Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (44)Реферативна база даних (1125)Книжкові видання та компакт-диски (448)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАРТИТУР$<.>+<.>K=ОПЕРЕТ$<.>+<.>K=ГУЦУЛК$<.>+<.>K=КСЕН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 164
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Ксендзук 
Авіаційно-космічні багатопозиційні радіолокаційні системи з синтезуванням апертури антени: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.07.12 / Олександр Володимирович Ксендзук ; Національний аерокосмічний ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харківський авіаційний ін-т". — Х., 2006. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.28
Шифр НБУВ: РА345959

Рубрики:

      
2.

Самойленко Г.Є. 
Активна хірургічна тактика в профілактиці ускладнень поширених опіків у дітей молодшого віку: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Г.Є. Самойленко ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2008. — 35 с. — укp.

Проаналізовано проблему лікування опіків у дітей віком до 7-ми років. Досліджено стан гормональних і вільнорадикальних реакцій у разі розвитку опікової хвороби (ОХ) різного ступеня тяжкості. Встановлено, що очищення від некрозу в стадії опікового шоку підвищує ефективність мікроциркуляції безпосередньо у ранах, що є особливо важливим для дітей віком до 3-х років, які мають найменший функціональний резерв капілярного кровообігу. Виявлено, що тотальне закриття ран тимчасовим і постійним ауто- та ксенопокриттям після хірургічного очищення дозволяє зберегти їх епітелізаційний потенціал. Обгрунтовано необхідність проведення дослідження динаміки ендотоксикозу за допомогою автоматизованого розрахунку гематологічних індексів, що дозволяє прогнозувати небезпечні тенденції перебігу ОХ та ефективність лікування. Проведено порівняльнй клінічний аналіз перебігу ОХ у 457-ми дітей молодшого віку. Встановлено високу ефективність системи активного хірургічного лікування щодо профілактики розвитку явища поліорганної недостатності (ПОН). Під час проведення операцій у післяшоковому періоді та у разі застосування традиційного лікування втричі частіше (54,5 % та 50,9 % відповідно у групах) у порівнянні з оперованими в стадії шоку (15,1 %) зафіксовано багатокомпонентну ПОН. Доведено, що запропонована система лікування є ключовим кроком органозаощаджуючого напрямку, за рахунок якого в чотири рази знижено вторинне поглиблення опікових ран, удвічі - тяжкість перебігу ОХ та її ускладнення. Встановлено зменшення кількості випадків сепсису в 1,7 раза, летальних наслідків серед пацієнтів, оперованих у стадії опікового шоку, не зафіксовано. Встановлено, що середній ліжко-день зменшився в 1,8 раза (у 1,5 раза у випадку надтяжких опіків). Виявлено, що застосування обраної тактики хірургічного лікування сприяє зниженню кількості інвалідизованих рубцевих деформацій з 42,1 % до 18,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.15-5 +
Шифр НБУВ: РА361196

Рубрики:

      
3.

Павлович Л.В. 
Біологічна дія оцтовокислих кальцію, кобальту і цинку та їх гігієнічне нормування в атмосферному повітрі населених місць: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Л.В. Павлович ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Встановлено параметри гострої токсичності оцтовокислих кальцію, кобальту та цинку, що мають місце після їх одноразового перорального надходження в організм теплокровних. Виявлено біологічну дію ксенобіотиків за умов хронічного цілодобового інгаляційного впливу на організм експериментальних тварин. Досліджено можливість виникнення віддалених наслідків їх впливу (ембріо- та гонадотоксичні ефекти).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.42
Шифр НБУВ: РА312833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Дмитрієва К.Ю. 
Біохімічні механізми пошкодження ферментних систем біотрансформації ксенобіотиків печінки за умов опікової травми шкіри та корекції антиоксидантами триметазидином і мексидолом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.32 / К.Ю. Дмитрієва ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Установлено, що опікове ураження шкіри зумовлює пригнічення активності ксенобіотик-метастабілізувальних ферментів у печінці щурів, максимум якого виявлено на першому тижні, подальшу нормалізацію установлено протягом місяця. Найбільшою мірою гальмуються активності цитохромів P4502E1, 2C і 3A, а також ферментів кон'югації, меншою - цитохромів P4501 A2, 2D і арілестерази. На рівні організму це має прояв у сповільненні елімінації модельних препаратів "Амідопірин" і "Ацетанілід", лікарських засобів "Диклофенак натрію" та "Напроксен", зростанні їх анальгетичної дії. Ці зміни корелюють з підвищенням рівня малонового діальдегіду, дієнових кон'югатів, карбонільних груп білків, нітратів і нітритів, фактора некрозу пухлин-<$Ealpha> й інтерлейкіну-6, активності ксантиноксидази й оксидази D-амінокислот і падінням активності супероксидисмутази та каталази і асоціюється з ультраструктурними та біохімічними змінами у печінці (деструкцією мембран ендоплазматичного ретикулуму та мітохондрій, посилення солюбілізації компонентів мікросомальних мембран). Триметазидин переважає мексидол за мембранопротекторною дією та за здатністю захищати систему біотрансформації ксенобіотиків від опікового ураження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154-37 + Р413.51-2 +
Шифр НБУВ: РА353543

Рубрики:

      
5.

Ксенофонтов В. О. 
Будова на атомному рівні нанорозмірних і наноструктурних металевих і вуглецевих матеріалів: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 / В. О. Ксенофонтов ; Ін-т електрофізики і радіац. технологій НАН України. — Х., 2011. — 28 с. — укp.

Розроблено новий напрям польової іонної мікроскопії - низькопольову іонну мікроскопію, який забезпечує формування іонних зображень металів і сплавів за низьких напруженостей поля та дає змогу проводити повну кристалографічну паспортизацію меж зерен і потрійних стиків. У надпровідному сплаві Nb-Ti виявлено наномасштабні градієнти концентрації Nb. Визначено на ангстремному та субангстремному рівнях кристалографічні параметри ряду лінійних і площинних дефектів та існування нанослою omega-фази у вольфрамі. Вперше реалізовано повне атомне розділення купола вуглецевих нанотрубок і виявлено ефект зміцнення вуглецевих нановістрій за їх пластичної деформації за умов екстремальних механічних навантажень. Виявлено наявність лінійних вуглецевих ланцюжків на поверхні вістрійних вуглецевих фібрил, які містять більш, ніж 10 атомів. Описано особливості польової іонної емісії металів і сплавів у присутності парів води та запропоновано нові способи польової обробки мікроінструмента з використанням парів води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.236,022 + В378,022 + Ж364.2
Шифр НБУВ: РА378748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Дьяченко О.В. 
Вдосконалення систем охолодження в технологіях одержання газів високої чистоти: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / О.В. Дьяченко ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано методи сепарації, технологічних послідовностей видобування й очищення технічних газів. Розглянуто процеси дефлегмації, ректифікації, адсорбції та виморожування. Проаналізовано роботу термосифону, вбудованого в дефлегматор ректифікаційної колони універсальної установки для видобування криптону і ксенону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л263 +
Шифр НБУВ: РА365972

Рубрики:

      
7.

Ксенофонтов С.С. 
Вдосконалення товстокишкової езофагопластики при високих опікових та протяжних доброякісних рубцевих стриктурах стравоходу і глотково-стравохідного переходу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / С.С. Ксенофонтов ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Досліджено питання вдосконалення діагностики, тактики та методики хірургічного лікування пацієнтів з високими опіковими та протяжними доброякісними рубцевими стриктурами стравоходу та глотково-стравохідного переходу. Проведено лікування 85-ти хворих з використанням розроблених діагностичних способів, передопераційної підготовки, яким виконано субтотальну (58-ми пацієнтам) і тотальну (27-ми пацієнтам) колоезофагопластики. Вивчено виникаючі причинно-наслідкові зв'язки та морфофункціонально зв'язані стани в асоційованій системі природний - штучний стравохід, їх безпосередній вплив на розвиток післяопераційних ускладнень і невдач, функціонально-реабілітаційні показники езофагопластики. Розроблено діагностичні й оперативно-тактичні алгоритми курації хворих. Визначено прогностично значущі фактори щодо одержання певних результатів реконструктивно-пластичних операцій. Післяопераційна летальність становила 5,88 %. Розглянуто результати лікування, одержані внаслідок спостережень хворих протягом 5-ти та 15-ти років після проведення операції відповідно у 59-ти (69,5 %) пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.608.4 +
Шифр НБУВ: РА351127

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Ясинська І.М. 
Виділення, дослідження каталітичних властивостей та механізмів регуляції активності цитохрому Р450 ароматази: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.М. Ясинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено вплив відновлювачів - антиоксидантів - аскорбінової кислоти, глутатіону-SH, цистеїну та гідрохінону на активність очищеної ароматази з матки щурів. Визначено, що дані агенти є активаторами ароматазної реакції. В дослідах in vivo аскорбінова кислота активує ароматазу в яєчниках і матці та підвищує вміст естрогенів у плазмі крові щурів лінії Вістар. Встановлено, що кортизол не впливає на активність високоочищеної ароматази з матки щурів, але в дослідах in vivo підвищує ароматазну активність в яєчниках і матці щурів лінії Вістар. Поліхлорбіфеніли ДДТ і ДДЕ, а також ізофлавоноїд геністеїн, які є ксеноестрогенами, конкурентно інгібують очищену з матки щурів ароматазу, а також зменшують її кількість в матці та яєчниках щурів у дослідах in vivo. Флавоноїд кверцетин високоспецифічно інгібує активність ароматази в очищених ферментних препаратах та в яєчниках і матці піддослідних щурів лінії Вістар. Цьому відповідає зниження кількості естрогенів у плазмі крові щурів, що отримували кверцетин. Виявлено, що активність ароматази, синтази оксиду азоту, а також вміст S-нітрозотіолів знижуються в матці та яєчниках щурів лінії Вістар під впливом оксидативного стресу, індукованого дією хлориду кобальту (II).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.411.2
Шифр НБУВ: РА317554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Мильнікова О.О. 
Видова специфічність реакцій рослин на дію органічних ксенобіотиків: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / О.О. Мильнікова ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено питання проблеми впливу органічних інгредієнтів промислових викидів на стан деревно-чагарникових рослин техногенно забруднених територій Придніпровського регіону. Встановлено зміни фізіолого-біохімічних і морфометричних показників деревно-чагарникових і сільськогосподарських (на прикладі кукурудзи) рослин за умов промислового забруднення довкілля органічним сполуками. Визначено особливості накопичення органічних інгредієнтів промислових викидів едафотопом і 18 видами деревно-чагарникових рослин техногенної території. Розроблено шкалу накопичення рослинами специфічних для лакофарбового виробництва забруднювачів, на підставі якої розроблено практичні пропозиції щодо використання деяких деревно-чагарникових видів для фітооптимізації території, що зазнають впливу органічних ксенобіотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.8(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ковальчук А. О. 
Використання деепідермізованих ліофілізованих ксенодермотрансплантатів при лікуванні хворих з опіками (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / А. О. Ковальчук ; Буковин. держ. мед. ун-т. — Чернівці, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше виявлено позитивні морфологічні зміни в експериментальних опікових ранах під час використання ксенотрансплантатів вторинного зрізу і досліджено антитоксичні, антимікробні властивості ксенодермотрансплантатів вторинного зрізу. Встановлено динаміку змін гуморальної та клітинної ланок імунітету та показників інтоксикації під час проведення ранньої некректомії глибоких опікових ран з наступним пластичним закриттям ксенотрансплантатами первинного та вторинного зрізу. Проведено порівняльний аналіз традиційного лікування обпечених хворих і хворих, яким проводилось раннє хірургічне лікування з використанням ліофілізованих ксенодермотрансплантатів вторинного зрізу. Обгрунтовано доцільність використання ксенодермотрансплантатів вторинного зрізу у комплексному лікуванні хворих з опіками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-5
Шифр НБУВ: РА380783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Іванова Л.П. 
Вікова чутливість репродуктивної системи до дії антихолінестеразних інсектицидів диметоату та карбофурану (експериментальні дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.06 / Л.П. Іванова ; Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології" АМН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Експериментально вивчено дію диметоату та карбофурану на організм, зокрема, на репродуктивну систему тварин. Встановлено залежність чутливості їх репродуктивної системи до токсичної дії даних препаратів від віку, а саме: у самці пубертатного періоду виявлено підвищену чутливість до токсичного впливу диметоату та карбофурану у порівнянні зі статевозрілими тваринами. У самок таку залежність не було виявлено. Показано, що найбільш чутливим до токсичного впливу на репродуктивну систему вивчених пестицидів є статевозрілі щури чоловічої статі. На цій підставі обгрунтовано доцільність їх використання для вивчення гонадотоксичності ксенобіотиків для найбільш вірогідного встановлення впливу пестицидів на репродуктивну систему. За результатами проведених експериментальних досліджень науково обгрунтовано необхідність перегляду існуючих в Україні величин ДДД діючих речовин пестицидів диметоату та карбофурану з урахуванням токсичної дії на репродуктивну систему молодого організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.129 + Р284.6 + Р419.46-29 +
Шифр НБУВ: РА364327

Рубрики:

      
12.

Коноплянко В.О. 
Вісцеральні функції організму на різних стадіях естрального циклу, при гонадній недостатності та її корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / В.О. Коноплянко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено зміни частоти серцевих скорочень і ректальної температури у самиць щурів на різних стадіях естрального циклу, під час формування гонадної недостатності, трансплантації культур клітин оваріальних тканин та після застосування препаратів замісної гормональної терапії у стані спокою та за умов навантажень. Виявлено, що в інтактних тварин навантаження ізопропілнорадреналіном зумовлює збільшення частоти серцевих скорочень і ректальної температури. З'ясовано, що формування посткастраційного синдрому в оваріоектомованих щурів супроводжується загальним зниженням вмісту статевих гормонів у крові, порушенням статевого циклу на фоні встановлення стабільного анеструсу. За умов стимуляції оваріектомованих самиць ізопілнорадреналіном не відбувається зростання частоти серцевих скорочень, а також не змінюється ректальна температура, що запропоновано розглядати як ареактивність досліджених систем організму. Ксенотрансплантація культур клітин оваріальної тканини овааріоектомованим тваринам не забезпечує нормалізацію вмісту статевих гормонів у крові, поновлення естральних циклів, відновлення значень частоти серцевих скорочень і ректальної температури. Установлено, що використання естрадіолу дипропіонату і "Дивигелю" як препаратів замісної гормональної терапії для корекції гонадонедостатніх станів у оваріектомованих тварин сприяє збільшенню вмісту статевих гормонів у крові, формуванню стійкого еструсу, різноманітним змінам базового й ініційованого навантажень, рівній частоті серцевих скорочень і ректальної температури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-5 + Р410-29 +
Шифр НБУВ: РА360610

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Малахова Л.В. 
Вміст і розподіл хлорорганічних ксенобіотиків у компонентах екосистем Чорного моря: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Л.В. Малахова ; НАН України. Ін-т біології півд. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2006. — 21 с. — укp.

Визначено закономірності вмісту та розподілу хлорорганічних ксенобіотиків у воді, гідробіонтах і донних відкладах Чорного моря. Виявлено критичні зони забруднення хлорорганічними сполуками (ХОС). Визначено залежність рівнів накопичення ХОЗ від фізико-хімічних параметрів донних відкладів. Встановлено, що райони впливу стоків Дунаю та дампінгу у північно-західній частині Чорного моря, а також прибережні райони портів Севастополя, Керчі, Феодосії за вмістом ХОС в компонентах їх екосистем є критичними зонами Чорного моря. З'ясовано, що локальні джерела надходженя ПХБ в акваторію прибережних районів моря впливають на збільшення вмісту цих забруднювачів у водяних організмах. На підставі результатів моніторингу гексахлороциклогексану (ГХЦГ), дихлородифенілтрихлоретану (ДДТ) і поліхлорованих біфенілів (ПХБ) у воді, водоростях, молюсках та рибах встановлено тенденцію зниження їх концентрацій. Показано, що основним депо ХОС у Чорному морі є донні відклади, а серед чорноморських організмів найбільшими концентраторами ХОС є ссавці з високим вмістом ліпідів. Розраховано потік седиментаційного депонування ПХБ у донні відклади Севастопольської бухти та період седиментаційного очищення води бухти від ПХБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*827.51*801.8(922.8) + Е0*820*801.1-642:Г2 +
Шифр НБУВ: РА342368

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Харламова А. В. 
Вплив атмосферного забруднення гірничо-металургійного комплексу на формування психофізіологічного статусу дітей 3 - 7-річного віку: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.02.01 / А. В. Харламова ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено зв'язок між сукупністю інформативних гемодинамічних, психофізіологічних показників і рівнем атмосферного забруднення гірничо-металургійного комплексу. Доведено ембріотоксичність ксенобіотиків атмосферного повітря гірничо-металургійного комплексу за сенситивними показниками ембріонального розвитку тварин. Встановлено, що дія на плід аерогенних контамінантів протягом всього періоду ембріогенезу призводить до змін у функціонуванні центральної нервової системи (ЦНС), до зниження функціональних резервів серцево-судинної та дихальної систем тварин у різні постнатальні періоди життя, що свідчить про зменшення рівня адаптованості організму тварин до умов навколишнього середовища. Висвітлено відмінності чутливості показників серцево-судинної системи до несприятливих факторів довкілля у дітей різних вікових і статевих груп. Виявлено психофізіологічні показники дітей віком від 3-х до 7-ми років, які погіршувалися за умов дії антропогенних факторів гірничо-металургійного комплексу. Визначено, що організм дітей віком від 3-х до 7-ми років є особливо чутливим до впливу несприятливих умов проживання, про що свідчить виражене напруження вегетативного забезпечення різних систем організму, зокрема, серцево-судинної, дихальної та ЦНС, погіршення когнітивних функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.4 + Р128.9
Шифр НБУВ: РА378030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Осадчук С. В. 
Вплив важких і токсичних металів на розвиток гіпотрофії плода та методи її корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / С. В. Осадчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше вивчено вміст комплексу важких металів (свинцю, кадмію, хрому, нікелю, ртуті, цинку, міді) у біосубстратах вагітних (крові, плаценті) і новонароджених (пуповинній крові) за синдрому затримки розвитку плода. Проаналізовано особливості соматичного й акушерсько-гінекологічного анамнезу породіль з малою масою плода, виділено такі, що можуть бути критерієм для виділення групи ризику вагітних за розвитком даного ускладнення. Вперше встановлено взаємозв'язок комплексного впливу важких металів на перебіг вагітності та пологів, стан плода та новонародженого за синдромом затримки розвитку плода. Доповнено дані, що характеризують вплив важких металів на гемодинаміку та гормональну функцію фетоплацентарної системи. Розроблено критерії визначення негативного впливу важких металів на стан фетоплацентарного комплексу. Встановлено метод профілактики та лікування плацентарної дисфункції за умов впливу важких металів, який доповнює загальноприйняті методи лікування даної патології. Одержані дані поглиблюють розуміння патогенетичних механізмів, що є основою гіпотрофії плода, спричиненої впливом важких і токсичних металів (надлишок ксенобіотичних і дефіцит есенціальних металів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212 + Р284.41
Шифр НБУВ: РА384064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Медвідь З.С. 
Вплив інгібіторів мікросомальних монооксигеназ на фармакокінетику та фармакодинаміку окремих анальгетиків та анестетиків: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / З.С. Медвідь ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Диссертация посвящена вопросам взаимодействия обезболивающих лекарственных средств с лекарственными препаратами, обладающими свойствами ингибиторов микросомальных монооксигеназ. Установлено преимущественно изоэнзимспецифический характер взаимодействия ингибиторов с исследованными ферментами метаболизма ксенобиотиков. Показана взаимосвязь между интенсивностью процессов биотрансформации лекарственных препаратов и их фармакологической активностью. На примере индометацина и кетамина продемонстрирована возможность целенаправленного вмешательства в метаболизм, фармакокинетику и фармакодинамику отдельных групп лекарственных препаратов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-2

Рубрики:

      
17.

Висоцька В.Г. 
Вплив комбінованої дії солей важких металів і стресу на хроноритми функціональної, фібринолітичної та протеолітичної активності нирок (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / В.Г. Висоцька ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 23 с. — укp.

Досліджено вплив комбінованої дії солей важких металів та іммобілізаційного стресу на хроноритми функціональної, фібринолітичної, протеолітичної активності нирок й обгрунтовано доцільність призначення мелатоніну з метою корекції порушень, обумовлених ксенобіотиками. Вперше з використанням сучасних методів дослідження визначено добові хроноритми функціональної, фібринолітичної та протеолітичної активності нирок і біологічних рідин за умов дії одногодинного іммобілізаційного стресу, поєданного з введенням комбінованої суміші хлоридів талію, свинцю й алюмінію. Встановлено роль епіфізарного гормону мелатоніну у регуляції циркадіанних порушень, які виникають у результаті дії патогенних чинників різної етіології (іммобілізаційного стресу та солей важких металів). Встановлено, що даний індол шишкоподібної залози відзначається вираженими нефропротективними властивостями. Доведено, що введення мелатоніну за одну годину до іммобілізаційного стресу, поєднаного з комбінованою дією суміші солей талію, свинцю й алюмінію у різні періоди доби сприяє покращанню показників діурезу, ниркового транспорту іонів натрію, процесів ацидогенезу, функціонального стану нефрона, фібринолітичної та протеолітичної активності нирок і біологічних рідин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-29 + Р284.124 +
Шифр НБУВ: РА363145

Рубрики:

      
18.

Жуковський Я.З. 
Вплив ксенобіотиків на розвиток гострих форм ішемічної хвороби серця у осіб молодого і зрілого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Я.З. Жуковський ; Івано-франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2004. — 22 с. — укp.

Досліджено вплив умов професійно-шкідливої праці та асоційованих з нею ксенобіотиків (КС) на розвиток гострих форм ішемічної хвороби серця (ІХС). Встановлено, що гострий інфаркт міокарда (ГІМ) і нестабільна стенокардія (НС) у осіб молодого та зрілого віку виникають переважно внаслідок поєднання чинників професійної шкідливості з іншими загальновідомими факторами ризику ІХС: тютюнопалінням, побутовим і соціальним стресом, гіпертонічною хворобою, спадковою схильністю та цукровим діабетом, зловживанням алкоголю. Виявлено, що ГІМ у осіб, які працюють за професійно-шкідливих умов, частіше протікає з атиповим, помірно вираженим больовим синдромом, супроводжується більш вираженою та тривалою гіперкоагуляцією та пригніченням системи фібринолізу. Встановлено, що чинники професійної шкідливості зумовлюють дисбаланс в імунній системі, який полягає в активації гуморальної ланки імунітету та надмірній продукції циркулюючих імунних комплексів, а також пригнічення Т-клітинного імунітету й активацію кілерного механізму. Експериментально доведено вплив нітрату свинцю на зміни імунокомпетентних клітин крові кісткового мозку, внаслідок яких виникає лізис значної кількості лімфоцитів, частина В-лімфоцитів трансформується у плазматичні клітини, Т-лімфоцити - у цитотоксичні, з'являються моноцити-макрофаги та незрілі форми тромбоцитів. З'ясовано, що під впливом нітрату свинцю у мікроциркуляторному руслі серця виникають реологічні розлади, відбувається порушення мікрогемодинаміки та ураження судинного ендотелію і кардіоміоцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 +
Шифр НБУВ: РА331749

Рубрики:

      
19.

Риженко С.А. 
Гігієнічна оцінка аерококів у мікробіоценозах організму людини в умовах антропогенного забруднення навколишнього середовища: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / С.А. Риженко ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні питання визначення впливу техногенного навантаження на населення сучасних міст на базі використання показників біомоніторингових спостережень за екологічно небезпечними чинниками та змінами у системі "мікробіоценози - макроорганізм". Вперше наведено комплесну гігієнічну оцінку стану навколишнього середовища та визначено рівень реального техногенного навантаження на мешканців індустріального міста сполук важких металів (ВМ). Показано високу чутливість та інформативність біомоніторингових спостержень, результати яких підтверджують, що навіть за низьких концентрацій ВМ в об'єктах довкілля в організмі людей відбувається їх накопичення на рівнях, що значно перевищують фізіологічні норми. Одержано нові дані про роль мікробіоценозів та їх співчленів у функціонуванні людського організму в нормі та за умов антропогенного забруднення довкілля. Обгрунтовано гігієнічне значення та показано біологічну роль аерококів, що продукують перекис водню у системах "мікробіоценози - макроорганізм" та "фактори довкілля - мікробіоценози". Висвітлено роль перекису водню як чинника стійкості мікробіоценозів до впливу ксенобіотиків. Запропоновано новий метод оцінки дозологічних змін в людському організмі за умов антропогенного забруднення довкілля за вмістом аерококів у мікробіоценозах. Встановлено суттєвий вплив ступеня антропогенного забруднення довкілля на стан мікробіоценозів ротової порожнини та кишечника (за вмістом в них аерококів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.86-8 +
Шифр НБУВ: РА335462

Рубрики:

      
20.

Кіцула Л.М. 
Гігієнічна та токсикологічна оцінка харчування дітей дошкільного віку в організованих колективах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Л.М. Кіцула ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Здійснено гігієнічну оцінку харчування, трансаліментарного надходження ксенобіотиків (свинцю, кадмію, ртуті, миш'яку і нітратів) з добовими раціонами харчування в організованих колективах і фізичного розвитку й окремих показників стану здоров'я дітей дошкільного віку. Обгрунтовано шляхи оптимізації харчування та запобігання негативному впливу ксенобіотиків на організм дітей. Встановлено, що харчування дітей недостатнє за вмістом основних продуктів, неповноцінне за основними нутрієнтами. З'ясовано причини нераціонального харчування дітей. Виявлено перевищення допустимого добового надходження свинцю з раціонами харчування дітей. Розроблено стандарти фізичного розвитку дошкільників Львова (1995 - 1996 рр.) та сільських районів Львівщини (1998 - 1999 рр.) за показниками зросту та маси тіла. Досліджено більш значне відхилення від нормального фізичного розвитку серед дітей сільської місцевості. Характер комбінованої дії подвійної (нітрат і нітрит натрію) та потрійної (з наступним доданням азотнокислого свинцю) у токсикологічному експерименті залежить від складу суміші, випробуваних доз, часу дії. Азотнокислий свинець підсилює дію подвійної суміші, на рівні низьких доз виявлено незалежну дію свинця. Запропоновано знизити допустиму добову дозу (ДДД) для нітрату натрію та орієнтовну ДДД для нітриту натрію. Побудовано алгоритм поєднаного вивчення харчування, трансаліментарного хімічного навантаження та наслідків їх впливу на організм дітей та інших груп населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.93-37
Шифр НБУВ: РА317246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського