Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (178)Книжкові видання та компакт-диски (48)
Пошуковий запит: (<.>K=ФРЕЗЕРН$<.>+<.>K=СТАНОК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Водічев В.А. 
Автоматизовані системи управління робочими рухами верстатів для підвищення ефективності технологічних процесів металообробки: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / В.А. Водічев ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 37 с.: рис. — укp.

Уперше запропоновано узагальнений критерій оптимізації технологічних процесів металообробки, який враховує продуктивність та собівартість обробки, а також питоме енергоспоживання верстата. Для технологічного процесу силового шліфування виявлено екстремальну залежність цього критерію від швидкості подачі верстата. Показано, що вплив збурень викликає невизначеність розташування екстремуму цієї залежності, що потребує пошуку оптимального режиму під час обробки. Розроблено метод автоматичного управління рухом подачі, який передбачає, базуючись на результатах випробувальних дій на технологічний процес силового шліфування, визначення поточних значень складових аналітичних залежностей періоду стійкості інструмента та потужності обробки від швидкості подачі і, з використанням одержаної математичної моделі процесу, розрахунок значення цієї швидкості, що відповідає екстремуму критерію оптимізації процесу обробки. Уперше встановлено закономірність в управлінні технологічним процесом фрезерування, яка полягає у тому, що стабілізація потужності різання за умов взаємозв'язаного управління швидкостями робочих рухів верстатів забезпечує більш високу продуктивність обробки, зменшує її собівартість і питоме енергоспоживання верстата у порівнянні з управлінням тільки швидкістю подачі. Здійснено структурний синтез автоматизованої системи управління швидкістю подачі та частотою обертання фрези і запропоновано метод узгодження цих швидкостей з урахуванням технічних і технологічних обмежень. Наведено принцип побудови автоматизованої системи управління швидкістю подачі фрезерних верстатів з числовим програмним керуванням для підтримки потужності обробки у заданих межах і визначено умови стійкості такої системи. Розвинуто методи обчислення коефіцієнта передачі об'єкта управління у процесі обробки для організації параметричного зворотного зв'язку в адаптивних системах стабілізації потужності різання. З'ясовано нову закономірність в управлінні технологічним процесом токарної обробки та доведено, що у разі стабілізації швидкості та потужності різання забезпечується більша продуктивність технологічного процесу обробки поверхонь за умов зміни діаметра та глибини різання, ніж у випадку стабілізації швидкості різання та подачі. Запропоновано принцип побудови автоматизованої системи взаємозв'язаного управління швидкістю подачі та частотою обертання заготовки, яка забезпечує стабілізацію швидкості та потужності різання. Розвинуто методи синтезу параметрів регуляторів у автоматизованих системах управління технологічними процесами металообробки, які стабілізують потужність і швидкість різання, і розрахунку статичних характеристик цих систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-52-043-05 +
Шифр НБУВ: РА334783

Рубрики:

      
2.

Марущак А.М. 
Вплив обробітку грунту, екологічно доцільних норм мінеральних добрив на урожай силосної та зернової кукурудзи в умовах південно-західної частини Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / А.М. Марущак ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання основного обробітку грунту, добрив, вплив їх на агрофізичні властивості та поживний режим грунту, фотосинтетичні та біохімічні процеси в рослинах кукурудзи, на урожайність зерна і зеленої маси. Надано економічну й енергетичну оцінку прийомів обробітку грунту. Встановлено, що заміна оранки на глибину 23 - 25 см, мілким і поверхневим обробітками плоскорізним і фрезерним знаряддям забезпечує економію енерговитрат 1752-2002 МДж/га без негативного впливу на стан грунту, ріст, розвиток і продуктивність кукурудзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-43,022 + П212.2-434(4Укр-4Хме),022
Шифр НБУВ: РА311007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Тітаренко О.В. 
Забезпечення якості поверхневого шару на етапі напівчистової обробки термопластичних полімерних матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / О.В. Тітаренко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано, обгрунтовано та реалізовано новий підхід до вибору раціональних параметрів процесу фрезерування термопластичних полімерних матеріалів, який передбачає врахування особливостей розподілу тепла у поверхневому шарі, змін його внутрішнього енергетичного стану та формування мікрогеометрії поверхні, що дозволяє забезпечити стабільні фізико-механічні властивості матеріалів на етапі напівчистової обробки та підвищити її продуктивність. На підставі результатів експериментальних досліджень теплових явищ процесу фрезерної обробки визначено вплив параметрів режиму різання і властивостей різального інструменту на стан поверхневого шару полімерних матеріалів, що дозволило одержати регресійні залежності температури на обробленій поверхні. Доведено, що регулювання теплофізичної дії на даний шар полімерів доцільно виконувати за рахунок зміни геометричних параметрів інструмента та параметрів зрізу. З використанням розроблених математичних моделей для випадку нелінійного та нестаціонарного процесу розповсюдження тепла під час обробки полімерів фрезеруванням установлено залежність температури у тонких поверхневих шарах матеріалу від фізичних і технологічних параметрів процесу обробки, що дозволило оцінити ступінь їх деструкції та науково призначити припуски для чистових операцій. Установлено взаємозв'язок між термомеханічним станом обробленої поверхні полімерів до її обробки, особливостями її мікрогеометрії та структури, а також характером зміни ентальпії, температури склування та товщиною дефектного поверхневого шару. Надано характеристику структурних перебудов у цьому шарі полімерів, сформованому за різних теплофізичних умов механічної обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К967.2 + Л710.52 +
Шифр НБУВ: РА356335

Рубрики:

      
4.

Плотников О.О. 
Метод і прилади підвищення точності технологічного обладнання з ЧПК при виготовленні деталей приладів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.14 / О.О. Плотников ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено метод та прилади атестації та внесення корекцій на координатні переміщення робочих органів технологічного обладнання з числовим програмним керуванням (ЧПК) з метою підвищення точності та продуктивності виготовлення деталей приладів. Проаналізовано теоретичні передумови та визначено можливості одержання високої точності та продуктивності механічної обробки за умов існуючого парку устаткування на приладобудівних підприємствах України. Для фрезерних верстатів з ЧПК запропоновано новий метод підвищення точності на засадах побудови "зонної точності". Розроблено нову методику вимірювання похибок координатних переміщень і внесення корекції в програму керування верстатом. Для запропонованого та дослідженого методу підвищення точності розроблено математичну модель і алгоритми керування всією системою верстата, що дозволяє складати конкретні програми керування для будь-якого фрезерного верстата з ЧПК. Проведено дослідницькі роботи за виробничих умов за іспитами працездатності розроблених приладів і запропонованої методики врахування похибок координатної системи верстату у програмі керування верстату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К960.13-5 + К630.2-52-082 +
Шифр НБУВ: РА348321

Рубрики:

      
5.

Мельничук П.П. 
Наукові основи чистового торцевого фрезерування плоских поверхонь: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.01 / П.П. Мельничук ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т", Житомир інженер.-технол. ін-т. — К., 2002. — 36 с.: рис. — укp.

Розроблено наукові засади чистового торцевого фрезерування плоских поверхонь інструментом з надтвердих матеріалів з метою забезпечення стабільно високих показників якості обробки шляхом визначення впливу основних факторів геометричного, кінематичного, динамічного походження та керування параметрами якості оброблюваних плоских поверхонь на базі структурного математичного моделювання технологічної оброблювальної системи. Запропоновано цілісну систему структурного моделювання чистової обробки багатолезовим інструментом, яку побудовано за принципом розробки окремих, порівняно простих структурних моделей конструкцій та робочих процесів з подальшим ускладненням їх шляхом врахування випадкових складових та об'єднанням одержаних моделей в замкнуту структуру з прямими та зворотними зв'язками. Кожна з постих моделей описує повну конструктивну особливість технологічної оброблювальної системи, робочий процес або характерне явище, яке має місце під час обробки. Загальну структурну модель побудовано за блоково-модульним принципом. Використання математичного моделювання дають змогу встановлювати характеристики мікропрофілю обробленої поверхні в різних напрямках. За результатами експериментальних досліджень процесу чистової обробки плоских поверхонь на вертикально-фрезерних верстатах інструментом, оснащеним надтвердим матеріалом, підтверджено адекватність розробленого комплексу структурних моделей. Розроблено технічні розв'язки та рекомендації щодо забезпечення якості обробки плоских поверхонь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К634.5-1 +
Шифр НБУВ: РА321984

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Стріха В.А. 
Обгрунтування і розробка пошарового валкування фрезерного торфу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.03 / В.А. Стріха ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання вдосконалення технологічного процесу розробки торфового родовища фрезерним способом з метою зменшення втрат і підвищення якості продукції. Визначено головні чинники, які найбільшою мірою впливають на кількісні та якісні показники перебігу технологічного процесу. Установлено, що найменш досконалою операцією технологічного циклу є валкування. Запропоновано методику пошарового формування валка з чіткою вологісною стратифікацією частинок торфу у ньому. Створено механізм, який реалізує запропонований принцип пошарового валкування та визначено його головні характеристики. Розроблено рекомендації щодо впровадження інновації у дане виробництво. Результати, одержані завдяки проведеним дослідженням, можуть бути використані для поліпшення кількісних і якісних показників технологічного процесу видобування фрезерного торфу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И351.053 +
Шифр НБУВ: РА356664

Рубрики:

      
7.

Марченко К.М. 
Обгрунтування параметрів та режимів роботи обладнання меліоративної машини зі змінною шириною фрезерування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / К.М. Марченко ; Кіровоград. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми розширення технологічних можливостей робочого обладання меліоративних машин для риття траншей під зрошувальні трубопроводи зональної категорії. За допомогою методів морфологічного аналізу-синтезу й експертних оцінок отримано технічне рішення фрезерного робочого обладнання, яке складається з двох кінцевих фрез, положення яких змінюється відносно забою в залежності від необхідних геометричних параметрів траншеї. Отримано залежності лобового опору фрезеруванню, амплітуди коливань лобового опору та енергоємності від параметрів траншеї, конструктивних та режимних параметрів робочого обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.31-1
Шифр НБУВ: РА313274 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Міненко Д.О. 
Підвищення ефективності обробки отворів на багатоцільових верстатах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / Д.О. Міненко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Вирішено проблему підвищення ефективності обробки отворів на багатоцільових верстатах (БВ) сведлильно-фрезерно-розточувальної групи шляхом підвищення інтенсивності формоутворення за рахунок впровадження прогресивної технологічної оснастки, а також вибору оптимальних режимів обробки різальними інструментами. Відзначено щодо доцільності здійснення вибору найвигідніших режимів обробки допоміжних отворів з урахуванням структурного зв'язку між інструментами, що входять до технологічного комплекту, необхідного для виконання обробки деталі, на основі критерію інтенсивності формоутворення. За допомогою ймовірнісного моделювання процесу обробки обгрунтовано вибір найвигіднішої стратегії обслуговування технологічного комплекту різальних інструментів на БВ. Розроблено рекомендації щодо вибору способу раціональної заміни інструментів з урахуванням їх кількості, надійності та часу зміни. Запропоновано конструкції допоміжного інструменту, який дозволяє підвищити ефективність обробки допоміжних отворів за рахунок скорочення кількості технологічних переходів і різальних інструментів. Розроблено конструкцію дворізцевої розточувальної оправки. Обгрунтовано вибір оптимальних режимів розточування основних отворів, які забезпечують підвищення продуктивності обробки та якості поверхні отворів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.013.4 +
Шифр НБУВ: РА361280

Рубрики:

      
9.

Ульяненко Н.В. 
Підвищення працездатності твердосплавного інструменту шляхом застосування магнітно-абразивного оброблення та нанесення зносостійких покриттів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / Н.В. Ульяненко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 21 с. — укp.

Обгрутовано новий спосіб вирішення проблеми підвищення працездатності багатогранних непереточуваних твердосплавних пластин (БНТП) на завершальному етапі комплексної обробки, що полягає у комбінуванні методу магнітно-абразивної обробки (МАО) у великих магнітних щілинах і нанесення спеціальних зносостійких покриттів методами хіміко-технічної обробки й іонно-плазмового напилення. Розроблено технологічну наладку до стандартного вертикально-фрезерного верстата, яка забезпечує ефективне фінішне МАО БНТП за наявності великих щілин з урахуванням оптимальних умов взаємодії магнітно-абразивного інструменту (МАІ) з оброблюваними поверхнями залежно від задач обробки. Визначено особливості контактної взаємодії поверхні БНТП з МАІ за магнітно-абразивної обробки за умов великих магнітних щілин. Розроблено експериментальну методику та визначено особливості кінетики формування мікропрофілю поверхні за МАО. Встановлено основні закономірності зміцнення методом МАО твердосплавного інструменту з покриттями різних типів на всіх стадіях технологічного комплексу, що складається з комбінацій МАО та нанесення спеціальних покриттів методами хіміко-технічної обробки й іонно-плазмового напилення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.099-14 + К722.536.019.9 +
Шифр НБУВ: РА342589

Рубрики:

      
10.

Луценко М.О. 
Підвищення продуктивності процесу обробки 3-D поверхонь на фрезерних верстатах з ЧПУ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / М.О. Луценко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий метод формування схем обробки з нерівномірною подачею на рядок з урахуванням суттєвої нестаціонарності процесу обробки, що базується на розробленій стуктурно-параметричній моделі процесу. Цей метод дозволяє формувати схеми обробки для широкого кола 3-D поверхонь. Показано, що вибір методу формування схем обробки суттєво впливає на час обробки. Розроблено методики визначення параметрів шару, що зрізається, складових сили різання, складових повного переміщення інструменту. Запропоновано конструктивні рішення та виготовлено дослідний зразок інструментального пристосування зі змінною ВІП, призначеного для продуктивної обробки 3-D поверхонь і методику ефективного використання даного пристосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К634.02 +
Шифр НБУВ: РА321203

Рубрики:

      
11.

Ковалевська О.С. 
Підвищення точності технологічних процесів контурного фрезерування за рахунок корекції розмірів обробки: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / О.С. Ковалевська ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливість управління точністю контурного фрезерування на верстатах з ЧПУ шляхом компенсації пружних деформацій на базі корекції взаємного розташування різального інструменту й оброблюваної заготовки. Розроблено спосіб моделювання жорсткості елементів технологічної системи металорізального верстата. Запропоновано новий підхід щодо проектування технологічних процесів контурного фрезерування на верстатах з ЧПУ з введенням до керувальної програми корекції пружних переміщень технологічної системи з застосуванням еталонної моделі. Наведено рекомендації щодо використання методики управління процесом різання, обгрунтовано етапи розробки постпроцесора системи автоматизованого проектування для фрезерно-свердлильно-розточувальної групи верстатів. Здійснено практичне впровадження розробленої методики підвищення точності контурного фрезерування шляхом компенсації пружних переміщень верстата та інструменту на ЗАТ НКМЗ, очікуваний економічний ефект її використання складає понад 115 тис. грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К634.02-125 +
Шифр НБУВ: РА355086

Рубрики:

      
12.

Фіранський В. Б. 
Створення робочих органів з рухомою платформою для верстатів з механізмами паралельної структури: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.01 / В. Б. Фіранський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 21 с.: рис. — укp.

Вирішено питання підвищення техніко-економічних показників пірамідальних свердлильно-фрезерних верстатів нового покоління, в тому числі, з механізмами паралельної структури (МПС) за рахунок створення робочих органів на рухомій платформі (РОРП), обгрунтовано їх конструктивні та технологічні параметри. Наведено теоретичні дослідження щодо пошуку ефективної методики створення, проектування та розрахунку РОРП для верстатів з МПС та верстатів традиційного виконання, але побудованих на основі пірамідальних компоновок і модульного принципу. Вперше показано можливість використання для високошвидкісної обробки інструментальних затисних патронів з гвинтовими цангами, встановлено вплив на їх силові та жорсткісні характеристики кроку гвинтової лінії розрізки. Доведено ефективність використання з точки зору підвищення жорсткості несучої системи каркаса у формі урізаної піраміди у разі зменшення масогабаритних характеристик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-52-02
Шифр НБУВ: РА385984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
13.

Барановський Е.М. 
Удосконалення методів і засобів відбору керна при бурінні глибоких свердловин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.10 / Е.М. Барановський ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено залежність для визначення показника тріщинуватості гірських порід, а також зв'язок цієї залежності з коефіцієнтами повторного дроблення породи та вторинного руйнування керна. Досліджено ступінь руйнування керна за умов тріщинуватості та деформації гірських порід у масиві. Розроблено класифікації гірських порід за їх тріщинуватістю та складністю відбору керна. Встановлено аналітичні залежності виносу керна від його питомої кускуватості та товщини диска. Запропоновано нові конструкції керновідбірних пристроїв і бурильних головок фрезерного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.126
Шифр НБУВ: РА320412 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Іванов В. О. 
Науково-прикладні основи підвищення ефективності обробки складнопрофільних деталей на свердлильно-фрезерно-розточувальних верстатах. / В. О. Іванов. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню важливої науково-технічної проблеми підвищення ефективності оброблення складнопрофільних деталей на верстатах свердлильно-фрезерно-розточувальної групи шляхом розроблення та впровадження науково-прикладних основ проектування гнучких верстаних пристроїв. Вперше теоретично обгрунтовано та запропоновано підхід багатокоординатного оброблення складнопрофільних деталей на основі концепції інтенсифікації процесів механічного оброблення деталей машин. Це дозволяє забезпечувати задану точність оброблювальних поверхонь та підвищувати ефективність оброблення складнопрофільних деталей на багатоцільових верстатах за рахунок зменшення непродуктивних витрат часу.^UThe thesis is dedicated to the solution of an important scientific geometry on the drilling-milling-boring machine tools by the development and implementation of scientifically applied fundamentals for designing flexible fixtures. For the first time, a multiaxis machining processes for machine parts is theorotically substaited and proposed. This allows to provide a pretermined machining accurucy of the machined surfaces and increases the effeciency of machining parts with complex geometry on the multiaxis macine tools due to reducing the auxiliary time and preparatory time. In order to increase the efficiency of machining forks-type parts,connecting rods,level-type parts,etc. in the conditions of multiproduct manufacturing,the concept of the use of flexible fixtures for CNC machining centers was theoretically substantiated and experimentally confirmed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Нешта А. О. 
Технологія оброблення внутрішніх різей методом безцентроїдного огинання / А. О. Нешта. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено розробленню технології оброблення внутрішніх різей методом безцентроїдного огинання на фрезерних верстатах з ЧПК із застосуванням непрофільного інструмента.На основі аналізу існуючих методів оброблення внутрішніх різей сформульовано робочу гіпотезу дисертаційного дослідження, що полягає в обґрунтуванні перспектив використання методу безцентроїдного огинання, як більш продуктивного способу забезпечення показників точності та якості внутрішніх різей.На основі математичного моделювання процесу силової взаємодії обґрунтовано ефективність запропонованої конструкції різального інструмента для реалізації метода безцентроїдного огинання на фрезерних верстатах з ЧПК. Шляхом лінійного програмування та оптимізації за критерієм максимальної продуктивності, з обмеженням по параметрам точності та якості оброблюваних різей визначено область оптимальних режимів різання. Експериментально обґрунтовано застосування технології обробки внутрішніх різей для діапазонів метричної, дюймової та круглої різей. На основі розрахунку оперативного часу встановлено, що запропонована технологія дозволяє скоротити основний час від 2 до 9 разів, а допоміжний – від 2 до 3 разів в порівняні з існуючими технологіям обробки внутрішніх різей.^UThe dissertation is devoted to the development of the technology of machining of internal threads using the method of non-centroidal bending on CNC milling machines with the use of a non-profile cutting tool. On the basis of the analysis of the advantages and disadvantages of existing methods of machining internal threads with profile cutting tool or comb tool cutters, and multi-pass turning with a non-core cutting tool, the working hypothesis of the dissertation research was formulated. It consisted in justification of the prospects of using the method of non-centroidal bending as a more productive technology of ensuring the accuracy and quality parameters of internal thread. It was justified the area of application of machining method of non-centroidal with a non-core cutting tool for the metric thread- in the range of thread steps from 2 to 3,5 mm and diameters from 16 to 64 mm, trapezoidal threads with thread step - 2 mm and diameters from 16 to 28 mm, inch thread - with all standard sizes of steps and diameters from G3/8 to G3'' and rope thread with a thread step – 12,7 mm and diameters from R22 to 64 mm.In present research by means of calculating the parameters of the spiral trajectory, the kinematic scheme of combining the rotation of the cutting tool, the movement of the axial feed of the cutting tool, the movement of the circular supply of the workpiece around the axis of the cutting tool, and the number of cutting inserts it was theoretically justified condition of bending of cutting inserts for a new method for machining internal threads. Based on mathematical modeling of force interaction, the efficiency of the proposed design of a cutting tool for the implementation of the method of non-centroidal bending on CNC milling machines was justified. As a result of modal analysis of designed cutting tool for machining of rope, metric and inch threads it was determined proved no resonance when using the developed tool. The value of the first internal frequency of a non-core tool for machining rope thread was 2213 Hz, which didn't coincide with the natural frequency of machining, which was 63 Hz, at spindle speed ni = 1250 rpm for cutting tool with three cutting inserts. The first internal frequency of a non-core cutting tool for machining metric and inch thread was 1537 Hz, which also did not coincide with the natural frequency of the cutting tool during machining – 50 Hz, which corresponds to the spindle speed ni = 1000 rpm for cutting tool with three cutting inserts.By means of linear programming and optimization based on the criterion of maximum productivity, with the limitation on the parameters of accuracy and quality of internal thread, the area of optimal cutting parameters was determined. It was established and experimentally confirmed that the proposed manufacturing technology, as well as the design of cutting tools for circular R32 and metric cut M48x3-7N and M48x3-LH-7N, allowed to ensure the accuracy of machining in accordance with the requirements of the relevant standards. The optimal cutting parameters for rope thread R32 was determined for machining of stainless steel 5ХНМ (1.2711, 1.2713, 55NiCrMoV5 in DIN classification): cutting speed – 118 m/min and FPM – mm/min, and for machining steel 40Х (1.7045, 37Cr4 in DIN classification) cutting speed – 144 m/min, and FRM – 210 mm/min. On the basis of calculation of operating time according to the criteria of the direct manufacture time and auxiliary time it was determined that the proposed technological process allowed to reduce direct manufacture time from 2 to 9 times, and the auxiliary time - from 2 to 3 times in comparison with the existing technological process of machining of internal threads.Implementation of the results of the dissertation research into manufacturing allowed to receive an economic effect, according to the enlarged calculations, for machining bit blank in the amount of 42260 UAH., and when machining double socket – 16550 UAH., with annual output 2000 pcs. of each item. That allowed to reduce the cost of one part by 21,13 UAH. and 8,28 UAH respectively.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Ференчук Є. О. 
Стан енергетичного метаболізму та системи обміну гідроген сульфіду за умов експериментальної нефропатії і застосування глутатіону / Є. О. Ференчук. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню показників стануенергетичного метаболізму, оксидантно-антиоксидантної системи та обмінугідроген сульфіду в печінці та крові щурів за умов фізіологічної норми,нефропатії та впливу екзогенного глутатіону.Отримано нові наукові дані про зв'язок показників обміну гідрогенсульфіду з системою глутатіону, яка відіграє важливу роль у інактиваціїактивних форм оксигену та підтримці енергосинтезуючої системи.Встановлено, що оптимальним є семиденне внутрішньошлунковевведення глутатіону, яке зумовлює зниження вмісту продуктіввільнорадикального окиснення ліпідів і протеїнів, корекцію активностейантиоксидантних та енергопродукуючих ензимів, регуляцію обміну гідрогенсульфіду за умов експериментальної нефропатії.Отримані результати дослідження допоможуть розширити знання про станоксидантно-антиоксидантної системи, енергозабезпечення мітохондрійгепатоцитів та особливості обміну гідроген сульфіду в умовах розвиткунефропатії та застосування глутатіону, і можуть бути теоретичною основоюдля подальшого вивчення можливостей застосування глутатіону з нефро- тагепатопротекторною метою за умов захворювань нирок.^UKidney disease often leads to the general state of oxidative stress and can coexist with different liver diseases, or stimulate their development. The qualifyingpaper studies indicators of the state of energy metabolism, oxidative-antioxidantsystem, and hydrogen sulfide metabolism in the liver and blood of rats underconditions of the physiological norm, nephropathy, and influence of exogenousglutathione.This study amplifies the theoretical data on the mechanisms of antioxidantand hepatoprotective action of glutathione and its ability to regulate ATP andhydrogen sulfide formation. The received results regarding the effect of glutathioneon the state of energy metabolism, the oxidative-antioxidant system, and thehydrogen sulfide exchange system by kidney disease can be the theoretical basisfor further study of the possibility to use glutathione for nephro- andhepatoprotective effects by kidney disease.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Донченко Є. І. 
Підвищення ефективності фрезерування на основі розробки та дослідження автоматизованої системи діагностики фрез / Є. І. Донченко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуальної науковотехнічної проблеми підвищення ефективності попереднього торцевого фрезерування з використанням малозубих фрез шляхом створення та дослідження автоматизованої системи діагностики, що дозволило підвищити надійність торцевих фрез, продуктивність фрезерування та зменшити потребу у інструментальному матеріалі.При виконанні експериментальних досліджень створено прототип комплексної система оцінки якості процесу торцевого фрезерування, якій включає три канали п'єзоелектричних датчиків віброприскорення та датчик куту обертання шпинделю фрезерного верстата.Вперше розроблено математичну модель системи розпізнання образів, яка дає змогу прогнозувати стан різального інструменту при попередньому торцевому фрезеруванні на базі експериментальних даних.В роботі розроблено розрахунково-математичну модель процесу фрезерування для визначення зв'язку між параметрами вібрацій при торцевому фрезеруванні та станом різальних пластин, отримані математичні моделі для прогнозування надійності збірного інструмента при послідовному руйнуванні кожного зубу для торцевої фрези з довільною кількістю пластин.Результати роботи знайшли практичне використання при створенні технічних рішень та методики визначення періоду регламентованої заміни інструменту для забезпечення заданого рівня його надійності.Завдяки фактичному впровадженню системи діагностики торцевих фрез при попередньому фрезеруванні на ПАТ Дружківський машинобудівний завод отримано економічний ефект 38 670 грн (на період).Завдяки впровадженню програмно-апаратного комплексу діагностики малозубих фрез «Мрія-Міні» на ТОВ «Промисловоторгівельна компанія Інтріс трейд» планується отримати річний економічний ефект, що дорівнює 67 943 грн.Завдяки впровадженню оптичного датчика з поліпшеними метрологічними характеристиками на науково-виробничому колективному підприємство «Інтріс» планується отримати річний економічний ефект, що дорівнює15 000 грн.^UThe dissertation is devoted to solving the urgent scientific and technical problem of increasing the efficiency of rough face milling using small-tooth cutters by creating and researching an automated diagnostic system, which made it possible to increase the reliability of end mills, milling productivity and reduce the need for tool material.When performing experimental studies, a prototype of an integrated system for assessing the quality of the face milling process was created, which includes three channels of piezoelectric vibration acceleration sensors and a sensor for the angle of rotation of the spindle of a milling machine.For the first time, a mathematical model of the pattern recognition system has been developed, which makes it possible to predict the state of the cutting tool during rough face milling on the basis of experimental data.In this work, a computational and mathematical model of the milling process has been developed to determine the relationship between the vibration parameters during face milling and the state of the cutting inserts.The obtained mathematical models for predicting the reliability of the assembled tool with sequential destruction of each tooth for an end mill with an arbitrary number of inserts. The results of the work have found practical use in creating technical solutions and methods for determining the period of regulated tool replacement to ensure a given level of its reliability.Thanks to the introduction of a diagnostic system for end mills during rough milling at PJSC Druzhkovsky Machine-Building Plant, an economic effect of UAH 38,670 was obtained (for the period).The managers of the hardware-software complex for diagnostics of smalltoothed milling cutters "Mriya-Mini" at the TOV "Industrial-trading company Intris trade" planned economic effect 67943 UAH.The staff of the optical sensor with advanced metrological characteristics at the scientific- manufacturing collective enterprise "Intris" is scheduled to have an economic effect of 15000 UAH.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Бичков М. І. 
Математичне моделювання формоутворюючого процесiв привисокошвидкісній обробці складнопрофільних деталей / М. І. Бичков. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації створено математичну модель процесу формоутворення виробівпри високошвидкісній обробці на серійних підприємствах.Дисертація містить результати теоретичних та експериментальнихдосліджень. Застосування різних видів сплайн-інтерполяції дозволило значноскоротити обсяг керуючих програм, підвищити продуктивність обладнання придотриманні всіх вимог до якості деталей. Використання сплайн-апроксимаціїдозволяє вирішувати завдання заміни кусочно-лінійних траєкторій на сплайни вкеруючих програмах, а також завдання контролю складнопрофільних поверхоньвиробів. Експериментальні дослідження проведено на фрезерних верстатах з ЧПУ вумовах серійного виробництва. У процесі тестування були виготовлені серійнідеталі авіаційного виробництва, які пройшли контроль ВТК. Обробка отриманихрезультатів реалізована із застосуванням методів комп'ютерного моделювання.Результати роботи передані для застосування на ХДАВП, а такожвикористовується в навчальному проц^UThe dissertation solves the problem of creating a mathematical model of theprocess of forming parts during high-speed processing at serial enterprises.The dissertation contains the results of theoretical and experimental research. Theuse of various types of spline interpolation has significantly reduced the volume ofcontrol programs, increased equipment performance, and increased compliance with allrequirements for the quality of parts. The use of spline approximation allows us to solvethe problems of replacing piecewise linear trajectories with splines in control programs,as well as the problems of controlling complex product surfaces. Experimental studieswere carried out on CNC milling machines in the conditions of mass production. Duringthe testing process, serial parts of aircraft production were manufactured, which passedthe control of the technical control department. Processing of the obtained results isimplemented using computer modeling methods.The results of the work were transferred for use at the KhGAPP, which is used inthe educational process of the National Aerospace University named afterM. Ye. Zhukovsky "KHAI".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського