Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (109)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>K=НАТИСК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Жуков М.Б. 
Вдосконалення гідравлічного видалення окалини на станах гарячої прокатки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / М.Б. Жуков ; Донбас. держ. машинобудів. акад. — Краматорськ, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена удосконаленню й розвитку процесів очистки поверхні прокату від окалини. Розроблена теорія процесу, яка базується на термічному впливі води низького натиску. Крім підвищення якості поверхні обгрунтована можливість використання гідроочистки для стабілізації вихідної температури металу. Внаслідок цього знизиться різнотовщинність готової металопродукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.003-5

Рубрики:

      
2.

Шанда Л.В. 
Еколого-біологічні особливості аренних соснових лісів Присамар'я Дніпровського: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Л.В. Шанда ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичні розробки деяких аспектів екології та біогеоценології на прикладі аренних соснових лісів, представлено результати практичних досліджень їх парцелярності. Сформульовано елементи уявлень про стани біогеоценозів і парцел, розроблено схему деталізації компонентів екотопу, уточнено загальну теорію парцел, визначено їх ознаки та властивості. Побудовано альтернативні схеми типології парцел і їх періодичну типологічну екотопічну систему. Виявлено, що аренні соснові ліси є поліпарцелярними системами. Встановлено, що кожний тип аренних лісів характеризується власним специфічним парцелярним фондом, а таксономічна та екоморфічна ємність парцел є неспецифічним і специфічним виразами їх структурованості та змінюється на фоні трофності та зволоженості субстратів. З'ясовано, що таксономічний і екоморфічний склад парцел значною мірою визначається екотопічною адаптованістю видів. Встановлено, що таксономічна та екоморфічна ємність родин вищих рослин залежить від особливостей парцел та екологічних амплітуд складаючих їх видів. Встановлено, що загальна псамофітність родин вищих рослин у парцелах є вищою, ніж у флорі України. Виявлено, що таксономічні фонди екоморф є специфічними виразами особливостей парцел. На підставі ареалового аналізу псамофітів парцел аренних соснових лісів показано переважання видів євразійського та європейського походження, встановлено також наявність ендемів України. Показано, що функціональна роль парцел в аренних соснових лісах є багатоплановою. Обгрунтовано їх значення як осередків натиску зональної степової флори, збереження цінних і зникаючих видів, господарського використання рослинності для кормових, харчових, лікарських і біотехнологічних цілей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-425 +
Шифр НБУВ: РА348152

Рубрики:

      
3.

Зінько О.В. 
Етнічна історія Східного Криму (друга половина ІІІ - середина VІІ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.В. Зінько ; Ін-т сходознавства ім. А.Ю.Кримського НАН України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Визначено, що прикордонне становище Боспорського царства на краю середземноморських цивілізацій та великого поясу степу вимагало постійного маневрування між натиском степових кочівників та Імперією, але Боспор на останньому етапі свого існування не міг активно протистояти натиску варварських орд. В результаті боспоряни були вимушені постійно шукати союзників і грати на протиріччях між ромеями та варварами. Таке балансування було можливим тільки за умов рівнозначності сил між Імперією та кочівниками. Проаналізовано, що, якщо у другій половині ІІІ - V ст. Боспорське царство ще знаходило сили на збереження номінального суверенітету, то у VI - VII ст. воно не тільки втрачає незалежність, але й припиняє існувати, обмежившись у розмірах до одного візантійського провінційного містечка на місці колишньої столиці великого царства. Встановлено, що протягом всього періоду напади варварів призвели не тільки до колапсу Боспору, але й до неухильного зменшення чисельності боспорських греків. Результатом цього історичного процесу, внаслідок взаємопроникнення різних культурно-цивілізаційних світів, стало руйнування античної Боспорської держави, зникнення боспорських греків і зародження нового типу цивілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)3 +
Шифр НБУВ: РА367514

Рубрики:

      
4.

Руденко М.М. 
Інформаційний чинник політики США і Росії в питанні міжнародного тероризму: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / М.М. Руденко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено політологічне дослідження актуальної проблеми залежності державних політичних структур та їх інформаційної політики від глобального поширення міжнародного тероризму наприкінці XX - на початку XXI ст. На прикладі Сполучених Штатів та Росії встановлено тенденцію схильності демократичних систем до авторитаризму, що проявляється у трасформуванні політичних структур та їх інформаційної політики під натиском міжнародного тероризму. Розроблено концептуальні та методологічні підходи щодо розв'язання даної проблеми, застосовано діалектико-системний метод аналізу систем інформаційної політики даних держав. Запропоновано моделі формування державної інформаційної політики з відповідними параметральними характеристиками. Для політичних структур України наведено рекомендації щодо участі у боротьбі з міжнародним тероризмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф015.24 + Ф023
Шифр НБУВ: РА330798

Рубрики:

      
5.

Ларін В.Ю. 
Інформаційно-вимірювальна система контролю параметрів життєдіяльності молодняку свиней: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / В.Ю. Ларін ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 21 с. — укp.

Знайдено та обгрунтовано інформативні параметри, що характеризують встановлені контрольовані періоди, які забезпечують моніторинг за станом здоров'я молодняку свиней. Запропоновано метод та засоби присвоєння індивідуального гніздового номера (коду) з використанням природної ознаки молодняку свиней шляхом нанесення на кінцівки металізованих міток, що замикають під час перебування його на ідентифікаційній площадці приводні елементи, виконані у вигляді вилучених від вимірювального формувача коду металевих не замкнутих накоротко витків. Розроблено новий спосіб контролю параметрів життєдіяльності молодняку раннього періоду, за якого відсутня зворотна дія вимірювального засобу, а кислотність слини та температура тіла вимірюється в момент натискання носовим дзеркалом на механізм стаціонарних автопоїлок, в які вбудовано швидкодіючі іон-чутливі та напівпровідникові плівкові термоперетворювачі. Реалізовано спосіб визначення інтенсивності росту молодняку, що запобігає стресовим ситуаціям під час зважування за рахунок непомітно вбудованих ваговимірювальних засобів, де використано магнітопружні первинні перетворювачі, що відрізняються від відомих ідентичністю номінальних характеристик перетворення, досягнутих виключенням сукупності компенсованих систематичних складових похибок від збурюючих електромагнітних чинників і конструкції чутливого елемента. Запропоновано метод відновлення сигналів електрокардіограми та одержання аналітичних залежностей типових фрагментів з метою автоматизації аналізу інформації. Розроблено багатоканальну структуру інформаційно-вимірювальної системи контролю параметрів життєдіяльності, що забезпечує контроль вікових груп і вибіркову оцінку процесу життєдіяльності молодняку з метою ліквідації падіжу на всіх контрольованих періодах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-27с1/8 +
Шифр НБУВ: РА323312

Рубрики:

      
6.

Білобров Ю.М. 
Керування геометричними розмірами штаби на прокатних станах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Ю.М. Білобров ; Наук.-вироб. корпорація "Київ. ін-т автоматики". — К., 2001. — 18 с. — укp.

Розроблено математичну модель прокатної кліті "кварто" як об'єкта сумісного регулювання товщини та поперечного профілю штаби з впливом на гідравлічний натискний пристрій (ГНП), противигин, додатковий вигин і теплове профілювання робочих валків. Апробовано адаптивну систему вимірювання й аналізу похибок нової системи. Наведено алгоритми керування та методику статистичної обробки показників двоточкового вимірювача товщини з виділення поздовжньої різнотовщинності та трьох складових поперечної різнотовщинності, що усуваються трьома різними виконавчими механізмами: ГНП, противигином і тепловим профілюванням робочих валків. На базі статичного та динамічного аналізів регулятора Сімса з противигином робочих валків одержано граничні показники точності цього методу та визначено раціональні межі його використання. Запропоновано нову адаптивну систему регулювання товщини у зоні деформації, досліджено показники точності нової системи та визначено раціональні межі її використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.53-5-05
Шифр НБУВ: РА313883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Борисов О.О. 
Система автоматичного управління процесом холодної листопрокатки на безперервних станах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.О. Борисов ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано нове рішення наукової задачі автоматичного управління багатозв'язним об'єктом - технологічним процесом холодної листопрокатки на безперервних станах на підприємствах металургійного виробництва. Запропоновано рівняння динаміки прокатки, з використанням якого удосконалено багатозв'язну динамічну модель даного процесу. Прокатний стан розглянуто як нелінійний об'єкт зі змінним запізнюванням, а окрему кліть - як лінійний двозв'язний об'єкт управління. З урахуванням декомпозиції процесу на технологічні модулі розроблено трирівневу систему автоматичного управління безперервним станом з локальними системами управління натискними пристроями й головним приводом на нижньому рівні, двозв'язними адаптивними системами управління локальними клітями на другому рівні, та запропонованим багатозв'язним регулятором на верхньому рівні. У даній системі враховано нелінійність об'єкта управління й змінні міжклітьові запізнювання. Удосконалено алгоритм верхнього рівня для самоорганізації моделі управління на базі багатокритеріальної оцінки якості регулювання технологічного процесу безперервної прокатки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.500.4-5-043-05 +
Шифр НБУВ: РА344089

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Вихованець Г.В. 
Сучасний еоловий морфогенез у береговій зоні морів: Автореф. дис...д-ра географ. наук: 11.00.04 / Г.В. Вихованець ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2004. — 35 с. — укp.

Розроблено часткову теорію еолового морфогенезу в береговій зоні морів та океанів. Встановлено закономірності впливу окремих факторів еолового рельєфоутворення та їх взаємодії в різних широтах та регіонах узбережжя морів і океанів. Еоловий морфогенез розглянуто у тісному зв'язку з гідрогенними процесами прибережно-морського рельєфоутворення. Досліджено прояв еолового морфогенезу за умов глобальних змін клімату, які обумовлюють коливання рівня Світового океану. Виявлено провідні тенденції еолового морфогенезу. Розроблено теоретичні положення та моделі розвитку берегових дюн з урахуваннням запасів наносів у береговій зоні, напрямку вектора вітрової енергії та сучасної динаміки берегової лінії. Розроблено теоретичні положення про довжину розбігу вітропіщаного потоку, еолову диференціацію наносів за фаціальних умов берегової зони Світового океану та коефіцієнти еолового скиду, натиску вітропіщаного потоку, розпорошення вітрового потоку. Встановлено морфологічні та генетичні особливості та відмінності ландшафтної структури на акумулятивних формах берегової зони, а також вплив на них еолових форм і процесів. Визначено реальні швидкості росту та формування берегового еолового рельєфу. Систематизовано та вивчено матеріали, на підставі яких обгрунтовано науково-теоретичні положення про географічну зональність еолових процесів у береговій зоні Світового океану. Розроблено динамічну класифікацію акумулятивного рельєфу прибережно-морської генези, яка враховує особливості еолового морфогенезу та динамічні принципи даних класифікацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.125 + Д823.128.1 +
Шифр НБУВ: РА330301

Рубрики:

      
9.

Вакуленко Л.В. 
Східні Карпати в пізньоримський час (етнокультурні та соціально-економічні процеси): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.04 / Л.В. Вакуленко ; НАН України, Ін-т археол. — К., 2009. — 31 с. — укp.

Вперше проведено монографічне дослідження археологічних пам'яток Східнокарпатського регіону другої чверті I тис. н.е. Доведено, що Прикарпаття та Закарпаття у пізньоримських час були різними культурними областями. Аргументовано, що пам'ятки пізньоримського часу, виявлені на територіях по різний бік Карпатського хребта, не можуть бути об'єднані в одну археологічну культуру. На підставі результатів польових досліджень уточнено наукові уявлення про територію поширення культури карпатських курганів. З'ясовано, що протягом пізньоримського періоду на території Прикарпаття відбувався стабільний розвиток населення. Доведено, що культура карпатських курганів склалася на території Прикарпаття, проте її походження пов'язане з міграцією у цей регіон германського населення. Досліджено вплив античної цивілізації на розвиток культури Прикарпаття, яка припинила своє існування у зв'язку з відходом населення під натиском гунів. Зроблено висновок, що виникнення гончарства у племінного населення Європи пов'язане з переселенням та прямою участю провінційних римських гончарів. Обгрунтовано гіпотезу про належність пам'яток культури карпатських курганів германському племені тайфалів. Доведено, що археологічні пам'ятки другої чверті I тис. н.е. на території Закарпаття не утворюють культурної єдності, що проявляється у різних типах поховальних пам'яток. Запропоновано нове культурне визначення ключових археологічних пам'яток Закарпаття: могильників в Братово, Ізі, Солонцях. Проаналізовано вплив міграційних процесів на формування етнокультурної ситуації у Східнокарпатському регіоні у досліджуваний історичний період, показано пріоритетне значення племен пшеворської культури. На території Закарпаття не знайдено пам'яток, що свідчать про перебування гето-дакійської людності на даній території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР3)32 +
Шифр НБУВ: РА369258

Рубрики:

      
10.

Павлюк Є.О. 
Удосконалення техніко-тактичної підготовки спортсменів у стрільбі по рухомих мішенях: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Є.О. Павлюк ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Уперше розкрито природу парадоксального явища прицільної поводки зброї у спортивній стрільбі по рухомих мішенях, яка полягає у випадкових неконтрольованих промахах під час правильного прицілювання та натискання на спусковий гачок у завершальній фазі руху мішеней. Виявлено парадоксальну фазу руху мішеней залежно від швидкості польоту кулі та дистанції стрільби. Уперше визначено закономірність удосконалення прицільної поводки зброї у разі даної стрільби: її точність зростає у процесі стрільби з візуалізацією зазначеної фази руху мішеней. Розвинуто метод візуалізації парадоксальної фази руху мішеней з використанням відомого принципу інтерактивності, який полягає в автоматичному виникненні візуалізатора з початку пробігу мішені та зникненні його під час пострілу, що раніше не було відомо. Визначено модельні характеристики стрільби по рухових мішенях повільного та швидкого пробігу, лівого та правого напрямків руху в олімпійській вправі ГП-12.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.231.51 +
Шифр НБУВ: РА329848

Рубрики:

      
11.

Александров І.В. 
Удосконалення технологічних режимів і конструктивних параметрів чистових робочих клітей широкоштабових станів гарячої прокатки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / І.В. Александров ; Донбас. держ. машинобуд. акад. — Краматорськ, 2005. — 18 с. — укp.

Уточнено аналітичні описи розподілів межових умов за довжиною осередку деформації за гарячої прокатки особливо тонких штаб. Розроблено числові двовимірні за напруженнями математичні моделі локальних та інтегральних характеристик напруженого стану металу за умов гарячої прокатки особливо тонких штаб, що дозволяють враховувати вплив дотичних компонент девіатора напружень, а також реальний характер розподілів геометричних параметрів, механічних властивостей, температур і умов контактного тертя. Розвинуто числові математичні моделі основних показників точності відносно тонких штаб за їх гарячої прокатки та методи розрахунку напружено-деформованого стану вузлів робочих опорних валків, вузлів станин і натискних механізмів чистових робочих клітей широкоштабових станів гарячої прокатки (ШСГП). Уперше розроблено числові математичні моделі напружено-деформованого стану біметалевих лицювальних планок напрямних поверхонь вузлів робочих клітей станів гарячої прокатки. Сформульовано критеріально та розв'язано програмно задачі з автоматизованого розрахунку та проектування технологічних режимів роботи та обладнання чистових робочих клітей ШСГП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.530.03-52-041.8 + К621.530.03-1 +
Шифр НБУВ: РА340865

Рубрики:

      
12.

Русавська О. О. 
Діалог правових культур: законодавче та прецедентне право / О. О. Русавська. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 081 – Право. – Національний університет «Одеська юридична академія», Одеса, 2021.У дисертації проведено загальнотеоретичне дослідження діалогу правових культур у розрізі законодавчого та прецедентного права.Як результат науково-технічних досягнень XXI століття, людство опинилося на перехідному етапі до нової цивілізації, що характеризується ускладненням та урізноманітненням суспільних відносин. Особливого значення, в даному контексті, набуває готовність людей сприймати установки соціальних (культурних, ментальних) регуляторів, що сприяють вибору правомірних моделей поведінки. При цьому, право було і залишається основною затребуваною і державою, і суспільством регулятивною системою. Зазвичай, правосвідомість і правова культура сприймаються як передумова позитивного права. Правова культура, особливо в суспільствах перехідного характеру, повинна передувати і сприяти формуванню позитивного права. Велике значення при цьому набуває врахування в позитивному праві різноманіття мотивів поведінки людей. Як показують соціологічні дослідження і світова практика, у більшості випадків, відносини між людьми регулюються не тільки нормами права. Способи вирішення виникаючих при цьому питань зазвичай не суперечать вимогам законодавства, хоча багато хто з учасників цих відносин не знають про зміст юридичних вимог, якщо і припускають їх наявність.Правовідносини ґрунтуються на нормах права, учасники яких володіють суб'єктивними правами і несуть юридичні обов'язки, та повинні знати їх. Але рідко якому суспільству вдається домогтися такого стану правової грамотності населення, проте люди вибирають правомірну форму поведінки, підкоряються правовим вимогам. Протилежне твердження не відповідало б дійсності, тому що в суспільстві завжди більше людей з правомірною поведінкою, інакше б норма права змінювалась під натиском суспільства. Це доводить наявність системи цінностей і мотивацій, що сприяє оптимальному режиму суспільних відносин. На сучасному етапі розвитку загальнотеоретичної юриспруденції, право як поняття визнається ширшим за правила поведінки, що містяться в законах, і не завжди відповідає за змістом та сутністю вимогам закону, а отже правова культура - не тільки те, що формується під впливом норм позитивного права. Правила поведінки, закріплені правом, функціонують у тісній взаємодії з іншими соціальними регуляторами (мораль, релігія, етика тощо). Характер взаємин різних систем регулювання, що мають свої особливості, дуже складний. Але всі разом вони утворюють ще більш значну цінність, яка потребує не менше ретельного дослідження.Головною ланкою правової культури виступає розвинена правова система, що забезпечує гідне місце права в житті суспільства. У правничій науці правова культура, зазвичай, розглядається у статичному стані. Тим часом такий підхід не дозволяє повною мірою розкрити багато граней правової культури. У цьому зв'язку нові можливості розкриває дослідження діалогу правових культур.^UThe dissertation on competition of a scientific degree of the doctor of philosophy on a specialty 081 – the Law. – National University «Odessa Law Academy», Odessa, 2021.In the dissertation the general theoretical research of dialogue of legal cultures in a cut of the legislative and case law is carried out.As a result of scientific and technological achievements of the XXI century, humanity is in transition to a new civilization, characterized by the complexity and diversification of social relations. Of particular importance in this context is the willingness of people to accept the attitudes of social (cultural, mental) regulators that contribute to the choice of legitimate patterns of behavior. At the same time, law was and remains the main regulatory system in demand by both the state and society.Usually, legal awareness and legal culture are perceived as a prerequisite for positive law. Legal culture, especially in societies of a transitional nature, should precede and promote the formation of positive law. Of great importance is the consideration in positive law of the diversity of motives for human behavior. As sociological research and world practice show, in most cases, relations between people are regulated not only by the rule of law. Ways to resolve the issues that arise usually do not contradict the requirements of the law, although many of the participants in this relationship are not aware of the content of legal requirements, even if they assume their existence.Legal relations are based on the rules of legal law, the participants of which have subjective rights and have legal obligations, and must know them. But rarely does any society manage to achieve such a state of legal literacy of the population, but people choose the right form of behavior, obey the legal requirements. The opposite statement would not be true, because in society there are always more people with lawful behavior, otherwise the rule of law would change under the pressure of society. This proves the existence of a system of values and motivations, which contributes to the optimal regime of social relations.At the present stage of development of general theoretical jurisprudence, law as a concept is recognized as broader than the rules of conduct contained in laws, and does not always meet the content and essence of the law, and therefore legal culture - not only that formed under the influence of positive law. The rules of conduct enshrined in law function in close cooperation with other social regulators (morality, religion, ethics, etc.). The nature of the relationship of different regulatory systems, which have their own characteristics, is very complex. But all together they form an even greater value, which requires no less careful research.The main link of legal culture is a developed legal system that provides a worthy place of law in society. In legal science, legal culture is usually considered in a static state. Meanwhile, this approach does not fully reveal many facets of legal culture. In this regard, the study of the dialogue of legal cultures opens up new possibilities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Бойко О. О. 
Автоматизація процесу керування виходом мірної продукції на основі регулювання довжини прокату / О. О. Бойко. — Б.м., 2021 — укp.

Бойко О.О. Автоматизація процесу керування виходом мірної продукції на основі регулювання довжини прокату. – Кваліфікаційна робота на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеню кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.07 – Автоматизація процесів керування, Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Дніпро, 2021.Дисертація присвячена вирішенню актуальної науково-технічної задачі підвищення виходу мірної продукції на дрібносортних безперервних станах за рахунок регулювання довжини прокату.На підставі аналізу профілеграм прокату встановлено, що прогнозоване керування довжиною прокату можливо тільки на його середній ділянці, яка визначається як різниця довжини прокату та суми довжин різноширинностей його передньої та задньої ділянки.Розроблена система керування довжиною прокату дозволяє регулювати його довжину на середній ділянці за рахунок зміни режиму його обтиску занаявності системи керування натискними гвинтами та за рахунок зміни режиму натягу за наявності автоматичної системи стабілізації прогину. При керуванні довжиною прокату на границях поля допуску його поперечних розмірів зміна уставки швидкості забезпечуються задатчиком інтенсивності на базі пропорційно-інтегрального регулятора.Розроблено структуру системи керування довжиною прокату при якій система розміщується на рівні автоматичного та операторського керування ізапропоновано комплекс технічних засобів. На підставі структури розроблено програмне забезпечення системи керування перевірка функціонування якого виконана на моделі чистової групи клітей.18Ключові слова: заготовка, прокат, розкат, мірна довжина, різноширинність, система керування довжиною прокату, система керування натискними гвинтами, автоматична система стабілізації прогину.^UO.O. Boyko. Automation of the process of controlling the output of measured products on the basis of regulation of the length of the rolled stock. – On the rights of the manuscript.Thesis for a candidate's degree by specialty 05.13.07 – Automation of Control Processes, National Technical University «Dniprovska Polytechnic», Dnipro, 2021.The dissertation is devoted to the solution of the actual scientific and technical problem of increasing the yield of measured products on small-scale continuous states by adjusting the length of the rolled stock.Based on the analysis of rental profiles, it has been established that the predicted control of the length of the rental is possible only in its middle section, which is defined as the difference between the length of the rental and the sum of the lengths of the widths of its front and rear sections.The developed control system for the length of the car allows you to adjust its length in the middle section by changing the mode of its compression in the presence of the control system pressure screws and by changing the mode of tension in the presence of an automatic system to stabilize the tension. When controlling the length of the rental at the boundaries of the tolerance field of its transverse dimensions, the change in the speed setpoint is provided by the intensity adjuster based on the proportional-integral controller.The structure of the rental length control system is proposed, at which the system is located at the level of automatic and operator control, in addition a set of technical means is proposed. On the basis of the structure, a control system software has been developed for the functioning check, which is performed on the model of the finishing stand group.Key words: bar, roll, rollout, dimensional length, various width, length control system, control system of press screws, automatic tension stabilization system


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Четербух О. Ю. 
Удосконалення штанцювального преса застосуванням комбінованого кулачково-розклинювального механізму привода натискної плити: автореферат дис. ... д.філософ : 133 / О. Ю. Четербух. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертаційній роботі розв’язано актуальну науково-прикладну задачу – удосконалення плоскоштанцювального преса застосуванням комбінованого кулачково-розклинювального механізму привода натискної плити та обґрунтування його раціональних параметрів для створення передумов покращення кількісних та якісних показників роботи штанцювальних пресів та механізму привода натискної плити.Ключові слова: розгортка картонного паковання, прес, штанцювання, механізм, натискна плита, математична модель, твердість, спрацювання, закон періодичного руху, потужність, залишкові напруження, ресурс роботи, деформація, кулачок, ролик.^UIn the dissertation, scientific and applied problem was solved - the improvement of the flat die-cutting press using the combined cam-wedge mechanism of the pressure plate drive and the substantiation of its rational parameters to create the prerequisites for improving the quantitative and qualitative indicators of the operation of the die-cutting presses and the mechanism of the pressure plate drive.Keywords: cardboard flat pattern, press, die-cutting, a mechanism, the pressure plate, mathematical model, the hardness, wearing out, the law of periodic motion, the power, the residual stresses, service life, deformation, cam, roller.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Іваськів Б. Р. 
Удосконалення штанцювальних пресів застосуванням засобу подачі картонних заготовок за бокові поля та механізмів привода натискної плити з обмеженим ходом: автореферат дис. ... д.філософ : 133 / Б. Р. Іваськів. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертаційній роботі висвітлено наукові результати, які розкривають обґрунтування методів і засобів удосконалення пресів штанцювальних автоматів за рахунок застосування нових засобів подачі розгорток картонних паковань за їх бокові поля та приводу натискної плити, у якому мінімізовано переміщення. Виведено математичні залежності, які розкривають етапи і методику синтезу за-пропонованого комбінованого кулачково-зубчастого механізму покрокового транспортування картонних заготовок за бокові поля. Спроектовано та виготов-лено дослідний стенд, який реалізує привод натискної плити штанцювального автомата з обмеженим її переміщенням.Ключові слова: споживче паковання, штанцювальна форма, пресова пара, натискна плита, дискретне переміщення, ланцюговий транспортер, ексцентрико-вий механізм, кулачково-зубчастий механізм, криволінійна напрямна, важільний розклинювальний механізм, кінематичний аналіз, крутний момент, лінійне зу-силля, система автоматизованого проектування.^UThe dissertation highlights the scientific results that reveal the justification of improving the die cutting presses methods and means due to the use of new means of the cardboard packages blanks feeding by their side fields and the drive of the pres-sure plate, which minimizes displacement. Mathematical dependencies are derived that reveal the stages and methodology of the proposed combined cam-tooth mechanism synthesis for step-by-step transportation of cardboard blanks over the side bleeds. An experimental device was designed and manufactured, which implements the drive of the die cutting press pressure plate with its limited displacement. Keywords: consumer packaging, die cutting board, press couple, pressure plate, discrete displacement, chain conveyor, eccentric mechanism, cam-gear mecha-nism, curved guide, lever mechanism, kinematic analysis, torque, linear cutting effort, computer-aided design.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського