Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (637)Книжкові видання та компакт-диски (164)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕЛАКСАЦІЯ$<.>+<.>K=ЯЗІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 247
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Юхно Ю.О. 
Спеціальна силова підготовка дзюдоїстів високої кваліфікації у передзмагальному періоді: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Ю.О. Юхно ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 1998. — 15 с. — укp.

Захищаються методологія і засоби удосконалення спеціальної силової підготовки дзюдоїстів високої кваліфікації, що грунтуються на біомеханічних показниках спортивної техніки і закономірностях зміни властивостей кістякової мускулатури під впливом цілеспрямованих фізичних вправ. На підставі узагальнення результатів власних досліджень біомеханічних характеристик спортивної техніки і показників, що характеризують біофізичні властивості кістякових м'язів дзюдоїстів високої кваліфікації, автором розроблені і впроваджені в практику спортивного тренування методичні рекомендації по удосконаленню спеціальної силової підготовки борців високої кваліфікації в передзмагальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.158.151-1
Шифр НБУВ: РА302327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Шувалов С.М. 
Злоякісні пухлини ротового відділу глотки (шляхи підвищення ефективності лікування і розробка нових функціонально-зберігаючих хірургічних втручань): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21;14.01.07 / С.М. Шувалов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 30 с. — укp.

Робота присвячена питанням підвищення ефективності лікування хворих злоякісними пухлинами ротоглотки. Проведено дослідження захворюваності, смертності і особливостей протікання хвороби при ракові ротоглотки. Вивчена ефективність хірургічних втручань як етапу комбінованого методу лікування, у хворих раком ротоглотки в залежності від стадії, локалізації і гістологічної структури пухлини. Розроблений новий топографо-анатомічно обгрунтований спосіб проведення хірургічного втручання, що забезпечує оптимальний доступ до ротоглотки, радикальне видалення пухлини, зберігання функції глотки і успішну реабілітацію хворих в післяопераційному періоді. Показано значення м'язів бокової стінки глотки при її резекції, як важливого компенсаторного фактора, що дозволяє відновлювати функцію ковтання. Розроблені також нові способи пластики дефектів бокової стінки ротоглотки і м'якого піднебіння. Встановлено, що серед тих, що використовуються за теперішнього часу модифікованих способів променевої терапії, найбільш ефективні методики гіперфракціонування доз опромінення і локальної НВЧ - гіпертермії. Розроблена методика комбінованого лікування дозволила покращити віддалені результати лікування на 16%, знизити число рецидивів пухлин на 10% і досягати п'ятирічного виживання у 50 і 58% хворих с ІІІ і ІV стадіями раку ротоглотки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.5-59

Рубрики:

      
3.

Страфун С.С. 
Комплексне ортопедичне лікування хворих із застарілими ушкодженнями плечового сплетення та периферичних нервів верхньої кінцівки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / С.С. Страфун ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 1999. — 32 с. — укp.

В основу роботи покладено аналіз результатів обстеження та лікування 367 хворих із застарілими ушкодженнями плечового сплетіння та периферичних нервів верхньої кінцівки. Вперше проведена комплексна гістоморфологічна, біохімічна, міотонометрична та електрофізіологічна оцінка змін в денервованих м'язах таких хворих у різні терміни денервації. Розроблена система оцінки функціонального стану м'язів на основі динаміки електрофізіологічних та міотонометричних змін, характеристики ультразвукової картини м'язів і зміни паттерну їх електроміографічної та силової активності. Обгрунтована і вдосконалена система засобів оперативної ортопедичної корекції у таких хворих, розроблені нови способи оперативного ортопедичного лікування і запропонована робоча класифікація ступенів важкості застарілих ушкоджень плечового сплетіння. Використання системи комплексного диференційованого ортопедичного лікування у хворих із застарілими ушкодженнями плечового сплетіння дозволило отримати значний приріст інтегрального показника рухової функції верхньої кінцівки - в середньому на 34,2%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.284.1

Рубрики:

      
4.

Ордін Ю.М. 
Корекція перебігу родів і післяродового періоду у зв'язку з клініко-фізіологічним станом корів під час сухостою: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / Ю.М. Ордін ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Установлено, що причинами виникнення затримання посліду субінволюції та ендометриту можуть бути: неповноцінна годівля сухостійних корів, порушення утримання, відсутність інсоляції, втрата контролю за санітарним станом у сухостійному і родильному відділеннях під час масових отелень, ймовірність пасажування мікрофлори та загазованість приміщень. Несприятливі фактори зовнішнього середовища призводять до порушення обміну речовин у 80% корів та розвитку у 66% сухостійних тварин остеодистрофії і у 14% - маститу. Розлади обміну речовин і хвороби сухостійних корів мають вірогідний зв'язок з виникненням затримання посліду, субінволюції матки і післяродового ендометриту. Патогенез патології родів і післяродових захворювань та неплідності корів пов'язаний з розладами стероїдогенезу, характерним патогенетичним чинником є дисфункція яєчників і плаценти у сухостійних корів зі зниженням П:Е співвідношення до 2,3:1 (при нормі 2,5:1) і підвищення цього показника під час родів до 2,3:1 (при нормі 1,8:1). Подібні зміни стероїдогенезу у хворих корів є об'єктивним відображенням функціональних розладів яєчників, що спричиняє порушення фетоплацентарного комплексу в сухостійних корів, призводить до гальмування скоротливої функції м'язів матки, її атонії та сприяє затриманню посліду. Обгрунтована роль фармакопрофілактики патологій родів і післяродового періоду на основі прогнозу (наявність ознак остеодистрофії і маститу за 60-45 днів до передбачуваних родів). Апробована і доведена доцільність введення сухостійним коровам тетравіту, натрію селеніту і КАФІ при остеодистрофії і запаленні молочної залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.1-911-8,022

Рубрики:

      
5.

Сахарова Н.О. 
Особливості пластичної деформації та руйнування двовимірних полікристалів алюмінію та міді: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Н.О. Сахарова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Містяться результати експериментальних досліджень впливу меж зерен і потрійних стиків меж зерен (ПС) на механізми релаксації напруженого стану в процесі пластичної деформації двовимірних полікристалів алюмінію і міді. Досліджено характер розвитку відносної локальної деформації у зонах потрійних стиків меж зерен у залежності від типу меж зерен, форми ПС і його орієнтації до ззовні прикладеної напруги. Експериментально показано, що незалежно від типу меж зерен, у двовимірних полікристалах із ГЦК-решіткою, релаксація напруженого стану носить сходинкоподібний характер, що дозволяє припустити дію ПС як пульсуючого джерела решіткових дислокацій. Досліджено закономірності виникнення і розвитку ротаційної моди пластичної деформації в алюмінієвих і мідних полікристалах. Показано, що ротаційна деформація може відігравати не тільки акомодаційну, але й самостійну роль у пластичній течії. Вона дає істотний внесок у пластичність і визначає тип зруйнування двовимірних полікристалів. Встановлено характер виникнення і закономірності розвитку тріщин у зразках у залежності від типу меж зерен, густини потрійних стиків у зразку і умов деформування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.6,022 + К233.104.3

Рубрики:

      
6.

Скопіченко Д.М. 
Хірургічне лікування хвороби Шпренгеля: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Д.М. Скопіченко ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 1999. — 15 с. — укp.

Внаслідок вивчення клініко-рентгенологічних ознак захворювання у 81 хворого на хворобу Шпренгеля з одно- і двостороннім ураженням плечового пояса (90 клінічних спостережень), а також у поєднанні з іншими уродженими захворюваннями скелета (синдромом Кліппель-Фейля, уродженим і диспластичним сколіозом, синостозом ребер, клиноподібними хребцями тощо) розроблено анатомо-функціональну класифікацію, що дозволяє здійснювати диференційований підхід у виборі методу лікування відповідно до ступеня тяжкості деформації. Розглянуто найближчі та віддалені результати хірургічного лікування у 3 групах хворих за функціональними і косметичними критеріями. Електроміографічні та гістологічні дослідження м'язів плечового пояса, а також макро- і мікроструктурних змін клінічними і рентгенологічними проявами виявили причинно-наслідкові взаємозв'язки і вирішили деякі питання з етіології та патогенезу хвороби Шпренгеля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.4
Шифр НБУВ: РА307639 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Добровольський О.В. 
Функціональна діагностика, клініка та лікування парафункцій жувальних м'язів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Добровольський ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено поширеність парафункціональних порушень у організмі людей віком 16 - 30 років, на підставі чого створено можливість виділити так звану "групу ризику" із перспективною функціональної та психоемоціональної профілактики. Вперше визначено ступінь функціональних порушень у жувальних м'язах за умов парафункцій. Встановлено зв'язок парафункцій із станом центральної нервової системи та характером оклюзійних взаємовідношень у зубощелепній системі. Проведено систематизацію клінічних ознак та визначено показання щодо вибору оптимального комплексного лікування парафункцій. Розроблено конструкцію оклюзійної шини з метою лікування бруксизму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3
Шифр НБУВ: РА309694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Стеценко А.І. 
Побудова тренувального процесу в пауерліфтингу на етапі безпосередньої підготовки до змагань: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / А.І. Стеценко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретично та підтверджено на практиці положення тренування у пауерліфтингу, використання яких у передзмагальній підготовці спортсменів дозволило досягти високої ефективності. Встановлено, що латентний час розслаблення м'язів, які навантажуються, дозволяє визначати готовність організму спортсмена до подальших великих навантажень у фазі суперкомпенсації. Високий рівень рухливості та сили нервових процесів може стати передумовою успішного виступу у змаганнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.266.15
Шифр НБУВ: РА308927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Малланайк Ніранджан 
Реконструктивні операції при дефектах і вивихах проксимального відділу стегнової кістки у дітей та підлітків з використанням стержневих апаратів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Малланайк Ніранджан ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення клінічних, рентгенологічних і біомеханічних даних 30 хворих описано синдром зниження опороздатності кульшового суглоба внаслідок природженого вивиху стегна, невдач оперативного лікування дисплазії та природженого вивиху стегна, патологічного вивиху після інфекційного кокситу з дефектом голівки та шийки стегнової кістки, дистензійного вивиху стегна в процесі подовження кінцівки (на фоні природжених аномалій будови суглоба). Зниження опороздатності кульшового суглоба викликано комбінацією різноманітних факторів: інсуфіцієнтності відвідних м'язів стегна, скорочення кінцівки, хибного положення кінцівки у кульшовому суглобі внаслідок контрактур та больового фактора, який виникав внаслідок розвитку ранніх дегенеративно-дистрофічних порушень в ураженому кульшовому суглобі. Запропоновано біомеханічно обгрунтовану оперативну реконструкцію проксимального відділу стегна з застосуванням трисекційного апарата зовнішньої фіксації на основі стрижнів. За результатами післяопераційних спостережень виявлено високий клінічний ефект у оперованих хворих у вигляді значного підвищення опороздатності кульшового суглоба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.285.1
Шифр НБУВ: РА311851 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Фадхлун Мурад Бен Алі 
Спеціальна силова підготовка висококваліфікованих гандболістів у річному циклі тренувального процесу: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Фадхлун Мурад Бен Алі ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Удосконалено педагогічний процес підготовки гандболістів високого рівня. Досліджено біомеханічні особливості моторики висококваліфікованих гандболістів. Вперше визначено кількісні характеристики основних системоутворювальних елементів кінематичної структури техніки атакуючих дій та їх взамодію з іншими елементами техніки у системі змагань сучасного гандболу. Висвітлено кількісні характеристики біодинамічної структури опорних взаємодій тіла спортсменів різного амплуа під час виконання основних елементів атакуючих дій. Отримано дані про участь основних масивів хребтових м'язів спортсменів у процесі розв'язання рухових задач силового характеру за умов активної взаємодії з опорою та під час виконання основних атакуючих дій. Результатом дослідження є розроблена методика спеціальної силової підготовки гандболістів, яка грунтується на використанні методологічних принципів біодинамічної подібності спеціальних вправ силового характеру з елементами техніки основних атакуючих дій сучасного гандболу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.761.511
Шифр НБУВ: РА312574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Бєлов О.Г. 
Енергетична структура, релаксація і міграція електронних збуджень у атомарних кріокристалах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.Г. Бєлов ; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України. — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Експериментально та теоретично досліджено проблеми формування, релаксації та транспорту електронних збуджень у чистих та домішкових атомарних кріокристалах (АКК), для чого використано методи катодолюмінесцентної спектроскопії в області від 1,2 до 2,5еВ і вимірювання спектрів фотозбудження люмінесценції та часу життя збуджень. Виявлено, що випромінюючі стани АКК містять стаціонарні вільні та/або автолокалізовані Г- та Х-екситони, короткоіснуючі електронні збудження, які формують поляризаційно-гальмове випромінювання в області дальнього ВУФ. Доведено, що транспорт енергії у чистих Xe, Kr та Ar обумовлений дифузією екситонів, а за низьких температур - гарячих екситонів. Отримано дані про користь локалізації електрона в неоні. Наведено нові дані про проблеми формування спектра електронних збуджень у діелектриках з сильною конкуренцією процесів розсіювання на фононах та релаксації на локальних деформаціях гратки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 + В379.371.6,022
Шифр НБУВ: РА315162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Закорко І.П. 
Спеціальна фізична підготовка у вищих навчальних закладах МВС України з урахуванням індивідуальних особливостей моторики курсантів: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / І.П. Закорко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено методику та засоби підвищення рівня фізичної підготовленості курсантів вищих навчальних закладів МВС України, які грунтуються на використанні особливостей моторики та морфофункціональних даних курсантів у ході навчального процесу з дисципліни "спеціальна фізична підготовка". Запропоновано конкретні набори прийомів і комбінацій самбо та рукопашного бою залежно від індивідуальних характеристик моторики студентів. З метою успішного засвоєння курсантами прийомів рекомендовано комплекси вправ, спрямовані безпосередньо на розвиток груп м'язів, які беруть участь у їх виконанні. Обгрунтовано необхідність впровадження у навчальний процес з дисципліни "спеціальна фізична підготовка" комбінованих багатоборств, які складаються з кросової підготовки, прийомів єдиноборств і подолання перешкод, стрільби та психотренінгу, а також імітаційних моделей ситуацій, з якими офіцери правоохоронних органів зустрінуться у своїй професійній діяльності. На підставі узагальнення результатів досліджень навчального процесу у вузах і підрозділах МВС України, аналізу випадків застосування співробітниками правоохоронних органів заходів фізично-примусового впливу до правопорушників, а також дослідження закономірностей змагальної діяльності висококваліфікованих борців-самбістів розроблено та впроваджено у практику методичні рекомендації щодо підвищення ефективності викладання навчальної дисципліни "спеціальна фізична підготовка" у вузах і практичних підрозділах МВС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18
Шифр НБУВ: РА315382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Сикирицька Т.Б. 
Розвиток та становлення топографії м'язів очного яблука людини в ранньому періоді онтогенезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Т.Б. Сикирицька ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Тернопіль, 2001. — 16 с. — укp.

Уточнено джерела, місце та час закладки м'язів очного яблука, їх судин та нервів. Простежено послідовність диференціації та становлення їх топографії протягом внутрішньоутробного розвитку й у новонароджених. Визначено етапи інтенсивного й уповільненого росту м'язів у пренатальному періоді онтогенезу. Встановлено, що просторове розташування місць фіксації м'язів до очного яблука в процесі розвитку зміщується ближче до лімба. Констатовано переважання росту м'язів відносно їх нервів у період розвитку. Досліджено особливості становлення та терміни зв'язку між внутрішньо- та позаорганними судинами. З'ясовано критичні періоди, морфологічні передумови та час можливого виникнення деяких природжених вад м'язів очного яблука.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2
Шифр НБУВ: РА313371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Довгаль Г.В. 
Особливості розвитку і будова папілярно-трабекулярного апарату серця людини в онтогенезі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Г.В. Довгаль ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 15 с. — укp.

Уточнено джерела, місце та час закладення сосочкових мязів шлуночків серця, сухожилкових ниток. Досліджено послідовність їх розвитку та формування у плодів та у людей віком до 70 років. Віділено основні етапи інтенсивного й уповільненого зростання м'язів і сухожилкових ниток в онтогенезі. Встановлено можливі варіанти розташування сухожилкових ниток у шлуночках різних вікових груп. Визначено етапи формування та кількісний склад додаткових сухожилкових ниток в онтогенезі. Виявлено тенденцію до значної зміни ваги шлуночків і міжшлункової перетинки та папілярно-трабекулярного апарата різних вікових груп. З'ясовано критичні періоди, морфологічні передумови та час можливого виникнення деяких природжених вад сосочкових м'язів і сухожилкових ниток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*692.12*33
Шифр НБУВ: РА314553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Легенький В.В. 
Скоротлива активність гладеньких м'язів артерій та вміст внутрішньоклітинного Casup2+/sup за дії оксиду азоту та його донорів (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / В.В. Легенький ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Виявлено, що вплив НГ на ГМ хвостової артерії щура може бути цГМФ-незалежним, але є тіолзалежним. Встановлено, що NO НПН властивий як цГМФ-незалежний, так і тіолнезалежний вплив на ГМ хвостової артерії щура.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3Cas*633*732.131*738.821:Г125.131
Шифр НБУВ: РА315347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Косенко І.М. 
Вплив кормових добавок на продуктивність та якість жиру молодняка свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / І.М. Косенко ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено продуктивність молодняка свиней, який вирощується на м'ясо, якість жирових відкладень і склад ліпідів органів і тканин у разі збагачення раціонів кормовими домішками - мацеробациліном та бовілактом. Досліджено фізико-хімічні властивості шпику та сальника, жирнокислотний, ліпідний та фосфоліпідний склад м'язів і печінки у піддослідних свиней. Проведено розрахунок економічної ефективності збагачення раціонів молодняка свиней кормовими домішками, визначено оптимальну дозу для їх використання. Встановлено, що у практиці ведення свинарства можна рекомендувати, як збагачувачі раціонів свиней, мацеробацилін в кількості 0,4 г на 100 кг живої маси та бовілакт (10 г на одиницю поголів'я за добу), що сприяло підвищенню середньобових приростів на 41 - 57 г відповідно і отриманню прибутку 29,8 - 34,2 грн на одиницю поголів'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-455.472 + П65-612.9
Шифр НБУВ: РА315019 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Руднєва В.М. 
Тривале гальмування H-рефлексу людини при дії аферентної стимуляції: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.М. Руднєва ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено тривале гальмування Н-рефлексу камбалоподібного м'яза, що виникає внаслідок кондиціонуючого подразнення іпсілатерального загального малогомілкового та великогомілкового нервів, вібраційної стимуляції рецепторів м'язів нижньої кінцівки, довільних рухів у гомілковостопному суглобі. Середня тривалість за умов стимуляції загального малогомілкового нерва складала 6,3 с. Висвітлено істотну подібність часового перебігу та тривалості гальмування за наявності усіх видів кондиціонування. Тривале гальмування Н-рефлексу не усувається за умов активації мотонейронів тестованого м'яза під час довільного тонічного підошовного згинання стопи. Продемонстровано полегшення й оклюзію в процесі взаємодії тривалого гальмування Н-рефлексу з його більш короткочасним пресинаптичним гальмуванням. Отримано дані, які свідчать, що основною причиною тривалого гальмування Н-рефлексу, який виникає під дією аферентної стимуляції, є деполяризація терміналей первинних аферентів Іа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.17*031
Шифр НБУВ: РА312383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Матрос-Таранець І.М. 
Травматичні пошкодження щелепно-лицевої ділянки: інфраструктура, закономірності локальних м'язових порушень, лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / І.М. Матрос-Таранець ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 38 с. — укp.

Вивчено результати клініко-статистичних досліджень 37732 випадків травм щелепно-лицевої ділянки, детального аналізу 2527 історій хвороб постраждалих, функціонально-діагностичних досліджень у 396 осіб. Отримано диференційовану клініко-статистичну інформацію, що відображає рівень, інфраструктуру й основні тенденції щелепно-лицевого травматизму в Донецьку за 1990 - 1999 рр. Встановлено основні закономірності зміни біоелектричної активності м'язів обличчя внаслідок травматичного пошкодження кісток лицевого черепа та відновлення функціонального стану м'язів обличчя за умов лікування різними методами. Встановлено діагностичну цінність комплексу методів електроміографічних досліджень та інформативність окремих параметрів електроміограм за різних видів пошкоджень кісток лицевого черепа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.8
Шифр НБУВ: РА315703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Лузан Б.М. 
Вплив алогенної трансплантації ембріональної нервової тканини на регенерацію ушкоджених периферичних нервів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Б.М. Лузан ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Узагальнено результати дослідження трансплантації ембріональної нервової тканини у випадку ушкодження периферичних нервів. Висвітлено особливості процесу регенерації нервів за умов уведення ембріональної нервової тканини в зону шва нерва під час виконання реконструктивних хірургічних втручань. Доведено досить значне поліпшення процесів регенерації ушкоджених нервів і відновлення функції нервово-м'язового апарату після трансплантації ембріональної нервової тканини. Виявлено збільшення швидкості проростання нервових волокон та їх мієлінізації, поліпшення мікроциркуляторного русла кровообігу в зоні ушкодження, ослаблення реакції сполучнотканинного оточення з уповільненням диференціювання його елементів і зменшенням сполучнотканинного рубця, істотне підвищення показників функції нерва та м'язів, які ним іннервуються. Хірургічне втручання на периферичному нерві для відновлення його цілісності викликало характерні зміни у функціонуванні імунної системи, на фоні яких розвиваються нейроаутоімунні реакції клітинного та гуморального типів до білків периферичної нервової системи. Нейротрансплантація для стимуляції регенерації ушкоджених нервів призвела до досить стійкого та тривалого пригнічення функції Т- і В-лімфоцитів, нейтрофілів, порушення діяльності супресорів моноцитарно-макрофагальної ланки, що ймовірно є одним з механізмів зменшення реакції сполучної тканини та формування грубого сполучнотканинного рубця на ділянці нейрорафії. Трансплантація ембріональної нервової тканини "на периферію" не призводить до розвитку аутоімунних реакцій, пригнічує розвиток нейросенсибілізації. Експеримент підтверджено електрофізіологічними, морфологічними та імунологічними методами дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.5
Шифр НБУВ: РА312764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Бичук О.І. 
Біомеханічний контроль постави учнів у процесі фізичного виховання: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання та спорту: 24.00.02 / О.І. Бичук ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено закономірності формування геометрії мас тіла школярів, досліджено динаміку зміни біодинамічних характеристик їх тіла та пружно-в'язких властивостей скелетних м'язів, які беруть участь у регуляції ортоградного положення тіла, вивчено біомеханічні особливості формування вертикальної пози. Запропоновано методи біомеханічного контролю постави школярів, розроблено дидактичну програму профілактики порушень постави, перевірено їх ефективність у процесі профілактики порушень постави. Наведено таблиці оцінок фізичного розвитку учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Ч510.912.1
Шифр НБУВ: РА314867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського