Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (24)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>K=П'ЄЗО<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Морозовська Г.М. 
Локальні полярно-активні властивості сегнетоелектриків та утворення їх нанодоменної структури: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Г.М. Морозовська ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2009. — 34 с. — укp.

Розвинуто феноменологічний опис локальних полярно-активних властивостей сегнетоелектриків. Побудовано термодинамічну теорію утворення нанодоменних структур за дії неоднорідних електричних полів. Розроблено аналітичну теорію локального п'єзоелектричного відгуку сегнетоелектрика на збудження електричним полем зовнішнього нанорозмірного джерела. Зіставлено результати теоретичних і експериментальних досліджень полярно-активних властивостей сегнетоелектриків і показано можливості самоузгодженого аналізу експериментальних даних. З застосуванням розробленого теоретичного підходу описано вплив електричних полів дефектів, розмірних ефектів і екранування зв'язаного заряду на реверсування поляризації у нанорозмірних областях сегнетоелектриків, локальний п'єзо-, піро- та діелектричний відгук полярно-активних матеріалів і процес утворення штучної доменої структрури в сегнетоелектриках. Зазначено, що результати проведених досліджень доцільно використовувати для самоузгодженого кількісного аналізу експериментальних даних сканувальної п'єзоелектричної силової мікроскопії, петель сегнето- та піроелектричного гістерезису у полярно-активних матеріалах, що має практичне значення для мініатюризації приладів наноелектроніки, які містять функціональні нелінійні сегнетоелектричні елементи. Використання аналітичних результатів дозволяє визначити оптимальні умови експерименту для формування масивів стабільних нанодоменів і адресного реверсування поляризації їх елементів за допомогою неоднорідного електричного поля зовнішнього нанорозмірного джерела (голки зона силового мікроскопа або дискового електрода), що може бути використане для розробки та вдосконалення енергозалежних комірок сегнетоелектричної пам'яті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.7,022 + В372.236,022 +
Шифр НБУВ: РА363908

Рубрики:

      
2.

Мартинюк-Лотоцька 
П'єзо- та акустооптика променевостійких кристалів BaB2O4, Li2B4O7 та CsLiB6O10: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Ірина Юріївна Мартинюк-Лотоцька ; Інститут фізичної оптики. — Л., 2005. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.7,022 + В379.24,022
Шифр НБУВ: РА337551

Рубрики:

      
3.

Панков Ю.М. 
П'єзоопір у тонких шарах і мікрокристалах кремнію та германію p-типу провідності і сенсори на їх основі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Ю.М. Панков ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 18 с. — укp.

Роботу присвячено комплексному експериментальному і теоретичному вивченню п'єзоопору у Si та Ge p-типу провідності для розробки на даній основі сенсорів механічних величин. Проведено теоретико-групову класифікацію деформаційних ефектів у алмазоподібних напівпровідниках і встановлено дозволені фізичні моделі п'єзорезистивного ефекту в p-Si та p-Ge. Досліджено п'єзоопір у широкому діапазоні різнополярних деформацій 1,2 %... + 1 % і визначено деформаційні залежності їх констант п'єзо- та еластоопору. Доведено, що у деформованих Si та Ge важкі та легкі дірки характеризуються наборами ефективних мас, які зумовлені енергією та деформацією. Розглянуто взаємозв'язок п'єзоопору та структури у тонких шарах Si та Ge. Істотного покращання характеристик сенсорів досягнуто завдяки використанню лазерно-рекристалізованих КНІ(кремній-на-ізоляторі)-структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371,7,022 + В379.271.21,022
Шифр НБУВ: РА307913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Андрущак А.С. 
Просторова анізотропія електро-, п'єзо- та акустооптичних взаємодій у кристалічних матеріалах твердотільної оптоелектроніки: автореф. дис... д-ра. техн. наук: 01.04.07 / А.С. Андрущак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 39 с. — укp.

Удосконалено інтерферометричні та поляризаційно-оптичні методи дослідження анізотропних кристалічних матеріалів. Розроблено універсальний підхід до аналізу анізотропії електрооптичного, фотопружного й акустооптичного ефектів у кристалах довільної симетрії, що базується на побудові й аналізі вказівних поверхонь, а також нову технологію покращання параметрів електро- та акустооптичних комірок. Проаналізовано й обрано експериментальні геометрії застосування вивчених кристалічних матеріалів, які забезпечують високу ефективність відповідних електро-, п'єзо- й акустооптичних пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + З861-01 +
Шифр НБУВ: РА369037

Рубрики:

      
5.

Федоряко О. П. 
Релаксаційні процеси та параметричні ефекти у псевдовласних сегнетоелектриках: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.10 / О. П. Федоряко ; НАН України ; Ін-т монокристалів. — Х., 2011. — 34 с. — укp.

Розглянуто результати дослідження релаксаційних процесів у тонкій плівці псевдовласних сегнетоелектриків (ПВСЕ) з різним поліморфізмом. Дані за характерними часами релаксації дозволяють розділити внески в електромеханічний зв'язок від п'єзоелектричного та двох типів флексоелектричних ефектів. Результати дослідження п'єзоелектричних властивостей показали, що принцип Кюрі розроблений для власних сегнетоелектриків дозволяє передбачати наявність п'єзоелектричних властивостей і в ПВСЕ. Експериментально показано, що м'яка мода збільшує ефективність електромеханічного перетворення. Виявлено, що нелінійність електромеханічного зв'язку виникає в результаті флексоэлектрического ефекту. П'єзоелектричний ефект є лінійним. Одержано частотні залежності п'єзо- і флексоэлектрических коефіцієнтів. У спектрі коливань директора виявлено наявність резонансів текстури п'єзоелектричних доменів ПВСЕ. Досліджено залежності амплітуди, частоти та добротності резонансу ЖК від температури та напруженості електричного поля. Показано, що амплітуда резонансних коливань досягає найбільшої величини в точці фазового переходу. Експериментально показано, що система класичних неізохроних осциляторів має властивості автосинхронізації електромеханічних коливань. Проведено дослідження відкритих резонансних систем, у яких як робоче середовище використовується сегнетоелектричний рідкий кристал. Параметризація виникла за використання зразка ПВСЕ із текстурою шевронів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.7,022
Шифр НБУВ: РА381964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського