Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (1870)Книжкові видання та компакт-диски (216)
Пошуковий запит: (<.>K=СПІН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 252
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Покладок Н. Т. 
3d-інтеркаляційна модифікація шаруватих кристалів для пристроїв спінтроніки та молекулярної енергетики: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.04.07 / Н. Т. Покладок ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + В371.236,022
Шифр НБУВ: РА383728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ткач В.І. 
Аморфізація розплавів метал-металоїд при швидкому охолодженні і еволюція аморфних фаз при нагріві: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.І. Ткач ; Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна НАН України. — Донецьк, 2003. — 40 с.: рис. — укp.

З використанням оригінальної термоелектричної методики на базі сплавів метал - металоїд на основі заліза, нікелю та кобальту, а також надпровідних металооксидів визначено емпіричні залежності між основними параметрами методу спінінгування обмеженого потоку розплаву, швидкістю охолодження стрічок та їх товщиною. Установлено механізми процесів структурної релаксації стекол і визначено їх вплив на властивості переважно за температур поблизу температури склоподібного переходу. Одержано аналітичні рівняння, які описують кінетику кристалізації стекол, контрольовану дифузією на межі поділу та в об'ємі, а також розміри зерен у закристалізованих стеклах залежно від швидкості неперервного нагріву. Оцінено термодинамічні та кінетичні параметри, які контролюють швидкості зародження та росту кристалів у стеклах. Визначено механізми впливу термічної передісторії та релаксаційних процесів у розплавах та стеклах на кристалізацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022 + В372.3,022
Шифр НБУВ: РА327053

Рубрики:

      
3.

Букін В.Є. 
Анестезіологічне забезпечення та інтенсивна терапія тяжкої прееклампсії-еклампсії: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.30 / В.Є. Букін ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2006. — 36 с. — укp.

На підставі одержаних даних про порушення системної гемодинаміки, кисневого режиму, церебрального кровообігу та розподілу рідини в організмі розвинуто уявлення про основні механізми патогенезу енцефалопатії та поліорганної недостатності за тяжкої прееклампсії - еклампсії. Удосконалено технологію анестологічного забезпечення й інтенсивної терапії. Установлено органопротективну роль аналгезії пологів у запобіганні критичним розладам гемодинаміки та кисневого режиму у роділей з тяжкою прееклампсією. Уперше доведено роль регіонарної анастезії за вагінального й оперативного розродження у зменшенні ризику виникнення пологової та післяпологової еклампсії. Уточнено особливості впливу на церебральну гемодинаміку ніфедипіну, клофеліну та лабуталолу за гіпертензивних кризів у передопераційному періоді у роділей з тяжкою прееклампсією. Обгрунтовано застосування кетамін-клофелінового та кетамін-фентанілового наркозу у разі кесаревого розтину для профілактики інтубаційного й операційного стресу у роділей з тяжкою прееклампсією. Доведено, що спінальна анестезія кесаревого розтину локальними анестетиками не запобігає розладам гемодинаміки під час найбільш травматичних етапів операції внаслідок недостатнього антиноцицептивного захисту. Показано доцільність використання опіоїдів як ад'ювантів локального анестетика для підвищення антиноцицептивних властивостей спінальної анестезії у роділей з тяжкою прееклампсією. Визначено цільовий рівень середнього артеріальнго тиску для забезпечення ауторегуляції мозкового кровообігу у разі еклампсії. Доведено церебропротективну роль екстракопорального керування водним балансом і визначено доцільність застосування ультрафільтрації для зменшення материнської летальності у разі післяпологової еклампсії. Уточнено роль порушень розподілу рідини в організмі у розладах кисневого балансу та розвитку поліорганної недостатності. З'ясовано характер змін розподілу рідини залежно від швидкості вилучення надлишкової рідини за допомогою ультрафільтрації. Обгрунтовано її застосування у комплексі інтенсивної терапії з метою профілактики критичного погіршення стану породілей з поліоорганною недостатністю за їх міжлікарняного транспортування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-52 +
Шифр НБУВ: РА343174

Рубрики:

      
4.

Каказей Г.М. 
Ансамблі магнітних наночасток з домінуючими дипольними взаємодіями: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.11 / Г.М. Каказей ; Ін-т магнетизму НАН та МОН України. — К., 2005. — 36 с.: рис. — укp.

Експериментально виявлено дальній магнітний порядок у шаруватих наногранулярних плівках метал/ізолятор, обумовлений дипольними міжгранульними взаємодіями (так званий суперферомагнітний стан). Побудовано повну магнітну фазову діаграму таких систем у координатах густина гранул - температура. Виявлено, що метод електронно-променевого співвипаровування, що використовується для виготовлення гранулярних плівок у широкому діапазоні концентрацій, призводить до виникнення великої площинної одноосної анізотропії, чутливої до складу плівки. Розроблено теорію феромагнітного резонансу (ФМР) у гранулярних плівках з урахуванням розміру гранул і температури, що дозволило описати результати, одержані за даним та попередніми дослідженнями. Установлено кореляції між структурною та магнітною перколяціями, а також поведінкою тунельного магнітоопору у шаруватих гранулярних плівках. З'ясовано, що магнеторезистивні властивості наногранулярних шаруватих плівок метал - ізолятор не залежать від кількості шарів. Спостережено явище повільної електричної релаксації, яке полягає у повільному зменшенні напруги після відключення джерела струму зі стаціонарного стану, за низьких температур час такої релаксації досягав десятків секунд. Доведено взаємозв'язок між площинною анізотропією 4-го порядку у квадратних гратках циліндричних магнітних мікродисків і шириною лінії феромагнітного резонансу у цій системі. Теоретично обгрунтовано ефекти, що було спостережено. Експериментально виявлено й описано просторове квантування дипольних спінових хвиль у перпендикулярно намагнічених плоских циліндричних мікродисках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В377.3,022 +
Шифр НБУВ: РА338311

Рубрики:

      
5.

Цалий В.З. 
Ближній порядок в аморфних сплавах на основі телуру: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.З. Цалий ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено структуру ближнього порядку аморфних сплавів систем Ga - Te, In - Te, Si - Te, отриманих методом спінінгування розплаву, у взаємозв'язку з концентрацією компонентів сплавів та термічною стабільністю. З використанням дилатометрії, диференційно-термічного, електронографічного методів аналізу встановлено мікроструктурні типи, класифікацію яких можна провести на базі двох ознак: квазіевтектики та хімічно впорядкованої ковалентної сітки. Визначено, що на початку концентраційного інтервалу тип структури близький до структури телуру в кристалічному стані. Розраховано характеристичні температури Дебая та повні середньоквадратичні динамічні зміщення атомів, ряд параметрів концепції вільного об'єму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022
Шифр НБУВ: РА316507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Дрегваль І.В. 
Взаємодія впливів вестибулярної, зорової та слухової сенсорних систем на активність мотонейронів екстензорних м'язів нижніх кінцівок людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / І.В. Дрегваль ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано впливи від вестибулярної, зорової та слухової сенсорних систем на процеси збудження та гальмування пулів мотонейронів m. soleus людини. Доведено, що модульована аферентація взаємодії сенсорних систем на спеціальному рівні регулює активність екстензорних мотонейронів, котрі є кінцевою ланкою у регуляції довільних рухів та підтримки вертикальної пози людини. Досліджено стан мотонейронового пулу m. soleus за допомогою методу Н-рефлексометрії. Виявлено, що активація рецепторів півколових каналів за відкритих очей обстежуваних призводить до зниження амплітуди Н-відповіді екстензорних м'язів нижніх кінцівок людини з проявом двох фаз гальмування в реципрокній взаємодії м'язів. Відзначено, що за одночасної активації вестибулярної, зорової та слухової сенсорних систем - найбільше зниження амплітуди Н-відповіді у середньочастотному діапазоні шумових подразників, зміни рефлекторних взаємодій мотонейронів нижніх кінцівок людини обумовлені спінальними та супраспінальними впливами на інтер- та мотонейрони нижніх кінцівок людини, мають більш виражений ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.222.6 +
Шифр НБУВ: РА328121

Рубрики:

      
7.

Симулик В.М. 
Взаємозв'язки полів спінів 1 і 1/2 та їхня роль у побудові квантової електродинаміки в термінах напруженостей: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.М. Симулик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Всебічно досліджено взаємозв'язки між спінорним полем Дірака та електромагнітним полем в термінах напруженостей: між відповідними розв'язками, симетріями, законами збереження, лагранжіанами, квантуванням, описами спектра атома водню. На цій основі одержано точний аналітичний розв'язок рівнянь Максвелла з класом струмів та зарядів градієнтного виду, знайдено нові бозонні симетрії рівняння Дірака та ферміонні симетрії рівнянь Максвелла з електричними та магнітними джерелами градієнтного виду. Доведено несподівані можливості мікропричинного бозе-квантування безмасового спінорного поля та мікропричинного фермі-квантування електромагнітно-скалярного поля, повністю описано клас законів збереження першого порядку (за похідними) для вільного електромагнітного поля. Отримано нові лагранжіани для електромагнітного поля в термінах напруженостей, запропоновано класично-електродинамічну модель релятивістського атома.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В315.7,022
Шифр НБУВ: РА308827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Тихий Ю. В. 
Власні стани скінченних квантових інтегровних систем: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / Ю. В. Тихий ; Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова НАН України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто три часткові випадки квантового ланцюжка Бакстера - Бажанова - Строганова. Описано узагальнену модель Ізінга, з періодичними граничними умовами. Для даної моделі визначено власні стани трансфер-матриці та матричний елемент спінового оператора. Розглянуто релятивістський квантовий ланцюжок Тоди. Побудовано власні стани для ланцюжків з межовою взаємодією на одному та на обох кінцях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В31 в641,022 + В317.242,022
Шифр НБУВ: РА374455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Прилепський Я.Є. 
Властивості вихорів у двовимірних легкоплощинних феромагнетиках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Я.Є. Прилепський ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — Бібліогр.: с. 15. — укp.

Запропоновано дві моделі, що дають змогу розглядати властивості магнітних вихорів у легкоплощинному феромагнетику: спінові плакети та квазіодновимірну континуально-дискретну модель. Продемонстровано придатність даних моделей для аналізу статичних властивостей та динаміки магнітних вихорів, а також особливостей магнонного спектра двовимірних систем кінцевого розміру, що містять вихор. У межах плакетного розгляду передбачено нові особливості поведінки спінових хвиль у системах з вихором - зв'язування хвилі найнижчої першої азимутальної моди з позаплощинним вихором та трансформацію цієї моди у внутрішню моду вихору, осциляторну нестійкість азимутальних мод найнижчого дублету та трансформацію об'ємної спінової хвилі у поверхневу. У межах одновимірної моделі аналітично знайдено розподіли намагніченості у вихорі, що рухається стаціонарно. Розглянуто механізм активації магнонних мод магнетика з вихором у циркулярному магнітному полі, поляризованому в площині спінового упорядкування. Одержано схему основних резонансів, що індукуються даним полем у системі з вихором, пояснено частотну асиметрію процесу та описано каталізаторний сценарій зміни полярності вихору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3,022 +
Шифр НБУВ: РА325529

Рубрики:

      
10.

Капікранян О.Є. 
Вплив безладу на низькотемпературну поведінку двовимірних спінових моделей із неперервно симетрією: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.Є. Капікранян ; Ін-т фізики конденс. систем. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено властивості двовимірних спінових моделей неперервної симетрії (XY модель, модель Гайзенберга), які мають важливі для застосування на практиці характеристики гратки, а саме: безлад заміщення та скінченність розміру з використанням аналітичних підходів - спін-хвильового наближення, феноменологічної моделі Костерліца - Таулеса, моделі Вілена, методу функціонального інтегрування. Здійснено серію Монте-Карло симуляцій зазначених моделей на основі алгоритму Вольфа. В результаті дослідження знайдено аналітичний вигляд низькотемпературної поведінки парної кореляційної функції спінів 2D XY моделі з безладом та 2D моделі Гайзенберга скінченного розміру. Ця функція виявилася степенево спадною з відстанню в обох випадках. Відповідні показники було оцінено аналітично та порівняно з результатами Монте-Карло симуляцій. Одержано вирази для енергії взаємодії немагнітних домішок з топологічними дефектами у моделі Костерліца - Таулеса та моделі Вілена, результати добре узгоджуються між собою, а також з результатами, одержаними іншими дослідниками. На основі виразів для зазначеної взаємодії аналітично оцінено зниження критичної температури переходу Березінського - Костерліца - Таулеса, спричинене немагнітним розведенням. Середнє значення спонтанної намагніченості та розподіл імовірності її значень в 2D XY моделі з безладом досліджено в Монте-Карло симуляціях і аналітично у спін-хвильовому наближенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.26в641.О,022 +
Шифр НБУВ: РА361628

      
11.

Верхоляк Т.М. 
Вплив безладу та взаємодій різних типів на термодинамічні та динамічні властивості модельних спінових ситем: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Т.М. Верхоляк ; НАН України. Ін-т фізики конденс. систем. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.3,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Горобченко О.О. 
Вплив гама-опромінення і температури на конформацію білків крові: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / О.О. Горобченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 17 с. — укp.

Визначено час діелектричної релаксації молекул води у розчинах цих білків та у сироватці кордової крові. Розраховано величини гідратації альбуміну й фібриногену. За допомогою методу ЕПР одержано спектри спінових міток, ковалентно приєднаних до молекул сироваткого альбуміну. Установлено, що за умов опромінення дозою 100 Г відбувається розпушення поверхні макромолекули альбуміну в області приєднання слабко загальмованого радикала. Розроблено алгоритм розрахунку коефіцієнтів деполяризації частинок складної форми та розраховано ефективну діелектричну проникність системи альбумін - вода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725.111.3*716-638.233 +
Шифр НБУВ: РА336250

Рубрики:

      
13.

Слинько В.Є. 
Вплив домішок зі змінною валентністю на фізичні властивості твердих розчинів на основі телуридів свинцю, олова та германію: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.Є. Слинько ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Проведено експериментальні дослідження впливу домішок зі змінною валентністю (Ga, Mn, Cr, Yb, Eu, Er) на фізичні властивості твердих розчинів на основі PbTe, SnTe і GeTe, які є перспективними матеріалами для застосування в оптоелектоніці та спіновій електроніці. Установлено експоненціальний характер розподілу домішок (висхідний і низхідний) та його зв'язок з атомною вагою компонентів твердих розчинів. Запропоновано моделі перебудови енергетичного спектра носіїв заряду під дією тиску в n-PbGeTe:Ga та за зміни тиску та складу матриці - в nPbSnTe:Ga. Виявлено унікальне фізичне явище, а саме: гігантський від'ємний магнітоопір (падіння опору майже на три порядки) в p-PbMnYbTe та від'ємний магнітоопір з амплітудою ~30 % величини - в nPbMnYbTe та від'ємний магнітоопір з амплітудою ~30 % величини - в nPbMnCrTe. Досліджено аномальний ефект Холла в p-SnMnEuTe і p-SnMnErTe.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.223,022 +
Шифр НБУВ: РА357401

Рубрики:

      
14.

Ларіков А.Л. 
Вплив електричних полів, радіації і температури на характеристики парамагнітних домішок в кварці: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / А.Л. Ларіков ; НАН України, Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив іонізуючого опромінення, відпалу, змінного та постійного електричних полів на парамагнітні домішки у кварці, показано зв'язок зовнішньої дії даних чинників з присутністю іонів різних металів. Виявлено, що більшість парамагнітних центрів у кварці є радіаційними дефектами. На підставі одержаних дозових і температурних залежностей розроблено й апробовано методики одержання прикладних результатів, які мають самостійне значення. За допомогою радіаційної та термічної обробки одержано зразки з необхідними концентраціями парамагнітних центрів, які використано у процесі дослідження їх релаксаційних та електропольових властивостей. Виявлено, що у разі охолодження спінової системи алюмінієвих центрів змінним електричним полем це охолодження передається системам повільно релаксуючих центрів шляхом крос-поляризації. Для опису процесів взаємодії у подібних системах запропоновано модель спінового холодильника. Для зразків кварцевих резонаторів різного ступеня дефектності визначено ширину функції розподілу внутрішніх, хаотично орієнтованих електричних полів, обумовлених дефектами структури. Для резонаторів з низькою концентрацією домішки визначено особливості електропольових ефектів за умов насичення сигналів надвисокочастотним полем. За допомогою електропольових ефектів визначено орієнтацію дефектних тетраедрів у просторі для плеохроїчних зразків кварцу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.31,022 + В377,022 +
Шифр НБУВ: РА367710

Рубрики:

      
15.

Шаклеіна І.О. 
Вплив інтерфейсів квантових дротів і точок на спектри електронів і дірок: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / І.О. Шаклеіна ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив меж поділу середовищ на властивості електронів, дірок і екситонів квазіодновимірних і квазінульвимірних напівпровідникових структур. У межах моделі Кроніга - Пенні з delta-потенціалами проаналізовано коефіцієнт відбиття для квазіодновимірного тришарового нанодроту з перехідним шаром біля меж поділу, розміри якого є параметрами задачі. З використанням методу S-матриці розсіяння визначено енергію зв'язаних станів квазічастинки для складного нанодроту з квантовою ямою (типу AlAs / GaAs / AlAs) як функцію розмірів перехідної області і розмірів другого середовища. Для одновимірної надгратки квантової точки (КТ) сферичної форми у наближенні сильного зв'язку з урахуванням скінченного розриву енергетичних зон одержано закон дисперсії електрона та залежність ефективної маси від радіуса КТ. Досліджено залежність густини станів електрона та дірки від енергії та хімічного потенціалу та концентрації носіїв струму від температури у випадку наявності в гетеросистемі домішок n-типу одного сорту. З використанням теорії груп і симетричного аналізу досліджено вплив симетрії форми КТ на розщеплення енергетичних рівнів зарядів для випадків, коли спін частинки дорівнює нулю та коли спін відмінний від нуля (s = 1/2). Проведено порівняльний аналіз результатів, одержаних за допомогою теорії груп і теорії збурень для КТ кубічної, гексагональної та тетраедральної форм. Досліджено залежності енергії діркових станів від радуса КТ для сферичної гетеросистеми GaSb / AlSb з великою шириною забороненої зони та величиною спін-обертальної взаємодії та ймовірностей міжзонних переходів від величини розриву зон. Знайдено енергію екстона Ваньє - Мотта для КТ кубічної форми у моделі діелектричного континууму з урахуванням точного розв'язку рівняння Пуассона. З урахуванням сінченного розриву зон визначено залежність енергії зв'язку екстона, сили осцилятора переходу в екситонний стан і обмінної енергії екситона як функцію розмірів КТ та діелектричної проникності матриці. На підставі результатів проведеного дослідження запропоновано пояснення залежності зсуву Стокса у кристалі CdTe від величини КТ та діелектричної проникності матриці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 +
Шифр НБУВ: РА366620

Рубрики:

      
16.

Войтенко О. І. 
Вплив мезоскопічних неоднорідностей на термодинамічні та кінетичні властивості надпровідників: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. І. Войтенко ; НАН України, Ін-т фізики. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Вивчено вплив просторової неоднорідності електронної підсистеми низько- та високотемпературних надпровідників на результати вимірювань властивостей відповідних зразків. Неоднорідності можуть змінювати характер мікроскопічного руху носіїв струму. Реакція просторово-неоднорідної системи на зовнішній чинник є інтегральним відгуком ансамблю елементарних об'ємів з індивідуальними температурними характеристиками, які пов'язані з локальними значеннями параметра порядку або енергетичної щілини. В обох випадках s-надпровідіники можуть імітувати властивості однорідних і неоднорідних d-надпровідників або надпровідників з комбінованою симетрією спарювання. Поряд з тим просторова неодпорідність електронної підсистеми модифікує прояви інших колективних явищ. Для демонстрації даного факту розроблена самоузгоджена теорія однорідних надпровідників з хвилями зарядової густини (ХЗГ) та частковою діелектризацією поверхні Фермі та побудована теорія їх термодинамічних властивостей. Запропоновано теорію струмів через тунельні контакти, які включають однорідні ХЗГ надпровідники. Розглянуто порушення симетрії в переходах з ХЗГ електродами та розроблено теорію спін-залежного тунелювання в зовнішньому магнітному полі через такі переходи. Моделювання високотемпературних оксидів як просторово-неоднорідних ХЗГ s-надпровідників дозволяє природним чином пояснити структуру горбок-ямка та псевдощілину у відповідних тунельних вольт-амперних характеристиках (ВАХ) як спотворений прояв ХЗГ за різних температурах з високою відтворюваністю температурної поведінки даних особливостей ВАХ в усьому температурному інтервалі та для різних геометрій переходу. Одержані результати свідчать про необхідність залучення інших типів надпровідного спарювання для пояснення ВАХ у всьому діапазоні напруг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2,022
Шифр НБУВ: РА381101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Падерно Д.Ю. 
Вплив розчинних та нерозчинних домішок на структуру, фізико-хімічні властивості та кристалізацію аморфних сплавів системи Fe - B: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Д.Ю. Падерно ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 24 с.: рис. — укp.

Здійснено експериментальні дослідження стосовно впливу розчинних і нерозчинних домішок на формування структури, фізико-хімічні властивості (міцність, електроопір, корозійну стійкість), термічну стабільність і кристалізацію аморфних сплавів на базі системи Fe - B. Створено оригінальне лабораторне устаткування за методом спінінгування розплаву, з використанням якого виготовлено зразки для досліджень. Показано, що механізм стабілізувального впливу домішок полягає в утворенні на міжфазній поверхні збагаченого домішкового шару, який утруднює надходження до центру кристалізації атомів основного металу. Як наслідок, утруднюється процес утворення гартувальних зародків у разі аморфізації розплаву, а за умов кристалізації аморфних металевих сплавів під впливом нагріву зростають енергія активації та температура кристалізації. Розроблено нові композиції високоміцних корозійностійких конструкційних аморфних сплавів на основі системи Fe - Cr - Si - B з підвищеним рівнем термічної стабільності для широкого діапазону застосувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К297.03 +
Шифр НБУВ: РА338166

Рубрики:

      
18.

Тишко Н.Л. 
Врахування кореляційних ефектів моделі електронної рідини у рамках базисного підходу: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Н.Л. Тишко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Одержано нові зображення n-частинкових кореляційних функцій вироджених ідеальних нерелятивістських фермі-систем в імпульсно-частотному представленні та досліджено їх особливості, залежність від густини частинок та температури. Установлено співвідношення між кореляційними функціями базисної системи у парамагнітному стані та стані з довільною спіновою поляризацією. Досліджено кореляційні функції релятивістських вироджених систем за абсолютного нуля температури. Розраховано динамічну поправку на локальне поле моделі електронної рідини за абсолютного нуля температури для різних областей неідеальності у наближенні одно- та двокільцевих діаграм. Вивчено її температурну залежність, а також залежність від параметра неідеальності. Одержано залежність поправки на локальне поле фермі-моделі від форми потенціалу взаємодії між частинками. Запропоновано метод модельного врахування короткосяжних кореляцій між частинками шляхом використання ефективного потенціалу взаємодії типу потенціалу взаємодії заряджених квантових пакетів. Доведено його ефективність шляхом розрахунку поправки на локальне поле, вільної енергії, бінарної функції розподілу, розподілу електронів за імпульсами в області проміжної неідеальності. Удосконалено варіант колективного опису моделі електронної рідини у термінах електрон-плазмонної моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3 в641,022 + В31 в641,022 +
Шифр НБУВ: РА353528

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Медведєва Ю.В. 
Гальмівні постсинаптичні струми в нейронах спінальних гангліїв, культивованих разом з нейронами спинного мозку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Ю.В. Медведєва ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено методику спільного культивування дисоційованих нейронів спінальних гангліїв (НСГ) та спинного мозку. На підставі методу "patch-clamp" в режимі фіксації потенціалу на цілій клітині, методу локальної позаклітинної стимуляції та методу швидкої локальної суперфузії зареєстровано спонтанні та викликані постсинаптичні струми (СВПС). Досліджено кінетичні та фармакологічні властивості даних струмів. Визначено, що СВПС демонструють усі властивості гальмуючих постсинаптичних струмів, опосередкованих ГАМКАA-рецепторами. Вивчено, що в змішаній дисоційованій культурі НСГ можуть формувати функціональні гальмівні синапси на нейронах спинного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.132 +
Шифр НБУВ: РА321264

Рубрики:

      
20.

Давидовський В.В. 
Глибоко непружні і дифракційні процеси розсіяння на адронах та ядрах при високих енергіях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.16 / В.В. Давидовський ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 15 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню поляризаційних і динамічних ефектів в глибоко непружних і дифракційних процесах розсіяння на нуклонах та ядрах, а також вивченню часової еволюції метастабільних станів. В рамках моделей обміну двома пертурбативними і непертурбативними глюонами здобуто вирази для спінзалежної структурної функції нуклона в області малих значень змінної Бьоркена, які вказують на її логарифмічне спадання із зменшенням х. Знайдено, що поляризаційні ефекти в процесах народження векторних мезонів на поляризованих нуклонах є незначними при високих енергіях. В рамках U-матричного підходу розраховано ядерну структурну функцію нуклона в області малих значень змінної Бьоркена. Показано, що процес перерозсіяння кварк-антикваркової пари в ядрі відіграє значну роль у встановленні асимптотичної поведінки, яка визначається умовою унітарності. Пояснюється явище екранування ядерної структурної функції в області малих х. Здобуто закони розпаду резонансного стану для різних залежностей його ширини від енергії. Знайдено закон розпаду резонанса при наявності найближчого зв'язаного або віртуального стану. У розглянутих випадках знайдено відхилення закону розпаду від експонентного, які мають вигляд осиляцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.510.332,022
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського