Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (17)Наукова електронна бібліотека (406)Реферативна база даних (24432)Книжкові видання та компакт-диски (2381)Журнали та продовжувані видання (170)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЕЧИ$<.>+<.>K=ДЛЯ$<.>+<.>K=НАГРЕВ$<.>+<.>K=МЕТАЛЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 138
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Смалько Л.Є. 
Індивідуалізоване навчання в системі підготовки майбутнього педагога у США: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / Л.Є. Смалько ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Наведено і систематизовано концептуальні основи індивідуалізації навчання у вищій школі США, охарактеризовано прикладні моделі їх реалізації в процесі підготовки майбутнього учителя і визначено цілісну систему умов, необхідних для ефективного застосування даних моделей в українській системі вищої освіти. Розкрито структуру та зміст індивідуалізованої системи навчання на основі вивчення теоретичних моделей куррікулуму, який в американській вищій школі являє собою єдність особистісно орієнтованих цілей навчання; змісту навчання, відібраного відповідно до цілей; педагогічних стратегій засвоєння змісту і досягнення цілей навчання та критеріїв оцінки. Обгрунтовано першочергові задвання, які слід вирішити дляб забезпечення ефективного функціонування американських моделей в українських педагогічних вузах і визначено напрями подальших досліджень у сфері індивідуалізації навчального процесу як оптимального шляху вирішення головної вимоги сучасності - підготовки творчої особистості фахівця, здатного до самореалізації та самовдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(7СОЕ) + Ч481.223.7
Шифр НБУВ: РА310288 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Олійник Т.А. 
Підвищення селективності розділення комплексних флюоритових руд на основі особливостей структури мінералів та адсорбції реагентів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.08 / Т.А. Олійник ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2000. — 19 с. — укp.

Внесено пропозиції щодо розробки технології збагачення комплексних флюоритових руд двох родовищ України на основі встановлення закономірностей та залежностей селективності розділення мінералів від їх структури й адсорбції поверхнево-активних речовин. Визначено основні показники, що впливають на процеси флотації флюориту, кварцу, польових шпатів. Вперше сформульовано механізм дії талактаму як колектора длязбагачення комплексних флюоритових руд, а також модель флотації кварцу, польових шпатів на підставі визначення енергії нижчих вільних та вищих зайнятих молекулярних орбіталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И413-3
Шифр НБУВ: РА309832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Павлишин М.Л. 
Поліпшення споживних властивостей і збереженості печива: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / М.Л. Павлишин ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання поліпшення збереженості споживних властивостей цукрового печива, виготовленого з нетрадиційної сировини. Встановлено, що нові види печива "Калинка", "Горобинка", "Берізка", "Смородинка", "Насолода", "Осіння суміш" і "Весняний привіт" мають високу харчову та біологічну цінність, а також краще зберігають споживні властивості у порівнянні з традиційними виробами. Показано кореляційну залежність між перекисним, кислотним, бензидиновим і тіобарбітуровим числами та тривалістю зберігання жирів і жирової основи печива. Вивчено зміни органолептичних і фізико-хімічних показників нових видів печива залежно від використання різної упаковки й умов зберігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.1/9-3
Шифр НБУВ: РА312268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Дорохович В.В. 
Розробка раціональних технологій діабетичних борошняних кондитерських виробів на основі фруктози: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / В.В. Дорохович ; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему розробки діабетичних борошняних кондитерських виробів, де в якості цукрозамінника використано фруктозу. Для підвищення харчової цінності використано борошно солоду гороху, борошно сої, зародки пшениці, вівсяне та житнє борошно, морквяний порошок. На основі проведеного комплексу досліджень розроблено та науково обгрунтовано раціональні технології та оптимальні рецептурні композиції нових видів здобного печива, сирцевих пряників, кексів. Наведено математичні моделі оцінки якості діабетичних борошняних кондитерських виробів за комплексними показниками, які враховують харчову, біологічну та енергетичну цінність і відповідають вимогам Державних стандартів. Розроблено та затверджено нормативну документацію (рецептури, технологічні інструкції).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л868
Шифр НБУВ: РА310533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бабіч О.В. 
Розроблення технології "безглютенового" печива для хворих на целіакію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / О.В. Бабіч ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію "безглютенового" печива для хворих на целіакію. Установлено можливість використання гречаного, рисового, кукурудзяного борошна для виробництва здобного "безглютенового" печива. Установлено оптимальні параметри рецептурних інгредієнтів печива на основі зазначеного борошна та різних цукрів, а саме: цукрози, фруктози, глюкози. Досліджено властивості "безглютенового" борошна та вплив даного борошна, цукрози, глюкози на процеси тістоутворення та термічної обробки здобного печива. Досліджено органолептичні, фізико-хімічні, мікробіологічні показники, сорбційні та десорбційні процеси, які відбуваються під час зберігання здобного "безглютенового" печива. Розроблено та затверджено рецептури, технологічні інструкції, технічні умови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л868 +
Шифр НБУВ: РА342238

Рубрики:

      
6.

Пригунова А.Г. 
Теория и технологии получения высококачественных силуминов физико-химическими воздействиями на расплав: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.01 / А.Г. Пригунова ; Гос. металлург. акад. Украины. — Д., 1999. — 34 с. — рус.

Дисертаційна робота присвячена актуальній проблемі підвищення якості ливарних алюмінієвих сплавів із низькосортної і вторинної сировини на основі детального аналізу будови і властивостей розплавів, встановлення критеріїв взаємозв'язку структури у рідинному і твердому станах, дослідження особливостей процесу кристалізації, зумовлених фізико-хімічними впливами на розплав. На базі теоретичних та експериментальних розробок запропоновані технологічні рішення дегазації розплавів, нейтралізації шкідливого впливу домішок, нові сплави, що пройшли апробацію в умовах промислового виробництва і показали високу ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К343.1

Рубрики:

      
7.

Суслов А.В. 
Тепло-електрофізичні аспекти монодиспергування металлів підвищеної тугоплавкості: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.14 / А.В. Суслов ; Одес. держ. ун-т ім.І.І.Мечникова. — О., 1998. — 32 с. — укp.

Представлено результати експериментальних та теоретичних досліджень процесів монодиспергування металів підвищеної тугоплавкості в активні та нейтральні газові середовища. При цьому вивчається інтегральний вплив тепло-електрофізичних процесів, що протікають при взаємодії високотемпературних монодисперсних частинок (ВМЧ) металів з газовими та конденсованими середовищами, на фізико-хімічні властивості отриманих частинок. Розрахунково та експериментально обгрунтовується розроблений метод застиглого струменю (МЗС). Розглядаються тепло-електрофізичні процеси, що супроводжують монодиспергування металів. Визначено, що ВМЧ металів активно поглинають кисень і що на цей процес впливає заряд частинки. На основі монодисперсних частинок отримано продовжені зразки аморфізованого металу. Показано можливість отримання монодисперсних частинок металів із заданими фізико-хімічними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.715.1,022

Рубрики:

      
8.

Романенко Р.П. 
Технологія пісочного тіста і печива функціонального призначення з використанням селеновмісних олій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / Р.П. Романенко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2008. — 23 с. — укp.

На підставі сучасних принципів нутриціології, методів математичного моделювання та результатів експериментальних досліджень з визначення ефективності комбінування традиційних інгредієнтів і використання селеновмісних олій удосконалено технологію виробництва борошняних кондитерських виробів функціонального призначення. Доведено високу термічну стійкість селенопірану у складі олій льону та розторопші у порівнянні з іншими селеновмісними домішками. Науково обгрунтовано закономірності формування структурно-технологічних властивостей пісочного тіста та печива з селеновмісними оліями. Вперше встановлено математичну залежність показників якості пісочного печива від вмісту селеновмісних олій і модифікованого крохмалю та параметрів механічної кулінарної обробки. Удосконалено технологічні параметри виробництва пісочного печива функціонального призначення. Встановлено раціональні режими термічної обробки пісочного тіста, які дозволяють мінімізувати втрати селену. На підставі експериментальних досліджень показників якості та безпечності розроблених виробів доведено їх функціональну спрямованість, яка полягає у підвищенні вмісту селену, токоферолу та поліненасичених жирних кислот груп omega-3 та omega-6. Визначено соціальний та економічний ефект від виробництва та реалізації нових видів пісочного печива, розраховано їх конкурентоспроможність і розроблено нормативну документацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.07 +
Шифр НБУВ: РА360137

      
9.

Півень О.М. 
Технологія стабілізації харчових жирів щодо окиснювального псування: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.06 / О.М. Півень ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено технологію стабілізації харчових жирів щодо окиснювального псування з використанням рослинних антиоксидантів. Запропоновано новий спосіб розрахунку очікуваного терміну зберігання кондитерських жирів. Розроблено антиоксиданти з рослинної сировини, які рекомендовано до використання під час виробництва харчових олій з метою підвищення їх стійкості щодо окиснювального псування. На базі використання нових рослинних антиоксидантів створено технологію стабілізації деяких харчових жирів щодо окиснювального псування з гарантованим подовженням терміну зберігання жирів у 1,5 - 4 рази, а крекеру - в 1,5 рази. Запропоновано технологію обробки горіхів і соняшникових ядер стабілізованою пальмовою олією. Здійснено промислове впровадження технології використання фосфатидного концентрату для виробництва цукрового печива з підвищеним терміном зберігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.4 +
Шифр НБУВ: РА351344

Рубрики:

      
10.

Денисенко Т.М. 
Товарознавчі дослідження борошняних кондитерських виробів підвищеної біологічної цінності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / Т.М. Денисенко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Наведено товарознавчу оцінку нових борошняних кондитерських виробів (вівсяного печива, пряників і вафель), вироблених з використанням нетрадиційних видів сировини. Експериментально встановлено доцільність використання цикорлакту, зародків пшениці, порошку листа стевії в рецептурах нових борошняних кондитерських виробів (БКВ) з метою підвищення їх харчової та біологічної цінності. Розроблено по три рецептури вівсяного печива та пряників, одну рецептуру вафель та уточнено технологічні параметри їх виробництва. Досліджено хімічний склад нових БКВ. У нових продуктах встановлено збільшення кількості білка та зменшення кількості вуглеводів, зокрема сахарози. Виявлено, що із збільшенням кількості білка підвищується вміст незамінних амінокислот, а також вітамінів і мінеральних речовин у нових БКВ. Вивчено закономірності змін показників якості нових БКВ підвищеної біологічної цінності залежно від використаних домішок, виду упакування та терміну зберігання. На нові продукти розроблено та затверджено нормативну документацію та здійснено їх промислове впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865-3 +
Шифр НБУВ: РА351027

Рубрики:

      
11.

Макарова О.В. 
Удосконалення технології борошняних кондитерських виробів на основі композитних сумішей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / О.В. Макарова ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі експериментальних даних науково обгрунтовано доцільність використання у технології затяжного та цукрового печива борошняних композитних сумішей на основі зернобобової й олійної сировини. Проведено попередню теплову обробку складових композитних сумішей, яка забезпечує різноманітні функціонально-технологічні властивості, а також сприяє поліпшенню якості та споживчих властивостей даного печива. Вивчено закономірності одержання стійкої емульсії й механізми впливу олієвмісних компонентів композитних сумішей на процеси приготування емульсії та тіста, обгрунтовано співвідношення складових борошняних сумішей. Установлено особливості впливу двох- і трикомпонентних борошняних сумішей на в'язкісні, пружні, міцнісні й адгезійні властивості напівфабрикатів на певних стадіях технологічного процесу виробництва печива. Обгрунтовано підвищення вологості кондитерського тіста за умов внесення до сладу суміші компонентів з високою водопоглинальною здатністю. Проведено оптимізацію рецептур і технологічних параметрів виробництва затяжного та цукрового печива на основі двох- і трикомпонентних борошняних сумішей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865-3 +
Шифр НБУВ: РА340883

Рубрики:

      
12.

Залевська Н.О. 
Удосконалення технології здобного печива з начинкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / Н.О. Залевська ; Нац. ун-т харч.технологій. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Запропоновано використання комплексної суміші поверхнево-активних речовин складного ефіру полігліцерину, тригліцериду стеаринової кислоти, моностеарату гліцерину, сорбату тристеарату для удосконалення технології приготування здобного тістового напівфабрикату. Досліджено вплив комлексної суміші гідроколоїдів "Едгум КД 15" і яблучної клітковини на властивості фруктової начинки та запропоновано технологію її виготовлення. Визначено раціональні режими формування напівфабрикатів за методом ко-екструзії, які забезпечують якість готових виробів за максимальної продуктивності. Розглянуто процеси тепломасопереносу під час випікання - сушіння - охолодження двокольорового печива та здобного печива з начинкою, обгрунтовано раціональні режими, які забезпечують інтенсифікацію процесу. Проведено кваліметричну оцінку ефективності удосконаленої технології, показано перевагу запропонованих технологічних рішень у порівнянні з традиційними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.1 +
Шифр НБУВ: РА345602

Рубрики:

      
13.

Козак 
Удосконалення технології і розширення асортименту цукрового печива з використанням вторинних продуктів харчової промисловості: автореф. дис... канд. тех. наук: 05.18.01 / Вікторія Миколаївна Козак ; Одеська національна академія харчових технологій. — О., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.1-3
Шифр НБУВ: РА366179

Рубрики:

      
14.

Яременко О.М. 
Удосконалення технології печива шляхом зниження глікемічності, калорійності та покращення фізіологічної цінності: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.18.01 / О.М. Яременко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено технологічні властивості цукрозамінників лактилолу та фруктози. Встановлено вплив лактилолу, фруктози та суміші, утвореної на їх основі, на фізичні, структурно-механічні властивості тіста та готових виробів. Доведено, що лактилол доцільно використовувати у технології здобного та цукрового печива, а лактилол у кількості 8 % до маси готового виробу - для виробництва затяжного печива.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л868 +
Шифр НБУВ: РА370976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Давидович О.Я. 
Формування споживних властивостей печива цукрового з природними антиоксидантними добавками: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / О.Я. Давидович ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Доведено доцільність застосування різних комбінацій природних добавок, зокрема, антиоксидантів, ароматизаторів і добавок з підвищеною харчовою та біологічною цінністю для виробництва печива цукрового. Досліджено залежність зміни якості печива цукрового під час зберігання від використаних добавок і умов зберігання. Вивчено вплив сучасних пакувальних матеріалів на збереження печива цукрового.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.1-3
Шифр НБУВ: РА372053 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Брикова Т. М. 
Розробка технології здобного печива з використанням порошків із виноградних вичавків / Т. М. Брикова. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження - технологія здобного печива. Метою роботи є наукове обґрунтування та вдосконалення технології здобного печива з використанням продуктів переробки виноградних вичавків, а саме порошку з виноградних кісточок та порошку з виноградних шкірочок. Порошки вироблені з вичавків винограду, що вирощується в Одеській області, на ТОВ «Оріон» (м. Одеса) під торговою маркою «Олео Віта». Методи дослідження: стандартні та спеціальні органолептичні, фізико-хімічні, структурно-механічні, мікробіологічні методи визначення якості вихідної сировини, тіста і готових виробів, математичні методи планування експерименту й обробки даних. Обґрунтовано раціональні дозування обраних порошків. Вони склали: 20,0% порошку з виноградних кісточок та 16,0% порошку з виноградних шкірочок від маси борошна, 50,0% ПВК від маси какао порошку. Встановлено закономірності формування структури тіста для здобного печива у присутності порошків з виноградних кісточок та з виноградних шкірочок, які полягають у підвищенні його ефективної та пластичної в'язкості, зменшенні модулів пружності й еластичності та зниженні адгезійних властивостей. Це сприяє збільшенню стійкості системи під час формування і кращій збереженості форми печива і рисунку на його поверхні, а під час оброблення тіста з додаванням виноградних порошків воно буде менш прилипати до робочих органів формуючого обладнання, що полегшить його роботу та призведе до скорочення виробничих втрат тіста при обробленні і формуванні. Розроблено технологію здобного печива, яка відрізняється від існуючих технологій використанням натуральної сировини, відсутністю харчових добавок синтетичного походження, внесенням на стадії утворення цукрово-жирової емульсії дрібнодисперсних виноградних порошків з високим вмістом поліфенольних сполук, харчових волокон, мікро- та макроелементів, вітамінів, що дозволяє отримати вироби підвищеної харчової цінності і високої якості. За результатами розрахунків економічної ефективності встановлено, що впровадження у виробництво запропонованих технологій здобного печива з використанням виноградних порошків є економічно доцільним.^UThe object of the study is the butter biscuits technology. The aim of the work is to substantiate and improve the technology of butter biscuits using the products of grape pomace processing, namely grapeseed powders and grapeskin powders. The powders are made from pomace of grape grown in the Odessa region, at Orion LLC (Odessa) under the trademark "Oleo Vita". Methods of research: standard and special organoleptic, physico-chemical, structural-mechanical, microbiological methods for determining the quality of raw materials, dough and finished products, mathematical methods for experiment planning and data processing. Rational dosages of the selected powders are substantiated. They were: 20.0% of grapeseed powders and 16.0% of grapeskin powders by weight of flour, 50.0% grapeskin powders by weight of cocoa powder. The regularities of forming the structure of the dough for butter biscuits in the presence of grapeseed and grapeskin powders, which are to increase its effective and plastic viscosity, reduce the modulus of resilience and elasticity and reduce the adhesive properties. This helps to increase the stability of the system during the molding and to preserve better the shape of the biscuits and drawing on its surface. During the processing of the dough with the addition of grape powders, it will less stick to the working details of the forming equipment, which will facilitate its work and will lead to a reduction of production losses of the dough while processing and molding. Butter biscuits technology has been developed, which differs from the existing technologies by using natural raw materials, by the absence of synthetic food additives, by adding at the stage of formation of sugar-fat emulsion of fine grape powders with a high content of polyphenolic compounds, food fibers and macros. This allows to obtain products with high nutritional value and high quality. According to the results of the cost-effectiveness calculations, it was found that the introduction into production of the proposed technologies of biscuits with adding of grape powders is economically feasible.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Литвиненко О. С. 
Методи генерації комбінаторних конфігурацій та їх засто-сування в математичному і комп'ютерному моделюванні задач перевезення та об-робки вантажів. / О. С. Литвиненко. — Б.м., 2019 — укp.

У роботі розглянуто методи генерації комбінаторних конфігурацій, а такожзастосування цих методів в математичному і комп'ютерному моделюванні задачперевезення та обробки вантажів. Отримали подальший розвиток стратегії таметоди генерації комбінаторних конфігурацій, запропоновано узагальнений ме-тод генерації комбінаторних конфігурацій. Розроблено методи повної та част-кової генерації k-множин. Введено нову комбінаторну множину – перестановкиз частково заданою сигнатурою, для якої розв`язано задачі перечислення та ге-нерації на базі запропонованого методу. Побудовано математичні моделі длязадачі вивозу і доставки (Pickup and Delivery Problem) і задачі складання роз-кладу руху вантажних поїздів та обробки вантажів на сортувальній станції, щовикористовують комбінаторні конфігурації та враховують додаткові обмежен-ня. Розроблено методи розв'язання цих задач на основі комбінаторної генера-ції, створено відповідні алгоритми та програмне забезпечення. Методи, алгори-тми та програмне забезпечення, розроблені автором, використовуються в про-грамному забезпеченні для розв'язання задач, пов'язаних з перевезенням та об-робкою вантажів.Ключові слова: комбінаторна генерація, комбінаторна оптимізація, переве-зення та обробка вантажів, евристика, задача вивозу і доставки, променевий пошук,k-множини, інтермодальні перевезення.^UThe methods of generation of combinatorial configurations, as well as theapplication of these methods in mathematical and computer modeling of freighttransportation and processing problems, are considered in the paper. Strategies andmethods for generating combinatorial configurations are developed; a generalized methodfor generating combinatorial configurations is proposed. Methods of complete and partialgeneration of k-sets are developed. A new combinatorial set is introduced – permutationswith a partially given signature; enumeration and generation problems for thesepermutations are solved on the basis of using the proposed generalized method.Mathematical models for the Pickup and Delivery Problem and the Transshipment YardsScheduling Problem are constructed; these models use combinatorial configurations andtake into account some additional restrictions. Solution methods for these problems aredeveloped on the basis of using combinatorial generation; corresponding algorithms andsoftware are created. Methods, algorithms and software developed by the author are usedin software for solving freight transportation and processing problems.Keywords: combinatorial generation, combinatorial optimization, freighttransportation and processing problems, heuristics, Pickup and Delivery Problem, beamsearch, k-sets, intermodal transportation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Шакері М. П. 
Аналітичні методи розв'язку задач теорії коливань для пружних пластин неканонічної форми / М. П. Шакері. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено розробці підходу до побудови аналітичнихрозв'язків крайових задач математичної фізики для областей неканонічних форм.Розглядаються крайові задачі для рівнянь Лапласа, Гельмгольца і рівняньелектропружності для п'єзокерамічних пластин.В основі підходу до побудови аналітичних розв'язків лежить нетрадиційнадля класичної математичної фізики ідея загального розв'язку крайової задачі дляданої області. В роботі дається опис змісту цього поняття. Крайові задачі длярівнянь Лапласа і Гельмгольца використовуються для ілюстрації можливостейметоду і ідентифікації можливих труднощів при його практичній реалізації.Потенційно на основі ідеї методу загального розв'язку крайової задачі можебути розглянуто широке коло задач механіки. Конкретна реалізація, яка ілюструєйого можливості, виконана для областей, межі яких утворені відрізками прямихліній. Загальний розв'язок будується у вигляді набору нескінченних рядів, коженчлен яких задовольняє основне рівняння, і які мають^UThe dissertation work is devoted to development of the approach to constructionof analytical solutions of boundary problems of mathematical physics for areas ofnoncanonical forms. The boundary problems for the Laplace, Helmholtz, andelectroelastic equations for piezoceramic plates are specifically considered. Theapproach to the construction of analytical solutions is based on the unconventional forclassical mathematical physics idea of a general solution of the boundary problem for agiven region. The detail description of the content of this concept is presented. Theboundary problems for the Laplace and Helmholtz equations are used to illustrate thepossibilities of the method and to identify possible difficulties in its practicalimplementation. Potentially, a wide range of mechanical problems can be considered onthe basis of the idea of the general solution of the boundary problem method. A specificimplementation illustrating its possibilities is given for the areas whose boundaries areformed by straight line segments. The general solution is constructed in the form of a setof infinite series, each term of which satisfies the basic equation. Such series containsenough arbitrariness to satisfy the boundary conditions on one side of the boundary.Different variants of numerical procedures for determining the coefficients of theseseries are considered. The possibilities of the method are fully used in the analysis ofplanar oscillations of parallelogram piezoceramic plates and bending oscillations ofparallelogram piezoceramic bimorphs. Spectral characteristics of oscillating plates andgeometrical features of their own shapes are determined. Experimental studies havebeen carried out, which allowed to confirm the reliability of analytical methods fordetermining the dynamic characteristics of both types of plates in a wide enough rangeof frequencies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Гутак А. Д. 
Удосконалення технології використання вихрових труб при підготовлянні природного газу / А. Д. Гутак. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена удосконаленню існуючих технологій підготовки природного газу до транспортування шляхом використання вихрових труб.Проведено критичний аналіз основних та інноваційних технологій підготовки природного газу до транспортування.Досліджено процес температурного розділення потоку газу у вихровій трубі. Запропоновано удосконалену математичну модель вихрової труби. Чисельно досліджено умови виникнення явища ежектування у вихровій трубі. Встановлено характер впливу геометричних розмірів вихрової труби на її термодинамічну ефективність.Отримано емпіричні залежності, що пов'язують між собою геометричні розміри вихрової труби та термодинамічні параметри потоку газу. Розроблено методику розрахунку геометричних розмірів вихрової труби длядосягнення заданих термодинамічних параметрів її роботи. Розроблено технології підготовляння природного газу з використанням вихрової труби.^UThe thesis is devoted to the development of new and improvement of existing natural gas processing technologies in which vortex tube is installed.A critical analysis of the main and innovative technologies for the processing of natural gas have been conducted. The process of temperature separation of a gas flow in a vortex tube is investigated.The advanced mathematical model of the vortex tube is proposed.The conditions of occurrence of the ejection phenomenon in vortex tube are numerically investigated.The type of influence of geometric sizes of the vortex tube on its thermodynamic efficiency is established. The empirical relations, which connect geometrical and thermodynamic parameters of the vortex tube were established. A method for calculating the geometric dimensions of a vortex tube is developed to achieve the prescribed thermodynamic parameters of its operation. Technological schemes for gas processing using vortex tubes are developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Турчин А. М. 
Діагностика та хірургічне лікування переломів таранної кістки / А. М. Турчин. — Б.м., 2019 — укp.

Роботу присвячено покращенню результатів лікування хворих із переломамитаранної кістки шляхом удосконалення діагностики та диференційованого підходудо хірургічного лікування.Вивчено та обраховано чутливість, точність і специфічністьінструментальних методів, що застосовуються для діагностики переломів ТК(рентгенографія в стандартних та додаткових проекціях, КТ, МРТ. Уточненоанатомічні параметри та біомеханічні характеристики ТК, застосовуючи якіобґрунтовано і розроблено нову конструкцію зустрічно-компресуючого гвинта дляметалоостеосинтезу переломів ТК, а в ході натурного стендового експериментудосліджено надійність, жорсткість, межу міцності і міцність різних систем фіксаціїуламків ТК, на основі чого біомеханічно обґрунтувано найбільш ефективний спосібвведення фіксуючих гвинтів при різних типах остеосинтезу перелому ТК.Розроблено та застосовано алгоритм діагностики та лікування пацієнтів зпереломами ТК.Систематизовано причини ускладнень та незадовільних результатівлікування, визначені додаткові шляхи їх уникнення у пацієнтів обраної категорії.Застосування діагностично-лікувального алгоритму у пацієнтів основноїгрупи, дало можливість отримати кращі функціональні результати (AOFAS) івідновити функцію стопи практично до рівня норми у 76% пацієнтів, що у 1.9 разівбільше у порівнянні із пацієнтами контрольної групи – 40%.^UThe work is devoted to the improvement of the treatment results of patients withtalus fractures by improving diagnostics and a differentiated approach to surgicaltreatment.The sensitivity, accuracy and specificity of the instrumental methods used for thediagnosis talus fractures (X-ray in standard and additional projections, CT, MRI) havebeen studied and calculated. The anatomical parameters and biomechanicalcharacteristics talus fractures are specified, using the new design of the countercompressingscrew for metallosteosynthesis talus fractures, and during the field standexperiment the reliability, stiffness, strength and durability of different systems offixation of fractures talus fractures, on the basis of the biomechanical substantiates mostefficient way of introduction fixing screws with different types of fracture osteosynthesistalus fractures. Developed and implemented an algorithm for diagnosis and treatment ofpatients with talus fractures.The causes of complications and unsatisfactory results of treatment weresystematized, additional ways of avoiding them were identified in patients of the chosencategory.The application of the diagnostic and treatment algorithm in patients of the maingroup made it possible to get the best functional results (AOFAS) and restore the footfunction almost to the level of norm in 76% of patients, which is 1.9 times morecompared with patients of the control group - 40%.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського