Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (13)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (29)Реферативна база даних (945)Книжкові видання та компакт-диски (426)Журнали та продовжувані видання (37)
Пошуковий запит: (<.>K=ПУБЛІЧНЕ$<.>+<.>K=ВРЯДУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 126
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Берегой Т.А. 
Агентство регіонального розвитку як механізм управління розвитком регіону на засадах демократичного врядування: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.А. Берегой ; Одес. рег. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано роль агентств регіонального розвитку у процесі формування інституційної інфраструктури управління розвитком регіону на засадах демократичного врядування. Доведено, що вдосконалення інституційної інфраструктури управління даним розвитком шляхом залучення до її складу агентств регіонального розвитку забезпечить ефективну реалізацію регіональної політики, підвищить дієвість і результативність процесу управління розвитку регіону. За результатами дослідження розроблено теоретичну модель механізму такого управління на засадах демократичного врядування з залученням агентств регіонального розвитку, запропоновано "Стратегічний план становлення агентств регіонального розвитку" та розроблено проект нормативно-правового акту "Про діяльність агентства регіонального розвитку", що надасть належного статусу цим структурам. На підставі резутатів дослідження діяльності "Агентства регіонального розвитку в Одеській області" виявлено фактори стримування його становлення та сформульовано практичні рекомендації щодо підвищення його функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА358336

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Солових В.П. 
Влада в системі суб'єктно-об'єктних управлінських відносин в державі: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр: 25.00.01 / В.П. Солових ; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т. — Х., 2002. — 22 с. — укp.

Проаналізовано концептуальні підходи зарубіжної та вітчизняної наукової думки щодо сутності та механізмів функціонування влади в процесі управління державою. Запропоновано логіку структурно-функціонального аналізу механізмів публічного врядування, визначено змістовні, структурні та функціональні ознаки влади, що базуються на системних особливостях сучасного суспільства. Досліджено практичні механізми публічного врядування Франції, Канади, України. Виявлено загальні принципи організації й фунціонування сучасної демократичної системи влади. Запропоновано напрямки реформування механізмів врядування в Україні, практичні заходи щодо підвищення ролі складових громадянського суспільства в діяльності органів державної влади та введення до структури системи влади ефективного механізму "стримувань і противаг" через перерозподіл владних повноважень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 + Х810.11
Шифр НБУВ: РА320246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Петровський П. М. 
Гуманітарна парадигма в системі державного управління: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.01 / П. М. Петровський ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Вперше в Україні досліджено проблему становлення та функціонування гуманітарної парадигми в системі державного управління. Розкрито зміст гуманітарної парадигми через ряд її атрибутивних ознак - визнання людини вищою метою, а людинознавства - необхідною умовою здійснення демократичного врядування. Визначено основні напрями реалізації орієнтованої на людину державної політики, зокрема, дотримання принципу верховенства приватних прав людини, здійснення належної кадрової політики, утвердження адміністративної культури, формування гуманітарно-інноваційного способу мислення посадових осіб державного управління та місцевого самоврядування, а також проведення об'єктивного гуманітарного аудиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 в6 + Х001.9
Шифр НБУВ: РА373137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Гончарук О.В. 
Дихотомія права: право публічне та право приватне: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Гончарук ; Ін-т законодавства Верх. Ради України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено зміст поняття дихотомії права, розглянуто його особливості, проаналізовано історичні та теоретичні чинники існування розподілу права на приватне та публічне. Показано обумовленість відносної самостійності публічної та приватної підсистем права об'єктивними чинниками історичного розвитку правового регулювання. Досліджено прояви дихотомії права, починаючи з античних часів, у процесі історичного формування романо-германської правової системи, зокрема в рецепції римського права Європою. Визначено специфіку публічного та приватного права, встановлено їх цінність для побудови системи права. З'ясовано особливості прояву дихотомії права на стадії формування права та в структурі чинного позитивного права як результату правотворчості шляхом розгляду типології теорій розмежування публічного та приватного права. Критично проаналізовано спробу заперечення існування дихотомії права та запропоновано критерії разподілу права на публічне та приватне. Розглянуто різні наукові погляди на дихотомію права, зокрема нігілістичні. Окреслено вирішальну роль методу правового регулювання як чинника у розмежуванні права на публічне та приватне. Обгрунтовано висновок, що явище дихотомії права, яке в основному характеризує системи права романо-германської правової сім'ї, присутнє і в іншших системах права, зокрема країнах загального та мусульманського права. Доведено, що публічне та приватне право є взаємопов'язаними та взаємопроникаючими системами. Показано однаково важливий вплив двох підсистем права для визначення статусу суб'єктів права, з'ясування рівня форм і методів забезпеченості публічних та приватних інтересів і прав людини та громадянина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 +
Шифр НБУВ: РА341805

Рубрики:

      
5.

Шабуніна В.В. 
Еволюція західноєвропейського приватного права (історико-правовий аспект): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Шабуніна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження еволюції західноєвропейського приватного права з часу його виникнення до сучасної уніфікації. Проаналізовано етапи розвитку концепції поділу права на публічне та приватне, досліджено вплив римського права на формування західноєвропейського приватного права у період середньовіччя. Розглянуто кодифікацію цивільного права західноєвропейських країн у XIX ст. та його розвиток у XX ст. Доведено, що формування та розвиток західноєвропейського приватного права відбувався під впливом римського цивільного права, звичаєвого, договірного права та судових прецедентів. Визначено особливості формування приватного права у державах континентальної й англо-саксонської правових традицій. Висвітлено еволюцію приватного права у різних західноєвропейських державах, охарактеризовано основні періоди його розвитку. З'ясовано причини уніфікації приватного права в усіх західноєвропейських державах, розглянуто шляхи її досягнення. Зроблено висновок, що уніфікація приватного права у європейських державах тісно пов'язана з їх економічною та політичною інтеграцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93г(0) + Х839(4)-1 +
Шифр НБУВ: РА368061

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Приходченко Л.Л. 
Забезпечення ефективності державного управління на засадах демократичного врядування: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / Л.Л. Приходченко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 36 с. — укp.

Розкрито сутність, структуру та специфіку механізмів державного управління. Проаналізовано підходи до визначення критеріїв і показників оцінювання ефективності. Проведено порівняльний аналіз застосування моделей ефективності діяльності органів публічної влади. Визначено проблемні питання створення та впровадження дієвої системи контролю. Запропоновано методику оцінювання адміністративної діяльності. Розглянуто моделі ефективного державного управління й оцінювання діяльності органів публічної влади. Визначено умови, необхідні та достатні для забезпечення ефективності державного управління. Наведено логічну схему функціонування механізму забезпечення ефективності державного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 + Х819(4УКР)01-2
Шифр НБУВ: РА371933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Задорін Ю. М. 
Забезпечення ефективності діяльності державних установ на засадах демократичного врядування: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Ю. М. Задорін ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено теоретико-методологічне обгрунтування інструментів і механізмів забезпечення ефективності діяльності державних установ за становлення демократичного врядування. Доведено, що особливості їх діяльності в організаційному вимірі обумовлені функціональною, соціологічною, юридичною й організаційною специфікою, а підвищення результативності та ефективності виконання державними установами завдань і функцій держави можливе за умови систематичного, постійного аналізу діяльності, який включатиме функціональне обстеження та дослідження змісту повноважень, завдань і функцій державної установи, а також технологічних процедур розроблення, затвердження та реалізації діяльності, які матимуть реальний вимір, функціональної та організаційної структур відповідно до цілей функціонування державної установи; визначення системи основних показників надання послуг у певній кількості та якості; запровадження системи моніторингу з приводу задоволення населення рівнем надання послуг конкретною установою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91
Шифр НБУВ: РА381025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Хуан Цинь 
Інформаційна політика Китайської Народної Республіки в сучасних міжнародних відносинах: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / Хуан Цинь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Запропоновано підхід до розуміння теоретико-методичних концепцій формування державної інформаційної політики на прикладі Китайської Народної Республіки (КНР) за умов трансформації політичної системи під впливом глобалізаційних процесів, який характеризується визнанням пріоритетності державного управління у сфері інформації та комунікації з одночасною підтримкою економічних реформ та вільної конкуренції. З'ясовано напрями міжнародного співробітництва у сфері інформаційної політики у межах регіональних міжнародних організацій Азійсько-Тихоокеанського регіону (АТР) - АТЕС та АСЕАН, яка відображає специфіку інформаційного розвитку регіону, роль політичного лідерства азійських країн і політику подолання інформаційної асиметрії за рахунок ефективної інвестиційної політики. На підставі компаративного аналізу узагальнено концептуальні засади сучасних стратегій інформаційної політики країн АТР і доведено, що вони поєднують глобальні інтеграційні тенденції та національну специфіку розвитку інфомаційного суспільства. Комплексно досліджено проблему формування політичної стратегії інформаційного суспільства КНР. Проаналізовано модель суспільного розвитку з урахуванням політичної, економічної та інших значимих складових інформаційної політики держави. Досліджено специфіку модернізації інформаційної сфери КНР, та зроблено висновок про позитивну динаміку впровадження міжнародних стратегій інформатизації, електронного врядування, електронної комерції та інформаційної безпеки у внутрішній політиці держави. Запропоновано рекомендації для реалізації пріоритетів державної інформаційної політики у міжнародних відносинах. З'ясовано емпіричну залежність модернізації політичної системи й ідеології КНР і державної інформаційної політики, яка є чинником забезпечення зовнішньополітичних інтересів Китаю у міжнародних відносинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф018 + Ч620.4(5КИТ) +
Шифр НБУВ: РА350981

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Вознюк П.Ф. 
Консенсус як принцип сучасної демократії: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / П.Ф. Вознюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 14 с. — укp.

Досліджено формування ідеї консенсусу та її практичну реалізацію в демократичних державах світу. Установлено спорідненість філософських і політологічних концепцій суспільно-політичної згоди з сучасним політико-правовим принципом консенсусу. Проаналізовано форми та специфіку застосування принципу консенсусу в країнах з різними системами врядування та у сфері міжнародних відносин. Розглянуто консенсусні та антиконсенсусні тенденції в українській політиці. Виявлено перешкоди для впровадження консенсусних механізмів в Україні. Запропоновано шляхи подальшого реформування вітчизняної політичної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054.1 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА330275

Рубрики:

      
10.

Кобилецький М.М. 
Магдебурзьке право і його застосування в Україні (XIV - перша половина XIX ст.): автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.01 / М.М. Кобилецький ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 40 с. — укp.

Доведено, що на початок своєї історії міське право було правом спілки, мало договірний, комунітарний і світський характер, забезпечувало формальну рівність міських громадян, їх взаємодопомогу та громадянське врядування. Акцентовано увагу на високій адаптованості магдебурзького права до конкретно-історичних умов і соціальних потреб окремих громад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)4-523 + Т3(4УКР)4-5
Шифр НБУВ: РА372610 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Топалова Е.Х. 
Наближення вітчизняної системи врядування до європейських стандартів: регіональний рівень: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Е.Х. Топалова ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та шляхи наближення вітчизняної системи врядування на регіональному рівні до європейських стандратів за умов утвердження моделі регіональної демократії в Україні. На підставі системного аналізу відповідності чинної вітчизняної моделі регіонального управління Європейським стандартам виявлено внутрішні інституційно-правові суперечності в організації публічної влади на регіональному рівні. Визначено механізми формування дієвого інституту врядування на регіональному рівні: правовий - внесення законодавчих змін щодо формування та функціонування інституту врядування на регіональному рівні; інституційний - прийняття статутів територіальних громад; економічний - формування регіональної власності. Обгрунтовано напрями модернізації вітчизняної системи врядування на регіональному рівні відповідно до європейських стандартів: визначення інституту врядуваня на регіональному рівні у системі територіальної організації влади; забезпечення громадської участі у вирішенні питань регіонального значення; оптимізація територіальної основи врядування на регіональному рівні; удосконалення матеріально-фінансового забезпечення. Уточнено понятійний апарат науки державного управління в аспекті досліджуваної проблеми, зокрема, запропоновано визначення понять "врядування на регіональном рівні", "регіональне самоврядування", "європейські стандарти регіонального врядування". Розроблено методичні підходи щодо комплексного аналізу нормативно-правової бази Європейського Союзу та Ради Європи з питань регіональної демократії та врядування на регіональному рівні. Обгрунтовано роль регіонального рівня врядування у системі публічного управління. Досліджено засади демократичного врядування, розглянуто його механізми. Обгрунтовано принцип субсидіарності у процесі формування ефективних механізмів функціонування публічної влади на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4)011.2 + Х819(4УКР)011.2 +
Шифр НБУВ: РА360286

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Грищенко І. М. 
Організація діяльності районних рад в Україні: адаптація європейського досвіду належного врядування: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / І. М. Грищенко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено концептуальні положення організації діяльності районних рад на підставі принципів належного врядування, які в комплексі формують ряд заходів з орієнтацією на більш ефективне використання інституту представництва інтересів територіальних громад району. Обгрунтовано структурно-логічну схему впровадження принципів належного врядування в діяльність районних рад, яка передбачає послідовність покрокових дій і визначення інтструментів упровадження з урахуванням особливостей соціально-економічного, культурно-ментального й історичного розвитку району, а також з огляду на зміни в ресурсно-інституційному забезпеченні районних рад. Запропоновано рекомендації, які знайшли своє практичне застосування та можуть бути використані в процесі реформування органів місцевого самоврядування в Україні та під час розробки та реалізації адміністративно-територіальної реформи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91
Шифр НБУВ: РА383840 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Ковадло Н. П. 
Політичний традиціоналізм та інновації в процесі демократизації України: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Н. П. Ковадло ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено проблеми співвідношення політичного традиціоналізму й інновацій в процесі демократизації України. Сформульовано відправну концептуальну модель розгортання політичної еволюції людства. Згідно з нею, остання розгортається між двома парадигмальними моделями - традицією та сучасністю та передбачає наявність двох проміжних інваріантів: перехідного - варварства й інверсійного - традиціоналізму. Здійснено порівняльний аналіз політичного розвитку країн Західної та Східної Європи на сучасному етапі. Прогнозовано поступову еволюцію країн консолідованої демократії у бік більш консервативних - комунітарних форм врядування та посилення традиціоналістських складових у функціонуванні політичних систем країн Східної Європи. Досліджено специфіку ціннісного коду української політичної еліти. Виявлено, що головним завданням демократизації в Україні є інтеграція ціннісного коду демократизму до ментальних структур представників політичної еліти та громадськості країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА380941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
14.

Садовська О.М. 
Правова система Італії: загальнотеоретична характеристика основних елементів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Садовська ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено загальнотеоретичні засади формування правових систем, запропоновано загально теоретичну модель правової системи, застосовану для вивчення правової системи Італії. Дотримання трьохелементної структури правової системи і аналіз кожної з її складових (нормативної, інституціональної та ідеологічної) дозволили визначити місце правової системи Італії серед інших країн; виявити роль формальних джерел права, особливості поділу сучасного італійського права на приватне та публічне, на галузі та інститути; показати тенденції соціалізації права; представити складну організаційну структуру судової системи; з'ясувати особливості юридичної освіти та вимоги до юридичної професії; встановити ступінь впливу європейської інтеграції на розвиток правової системи Італії. Сформульовано деякі рекомендації щодо використання досвіду Італії для розбудови правової системи України, зокрема, перспектив участі нашої держави в європейських інтеграційних процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4ІТА)-31
Шифр НБУВ: РА315267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Іскоростенський А.М. 
Правове регулювання валютних відносин в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.М. Іскоростенський ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 21 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні, методологічні та правові питання правового регулювання валютних відносин в Україні. Розкрито сутність валютних публічних правовідносин, охарактеризовано їх суб'єкти й об'єкти. Теоретично доведено існування валютного публічного права як підгалузі фінансового права, визначено предмет його правового регулювання. Запропоновано визначення поняття "національна валютна система", описано її складові. Досліджено інститут валютного публічного права - валютну політику держави, а також режим здійснення компетентними органами валютної діяльності, який реалізується шляхом застосування валютного регулювання, валютних обмежень, публічного валютного контролю та встановлення відповідальності за порушення валютного законодавства. Запропоновано тлумачення понять "валютні цінності", "валютне публічне право", "валютна політика", "публічний валютний контроль", "фінансово-економічна відповідальність за порушення валютного законодавства". Обгрунтовано необхідність створення Державної фінансової контрольно-наглядової служби України як головного органу фінансового контролю. Наведено рекомендації щодо удосконалення чинного валютного законодавства, зокрема, внесення змін і доповнень до Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання та валютного контролю". Обгрунтовано необхідність розробки проекту Закону України "Про валютну систему України", який послабить валютний режим і лібералізує валютні відносини в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)41 +
Шифр НБУВ: РА362273

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Чернецький Є. Є. 
Публічне адміністрування заохочень: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Є. Є. Чернецький ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено систему адміністративно-правових заохочень (АПЗ). Виокремлено основоположні ідеї, які покладено в основу публічного адміністрування заохочень, наведено дефініції "публічне адміністрування заохочення", "функції публічного адміністрування", "нагорода як складова частина заохочення", "видатні заслуги", адміністративно-процедурний вид адміністративного процесу", "правове адміністрування заохочення". Проаналізовано системи АПЗ. Увагу приділено розгляду заходів АПЗ як методу публічного адміністрування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.6
Шифр НБУВ: РА383210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ємець Л.О. 
Публічне управління неполітичними об'єднаннями громадян (адміністративно-правове дослідження): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л.О. Ємець ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено правові проблеми у сфері публічного управління неполітичними об'єднаннями громадян. Розглянуто правову природу публічного управління та тенденції його становлення та розвитку в Україні. Розкрито суть поняття неполітичних об'єднань громадян та їх місце у системі об'єктів зазначеного управління. Подано визначення поняття та з'ясовано межі публічного управління даними об'єднаннями громадян. Наведено загальну характеристику правових засад публічного управління ними, у межах яких виділено місце та призначення норм адміністративного права. З'ясовано систему й особливості функціонування суб'єктів публічного управління неполітичними об'єднаннями громадян, проведено дослідження з метою визначення її оптимальної структури. Проаналізовано методи публічного управління неполітичним об'єднаннями громадян. Досліджено суть і завдання адміністративних процедур у процесі даного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)013 +
Шифр НБУВ: РА363192

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Севрюков Д.Г. 
Публічноправові та приватноправові методи регулювання трудових відносин у країнах Західної Європи і США з кінця XVIII - до початку XXI століть: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.Г. Севрюков ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Комплексно досліджено формування та застосування публічно- і приватноправових методів регулювання трудових відносин у країнах Західної Європи та США наприкінці XVIII - на початку XXI ст. Проаналізовано поділ права на приватне та публічне, який відбувся у середньовічній Європі. Установлено, що у період феодалізму регулювання трудових відносин здійснювалося за приватно- та публічноправовими методами. Проаналізовано застосування таких методів регулювання трудових відносин у країнах Західної Європи та США протягом XIX ст. і з'ясовано, що у країнах романо-германської правової системи домінували публічноправові, а у країнах англо-американської системи - приватноправові методи. Протягом першої половини XX ст. у обох правових системах виявлено високий рівень розвитку правотворчої діяльності, вдосконалення юридичної техніки, що дозволило у другій половині XX - на початку XXI ст. проводити уніфікацію норм приватного права на базі загальних принципів їх тлумачення. Розроблено концепцію поділу права на приватне та публічне. Трудове право запропоновано віднести до сфери приватного права. Наведено характеристику соціальної держави та встановлено її вплив на широке впровадження та застосування приватноправових методів регулювання трудових відносин у країнах Західної Європи та США.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4/8)-1 +
Шифр НБУВ: РА362858

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Васильєва О.І. 
Трансформація регіонального управління в умовах реформування владних відносин в Україні: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / О.І. Васильєва ; НАН України, Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2010. — 38 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методологічні засади та практичні рекомендації щодо трансформації регіональнго управління за умов реформування владних відносин в Україні. Проаналізовано сучасні наукові дослідження з проблем регіонального управління. Висвітлено теоретичні засади врядування на регіональному рівні, розглянуто малодосліджені питання у даній сфері. Уточнено сутнісні характеристики категорій дослідження регіонального управління. Удосконалено класифікацію регіоналізації як нової альтернативної моделі світу. Обгрунтовано засади застосування в Україні європейських стандартів урядування на регіональному рівні у безпосередньому взаємозв'язку з принципами демократичного врядування. Обгрунтовано концепцію створення сучасних систем врядування з урахуванням досвіду реформування в європейських країнах. Розроблено функціональну парадигму діяльності органів виконавчої влади. Обгрунтовано організаційно-правовий механізм реалізації державної регіональної політики. Проаналізовано історичні передумови формування в Україні відкритого громадянського суспільства. На підставі дослідження трансформаційних (демократичних) процесів у владних відносинах розроблено пропозиції щодо удосконалення регіонального управління. Запропоновано комплексний підхід щодо проведення реформування системи регіональної влади. Обгрунтовано організаційно-правовий механізм реалізації державної регіональної політики, розроблено інституціональну модель її формування та впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.20
Шифр НБУВ: РА371867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Грінченко Г. Г. 
Українські остарбайтери в системі примусової праці Третього райху: проблеми історичної пам'яті: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.06 / Г. Г. Грінченко ; НАН України, Ін-т історії України. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено процеси формування, поширення та сприйняття різних версій пам'яті про примусових робітників Третього райху на прикладах повоєнного західнонімецького, радянського та сучасного українського суспільств. На підставі аналізу різноманітних джерел виокремлено основні етапи відтворення історичної пам'яті про примусову працю в нацистській Німеччині часів Другої світової війни в науковому та публічному дискурсах ФРН. Виявлено особливості й охарактеризовано динаміку наукової, публіцистичної та художньої презентації образів примусових робітників у межах офіційної радянської історичної пам'яті про Велику Вітчизняну війну. Проаналізовано особливості введення проблеми примусової праці та відповідних компенсаційних виплат у публічне поле пострадянської України та визначено головні тенденції наукового осмислення феномену примусової праці в сучасній українській історіографії. Висвітлено особливості джерел усної історії в контексті вивчення проблем історичної пам'яті, обгрунтовано методику аналізу усних історій колишніх українських остарбайтерів як головного джерела дослідження індивідуальної пам'яті про примусову працю часів Другої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8 + Т3(4НІМ)63-685
Шифр НБУВ: РА380605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського