Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (1811)Книжкові видання та компакт-диски (301)
Пошуковий запит: (<.>K=ТРАВМАТИЧН$<.>+<.>K=ТОКСИКОЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 291
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пастернак В.М. 
Ізольовані, множинні та поєднані пошкодження таза (травматична хвороба, метаболізм, оцінка важкості, прогноз, лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / В.М. Пастернак ; Харк. НДІ ортопедії та травматології ім. М.І.Ситенка. — Х., 1998. — 34 с. — укp.

Відображені результати, клінічного та лабораторного дослідження 1167 постраждалих з ізольованими, множинними та поєднаними пошкодженнями таза. Здійснена оцінка стану метаболічних процесів у постраждалих з різною важкістю пошкодження таза, ускладненим та неускладненим перебігом травматичної хвороби. Встановлено, що ступінь вираженості метаболічної відповіді на травму є пропорційною важкості пошкоджень і залежить від методів лікування і термінів їх здійснення. Визначені особливості патогенетичних механізмів розвитку і перебігу травматичної хвороби у постраждалих з пошкодженнями таза, встановлена оцінка важкості травм таза. Показано, що нестабільний характер пошкодження таза є показником до ургентної хірургічної допомоги, її здійснення забезпечує зниження ступення вираженості та тривалості катаболічної фази процесів обміну. Розроблений спосіб прогнозування травматичної хвороби. Створена патогенетично обгрунтована диференційована система надання спеціалізованої медичної допомоги постраждалим з ізольованою, множинною та поєднаною травмою таза, заснована на використанні у лікувальному комплексі гострого періоду травми розроблених засобів та способів стабілізації таза, апаратів та технології позаосередкового остеосинтезу, багатокомпонентної збалансованої інфузійно-трансфузійної терапії, активної тактики ведення на етапах у відповідності з характером та важкістю пошкоджень, прогнозом перебігу, що дозволило поліпшити наслідки лікування та знизити летальність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.197.8

Рубрики:

      
2.

Артамонов О.В. 
Віддалені наслідки воєнної закритої черепно-мозкової травми у чоловіків у генезі порушень сексуального здоров'я та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.В. Артамонов ; Харк. ін-т удоскон. лікарів. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

На основі системного аналізу сексуального здоров'я з урахуванням гострої та хронічної психотравмуючої ситуації, що мала місце під час бойових дій, соціальних, психологічних, соціально-психологічних і біологічних чинників виявлено закономірності різних варіантів сексуальної дисгармонії при різних синдромах віддалених наслідків закритої черепно-мозкової травми (психопатологічних, вегетативно-судинних, нейроендокринних). Визначено, що порушення сексуальної функції при травматичній хворобі мозку у чоловіків можуть бути наслідком як зазначених клінічних синдромів, так і дезадаптації подружжя на різних рівнях взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.772-7

Рубрики:

      
3.

Чеботарьова Л.Л. 
Комплексна діагностика травматичних уражень плечового сплетення і периферичних нервів та контроль відновлення їх функцій: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.05;14.01.15 / Л.Л. Чеботарьова ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 1998. — 32 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі удосконалення діагностики та лікування травматичних ушкоджень плечового сплетення і нервів верхньої кінцівки. На основі аналізу результатів клініко-нейрофізіологічного дослідження виділено клінічні варіанти уражень та стадії реінервації, визначено діагностичну інформативність електроміографічних показників на етапах лікування. Встановлено, що структурно-функціональні особливості сегментарного нервово-м'язового та вегетативного волокон впливають на наявність та вираженість больового синдрому, ступінь відновлення нейромоторної функції. Розроблено концепцію умовності клініко-нейрофізіологічної відповідності, яка дозволила обгрунтувати новий підхід до вибору тактики лікування. Запропоновано метод комплексної доопераційної діагностики та систему диференційованої градуальної оцінки ефективності лікування травматичних уражень плечового сплетення і нервів верхньої кінцівки. Основні результати роботи знайшли впровадження в нейрохірургічній та неврологічній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.5

Рубрики:

      
4.

Хазайма Ахмед Абдель Кадер 
Стабілізуючий ефект переднього спондилодезу та занурювальних фіксаторів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Хазайма Ахмед Абдель Кадер ; Харк. НДІ ортопедії та травматології ім. М.І.Ситенка. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація включає експериментальні та клінічні дослідження. В експерименті на 36 блоках поперекового відділу хребта створена модель чотирьох дестабілізуючих станів в хребтовому руховому сегменті: 1) резекція диска, 2) резекція диска і задніх кістково-зв'язкових структур, 3) резекція тіла хребця, 4) резекція тіла хребця і задніх структур (спондилектомія). Вивчений ступінь втрати стабільності в сегменті при означених ситуаціях, відновленні її при фіксації занурювальними пластинами ХНДІОД-І, ХНДІОД-ІІ, Roy-Camille в умовах порушення цілісності структур і в умовах міжтілового спондилодезу. Клінічні дослідження включили аналіз 306 історій хвороби і рентгенограм хворих, що були розподілені на групи, аналогічні експериментальним за принципом придбаної або артифіційної нестабільності. Клінічні спостереження підтвердили дані експериментальних досліджень про стан стабільності хребтового рухового сегмента при порушеннях його цілісності, а також в умовах відновленої передньої опори і фіксації занурювальними конструкціями. Розроблений на підставі цих досліджень алгоритм вибору оптимальних способів стабілізації хребтового сегмента, тривалості післяопераційного ліжкового режиму і характеру зовнішньої іммобілізації дозволяє зменшити травматичність і кратність оперативних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.58

Рубрики:

      
5.

Краюшкіна І.А. 
Особливості рефлекторних відповідей спинного мозку в умовах надмірної спінальної гіперрефлексії (електрофізіологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / І.А. Краюшкіна ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням гіперзбудливості спинного мозку. На білих щурах створені дві моделі надмірної спінальної гіперрефлексії (НСГ). Це травматична (переріз нерва та спинного мозку) та хімічна (дія тироксину, тироліберину та 4-амінопіридину) моделі. Електрофізіологічними методами показано, що в умовах НСГ амплітуда рефлекторної моносинаптичної відповіді вентральних корінців близька або навіть перевищує поріг збудження їх волокон. В цих умовах можливе передавання збудження у нервовому стовбурі із збуджених на незбуджені волокна. Припускається участь цього механізму в патологічних процесах центральної нервової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.5-3

Рубрики:

      
6.

Мєщерякова О.Г. 
Комплексне лікування хронічного травматичного та одонтогенного остеомієліту нижньої щелепи із застосуванням послабленого геомагнітного поля: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.Г. Мєщерякова ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.683.014-542

      
7.

Огоновський Р.З. 
Оптимізація консолідації зламів нижньої щелепи методом клітинної ксенобрефотрансплантації (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Р.З. Огоновський ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вивченню ефективності трансплантації суспензії ембріональних кістковомозкових курячих клітин при лікуванні неускладнених та ускладнених зламів нижньої щелепи. Експериментально, на підставі результатів радіоізотопного дослідження інтенсивності проліферації людських фібробластів в культурі in vitro встановлено ступінь ініціюючого та активуючого впливу трансплантату. Виявлено здатність суспензії ембріональних клітин формувати вогнища ектопічного остеогенезу при її підшкірній трансплантації. Аналіз результатів експериментальних досліджень підтвердив, що заповнення дірчастих дефектів нижньої щелепи щурів сприяє прискоренню процесів остеорегенерації. При використанні ксенобрефотрасплантації в комплексному лікуванні травматичних зламів нижньої щелепи виявлено скорочення термінів лікування на 4-5 дні. Ін'єкційне введення трансплантату при лікуванні ускладнених зламів нижньої щелепи сприяє загоєнню пошкодженої кістки у звичні терміни та повному відновленню тканинних структур на місці зламу через 6 місяців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.808.8

Рубрики:

      
8.

Барков О.В. 
Черезкістковий компресійний остеосинтез при лікуванні переломів шийки стегнової кістки (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.В. Барков ; Харк. НДІ ортопедії та травматології ім. М.І.Ситенка. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Представлені результати експериментальних досліджень та аналіз результатів лікування хворих з переломами шийки стегнової кістки. В експерименті на препаратах проксимального відділу стегнової кістки, взятих із трупів, вивчені їх анатомічні особливості. Встановлено наявність каналу шийки стегнової кістки, що проходить під малим вертлюгом та має овальну форму з приплющенням спереду. Сконструйовано пристрій для компресійного остеосинтезу переломів шийки стегна. Вивчено травматичність фіксаторів, які застосовувались при остеосинтезі переломів шийки стегна. Розроблено малотравматичну методику лікування переломів шийки стегнової кістки, яка створює оптимальні умови для остеорепарації, дозволяє отримати добрі та задовільні результати у 87,1% пацієнтів та скорочує термін консолідації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53

Рубрики:

      
9.

Довбиш Н.О. 
Порівняльна оцінка магнітотерапії, УВЧ-терапії, лазеротерапії при профілактиці та лікуванні травматичного остеомієліту нижньої щелепи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.О. Довбиш ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням покращення результатів профілактики та лікування травматичного остеомієліту нижньої щелепи за допомогою індивідуально підібраних методів фізіотерапії. В дисертації розроблено новий напрямок в плануванні та проведенні фізіотерапії вказаній групі хворих, який грунтується на визначенні закономірностей змін в лейкограмі периферічної крові відносно конкретного фізичного фактора. Розроблена, обгрунтована та впроваджена в клініку доступна система тестового контролю, яка має значення при плануванні та проведенні фізіотерапії, що сприяє покращенню результатів профілактики та лікування травматичного остеомієліту нижньої щелепи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-542

Рубрики:

      
10.

Єрмольєв А.І. 
Прогнозування та профілактика ускладнень хірургічного лікування пухлин спинного мозку та хребта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / А.І. Єрмольєв ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено прогнозуванню та профілактиці ускладнень хірургічного лікування пухлин спинного мозку. Використані дані поглибленого комп'ютерного аналізу 200 інформаційних карт хворих з пухлинами мозку. У 110 з них мали місце одне чи декілька ускладнень, які виникали під час чи після операції. Приведені дані прогнозування та профілактики таких ускладнень, як післяопераційні пневмонії, значної крововтрати, гострої серцево-судинної недостатності, а також смерті хворих. Установлені ведучі прогностично несприятливі ознаки цих ускладнень. Основними серед них були: локалізація пухлин в шийному та верхньогрудному відділі спинного мозку, злоякісність пухлин особливо тих, які проростали в хребет, внутрішньомозкова локалізація. Значний розмір пухлин, травматична операція, велика крововтрата, наявність супутніх захворювань, особливо урологічних, порушення дихання, трофічні розлади, порушення гомеостазу негативно впливали на результат операцій. Відсутність цих ознак була прогностично благоприємною. При підрахунку суми діагностичних коефіцієнтів прогностично несприятливих і сприятливих ознак вдавалось кількісно оцінити ризик частоти різних ускладнень і своєчасно цілеспрямовано використати комплекс профілактичних заходів. Основними серед них являються: тренування глибини вдиху, проведення сеансів СД з ПТКВ, туалетної бронхоскопії, превентивного введення антибіотиків, використання оптичної техніки, боротьба з висхідним набряком мозку, своєчасна корекція крововтрати та порушень гомеостазу. Це дало можливість знизити частоту пневмоній на 26,7%, гострої серцево-судинної недостатності на 13,9%, значних крововитрат на 28,1% та смертельних вип адків на 3,6%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.750.96-5

Рубрики:

      
11.

П'ятикоп Г.І. 
Клініко-морфо-функціональна характеристика тиреотоксичного ентерального синдрому при хірургічному лікуванні хворих на тиреотоксичний зоб (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Г.І. П'ятикоп ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2000. — 19 с. — укp.

Встановлено, що надлишок тиреоїдних гормонів значно погіршує травну функцію тонкої кишки та зумовлює патологічні зміни в її будові. Доведено, що усунення тиреоїдинового токсикозу та застосування індукторів синтезу мембранних ферментів у щурів сприяє відновленню травної функції кишки. З'ясовано. що гіпертиреоїдизм викликає зміни активності амілолітичних та ліполітичних ферментів порожнинного, а також мембранного травлення. У випадку легкого тиреотоксикозу їх активність підвищується, а середнього і тяжкого ступенів - прогресивно знижується. У хворих з клінічними проявами тиреотоксичної ентеропатії, незалежно від ступеня тяжкості тиреотоксикозу, активність ферментів знижена. Виявлено, що у хворих на тиреотоксичний зоб наявна перебудова структури слизової оболонки дванадцятипалої кишки. Ддані зміни залежать від тяжкості тиреотоксикозу та є морфологічною основою тиреотоксичного ентерального синдрому. Науково обгрунтовано доцільність застосування медикаментозної корекції тиреотоксичної ентеропатії у передопераційній підготовці та післяопераційній реабілітації хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.202.6
Шифр НБУВ: РА309553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Лисенко І.А. 
Системна гемодинаміка, імунологічна реактивність та метаболізм при травматичному шоку в осіб похилого та старечого віку (особливості патогенезу і обгрунтування фармакопрофілактики ускладнень): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / І.А. Лисенко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2000. — 19 с. — укp.

За результатами досліджень вперше встановлено особливості патогенезу тяжкої механічної травми та шоку в осіб похилого та старечого віку. Доведено, що дефіцит об'єму циркулюючої крові під час шоку в осіб похилого та старечого віку компенсується за рахунок підвищення загального периферичного опору; в осіб молодого та зрілого віку - за рахунок збільшення хвилинного об'єму крові. Розроблено методи прогнозування виходу шоку та терміну виникнення ускладнень у постшоковому періоді травматичної хвороби. Проведено оцінку ефективності фармакологічних засобів основних груп під час шоку та в постшоковому періоді. Запропоновано ефективний лікарський комплекс для щоденного застосування в динаміці травматичної хвороби. Даний комплекс, на фоні базової терапії, дозволив знизити більш як удвічі частоту ускладнень у постраждалих похилого та стеречого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.133
Шифр НБУВ: РА311857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Длугоканський 
Ускладнений перебіг травматичної хвороби при закритих торакоабдомінальних пошкодженнях: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Дмитро Михайлович Длугоканський ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1
Шифр НБУВ: РА310790

Рубрики:

      
14.

Гавриленко Б.С. 
Діагностика травматичних ушкоджень менісків та зв'язок колінного суглоба за допомогою ультранизькопільної магніто-резонансної томографії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / Б.С. Гавриленко ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено підвищенню ефективності діагностики розривів менісків і зв'язок колінного суглоба за допомогою ультранизькопільної магніто-резонансної томографії (0,04 Тс). На підставі обстеження 30 осіб контрольної групи запропоновано власний протокол магніто-резонансної томографії (МРТ) дослідження колінного суглоба, вивчено його МРТ анатомію. Складено схему рідинних накопичень у нормальному суглобі. Після обстеження 201 пацієнта з травмою колінного суглоба визначено та запропоновано пряму та непрямі МРТ ознаки ушкодження менісків. Визначено інформативність ультранизькопільної магнітно-резонансної томографії у випадку ушкодження менісків і зв'язок колінного суглоба. Запропоновано ступені посттравматичного випоту. Проаналізовано фактори, що впливають на його виразність. Розроблено науково обгрунтований алгоритм використання магніто-резонансної томографії у комплексному обстеженні хворих з травмами менісків і зв'язок колінного суглоба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.54-436.1
Шифр НБУВ: РА311667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Анкін М.Л. 
Традиційний та малоінвазивний остеосинтез у травматології. Клініко-експериментальне дослідження: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / М.Л. Анкін ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Розроблено біологічну концепцію стабільно функціонального остеосинтезу; класифікацію видів остеосинтезу залежно від агресивності хірургічної травми. Впроваджено в практику нові імплантати й апарат для малоінвазивного та мінімально інвазивного остеосинтезу. Уточнено показання та розроблено травматичну техніку фіксації переломів з урахуванням концепції малоінвазивного остеосинтезу; тактику первинного та раннього остеосинтезу довгих кісток у випадку сукупних пошкоджень. Запропоновано систему медичної реабілітації пацієнтів, зважаючи на особливості проведення малоінвазивного остеосинтезу переломів довгих кісток; принципи реабілітації хворих після традиційного та малоінвазивного стабільно функціонального остеосинтезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588
Шифр НБУВ: РА311999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Лобойко О.І. 
Клініко-патофізіологічна характеристика співвідношень церебральних та серцево-судинних порушень у віддалений період закритих черепно-мозкових травм: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.І. Лобойко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Наведено результати епідеміологічних, а також клініко-інструментальних і деяких лабораторних досліджень хворих молодого віку з церебральними і серцево-судинними порушеннями, які розвинулись у віддалений період закритих черепно-мозкових травм (ЧМТ). Виявлено розповсюдженість гострої ЧМТ та її віддалених церебральних і серцево-судинних наслідків, середовищні і соціальні фактори ризику та антиризику декомпенсацій в умовах промислового регіону України. Розглянуто достовірні кореляційні зв'язки між визначеними післятравматичними неврологічними синдромами і конкретними нозологічними одиницями захворювань серцево-судинної системи. Визначено специфічні і вірогідні клініко-інструментальні показники, які можуть бути використані як критерії діагностики варіанту нейросоматичної форми травматичної хвороби головного мозку, що протікає з церебральними і серцево-судинними порушеннями. Обгрунтовано ефективність застосування мікрохвильової резонансної терапії хворих із нейропсихічними і серцево-судинними порушеннями у віддалений період закритої черепно-мозкової травми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.772-7 + Р627.703.0-37 + Р410-37
Шифр НБУВ: РА308005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Федотова І.В. 
Мікрохвильова резонансна терапія у комплексному лікуванні хворих на травматичний остеомієліт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / І.В. Федотова ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено питання впровадження технологій квантової медицини - мікрохвильової резонансної терапії (МРТ) - у комплекс лікування травматичного остеомієліту. Розроблено методику МРТ для різних етапів лікування та за умов різної локалізації патологічного процесу. Результати клінічних спостережень і параклінічних досліджень 180 хворих на травматичний остеомієліт (130 хворих, яким у комплексі з радикальним хірургічним лікуванням застосували мікрохвильову резонансну терапію та 50 хворих контрольної групи), засвідчили високу ефективність даного методу лікування, що справляє імунокоригувальний вплив на стан захисних сил організму хворих, позитивно впливає на перебіг інфекційного процесу, сприяє зникненню патогенної мікрофлори, нормалізує показники симпато-адреналової системи, покращує мікроциркуляцію та регіональний кровообіг пошкодженої кінцівки. Зроблено висновок: МРТ позитивно впливає на перебіг патологічного процесу у хворих на травматичний остеомієліт, надає можливість купірувати провідні патологічні симптомокомплекси - послаблювати больовий синдром, зменшувати набряки ураженої кінцівки, сприяє загоюванню трофічних виразок і гранулюючих ран, усуває неврологічні ускладнення, поліпшує загальний психоемоційний стан хворого. Застосування МРТ у комплексному лікуванні травматичного остеомієліту зменшує кількість загострень запального процесу, скорочує тривалість лікування та поліпшує віддалені результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.148.2-542
Шифр НБУВ: РА312036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Пушкар Ю.В. 
Нейрохірургічне лікування вогнепальних ушкоджень периферичних нервів верхніх та нижніх кінцівок мирного часу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Ю.В. Пушкар ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено актуальним питанням нейрохірургічного лікування вогнепальних ушкоджень периферичних нервів верхніх і нижніх кінцівок в умовах мирного часу. За результатами клінічних спостережень 1200 хворих із травматичними ушкодженнями периферичних нервів виявлено, що вогнепальні ушкодження мали місце у 7,1% хворих. На підставі дослідження 86 хворих із вогнепальними ушкодженнями периферичних нервів узагальнено дані про причини їх виникнення. Визначено показання й оптимальні строки хірургічного лікування вогнепальних ушкоджень периферичних нервів. Проаналізовано доцільність та ефективність застосування у ранньому післяопераційному періоді прямої електромагнітостимуляторної терапії після невролізу. Вперше, із урахуванням причин, ступеня ушкодження нервового стовбуру, важкості супутніх уражень, строків, які пройшли від моменту вогнепальної травми до операції, відпрацьовано та рекомендовано алгоритми диференційованого мікрохірургічного лікування, з метою покращання клінічних результатів у даного контингенту хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.5
Шифр НБУВ: РА308205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Жданова В.М. 
Відновне лікування окорухових порушень судинного та травматичного генезу у нейрохірургічних хворих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / В.М. Жданова ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі відновного лікування порушень функції III, IV, VI черепних нервів у післяопераційному періоді у хворих, оперованих з приводу артеріальних аневризм мозкових судин та у хворих, що зазнали черепно-мозкової травми. У 152 хворих виявлено особливості клінічних проявів і закономірності відновлення окорухових порушень. Запропоновано комплекс методів об'єктивізації процесів відновлення. Розроблено комплексний диференційований підхід з метою лікування даної патології з використанням медикаментозної терапії та фізіотерапевтичних методів лікування. Вперше застосовано метод ультразвукової терапії в комплексному лікуванні, що дозволило значно покращити результати лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-7
Шифр НБУВ: РА308703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Гарячий Є.В. 
Лікування хронічного травматичного остеомієліту з корекцією тиреоїдного статусу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Є.В. Гарячий ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Встановлено, що розвиток та перебіг хронічного травматичного остеомієліту протікає на фоні значного порушення тиреоїдної функції щитовидної залози. Виявлено та морфологічно доведено гіпофункціональний стан щитовидної залози на етапах розвитку гнійно-некротичного процесу. Досліджено клінічну ефективність препарату щитовидної залози - трийодтироніну, а також розроблено схему його застосування. Показано доцільність і необхідність використання трийодтироніну як препарату, що підвищує ефективність комплексного лікування. Корекція тиреоїдного статусу в комплексному лікуванні хворих хронічним травматичним остеомієлітом позитивно впливає на перебіг захворювання, знижує кількість ранніх післяопераційних ускладнень, сприяє нормалізації процесів остеорепарації, покращує анатомічні та функціональні результати лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.148.2-52
Шифр НБУВ: РА309520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського