Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (59)Реферативна база даних (2783)Книжкові видання та компакт-диски (557)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=СТРУЙН$<.>+<.>K=НАСОС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 244
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Гриценко К.Г. 
Автоматизоване енергозберігаюче управління насосною станцією системи водопостачання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / К.Г. Гриценко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено методи й алгоритми автоматизованого енергоощадного управління режимом роботи насосної станції. Завдання енергоощадного управління режимом роботи насосної станції у системі водопостачання вирішено за техніко-економічним критерієм ефективності, що відповідає економічним інтересам абонентів. Наведено методи формування оптимального технологічного завдання для насосної станції, енергоощадного управління режимом роботи технологічного обладнання, координації режимів роботи регульованих насосних агрегатів даної станції, їх алгоритмічне та програмне забезпечення, функціональну структуру автоматизованої системи управління насосної станції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.103-05
Шифр НБУВ: РА317900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Запорожан В.В. 
Аналіз динаміки і структурна модернізація системи циркуляційного водопостачання АЕС: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.14 / В.В. Запорожан ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2010. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З470.7
Шифр НБУВ: РА371743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Мартим'янова Л.О. 
Варіабельність серцевого ритму у пацієнтів з персистуючою та постійною фібриляцією передсердь: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Л.О. Мартим'янова ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2003. — 23 с. — укp.

Показано можливість використання та розроблено протокол аналізу, визначено стійкість, виділено класи та класифіковано за ними стійкість просторово-часових і спектральних показників варіабельності серцевого ритму (ВСР) за умов фібриляції передсердь (ФП) та синусового ритму. Визначено особливості показників ВСР за умов ФП за базальних умов та функціональної проби з активним ортостазом без та за умов гострої фармакологічної проби з пропранололом, а також їх зв'язок з чинниками віку пацієнтів, форм ФП, ступеня тяжкості серцевої недостатності та насосної функції лівого шлуночка. Встановлено діагностичні та прогностичні критерії ефективності терапії персистуючої та постійної ФП за сукупністю клінічних ознак і параметрів ВСР, та побудовано дискримінантні функції, які дають змогу прогнозувати ефективність терапії ФП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-3 +
Шифр НБУВ: РА324533

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Ровінський В.А. 
Вдосконалення ватметрографічних методів діагностування штангових глибинно- насосних установок для видобутку нафти та розробка технічних засобів для їх реалізації: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.11.13 / В.А. Ровінський ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 20 с. — укp.

Удосконалено статичну діагностичну модель верстата-качалки, що дозволяє підвищити точність отримання динамограм у перерахунку з ватметрограм і тим самим збільшити вірогідність оцінки стану заглибленого насоса штангової глибинно-насосної установки (ШГНУ). Створено динамічну діагностичну модель верстата-качалки, яка враховує моменти інерції зрівноважуючих вантажів верстата-качалки та ротора її привідного електродвигуна, що дозволяє підвищити на 1-5 % точність оцінки стану заглибленого насоса ШГНУ під час її роботи в динамічному режимі. Встановлено взаємозв'язок зміни ковзання ротора електроприводу верстата-качалки від дії навантаження на штангову колону, зумовленого станом заглибленого насоса, на основі якого розроблено метод діагностування ШГНУ за швидкісними характеристиками. Запропоновано непрямий метод визначення маси зрівноважуючих вантажів верстата-качалки, використання якого дозволить підвищити точність перерахунку ватметрограми в динамограму та проводити операції зрівноваження верстата-качалки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.3-5-082.05 +
Шифр НБУВ: РА328362

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Євчук О.В. 
Вдосконалення динамометричного методу та технічних засобів діагностування штангових глибинно-насосних установок для видобутку нафти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / О.В. Євчук ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2004. — 18 с. — укp.

Проаналізовано існуючі типи дефектів штангових глибинно-насосних установок (ШГНУ) та причини їх виникнення. Показано, що максимальної ефективності діагностування можна досягти за умови контролю чинників, які зумовлюють дефекти ШГНУ, та параметрів технологічного режиму роботи свердловини. Для вирішення поставленого завдання удосконалено динамометричний метод діагностування ШГНУ. З використанням перетворення Уолша та вейвлет-перетворення розроблено методи автоматизованого виявлення дефектів ШГНУ. Створено математичну модель коливальних процесів колони насосно-компресорних труб, що дозволяє пов'язати їх характеристики з рівнем рідини у затрубному просторі свердловини. Запропоновано метод визначення коефіцієнта тертя на підставі розрахунку плунжерних динамограм. Розроблено систему діагностування ШГНУ та конструкції вставного давача навантаження. Створено функціональну схему системи виявлення дефектів і принципові схеми її окремих вузлів, запропоновано їх програмне забезпечення. Проведено метрологічний аналіз розробленої системи діагностування та первинного перетворювача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.3-5-082 +
Шифр НБУВ: РА332788

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Пугач І.І. 
Вдосконалення методів розрахунку параметрів дегазації зближених пластів, що підробляються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / І.І. Пугач ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Установлено залежності розрідження в устях сведловини, концентрації метану в суміші та витрати метаноповітряної суміші (МПС) від відстані устя свердловини до лінії очисного вибою, дебіту газоповітряної суміші від розрідження в усті свердловини до лави, витрат метану, відстані устя свердловини до лави, дебіту метану від розрідження у свердловині. За одержаними результатами складено рівняння парних і множинних регресій. Виконано обгрунтування топологічних параметрів дегазаційних свердловин за умов дегазації зближених пластів, що підробляються, на базі математичного апарату аналітичної геометрії. Розроблено методику розрахунку для визначення параметрів закладення свердловин, що буряться з виробок виїмкової ділянки за зазначених умов. Наведено методи визначення дебітів МПС, метану та розрідження на устях свердловин одночасно на всіх виїмкових дільницях шахти з урахуванням продуктивності працюючих вакуум-насосів. Запропоновано модель балансу МПС та сумарного масового дебіту метану на виїмковій ділянці з урахуванням концентрації метану у газопроводі. Здійснено розрахунок зміни тиску МПС за довжиною газопроводу з використанням диференціального рівняння, до складу якого входять масові витрати МПС, що дозволяє враховувати зміни втрат та щільності МПС за довжиною газопроводу за умов підсмоктування повітря у трубопровід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.19 + И310.17 +
Шифр НБУВ: РА341744

Рубрики:

      
7.

Козлов Л.Г. 
Вдосконалення систем керування гідроприводів з LS-регулюванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.03 / Л.Г. Козлов ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2000. — 19 с. — укp.

Однією з тенденцій розвитку робочих мобільних машин є перехід на регульовані гідроприводи. Розроблено нові схеми систем керування гідроприводів з LS-регулюванням. Представлено математичні моделі та програму, які дозволяють досліджувати робочі процеси в гідроприводах. Знайдено можливість зменшення величини керуючих перепадів золотників регуляторів, що знижує гідравлічні втрати, за умов забезпечення необхідних статичних і динамічних характеристик. Виконано оптимізацію конструкцій гідророзподільника та регулятора насоса, на базі яких розроблено схему гідросистеми неповноповоротного екскаватора. Гідросистема дозволяє забезпечити роботу екскаватора в регульованих режимах, що створює передумови підвищення його продуктивності, економічності, поліпшення якості виконаних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К447.3
Шифр НБУВ: РА308939 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Чарний Д.В. 
Вдосконалення способів водо- і енергозбереження в розгалужених зрошувально-обводнюючих системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.05 / Д.В. Чарний ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 1998. — 15 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням раціонального використання води і електроенергії в системах водного господарства. Уточнена методика визначення розрахункових витрат води на тваринницьких фермах, яка враховує процедурні операції по утриманню тварин. Розроблені нові технологічні схеми і конструкції водозабірно-очисних споруд з пінополістирольним фільтрувальним завантаженням, встановлено їх оптимальні конструктивні та технологічні параметри. Розроблені методики розрахунку витрат води за парціальною схемою в трубах великого діаметру розгалужених водорозподільчих систем та виявлення місць витоків води з них за допомогою манометричної зйомки. Запропоновані оптимальні графіки роботи насосів та методика їх підбору для економії витрат електроенергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П060.5,022

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Каплун І.П. 
Вдосконалення форми напірної характеристики малогабаритної насосної ступені шнекового типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / І.П. Каплун ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження робочого процесу малогабаритної насосної ступені шнекового типу, встановлено вплив геометричних параметрів проточної частини на форму її напірної характеристики. Розроблено фізичну модель течії в каналах досліджуваної ступені під час роботи на знижених подачах. Розглянуто процес переформування структури течії в каналах ступені у разі використання прямих осьових пазів і визначено механізм їх дії. Експериментально встановлено оптимальні інтервали геометричних параметрів ступені для забезпечення стабільної форми її напірної характеристики. Розроблено рекомендації щодо проектування малогабаритних ступеней шнекового типу з удосконаленою формою напірної характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.3-53 +
Шифр НБУВ: РА350815

Рубрики:

      
10.

Федотова Н.А. 
Взаємозв'язок форми меридіанної проекції робочого колеса лопатевого насоса і момента швидкості потоку перед ним: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / Н.А. Федотова ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2009. — 20 с. — укp.

Одержано узагальнену залежність для визначення діаметра входу робочого колеса лопатевої системи типу HP під час наявності перед ним довільного за знаком і значенням моменту швидкості потоку. Наведено результати розрахункових та експериментальних досліджень осьових насосів з лопатевою системою типу НР, що підтвердили основні положення запропонованої методики проектування. Уточнено аналітичну залежність втулкового відношення на виході робочого колеса від коефіцієнта швидкохідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З565.2-042-01 +
Шифр НБУВ: РА363737

Рубрики:

      
11.

Зубахін О. М. 
Використання гідродинамічних ефектів у шпаринних ущільненнях для підвищення технічного рівня відцентрових насосів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.17 / О. М. Зубахін ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2011. — 20 с. — укp.

Уточнено аналітичні залежності для демпфірувальних, циркуляційних та інерційних сил у циліндричних і конічних шпаринах з перекосом осей, які, на відміну від відомих, враховують втрати напору на вході та відновлення швидкісного напору на виході зі шпарини та дають змогу визначити параметри для різних значень вхідної крутки на вході в ущільнення, що дозволяє аналітично визначити параметри гідродинамічних характеристик шпаринних ущільнень відцентрових насосів і підвищує точність математичних моделей робочого процесу. Доведено можливість роботи відцентрового насоса за умови збігання частоти обертання з власною частотою коливань, що дозволило розширити сферу використання насоса та підвищити його технічний рівень. На підставі аналізу робочого процесу в шпаринних ущільненнях запропоновано його нову розрахункову схему, що дозволило визначити вплив конструктивних параметрів ущільнень на динамічні характеристики насоса. Одержано аналітичні залежності поправного коефіцієнта, який враховує відношення довжини шпаринного ущільнення до його зазору; уточнено залежності поправного коефіцієнта Блека, який враховує відношення довжини шпаринного ущільнення до його діаметра. Встановлено вплив сил демпфірування на динамічні параметри ротора відцентрового насоса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З565.22-042-01
Шифр НБУВ: РА381652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Шерстюк В.Г. 
Вплив термогідравлічної незворотності процесів у парокомпресорних холодильних та теплонасосних установок на їх ефективність: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.Г. Шерстюк ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Шляхом комплексного математичного моделювання з послідовною експериментальною перевіркою одержаних результатів знайдено узагальнену залежність ефективності парокомпресійних холодильних маших (ХМ), теплових насосів (ТН) від ступеня термогідравлічної незворотності процесів в основних блоках і елементах трубної обв'язки за різних ступенів складності схемних рішень і використання різних холодоагентів. З використанням запропонованого нового ентропійного методу визначення теплопродуктивності ТН і холодопродуктивності ХМ за неізобарних фазових перетворень одержано узагальнене кореляційне співвідношення, яке відображає взаємозв'язки ступенів впливу практично всіх незалежних режимно-геометричних чинників, від яких залежить рівень термодинамічної ефективності ХМ і ТН. Запропоновано методику, яка дозволяє на стадії передпроектних конструкторських розробок проаналізувати вплив гідравлічного опору вздовж тракту циркуляції холодоагенту на значення холодильного коефіцієнта залежно від критерію структурної сладності схеми. Для різних холодоагентів одержано відповідне узагальнювальне кореляційне рівняння. На підставі результатів енергоаудиту експлуатації ХМ у складі сучасного підприємства харчової промисловості запропоновано перспективні схемні рішення для комбінованого виробництва холоду та тепла за рахунок переведення застарілого холодильного обладнання в режим роботи ТН з використанням теплоти конденсації працюючих ХМ. Для технологічних схем, у яких ХМ і ТН працюють у єдиному комплексі тепло- та холодопостачання, запропоновано методику визначення зони робочих температур конденсації та випаровування, у межах якої застосування ТН є економічно доцільним. Виконано випробування натурного промислового фрагмента холодильної станції, що дозволило встановити адекватність запропонованої розрахункової методики визначення впливу термогідравлічної незворотності процесів, яка з достатньою точністю може використовуватися під час розв'язання прямих та зворотніх задач проектування холодильної техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.21-01 с116 + З388-01 с116 +
Шифр НБУВ: РА355747

Рубрики:

      
13.

Сапожніков С.В. 
Врахування газової складової середовища, що перекачується, при визначенні конструкції та робочої характеристики динамічного насоса: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / С.В. Сапожніков ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено спільне та відмінне у явищах зриву параметрів відцентрових і вільновихрових насосів (ВЦН і ВВН) у процесі кавітації та перекачування газорідинних сумішей (ГРС). Виявлено новий тип гідродинамічної решітки профілів і запропоновано фізичну та математичну моделі її робочого процесу. Зроблено висновок, що даний тип решітки профілів є базовим у здійсненні робочого процесу основних видів існуючих вихрових гідромашин. Розроблено фізичну модель течії ГРС у проточній частині (ВВН) типу "Turo", розглянуто її особливості у порівнянні з відповідними моделями насосів інших конструктивних схем. Визначено механізми впливу газової складової середовища, яке перекачується, на робочі характеристики ВЦН і ВВН, а також їх принципові відмінності. Встановлено наявність властивості саморегулювання за частотою обертання гідроприводних турбонасосних агрегатів у разі зміни величини газової складової у середовищі, яке перекачується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З565.3-01
Шифр НБУВ: РА319525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Тимченко М.І. 
Вторинні алюмінієві сплави для корпусів гідронасосів з різним залишковим ресурсом машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / М.І. Тимченко ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено статистичне дослідження експлуатаційної стійкості корпусів гідронасосів типу НШ 32У-2 та встановлено причини виникнення їх технічних ушкоджень. Виявлено, що фізико-механічні та експлуатаційні властивості корпусів з вторинних алюмінієвих сплавів суттєво залежать від хімічного складу використаного брухту. Наведено оцінку хімічного складу, мікроструктури та властивостей одержаних вторинних алюмінієвих сплавів. Розроблено прогнозуючі математичні моделі для забезпечення необхідного наробітку корпусів гідронасосів з різних композицій алюмінієвого брухту шляхом обгрунтування складових частин сплаву. Зазначено, що розроблена методика дозволяє прогнозувати диференційовану якість корпусів насосів, виготовлених за умов переробки брухту. Обгрунтовано можливість виробництва та ефективного використання п'яти категорій якості корпусів гідронасосів типу НІШ під час проведення ремонтних робіт машин різного терміну експлуатації. Показано вплив механічних та експлуатаційних показників, а також хімічного складу на визначення категорії якості. Встановлено можливість мінімізації вартості корпусу гідронасосів та її визначення з розрахунку забезпечення необхідного залишкового ресурсу машини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.147.3-3 +
Шифр НБУВ: РА339761

Рубрики:

      
15.

Лінчевський Є. А. 
Геометричне моделювання епігіпотрохоїдних профілів роторно-планетарних машин: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.01 / Є. А. Лінчевський ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретичну базу для графоаналітичного методу розрахунку профілів роторів і корпусів, а також робочих поверхонь роторно-планетарних машин трохоїдного типу з використанням комбінованих кривих у вигляді фрагментів гіпотрохоїди й епітрохоїди. Вперше запропоновано спосіб аналітичного опису епігіпотрохоїдних кривих, що складаються з періодичних фрагментів гіпотрохоїди й епітрохоїди. Надано спосіб визначення взаємоспряжених кривих за їх взаємного переміщення за законом руху планетарного механізму, коли криві є комбіновані з фрагментами гіпотрохоїди й епітрохоїди. Розглянуто спосіб геометричного моделювання взаємоспряжених поверхонь з нормальними перетинами у вигляді епігіпотрохоїдних кривих, орієнтованих на використання у насосах лінії Муано.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.555.8 + К445.58-02
Шифр НБУВ: РА376690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Швець М.Д. 
Гідравлічні аспекти розрахунку напірних колекторів насосних станцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / М.Д. Швець ; Рівн. держ. техн. ун-т. — Рівне, 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто актуальне питання розрахунку нової конструкції напірного колектора насосної станції, загальна подача якої не була б зумовлена порядком вмикання насосів у роботу. Розкрито причини виникнення додаткових гідравлічних опорів, подано методику їх розрахунку, а також розрахунку колектора подібної конструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П060.314.1,022
Шифр НБУВ: РА307761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Яхненко 
Гідродинамічні аспекти блочно-модульного конструювання динамічних насосів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / Сергій Михайлович Яхненко ; Сумський держ. ун-т. — Суми, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З565-02
Шифр НБУВ: РА327155

Рубрики:

      
18.

Лугова С.О. 
Гідродинамічні особливості проектування змінних проточних частин при створенні уніфікованого ряду відцентрованих насосів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / С.О. Лугова ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження робочого процесу у проточній частині проміжного ступеня багатоступеневого відцентрового насосу. З урахуванням гідродинамічних особливостей робочого процесу систематизовано підхід до модернізації насосоного обладнання шляхом застосування змінних проточних частин. Обгрунтовано схему утворення уніфікованого параметричного ряду насосів зі змінними проточними частинами, що дозволяє мінімізувати кількість змінних елементів. Проаналізовано зміну структури течії та фізичної природи гідравлічних втрат у проточній частині проміжного ступеня відцентрового багатоступеневого насосу. Визначено критерії переходу між змінними проточними частинами та запропоновано схему утворення параметричного ряду насосів зі змінними проточним частинами. На основі аналізу числового дослідження робочого процесу проточної частини проміжного ступеня відцентрового насосу запропоновано математичну модель гідравлічних втрат у напрямному апараті та з її урахуванням уточнено математичну модель розподілу енергії в елементах проміжного ступеня відцентрового насосу. Із застосуванням розроблених математичних моделей запропоновано методику прогнозування характеристики проміжного ступеня відцентрового насосу зі змінною проточною частиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З565.22-04-02 +
Шифр НБУВ: РА367196

Рубрики:

      
19.

Петрусь В. В. 
Гідроімпульсний привод мембранного насосного агрегату для перекачування високов'язких, агресивних та абразивовмісних середовищ: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.02 / В. В. Петрусь ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2010. — 21 с. — укp.

Запропоновано раціональне принципове та конструктивне виконання гідроімпульсного приводу мембранного насосного агрегату з комбінованим автоматичним гідророзподільником. Розроблено математичну модель динаміки робочого процесу гідроімпульсного привода мембранного насосного агрегату та математичну модель на основі нечіткої логіки для діагностування його технічного стану. Проведено дослідження математичних моделей за допомогою ПЕОМ із використанням сучасного програмного забезпечення. Експериментально та теоретично визначено основні параметри робочих режимів гідроімпульсного приводу мембранного насосного агрегату. Розроблено науково-обгрунтовану методику розрахунку та проектування гідроімпульсного приводу мембранного насосного агрегату, призначеного для перекачування високов'язких, агресивних та абразивовмісних середовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З565.429-048
Шифр НБУВ: РА373873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Купчинська О.Г. 
Гіпертрофія лівого шлуночка у хворих на гіпертонічну хворобу, патогенетичні механізми та шляхи медикаментозної корекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / О.Г. Купчинська ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2004. — 39 с.: іл. — укp.

На підставі комплексного обстеження 478-ми хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) визначено зв'язок показників добового ритму артеріального тиску (АТ) і гуморальних систем регуляції з збільшенням індексу маси міокарда лівого шлуночка (ЛШ) і типами його гіпертрофії (ГЛШ), охарактеризовано стан систолічної та діастолічної функції (ДФ) ЛШ, добового профілю АТ, гемодинамічного забезпечення фізичного навантаження (ФН) за різних типів ремоделювання лівого шлуночка (РЛШ) і ступенів ГЛШ. Виявлено значну гетерогенність ексцентричної ГЛШ за функціональним станом ЛШ, характером гемодинамічного забезпечення ФН, частотою порушень добового ритму АТ. На підставі одержаних даних запропоновано нову класифікацію ГЛШ за типами, що враховує крім значень відносної товщини стінок ЛШ наявність значної дилатації його порожнини. Визначено найбільш несприятливі типи РЛШ - концентричну ГЛШ і ексцентричну ГЛШ зі значною дилатацією порожнини ЛШ. Встановлено, що збільшення ступеня ГЛШ супроводжується підвищенням реактивності гуморальних регуляторних систем, зменшенням індексів скоротливості ЛШ, погіршенням його ДФ і гемодинамічного забезпечення ФН, незважаючи на збереження показників насосної функції в стані спокою у межах нормальних значень. Виявлено, що тип РЛШ впливає на зв'язки між показниками структури, систолічної та діастолічної функції ЛШ, а також на толерантність хворих до ФН. Розроблено диференційовані підходи щодо довготривалого застосування антигіпертензивних препаратів різних груп з урахуванням вихідного типу ГЛШ хворих на ГХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 +
Шифр НБУВ: РА329883

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського