Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (66)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>K=СОПОЛІМЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Бусько Н.А. 
Блок-сополімери на основі вінілових мономерів та олігомерних ініціаторів (синтез, структура і властивості): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Н.А. Бусько ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено питання розробки методів синтезу олігомерних азо- та поліазоініціаторів. Встановлено закономірності процесів формування блок-сополімерів заданої будови фотоініційованою радикальною полімеризацією з використанням одержаних олігомерних азоініціаторів, досліджено властивості синтезованих сполук. Розроблено методи синтезу азоацилгідразонів кетонів. Показано, що вони є ефективними фотоініціаторами радикальної полімеризації у синтезі олігомерів. Вперше синтезовано олігомерні азо- та поліазоініціатори радикальної полімеризації на основі азо-біс-ізобутирогідразону циклогексанону та бутадієн-ізопренового каучуку або олігопропіленгліколів. Методом фотоініційованої радикальної полімеризації з використанням олігомерних азо- та поліазоініціаторів синтезовано три- та поліблочні сополімери з різною довжиною блоку стиролу. Доведено, що синтезовані методом фотоініційованої радикальної полімеризації блок-сополімери є двофазними системами. Показано, що за умов двостадійного синтезу блок-сополімерів співіснують дві хаотично взаємопроникні мікрофази, які складаються зі стирольних і дієнових блоків, а під час одностадійного синтезу блок-сополімерів утворюється добре упорядкована, тривимірна гратка ізольованих доменів стиролу всередині дієнової неперервної матриці. Показано, що методом фотоініційованої радикальної полімеризації з використанням поліазоініціаторів можна спростити процес синтезу блок-сополімерів до одностадійного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.18 + Л712.18
Шифр НБУВ: РА313871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Нестерова Л.О. 
Застосування композиції на основі акрилового сополімеру для створення високоякісних багатошарових текстильних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Л.О. Нестерова ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2005. — 23 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження фізико-хімічних властивостей зв'язуючих різної природи та теоретичне обгрунтування одержаних результатів. Створено нову клейову композицію для дублювання та триплювання текстильних матеріалів з високими споживчими властивостями. Установлено, що за умов надання гідрофобних властивостей дубльованим текстильним матеріалам є можливим поліпшення їх споживчих властивостей, а також зносостійкості у процесі експлуатації. З застосуванням методу інфрачервоної спектроскопії запропоновано механізм взаємодії компонентів клейової композиції з целюлозною складовою завдяки утворенню водневих й ефірних зв'язків з акриловим сополімером та диметилсечовиною. На підставі даних термогравікалориметричного аналізу вперше встановлено, що нова клейова композиція забезпечує високу якість багатошарових систем за максимального збереження гігієнічних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М377.7 +
Шифр НБУВ: РА337995

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Макаренко Р.М. 
Литі цементно-зольні бетони з добавками поліфункціональних модифікаторів (ПФМ) для покриття підлог: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Р.М. Макаренко ; Придніпров. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено структуру та властивості литих цементно-зольних дрібнозернистих бетонів з домішками поліфункціональних модифікаторів (ПФМ), що включають суперпластифікатор С-3 і полівінілацетатну дисперсію або сополімер ПВА - полівінілацетатверсатат. З'ясовано, що домішки ПФМ впливають на в'язкість цементно-зольних паст, позитивно змінюють водопотребу, водостримувальну, повітретягучу здатність та інші властивості бетонних сумішей. Вони модифікують структуру цементно-зольного каменю, зумовлюють збільшення об'єму закритих пор, зменшують середній розмір пор і підвищують їх однорідність. Вивчено властивості цементно-зольних бетонів з домішками міцнісних показників, деформативності, стійкості до стирання та удару. Розроблено технологічні параметри отримання литих цементно-зольних бетонів з домішками ПФМ і сухих сумішей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н454.75 + Н626.102.164
Шифр НБУВ: РА316938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Попович Т.А. 
Підвищення ефективності пігментної технології при друкуванні текстильних матеріалів із целюлозних волокон: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Т.А. Попович ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2006. — 24 с. — укp.

Досліджено питання підвищення стійкості пігментних забарвлень до мокрого тертя й екологічної чистоти технології та надрукованої продукції за умов зниження витрат на друкування, що дає змогу розширити асортимент тканин, які можуть колоруватися пігментами. Задача щодо підвищення стійкості забарвлень до фізико-механічних дій вирішено завдяки використанню як зв'язувального промотованих акрилових сополімерів, тобто полімерів, що містять у макромолекулі групи - промотори адгезії. Застосування зв'язувальних на основі промотованих полімерів забезпечує підвищення міцності полімерних плівок і адгезійного комплексу "полімерна плівка - текстильний матеріал", створює кращі умови для реакцій "зшивання", більшою мірою сприяє використанню зшивальних препаратів і зменшенню кількості формальдегіду. На основі промотованого зв'язувального розроблено хімічний склад для друкування текстильних матеріалів пігментами, відмінність якого полягає у тому, що компонентами друкарського складу є різні за групами активності предконденсати термореактивних смол (ПТРС). Це забезпечує формування композиційної полімерної плівки сітчастої структури, для чого поряд зі зшиванням макромолекул створено умови для додаткового смолоутворення. Для забезпечення "роботи" предконденсатів термореактивних смол у двох напрямках визначено ефективну систему каталізаторів. Застосування комплексу прийомів дозволило підвищити ефективність пігментної технології, зокрема одержати забарвлення, що відрізняється високою стійкістю. Запропоновано також малокомпонентний пігментний склад, який не містить ПТРС, а саме: склад на основі самозшивального полімеру, який забезпечує одержання екологічно чистої надрукованої продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М351.105.04 + Л746.6 +
Шифр НБУВ: РА346688

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Білошицька Н.І. 
Пластбетон на модифікованій фурановій зв'язуючій речовині підвищеної довговічності: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Н.І. Білошицька ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2007. — 17 с. — укp.

Розроблено засади технології виробництва пластобетону з підвищеними експлуатаційними характеристиками, який використовується для ремонту та відновлення споруд спеціального призначення за рахунок модифікування полімерної та зв'язувальної речовини. Доведено, що оптимізація структури наповненої полімерної матриці і одержання пластбетону з заданими експлуатаційними характеристиками здійснюється шляхом сополімеризації фурфуролацетонового мономера з уриловим спиртом та кислою смолкою. За цього продукти отверднення, у складі яких утворюються полярні OH-групи з високою енергією когезії, кількість яких збільшується під час розкриття фуринового кільця, взаємодіють з новоутвореннями цементу та кольматують поровий простір. Розроблено технологічні схеми виробництва ремонтних робіт у разі відновлення несучої спроможності бетонних і залізобетонних елементів з використанням пластбетону на основі модифікованої фуранової зв'язувальної речовини, особливістю якої є виключення енергоємної операції сушки наповнювачів за умов використання цементу як поглинача вологи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н363 + Н636.3 + Н719.96:Н +
Шифр НБУВ: РА353518

Рубрики:

      
6.

Конощук Н.В. 
Фізико-хімічні і електрохімічні властивості електропровідних полімерних матеріалів на основі 3-заміщених тіофенів: Автореф. дис. канд. хім. наук: 02.00.04 / Н.В. Конощук ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено загальні закономірності поведінки полімерних матеріалів на основі 3-заміщених тіофенів у процесі їх редокс-перетворень. Встановлено умови електросинтезу плівок полі-3-фенілтіофена (П3ФТ), які можна n-допувати катіонами лужних металів. Обгрунтовано вплив катіона фонового електроліта електросинтезу П3ФТ і домішок краун-ефірів на характеристики процесу електрохімічного оборотного n-допування одержаних плівок. Показано взаємозв'язок між фізико-хімічними характеристиками органічного розчинника, природою катіона фонового електроліта та закономірностями редокс-перетворень полі-3-метилтіофена (П3МТ) і П3ФТ. Встановлено, що сумісна електрохімічна полімеризація 3-фенілтіофена та піролу призводить до утворення плівок їх сополімерів, спектральні та електрохімічні властивості яких визначаються умовами синтезу. Одержано нові композити П3МТ і П3ФТ з різними вуглецевими матеріалами (ВМ). Показано, що властивості одержаних композитів залежать від ступеня упорядкованості ВМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г261.21-2 +
Шифр НБУВ: РА321229

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського