Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (30)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>K=САМОМАСАЖ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Кухар Н.М. 
Етапна реабілітація дітей з дискінезіями жовчовивідних шляхів з використанням східного масажу, східної оздоровчої гімнастики і пелоїдотерапії: Автореф. дис...канд. мед. наук: 14.01.33 / Н.М. Кухар ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано ефективність відновлювального лікування дітей з дискінезіями жовчовивідних шляхів (ДЖВШ) завдяки включенню у лікувально-реабілітаційний комплекс на стаціонарному етапі послідовного застосування диференційованих прийомів східного масажу, східної оздоровчої гімнастики та пелоїдотерапії, а на амбулаторно-поліклінічному - східної оздоровчої гімнастики з елементами самомасажу. Диференційоване застосування східного масажу, даної гімнастики та пелоїдотерапії на госпітальному етапі відновлювального лікування сприяє нормалізації моторно-евакуаторної функції жовчовивідної системи та вегетативного статусу дітей з ДЖВШ, а також скороченню термінів клінічних проявів захворювання, прискоренню видужання та поліпшенню результатів лікування. Встановлено, що включення у комплекс реабілітаційних заходів на амбулаторно-поліклінічному етапі східної оздоровчої гімнастики збільшує тривалість періоду ремісії у дітей з ДЖВШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.52-54
Шифр НБУВ: РА321061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мосейчук Ю.Ю. 
Корекція емоційно-поведінкових порушень у студентів засобами фізичного виховання: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Ю.Ю. Мосейчук ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

З використанням сучасних наукових методик визначено поширеність і структуру емоційно-поведінкових порушень серед студентів залежно від періоду навчального року та тривалості навчання у ВНЗ. Встановлено взаємозв'язок фізичного та функціонального станів студентів з наявними у них емоційно-поведінковими порушеннями. Систематизовано й узагальнено сучасні науково-методичні дані та результати вітчизняного та зарубіжного досвіду з проблеми корекції емоційно-поведінкових порушень у студентів засобами фізичного виховання. Розроблено й апробовано програму корекції емоційно-поведінкових порушень у студентів, яка передбачає фізичні тренування, самомасаж, психічну гімнастику, нервово-м'язову релаксацію, автогенне тренування, когнітивно-поведінкову корекцію. Наведено відомості щодо впливу розробленої програми на психічний стан, фізичну та розумову працездатність студентів на підставі оцінювання її ефективності для покращання адаптаційних резервів організму, підвищення толерантності до фізичних навантажень, корекції психічних порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143 +
Шифр НБУВ: РА364174

Рубрики:

      
3.

Сітнікова Н.С. 
Підвищення ефективності навчально-тренувального процесу легкоатлетів 10 - 16 років у підготовчому періоді на основі комплексної програми відновлювальних заходів: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Н.С. Сітнікова ; Дніпропетр. держ. ін-т фіз. культури і спорту. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено комплексну програму відновлювальних заходів, що сприяє підвищенню ефективності навчально-тренувального процесу легкоатлетів віком 10 - 16-ти років у підготовчому періоді. Проаналізовано показники фізичної підготовки та функціонального стану спортсменів на початку та наприкінці експерименту у підготовчому періоді. Запропонована програма передбачає врахування віку, ступеня підготовки легкоатлетів і містить водно-ігрові комплекси, гідро- та самомасаж, теплові процедури, а також передбачає використання біологічно активних домішок. Одержано відомості про фізіологічні зміни в організмі легкоатлетів віком 10 - 16-ти років у навчально-тренувальному процесі за умов включення комплексної програми відновлювальних заходів, яка сприяє зниженню ступеня функціональної напруги механізмів регуляції серцевого ритму, підвищенню стійкості їх організму до гіпоксії, його переходу на більш економічний ємнісний тип кровообігу. Розвинуто теоретичні положення щодо оцінювання фізичної підготовки та функціонального стану легкоатлетів віком 10 - 16-ти років у підготовчому періоді навчально-тренувального процесу з використанням сучасної комп'ютерної програми експрес-діагностики "ШВСМ".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.11 +
Шифр НБУВ: РА364736

Рубрики:

      
4.

Федоренко О.Є. 
Співвідношення клінічних, патопсихологічних та соціально-епідеміологічних характеристик при венеричних уретропростатитах у чоловіків: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 ; 19.00.04 / О.Є. Федоренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 34 с. — укp.

Здійснено науково обгрунтовану побудову функціонального діагнозу у разі специфічних соматичних уражень сечостатевих органів у чоловіків, що містить крім традиційного клінічного діагнозу, оцінку адекватності особистого психологічного реагування на хворобу та соціальної поведінки за таких умов. Описано базисні риси загальної картини соціально-демографічної та інформаційно-вікової ситуації розвитку сексуальної поведінки чоловіків-городян до їх інфікування венеричною хворобою та під час хвороби. З'ясовано основні параметри та характерні риси внутрішньої картини хвороби (ВКХ), а також найбільш типові особливості особистого психологічного реагування на ситуацію венеричного ураження сечостатевих органів у чоловіків з урахуванням особливостей їх преморбідної психологічної характеристики. Об'єктивно визначено психологічний вплив соматичного статусу хворого та його окремих клінічних параметрів на кількісний рівень тривожності та невротизації у хворих на уретропростатити чоловіків. Проведено порівняльне вивчення ефективності та адекватності застосування в ШВД групи стандартних тестових психологічних методик (психологічної діагностики типів ставлення до хвороби (ТСХ), особистісної шкали проявів тривоги (ОШПТ = MAS), опитувальника нервово-психічної напруги, визначення рівнів невротизації та психопатизації, особистісної суб'єктивної шкали, методики полярних профілів Є.Н.Горфінкеля, шкали товариськості-залежності, шкали Спілбергера - Ханіна, тестів Айзенка, Шмишека, у ході комплексного обстеження чоловіків зі специфічною соматичною патологією та встановлено, що найбільш прийнятним є використання тестів ОШПТ - MAS, ТСХ. Розроблено та апробовано на статистично значущій виборці хворих оригінальні скринінгові тести (шкалу оцінки побоювань хворого - шкалу залишкової тривожності; особистісну шкалу залишкових проявів тривожності венеричного хворого - особистісну шкалу залишкових проявів тривожності) з визначення в динаміці різних видів реактивної тривожності взагалі та її специфічних складових серед контингенту хворих на венеричні уретропростатити чоловіків. Розроблено та апробовано систему індивідуальної психокорекції методами індивідуально-групової раціональної психотерапії та аутотренінгу з включенням спеціального комплексу лікувальної фізкультури, самомасажу, пальцевого впливу на ряд біологічно активних точок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.570.11-3 + Р696.620.11-3 +
Шифр НБУВ: РА325849

Рубрики:

      
5.

Аля Омар Самара Абдуллах 
Фізична реабілітація осіб з розсіяним склерозом у комплексній терапії в умовах стаціонару: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.03 / Аля Омар Самара Абдуллах ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено програму фізичної реабілітації хворих на розсіяний склероз, які знаходились в стаціонарі Київського міського центру розсіяного склерозу на помірно-тренувальному руховому режимі. Застосовано комплексну програму реабілітації, з використанням спеціальних комплексів лікувальної гімнастики та методів мікропунктурної саморефлексотерапії систем кисті (Оннурі терапії), точкового самомасажу, аплікацій насінням, дія кольором. Подано оцінювання ефективності застосування даної програми відповідно періоду реабілітації з відновлення показників клінічних, тестових оцінок, а також інструментальних. У групі, що займалася за запропонованою програмою динаміка оцінок була значно вища, ніж в контрольній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-54
Шифр НБУВ: РА382986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Возний С.С. 
Фізична реабілітація студенток, хворих на нейроциркуляторну дистонію за кардіальним типом: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / С.С. Возний ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено, науково обгрунтовано й апробовано методику фізичної реабілітації студенток з поширеним захворюванням серцево-судинної системи. Запропонована методика спрямована на формування позитивного ставлення до фізичних вправ, адаптації організму до фізичних навантажень, що поступово підвищуються, на навчання методів саморегуляції, основ здорового способу життя. Вона передбачає виконання аеробно-анаеробних вправ, інтенсивність яких має дозуватися за визначеним індивідуальним порогом анаеробного обміну, а також вправ, спрямованих на підвищення ортостатичної та вестибулярної стійкості та спеціальних дихальних вправ, загартування, самомасажу, аутогенного тренування. На підставі результатів апробації запропованої методики установлено, що застосування засобів і методів фізичної реабілітації, включених до даної методики, сприяє швидшому розвитку адаптації до впливу чинників зовнішнього та внутрішнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-5 +
Шифр НБУВ: РА359633

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського