Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (71)Книжкові видання та компакт-диски (52)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ФУКС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Старченко В.Ю. 
Вплив міжчастинкових взаємодій на процеси агрегації, структуру та перколяційні властивості композиційних колоїдних систем: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.24 / В.Ю. Старченко ; НАН України, Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено процеси формування осадів з частинок з різним типом взаємодії, описано структуру та перколяційні властивості бідисперсного осаду та композиційних осадових структур, розглянуто процеси агрегації у колоїдних дисперсіях. Вивчено процеси анігіляції дефектів у структурі осадів, сформованих з урахуванням міжчастинкових гетеровзаємодій. Виявлено, що закони, за якими описуються процеси анігіляції дефектів і зміна густини осаду, є подібними та пов'язаними між собою обернено пропорційними скейлінговими коефіцієнтами. Показано екстремальну поведінку залежності густини бідисперсного осаду від вмісту великих і маленьких частинок. Проаналізовано перколяційні властивості композиційних осадів і тенденцію частинок до сегрегації за розмірами у процесі формування осаду. На підставі граві- та кондуктометричного аналізу кінетики седиментації, формування осаду та реструктуризації виявлено вплив неіоногенної поверхнево активної речовини та значення pH на формування композиційних осадів на основі графіту та каолініту. Для модифікованих моделей повільної коагуляції колоїдних частинок з урахуванням міжчастинкових взаємодій згідно теорії ДЛФО встановлено значний вплив радіуса взаємодіючих частинок на фактор стабільності Фукса, що призводить до зменшення швидкості коагуляції частинок. Під час формування частинок комплексів поліелектролітів виявлено залежність розмірів частинок комплексів поліелектролітів від значення концентрації хлориду натрію у розчині, наведено її пояснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г616.1 +
Шифр НБУВ: РА362980

      
2.

Клічак Г. В. 
Екзистенційна парадигма творів Ладіслава Фукса та Арношта Лустіга: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.03 / Г. В. Клічак ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто екзистенціалізм як одну із художньо-філософських складових чеського літературного процесу першої половини XX ст. Проаналізовано екзистенційну парадигму романів, повістей та оповідань чеських письменників Л. Фукса й А. Лустіга та літературно-критичну рецепцію їх творів. З'ясовано різницю між термінами екзистенційний та екзистенціальний, висвітлено ставлення представників тогочасної чеської філософії та літературознавства до екзистенціального напряму. Розкрито онтологічну автономність екзистенційних візій чеських письменників, специфіку втілення в них екзистенціалів свободи, страху, смерті, абсурду, відчаю. Встановлено проблеми наративної інтерпретації екзистенціалів та їх художні еквіваленти, дуалізм тексту автора та персонажа. Визначено трансформації екзистенційного тіла, символічні аспекти ініціації, коди тілесної сексуальності та топос міста як ознаки екзистенційної творчості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ЧЕХ)6-4 Лустіг А. 54 + Ш5(4ЧЕХ)6-4 Фукс Л. 54
Шифр НБУВ: РА377078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Владимирова Н.В. 
Естетико-художні засади реформаторів західноєвропейського театру межі ХІХ - ХХ століть (Е.Г.Крег, Г.Фукс, А.Аппіа): автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 26.00.01 / Н.В. Владимирова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2009. — 31 с. — укp.

Досліджено творчість провідних представників західноєвропейської культури кінця XIX - початку XX ст. Е. Г. Крега, Г. Фукса, А. Аппіа. Доведено, що філософсько-мистецтвознавчі ідеї даного періоду були стимулом для формування творчої особистості. Встановлено вплив філософських ідей Ф. Ніцше, естетико-художніх засад прерафаелітів і естетико-мистецтвознавчих складових філософії А. Бергсона на західноєвропейську театральну культуру того часу. Зауважено, що аналіз естетико-художніх засад Е. Крега, Г. Фукса, А. Аппіа підкреслює потужність взаємозв'язку між теорією та практикою мистецтва та уточнює важливість міжвидових зв'язків у площині театральної культури, а також сприяє осмисленню процесу інтеграції українського театру у західноєвропейський культурний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4)61-8 + Ю812.453.3 +
Шифр НБУВ: РА367358

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Біляков А.М. 
Судово-медичне значення катехоламінів для діагностики зажиттєвості повішення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / А.М. Біляков ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Встановлено показники зажиттєвості повішення за кількісним вмістом катехоламінів (адреналіну та норадреналіну) в біологічних рідинах тіла та странгуляційній борозні з врахуванням ступеня катехоламінових уражень міокарда та впливу процесів гноєння. Визначено, що за асфікції, зумовленої повішенням, у біологічних рідинах значно підвищується вміст адреналіну та норадреналіну, а внаслідок цитолічної дії катехоламінів виникає фуксинофільна дегенерація міокарда у всіх відділеннях серця. Встановлено, що зажиттєва странгуляційна борозна характеризується локальним збільшенням вмісту катехоламімнів. Розроблено кількісні критерії та діагностичну таблиця для статистичної верифікації діагнозу повішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.281 + Х893.9(4Укр)413.1
Шифр НБУВ: РА319042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Малько К. С. 
Іноземний капітал в посттрансформаційній економіці / К. С. Малько. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено поглибленню теоретико-методологічних засад дослідження відтворення та руху іноземного капіталу та обґрунтуванню його можливостей і обмежень в розвитку посттрансформаційної національної економіки. В роботі систематизовано теоретичні положення щодо сутності, суспільних функцій та ознак, що відбивають родову єдність різних форм капіталу. Сформовано аналітичний інструментарій дослідження щодо закономірностей руху та відтворення капіталу в економіці та основних тенденцій еволюції структури капіталу.Доведено гіпотезу, що критично важливим детермінантом соціально-економічних наслідків залучення іноземного капіталу для національної економіки виступають відносини, які складаються між фізичним і людським капіталом в процесі освоєння капітальних інвестицій.^UThe dissertation is devoted to deepening theoretical and methodological bases of research of reproduction and movement of foreign capital and substantiation of its possibilities and restrictions in development of posttransformation national economy.Here you can find the systematized theoretical propositions about the sense of social functions and features that reflect the generic unity of different forms of capital. Also the analytical tools of the research on the patterns of movement and reproduction of capital in the economy and the main trends in the evolution of the capital structure have been formed.It was justified the hypothesis that a critical determinant of the socio-economic impact of attracting foreign capital for the national economy is the relationship between physical and human capital in the process of capital investment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Костів О. І. 
Реакція азосполучення в аналізі β-лактамних та тетрациклінових антибіотиків / О. І. Костів. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню спектрофотометричних та вольтамперометричних властивостей азосполук β-лактамних та тетрациклінових антибіотиків, отриманих на основі реакції азосполучення: амоксициліну та окситетрацикліну з діазотованими реагентами, які містять в своїй структурі первинну ароматичну аміногрупу; діазотованих цефалоспоринів з фенольними реагентами з метою розробки методик їхнього визначення. У роботі вивчено можливості використання отриманих азосполук для кількісного визначення амоксициліну, цефтазидиму, цефтріаксону та окситетрацикліну. У результаті дослідження хіміко-аналітичних властивостей антибіотиків вперше запропоновано використання реакції азосполучення амоксициліну з діазотованим сульфатіазолом та сульфаніламідом, окситетрацикліну з 1-діазо-2-нафтол-4-сульфокислотою та діазотованим фуксином, діазотованого цефтазидиму з резорцином, 8-оксихіноліном, 2-метилфенолом та діазотованого цефтріаксону з 8-оксихіноліном, 2-метилфенолом для розробки методик визначення антибіотиків у одно- та багатокомпонентних лікарських засобах. Вперше вивчено оптимальні умови діазотування сульфаніламідних реагентів та фуксину для подальшого азосполучення з амоксициліном та окситетрацикліном відповідно та цефалоспоринових антибіотиків для подальшої взаємодії з резорцином, 8-оксихіноліном і 2-метилфенолом, зокрема: природу та концентрацію кислоти як середовища діазотування, надлишок діазотуючого реагенту натрій нітриту та тривалість діазотування. Вперше вивчено оптимальні умови азосполучення антибіотиків з реагентами, зокрема, кислотність середовища взаємодії, надлишок реагенту, вплив сторонніх електролітів для отримання максимального аналітичного сигналу, що в свою чергу, дало змогу одержати ефективні кольорові аналітичні форми антибіотиків та розробити методики їх кількісного визначення.^UThe thesis is devoted to the research of spectrophotometric and voltammetric properties of azo compounds obtained from β-lactam and tetracycline antibiotics. To develop the methods of investigated antibiotics determination two different ways of azo coupling reaction were used: between amoxicillin, oxytetracycline and diazotized reagents containing in their structure a primary aromatic amino group, as well as between diazotized cephalosporins and phenolic reagents. The possibilities of using the obtained azo compounds for quantitation of amoxicillin, ceftazidime, ceftriaxone and oxytetracycline were studied. Relies on the research of chemical and analytical properties of antibiotics such azo coupling reactions were used for the first time: amoxicillin with diazotized sulphathiazole or with sulphanilamide; oxytetracycline with 1-diazo-2-naphthol-4-sulfonic acid or with diazotized fuchsine; diazotized ceftazidime with resorcinol, or with 8-oxyquinoline, or with 2-methylphenol; diazotized ceftriaxone with 8-oxyquinoline, or with 2-methylphenol. All reactions were used for the development of methods for spectrophotometric determination of antibiotics in single- and multicomponent drugs. For the first time, the optimal conditions for diazotization of reagents for further azo coupling with amoxicillin and oxytetracycline, and for diazotization of cephalosporin antibiotics for further interaction with with resorcinol, 8-oxyquinoline, 2-methylphenol were investigated. Among them were acid nature and concentration (as diazotizing medium), excess of the diazotizing reagent (sodium nitrite) and duration of diazotizing. For the first time, the optimal conditions for azo coupling of 1-diazo-2-naphthol-4-sulfonic acid, fuchsine, sulphathiazole and sulphanilamide diazo salts with antibiotic, and cephalosporin antibiotic diazo salts with phenolic reagents were studied, in particular, acidity of the interaction medium, reagent excess, influence of foreign electrolytes to obtain the maximum analytical signal. That allowed to obtain effective color analytical forms of antibiotics with reagents and develop methods for quantitation of these antibiotic.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського