Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (48)Реферативна база даних (217)Книжкові видання та компакт-диски (194)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАРТИЗАН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Слободянюк М.А. 
Антифашистський рух опору в Південній Україні (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.А. Слободянюк ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми, пов'язані з діяльністю антифашистського руху опору в Південній Україні. Визначено вплив нацистського окупаційного режиму на політичні настрої населення, розглянуто їх еволюцію. Висвітлено місце та роль пасивного опору населення в антифашистській боротьбі на Півдні Україні. Розглянуто основні етапи діяльності радянських партизанів і підпільників. Досліджено діяльність підпілля Організації Українських Націоналістів (ОУН-Б) в краї. Здійснено порівняльний аналіз діяльності радянських підпільно-партизанських формувань і підпілля ОУН-Б у боротьбі проти німецько-фашистських окупантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр7)622-5
Шифр НБУВ: РА318230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Романько О.В. 
Білоруський воєнний колабораціонізм у період Другої світової війни (1941 - 1945): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / О.В. Романько ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2009. — 40 с. — укp.

Проведено аналіз воєнного колабораціонізму радянських громадян Білорусії з керівництвом нацистської Німеччини у період Другої світової війни, показано його вплив на хід воєнних дій і виділено характерні риси. Визначено військово-політичні причини й умови, які сприяли створенню білоруських колабораціоністських формувань. Розглянуто міжнаціональні відносини на території Білорусії, проаналізовано їх вплив на пробему колабораціонізму. Висвітлено геополітичні плани нацистського керівництва щодо білоруської республіки. Охарактеризовано німецький окупаційний режим на території Білорусії, проаналізовано його вплив на процес залучення місцевого населення до воєнно-політичної співпраці. Розкрито роль білоруського національного руху у процесі створення та використання колабораціоністських частин. Досліджено особливості їх організації, підготовки та застосування, зокрема, 30-ї гренадерської дивізії військ СС і Союзу білоруської молоді. Розкрито зв'язок між діяльністю білоруських частин спеціального призначення у складі німецьких збройних сил і післявоєнним націоналістичним партизанським рухом у БССР. Наведено дані про порівняльну чисельність особового складу білоруських колабораціоналістських формувань як усередині цієї категорії колабораціоністів, так і відносно чисельності особового складу іноземних добровольчих формувань і німецьких збройних сил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Біл)622 +
Шифр НБУВ: Ра369560

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Дейнека Н.В. 
Боротьба підпільників і партизан південно-західної України і Молдавії проти румунського окупаційного режиму (1941 - 1944 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Н.В. Дейнека ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Проаналізовано суть окупаційного режиму та досліджено боротьбу населення територій південно-західної України та Молдавії проти нього у роки Великої Вітчизняної війни в підпільних групах і організаціях, партизанських загонах і з'єднаннях. Проведено порівняльний аналіз окупаційного режиму у цих двох країнах. Висвітлено причини, що заважали успішній організації діяльності підпілля, а також партизанської боротьби. Наведено перелік партизанських і підпільних груп і загонів, розкрито етапи їх діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)622.5 + Т3(4МОЛ)622.5 +
Шифр НБУВ: РА353175

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Гончаренко О.М. 
Голокост на території Київщини: загальні тенденції та регіональні особливості (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Гончаренко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2005. — 20 с. — укp.

З використанням широкої джерельної бази досліджено особливості реалізації складових частин політики Голокосту на території Київщини протягом усього періоду її окупації (1941 - 1944 рр.). Показано політико-ідеологічну обумовленість, основі етапи та результати репресивних заходів окупантів. Сформульовано висновок, що у політиці Голокосту на Київщині мали прояв тенденції загального порядку, характерні для України у цілому, а також регіональні особливості, наявність яких була спричинена переважно факторами технічного, суб'єктивного, адміністративного та військово-тактичного рівнів. Виявлено особливості правового становища єврейського населення у краї. Вивчено участь цього населення регіону у спротиві нацистському терору, у радянському підпільному та партизанському русі. З'ясовано мотивацію, що спонукала окремі категорії місцевого населення до участі у порятунку, дотриманні нейтралітету та участі у переслідуванні євреїв. Доведено відсутність безпосереднього взаємозв'язку між виявами побутового антисемітизму й участю окремих представників місцевого населення у виявлені та переслідуванні євреїв. За результатами дослідження зроблено узагальнення та висновки щодо регіональних особливостей, складових частин, а також суспільно-політичних, соціально-економічних, демографічних і морально-етичних наслідків Голокосту в Україні та Київщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)622 + Т3(4УКР-4КИЕ)622 +
Шифр НБУВ: РА340853

Рубрики:

      
5.

Кучер В. В. 
Громадсько-політична та військова діяльність Ю. Тютюнника у боротьбі за українську ідею: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 09.00.12 / В. В. Кучер ; Нац. НДІ українознав. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено прояв української ідеї на тлі життя та діяльності Ю. Тютюнника. На основі грунтовного вивчення джерел, ідей, гіпотез, концепцій, теорій та наукових праць проаналізовано та реконструйовано підходи до розуміння національної ідеї, визначено її співвідношення у світобаченні Ю. Тютюнника. Конкретизовано напрям і зміст діяльності Ю. Тютюнника періоду Української революції, насамперед доби Центральної Ради та частково Гетьманату, встановлено участь у створенні та функціонуванні ряду українських громадсько-політичних організацій. Досліджено роль Ю. Тютюнника в I та II Зимових походах, показано причини й особливості його участі в організації даних походів, окреслено позицію Ю. Тютюнника в діяльності Повстансько-партизанського штабу. Доведено, що життя та діяльність Ю. Тютюнника спрямовані на реалізацію української національної ідеї в формі побудови української незалежної держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4УКР) + Т3(4УКР)6-8 Тютюнник Ю.
Шифр НБУВ: РА383299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Турба М.М. 
Досвід та особливості партизанських дій у Криму 1941-1944 рр. (Соціально-політичний аспект): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.М. Турба ; Одес. держ. юрид. акад.. — О., 1998. — 17 с. — укp.

У дисертації узагальнений досвід та вивчені особливості руху народного Опору партизанської війни в екстремальних умовах зіткнення тоталітарних режимів. Автор ставить питання про феномен, який породив партизанський рух на підставі аналізу літератури, опублікованих і неопублікованих джерел. У роботі досліджуються соціально-політичні, організаційно-тактичні та бойові аспекти народної боротьби в Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023

Рубрики:

      
7.

Файзулін Я.М. 
Другий Зимовий похід в контексті української національно-визвольної боротьби 1917 - 1921 років: автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / Я.М. Файзулін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

На підставі широкого кола архівних джерел розглянуто аспект підготовки та здіснення Другого Зимового походу та загальнонаціонального збройного антибільшовицького повстання. Розглянуто структуру збройного антибільшовицького штабу, формування ним партизансько-повстанської мережі в УСРР, розвідувальну та контррозвідувальну діяльність, співробітництва з представниками Польщі, Румунії, Франції та іншими військовими групами (Б.Савінкова, П.Врангеля, П.Скоропадського), розробку планів здійснення Другого Зимового походу. Проаналізовано петлюрівську повстанську боротьбу в Україні в 1921 р., а також висвітлено дії більшовицьких органів держбезпеки щодо її придушення. Розглянуто перебіг Другого Зимового походу (Подільської, Волинської, Бессарабської повстанськх груп). Проаналізовано причини його поразки та вплив на згасання визвольних змагань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612 +
Шифр НБУВ: РА356269

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ремарчук Т. І. 
Збройна боротьба комуністичного режиму проти українського визвольного руху на Львівщині (1943 - кінець 1950-х рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Т. І. Ремарчук ; Нац. ун-т "Остроз. акад.". — Острог, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто діяльність радянської влади, спрямовану на збройну ліквідацію оунівського підпілля та відділів УПА на території Львівщини в досліджуваний період. Розкрито стратегію та тактику протиповстанської боротьби з залученням до неї радянських партизан, частин регулярної армії, спецслужб та їх військових підрозділів і парамілітарних формувань з представників місцевого населення. Охарактеризовано перебіг найбільш поширених протинаціоналістичних операцій. Встановлено орієнтовну чисельність втрат ворогуючих сторін і наслідки цього протистояння для Львівщини. Зроблено висновок, що саме збройна боротьба стала вирішальною у ліквідації націоналістичного підпілля в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО)624-45
Шифр НБУВ: РА383976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ніколаєць Ю.О. 
Морально-політичний стан населення і воїнів Червоної армії в перший період Великої Вітчизняної війни (на матеріалах України): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.О. Ніколаєць ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Розглядаються проблеми відношення населення України до заходів радянського уряду, які проводились на початку війни з фашистами, до партизанської боротьби проти загарбників, до заходів окупаційних влад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Сорока Ю.М. 
Населення західноукраїнських земель в етнополітичному та демографічному вимірах (1939 - 1950 рр.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 09.00.12 / Ю.М. Сорока ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 33 с. — укp.

Проведено системний аналіз змін суспільно-політичного, адміністративного устрою та їх вплив на склад і структуру населення західноукраїнських земель перед Другою світовою війною. Розкрито реакцію населення на включення регіону до складу УРСР - СРСР, на методи встановлення та функціонування радянського режиму. Досліджено масштаби насилля, масового терору, геноциду, здійснюваного окупаційними режимами щодо населення Західної України у 1941 - 1944 рр. Визначено місце та роль західних українців у національному опорі окупаційним режимам, переосмислено їх участь у радянському партизанському русі. З'ясовано особливості відновлення й утвердження радянського тоталітарного режиму в післявоєнні роки, проаналізовано мотиви та механізм репресивно-каральних заходів радянського тоталітаризму щодо населення західних областей УРСР, показано методи та засоби тоталітарної ідеологізації регіону. Розкрито геополітичні причини депортації українського населення з Польщі та польського з УРСР, простежено співвідношення суб'єктивних чинників переселенських процесів і зміни етнічного складу населення західноукраїнських земель, досліджено динаміку його чисельності. На основі цілісного українознавчого бачення суспільно-політичних, духовно-культурних і етнічних процесів у складі населення західноукраїнських земель під час Другої світової війни та повоєнного лихоліття сформульовано конкретні висновки та низку пропозицій і рекомендацій, спрямованих на подальше дослідження проблеми та на удосконалення етнодемографічної ситуації в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)6-2 + С73(4УКР3)6 +
Шифр НБУВ: РА367664

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Князьков О.В. 
Обгрунтування впливу суміщених зон підвищеного гірничого тиску на стійкість підготовчих виробок глибоких шахт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / О.В. Князьков ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2006. — 16 с. — укp.

Запропоновано структурно-міцнісний критерій, що характеризує механічні властивості масиву та відображає у межах зони повних зсовувань різноспрямовану міцність почергових породних шарів різної потужності. З урахуванням цього критерію одержано емпіричну експоненціальну залежність зміни максимальних осідань порід у межах глибини розробки. Визначено величини активної частини ширини виробленого простору й зону розвантаження у межах крайової частини вугільного пласта. Установлено, що вплив суміщеної зони підвищеного гірничого тиску над виступною кутовою частиною пласта у 1,2 - 2 рази більше, ніж за її межами. На підставі результатів шахтних досліджень та моделювання установлено, що за збільшенням приросту коефіцієнта концентрації напружень у суміщеній зоні підвищеного гірничого тиску на 0,1 висота виробки у середньому зменшується на 0,06 м. Для забезпечення стійкості виробки запропоновано збільшувати їх переріз на 25 і 50 % за приросту коефіцієнтів концентрації напружень відповідно менше та більше 1,3. Відзначено, що завдяки впровадженню рекомендацій у виробці, в якій має місце прояв суміщеної зони підвищеного гірничого тиску на ділянці завдовжки 180 м за умов шахти "Червоний партизан", економічний ефект становив 217 тис. грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14,1 +
Шифр НБУВ: РА342227

Рубрики:

      
12.

Абакумова В.І. 
Окупаційний режим та антифашистський рух опору на Луганщині (1941 - 1943 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.І. Абакумова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2004. — 24 с. — укp.

Досліджено особливості окупаційного режиму та антифашистського руху Опору на Луганщині у період її окупації 1941 - 1943 рр. Визначено основні види антифашистської боротьби (неорганізований - стихійний спротив цивільного населення та організований - радянський підпільно-партизанський рух та націоналістичне підпілля). З'ясовано мотиви (ідеологічні, економічні, моральні) та способи (саботування воєнних, політичних, економічних заходів окупантів) боротьби населення з окупаційним режимом. Вивчено діяльність партизанів та підпільників, виявлено специфіку основних етапів та форм боротьби. Досліджено процес зародження та розвитку антифашистського руху Опору взагалі та визначено його особливості на території Луганської області. Виявлено об'єктивні та суб'єктивні чинники невдачі антифашистської діяльності націоналістичного підпілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛУГ)622 +
Шифр НБУВ: РА331336

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гінда В.В. 
Освіта в роки німецької окупації у генеральному окрузі "Житомир" 1941 - 1944рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Гінда ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2007. — 20 с. — укp.

Висвітлено діяльність різних суспільно-політичних сил (Організації українських націоналістів, радянських підпільників і партизанів), спрямовану на утвердження свого впливу на культурно-освітні процеси. З'ясовано особливості гітлерівського окупаційного режиму у соціокультурній сфері у регіоні. Розглянуто питання щодо освіти "фолькедойче" в окрузі. Установлено ступінь залежності освітніх закладів у регіоні від окупаційної влади, яка визначала спрямованість навчально-виховного процесу. Виявлено труднощі, що виникали у роботі освітніх закладів. Проаналізовано вплив культурно-освітніх організацій на навчання та виховання дітей і молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЖИТ)622.8 + Т3(4УКР-4ЖИТ)622.8 + Т3(4УКР-4ЖИТ)622.8
Шифр НБУВ: РА353016

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бровар О.В. 
Партизанський та підпільний рух у Донбасі в роки Великої Вітчизняної війни (серпень 1941 - вересень 1943 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Бровар ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 19 с. — укp.

Висвітлено динаміку та спрямованість боротьби партизанських загонів, що активно діяли на території Донбасу під час окупації в роки Великої Вітчизняної війни. Розглянуто діяльність патріотичних підпільних груп та організацій, що стихійно виникли на території даного регіону. З'ясовано значення діяльності партизанів та підпільників Донбасу в загальноукраїнському антифашистському русі. До наукового обігу введено велику кількість документів, що тривалий час перебували під грифом "таємно". Обгрунтовано висновок щодо ефективності взаємодії партизанів та підпільників регіону з частинами Червоної Армії під час оборонних боїв та наступальних операцій. Виявлено помилки та недоліки, зроблені під час формування підпілля та організації партизанських загонів, які суттєво вплинули на їх подальшу бойову діяльність. Досліджено дієвість і масштаби, різні форми та методи боротьби, нові тактичні прийоми, які стали передумовами успішної бойової діяльності партизанів та підпільників і водночас мали великий пропагандистсько-агітаційний ефект. Вперше у вітчизняній історіографії подано цілісну картину антифашистського радянського підпілля українських націоналістів Донбасу. Наведено умовну періодизацію партизанського та підпільного руху в регіоні, граничною межею якої визначено момент утворення Українського штабу партизанського руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)622.5 +
Шифр НБУВ: РА323478

Рубрики:

      
15.

Титаренко Д.М. 
Преса Східної України періоду німецько-фашистської окупації як історичне джерело (1941 - 1943 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Д.М. Титаренко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

На підставі узагальнення даних літературних джерел, досвіду вітчизняних і закордонних дослідників розглянуто пресу Східної України періоду німецько-фашистської окупації. Досліджено обставини виникнення та функціонування періодичних видань Юзівщини (Сталінщини), Ворошиловградщини та Харківщини, охарактеризовано їх інформаційні можливості щодо висвітлення соціально-економічного стану та духовного життя регіону, підпільно-партизанського руху та ходу бойових дій на радянсько-німецькому фронті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)62,01 + Т1(4Укр)622 + Ч612.3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА318236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Старка В.В. 
Рух Опору в Галичині в 1941 - 1944 роках: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Старка ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу архівних документів, опублікованих джерел, вітчизняної та зарубіжної наукової літератури здійснено комплексне дослідження історії становлення та боротьби структур Руху Опору у Галичині під час Другої Світової війни. Розкрито німецьку окупаційну політику на цих землях, яка у національній, соціальній і економічній сферах спричинювала незадоволення місцевого населення, що мало прояв в активних і пасивних формах Руху Опору. Висвітлено боротьбу українського національного Руху Опору, польського незалежного підпілля та радянського підпільного і партизанського рухів. Означені течії Руху Опору, попри спільне прагнення звільнити територію краю від німецьких окупантів та їх союзників, мали різне бачення майбутнього цих земель, що породило напруження у відносинах між цими структурами, яке негативно вплинуло на консолідацію антиокупаційних сил і загалом послабило ефективність діяльності всіх гілок Руху опору у Галичині, якого розглянуто як чинник загальної боротьби народів Європи проти нацистської Німеччини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)622.5 +
Шифр НБУВ: РА346764

Рубрики:

      
17.

Горбуров Є.Г. 
Рух опору і націоналістичне підпілля на Півдні України та в Криму в період окупації. 1941 - 1944 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Є.Г. Горбуров ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

До наукового обігу введено великий масив німецьких і румунських трофейних документів, що протягом десятиліть не використовувались дослідниками. Акцентовано увагу на діяльності радянських партизан і підпільників, створенні націоналістичних формувань на окупованій території України, форм і методів боротьби з окупантами, що дало можливість включитись у боротьбу мільйонам людей, які опинились за лінією фронту. Розкрито допомогу партизанських загонів і підпільних груп регулярним частинам Червоної армії. Простежено результативність бойової, диверсійної роботи підпільних організацій та груп у тилу загарбників, що змушені були тримати у містах, промислових центрах, селищах значні війська для охорони своїх військових об'єктів, ліній зв'язку, залізничних вузлів, аеродромів. Охарактеризовано форми агітаційно-пропагандистської роботи, яку проводили учасники руху опору на окупованій території півдня республіки, показано рівень її ефективності у боротьбі з окупантами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.5 + Т3(4УКР-6КРМ)622.5 +
Шифр НБУВ: РА325146

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Мазурок В.П. 
Самостійницький рух на Волині в 40-х - на початку 50-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.П. Мазурок ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Базуючись на широкій джерельній базі, значну частину якої становлять оригінальні архівні документи та матеріали усної історії (спогади, інтерв'ю, листи учасників досліджених подій), відтворено особливості виникнення, розвитку та ліквідації самостійницького руху на Волині у 1940-х - на початку 1950-х рр. Висвітлено різні ветори боротьби ОУН і УПА, а саме: проти сталінського режиму, німецької окупаційної адміністрації, радянських партизанів і польського підпілля. Подано характеристику гітлерівського "нового порядку", показано ставлення цивільного населення до політики нацистів у регіоні. Проаналізовано причини, перебіг і наслідки українсько-польського протистояння на Волині. Досліджено військово-політичні зусилля радянського руху Опору в регіоні та його стосунки в ОУН і УПА. Висвітлено проблеми стратегії та тактики боротьби українських військово-політичних структур за суверенну Українську державу, суть розбіжностей між ними та методи їх подолання. Виявлено специфіку протистояння українських самостійницьких сил і сталінського тоталітарного режиму у процесі радянізації Волині. Проаналізовано причини поразки національно-визвольного руху в регіоні та його наслідки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)6-4 +
Шифр НБУВ: РА346159

Рубрики:

      
19.

Дзьобак В.В. 
Тарас Бульба-Боровець і його військові підрозділи в українському русі опору (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Дзьобак ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 17 с. — укp.

Вперше в історіографії комплексно проаналізовано роль і місце Т.Бульби-Боровця і його військових підрозділів в українському русі опору в 1941 - 1944 рр. На підставі всебічного аналізу архівних матеріалів, спогадів, вітчизняної та зарубіжної літератури висвітлено процеси формування і діяльність військових формувань "Поліська Січ" та "Українська Повстанська армія" (УПА), якими в різні періоди командував Т.Бульба-Боровець. Розглянуто питання формування Т.Бульбою-Боровцем поліційної частини "Поліської Січі", що підпорядковувалася нацистському командуванню, а також стосунки Т.Бульби-Боровця з нацистами, радянськими партизанами, польським населенням, українськими національними організаціями та військовими формуваннями. Проаналізовано засоби, форми і методи, які він застосовував у своїй військово-політичній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4Укр)62-52
Шифр НБУВ: РА318194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Лободаєв В.М. 
Українське Вільне козацтво (1917 - 1918 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Лободаєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості формування та діяльність Вільного козацтва - своєрідної національної військово-міліційної організації у контексті революційних подій 1917 - 1918 рр. Розглянуто передумови зародження осередків Вільного козацтва, їх ідейно-організаційне підгрунтя, визначено соціально-економічні та суспільно-політичні чинники, що впливали на вільнокозачий рух, внутрішні суперечності його розвитку. Висвітлено значення військової та агітаційно-пропагандистської діяльності Вільного козацтва у період війни Радянської Росії проти УНР, а також його роль у розгортанні повстансько-партизанського руху часів Української Держави П.Скоропадського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-294
Шифр НБУВ: РА315363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського