Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (25)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРЯДІННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Горохов В.О. 
Одержання крученої пряжі скороченим засобом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / В.О. Горохов ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 1999. — 16 с. — укp.

В дисертації наводяться результати теоретичних та експериментальних досліджень, пов'язаних з розробкою ефективних умов одержання крученоподібної пряжі скороченим засобом. Технологічний процес одержання дослідної крученої нитки з двох рівниць дасть можливість розширення асортименту простих і фасонних кручених ниток за рахунок використання рівниць з даними видами волокон, волокон різноманітної довжини і товщини. Теоретичним аналізом і проведеними дослідженнями встановлено, що одним з основних резервів збільшення продуктивності кільцепрядильних машин є застосування на цих машинах нового засобу прядіння і крутіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М303.05-9

Рубрики:

      
2.

Щербань А.Л. 
Прядіння і ткацтво у населення Лівобережного Лісостепу України VII - початку III ст. до н.е. (за керамічними матеріалами): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / А.Л. Щербань ; НАН України. Ін-т археол. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано розвиток прядіння і ткацтва у мешканців Лівобережного Лісостепу України VII - початку ІІІ ст. до н.е. Досліджено знаряддя прядіння й ткацтва та відбитки тканин на глиняних виробах. Відзначено, що прядіння і ткацтво у місцевого населення високорозвинуті в рамках домашнього виробництва. Під час прядіння використовувались веретена кількох типів з кружалами (переважно, глиняними), ткали на горизонтальних і вертикальних ткацьких верстатах, у конструкції яких застосовувались глиняні деталі, виготовлялися якісні нитки і тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т491.5 + Т4(237УКР)27 +
Шифр НБУВ: РА336741

Рубрики:

      
3.

Защепкіна Н. М. 
Розвиток наукових основ та інженерних методів проектування заданих властивостей текстильних матеріалів: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.19 / Н. М. Защепкіна ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 41 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано сучасну концепцію щодо закономірностей зміни якісних властивостей текстильних матеріалів в процесі прядіння та ткацтва. Вперше в ході використання методу причинно-наслідкових зв'язків вирішено проблеми залежності властивостей текстильних матеріалів від технологічних параметрів технологічного процесу протягом всього технологічного циклу та без проведення великого практичного експерименту. Встановлено основні залежності між технологічними параметрами устаткування, фізико-механічними параметрами вихідної сировини та заданими властивостями текстильного продукту. Вперше одержано емпіричні залежності щодо характеру та механізму зв'язків факторів, які максимально впливають на якість текстильних матеріалів. Розроблено аналітичні залежності фізико-математичних властивостей текстильних матеріалів від параметрів устаткування та параметрів сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М302-2 + М304-2
Шифр НБУВ: РА381507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Литвин З.Л. 
Розробка ресурсозберігаючої технології переробки низькосортного короткого льняного волокна: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / З.Л. Литвин ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2000. — 20 с. — укp.

Наведено результи теоретичних та експериментальних досліджень у галузі поглибленого очищення коротких низькосортних волокон льону з метою підготовки їх до прядіння. Розроблено процес поглибленого очищення відходів тіпання в процесі куделеприготування та розволокнення коротких волокон на стадії первинної обробки льону. Проведено порівняльний аналіз різних способів розволокнення з метою отримання високоякісного волокна, придатного для виготовлення прядива та інших товарів. На підставі експериментальних досліджень і розробленої математичної моделі процесу запропоновано та впроваджено технологію виготовлення високоякісного волокна з відходів тіпання. Розроблено та змонтовано устаткування з метою переробки низькосортної сировини за різними технологічними схемами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321-31
Шифр НБУВ: РА309888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Расторгуєва М.Й. 
Розробка технології отримання багатокомпонентної пряжі з використанням конопляного котоніну: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / М.Й. Расторгуєва ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено процес проектування багатокомпонентної пряжі з вмістом конопляного котоніну, яка призначена для виготовлення текстильних виробів з заздалегідь заданими споживчими властивостями. Для одержання конопляного котоніну обрано фізико-механічний спосіб котонізації. Якість одержаного котоніну оцінено за показниками довжини, діаметра та розривного навантаження, що підтвердило його придатність для використання у поєднанні з іншими волокнами. Проведено аналітичне дослідження процесу змішування волокон та одержано систему лінійних рівнянь, яка є математичною моделлю багатокомпонентної суміші для виготовлення пряжі з урахуванням споживчих властивостей текстильних виробів, у процесі вирішення якої забезпечується мінімум собівартості суміші. Розроблено технологію одержання змішаної пряжі лінійної щільності 42 текс за кардною системою прядіння бавовни, до складу якої входить конопляний котонін (30 %), бавовна (40 %), лавсан (30 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М322 + М325 +
Шифр НБУВ: РА350493

Рубрики:

      
6.

Жук О.С. 
Удосконалення технології малоінерційної розкладки нитки для формування пакувань: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / О.С. Жук ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2008. — 22 с. — укp.

Розроблено технологію малоінерційної розкладки нитки, яка дозволяє за рахунок використання диференційної намотки підвищити ефективність процесу формування пакувань. Для її реалізації запропоновано пристрій мотального механізму з малоінерційною розкладкою нитки. Спосіб диференційного намотування полягає у послідовному зсуві шарів намотки вздовж осі обертання пакування та дозволяє формувати мотальні пакування з вовняної пряжі апаратної системи прядіння без обмеження об'єму тіла намотки зі збільшеною довжиною нитки. Об'єм і форма мотального пакування залежить від параметра "висота розкладки" нитки на пакуванні. Одержано математичну залежність висоти такої розкладки нитки від конструктивних і кінематичних параметрів механізму. Здійснено графоаналітичне дослідження процесу малоінерційної розкладки. Розроблено технологію проектування пакування заданої форми, а також технологічний режим формування мотальних пакувань заданої форми зі збільшеною довжиною нитки за способом диференційного намотування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М302.060.4 +
Шифр НБУВ: РА358227

Рубрики:

      
7.

Войтович 
Удосконалення технології отримання пряжі кільцевого способу прядіння: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / Ольга Андріанівна Войтович ; Херсонський національний технічний ун-т. — Херсон, 2009. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М302.06-511-043
Шифр НБУВ: РА366156

Рубрики:

      
8.

Михайлова Г.М. 
Формування властивостей і товарознавча оцінка якості тканин для дитячого одягу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.08 / Г.М. Михайлова ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено методологічні засади щодо формування асортименту бавовняних тканин для виготовлення дитячого одягу з високими споживними властивостями через алгоритм "потреби - вимоги - методи досягнення цілі". Внаслідок зменшення скрученості пряжі, вибору способу її прядіння, зниження щільності тканин і вдосконалення основних та завершальних оброблень полотен сформовано новий асортимент тканин для дітей. Визначено пріоритетні параметри будови тканин полотен, які є базовими для складання номенклатури показників якості бавовняних тканин для дитячого одягу. Проведено товарознавчу оцінку споживних властивостей нових бавовняних тканин і з'ясовано закономірності їх формування. Установлено, що залежно від скрученості пряжі, способів її прядіння, щільності тканин змінюються показники проникності, м'якості та туше досліджуваних тканин. За результатами дослідження виявлено можливість регулювання властивостей полотен та доцільність використання розріджених та пом'якшених тканин для виготовлення предметів дитячого одягу для немовлят і дітей ясельного віку. Розроблено методику дослідного ношення предметів дитячого одягу у відповідних закладах з врахуванням чинних санітарних норм і правил. Проведено санітарно-епідеміологічну експертизу нових бавовняних тканин і доведено токсикологічну нешкідливість використаних барвників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М416.5-3 + М425-3 +
Шифр НБУВ: РА328661

Рубрики:

      
9.

Каравайко Д.В. 
Юхнівська культура: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / Д.В. Каравайко ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного вивчення джерел досліджено історію та соціально-економічний устрій племен юхнівської культури. Створено архелогічну карту пам'яток і наведено їх характеристику. Здійснено систематизацію та аналіз матеріального комплексу культури, що доволяє висвітлити основні сфери діяльності юхнівського населення. Базу його економічного розвитку складали скотарство та землеробство за допоміжної ролі полювання та рибальства. Розвиненими галузями були гончарство, прядіння та ткацтво, косторізна справа, а також ремесла - залізоробне та бронзоливарне. Соціальний устрій суспільства, що вивчається, визначаться як родоплемінний. Хронологію визначено в межах VII - I ст. до н. е. Зафіксовано три етапи розвитку юхнівської культури (VII - кінець V ст. до н. е.; кінець III - I ст. до н.е.), що відповідають часу становлення, найбільшого розвитку та зникнення цього культурного утворення. Існуючі дані дозволяють відносити юхнівську культуру до балтського етносу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237УКР)27 +
Шифр НБУВ: РА350419

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського