Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (342)Наукова електронна бібліотека (196)Реферативна база даних (5641)Книжкові видання та компакт-диски (794)Журнали та продовжувані видання (437)
Пошуковий запит: (<.>K=СТАТТІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 164
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Філяніна Н.М. 
Автобіографічний елемент у творчості А.О.Григор'єва: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Н.М. Філяніна ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

З'ясовано роль автобіографічного елементу в літературній і критичній спадщині А.О.Григор'єва. Показано визначальну роль даного чинника у відображенні своєрідності творчої особистості поета і критика. На підставі порівняльного аналізу біографічних фактів А.О.Григор'єва зі змістом та образною структурою його віршів і поем досліджено шляхи їх перевтілення в поетичні образи, своєрідність ліричного "я" та особливості літературної майстерності митця. Висвітлено історико-літературне значення та своєрідність мемуарної творчості А.О.Григор'єва, зокрема, його книги "Мои литературные и нравственные скитальчества" у контексті вивчення російської автобіографічної прози середини XIX ст. Проаналізовано автобіографічний елемент у літературно-критичних і театрознавчих статтях, рецензіях і нарисах А.О.Григор'єва, з'ясовано функцію відступів мемуарного характеру, вплив реальних подій його життя на визначення змісту та формування літературного стилю критика. Простежено характерне для творчості митця злиття жанрів статті, присвяченої дослідженню певного літературного, театрального або соціального явища з мемуарним нарисом. Розглянуто листи А.О.Григор'єва, що містять автобіографічний матеріал, спогади про події та осіб, які відіграли важливу роль у його житті. Доведено визначальну роль порівняльного аналізу у формуванні достовірного уявлення про автобіографічний елемент в різних видах творчої діяльності А.О.Григор'єва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Григор'єв,А.О. 54 +
Шифр НБУВ: РА335760

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Корчевний Г.В. 
Адміністративна відповідальність за порушення авторських та суміжних прав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Г.В. Корчевний ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено відмінність між поняттями право власності та право інтелектуальної власності. Наведено заходи адміністративного примусу та обгрунтовано необхідність розвитку механізму адміністративно-правової охорони авторського та суміжних прав засобами адміністративної відповідальності. Визначено суспільну небезпеку правопорушень. Висвітлено недоліки законодавства про адміністративну відповідальність. Запропоновано внесення спеціальної статті КУпАП щодо незаконного використання об'єктів авторського та суміжних прав. Розроблено критерії виділення адміністративних проступків у сфері інтелектуальної власності. Обгрунтовано доцільність у КУпАП деталізувати порушення авторських та суміжних прав, закріпляючи обставини, що обтяжують відповідальність. Запропоновано провести спеціалізацію суддів з питань розгляду справ про захист інтелектуальної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)306 + Х819(4УКР)012.8 +
Шифр НБУВ: РА322109

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Карпчук Н.П. 
Адресованість в офіційному та неофіційному англомовному дискурсі (комунікативно-прагматичний аналіз): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.П. Карпчук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено комунікативно-прагматичні характеристики категорії адресованості в офіційному та неофіційному дискурсах на матеріалі малих текстів, а саме: вступної статті законодавчого дискурсу та вступу науково-технічної статті (офіційний дискурс), а також анекдоту (неофіційний дискурс). Розкрито суть поняття "модель адресата" та її топологічні властивості, побудовано модель адресата офіційного і неофіційного дискурсів та власні моделі міжсуб'єктної інтеракції у межах офіційного та неофіційного дискурсів. Зазначено, що адресованість офіційного дискурсу субординованому інтелектуально-логічному адресатові-професіоналу/автоадресату, що є дорослою людиною, зумовлює добір адресантом продукційних і стилістичних стратегій, що реалізуються у домінуванні еспліцитно вираженої інформації, раціональної оцінки, побудові дискурсу за жорсткою композиційною моделлю. Адресованість неофіційного дискурсу "рівному" "загальнопрофесійному" емоційно-інтуїтивному/інтелектуально-логічному адресатові, що диференціюється за віком, іноді за статтю та національністю, визначає добір адресантом продукційних та стилістичних стратегій, що реалізуються у домінуванні імпліцитно вираженої інформації, емоційної оцінки, у побудові дискурсу за узуальною моделлю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА335079

Рубрики:

      
4.

Цимбал Г.П. 
Взаємодія як умова забезпечення виявлення і розслідування податкових злочинів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Г.П. Цимбал ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження сучасних проблем взаємодії податкової міліції з правоохоронними органами, контрольно-ревізійними службами та іншими державними контролюючими структурами як умови забезпечення виявлення та розслідування податкових злочинів. На підставі аналізу наукових праць вітчизняних та зарубіжних учених-криміналістів наведено криміналістичну характеристику податкових злочинів, розкрито їх зміст і описано складові елементи. Шляхом вивчення та узагальнення нормативно-правового забезпечення та практики діяльності податкової міліції обгрунтовано необхідність її взаємодії з іншими правоохоронними та державними контролюючими органами під час розслідування податкових злочинів. Проаналізовано сучасні наукові уявлення щодо сутності поняття "взаємодія" та запропоновано його визначення як регламентованої чинними нормативно-правовими актами співпраці державної податкової служби з іншими правоохоронними органами у межах своєї компетенції під час розслідування злочинів у сфері оподаткування. Сформульовано пропозиції щодо внесення статті до нового проекту КПК України про визначення взаємодії, обгрунтовано необхідність її регулювання. Розкрито особливості взаємодії на стадії прйняття рішення про порушення кримінальної справи. Доведено доцільність створення інформаційної автоматизованої системи для органів податкової міліції з метою сприяння виявленню, розкриттю та розслідуванню податкових злочинів. Узагальнено досвід діяльності податкових органів зарубіжник країн та практики їх взаємодії з іншими правоохоронними структурами у боротьбі з податковими злочинами. Показано особливості взаємодії податкової міліції з податковою інстпецією, контрольно-ревізійною службою, МВС, СБУ, митними органами, досліджено можливості використання оперативно-розшукових даних під час розслідування податкових злочинів. Проаналізовано правові документи та існуючу практику міжнародного співробітництва по викриттю порушників податкового законодавства. Запропоновано конкретні заходи для покращення взаємодії ДПС України та відповідних правоохоронних органів зарубіжних країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.8 + Х894.9(4УКР)311.78 +
Шифр НБУВ: РА341289

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Прус В.З. 
Джерела права Лівобережної України першої половини XVIII століття: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.З. Прус ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено джерела права Лівобережної України першої половини XVIII ст. на основі аналізу правових актів та матеріалів адміністративної та судової практики. Проаналізовано джерела права, що були чинними на вказаній території та сферу їх застосування для регулювання суспільних відносин. В основу дослідження покладено правові акти гетьманської влади, Генеральної військової старшини, договірні статті гетьманів з російськими царями, процес поширення в систему права Лівобережної України актів законодавства російського царату, Малоросійського приказу та I Малоросійської колегії, а також процес систематизації українського права вказаного періоду. З'ясовано юридичну природу та зміст договірних статей гетьманів з російськими царями, а також їх вплив на процес поширення російського законодавства. Проаналізовано теоретичний аспект основних форм закону імперської Росії, а також на підставі конкретних юридичних фактів визначено напрямки його поширення в українську систему права. Доведено, що за умов обмеження влади гетьмана та Генеральної військової канцелярії, а також їх тимчасової відсутності чи взаємозаміни українська система права, маючи великі традиції, продовжувала функціонувати та розвиватися.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ЛІВ)46-3 +
Шифр НБУВ: РА366964

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Нелін О. І. 
Еволюція спадкового права в Україні (історично-правовий аспект): автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.01 / О. І. Нелін ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 39 с. — укp.

Проведено комплексний науково-теоретичний аналіз еволюції спадкового права в українських землях, які складають етнічну територію України, від потестарного суспільства до сьогодення. Простежено порядок спадкування на різних етапах розвитку історії українського народу, пов'язаних з існуванням чи відсутністю української державності. Обгрунтовано, що спадкове право формується та розвивається внаслідок встановлення приватної власності. Зазначено, що після входження України під протекторат Московської держави у 1654 р. на її територію не поширювалися дія російського законодавства, там діяли "прежние права". Особливі статті для Полтавської та Чернігівської губерній, які базуються на нормах українського звичаєвого права, були враховані російським царизмом під час проведення кодифікації права у першій половині XIX ст. і діяли в Україні до 1920 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)8-1
Шифр НБУВ: РА376978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Руденко Н. С. 
Екологічна лексика як об'єкт перекладу (на матеріалі словникової статті, анотації, звіту, а також публіцистичної статті на екологічну тематику): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.16 / Н. С. Руденко ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему перекладу екологічної лексики в текстах різного типу. Загальним завданням перекладу екологічної лексики є відтворення основних компонентів її семантики, зумовлених типом тексту та його домінантною функцією. Особливості перекладу екологічної лексики в кожному конкретному типі тексту визначаються співвідношенням типів текстів і перекладацьким статусом лексем екологічної семантики. Встановлено, що особливості перекладу різних одиниць екологічної лексики в спеціальних типах текстів полягають у тому, що переважно використовуються прямі та варіантні відповідники, калькування, дескриптивна перифраза. За перекладу екологічної лексики в неспеціальних типах текстів широко застосовуються варіантні та контекстуальні відповідники, комбінована реномінація, лексико-семантичні трансформації різних видів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.4:Б1 + Ш107.775.2:Б1
Шифр НБУВ: РА382711 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Кірсанова Т.О. 
Екологічний контролінг в системі управління підприємством: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Т.О. Кірсанова ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення економічної сутності поняття "екологічний контролінг" як інформаційно-аналітичного інструменту екоменеджменту, що є системою екологічного планування, обліку, контролю, аналізу та аудиту, реалізація яких сприяє обгрунтуванню альтернативних підходів під час здійснення оперативного й стратегічного управління підприємством, спрямованих на підвищення еколого-економічної ефективності. Удосконалено методичні положення щодо відображення природоохоронних витрат в управлінському й фінансовому обліку. Розроблено схему обліку господарських операцій, пов'язаних з природоохоронною діяльністю на рахунках бухгалтерського обліку. Розвинено наукові принципи та удосконалено методи формування системи статистичної інформації на рівні окремого підприємства. Наведено методичні положення щодо введення окремої калькуляційної статті "екологічні витрати" з метою її використання під час розрахунку собівартості продукції, робіт і послуг, вперше запропоновано складання планового кошторису відповідних витрат. Створено систему класифікації екологічних витрат за найбільш істотними, в аспекті екологічного обліку, ознаками, яка може стати основою для складання єдиного класифікатора природоохоронних витрат на рівні міністерств, а також класифікатора-довідника екологічних витрат на підприємствах-забруднювачах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-28-21 +
Шифр НБУВ: РА330322

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Чупрінова Н.Ю. 
Жіночі образи у художньому світі І.О.Гончарова: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Н.Ю. Чупрінова ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація є першим цілеспрямованим монографічним дослідженням теми "Жіночі образи в художньому світі І.О.Гончарова". У ній під кутом обраної теми розглянуто романну творчість письменника, його критичні статті, листування з метою з'ясування етичних поглядів Гончарова, його морального ідеалу, що знайшло своє відображення у створених ним жіночих типах. Вперше розроблено типологію жіночих характерів у Гончарова і у відповідності з нею проаналізовано образи російських жінок у його романній трилогії: виявлено їх роль в ідейній концепції гончаровських творів, простежено традиції, на які спирався письменник у створенні жіночих типів, розкрито їх новаторський характер, значення, охарактеризовано основні засоби, за допомогою яких романіст змалював галерею яскравих, індивідуалізованих жіночих образів у своїх романах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Гончаров 534

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Благодир А.А. 
Застосування примусу під час провадження слідчих дій: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.А. Благодир ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено питання співвідношення понять права та свободи особистості, сутності та правової природи державно-правового та кримінально-процесуального примусу. З'ясовано правові передумови застосування примусу в кримінальному судочинстві, визначено види заходів примусу, що застосовують під час провадження слідчих дій. Проведено комплексний науковий аналіз норм чинного законодавства та проектів кримінально-процесуального кодексу України, що регулюють порядок застосування заходів примусу під час провадження слідчих дій, і проаналізовано правозастосовчу практику. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до частини 2 і 3 ст. 30 Конституції України, Кримінально-процесуального кодексу України (статті 177, 178, 183, 190, 193, 194, 199), а також пропозиції до проекту кримінально-процесуально кодексу (КПК) України, що стосуются примусового проведення обшуку, огляду, виїмки, освідування, відтворення обстановки й обставин події, одержання зразків для експертного дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА369576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ніколаєнко Т.Б. 
Звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з передачею особи на поруки: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Т.Б. Ніколаєнко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено історичний аспект становлення та розвитку інституту звільнення від кримінальної відповідальності, зокрема, звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з передачею на поруки. Визначено суть поняття, підстави, умови та види звільнення від кримінальної відповідальності. Наведено пропозиції щодо застосування звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з передачею особи на поруки та призначення покарання у разі порушення умов передачі на поруки, а також щодо змін і доповнень до постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 р. N 12 "Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності". Запропоновано нову редакцію статті 47 Кримінального кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)03 +
Шифр НБУВ: РА357405

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Лідовець Р.А. 
Змішані договори в цивільному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Р.А. Лідовець ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Виявлено юридичну природу змішаного договору. Доведено недоцільність вживання термінів "інтегрований", "конгломерований" та "комплексний" з метою позначення змішаного договору. Обгрунтовано, що у разі укладення даного договору утворюється єдине зобов'язання. Запропоновано доповнення до статті 628 Цивільного кодексу України. Визначено пріоритетність норм імперативного характеру у разі застосування правових норм до змішаного договору. Установлено специфіку даних договорів. Висвітлено специфічні умови застосування статті 217 Цивільного кодексу України щодо змішаних договорів. Наведено пропозиції: щодо використання конструкції змішаного договору як способу забезпечення виконання зобов'язань, зокрема, у разі купівлі-продажу з відкладальною умовою; використання в юридичній практиці без змін визначення цивільно-правового договору, передбаченого статтею 626 ЦК України, а також пропозиції стосовно врахування у разі застосування цивільно-правової відповідальності за порушення зобов'язань, що виникають зі змішаних договорів, їх особливостей як складних договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204 +
Шифр НБУВ: РА334478

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Лещинський С.О. 
Значення та вживання дієслова to get у сучасній англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / С.О. Лещинський ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2003. — 16 с. — укp.

Розглянуто внутрішню та зовнішню дистрибуцію дієслова get у сучасній англійській мові, а також дистрибуцію сенсів досліджуваного дієслова, розроблено його статтю для тлумачного словника. Показано, що валентний потенціал get реалізується в ди- та тривалентних структурах, які репрезентовані низкою моделей. Доведено, що get є дієсловом широкої семантики з одним узагальненим сигніфікативним значенням. Установлено, що інваріантним значенням get є "зміна стану". Запропоновано варіант статті дієслова get для словника синонімів, головний принцип якого полягає в тому, що синонімічні ряди надано для кожного з виділених смислів даного дієслова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.6
Шифр НБУВ: РА326610

Рубрики:

      
14.

Тхоровська С.В. 
Ідеологічний дискурс англомовної преси (лінгвокогнітивні аспекти): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / С.В. Тхоровська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 17 с. — укp.

Запропоновано комплексну характеристику ідеологічного дискурсу (ІД) як типу інституціонального дискурсу, що об'єктивується в інформаційному просторі англомовної редакційної статті. Виділено ідеологему як домінантний тип концептів ІД, з'ясовано її характерні риси та властивості, способи маніфестації у тексті. Описано метод дискурс-аналізу, що дозволяє розглянути особливості ІД на рівні глибинних і поверхневих структур. Виявлено та проаналізовано ключові комунікативні стратегії ІД, реалізація яких забезпечується різними комунікативними тактиками, та синергетичний вплив яких скеровує інтерпретацію повідомлення у закладеному адресантом руслі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-715
Шифр НБУВ: РА374401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Погосова А.В. 
Інформаційне забезпечення управління витратами на виробництво продукції скотарства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / А.В. Погосова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та прикладні проблеми та можливості удосконалення інформаційного забезпечення управління витратами на виробництво продукції скотарства. Обгрунтовано та доповнено теоретичні засади формування інформації про витрати у процесі управління. Уточнено суть і функції управлінського обліку. Визначено особливості його формування у сільськогосподарських підприємствах. Розглянуто класифікаційні ознаки витрат і обгрунтовано критерії відокремлення витрат в окремі статті з виділенням найбільш важливих, які потребують суворого контролю, зокрема втрати від падежу худоби. Запропоновано за базу розподілу загальновиробничих витрат тваринництва використовувати змінні витрати на оплату праці та корми. Удосконалено аналітичний облік в аспекті узгодження обліку поголів'я, витрат і виходу продукції скотарства. Для обліку витрат і поголів'я запропоновано використання ідентичних аналітичних рахунків. Уточнено номенклатуру статей витрат на виробництво продукції скотарста. Доведено доцільність запровадження системи бюджетування та розроблено модель бюджету витрат на виробництво продукції основного молочного стада. Удосконалено форми внутрішньої управлінської звітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.525.0-148.6 ф +
Шифр НБУВ: РА348103

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Миколаєнко І.М. 
Історіографія діяльності земських установ України (1864 - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Миколаєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше у широких хронологічних межах досліджено комплекс українських, російських і зарубіжних історіографічних джерел, який вміщує монографії, брошури, статті, дисертаційні дослідження щодо діяльності земських установ України. Встановлено зв'язок між змінами на пострадянському просторі та зміною поглядів дослідників щодо українських земств. Показано еволюцію поглядів українських і російських учених на діяльність земств як органів місцевого самоврядування. На підставі введення у науковий обіг нових джерел, насамперед, архівних документів, комплексно досліджено головні чинники, які визначали стан суспільно-політичної, культурно-освітньої та соціально-економічної діяльності земських установ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-536.2 + Т1(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА322822

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Тичинська Н.Л. 
Квазідефініції у тлумачному словнику російської мови (заголовне слово іменник): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Н.Л. Тичинська ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 18 с. — укp.

Здійснено аналіз і систематизацію квазідефініцій, що використовуються в чотиритомному Словнику російської мови (М., 1981 - 1984рр). Обгрунтовано статус квазідефініції як інформативно значущого компонента словникової статті. Виділено та класифіковано продуктивні та непродуктивні типи квазідефініції з урахуванням їх структурних особливостей і частоти використання. Запропоновано шляхи оптимізації окремих типів квазідефініцій, які забезпечують одноманітність, зняття невизначеності, надмірності у тлумаченні слів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-4в
Шифр НБУВ: РА314456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Короткевич М.Є. 
Кваліфікація зайняття забороненими видами господарської діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.Є. Короткевич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 16 с. — укp.

Розкрито особливості кримінально-правової квалифікації зайняття забороненими видами господарської діяльності (ст. 203 КК) з послідовним розкриттям змісту елементів і ознак основного та кваліфікованого складів даного злочину. На підставі аналізу ознак складів даного злочину здійснено відмежування його від інших злочинів. Проаналізовано зміст кримінально-правових понять і термінів, які використано у чинній редакції ст. 203 КК. Визначено деякі вади редакції даної статті та запропоновано способи її вдосконалення, що полягають у зміні диспозиції частин 1, 2 ст. 203 КК та примітки до ст. 202 КК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 +
Шифр НБУВ: РА342718

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Созанський Т.І. 
Кваліфікація сукупності злочинів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Т.І. Созанський ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано поняття "сукупність злочинів" та її види. Визначено місце сукупності злочинів в інституті множинності злочинів. З'ясовано співвідношення між сукупністю злочинів і суміжними кримінально-правовими явищами. Проаналізовано правила кваліфікації сукупності злочинів на підставі традиційного розподілення сукупності на ідеальну та реальну, а за результатами кримінально-правового оцінювання злочинів, які утворюють сукупність, передбачені однією та тією ж статтею (частиною статті) Особливої частини Кримінального кодексу (КК), різними частинами однієї статті особливої частини КК, різними статтями Особливої частини КК. Обгрунтовано допустимість і доцільність використання у разі кваліфікації сукупності злочинів правила, що кожен зі злочинів, які утворюють сукупність, повинен одержувати самостійну кримінально-правову оцінку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)025.3 +
Шифр НБУВ: РА366814

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Єгорова В.О. 
Криміналізація незаконного проведення дослідів над людиною та його кримінально-правові ознаки: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / В.О. Єгорова ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено основні аспекти кримінальної відповідальності за незаконне проведення дослідів над людиною. З'ясовано історію протидії цьому діянню, досліджено соціальну зумовленість його криміналізації на сьогоднішній день. Проаналізовано об'єктивні, суб'єктивні та кваліфікуючі ознаки складу злочину, передбаченого ст. 142 КК України. Доведено, що чинна редакція даної статті не повністю відповідає сучасним теоретичним уявленням стосовно правової регламентації відповідальності за незаконне проведення дослідів над людиною та не може бути ефективним інструментарієм у руках правоохоронних органів для протидії цьому діянню. Виявлено необхідність доповнення та уточнення як об'єктивних ознак складу злочину, так і кваліфікуючих. Сформульовано ряд теоретичних висновків і надано пропозиції щодо удосконалення кримінально-правової регламентації відповідальності за незаконне проведення дослідів над людиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112
Шифр НБУВ: РА375042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського