Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (84)Реферативна база даних (309)Книжкові видання та компакт-диски (169)Журнали та продовжувані видання (44)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕЛІГІЄЗНАВСТВО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Релігія   
1.

Тимчик О.А. 
Релігієзнавство в професійній підготовці студентів педагогічного коледжу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.А. Тимчик ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Здійснено ретроспективний аналіз релігійної освіти у професійній підготовці вчителів народних училищ другої половини ХІХ - початку ХХ ст., систематизацію поглядів щодо місця релігії у сучасній українській освітньо-виховній системі. Висвітлено стан проблеми у педагогічній, психологічній та релігієзнавчій літературі, у практичній діяльності вищих педагогічних закладів І - ІІ рівнів акредитації. Розроблено і теоретично обгрунтовано зміст курсу релігієзнавства для педагогічного коледжу. Визначено критерії та рівні ефективності його вивчення у педагогічному коледжі. Виявлено можливості курсу релігієзнавства у вихованні релігійної толерантності студентів і значення релігієзнавчих знань у педагогічній діяльності вчителів початкових класів. Доведено, що підвищенню ефективності вивчення релігієзнавства студентами педагогічного коледжу сприяє використання матеріалу курсу у практичній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э212.4:ч30/49 + Э2р20 + Ч489.518.5
Шифр НБУВ: РА317745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Зюзіна Т. О. 
Теоретико-методологічні засади змісту культурологічної підготовки студентів у вищих навчальних закладах: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.04 / Т. О. Зюзіна ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2010. — 40 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади модернізації змісту культурологічної підготовки у ВНЗ з урахуванням вітчизняних традицій та світових тенденцій розбудови змісту гуманітарної освіти за соціокультурних умов інформаційного суспільства. Науково обгрунтовано й апробовано нові підходи до інтеграції мистецтва в структуру змісту гуманітарної культурологічної підготовки студентів. Розроблено та впроваджено в навчально-виховний процес авторські програми курсів "Культорологія", "Етика", "Релігієзнавство".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч11 в2: Ч30
Шифр НБУВ: РА373752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
3.

Богачевська І.В. 
Християнська наративна традиція: філософсько-релігієзнавчий аналіз: Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.11 / І.В. Богачевська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Досліджено природу і функції християнської наративної традиції як феномену універсуму християнської культури. Визначено лінгвістичне релігієзнавство як нову галузь релігієзнавчого знання з певним предметним полем та понятійно-категоріальним апаратом. Подано християнську наративну традицію як ієрархізовану систему текстів, виділено її ядерні структури - корпус незмінних сакральних канонічних текстів (Святе Письмо та Священний Переказ) та периферійні (маргінальні) структури (християнська література і фольклор). Доведено зниження рівня сакралізації християнських текстів від центру до периферії наративної системи та центроскерований рух релігійних смислів з периферії до центру системи, що супроводжує сакралізацію та канонізацію текстів і забезпечує відкритість християнської наративної системи, її здатність адаптуватися до "викликів часу".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-200.212.2 + Э37,182 + Ю225.60 + Ш.в2:Э37 +
Шифр НБУВ: РА350736

Рубрики:

      
4.

Вербицький В. В. 
Особливості міжнародної діяльності Української греко-католицької церкви / В. В. Вербицький. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії в галузі 031 Релігієзнавство – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ, 2021.Дисертаційне дослідження присвячене особливостям міжнародної діяльності Української греко-католицької церкви (далі – УГКЦ) у період сучасності. Головну увагу зосереджено на проявах зовнішньої діяльності УГКЦ як у міжнародній площині, так і внутрішній активності, а також державотворчих процесах у незалежній Україні.Починаючи від глобальних чинників, спричинених становленням постмодерного суспільства, що створює новітні релігії, побудовані як на технологіях та футурологічному баченні Всесвіту, так і на локальних кризах у різних сферах, які змушують людство повертатися до джерел, що безпосередньо пов'язано з генезою церкви. Релігійний чинник завжди відігравав важливу роль у життєдіяльності людства, зокрема, яка пов'язана з історичною взаємодією церкви та держави, особливо на сучасному етапі розвитку людини.^UDissertation for the scientific degree of Doctor of Philosophy in the field 031 – Religion. – Taras Shevchenko National University of Kyiv, Kyiv, 2021.The dissertation research is devoted to the features of the international activity of the Ukrainian Greek Catholic Church (hereinafter – the UGCC) in the modern period. The main focus is on the manifestations of the external activities of the UGCC both in international and domestic aspects, as well as the processes of state-building in independent Ukraine.Starting from the global factors caused by the formation of a postmodern society, which creates the latest religions, based on both technology and futurological vision of the universe, and local crises in various fields, which force humanity to return to the origins directly related to the genesis of the church. The religious factor has always played an important role in the life of mankind, in particular, which lies in the historical interaction of the church and the state, especially at the present stage of human development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського