Залежно від параметрів імпульсного струму досліджено електричні та механічні властивості електроосадженої міді. Програмованим імпульсним струмом із одного електроліту отримано багатошарові плівки Cu-Ni з різною товщиною та структурою відповідних шарів. Проведено теоретичний розрахунок та експериментальну перевірку міцності та електричних властивостей даних плівок. На основі проведених досліджень запропоновано найбільш оптимальні режими отримання багатошарових мідних і мідно-нікелевих плівок з необхідним комплексом властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.26.022
Шифр НБУВ: РА310772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Горностай О.Б. 
Технологія перероблення нікельвмісних розчинів цементацією магнієм: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / О.Б. Горностай ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Створено технологію переробки вторинних нікельвмісних розчинів, які утворюються внаслідок кислотного розчинення твердих нікелевих відходів. Розроблена технологія грунтується на контактному осадженні (цементації) нікелевого порошку на магнітній стружці, що дозволяє значно зменшити енерговитрати, здійснити процес у простому обладанні, повністю переробити розчини в товарні продукти та забезпечити високі техніко-економічні показники й екологічність виробництва. Визначено кінетичні та технологічні закономірності процесу контактного осадження нікелю з вторинних розчинів нікелю сульфату на магнієвій стружці. Вивчено вплив основних технологічних параметрів даного процесу (температури, гідродинамічних умов, складу початкового розчину, площі металу-цементатора) на ступінь вилучення <$Eroman Ni sup 2+> з розчину, швидкість процесу та якість одержаного нікелевого порошку. Визначено оптимальні значення цих параметрів. Доведено можливість та встановлено умови переробки магнію гідроксиду, який утворюється як побічний продукт у процесі контактного осадження нікелю, в супутній товарний продукт - магнію оксид. На підставі одержаних експериментальних даних розроблено технологічний режим і технологічну схему переробки нікельвмісних розчинів з одержанням дрібнодисперсного порошку нікелю, магнію оксиду та солі Туттона та проведено техніко-економічний аналіз запропонованої технології, на підставі якого показано її економічність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К342.2 + К390.1 +
Шифр НБУВ: РА364415

Рубрики:

      
18.

Ненастіна Т.О. 
Удосконалення електрохімічної технології каталітичних покриттів паладієм та сплавом паладій-нікель: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Т.О. Ненастіна ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено процес електрохімічного нанесення каталітично-активних покриттів на основі паладію та сплаву паладій - нікель. Розроблено електрохімічний спосіб підготовки поверхні носія та визначено кінетичні параметри процесу електрохімічного формування електродних матералів з корозійностійкої сталі з високорозвиненою питомою поверхнею. Запропоновано електроліт і режим електролізу. Визначено стійкість пірофосфатних і пірофосфатно-амонійних комплексів паладію та запропоновано полілігандну систему для осадження паладію та його сплавів. Установлено механізм катодного відновлення паладію з комплексних електролітів та визначено природу лімітивної стадії, якою є попередня хімічна стадія дисоціації комплексів. На підставі одержаних кінетичних параметрів обгрунтовано склад електролітів і оптимізовано процес формування паладійвмісних покриттів. Запропоновано застосування імпульсних режимів електролізу для осадження паладійвмісних сплавів, які забезпечують підвищення продуктивності процесу, збільшення вмісту неблагородного компонента. На підставі вивчення корозійної стійкості та каталітичної активності паладійвмісних покриттів у електрохімічних процесах та газофазних реакціях запропоновано використовувати у каталітичних схемах сплав з вмістом нікелю до 20 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.1 +
Шифр НБУВ: РА357791

Рубрики:

      
19.

Бобков Д.В. 
Удосконалення процесів осадження олова та сплаву олово-нікель з сульфаматних електролітів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Д.В. Бобков ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено стабільні, екологічно безпечні електроліти осадження олова й сплаву олово - нікель на основі солей сульфамінової кислоти. Встановлено кінетичні параметри та вплив компонентів сульфаматних електролітів на катодне осадження олова. Досліджено вплив компонентів сульфаматних електролітів та їх концентрації на перебіг електродних реакцій спільного відновлення іонів олова й нікелю та на склад одержаних покрить. На підставі аналізу поляризаційних залежностей встановлено, що розряд гідратованих іонів олова з сульфаматних розчинів може проходити під впливом адсорбційної поляризації, обумовленої ПАР, та під електрохімічним і дифузійним контролем. Виявлено вплив концентрації потенціалвизначальних іонів і технологічних параметрів осадження сплаву на склад одержаних покрить. Розроблено математичну модель, що відображає вплив технологічних параметрів осадження сплаву та концентрації потенціалвизначальних іонів на склад одержаного покриття. Визначено оптимальний склад електроліту та режими катодного осадження сплаву олово - нікель. Вивчено каталітичні властивості покриттів із запропонованих електролітів, які активізують окиснення CO у повітряній суміші (вміст CO не більше 3 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.232.7 + К663.054-3 +
Шифр НБУВ: РА355330

Рубрики:

      
20.

Кудін В.Г. 
Фазовий склад та властивості багатих на нікель сплавів системи Ni - B з елементами III - V груп: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Г. Кудін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 23 с. — укp.

З використанням методу калориметрії досліджено ентальпії змішування сплавів подвійних систем Al - B, Ni - C (Ga). Встановлено, що рідкі сплави вивчених систем характеризуються значними екзотермічними ентальпіями змішування. Проведено моделювання термодинамічних властивостей потрійних розплавів Ni - B - C (Me) на підставі аналогічних даних для подвійних граничних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.204.3 + К232.206 +
Шифр НБУВ: РА364863

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського