Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (29)Наукова електронна бібліотека (420)Реферативна база даних (3844)Книжкові видання та компакт-диски (900)Журнали та продовжувані видання (74)
Пошуковий запит: (<.>K=ФЕОДАЛЬН$<.>+<.>K=СУСПІЛЬСТВО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 393
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пасько Я.І. 
Громадянське суспільство: світоглядні версії та історичне втілення (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Я.І. Пасько ; НАН України. Ін-т філософії ім. Г.Сковороди. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена аналізу феномена громадянського суспільства. Предметом дослідження є детермінанти становлення і функціонування громадянського суспільства. На підставі узагальнюючого огляду історії розвитку громадянських ідей та еволюції форм громадянського суспільства від античності до сьогодення встановлюється теоретична сутність та практичне значення цього соціального інституту. Доводиться загальноєвропейський характер громадянських процесів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.395.1

Рубрики:

      
2.

Ходаківський М.Д. 
Суспільство в контексті культури (етнополітологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / М.Д. Ходаківський ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація являє собою спробу всебічного комплексного теоретичного аналізу впливу культури на функціонування суспільства в його політичній (етнополітичній) та етнонаціональній сферах. Створена цілісна концепція розгляду етнополітичних процесів у контексті культури. Це, в свою чергу, дозволило виявити основні культурні детермінанти та механізми суспільно-політичного (етнополітичного) поступу суспільства. Культура як спеціальний предмет аналізу чи не вперше досліджується через співставлення з соціальним простором, який розглядається у широкому розумінні слова, як позаприродна, пов'язана з людською діяльністю реальність. Зроблені у процесі дослідження висновки дають можливість розширити теоретико-методологічні знання стосовно політико-культурних проблем існування суспільства, окреслити перспективи подальшого дослідження цієї вкрай важливої проблематики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054

Рубрики:

      
3.

Перепелиця Т.Г. 
Соціокультурні чинники злочинної поведінки підлітків: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.06 / Т.Г. Перепелиця ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному соціологічному аналізу проблеми злочинної поведінки підлітків в контексті її детермінації соціокультурними чинниками. Розкрито зміст поняття "криміналізація" суспільства, розглянуто основні прояви цього явища, проаналізовано зв'язок між криміналізованим суспільством та його культурою. Особливу увагу приділено аналізу впливу дисфункцій основних інститутів соціалізації на виникнення злочинної поведінки підлітків. Зміст, структура, механізм та спрямованість злочинної поведінки підлітків розглядаються як продукт певного соціокультурного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.121 + Х883.9(4УКР)52

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Зєнкін М.В. 
Історичні та суспільно-політичні погляди Б.М.Чичерина: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / М.В. Зєнкін ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 16 с. — укp.

В дослідженні, спираючись на наукову спадщину Чичеріна і літературу про нього, вивчений життєвий шлях мислителя, його погляди на проблеми конкретно-історичного і суспільно-політичного розвитку Росії. Розроблена періодизація життєвого і творчого шляху Чичеріна, проаналізовані його філософсько-історична та державницька концепція, ставлення до самодержавства, станів та міжстанових відносин, історичного розвитку общини, земських соборів, питання місцевого самоврядування і феодально-кріпосницького ладу. Висвітлюється проблема прав і свобод особи, співвідношення їх з державою і суспільством, проблема власності, оцінка революції, соціалізму та ін. Робиться висновок про орігінальність чичерінської концепції та значимість його поглядів для сучасності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(2)6-8 Чичерин + Ф1(4РОС)506 Чичерин

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Царенко О.М. 
Економічні основи екологізації розвитку агропромислового виробництва: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / О.М. Царенко ; Ін-т аграр. економіки. — К., 1999. — 29 с. — укp.

Дисертацію присвячено аналізу економіко-екологічних проблем розвитку агропромислового виробництва. Досліджені економічні основи екологічно сталого розвитку суспільства, дана оцінка сучасного стану взаємовідносин суспільства з навколишнім середовищем, проаналізовано етапи розвитку взаємовідносин економіки і навколишнього середовища. У результаті проведених досліджень було встановлено, що поняття "екологізація сільськогосподарського виробництва" вченими і практиками розуміється винятково з погляду інтенсифікації природоохоронної діяльності. При цьому, як правило, сільське господарство розглядається як елемент навколишнього середовища, що сприймає забруднення від промислового виробництва і, відповідно, терпить збиток. Хімізація ж сільського господарства розглядалася екологами як джерело зниження якості земель, рідше - продукції. Небезпека сучасної сільськогосподарської технології для здоров'я людини лише рідко згадується, але не є критерієм для основних рішень. Перелік забруднювачів сільськогосподарської продукції звичайно носить констатуючий характер і сприймається як неминуче зло. Дослідження з аналізу ланцюжків грунт - рослини - тварини - людина ще дуже рідкі. Навколишнє середовище завжди було необхідною умовою і складовим елементом процесу відтворення матеріальних цінностей, одночасно виконувало функції сировинних ресурсів і життєвого простору. Відтворюючи природні ресурси і навколишнє середовище, суспільство відтворює і свої продуктивні сили. Деградація довкілля скорочує забезпеченість виробництва сировиною, ускладнює технологічні цикли і погіршує загальний стан біогеоценозів. Рухаючись вперед до нової економічної системи, Україна не може існувати осторонь та ігнорувати процеси загальноєвропейської інтеграції, залишаючись в замкнутому інформативному просторі. Це стосується всіх без винятку сфер суспільної діяльності, які безпосередньо торкаються теоретичних основ стійкого розвитку сучасної економіки. По суті це нова галузь інформативно-аналітичних знань і вона потребує поглибленого вивчення з боку гуманітарних і точних дисциплін, в першу чергу тих, які знаходяться на межі природничих і економічних наук. В значній мірі це стосується макроекономічних характеристик, екологічної безпеки, економіки природокористування та інформатизації навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-433

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Фам Хоанг Хай 
Теорія і методика дослідження мусонно-вологих тропічних ландшафтів В'єтнаму та шляхи їх раціонального використання: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.01 / Фам Хоанг Хай ; НАН України. Ін-т географії. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Подано основні принципи, методи і методичні прийоми ландшафтознавчого дослідження, оптимальність визначення і застосування їх для аналізу і оцінки ландшафтів в умовах мусонно-вологих тропіків В'єтнаму. Виявлено закономірності просторово-часової диференціації ландшафтних комплексів (ЛК), структурні, функціональні і динамічні властивості ландшафтів, особливості природних і антропогенних процесів, а також взаємозв'язки, взаємодія між суспільством і природою на території В'єтнаму. Складено систему класифікації мусонно-вологих тропічних ландшафтів, створено карту ландшафтів (в масштабі 1:1 000 000) і карту фізико-географічного районування (в масштабі 1:1 000 000) і на їх основі проведено прикладне оцінювання ландшафтів, подано конструктивні рекомендації щодо раціонального природокористування і охорони навколишнього середовища В'єтнаму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821(57В'ЄТ)24

Рубрики:

      
7.

Фінін Г.І. 
Військове покликання: суть та специфіка реалізації в умовах розбудови Збройних Сил України (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Г.І. Фінін ; Харк. військ. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням філософсько-соціологічного аналізу процесів формування і реалізації військового покликання за умов розбудови Збройних Сил України. Розкривається сутність військового покликання і його специфіка. Виявлені протиріччя формування і реалізації військового покликання. Встановлені основні закономірності даного процесу: залежність від домінуючої в суспільстві системи цінностей; залежність від рівня усвідомлення суспільством соціальної цінності армії; залежність від наявності у особистості відповідних психофізіологічних якостей. Встановлені особливості процесу формування військового покликання. Обгрунтовані механізм формування і основні шляхи реалізації військового покликання в умовах становлення Збройних Сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*668

Рубрики:

      
8.

Заєць А.П. 
Правова держава в Україні: концепція і механізми реалізації: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / А.П. Заєць ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Робота присвячена дослідженню поняття, сутності правової держави, проголошеної Конституцією України, гарантування правового характеру держави і державної влади в сучасних умовах. Вивчається природа права та вплив на його формування суспільства і держави. На основі ідеї народного суверенітету та визнання народу єдиним джерелом влади обгрунтовується розуміння права як норм, легітимованих суспільством, в силу чого держава набуває вигляду публічно-правового союзу народу, а право стає основою такого союзу. Аналізуються принципи правової держави, у т. ч. верховенства права, поділу влади, зв'язаності держави правами й свободами людини й громадянина, юридичної форми діяльності органів державної влади та інституціоналізованості влади. Досліджується рівень реалізації принципів правової держави у реальній державно-правовій практиці. Оцінюється правовий характер Конституції та законів держави, які складають нормативно-юридичну основу суспільства. На основі нормативного і фактологічного матеріалу розглядаються правові, організаційні, процедурні і техніко-юридичні форми утримання влади в рамках закону, у тому числі, пов'язані з відповідальністю держави та її органів перед особою і суспільством, правом громадян на оскарження рішень, дій чи бездіяльності посадових осіб. Увага зосереджується також на напрямах подальшого розвитку українського парламентаризму, обгрунтуванні необхідності розширення демократичних форм участі населення у прийнятті рішень органами державної влади та посилення громадського впливу на вироблення цих рішень, вдосконаленні демократичних процедур підготовки та прийняття актів державних органів, гарантування незалежності суду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)64 + Х003(4Укр)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Цимбал І.І. 
Соціальна адаптація старших підлітків в умовах спеціалізованої школи гуманітарного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / І.І. Цимбал ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 1999. — 19 с. — укp.

Досліджувався процес соціальної адаптації старших підлітків в умовах спеціалізованої школи гуманітарного профілю. Обгрунтовано критерії та рівні соціальної адаптації старших підлітків. Розроблено модель системи навчально-виховної діяльності, яка органічно поєднує пропедевтичний курс "Людина - природа - суспільство", систему позакласних виховних форм діяльності та координує взаємодію школи з іншими інститутами соціалізації особистості. Експериментально перевірено ефективність моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.350.0

Рубрики:

      
10.

Муляр В.І. 
Проблема становлення особистості в системі "індивід-суспільство" (філософсько-культурологічний аналіз): Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.03 / В.І. Муляр ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 30 с. — укp.

Дисертацію присвячено філософсько-культурологічному аналізу проблеми становлення особистості в системі "індивід-суспільство". Розроблена цілісна концепція становлення особистості в органічному взаємозв'язку в ньому індивідуальності особистості, її самореалізації та смисложиттєвих засад в системі "індивід-суспільство". Встановлено, що становлення особистості є вузловим елементом її життєдіяльності, а тому фундаментальною проблемою соціально-філософського знання. Дана характеристика методологічних засад взаємовідносин "індивід-суспільство" в соціальній філософії, основних принципів становлення особистості, його головних соціальних детермінант. Досліджено становлення особистості в умовах сучасних цивілізаційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*1

Рубрики:

      
11.

Лабур О.В. 
Жіночий фактор в системі суспільних відносин в Україні (XVI-XVIII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Лабур ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 15 с. — укp.

В дисертації розкривається громадсько-політична діяльність українських жінок, їх активність у національно-визвольних та соціальних рухах, участь у суспільному виробництві та розподілі матеріальних благ, вплив на процеси культурно-просвітницького та релігійного життя України ХVІ - ХVІІІ ст. Підкреслюється, що соціальний статус, життєва позиція та можливість впливу жінок на процеси суспільного життя залежали від феодально-станової стратифікації тогочасного українського суспільства. Зазначається, що українська жінка доби пізнього середньовіччя являла собою соціально-творчу особистість, мала широкі права і свободи, виступала активним суб'єктом суспільного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кухар В.В. 
Соціальна організація цивілізованого суспільства (філософський аспект): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В.В. Кухар ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено концепцію соціальної організації цивілізованого суспільства в її історичній еволюції. Показано шляхи формування цієї концепції у її еволюційній зміні: виникнення, утвердження, тенденції сучасного розвитку. Використано нетрадиційну методику, яка поєднує організаційний підхід до вивчення суспільства з системним, цивілізаційним, парадигмальним, діяльним, інтервальним. Обгрунтовано спробу знайти алгоритм історичної еволюції цивілізованого суспільства у співвідношенні усіх її ланок: коеволюції та революції, дивергенції та конвергенції, монізму та плюралізму. Вперше проаналізовано шляхи формування концепції соціальної організації цивілізованого суспільства. Використано ідею про організаційну будову матерії. Новою є спроба подолати існуючі однобокості у вивченні суспільства шляхом запровадження поняття "системоутворююче ядро". Суспільство предсатвлено в дослідженні системною ієрархією з розкриттям її внутрішнього змісту у вигляді рівнів організації, які поступово ускладнюються. Виявлено прагнення елімінувати політичні та ідеологічні мотиви, зблизити та привести в певну систему погляди, з точки зору різних існуючих шкіл філософії, визначити шляхи їх конвергенції. Поглиблено зміст понять: розподіл праці, власність, соціальна культура, свобода та культура, які розглянуто концептуально. Запроваджено для характеристики соціальних процесів такі поняття, як спекулятивна вартість, рушійна сила товару, політичний соціум, суспільна самосвідомість. До новизни відноситься внесення в дослідження такого критерію, як відтворення суспільного життя, який підводить основу до розуміння історичної еволюції суспільства. Результати дослідження можуть бути використані у формуванні концепції соціальної організації та теорії суспільства, з'ясуванні перспективи розвитку сучасного суспільства перехідного типу: громадянського, постіндустріального, інформаційного, гуманного, відкритого. В Україні застосування результатів дисертаційної роботиможе складатись з декількох напрямків: 1) формування відкритого суспільства на основі ринкових соціальних усталень; 2) соціальна інтеграція українського суспільства до європейської та світової співдружності; 3) вибір оптимальних варіантів реформування, котрі позбавляють від монополізму та помилок світової цивілізації, враховують світовий досвід розподілу праці та інтеграції; 4) зближення різних регіонів України у єдиний соціальний простір на основі спеціалізації та кооперації виробництва і обігу, соціокультурного співвиробництва; 5) формування власного філософського фундаменту, спроможного актуально обгрунтувати не тільки практичні засоби щодо укріплення економічної самостійності та політичної незалежності, але і прорив в майбутнє.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:с5 + С5*1
Шифр НБУВ: РА306381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Латигіна Н.А. 
Політичні еліти в системі управління посткомуністичним суспільством (структурно-функціональний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Н.А. Латигіна ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено політичні еліти в системі управління посткомуністичним суспільством. Розглянуто і висвітлено проблеми виникнення, формування та історичного розвитку політичних еліт, їх місце і роль як суб'єктів управлінського процесу. Обгрунтовано концептуалізацію вихідних понять елітарних теорій, розкрито їх релятивно-плюралістичний характер та взаємодоповнюючий зміст. Визначено сутність політичного елітаризму як теорії та практики управлінського процесу. Предметно проаналізовано специфіку формування нової політичної еліти в Україні, вплив на даний процес політичних партій і різноманітних "груп риску", залежність дій правлячої еліти від культурно-історичних традицій та економічних реалій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5
Шифр НБУВ: РА310502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Арцишевська М.Р. 
Теоретико-методичні засади інтеграції знань про суспільство у змісті шкільної освіти: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / М.Р. Арцишевська ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено різні аспекти проблеми інтеграції змісту суспільствознавчої шкільної освіти. Відзначено, що інтеграція змісту освіти є однією з провідних тенденцій її розвитку за умов швидких соціальних змін та інформаційного буму. Розглянуто теоретичні та методичні шляхи розв'язання даної проблеми в історії педагогічної думки, практиці зарубіжного та вітчизняного шкільництва. Обгрунтовано методологічні та теоретичні засади інтеграції змісту освіти. Доведено, що науково-теоретичною основою інтеграції змісту суспільствознавчої шкільної освіти є суспільно-наукова картина світу, як вища форма інтеграції наукових знань про суспільство. Проаналізовано різні чинники та шляхи удосконалення даної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.21
Шифр НБУВ: РА312595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Кабачна О.В. 
Соціологічний аналіз конфліктів у сфері масової комунікації: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / О.В. Кабачна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.7в6 + С5*333.4в6 + С5*333.641.216
Шифр НБУВ: РА309866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Бойченко О.І. 
Співвідношення природного та людського як проблема давньокитайської філософії (порівняльний аналіз даоської та конфуціанської інтерпретацій): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / О.І. Бойченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльний історико-філософський аналіз філософської традиції осмислення співвідношення природного та людського на підставі даоської та конфуціанської інтерпретацій означеного співвідношення. Виявлено специфіковані особливості давньокитайської культури, які представлено загальнолюдськими, що виникають у кожній з історичних культур, двома основними, інваріантними взаємодоповнювальними формами осягнення взаємозв'язку природного та людського (суспільствоцентричної (конфуціанської) та індивідоцентричної).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ю3(5КИТ)3
Шифр НБУВ: РА310246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Янукович В.Ф. 
Управління розвитком інфраструктури великого промислового регіону: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.10.01 / В.Ф. Янукович ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2000. — 37 с. — укp.

Розглянуто основні проблеми формування і розвитку інфраструктури промислового регіону, управління інфраструктурою. Обгрунтовано поняття "промислового регіону" та "інфраструктури регіону" як сукупності галузей невиробничої, головним чином соціальної сфери, що обслуговують галузі матеріального виробництва, забезпечують задоволення матеріально-побутових і культурних потреб населення. Визначено принципи регіонального управління економікою, напрямки реструктуризації господарського комплексу регіону. Наведено галузевий склад інфраструктури. Інфраструктура регіону - визнаний об'єкт управління з боку регіональних і місцевих органів, за стан і розвиток якого, передусім, саме вони несуть відповідальність перед суспільством. Обгрунтовано принципи управління інфраструктурою регіону, окремі напрямки і форми управління. Проаналізовано наслідки реструктуризації господарських комплексів, шляхи подолання негативних соціальних наслідків реструктуризації, висвітлено окремі напрямки і форми управління. На підставі реального досвіду розглянуто теорію та практику створення спеціальних економічних зон і територій пріоритетного розвитку. Розкрито поняття "територій пріоритетного розвитку" як однієї з форм вирішення питання забезпечення зайнятості, залучення інвестицій у міста і райони, які їх потребують. Обгрунтовано рекомендації щодо адекватного правового забезпечення управління інфраструктурою регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-961-312
Шифр НБУВ: РА308102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Шаповал О.А. 
Формування світоглядної культури старшокласників у процесі засвоєння знань про людину і суспільство: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / О.А. Шаповал ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему формування світоглядної культури старшокласників. Розглянуто структурно-функціональні особливості світоглядної культури та особливості її формування на юнацькому етапі розвитку особистості. Розкрито зміст і суть формування світоглядної культури учнів загальноосвітньої школи під час застосування структурно-логічного підходу. Визначено та експериментально перевірено основні педагогічні умови активації даного процесу. Досліджено та обгрунтовано доцільність інтегративного підходу до формування світоглядної культури старших школярів. Виокремлено основні функції, реалізація яких має стати основою для нового інтегрованого навчального курсу "Світ, людина, суспільство", принципи відбору матеріалу для даного курсу. Аналіз діяльності старшокласників на уроках курсу дає можливість виділити види позицій учнів стосовно отриманих світоглядних знань, які у випадку однакового змісту обумовлюють різні сформованості світоглядної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.350 + Ю6*672
Шифр НБУВ: РА308819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Водотика С.Г. 
Історична наука УСРР 1920-х років: соціополітичні, науково-організаційні та концептуальні основи функціонування: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / С.Г. Водотика ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2001. — 33 с. — укp.

Проаналізовано соціально-політичні, соціокультурні, науково-організаційні та концептуальні аспекти історії історичної науки УСРР 1920-х рр., боротьбу радянської та цивілізованої схем розвитку науки. Використаний міждисциплінарний підхід дозволив реконструювати механізм взаємодії у системі "наука - суспільство" та функціонування української історичної науки за умов перехідного суспільства, політичного плюралізму, національно-культурного відродження, подолання методологічної кризи й альтернативності історичного знання. На підставі широкого комплексу архівних і опублікованих джерел проаналізовано політичні та соціокультурні умови еволюції історичного знання, складання радянського механізму керівництва історичними дослідженнями, характер і наслідки взаємодії вченого-історика та суспільства, подано соціокультурну характеристику соціуму дослідників. Значну увагу приділено висвітленню науково-організаційної системи - закладів історичного профілю ВУАН, особливостям організації досліджень науково-дослідних кафедр і марксистськими установами, специфіці діяльності наукових товариств, характеристиці структури дослідницького потенціалу як цілісної системи. Чільне місце відведено вивченню шляхів оновлення методології історичного знання, формуванню національно-державницької течії, становленню та діяльності наукових історичних шкіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)61
Шифр НБУВ: РА313310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Ячний А.М. 
Соціальне регулювання конфліктів військової організації в умовах сучасного українського суспільства: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / А.М. Ячний ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему конфліктності військово-соціальних відносин, розроблено напрями соціального регулювання конфліктів військової організації за умов сучасного українського суспільства. Запропоновано шляхи вдосконалення способів ефективного управління конфліктами у військовій організації. Проаналізовано конфліктність військової організації суспільства як соціального інституту легітимного насильства, яка має суперечливу внутрішню структуру відносин і систему складних і неоднозначних взаємодій з суспільством. Серед основних проблем розглянуто соціальне регулювання конфліктності військової організації щодо забезпечення стабільності, керованості, ефективності її функціонування за умов сучасного українського суспільства. Вивчено конфліктогенність військової організації та особливості соціального регулювання конфліктів у військово-соціальному середовищі для забезпечення стабільності, керованості, оптимізації її функціонування. Запропоновано конфліктологічний підхід до розгляду діяльності військової організації, наведено класифікацію конфліктів. Визначено основні чинники, які зумовлюють рівень конфліктності військової організації, що дозволяє у теоретико-методологічному аспекті забезпечити розробку управлінських рішень у військово-соціальній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.7 + Ю6*333.7 + Ц4,8(4УКР)22
Шифр НБУВ: РА313319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського